PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دمای ۳۶ الی ۸۵ در کارت گرافیک gt 730 اورکلاک شده

Zccbb9hk
2018/10/05, 18:56
سلام خسته نباشین‌. من سیستمی دارم با مشخصات زیر :
Core i3 2120 3.3ghz
Ram : 8gb
Vga : Msi gt 730 ddr3 4gb
امروز کارت گرافیکمو با msi afterburner اورکلاک کردم تا فریم بیشتری تو بازیها بده! کلاک هسته رو از ۷۰۰ به ۹۱۰ و حافظه کلاک رو از ۵۰۰ به ۶۵۰ افزایش دادم و سرعت فن رو از ۴۲% به ۷۰% گذاشتم. تو حالت معمولی دماش ۳۶ الی ۴۰ درجه هس ولی وقتی نیم ساعت با gta v بازی میکنم میشه ۷۵. هنگامی که با pes 2018 یه ساعت تست میزنم حدود ۸۵ درجه میشه! آیا این مقدار دما برای این کارت عادیه؟ چون تو سایت خارجی نوشته تا ۹۸ عادیه! اگه نیس راهی هس که بدون پایین اوردن اورکلاک بشه دما رو کاهش داد؟ چون خیلی بد میشه بدون اورکلاک بازی کرد.

SAMAN
2018/10/05, 19:07
سلام خسته نباشین‌. من سیستمی دارم با مشخصات زیر :
Core i3 2120 3.3ghz
Ram : 8gb
Vga : Msi gt 730 ddr3 4gb
امروز کارت گرافیکمو با msi afterburner اورکلاک کردم تا فریم بیشتری تو بازیها بده! کلاک هسته رو از ۷۰۰ به ۹۱۰ و حافظه کلاک رو از ۵۰۰ به ۶۵۰ افزایش دادم و سرعت فن رو از ۴۲% به ۷۰% گذاشتم. تو حالت معمولی دماش ۳۶ الی ۴۰ درجه هس ولی وقتی نیم ساعت با gta v بازی میکنم میشه ۷۵. هنگامی که با pes 2018 یه ساعت تست میزنم حدود ۸۵ درجه میشه! آیا این مقدار دما برای این کارت عادیه؟ چون تو سایت خارجی نوشته تا ۹۸ عادیه! اگه نیس راهی هس که بدون پایین اوردن اورکلاک بشه دما رو کاهش داد؟ چون خیلی بد میشه بدون اورکلاک بازی کرد.

ببین عزیز دما که بالا هست ......... کارت شما ضعیفه و اورکلاک پایدار فشار بدی به کارت میاره ........ یا باید بیخیال اور بشی یا باید بپذیری اگه کارت ت به مشکل خورد ...... پیشنهاد م اینه فن رو ببری رو 100 درصد ....... حداقل ......
شما اگه دمای کیس ت رو هم بیاری پایین دمای کارت میاد پاییین .....

ولی بیخیال اور بشو و یه کارت بهتر بگیر .......

Zccbb9hk
2018/10/05, 22:09
ممنون بابت پاسخ سریع. متاسفانه بودجه ندارم و دو ماهی هس که این کارتو خریدم. پس یعنی اون ۹۸ درجه دروغه؟ دمای این کارت باید چقدر باشه؟ وقتی هم هرکدوم رو ۵۰ یا ۱۰۰ میارم پایین دماش بیشتر از ۸۲ نمیشه! راستی میشه یه فن دیگه بست تا خنک شه؟

SAMAN
2018/10/05, 22:42
ممنون بابت پاسخ سریع. متاسفانه بودجه ندارم و دو ماهی هس که این کارتو خریدم. پس یعنی اون ۹۸ درجه دروغه؟ دمای این کارت باید چقدر باشه؟ وقتی هم هرکدوم رو ۵۰ یا ۱۰۰ میارم پایین دماش بیشتر از ۸۲ نمیشه! راستی میشه یه فن دیگه بست تا خنک شه؟

اره بابا مگه کوره ی اجر پزی هست ؟ تو سایت انویدیا زده 98 درجه ..... ولی به 98 برسی میسوزه ....... یه کاری کن بیشتر از 70 نشه ..... یا زود به زود تر از بازی بیا بیرون ......

منظورت اینه روی کارت یه فن دیگه ببندی ؟

من گفتم جریان هوای داخل کیس رو بیشتر کنی و یه مقدار اور کلاک رو کمتر تا دما اینقدر بالا نره .....

