PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال درمورد باس رم اختصاصی

mj2771
2019/10/04, 16:37
با عرض سلام خدمت دوستان
چند روز پیش یدونه کیس جمع کردم که مشخصات رم خریداری شده اینه : رم دسکتاپ DDR4 دو کاناله 3000 مگاهرتز CL15 جی اسکیل مدل ripjaws v ظرفیت 16 گیگابایت بسته دو عددی
طبق مدل رم ، باید سرعت باس رم 3000 باشه ولی وقتی میرم تو تسک منیجر و سرعتش رو چک میکنم نوشته 2133 که تو عکس هم با خط قرمز مشخص کردم 49515

حالا نمیدونم طبیعیه یا اینکه فروشنده کلاه برداری کرده و رم با بیس پایین تر گذاشته
گفتم اول از شما بپرسم بعد اگه نیاز بود برم پیگیری کنم . ممنون میشم راهنمایی کنید

SAMAN
2019/10/04, 20:29
با عرض سلام خدمت دوستان
چند روز پیش یدونه کیس جمع کردم که مشخصات رم خریداری شده اینه : رم دسکتاپ DDR4 دو کاناله 3000 مگاهرتز CL15 جی اسکیل مدل ripjaws v ظرفیت 16 گیگابایت بسته دو عددی

طبق مدل رم ، باید سرعت باس رم 3000 باشه ولی وقتی میرم تو تسک منیجر و سرعتش رو چک میکنم نوشته 2133 که تو عکس هم با خط قرمز مشخص کردم 49515

حالا نمیدونم طبیعیه یا اینکه فروشنده کلاه برداری کرده و رم با بیس پایین تر گذاشته
گفتم اول از شما بپرسم بعد اگه نیاز بود برم پیگیری کنم . ممنون میشم راهنمایی کنید

xmp رو فعال کردید ؟

AminOC
2019/10/05, 08:22
با cpu z چک کنید و از تب SPD یه شات بگیرید و بزارید .
نرم افزار توی سایت سخت افزار موجود است .
پروفایل XMP رو هم که آقا سامان فرمودند حتماً چک کنید فعال باشه .

mj2771
2019/10/05, 19:58
با cpu z چک کنید و از تب SPD یه شات بگیرید و بزارید .
نرم افزار توی سایت سخت افزار موجود است .
پروفایل XMP رو هم که آقا سامان فرمودند حتماً چک کنید فعال باشه .

این از اسکرین شات cpu z
49516

پروفایل XMP نمیدونم چیه و چطوری فعال میشه

SAMAN
2019/10/05, 20:56
این از اسکرین شات cpu z
49516

به نظرم رم با باس 2133 فروخته شده بهتون .....

REZA
2019/10/05, 21:11
xmp یا extreme memory profile تو تنظیمات بایوس که رفتی همون تب اول یا دوم هست بگرد می بینی این گزینه رو و بعد enable رو انتخاب کن مقابلش.
بعد فعال سازی و ریستارت دوباره تو تسک منجرت چک کن شاید به اون فرکانس مد نظرت رسید!!!
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

49517

_abbas_glv
2019/10/05, 21:28
به نظرم رم با باس 2133 فروخته شده بهتون .....فکر نمیکنم،چون سطر آخر سمت راست نوشته که با XMP فرکانس تا 3002 میره
طبق پورت نامبر هم مشخصه که رم ها اصل هستند،

در ضمن دوست عزیز رم ها رو در اسلات های همرنگ قرار بدید

AminOC
2019/10/05, 21:52
این از اسکرین شات cpu z
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

به این لینک یه سر بزنید .( سایت به زبان انگلیسی هستش )
البته مادربرد هم باید قابلیت ساپورت این فرکانس رم رو داشته باشه .
Link (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

mj2771
2019/10/06, 19:23
به نظرم رم با باس 2133 فروخته شده بهتون .....
حدس خودمم همینه ولی خب میخوام مطمئین بشم

mj2771
2019/10/06, 19:27
xmp یا extreme memory profile تو تنظیمات بایوس که رفتی همون تب اول یا دوم هست بگرد می بینی این گزینه رو و بعد enable رو انتخاب کن مقابلش.
بعد فعال سازی و ریستارت دوباره تو تسک منجرت چک کن شاید به اون فرکانس مد نظرت رسید!!!

