PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سرعت اینترنت

drjackool
2019/03/15, 09:06
درود
من سرویس 16Mbps از مخابرات گرفتم سرعت دانلودم حدود 18Mbps بود ولی داخل بازیها بعد از یه مدت بازی اتصالش به سرور بازی قطع میشد و پیغام شبکه ناپایدار و پینگ و این چیزا میداد به مخابرات زنگزدم گفتم برام بذارن رو حالت گیم بعد از اون مشکل قطعی داخل بازی مرتفع شده (پینگم حدود 120 هست تو بازی BF 5) ولی سرعت دانلودم به 14Mbps کاهش پیدا کرده! میخواستم بدونم این طبیعی یا دارن کم فروشی مکنند؟ البته الان 2 هفتس که هرچی شکایت میکنم به جایی نرسیده هنوز!

meelad
2019/03/15, 11:51
مقداری طبیعی هستش، سرعت خیلی بالا روی کابل های بی کیفیت یا خط هایی که نویز زیادی روشون می افته، خطای crc میندازه،
برای اینکه این خطا ها کمتر بشه سرعت هم اجبارا کم میشه.

راه حل اصلیش اینه که نویز خط باید کمتر بشه و کیفیت کابل و سیم هم زیاد تر!

ARMIN
2019/03/15, 12:24
درود
من سرویس 16Mbps از مخابرات گرفتم سرعت دانلودم حدود 18Mbps بود ولی داخل بازیها بعد از یه مدت بازی اتصالش به سرور بازی قطع میشد و پیغام شبکه ناپایدار و پینگ و این چیزا میداد به مخابرات زنگزدم گفتم برام بذارن رو حالت گیم بعد از اون مشکل قطعی داخل بازی مرتفع شده (پینگم حدود 120 هست تو بازی BF 5) ولی سرعت دانلودم به 14Mbps کاهش پیدا کرده! میخواستم بدونم این طبیعی یا دارن کم فروشی مکنند؟ البته الان 2 هفتس که هرچی شکایت میکنم به جایی نرسیده هنوز!

این طبیعیه، منم سرویس 16Mbps داشتم مثلا هر نیم ساعت یا 20 دقیقه قطع و ریست میشد، بعد مشکل رو مطرح کردم سرعت رو روی 8Mbps گذاشتن، قطعی کاهش پیدا کرد مثلا ساعتی یک بار قطع میشد، سپس درخواست دادم الان روی 4Mbps گذاشتن، در طول روز پنج بار قطعی دارم.

خلاصه، هر چی سرعت بالاتر بره قطعی بیشتره، هر چی پایین تر باشه ثبات بیشتری روی خط هست.

وقتی یکسری گوسفند بی سواد سیم کشی ساختمان رو انجام بدهند، چیزی بهتر از این وضعیت نخواهد بود.

Arthur
2019/03/15, 15:45
این طبیعیه، منم سرویس 16Mbps داشتم مثلا هر نیم ساعت یا 20 دقیقه قطع و ریست میشد، بعد مشکل رو مطرح کردم سرعت رو روی 8Mbps گذاشتن، قطعی کاهش پیدا کرد مثلا ساعتی یک بار قطع میشد، سپس درخواست دادم الان روی 4Mbps گذاشتن، در طول روز پنج بار قطعی دارم.

خلاصه، هر چی سرعت بالاتر بره قطعی بیشتره، هر چی پایین تر باشه ثبات بیشتری روی خط هست.

وقتی یکسری گوسفند بی سواد سیم کشی ساختمان رو انجام بدهند، چیزی بهتر از این وضعیت نخواهد بود.