سرعت فن رو همیشه رو 100 درصد بذار .......

Zccbb9hk
2018/10/05, 23:07
:emoji_smiley-02:بله رو کارت گرافیک میشه یه فن دیگه بست؟ اگه هم نشد میخوام یه فن اضافه به در کیس ببندم اینطوری شاید خنک شد! بازم ممنون بابت پاسخ:emoji_smiley-173:

SAMAN
2018/10/06, 17:19
:emoji_smiley-02:بله رو کارت گرافیک میشه یه فن دیگه بست؟ اگه هم نشد میخوام یه فن اضافه به در کیس ببندم اینطوری شاید خنک شد! بازم ممنون بابت پاسخ:emoji_smiley-173:

نه عزیز دل نمیشه .......... همون رو در کیس ببندید ......

Zccbb9hk
2018/10/06, 19:13
نه عزیز دل نمیشه .......... همون رو در کیس ببندید ......

ممنون:emoji_smiley-173: خیلی شرمنده چند سوال دیگری هم داشتم : وقتی کولر رو به در کیس میبندیم از کجا معلوم که هوای سرد داخل کیس بیاد؟ چون میترسم نتیجه عکس بده و گرما رو به داخلش بیاره. دمای کارت گرافیک تا چقدر کاهش پیدا میکنه؟ و آیا کولر ها چند نوع هستن؟ برای مثال یکی برای درش و جلو و یکی برای پشت و سقف یا یه نوع اند که بستگی به بستنش داره؟

SAMAN
2018/10/06, 20:00
ممنون:emoji_smiley-173: خیلی شرمنده چند سوال دیگری هم داشتم : وقتی کولر رو به در کیس میبندیم از کجا معلوم که هوای سرد داخل کیس بیاد؟ چون میترسم نتیجه عکس بده و گرما رو به داخلش بیاره. دمای کارت گرافیک تا چقدر کاهش پیدا میکنه؟ و آیا کولر ها چند نوع هستن؟ برای مثال یکی برای درش و جلو و یکی برای پشت و سقف یا یه نوع اند که بستگی به بستنش داره؟

نه ببین عزیز دل اولا داری فن نصب میکنی نه کولر .......... کولر ایجاد هوای سرد میکنه ولی فن فقط ایجاد جریان هوا میکنه که خودش کلی اثر داره .......
یه استانداردی رو ایتل تعریف کرده که توی اون استاندارد نیاز به چند تا فن داری ..... حداقل دوتا .....

کل استاندارد این شکلی هست ......

48977

به این صورت که فن های جلو که میتونه یکی باشه یا دوتا هوا رو به تو میکشه (فن رو با پشت و رو بستن میتونی به intake و out take تبدیل کنی ) به علاوه ی فن پایین ....

و فن های بالا هوای گرم رو بیرون میدن .......

Zccbb9hk
2018/10/06, 20:18
نه ببین عزیز دل اولا داری فن نصب میکنی نه کولر .......... کولر ایجاد هوای سرد میکنه ولی فن فقط ایجاد جریان هوا میکنه که خودش کلی اثر داره .......
یه استانداردی رو ایتل تعریف کرده که توی اون استاندارد نیاز به چند تا فن داری ..... حداقل دوتا .....

کل استاندارد این شکلی هست ......

48977

به این صورت که فن های جلو که میتونه یکی باشه یا دوتا هوا رو به تو میکشه (فن رو با پشت و رو بستن میتونی به intake و out take تبدیل کنی ) به علاوه ی فن پایین ....

و فن های بالا هوای گرم رو بیرون میدن .......

آره راس میگین چیزی به اسم کولر که خودش تولید هوا کنه برای کیس وجود نداره. پس با این حساب دمای کارت تا چند درجه میتونه پایین بیاد؟

SAMAN
2018/10/06, 20:30
آره راس میگین چیزی به اسم کولر که خودش تولید هوا کنه برای کیس وجود نداره. پس با این حساب دمای کارت تا چند درجه میتونه پایین بیاد؟

بر طبق فیزیک دبیرستان دمای محیط که 22 بود ....... این هم یه قطعه ی در حال کاره بالاخره ...... پس 30 تا 40 خوبه ....... زیر 30 عالیه ..... بالای 40 تا 60 بسته به فصل بدک نیست ..... دیگه بیشتر خوب نیست و از عمر قطعه کم میشه ......