49517

خب فعالش کردم و توی تسک منیجر به فرکانس مورد نظر رسید اینم اسکرین شاتش
49521
ولی باز تو نرم افزار cpu z فرکانس رو زده 2133 نمیدونم چرا !
وقتی تظیمات رو تغییر دادم یه پیغام داد که اگر خنک کننده مایع دارید این گزینه رو فعال کنید . فعال کردن xmp باعث کاهش عمر یا آسیب رسیدن به رم هم میشه ؟

mj2771
2019/10/06, 19:29
فکر نمیکنم،چون سطر آخر سمت راست نوشته که با XMP فرکانس تا 3002 میره
طبق پورت نامبر هم مشخصه که رم ها اصل هستند،

در ضمن دوست عزیز رم ها رو در اسلات های همرنگ قرار بدید
نگاه کردم دیدم فروشنده تو اسلات های همرنگ گذاشته بود
xmp هم فعال کردم نتیجش این شد که توی تسک منیجر فرکانس به 3000 رسید ولی تو نرم افزار cpu z هنوز همون 2133 هست
49522

mj2771
2019/10/06, 19:29
به این لینک یه سر بزنید .( سایت به زبان انگلیسی هستش )
البته مادربرد هم باید قابلیت ساپورت این فرکانس رم رو داشته باشه .
Link (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
مادر بوردم ASUS Z370 هست

REZA
2019/10/06, 19:46
نه بابا، مال خیلیا روشنه، هرکی که میشناسه این قابلیت رو معمولا فعالش میکنه چه کولینگ مایع داشته باشه چه بادی. این یه اورکلاک رم خیلی نرم و جنتل هست........
به هر حال کیس باید گردش هوای مناسبی داشته باشه..............
نرم افزارای شناسایی قطعات زیادن، یکیش همین system informatio viewer هست، از لینک زیر دانلودش کن بعد اجرا رو spd کلیک کن و سازنده و پارت نامبر رم ها رو نوشته، پارت نامبر رو سرچ کن ببین رمی که به اون تعلق داره باسش رو چند زده. رو. هر رمی رو xmp بگذاری فرکانسش یه لول بالاتر میره.

mj2771
2019/10/06, 20:03
نه بابا، مال خیلیا روشنه، هرکی که میشناسه این قابلیت رو معمولا فعالش میکنه چه کولینگ مایع داشته باشه چه بادی. این یه اورکلاک رم خیلی نرم و جنتل هست........
به هر حال کیس باید گردش هوای مناسبی داشته باشه..............
نرم افزارای شناسایی قطعات زیادن، یکیش همین system informatio viewer هست، از لینک زیر دانلودش کن بعد اجرا رو spd کلیک کن و سازنده و پارت نامبر رم ها رو نوشته، پارت نامبر رو سرچ کن ببین رمی که به اون تعلق داره باسش رو چند زده. حتی نیاز به سرچ هم نداره تو همون ستون اول پنجره spd نوشته داخل پرانتز باس دیفالت رمت رو. هر رمی رو xmp بگذاری فرکانسش یه لول بالاتر میره.

رم های من فن ندارند ولی بجز فن های cpu و gpu و power ، خود جلد کیس هم یدونه فن داره نمیدونم فایده داشته باشه یا نه
این اسکرین شات نرم افزاری که معرفی کردی البته با فعال کردن xmp از طریق بایوس
49523

من با این سیستم زیاد بازی نمیکنم بلکه برای رندرینگ در افترافکت خریداری کردم

REZA
2019/10/06, 20:15
رم ها همون هیت سینک ضخیم رو داره که به کاهش دماشون کمک میکنه.
رمتون هم باسش 3000 هست و خیالتون راحت باشه.
این spd speed که نوشته فرکانس پیش فرض رم هست که برای بوت سریع استفاده میشه، ملاک همون tested speed هست.
49525
یه فن جلو کیس و یه فن بقل کیس و یه فن پشت کیس یا سقف کیس از واجباته برای کیس شما.

