PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : یه کوچولو ارتقا

alireza0o0
2019/10/18, 12:17
سلام دوستان
من میخواستم سیستممو یه خورده ارتقا بدم
بودجمم در حد یه تومن هستش
خودم نظرم رو خرید ssd و ram هستش حالا اگه شما پیشنهاد بهتری دارین ممنون میشم راهنماییم کنید
اگر که نظر شماهم ssd و ram هست مدلای پیشنهادیتون رو لطف کنید بگید
motherboard: msi b75a-g41
8 gb ram
asus gtx 960 4gb
intel core i5 3340 3.10ghz

_abbas_glv
2019/10/18, 12:29
سلام دوستان
من میخواستم سیستممو یه خورده ارتقا بدم
بودجمم در حد یه تومن هستش
خودم نظرم رو خرید ssd و ram هستش حالا اگه شما پیشنهاد بهتری دارین ممنون میشم راهنماییم کنید
اگر که نظر شماهم ssd و ram هست مدلای پیشنهادیتون رو لطف کنید بگید
motherboard: msi b75a-g41
8 gb ram
asus gtx 960 4gb
intel core i5 3340 3.10ghzسلام،
لطفا پاور و خنک کننده و مدل کیس رو هم بفرستید

REZA
2019/10/18, 12:45
یه ssd سامسونگ بگیر evo 860 250 gig حدود 560 تومن
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

یه رم 8 گیگ بگیر مطابق رم های خودت، 450 تومن درمیاد برات، که جمعا میشن یک تومن.
رمهای خودتو دقیق و کامل بگو تا مطابق اونا بهت معرفی کنیم.

alireza0o0
2019/10/18, 14:03
یه ssd سامسونگ بگیر evo 860 250 gig حدود 560 تومن

یه رم 8 گیگ بگیر مطابق رم های خودت، 450 تومن درمیاد برات، که جمعا میشن یک تومن.
رمهای خودتو دقیق و کامل بگو تا مطابق اونا بهت معرفی کنیم.
واسه ssd مدل های adata بهتر نیستن؟
رمم ۲ تا ۴ گیگ دارم ddr3
متاسفانه یکی نیستن مدلاشون
apacer و axtr
ماپربردمم از sata 3 پشتیبانی میکنه درسته؟

REZA
2019/10/18, 14:14
خیر همون سامسونگ رو تهیه کنید، کیفیتی که سامسونگ داره رو با adata نمی تونید مقایسه کنید.
آره مادربردت از ساتا 3 پشتیبانی میکنه.
این نرم افزار speccy رو نصب کن مشخصات رم هاتو نوشته؛ اونا رو کپی کن تو فروم.

REZA
2019/10/18, 14:41
کابل ساتای ssd رو بزن به پورت سفید رنگه که ساتا 3 هست و هارد رو هم بزن به بالاییش.
مادربرد شما یه دونه ورودی ساتا 3 بیشتر نداره و 5 تای دیگه ساتا 2 هستند.

alireza0o0
2019/10/19, 11:13
خیر همون سامسونگ رو تهیه کنید، کیفیتی که سامسونگ داره رو با adata نمی تونید مقایسه کنید.
آره مادربردت از ساتا 3 پشتیبانی میکنه.
این نرم افزار speccy رو نصب کن مشخصات رم هاتو نوشته؛ اونا رو کپی کن تو فروم.

چه جالب من فک میکردم کیفیت adata بهتر باشه!
RAM
8.00GB Dual-Channel DDR3 @ 665MHz (9-9-9-24)
------------------
RAM
Memory slots
Total memory slots 4
Used memory slots 2
Free memory slots 2
Memory
Type DDR3
Size 8192 MBytes
Channels # Dual
DRAM Frequency 665.1 MHz
CAS# Latency (CL) 9 clocks
RAS# to CAS# Delay (tRCD) 9 clocks
RAS# Precharge (tRP) 9 clocks
Cycle Time (tRAS) 24 clocks
Command Rate (CR) 1T
Physical Memory
Memory Usage 41 %
Total Physical 7.93 GB
Available Physical 4.65 GB
Total Virtual 16 GB
Available Virtual 12 GB
SPD
Number Of SPD Modules 2
Slot #1
Slot #2
ممنون از وقتی که میذاری

alireza0o0
2019/10/19, 11:19
سلام،
لطفا پاور و خنک کننده و مدل کیس رو هم بفرستید
ببخشید من پیام شمارو الان دیدم -ـ-
green g550a-uk
کیسمم که مدل خاصی نداره
خنک کننده هم که فقط همون فن cpu رو دارم با یدونه فن رو کیس

REZA
2019/10/19, 12:05
این پیشنهاد خوبیه با توجه به رم های شما و محدودیت بودجه شما. رم ddr3 با تایمینگ پایینتر به این راحتیا پیدا نمیشه. دو تا از اینا ترجیحا از بیرون بگیر، لیست ساپورت رم برای مادربرد شما ندیدم تو سایت msi. اول تست کن ببین ساپورت میشه روی مادربردت یا نه، به احتمال زیاد ساپورت میشن، از لحاظ باس که مشکلی نیست و مادربرد شما به راحتی باس های بالاتر رو هم پشتیبانی می کنند. باز بگذار آرمین و بقیه مشاوران نظرشونو بدن.

