PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تقلب ای ام دی از اینتل!

rajah
2012/01/15, 08:49
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

پس از ارائه فناوری تاندربولت از سوی اینتل و استفاده سازندگان مادربورد و نوت بوک از این فناوری جهت انتقال تصاویر، کمپانی رقیب یعنی AMD نیز از فناوری مشابهی به نام Lighting Bolt خبر داده است. این فناوری کارکردی کاملا مشابه تاندربوات دارد و در پردازنده های Trinity مورد استفاده قرار خواهد گرفت. رابط مورد استفاده جهت تامین توان مورد نیاز، از یک رابط مشترک با USB 3.0 بهره می برد، این در حالیست که فناوری تاندربولت از رابط PCI-Express x4 مادربورد جهت انتقال اطلاعات استفاده می کند. قابلیت نمایش تصاویر روی چند صفحه نمایش برای این فناوری و همراه با استفاده از پردازنده های مجتمع گرافیکی AMD امکان پذیر بوده و کارکردی مشابه با پورت Mini-Display خواهد داشت. به نظر شما کدام یک از دو فناوری Thunderbolt و Lightingbolt موفق تر خواهند بود؟

AloneWolf
2012/01/15, 09:29
Lighting Bolt

دلیل:
پورت USB 3.0 بسیار جهانی تر و شناخته شده تر میباشد.
(تازه AMD کارش خیلی درسته)

Arsn
2012/01/15, 09:33
با این حساب این که دیگه تقلب نیست ! اینتل از PCie داره استفاده میکنه و AMD از اشتراک با USB3

پس سامسونگ هم متقلبه ! چون از صفحه نمایش لمسی استفاده میکنه !!!!!!

doom2009
2012/01/15, 09:36
این دو شرکت همیشه از هم تقلب کردن این اولین بار نیست فقط اسم رو عوض میکنن فناوری مشابه هست سپاس

farjam1990
2012/01/15, 09:37
ببینید!
به عنوان مثال!
تلویزیون اختراع شد توسط یک کمپانی یا یک شخص
پس الان برندهای تلویزیون متقلب هستند؟چون دارن تلویزیون میسازند؟

Castiel
2012/01/15, 10:01
البته این مسئله همیشه اتفاق افتاده، و این دو شرکت همواره در مدتی کوتاه، فناوریهای مشابه را تولید کردند.
تشابه از جهت کارکرد است و البته ای ام دی فقط اعلام کرده از چند صفحه نمایش پشتیبانی می کند، اما تعداد و همچنین میزان وضوح تصویر مشخص نشده است.
به نوعی بازی موش و گربه برای همه شرکتها وجود دارد!

doom2009
2012/01/15, 10:08
فرجام جان نمیتونن که دقیق مشابه اون درست کنن که اگر همچین کاری کنن جریمه میشن مشتریاشون رو هم از دست میدن ولی از همون فن آوری با کمی تغییر که کسی متوجه نشه درست می کنن فقط اسمشو عوض می کنن البته این رو من نمیدونم که در این فن آوری تقلب کردن یا نه کلی گفتم ولی چگونه میشه در عرض مدت کوتاهی یک فن آوری که تازه عرضه شده رو بدون کپی برداری ارائه نمایند این برای این هست که از شرکتهای دیگرعقب نمانند سپاس

Arsn
2012/01/15, 10:09
البته من موفقیت را با Thunderbolt اینتل میبینم ! اینتل مدت بیشتری روی این مسله تحقیق کرده و محدودیت برای تعویض چیپ ست برای پشتیبانی از این فناوری نداره ! (کلا رابطه اینتل با تعویض چیپست و پلتفورم خیلی خوبه ، بدبخت کاربراش !)

farjam1990
2012/01/15, 10:12
فرجام جان نمیتونن که دقیق مشابه اون درست کنن که اگر همچین کاری کنن جریمه میشن مشتریاشون رو هم از دست میدن ولی از همون فن آوری با کمی تغییر که کسی متوجه نشه درست می کنن فقط اسمشو عوض می کنن البته این رو من نمیدونم که در این فن آوری تقلب کردن یا نه کلی گفتم حرف شما کاملا صحیح ولی چگونه میشه در عرض مدت کوتاهی یک فن آوری رو بدون کپی برداری ارائه نمایند این برای این هست که از شرکتهای دیگرعقب نمانند سپاس