REZA
2019/10/06, 20:36
برای فن این دو مدل پیشنهاد میشه:

اون گرونتره دورش بالاس و برای فن پشت کیس مناسبتره که هوای گرم رو بکشه بیرون اونو مستقیم به پاور بزنین، یه فن روی درب نصب کنید طوری که گرافیک رو خنک کنه و هوا رو به داخل کیس هدایت کنه و یه فن هم جلو کیس باشه که هوای خنک رو بکشه داخل.
درضمن بررسی کنید که داخل کیس گردش هوای مناسبی باشه و سیم یا هارد و وسیله دیگه ای در مسیر ورود هوا از جلو کیس به سمت انتهای کیس نباشه.

mj2771
2019/10/08, 18:48
رم ها همون هیت سینک ضخیم رو داره که به کاهش دماشون کمک میکنه.
رمتون هم باسش 3000 هست و خیالتون راحت باشه.
این spd speed که نوشته فرکانس پیش فرض رم هست که برای بوت سریع استفاده میشه، ملاک همون tested speed هست.
49525
یه فن جلو کیس و یه فن بقل کیس و یه فن پشت کیس یا سقف کیس از واجباته برای کیس شما.

ممنون از شما که راهنمایی کردین
مشکل از فروشنده هست که نگفت با اورکلاک به این باس میرسه که اگه اینو میگفت الکی هزینه نمیکردم و بجاش باس 2400 میگرفتم که 600 تومن ارزون تر بود

mj2771
2019/10/08, 18:50
برای فن این دو مدل پیشنهاد میشه:

اون گرونتره دورش بالاس و برای فن پشت کیس مناسبتره که هوای گرم رو بکشه بیرون اونو مستقیم به پاور بزنین، یه فن روی درب نصب کنید طوری که گرافیک رو خنک کنه و هوا رو به داخل کیس هدایت کنه و یه فن هم جلو کیس باشه که هوای خنک رو بکشه داخل.
درضمن بررسی کنید که داخل کیس گردش هوای مناسبی باشه و سیم یا هارد و وسیله دیگه ای در مسیر ورود هوا از جلو کیس به سمت انتهای کیس نباشه.
ممنون از لطف شما
کیس گرین پارس گرفتم یدونه از همون فن گرون داخلش هست که پشت کیس قرار گرفته . اون دوتا رو هم میگیرم

AminOC
2019/10/08, 22:36
مشکل از فروشنده هست که نگفت با اورکلاک به این باس میرسه که اگه اینو میگفت الکی هزینه نمیکردم و بجاش باس 2400 میگرفتم که 600 تومن ارزون تر بود
عزیز دل شما اگر رم باس 2400 هم میگرفتی باز هم به صورت دیفالت با فرکانس 2133 کار میکرد.

_abbas_glv
2019/10/08, 22:54
مشکل از فروشنده هست که نگفت با اورکلاک به این باس میرسه که اگه اینو میگفت الکی هزینه نمیکردم و بجاش باس 2400 میگرفتم که 600 تومن ارزون تر بودمن هم اگه به جای شما بودم مطمئناً فرکانس بالا رو میخریدم!
به نظرم ضرر نکردید.خوشحالم که دوستان مشکلتون رو حل کردن

mj2771
2019/10/09, 17:46
عزیز دل شما اگر رم باس 2400 هم میگرفتی باز هم به صورت دیفالت با فرکانس 2133 کار میکرد.
آره خب همینطور بود ولی بجاش هزینه اضافه نمیدادم چون ریسک اورکلاک رو نمیتونم قبول کنم

mj2771
2019/10/09, 17:47
من هم اگه به جای شما بودم مطمئناً فرکانس بالا رو میخریدم!
به نظرم ضرر نکردید.خوشحالم که دوستان مشکلتون رو حل کردن
ممنون که نظر دادین