PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آیا استفاده از کابل انشعاب برق sata واسه هارد مضر است؟

navidsehat93
2019/10/09, 20:01
با عرض سلام خدمت کاربران گرامی
من یه مینی کیس lenovo m58 دارم و به دلیل کمبود حافظه میخوام یه هارد 3.5 اینچی بیرون کیس جا بذارم و با پورت eSATA پشت کیس بهش وصل کنم. متاسفانه داخل کیس جا واسه یه حبه قند هم نیست واسه همین باید بیرون بذارمش. مشکل اینه که فقط 2 تا کابل برق ساتا داخل کیس هست که یکی به dvd وصل میشه یکی به هارد. امکانش هست از طریق این کابل برقی که به هارد میره رو دو قسمت کنم و هر کدوم رو به یه هارد بزنم؟ آیا ولتاژ نصف میشه و کارایی هارد پایین میاد؟ سوال دوم اینکه اگه طول کابل برق ساتا رو بیشتر کنم مشکلی پیش میاد؟ چون این کابل به بیرون کیس نمیرسه و مجبورم طولش رو بیشتر کنم؟ ممنون میشم راهنماییم کنین مرسی :emoji_smiley-04:

49529

Arthur
2019/10/09, 20:24
با سلام.
ولتاژ که تغییر نمیکنه، شما حتی صد انشعاب هم بگیرید ولتاژ ثابت هست. نکته مهم این است که پاور و کابل شما توان تامین و عبور جریان مورد نیاز این دو قطعه رو داشته باشه.پاور شما چند وات هست؟سایر مشخصات سیستم رو هم بگید.
به هر حال با افزایش طول کابل مقاومت کابل هم بالا میره و ممکن ه پاور برای تامین ولتاژ/توان به مشکل برخورد کنه.
اما مقداری افزایش طول فکر نکنم مشکل داشته باشه.

navidsehat93
2019/10/09, 20:56
با سلام.
ولتاژ که تغییر نمیکنه، شما حتی صد انشعاب هم بگیرید ولتاژ ثابت هست. نکته مهم این است که پاور و کابل شما توان تامین و عبور جریان مورد نیاز این دو قطعه رو داشته باشه.پاور شما چند وات هست؟سایر مشخصات سیستم رو هم بگید.
به هر حال با افزایش طول کابل مقاومت کابل هم بالا میره و ممکن ه پاور برای تامین ولتاژ/توان به مشکل برخورد کنه.
اما مقداری افزایش طول فکر نکنم مشکل داشته باشه.
سلام. ممنونم دوست عزیز
پاور 280 وات هست این هم عکسش. کیس ddr3 هست با پردازنده e8400 و گرافیک آنبورد اینتل
49530
الان یه چیزی به ذهنم اومد کارت pci وجود داره که خروجی برق 12 ولت بده؟ واسه پورت دیتای sata رو دیدم هست ولی برقش رو تا حالا ندیدم
اگه ssd یا هارد 2.5 بگیرم با eSATA نیازی به برق نداره درسته؟

Arthur
2019/10/09, 21:22
با توجه به پاور و سیستم به نظرم میتونید از اون انشعاب استفاده کنید و هر دو دستگاه رو به یک خروجی برق متصل کنید. به نظرم بهتره دی وی درایو و یکی از هارد ها رو با هم بگذارید و هاردی که روش ویندوز هست به صورت تکی باشه.
چنین کارتی من تابحال ندیدم و فکر نمیکنم وجود داشته باشه.
سوال سوم هم بله. ای ساتا مانند یو اس بی برق مورد نیاز درایو های 2.5 اینچی رو تامین میکنه.

navidsehat93
2019/10/09, 21:30
با توجه به پاور و سیستم به نظرم میتونید از اون انشعاب استفاده کنید و هر دو دستگاه رو به یک خروجی برق متصل کنید. به نظرم بهتره دی وی درایو و یکی از هارد ها رو با هم بگذارید و هاردی که روش ویندوز هست به صورت تکی باشه.
چنین کارتی من تابحال ندیدم و فکر نمیکنم وجود داشته باشه.
سوال سوم هم بله. ای ساتا مانند یو اس بی برق مورد نیاز درایو های 2.5 اینچی رو تامین میکنه.
چشم حتما
خیلی از لطفت ممنونم دوست عزیز :emoji_smiley-08::emoji_smiley-120: