PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل گیر کردن بازی کامپیوتری

ATA
2012/01/16, 12:28
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان و مدیران سایت بزرگ سخت افزار بنده مدتی هست که یه مشکل در مورد گیر کردن بازیها در حال بازی کردن پیش اومده که واقعا موندم که عیب و ایراد از کجاست و قضیه از این قراره که من وقتی وارد بازی میشم مثل : need for speed shift یا deus ex تو هر بیست ثانیه پنج شیش بار به طور لحظه ای میگیره و این مشکل داره یواش یواش کلافم میکنه از دوستان خواهش میکنم مشکلمو حل کنین یا ببرم سیستمو بفروشم بره سر کارش...... please please ^:)^^:)^

ATA
2012/01/16, 12:38
اینم از سیستم بنده :
cpu : intel cori5 2500k
motherboard : asus p67 sabertooth
ram : g.skill 8g 2x4 bus 1600 ripjaws
hdd : 1t segate
graphic : asus gtx 560 ti
power : 750 coler master
case : x3
fan coling cpu : coler master tx3
با تشکر از دوستان

ATA
2012/01/16, 19:18
اقا یکی به ما هم کمک کنه ...اخه چراااااااااااااااااااااا

sajjadsa
2012/01/16, 20:03
اول از همه چک کنید ببینید فن یا سیستم خنک کننده سیستموتون به خصوص کارت گرافیک و پاور خوب داره کار میکنه یا نه. درایور کارت گرافیکتون رو هم به روز کنید. ویندوزتون رو هم اگر جواب نداد عوض کنید. به احتمال زیاد حل میشه.

Arsn
2012/01/16, 20:34
این تاپیک قاعدتا باید حذف بشه چون از برچسب استفاده نکردید ولی اینبار .....

شما سیستم قوی دارید و قاعدتا باید بتونید همه ی بازی ها را تو FullHD و تنظیمات تقریبا High بازی کنید !
اما این مشکلی که شما میگین را باید در درجه اول شناسایی کرد
نرم افزار های furmark و prime95 و Hd tune pro را دانلود کنید تا بتونیم رفع عیب کنیم
در درجه اول با Hd tune pro شروع کنید و از هارد که من بهش مشکوکم تست بگیرید ، اگر میانگین بالای 75 مگ داد و صداهای عجیب غریب نمیشنیدین هارد سالمه !
سراغ furmark برید و یه تست فول اچ دی را اجرا کنید ، دما را کنترل کنید ، در صورتی که بالای 90 نرفت ، کارت هم مشکل نداره پ
حتما با prime 95 پردازنده را زیر فشار ببرید و دما را را با tjmax پردازندتون تطبیق بدید
در آخر اگر حل نشد ویندوز و درایور ها را از اول نصب کنید !

بعد از این مراحل اگر باز مشکلی بود بنده در خدمتم !

*hit m@n*
2012/01/16, 21:10

از تاپیک سوم اگه از برچسب استفاده نشد تاپیک حذف میشه
این دومی تاپیک بود
ان شاالله از تاپیک بعدی حذف میشه

با تشر

saeid6574598
2012/01/16, 21:56

شما سیستم قوی دارید و قاعدتا باید بتونید همه ی بازی ها را تو FullHD و تنظیمات تقریبا High بازی کنید !
نرم افزار های furmark و prime95 و Hd tune pro را دانلود کنید تا بتونیم رفع عیب کنیم
در درجه اول با Hd tune pro شروع کنید و از هارد که من بهش مشکوکم تست بگیرید ، اگر میانگین بالای 75 مگ داد و صداهای عجیب غریب نمیشنیدین هارد سالمه !
سراغ furmark برید و یه تست فول اچ دی را اجرا کنید ، دما را کنترل کنید ، در صورتی که بالای 90 نرفت ، کارت هم مشکل نداره پ
حتما با prime 95 پردازنده را زیر فشار ببرید و دما را را با tjmax پردازندتون تطبیق بدید

علیرضا جان ! با توجه به سخنان دوستمان ، به احتمال قوی ، یکی از قطعات دچار مشکل می باشد . آیا با این تست هایی که گفتید انجام دهند ، فکر نمی کنید که آن قطعه آسیب دیده ، بیشتر آسیب ببیند ؟ گاهی اوقات همین مشکلات ، باعث از کار افتادن کلی سیستم می شوند . ( خدا نکند )

Arsn
2012/01/16, 22:04
هیچ کدوم تست ها نمیتونه آسیب وارد کنه !