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.رم-کامپیوتر-اپیسر-unb-pc3-12800-cl11-udimm-ddr3-1600mhz-ظرفیت-4-گیگابایت#/tab-params (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند./tab-params)

REZA
2019/10/19, 12:08
ببخشید من پیام شمارو الان دیدم -ـ-
green g550a-uk
کیسمم که مدل خاصی نداره
خنک کننده هم که فقط همون فن cpu رو دارم با یدونه فن رو کیس
اگه شما نیاز به ظرفیت رم بیشتر ندارین و دمای پردازندتون رو چک می کنید بالاست، می تونید یه خنک کننده بادی خوب برای پردازنده بگیرید.

_abbas_glv
2019/10/19, 13:02
به نظر من یه ssd تا ۶۰۰ هزار تومن تهیه کنید!
بقیش هم یه کولر خوب بخرید برای پردازنده!
(البته به نظرم او ۴۰۰ هزار تومن رو برای خرید کیس + فن کیس بزارید که با توجه به بالا بودن قیمت ها فعلا امکان پذیر نیست!)

REZA
2019/10/19, 18:04
تا مرز 500 تومنی که شما می تونید هزینه کنید برای فن، این فن ترمالیت عالیه، 503 تومن.
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. 8%AA-%D9%85%D8%AF%D9%84-macho-reva

اگه هم واتر کولر میخوای که ارزونترینش همین گرین هست. 474 تومن.

alireza0o0
2019/10/20, 21:10
به نظر من یه ssd تا ۶۰۰ هزار تومن تهیه کنید!
بقیش هم یه کولر خوب بخرید برای پردازنده!
(البته به نظرم او ۴۰۰ هزار تومن رو برای خرید کیس + فن کیس بزارید که با توجه به بالا بودن قیمت ها فعلا امکان پذیر نیست!)
ینی یه خنک کننده واسه پردازنده بیشتر از رم به کارایی سیستم کمک میکنه؟؟!

alireza0o0
2019/10/20, 21:11
تا مرز 500 تومنی که شما می تونید هزینه کنید برای فن، این فن ترمالیت عالیه، 503 تومن.
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. 8%AA-%D9%85%D8%AF%D9%84-macho-reva

اگه هم واتر کولر میخوای که ارزونترینش همین گرین هست. 474 تومن.

خیلی ممنون
شما نظرتون چی هست؟ خنک کننده بهتره یا رم ؟

REZA
2019/10/20, 22:14
ینی یه خنک کننده واسه پردازنده بیشتر از رم به کارایی سیستم کمک میکنه؟؟!
شما چه کاری با سیستم تون انجام میدین، مشخص کنید تا ببینیم افزایش رم بهتر بهت کمک میکنه یا یک خنک کننده خوب.
اگه کار خاصی که نیاز به رم با ظرفیت بیشتر از 8 گیگ داشته باشه انجام نمیدین، یک خنک کننده مناسب برای پردازنده تون تهیه کنید.

alireza0o0
2019/10/20, 22:41
شما چه کاری با سیستم تون انجام میدین، مشخص کنید تا ببینیم افزایش رم بهتر بهت کمک میکنه یا یک خنک کننده خوب.
اگه کار خاصی که نیاز به رم با ظرفیت بیشتر از 8 گیگ داشته باشه انجام نمیدین، یک خنک کننده مناسب برای پردازنده تون تهیه کنید.
گیم
برنامه نویسی
گاهی فوتوشاپ و کارای معمولی

REZA
2019/10/20, 22:58
برای کارهای برنامه نویسی و فوتوشاپ در حد معمول، نیازی به ارتقاء رم یا خنک کننده پردازندتون نیست.
می مونه گیم، از اونجای که گیم رو در صدر نوشتین، معلومه اهل گیم هستین؛ پس بهتره رم رو ارتقا بدین.
در هر صورت برای کیس شما، هر سه مورد ssd ، ارتقاء رم و خنک کننده پردازنده نیاز هست، که به عبارتی حدود 1.5 م براتون در میاد.
چون پردازنده شما داغه بهتره همون فن ترمالیت معرفی شده رو و دو تا رم 4 گیگ که توی پست های قبل بهش اشاره کردم رو تهیه کنید. خرید ssd رو بگذارید برای اولین فرصت مناسب.