شما led رو در نظر بگیر فکر کنم بین اولین led تولید شده و led برندهای دیگر 1 ماه اختلاف بود
lcd هم به همین شکل

Castiel
2012/01/15, 10:13
واقعا اینتل خیلی بیرحمانه چیپ ست عوض میکند!
دنیا دنیای تقلب است. همیشه ای ام دی در یک فاصله زمانی خیلی کم، فناوری مشابه اینتل را معرفی می کند:
1- اینتل و ای ام دی با هم تبادل اطلاعات دارند!
2- اینتل به ای ام دی فناوری می فروشد.

شما led رو در نظر بگیر فکر کنم بین اولین led تولید شده و led برندهای دیگر 1 ماه اختلاف بود
lcd هم به همین شکل
فرجام عزیز این دقیقا همان فروش فناوری است.
شرکتها در حاشیه به راحتی درامد زایی دارند و فقط یک تکه کاغذ میدهند تا شرکتهای دیگر فناوری مشابه بسازند، به همین راحتی

Amoo
2012/01/15, 16:34
اصلا بنیان گذاران ای ام دی چه کسانی هستند آیا مهندسین و تکنسین هایی نبودن که در گذشته در شرکتهایی نظیر اینتل و یا آی بی ام فعالیت می کردند ، که یا استعفا داده و یا اخراج شده اند.
نمی توان تبادل تجربه و افکار را بین این شرکت ها انکار کرد ، ولیکن تصور اینکه طراحی چنین معماری هایی فقط توسط ذهن متخصصین اینتل صورت گرفته و ما بقی شرکت ها همانند سازی کرده اند کمی بی انصافی است، قطع به یقین اگر تقلب از سوی ای ام دی واقعیت داشته باشد اینتل شکایت خواهد کرد...

Tech Admin
2012/01/15, 19:25
طبیعتا نه اگر قبلا این تکنولوژی از سمت خودشون منتقل شده باشه. اگر ایده بعضی دوستان رو جدی بگیریم.

ولی خب اگر فرض بگیریم که قضیه انتقال تکنولوژی نبوده و این یک کپی است (که هست! بعضی وقتها یک قضیه به حدی روشن هست که انکارش خنده دار به نظر میرسد.) این تنها کپی ای نیست که ای ام دی از روی تکنیک و راه حل های اینتل بدست آورده و همچنین آخرین هم نیست. علاوه بر اینکه این روند هیچ وقت یک طرفه نبوده. به همین دلیل برخوردی از نوع شکایتی که دوستان میگویند هیچ وقت پیش نمیاد!

به عبارتی اگر این ایده, ایده خود اینتل بوده طبیعتا با نام اختراع ثبت شده است و با این مقدار شباهت قطعا حق شکایت برای اینتل محفوض هست. ولی سوال اینجاست که اگر قرار باشه پای این شرکت ها به دادگاه باز بشه ای ام دی چه تعداد حق ثبت اختراع دارد که میتونه بر علیه اینتل رو کنه؟! و چه تعداد اینتل رو میکنه؟! خب این قضیه طبیعتا باید خیلی فرسایشی بشه و من بعید میدونیم این قضیه روی بده. علاوه بر اینکه شک نکنید حتی اگر علمی تبادل هم نشده باشه قبلا صحبت هایی در رابطه با دریافت تایید از اینتل برای جلوگیری از شکایت در آینده صورت گرفته اگر اینتل ثبت کننده این اختراع بوده و قضیه بی حساب نیست.

ولی جدا از این, اینکه دو شرکت در یک لحظه روی یک پروزه کاملا مشابه کار کنند و با فاصله یک ماه هر دو به نتیجه برسند از حالت تصادفی خارج به نظر میرسه. حداقل از دید من!

doom2009
2012/01/15, 21:21
lcd هم به همین شکل

فرجام جان مثال هایی که میزنی یا تلویزیون هست یا ال سی دی جریان چیه نکنه مدیر انجمن صوت وتصویر شدی سپاس

s@j@d
2012/01/16, 09:49
تا حالا هرچی تکنولوژی اینتل زده بعدش ای ام دی هم رفته همونو زده با یکم تفاوت جزئی و نام دیگه .
من تاحالا ندیدم ای ام دی قبل از اینتل بیاد و یه تکنولوژی جدیدی بزنه .
به نظر من ای ام دی کپی میکنه . البته نه از محصولات اینتل بلکه از تکنولوژی های اینتل .