این دوستمون میتونه گیم را بازی کنه ولی با لگ ! احتمال زیاد هم یا از هارد است و یا از ویندوز و درایور ولی احتیاط شرط عقله ! من میخوام از دما ها و درستی کارکرد قطعات مطمن بشم !

در ضمن موارد ایمنی را هم رعایت کردم و برای ایشون چک کردن دما را در اولویت گذاشتم !

انشالله که چیزی نیست !

نگران نباش سعید جان ، با موارد مثل این قبلا برخورد داشتم !(از نوع سوم !)

ATA
2012/01/16, 22:49
ضمن عرض سلام و معذرت خواهی جهت نزدن برچسب و تشکر جهت توجهتون دارم روی نرم افزارهایی که گفته بودین کار میکنم و نتیجشو بهتون اطلاع میدم....mer30

ATA
2012/01/16, 22:53
اقا من خیلی عذر میخوام جهت نزدن برچسب انشاالله تکرار نمیشه....^:)^

از تاپیک سوم اگه از برچسب استفاده نشد تاپیک حذف میشه
این دومی تاپیک بود
ان شاالله از تاپیک بعدی حذف میشه

با تشر

ATA
2012/01/17, 01:32
با عرض سلام خدمت arsn جان عزیز در مورد تست هارد یه نظر بده که من مطمئن بشم که هاردم سالمه ودر مورد بقیه هیچ مشکل دمایی وجود نداره....
4335

Arsn
2012/01/17, 10:41
با عرض سلام خدمت arsn جان عزیز در مورد تست هارد یه نظر بده که من مطمئن بشم که هاردم سالمه ودر مورد بقیه هیچ مشکل دمایی وجود نداره....
4335

اتفاقا هارد داره خوب عمل میکنه (به نظر من !) و حتی هارد نو به نظر میاد !

پس شما راه آخر یعنی تعویض ویندوز و نصب درایو های جدید را هم یه امتحان بکن ، نتیجه نداد وارد فاز troubleshooting میشیم تا مشکلش دربیاد و با هم درستش کنیم !

ATA
2012/01/17, 23:45
اونم به روی چشم همین کارو میکنم و بهتون گزارش میکنم... مرسی
اتفاقا هارد داره خوب عمل میکنه (به نظر من !) و حتی هارد نو به نظر میاد !

پس شما راه آخر یعنی تعویض ویندوز و نصب درایو های جدید را هم یه امتحان بکن ، نتیجه نداد وارد فاز troubleshooting میشیم تا مشکلش دربیاد و با هم درستش کنیم !

ATA
2012/01/19, 19:53
با عرض سلام خدمت arsn جان عزیز همون طور که گفته بودی ویندوز ودرایوهارو دوباره نصب کردم ولی بدبختانه مشکل گیر کردن در بازی همچنان ادامه داره و داره پیرم میکنه و یه موضوعی بود که به نظرم مهمه این بود که من رو کامپیوترم پنچ تا بازی نصب کردم که شامل : need for speed shift . need for speed run . crysis 2 . pes 2011 .deus ex که از میان این بازیها فقط بازیهیای : deus ex و need for speed shift مشکل گیر کردن دارن و بقیه بازیها بدون هیچ مشکلی بازی میشه و از جنابعالی برای حل این مشکل کمک میخوام ..... mer30

system32
2012/01/19, 20:40
با سلام
دوست عزیز
یک احتمال دیگر تداخل نرم افزاری هست .
بررسی کنید بعد از نصب کدام برنامه یا درایور خاص این مشکل برای سیستم پیش آمد ؟
احتمال تداخل با راه اندازهایی مانند Net Frame Work وجود دارد .
نسخه 4.5 از برنامه Net Frame work را نصب کنید .
ضمنا احتمال دارد از تفاوت نسخه سیستم عامل با نرم افزار هم باشد . منظور همان 32 بیتی و 64 بیتی است .
با تشکر - سیستم 32