alireza0o0
2019/10/21, 18:41
برای کارهای برنامه نویسی و فوتوشاپ در حد معمول، نیازی به ارتقاء رم یا خنک کننده پردازندتون نیست.
می مونه گیم، از اونجای که گیم رو در صدر نوشتین، معلومه اهل گیم هستین؛ پس بهتره رم رو ارتقا بدین.
در هر صورت برای کیس شما، هر سه مورد ssd ، ارتقاء رم و خنک کننده پردازنده نیاز هست، که به عبارتی حدود 1.5 م براتون در میاد.
چون پردازنده شما داغه بهتره همون فن ترمالیت معرفی شده رو و دو تا رم 4 گیگ که توی پست های قبل بهش اشاره کردم رو تهیه کنید. خرید ssd رو بگذارید برای اولین فرصت مناسب.
در مورد اون رمی که معرفی کردید.فقط اون به سیستم من میخوره یا میتونم مدل دیگه هم انتخاب کنم؟(اگه امکانش هست بفرمایید رم با چه مشخصاتی به سیستم من میخوره)
و اینکه ایا برای نصب خنک کننده جدید باید کیس هم عوض کنم ؟یا فقط رو مادربرد وصل میشه؟با توجه به بزرگی اون فن و قدیمی بودن کیس میگم

REZA
2019/10/21, 19:10
در مورد رم، بهتره همون apacer رو بگیرین ولی چون همون رم پیدا نمیشه شبیه ترین رو به اون تهیه کنید. رمی که می گیرین نهایتا تا باس 1600 باشه و بیشتر از اون هزینه نکنین.
چون برای مادربرد شما لیست رم های پشتیبانی شده در سایت سازنده وجود نداره، با قاطعیت نمیشه گفت فلان رم حتما رو سیستم شما ساپورت میشه، ولی بیشتر رم ها می خورن به سیستم شما. شما بهتره کیس تون رو برای تست هنگام خرید ببرید و تست کنن براتون رمو و اینکه حالت dual توی بایوس برای رمهای شما فعال میشه بعد نصب رم های جدید یا نه. حالا چه همون apacer شد چه برندهای دیگه. رم ddr3 با تایمینگ پایین هم کم گیر میاد، رو تایمینگش زیاد حساس نباشین.
در مورد خنک کننده هم، با خط کش عرض کیس تون رو اندازه بگیرین، اگر حداقل 18 سانت بود، رو کیس شما قابل نصب هست. به عبارت دقیقتر سر خط کش رو روی مادربرد بگذاری باید تا لبه درب کیس حداقل 17 سانت باشه. برای نصبش مادربرد رو باز می کنی و برای پشت مادربرد یک سینی داره اونو نصب می کنی و دوباره مادربرد رو سرجاش پیچ کنید.

alireza0o0
2019/10/23, 21:23
در مورد رم، بهتره همون apacer رو بگیرین ولی چون همون رم پیدا نمیشه شبیه ترین رو به اون تهیه کنید. رمی که می گیرین نهایتا تا باس 1600 باشه و بیشتر از اون هزینه نکنین.
چون برای مادربرد شما لیست رم های پشتیبانی شده در سایت سازنده وجود نداره، با قاطعیت نمیشه گفت فلان رم حتما رو سیستم شما ساپورت میشه، ولی بیشتر رم ها می خورن به سیستم شما. شما بهتره کیس تون رو برای تست هنگام خرید ببرید و تست کنن براتون رمو و اینکه حالت dual توی بایوس برای رمهای شما فعال میشه بعد نصب رم های جدید یا نه. حالا چه همون apacer شد چه برندهای دیگه. رم ddr3 با تایمینگ پایین هم کم گیر میاد، رو تایمینگش زیاد حساس نباشین.
در مورد خنک کننده هم، با خط کش عرض کیس تون رو اندازه بگیرین، اگر حداقل 18 سانت بود، رو کیس شما قابل نصب هست. به عبارت دقیقتر سر خط کش رو روی مادربرد بگذاری باید تا لبه درب کیس حداقل 17 سانت باشه. برای نصبش مادربرد رو باز می کنی و برای پشت مادربرد یک سینی داره اونو نصب می کنی و دوباره مادربرد رو سرجاش پیچ کنید.
ممنون از راهنماییتون و وقتی که گذاشتید