PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تنظیمات مودم و خرید ( در صورت نیاز )

changal
2018/10/12, 10:31
وقت بخیر خدمت دوستان عزیز - با عرض معذرت از طولانی بودن متن و همچنین تشکر قبلی از راهنمایی کنندگان محترم

مودم بنده TD-W8901N TP-LINK هست. قبلا از شرکت آسیاتک سرویس داشتم و بدون هیچ مشکلی امکان اتصال همزمان ثابت و وای فای رو داشتیم.

ثابت + 2 تا گوشی همراه + یک سرویس آیو روی TV
----------------------
چند روزی هست که از شرکت دیده بان سرویس گرفتم ( 8 مگابیت با 1000 گیگ حجم )

وقتی روی اینترنت ثابت هست تقریبا بدون هیچ مشکلی کار میکنه، ولی وقتی وای فای رو باز میکنم حتی اگه یک دستگاه وصل باشه بعد از چند دقیقه، با اینکه چراغ ها کامل روشنه اتصال وای فای و ثابت قطع میشه و باید مودم رو خاموش و روشن کنم.
( البته این رو هم اضافه کنم که بعضا روزانه یک یا چند بار و بعضا چند روز یک بار - با اینکه همه چراغ های مودم روشنه، اتصال اینترنت برقرار نیست - حتی اگر فقط اینترنت ثابت روشن باشه )

یک نفر از سیم بانان محترم مخابرات هم اومد و یک تست کامل از سر خط و داخل به طور کامل انجام داد ( 3 تست نویز در تماس مستقیم با همکارشون در مخابرات از طرف ایشون انجام شد و خط هیچ مشکلی نداشت )، اما مشکل کماکان پابرجاست.

حالا بماند که هم در سرویس قبل و هم سرویس جدید بعضا روی تنظیمات مودم نمیره و باید مودم ریستارت شه.
-------------------------------------
** از تنظیمات مودم adsl2 رو به g.dmt تغییر دهید ** طبق مباحث در تاپیک یکی از دوستان، این مورد رو دیدم.

در عکس ها مختصات up و down و همچنین Line رو قبل و بعد از تغییر فوق مشاهده میکنید، البته Data Rate و Max Rate بحثش جداست. چون با کمی خاموش بودن مودم اعداد بالا میرن.

48989

48990

---------------------------------------
در نهایت اولویت این هست که مشکلات فوق با راهنمایی شما عزیزان رفع شوند، اگر قابل رفع نبود و یا رفع نشدند خواهان خرید مودم هستم.

TP-link اسنفاده کردم 2 مدل - مدل اعلامی بالا و مدل 8811 ساده. ( ناراضی نبودم ولی شدم! - البته مدل جدید رو بیش از 3 ساله استفاده میکنم و طبق تجربیات کارابران در دیگر سایت ها، روی مودم رنگش زرد شده و مثل اینکه کاراییش کمتر و عمرش رو به اتمام هست! )

D-link هم میگن اگه خط دارای نویز باشه زیاد مناسب نیست.

2 آنتن بودن مودم مهم هست؟
آیا 300mbps بودن مودم فرقی با 150 بودنش داره؟
2.4GHZ فرقی با 5GHZ داره؟

نظر خودم روی مودم های ایسوس هست، مبلغ هم نسبت به خانگی بودن استفاده و کیفیت خوبش میتونم هزینه کنم.

ARMIN
2018/10/12, 10:45
سلام دوست عزیز

اصولا TP Link و D Link بیشتری سازگاری رو دارند، اگر این دو تا به مشکل خوردند از مودم های سیسکو استفاده کنید بهتره.

AH64-E
2018/10/12, 13:10
وقت بخیر خدمت دوستان عزیز - با عرض معذرت از طولانی بودن متن و همچنین تشکر قبلی از راهنمایی کنندگان محترم

مودم بنده TD-W8901N TP-LINK هست. قبلا از شرکت آسیاتک سرویس داشتم و بدون هیچ مشکلی امکان اتصال همزمان ثابت و وای فای رو داشتیم.