Arsn
2012/01/19, 21:47
با عرض سلام خدمت arsn جان عزیز همون طور که گفته بودی ویندوز ودرایوهارو دوباره نصب کردم ولی بدبختانه مشکل گیر کردن در بازی همچنان ادامه داره و داره پیرم میکنه و یه موضوعی بود که به نظرم مهمه این بود که من رو کامپیوترم پنچ تا بازی نصب کردم که شامل : need for speed shift . need for speed run . crysis 2 . pes 2011 .deus ex که از میان این بازیها فقط بازیهیای : deus ex و need for speed shift مشکل گیر کردن دارن و بقیه بازیها بدون هیچ مشکلی بازی میشه و از جنابعالی برای حل این مشکل کمک میخوام ..... mer30

میتونه همون مشکل نرم افزاری که دوستمون سیستم 32 بهش اشاره کردن باشه ، یا شاید قدیمی بودن با نصب نبودن netframework و redistributable و open Al و ....

به نظر من شما مشکلی نداری ، بازی deus Ex به نظر من کدنویسی و گرافیک تمیزی نداشت چون 6850 هم نمیتونست توی تنظیمات نهایی سرعت فریم خوبی بده !

اگر شما کرایسیس و بتلفیلد3 رو در آخرین رزولیشن و تنظیمات درست بازی کنید مسلما سیستم مشکلی نداره و بازی هایی که لگ دارند یا گرافیک فوق سنگین دارند یا بد نوشته شدند !

یه سری بازی ها هستن مثل batman arkham حتی اگر 2 تا 6870 هم بهشون بدی باز هم طلب میکنن ، چون باید یک شهر را با گرافیک بالا رندر کنه !

شاید shift و deus ex هم همین مشکل را دارند ، با بازی های گرافیک بالای دیگه مثل بتلفیلد یا ندای وظیفه 8 امتحان کنید!
چون 560 قاعدتا باید بتونه بتلفیلد را راحت لود کنه !

از نظر من شما مشکل سخت افزاری نداری و اگر هم مشکلی باشه یا از ضعف سیستم است یا از نرم افزار و بازی !

doom2009
2012/01/20, 09:06
دوست عزیز سعی کن اینبار از ویندوز دیگری که به روز باشه و تقریبا کامل تاکید می کنم کامل باشه یعنی تقریبا تمام نرم افزارهای جانبی رو داشته باشه استفاده کنی یکی از دوستان ویندوزی نصب کرده بود که کلا مشکل داشت و با سخت افزارها ی سیستم راه نمیومد اگر از ویندوز xp استفاده می کنی ویندوز پیشنهادی اینجانب را نصب کن که لینک آن در زیر قرار می گیره واگر هم از ویندوز هفت استفاده می کنی حتما ویندوز آپدیت شده نصب کنی با تشکر

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

VSH-Katana
2012/01/20, 23:22
مشکل از نظر من نه کارت گرافیکه نه مادره ونه.... بلکه احتمال زیاد مشکل کرک بازی ها باشه که ممکنه خراب باشن و و باعث گیر کردن بشن
سرچ کن و کرک تازه این دو بازی رو پیدا کن ترجیحا مال اسکیدرو یا ریزور باشه احتمال زیاد ملکل حل شه

ATA
2012/01/21, 00:05
با عرض سلام خدمت arsn عزیز و تمام دوسان که توجه کردن و نظراتشون رو بیان کردن از همتون تشکر میکنم.

kamyar
2012/03/30, 20:18
سلام دوستان سیستم بنده:
cpu:amd phenom2 x4 965 3.4
MB:FOXCON A7DA-S3.0
RAM:8G DDR3 GSKILL
VGA:SAPPHIRE 6870
POWER:GP600-EU است در بازی GTA IV هر چند ثانیه بازی چند بار گیر می کنه میشه راهنماییم کنین مشکل از کجاست؟

