PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل عجیب اینترنت

in-fo
2019/02/08, 12:33
سلام من اینترنت وایرلس دارم (‌از این رادیو ها که روی پشت بوم هستن )
جدیدا یه مشکل خیلی عجیبی دارم . با پشتیبانی هم در تماسم آیپی زیاد واسم عوض کرد خیلی دست کاری کرد ولی مشکل حل نشد
مشکلم اینه که پینگم در حالت عادی عالیه و بدون تایم اوته به محض اینکه یه چیزی میزارم دانلود یا میرم وبگردی میکنم ۶۰۰ تا پینگ میره بالا و تا هزار هم میرسه در صورتی که قبلا اگه حتی دانلود هم میزاشتم وبگردی میکردم پینگ تغییر نمیکرد
الان وقتی میزارم دانلود و همزمان وبگردی میکنم پینگ توی رادیو تغییر نمیکنه ولی توی سیستم تغییر میکنه !‌
رادیو هم مستقیم به سیستم وصل کردم ولی بازم فایده نداش
چیکار کنم
؟

ErfanDL
2019/02/08, 13:46
سلام من اینترنت وایرلس دارم (‌از این رادیو ها که روی پشت بوم هستن )
جدیدا یه مشکل خیلی عجیبی دارم . با پشتیبانی هم در تماسم آیپی زیاد واسم عوض کرد خیلی دست کاری کرد ولی مشکل حل نشد
مشکلم اینه که پینگم در حالت عادی عالیه و بدون تایم اوته به محض اینکه یه چیزی میزارم دانلود یا میرم وبگردی میکنم ۶۰۰ تا پینگ میره بالا و تا هزار هم میرسه در صورتی که قبلا اگه حتی دانلود هم میزاشتم وبگردی میکردم پینگ تغییر نمیکرد
الان وقتی میزارم دانلود و همزمان وبگردی میکنم پینگ توی رادیو تغییر نمیکنه ولی توی سیستم تغییر میکنه !‌
رادیو هم مستقیم به سیستم وصل کردم ولی بازم فایده نداش
چیکار کنم
؟رادیو میکروتیک sxt هست؟

Sent from my C6833 using Tapatalk

in-fo
2019/02/08, 14:42
رادیو میکروتیک sxt هست؟

اطلاعی ندارم فقط میدونم از این گرد هاس :|

ErfanDL
2019/02/08, 23:03
اطلاعی ندارم فقط میدونم از این گرد هاس :|مدل دقیقش رو سوال کنید.

in-fo
2019/02/08, 23:19
مدل دقیقش رو سوال کنید.

پرسیدم
mikrotik sxt lite 5

ErfanDL
2019/02/08, 23:24
پرسیدم
mikrotik sxt lite 5باید به isp بگید سرویس qos برای شما تنظیم کنند. بعضی isp ها مقداری از پهنای باند رو برای icmp رزرو میکنند تا این مشکل پیش نیاد.

in-fo
2019/02/09, 00:15
باید به isp بگید سرویس qos برای شما تنظیم کنند. بعضی isp ها مقداری از پهنای باند رو برای icmp رزرو میکنند تا این مشکل پیش نیاد.

میشه واضح تر و کامل تر توضیح بدید ؟

ErfanDL
2019/02/09, 16:12
میشه واضح تر و کامل تر توضیح بدید ؟
شما به isp بگو خودشون متوجه اشتباهی که کردن میشن

in-fo
2019/02/09, 18:45
شما به isp بگو خودشون متوجه اشتباهی که کردن میشن

میگه این کار رو انجام داده ولی اوکی نشده .
مشکل اصلی من پینگه میخوام کاری کنم وقتی کسی وبگردی یا دانلود میکنه یه پهنای باندی واسه پینگ هم جدا باشه .
قبلا فیکسس بود الان خراب شده

ErfanDL
2019/02/09, 18:57
میگه این کار رو انجام داده ولی اوکی نشده .
مشکل اصلی من پینگه میخوام کاری کنم وقتی کسی وبگردی یا دانلود میکنه یه پهنای باندی واسه پینگ هم جدا باشه .
قبلا فیکسس بود الان خراب شده

سوال بفرمایید نسخه RouterOS روی دستگاه چنده ؟ و نسخه Firmware هم سوال فرمایید.

in-fo
2019/02/09, 19:12
سوال بفرمایید نسخه RouterOS روی دستگاه چنده ؟ و نسخه Firmware هم سوال فرمایید.