Zccbb9hk
2018/10/06, 21:40
بر طبق فیزیک دبیرستان دمای محیط که 22 بود ....... این هم یه قطعه ی در حال کاره بالاخره ...... پس 30 تا 40 خوبه ....... زیر 30 عالیه ..... بالای 40 تا 60 بسته به فصل بدک نیست ..... دیگه بیشتر خوب نیست و از عمر قطعه کم میشه ......

نه میخوام بدونم که اگه فن رو ببندم دمای کارت گرافیک حدودا چند درجه میاد پایین ؟ برای مثال از ۸۵ درجه چقد کم میشه؟

SAMAN
2018/10/07, 12:17
نه میخوام بدونم که اگه فن رو ببندم دمای کارت گرافیک حدودا چند درجه میاد پایین ؟ برای مثال از ۸۵ درجه چقد کم میشه؟

اگه فن رو روی در ببندید (یه موقع روی فن خود کارت فن نبدی ها !) حدودا 5 درجه کم میشه ......... شاید هم 8 درجه ....... بهتر اینه که زود به زود از بازی بیای بیرون ......

Zccbb9hk
2018/10/07, 18:55
اگه فن رو روی در ببندید (یه موقع روی فن خود کارت فن نبدی ها !) حدودا 5 درجه کم میشه ......... شاید هم 8 درجه ....... بهتر اینه که زود به زود از بازی بیای بیرون ......

:emoji_smiley-58: دستتون درد نکنه :emoji_smiley-58: مگه مغز ندارم؟ :emoji_smiley-38: نا سلامتی اون یکی فنو خودم بستما:emoji_smiley-06: ممنون از پاسخ گویی شما در همه وقتا! یا حق:emoji_smiley-113:

SAMAN
2018/10/07, 21:44
:emoji_smiley-58: دستتون درد نکنه :emoji_smiley-58: مگه مغز ندارم؟ :emoji_smiley-38: نا سلامتی اون یکی فنو خودم بستما:emoji_smiley-06: ممنون از پاسخ گویی شما در همه وقتا! یا حق:emoji_smiley-113:

بازم پوزش اگه جسارتی شد ....... من سعی میکنم دقیقا بگم چه کار باید بکنید یا نکنید تا ابهامی نباشه .........

Zccbb9hk
2018/10/07, 23:48
بازم پوزش اگه جسارتی شد ....... من سعی میکنم دقیقا بگم چه کار باید بکنید یا نکنید تا ابهامی نباشه .........

نه نه اصلا شما بزرگ مایین! من به شوخی گفتم ناراحت نشین:emoji_smiley-03: بابت کمک شما هم بسیار سپاسگزارم!

noname1988
2020/05/10, 17:50
با سلام دوستان عزیز و متخصصین
اول شرمنده تاپیک زدنو اینجا بلد نبودم مجبور شدماینجا مطرح کنم مشکلمو// یه مشکلی برام پیش اومده که ن جوابش تو اینترنت هست ن توسایتای خارجی و فک کنم تو دنیا اولین کسیم این مشکل براش پیش میاد//و شرمنده زیاد نوشتم چون مجبورم جزِیاتو درست بنویسم تا متوجه مشکل بشید

مشکل اینه که من تا چند روز پیش یه سیستم داشتم که موقع بازی کردن چهار پنج دقیقه اول وضیعت نرمال بود ولی بعدش هرچند ثانیه fpsسیستم میومد پایین و لگ میشدمو بعد از چند دقیقه مانیتورم طوسی یا ابی یا مشکی رنگ میشد فقط چیزی نمیدیدم ولی صدای بازی میومد و بازی در حال اجرا بود//بعد از مدتی دیدم که همه قطعات نرمالن ولی گرافیک در حالت 100درصد کار میکنه خیلی نرم افزار تست کردم ویندوز عوض کردم درایورارو یکی یکی درست نصب کردم سوکتهارو همه چیو هزار بار تست کردم اما درست نشد اخر یه سیستم جدید و بروز گرفتم که فقط هارد و گرافیکم رو از سیستم قبلی اوردم رو سیستم جدید و باز هم همین مشکل هست