AloneWolf
2012/01/16, 14:24
تا حالا هرچی تکنولوژی اینتل زده بعدش ای ام دی هم رفته همونو زده با یکم تفاوت جزئی و نام دیگه .
به نظر من ای ام دی کپی میکنه . البته نه از محصولات اینتل بلکه از تکنولوژی های اینتل .

دوستان کم لطفی نکنید ،

یک خاطره از چندین سال پیش (فک کنم 7 یا 8 سال) :

- اینتل بشدت فرکانس پردازنده هاشو بالا میبرد و کاربران از اینکار هیجان زده میشدند
(مثال: 2.4 گیگاهرتز ، بعد از مدتی با تیتر بزرگ: 3 گیگاهرتز )

- ای ام دی میگفت باید کیفیت فرکانس ها رو بالا ببریم و اندازه ی فرکانس به تنهایی تعیین کننده نیست.
(این جمله منو به فکر برد، و باعث شد در مورد تصورات سخت افزاریم بازنگری کنم)

اما متاسفانه کاربران عاشق این عدد شدن (مقدار فرکانس) و هرچی میگفتم مهندسی ساخت هم مهمه کسی گوش نمیداد.

بعد از مدتی AMD با تیتر بزرگ اینو زد: The Athlon 64 X2 is the first dual-core desktop CPU designed by AMD

میتونید همین متن انگلیسی رو در موتور جستجو بنویسد تا مستندات لازم پدیدار شود.

خلاصه بعد از مدتی: نتایج آزمایش پردازنده های AMD اومد و در آن پردازنده های فرکانس بالای اینتل عقب ماندند

(در برنامه های نوین و مالتی ترد Multiple threads که قابلیت تقسیم عملیات هایشان را به چندین عملیات کوچک تر داشتند
این اختلاف خود را بشدت نمایان میکرد)

اینتل شوکه شده بود، و بعد از یک سال تمامی پروژه ی تحقیقاتی در مورد تولید سی پی یو های فرکانس بالا را متوقف و شروع به

بازنگری در ساخت پردازنده هایش کرد.

این که گفتم عین حقیقته و خودم چون اوون زمان خیلی علاقه داشتم ، این مطالب رو دنبال میکردم.

البته بر همه ی ما مسلمه که اینتل تعداد بسیار زیادی تکنولوژی نوین برای جهانیان به ارمغان آورده

و همین موضوع برای AMD و دیگر قول های تکنولوژی نیز صادق میباشد.

پیروز باشید.

Arsn
2012/01/16, 20:11

شما علاقه خاصی دارید بگید اینتل بزرگه ، کمپانی مادر است ، همیشه اوله و...

لطفا یه ذره مطالعاتتون را بیشتر کنید و یک جانبه داوری نکنید !
(حق اختراع خیلی از تکنولوژی های پردازشی همونطور که دوستان گفتند به خصوص مبحث ipc دست amd است که اگر نبود الان اینتل بزرگترین برند تجاری جهان بود!) و صحبت های 8 نفر دیگه را توی این تاپیک مبنی بر عدم تقلب amd زیر سوال نبرید !

*hit m@n*
2012/01/16, 21:05
دوستان هنوز هیچی معلوم نیست
فقط یه خبر اومد بیرون
بعد شماها سر هیچی دارین بحث میکنین
شما بزار اخبار بیشتری منتشر بشه
بعد بیاین شرکت ها رو مجازات کنین
قضاوت هنوز زوده
waiting ...

با تشکر

s@j@d
2012/01/17, 09:06
شما علاقه خاصی دارید بگید اینتل بزرگه ، کمپانی مادر است ، همیشه اوله و...