نسخه os
mipsbe 6.42.11
و نسخه frimeware
6.42.11

ErfanDL
2019/02/09, 20:25
نسخه os
mipsbe 6.42.11
و نسخه frimeware
6.42.11
کانفیگ زیر رو بزنید روی روتر. این کانفیگ 32 کیلوبایت از پهنای باند رو برای پینگ رزرو میکنه.

/ip firewall mangle

add action=mark-packet chain=prerouting comment="Mark ICMP I / zaib" new-packet-mark=ping_pkts_i protocol=icmp
add action=mark-packet chain=postrouting comment="Mark ICMP O / zaib" new-packet-mark=ping_pkts_o protocol=icmp

/queue type
add kind=pcq name="ping_pkts_i_32K" pcq-classifier=dst-address pcq-dst-address6-mask=64 pcq-rate=32k pcq-src-address6-mask=64
add kind=pcq name="ping_pkts_o_32K" pcq-classifier=src-address pcq-dst-address6-mask=64 pcq-rate=32k pcq-src-address6-mask=64

/queue tree
add name=ping_pkts_i packet-mark=ping_pkts_i parent=global-out queue="ping_pkts_i_32K / zaib"
add name=ping_pkts_o packet-mark=ping_pkts_o parent=global-out queue="ping_pkts_o_32K / zaib"

in-fo
2019/02/09, 20:53
کانفیگ زیر رو بزنید روی روتر. این کانفیگ 32 کیلوبایت از پهنای باند رو برای پینگ رزرو میکنه.

/ip firewall mangle

add action=mark-packet chain=prerouting comment="Mark ICMP I / zaib" new-packet-mark=ping_pkts_i protocol=icmp
add action=mark-packet chain=postrouting comment="Mark ICMP O / zaib" new-packet-mark=ping_pkts_o protocol=icmp

/queue type
add kind=pcq name="ping_pkts_i_32K" pcq-classifier=dst-address pcq-dst-address6-mask=64 pcq-rate=32k pcq-src-address6-mask=64
add kind=pcq name="ping_pkts_o_32K" pcq-classifier=src-address pcq-dst-address6-mask=64 pcq-rate=32k pcq-src-address6-mask=64

/queue tree
add name=ping_pkts_i packet-mark=ping_pkts_i parent=global-out queue="ping_pkts_i_32K / zaib"
add name=ping_pkts_o packet-mark=ping_pkts_o parent=global-out queue="ping_pkts_o_32K / zaib"
عذر میخوام طبق گفته خود سرویس دهنده ۵ مگابیت واسه پینگ قرار داده شده ولی چاره ساز نبوده ؟

ErfanDL
2019/02/09, 20:59
عذر میخوام طبق گفته خود سرویس دهنده ۵ مگابیت واسه پینگ قرار داده شده ولی چاره ساز نبوده ؟

5 مگابیت برای پینگ ؟!!!!!!!!!!! :| دوست عزیز بنده سرعت دانلودم 100 مگابیت هست 32 کیلوبایت برای پینگ در نظر گرفتم موقع دانلود پینگ میاد روی 15 !

in-fo
2019/02/09, 21:10
5 مگابیت برای پینگ ؟!!!!!!!!!!! :| دوست عزیز بنده سرعت دانلودم 100 مگابیت هست 32 کیلوبایت برای پینگ در نظر گرفتم موقع دانلود پینگ میاد روی 15 !
آره کل پهنای باندش
فک کنم ۱۸ مگابیته که ۵ مگابیتشو گذاشته واسه پینگ

ErfanDL
2019/02/09, 21:12
آره کل پهنای باندش
فک کنم ۱۸ مگابیته که ۵ مگابیتشو گذاشته واسه پینگ

خودتون به رادیو دسترسی دارین ؟

in-fo
2019/02/09, 21:19
خودتون به رادیو دسترسی دارین ؟

خیر ولی اگه بهش بگم احتمال زیاد یوزر و پسورد رو بهم بده

in-fo
2019/02/10, 00:37

/ip firewall mangle

/queue type

/queue tree
این کارارو هم میگه انجام داده

ErfanDL
2019/02/10, 10:00
این کارارو هم میگه انجام داده

چطور نشده دوست عزیز ؟! بنده این کانفیگ رو برای هزاران نفر تعریف کردم مشکلی نداشتن

in-fo
2019/02/10, 15:52
چطور نشده دوست عزیز ؟! بنده این کانفیگ رو برای هزاران نفر تعریف کردم مشکلی نداشتن

این کارارو خودش از قبل انجام داده و به نتیجه نرسیده مشکل از جای دیگه اس البته من که اطلاعی ندارم همه اینارو دارم از زبون خودش به شما میرسونم
خواستید میتونم شمارشون رو بدم باهاشون صحبت کنید