عزیزان دقت کنن سیستم جدیدم سیستمی خوبیه و خوب اسمبل شده و از سیستم قبلی گرافیک و هاردو اوردم رو این سیستم بازم به محض اینکه بازی کنم یا ویدو ادیت کنم یکم کار سنگین بکشم گرافیک رو تسک منیجر نشون میده 100درصد اشغاله --ضمنا گرافیکم انودیا gt630 مدل گیگ4 128bit هست روی جزییات اشغالش میزنم بیشتر از همه بخش 3dگرافیک فضارو اشغال میکنه --بحث سوکتو درایور بروزو خمیر سلیکونو قدرت همه چی با حساب تست کردم ولی کوچکترین بازی معمولی 2یا5گیگی که پلی بدم یا کار ویدویی انجام بدم همینه داستان با نرم افزار های تست هم تست کردم کم کم باز رفت رو100 واقعا دیگه هیچی به ذهنم نمیرسه هرکی راه حلشو میدونه بخاطر این ماه مبارک رمضان کمک لطفا

SAMAN
2020/05/10, 18:31
اول شرمنده تاپیک زدنو اینجا بلد نبودم مجبور شدماینجا مطرح کنم مشکلمو//
یه مشکلی برام پیش اومده که ن جوابش تو اینترنت هست ن توسایتای خارجی و فک کنم تو دنیا اولین کسیم این مشکل براش پیش میاد//و شرمنده زیاد نوشتم چون مجبورم جزِیاتو درست بنویسم تا متوجه مشکل بشید

مشکل اینه که من تا چند روز پیش یه سیستم داشتم که موقع بازی کردن چهار پنج دقیقه اول وضیعت نرمال بود ولی بعدش هرچند ثانیه fpsسیستم میومد پایین و لگ میشدمو بعد از چند دقیقه مانیتورم طوسی یا ابی یا مشکی رنگ میشد فقط چیزی نمیدیدم ولی صدای بازی میومد و بازی در حال اجرا بود//بعد از مدتی دیدم که همه قطعات نرمالن ولی گرافیک در حالت 100درصد کار میکنه خیلی نرم افزار تست کردم ویندوز عوض کردم درایورارو یکی یکی درست نصب کردم سوکتهارو همه چیو هزار بار تست کردم اما درست نشد اخر یه سیستم جدید و بروز گرفتم که فقط هارد و گرافیکم رو از سیستم قبلی اوردم رو سیستم جدید و باز هم همین مشکل هست

عزیزان دقت کنن سیستم جدیدم سیستمی خوبیه و خوب اسمبل شده و از سیستم قبلی گرافیک و هاردو اوردم رو این سیستم بازم به محض اینکه بازی کنم یا ویدو ادیت کنم یکم کار سنگین بکشم گرافیک رو تسک منیجر نشون میده 100درصد اشغاله --ضمنا گرافیکم انودیا gt630 مدل گیگ4 128bit هست روی جزییات اشغالش میزنم بیشتر از همه بخش 3dگرافیک فضارو اشغال میکنه --بحث سوکتو درایور بروزو خمیر سلیکونو قدرت همه چی با حساب تست کردم ولی کوچکترین بازی معمولی 2یا5گیگی که پلی بدم یا کار ویدویی انجام بدم همینه داستان با نرم افزار های تست هم تست کردم کم کم باز رفت رو100 واقعا دیگه هیچی به ذهنم نمیرسه هرکی راه حلشو میدونه بخاطر این ماه مبارک رمضان کمک لطفا

عزیز اینو در نظر داشته باش که کارت ت خیلی ضعیفه ..........
ولی به نظرم کارت ت خمیر سلیکن ن خشک شده و گرمای زیاد به همین خاطره ......

اصلا با این دما فعلا به نظرم بهش فشار نیار چون چیپ گرافیک رو اسیب میزنی ......

NAVID OC
2020/05/10, 23:58
اول شرمنده تاپیک زدنو اینجا بلد نبودم مجبور شدماینجا مطرح کنم مشکلمو// یه مشکلی برام پیش اومده که ن جوابش تو اینترنت هست ن توسایتای خارجی و فک کنم تو دنیا اولین کسیم این مشکل براش پیش میاد//و شرمنده زیاد نوشتم چون مجبورم جزِیاتو درست بنویسم تا متوجه مشکل بشید

این که صد در صد میره رو لود که کاملا طبیعیه ... شما ۲۰۸۰ هم داشته باشین لودش صد میشه
برنامه gpuz اجرا کنید تب sensors ... قسمت temp که دمارو نشون میده ... ببینید دما در خالت نرمال و در بازی در چه رنجیه