لطفا یه ذره مطالعاتتون را بیشتر کنید و یک جانبه داوری نکنید !
(حق اختراع خیلی از تکنولوژی های پردازشی همونطور که دوستان گفتند به خصوص مبحث ipc دست amd است که اگر نبود الان اینتل بزرگترین برند تجاری جهان بود!) و صحبت های 8 نفر دیگه را توی این تاپیک مبنی بر عدم تقلب amd زیر سوال نبرید !

حق با شماست دوست گرامی . من نگفتم که ای ام دی اصلا حق تکنولوژی نداره . منظورم این بود که خیلی وقت ها شده که از اینتل کپی گرفته . من که تا حالا ندیدم اینتل از ای ام دی کپی گرفته باشه (البته به غیر از تکنولوژی چند هسته ای) . البته شایدم اطلاعی ندارم . اگه کسی خبر داره لطفا به منم بگه .

s@j@d
2012/01/17, 09:13
دوستان کم لطفی نکنید ،

یک خاطره از چندین سال پیش (فک کنم 7 یا 8 سال) :

- اینتل بشدت فرکانس پردازنده هاشو بالا میبرد و کاربران از اینکار هیجان زده میشدند
(مثال: 2.4 گیگاهرتز ، بعد از مدتی با تیتر بزرگ: 3 گیگاهرتز )

- ای ام دی میگفت باید کیفیت فرکانس ها رو بالا ببریم و اندازه ی فرکانس به تنهایی تعیین کننده نیست.
(این جمله منو به فکر برد، و باعث شد در مورد تصورات سخت افزاریم بازنگری کنم)

اما متاسفانه کاربران عاشق این عدد شدن (مقدار فرکانس) و هرچی میگفتم مهندسی ساخت هم مهمه کسی گوش نمیداد.

بعد از مدتی AMD با تیتر بزرگ اینو زد: The Athlon 64 X2 is the first dual-core desktop CPU designed by AMD

میتونید همین متن انگلیسی رو در موتور جستجو بنویسد تا مستندات لازم پدیدار شود.

خلاصه بعد از مدتی: نتایج آزمایش پردازنده های AMD اومد و در آن پردازنده های فرکانس بالای اینتل عقب ماندند

(در برنامه های نوین و مالتی ترد Multiple threads که قابلیت تقسیم عملیات هایشان را به چندین عملیات کوچک تر داشتند
این اختلاف خود را بشدت نمایان میکرد)

اینتل شوکه شده بود، و بعد از یک سال تمامی پروژه ی تحقیقاتی در مورد تولید سی پی یو های فرکانس بالا را متوقف و شروع به

بازنگری در ساخت پردازنده هایش کرد.

این که گفتم عین حقیقته و خودم چون اوون زمان خیلی علاقه داشتم ، این مطالب رو دنبال میکردم.

البته بر همه ی ما مسلمه که اینتل تعداد بسیار زیادی تکنولوژی نوین برای جهانیان به ارمغان آورده

و همین موضوع برای AMD و دیگر قول های تکنولوژی نیز صادق میباشد.

پیروز باشید.

در تائید فرمایشات شما .
درسته دوست گرامی دقیقا این رو اطلاع داشتم ولی باور کنید من فقط همین یکی رو از ای ام دی دیدم که کاری متفاوت از اینتل کرده باشه . به غیر از این هرچیزی که از این دوتا دیدم بیشترش شبیه به هم بوده و یه تکنولوژی بوده با 2 اسم متفاوت .
با تشکر

AloneWolf
2012/01/17, 11:29

به این دو آدرس یه سری بزنید تا کمی بیشتر با AMD آشنا شوید و ببینید که آزمایشگاه های

تکنولوژی دنیا چه جوایزی رو به این شرکت اعطا کرده اند.

باید قبول کنیم که دنیای ما آدما مجبوره دنیای هماهنگی باشه ، برای همین استانداردها و پروتکل های

زیادی در زمینه های مختلف مشاهده میکنیم ، دنیای کامپیوتر هم از این قضیه مستثنا نمیباشد.

بنابراین ، شرکت های بزرگ و پیشرو در زمینه ی تکنولوژی کامپیوتر نیز سعی دارند با یک هماهنگی نسبی

در کنار هم این دنیای تکنولوژی را پیش ببرند.