----------------------

وقتی روی اینترنت ثابت هست تقریبا بدون هیچ مشکلی کار میکنه، ولی وقتی وای فای رو باز میکنم حتی اگه یک دستگاه وصل باشه بعد از چند دقیقه، با اینکه چراغ ها کامل روشنه اتصال وای فای و ثابت قطع میشه و باید مودم رو خاموش و روشن کنم.
( البته این رو هم اضافه کنم که بعضا روزانه یک یا چند بار و بعضا چند روز یک بار - با اینکه همه چراغ های مودم روشنه، اتصال اینترنت برقرار نیست - حتی اگر فقط اینترنت ثابت روشن باشه )

یک نفر از سیم بانان محترم مخابرات هم اومد و یک تست کامل از سر خط و داخل به طور کامل انجام داد ( 3 تست نویز در تماس مستقیم با همکارشون در مخابرات از طرف ایشون انجام شد و خط هیچ مشکلی نداشت )، اما مشکل کماکان پابرجاست.

حالا بماند که هم در سرویس قبل و هم سرویس جدید بعضا روی تنظیمات مودم نمیره و باید مودم ریستارت شه.
** از تنظیمات مودم adsl2 رو به g.dmt تغییر دهید ** طبق مباحث در تاپیک یکی از دوستان، این مورد رو دیدم.

در عکس ها مختصات up و down و همچنین Line رو قبل و بعد از تغییر فوق مشاهده میکنید، البته Data Rate و Max Rate بحثش جداست. چون با کمی خاموش بودن مودم اعداد بالا میرن.

48989

48990

در نهایت اولویت این هست که مشکلات فوق با راهنمایی شما عزیزان رفع شوند، اگر قابل رفع نبود و یا رفع نشدند خواهان خرید مودم هستم.

TP-link اسنفاده کردم 2 مدل - مدل اعلامی بالا و مدل 8811 ساده. ( ناراضی نبودم ولی شدم! - البته مدل جدید رو بیش از 3 ساله استفاده میکنم و طبق تجربیات کارابران در دیگر سایت ها، روی مودم رنگش زرد شده و مثل اینکه کاراییش کمتر و عمرش رو به اتمام هست! )

نظر خودم روی مودم های ایسوس هست، مبلغ هم نسبت به خانگی بودن استفاده و کیفیت خوبش میتونم هزینه کنم.

درود

مودم یکبار Reset Config کنید و دوباره Config اش کنید. بنده این مودم دارم چندین سال بدونه مشکل داره کار می کنه.

سعی کن Firmware مودم بروزرسانی کنی

مودم های Tp link بهتر از D Link هستند و مشکلاتشون کمتر هستش.

SAMAN
2018/10/12, 13:21
قبل از خرید مودم ببینید از کسی میتونید برای تست کردن مودم قرض کنید ....... شاید از سرویس دهنده باشه ......

ErfanDL
2018/10/12, 18:58
سلام. SNR نباید زیر 7 بره که با g.dmt مشکل حل میشه اگه با g.dmt روی 9 پایدار شد مشکلی نباید داشته باشه. مودمی هم که شما داری قدیمیه و خودش عامل نویز هست. فیرمور رو آپدیت کنید تست کنید. من پیشنهاد میدم از برند تندا یا شیائومی مودم تهیه کند و سمت tplink و dlink نرید. اگر هم میتوانید بیشتر هزینه کنید linksys خوبه. ایسوس هم حرفی برای گفتن در دنیای شبکه نداره.

----------------------

48989

48990

Sent from my C6833 using Tapatalk

srx190d
2018/10/13, 01:40
بهترین موردی که در این رنج قیمت میتونی بگیری
عالی عالی

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

Sent from my iPhone 7 using Tapatalk by [emoji851]