_abbas_glv
2020/05/11, 07:34

عزیزان دقت کنن سیستم جدیدم سیستمی خوبیه و خوب اسمبل شده و از سیستم قبلی گرافیک و هاردو اوردم رو این سیستم بازم به محض اینکه بازی کنم یا ویدو ادیت کنم یکم کار سنگین بکشم گرافیک رو تسک منیجر نشون میده 100درصد اشغاله --ضمنا گرافیکم انودیا gt630 مدل گیگ4 128bit هست روی جزییات اشغالش میزنم بیشتر از همه بخش 3dگرافیک فضارو اشغال میکنه --بحث سوکتو درایور بروزو خمیر سلیکونو قدرت همه چی با حساب تست کردم ولی کوچکترین بازی معمولی 2یا5گیگی که پلی بدم یا کار ویدویی انجام بدم همینه داستان با نرم افزار های تست هم تست کردم کم کم باز رفت رو100 واقعا دیگه هیچی به ذهنم نمیرسه هرکی راه حلشو میدونه بخاطر این ماه مبارک رمضان کمک لطفاسلام،کارت گرافیک 100% اشغال میشه؟یا اینکه 100 درجه دماشه؟

از بابت استفاده 100% نگران نباشید و فقط اگه گیم میزنید و فریم بالای ۶۰ دارید گزینه V-Sync رو فعال کنید(تو تنظیمات بازی)

اگه هم دما کارت 100 درجه هست توصیه میکنم به صورت کامل کارت رو گردگیری کنید و خمیر کارت رو عوض کنید.اگه کارت فن نداره سعی کنید یه فن رو مقابل کارت قرار بدید تا گرما رو از هیت سینک ها دفع کنه.

برای مشاهده دقیق تر فعل و انفعال های کارت گرافیک میتونید از نرم افزار های مانیتورینگ مثل msi afterburner استفاده کنید

noname1988
2020/05/11, 09:53
[QUOTE=SAMAN;۲۳۵۱۲۷]عزیز اینو در نظر داشته باش که کارت ت خیلی ضعیفه ..........

اصلا با این دما فعلا به نظرم بهش فشار نیار چون چیپ گرافیک رو اسیب میزنی ......[/QUا

الان یک الی دو تومن چه گرافیکی مناسب هست برای گیم بنظرتون

SAMAN
2020/05/11, 13:49
[QUOTE=SAMAN;۲۳۵۱۲۷]عزیز اینو در نظر داشته باش که کارت ت خیلی ضعیفه ..........

اصلا با این دما فعلا به نظرم بهش فشار نیار چون چیپ گرافیک رو اسیب میزنی ......[/QUا

الان یک الی دو تومن چه گرافیکی مناسب هست برای گیم بنظرتون

به نظرم کنسول تهیه کنید خیلی قوه تره ......... کارت 2 تومنی به درد بازی نمیخوره ......

noname1988
2020/05/11, 14:07
این که صد در صد میره رو لود که کاملا طبیعیه ... شما ۲۰۸۰ هم داشته باشین لودش صد میشه
برنامه gpuz اجرا کنید تب sensors ... قسمت temp که دمارو نشون میده ... ببینید دما در خالت نرمال و در بازی در چه رنجیه

حالت عادی 32 و زیر بار فشار هم میره تا 60 ..فقط نمیدونم چرا هرچند دقیقه افت فریم میکنه ولی دماش بالاتر نمیره با خیلی برنامه هایی که پیشنهاد دادن دوستان تست کردم خمیرشم عوض کردم باز همینه

noname1988
2020/05/11, 14:09
عزیزم چه کنسولی من 7تومن دادم سیستم تازه گرفتم الان بخاطر گرافیک برم کنسول چی

SAMAN
2020/05/11, 16:52
عزیزم چه کنسولی من 7تومن دادم سیستم تازه گرفتم الان بخاطر گرافیک برم کنسول چی

قدرت کنسول معادل یه سیستم ه 20 تومنیه .........

REZA
2020/05/11, 22:37
مشخصات پاور، مادربرد، رم پردازنده؟

علی ای حال این دو مدل به تناسب بودجتون:

ایسوز rx 550 4G
ایسوز rx 470 4G
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

توصیه میشه یه تومن روش بگذارین و یه 1050ti 4G حداقل بردارین.