ATA
2012/03/30, 21:52
با سلام خدمت اقا کامیار عزیز پیشنهاد میکنم مشکلتون رو تو بخش جدید بنویسید که تداخل به وجود نیاد چون کاربران عزیز مشکل منو حل کردن فک میکنن که موضوع تکراریه...با تشکر از شما

Reza Y
2012/03/30, 23:18
البته دوستان به این موضوع اشاره نکردند که اگه سیستم شما آلوده به ویروس های متعدد باشه میتونن با اشغال کردن فضای زیادی از رم و مشغول کردن پروسسور به پردازش های بیهوده عامل گیر کردن گیم شما باشن از سلامت سیستم اطمینان دارید؟؟

Arsn
2012/03/31, 16:36
سلام دوستان سیستم بنده:
cpu:amd phenom2 x4 965 3.4
MB:FOXCON A7DA-S3.0
RAM:8G DDR3 GSKILL
VGA:SAPPHIRE 6870
POWER:GP600-EU است در بازی GTA IV هر چند ثانیه بازی چند بار گیر می کنه میشه راهنماییم کنین مشکل از کجاست؟

دوست من شما دقیقا روی بازی دست گذاشتین که مایه آبروریزی گیم هاست !

کدنویسی بد یا رندر کلی شهر ها در Gta iv و نیاز اون به حجم بالای مموری کارت گرافیک هر کارتی را به زانو در میاره !

میتونید تنظیم draw distance را پایین بیارید !

اگر این یه بازی و بتمن آرخام را مستثنا کنید کارت شما قاعدتا همه بازی ها را در نهایت گرافیک اجرا میکنه و این دو گیم کلا گرافیک خاص خودشون را دارند !

K. vahid K
2020/02/26, 22:15
سلام بر دوستان و ادمین های گرامی. من چند روز پیش بازی prototype 2 را نصب کردم اما وقتی واردش میشدم حتی حین نمایش لوگو و آرم شرکت سازنده گیر میکرد و لگ داشت سیستم کامپیوترم هم با گیم سازگار بود
سیستم:
cpu:and athlon II x2 260 3.20 gh
Ram:4gb ddr3
Graphic:amd radeon HD 5670 1gb
Maderboard:JW-A880GM-Fusion
Hard:wd 6400bpvt 640gb
با تشکر اگر جواب بدهید چون خیلی وقته از این صفحه میگذرد

REZA
2020/02/27, 06:09
سلام بر دوستان و ادمین های گرامی. من چند روز پیش بازی prototype 2 را نصب کردم اما وقتی واردش میشدم حتی حین نمایش لوگو و آرم شرکت سازنده گیر میکرد و لگ داشت سیستم کامپیوترم هم با گیم سازگار بود
سیستم:
cpu:and athlon II x2 260 3.20 gh
Ram:4gb ddr3
Graphic:amd radeon HD 5670 1gb
Maderboard:JW-A880GM-Fusion
Hard:wd 6400bpvt 640gb
با تشکر اگر جواب بدهید چون خیلی وقته از این صفحه میگذرد

گرافیک سیستم شما ضعیف هست. یه نسخه دسگه از بازی پیدا کنین و نصب کنین، شاید از خود بازی باشه، تو بازی تنظیمات مربوط به گرافیک رو پایین بیارین ببینین اجرا میشه یا خیر.
البته پردازندتون هم لب مرزی هست.

K. vahid K
2020/02/27, 22:11
شما پردازنده ی مناسب سراغ دارید .فقط سوکتش am3 باشد
بعد یه گیم به اسم house flipper هست اونو هم ریختم خیلی روان بود ولی وقتی میرم داخل loading بازی وسطش هیچ حرکتی بازی وجود نداره و بعد از یکی دو دقیقه ارور the game has stoped working را نمایش میدهد چند نسخه را هم نصب کردم همینطور شد داخل چند لبتاپ و کامپیوتر دیگری هم ریختم اورد برادرم میگه شاید کد نویسی هایی در بازی هست که کامپیوترت نمیتونه تشخیصش بده شما چه پیشنهادی دارید