سلام خدمت دوستان عزیز.
یک تجربه جالب هم من داشتم که گفتم شاید جالب باشه.
این منزلی که هستیم اوایل از های وب سرویس یکساله با سرعت 16 مگ گرفتم.بنده هم مشکلی قطعی های مکرر مخصوصا موقع بازی آنلاین داشتم.ولی سرعت دانلود خوبی داشتم.
بعد که با پشتیبانی تماس گرفتم، اونها همین پیشنهاد رو دادند که سرعت رو کم کنیم.سرعت رو 4 مگ تنظیم کردند و کلا قطعی های ما تمام شد.دیگه به هیچ وجه پرش لینک نداشتم.
تا اینکه چون های وب سرویس مناسب برای من نداشت ، به مخابرات مهاجرت کردم.با کمال تعجب و دریافت سرویس 16 مگ از مخابرات، به هیچ وجه قطعی نداشتم. اینترنت بنده کاملا پایدار بود.
اینجا بود که متوجه فقط کیفیت خط مهم نیست.گویا سرویس دهنده (ISP) هم خیلی موثر هست.
(دوستان هدف مقایسه این دو سرویس دهنده نبود، در شرایط مشابه و در یک شهر و منطقه دیگه ، ممکن است قضیه کاملا برعکس باشد - هدف بنده تبیین نقش بسیار موثر سرویس دهنده در کیفیت اینترنت بود)

ErfanDL
2019/03/15, 15:53
بعد از یکپارچه شدن اینترنت مخابرات به سیستم کشوری شدیدا کیفیت اینترنت افت پیدا کرده. اینترنت بنده 20 روز قطع بود بعد 20 روز هم سرعت تا ساعت 5 بعد از ظهر روی 8 مگ هست بعد از ساعت 5 میشه 4 مگ.

Sent from my C6833 using Tapatalk

drjackool
2019/03/15, 16:49
خط مارو غیر مخابرات هیچ جا سرویس نمیده!

parsa60
2019/03/15, 16:55

آرمین جان،سیم کشی خونه رو کلا فاکتور بگیر چون ایراد جای دیگس
منم مثل شما همین مشکل قطعی رو داشتم و همین کارهارو برای منم انجام دادن ولی متاسفانه قطع و ریست شدن یا بهتر بگم پرش لینک پابرجا بود.
یه کابل XLPE دو زوج فویل دار گرفتم و مستقیم آووردم تا اتاقم،اون سرشم دوتا کیستون زدم گذاشتم داخل فیس پلیت
چون اولش فوکوس کرده بودن روی سیم کشی قدیمی خونه و پارگی و ازبین رفتن روکش و اتصالی با سیم برق توی مسیر مشترک و ....
ولی میخوام بگم با این سیم کشی جدید هم هیچ تفاوتی حاصل نشد.خلاصه که مشکل پابرجا موند.بعدش گفتن به خاطر مسی بودن بستر و ...
این قطعی ها خیلی کمتر بود قبلا اما این چند ماهه آخر خیلی شدید شد
شاید به قول عرفان،علتش همون یکپارچه شدن باشه

drjackool
2019/03/15, 17:13
SNR رو از ورودی ساختمون اندازه گرفتم حدود 14 بود ولی تو اتاق خدود 18 هستش.

ErfanDL
2019/03/15, 17:51
SNR رو از ورودی ساختمون اندازه گرفتم حدود 14 بود ولی تو اتاق خدود 18 هستش.
مودمت چیه ؟

drjackool
2019/03/15, 19:05
مودمت چیه ؟
Asus DSL-N14U

ErfanDL
2019/03/15, 19:20
Asus DSL-N14Uاگه tplink بود میشد snr رو دستی تنظیم کنی. تو پینگ خیلی تاثیر داره.

Sent from my C6833 using Tapatalk

drjackool
2019/04/17, 12:06
درود
فیبر نوری کشیدم سرعت ترکونده!!!!!!!:emoji_smiley-39:
49261

adrenaline
2019/04/19, 07:56
درود
فیبر نوری کشیدم سرعت ترکونده!!!!!!!:emoji_smiley-39:

سلام، 4G گوشی هم که سرعتش همینه :|
دانلود من به 100مگابیت هم میرسه !!

ErfanDL
2019/04/19, 12:55
لود بالانس 4 خط FTTH مخابرات اصفهان

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.