PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل با گردش فن سیستم

doom2009
2012/01/15, 09:45
با عرض سلام دوستان گرامی یک مشکلی در سیستم اینجانب و جود داره این سیستم رو از موقه ای که خریداری نمودم فن سی پی یو آن در اول روشن شدن به سرعت گردش می کند و بعد به حالت عادی بر میگرده و مشکل اینجاست که وقتی ویروسیاب آپدیت تمام می کند فن سی پی یو سرعت می گیره و وقتی سرعت می گیره سیستم کند ویا در حالت تقریبا نیمه قفل شده میره یعنی حتی موس هم اگر کار کنه کند میشه و این فقط برای ویروسیاب نیست مثلا مرورگر اینترنت هم اینگونه میشه گوگل کروم که در بیشتر موارد قفل می کنه اولش فکر کردم از مرورگر هست ولی وقتی بیشتر دقت نمودم فهمیدم مشکل از جای دیگری هست هنگام نصب برنامه ها هم این اتفاق روی میدهد یعنی وقتی فن سی پی یو سرعت می گیره بر سی پی یو بار بیشتری وارد میشه و عملا سی پی یو عملکرد صحیح خود را از دست می دهد الآن نمی دانم سیستم اینجانب ولتاژ کم می یاره یا سی پی یو سیستم مشکل پیدا کرده یا در کل مشکل از جای دیگری هست دوستان لطفا راهنمایی بفرمایید با تشکر

rajah
2012/01/15, 09:56
دوست عزیز احتمالا پردازنده شما amd بوده وفن اون هم استوکه

اگه اینطوره بیشترشون همینطوری میشن

ولی برای راهنمایی بیشتر مشخصات کل سیستمت رو دقیق برامون بذار

doom2009
2012/01/15, 10:27
با تشکر پردازنده اینجانب اینتل هست البته سیستم قدیمی داریم لطفا به این عکسها نگاه کنید الآن متوجه شدم که سرعت و ولتاژ سی پی یو بصورت لحظه ای تغییر می کنه البته این در حالت کارکرد عادی فن هستش یعنی مشکل از کجاست ؟

سی پی یو : 3.6 اینتل
مین برد : گیگابایت GA-81915P Duo
رم : 2 عدد 1 گیگ
گرافیک : جی فورس 9500 gt
البته رمهام فکر کنم باسشون پایین باشه
پاور: پرفکت : 650v-f12-24p

این دوتا عکس از سی پی یو

41894190

farjam1990
2012/01/15, 10:32
من که مشکلی ندیدم
تغییر کردن سرعت پردازنده و بیشتر شدن یا کمتر شدن ولتاژ به خاطر اینه که پردازنده شما روی حالت اتوماتیک هستش! در زمان بیکاری ولتاژ کم و فرکانس پایین میاد و بر عکسش هم در زمان استفاده سیستم از پردازنده پیش میاد

Arsn
2012/01/15, 10:39
شما مشکل دما داری ! ربطی هم به AMD یا Intel نداره !

زمانی که سیستم روشن میشه ، به صورت طبیعی دو سه ثانیه اول هر فنی که شما نصب کنی با بالاترین دور خودش میچرخه ! این طبیعیه !

اما تمام شرح واقعه ای که شما گفتی یعینی زمانی که سیستم زیر بار میره !

احتمالش هست که خمیر سیلیکون جنس خوب استفاده نشده و یا فن کاملا به سیستم محکم نشده ، حتی احتمال خشک شدن خمیر سیلیکون هم هست !

شما هیت سینک را باز کن ! با یه دمنده که میتونه هر چیزی باشه هیت سینک را تمیز کن ، کف هیت سینک را با الکل و دستمال برق بنداژ !

با یه خمیر سیلیکون خوب (مثلا CF2 یا Tx4) فن را محکم ببند ! ویندوز را هم ترجیحا عوض کن ! سیستم را ببر زیر تست Prime95 !

حالا باید یه اختلاف دمای لااقل 8 درجه ای با حالت قبل از این کار ها داشته باشی !

مشخصات سیستمت را هم بنویس!

Arsn
2012/01/15, 10:57
با تشکر پردازنده اینجانب اینتل هست البته سیستم قدیمی داریم لطفا به این عکسها نگاه کنید الآن متوجه شدم که سرعت و ولتاژ سی پی یو بصورت لحظه ای تغییر می کنه البته این در حالت کارکرد عادی فن هستش یعنی مشکل از کجاست ؟

سی پی یو : 3.6 اینتل
مین برد : گیگابایت GA-81915P Duo
رم : 2 عدد 1 گیگ
گرافیک : جی فورس 9500 gt
البته رمهام فکر کنم باسشون پایین باشه
پاور: پرفکت : 650v-f12-24p

این دوتا عکس از سی پی یو

41894190

باور کنید احتمال 90 درصد میدادم که پردازنده شما اینتل و سری پنتیوم است !

پنتیوم داغه ! وقتی گرماش مهار نشه با استفاده از مولتی پلایر پردازنده را ضعیف تر میکنه تا خنک بشه !

درضمن پردازنده شما واقعا ضعیفه ! به خصوص با کسپرسکی ! ولی نباید به صرف روشن بودن آنتی ویروس و باز کردن یه صفحه گوگل کروم انقدر افت سرعت را تجربه کنید!

پس توصیه های بالای من را جدی بگیرید و بهش عمل کنید ، درضمن تعویض ویندوز و نصب نکردن کسپرسکی به شدت توصیه میشه !

doom2009
2012/01/15, 12:04
باور کنید احتمال 90 درصد میدادم که پردازنده شما اینتل و سری پنتیوم است !

پنتیوم داغه ! وقتی گرماش مهار نشه با استفاده از مولتی پلایر پردازنده را ضعیف تر میکنه تا خنک بشه !

درضمن پردازنده شما واقعا ضعیفه ! به خصوص با کسپرسکی ! ولی نباید به صرف روشن بودن آنتی ویروس و باز کردن یه صفحه گوگل کروم انقدر افت سرعت را تجربه کنید!

پس توصیه های بالای من را جدی بگیرید و بهش عمل کنید ، درضمن تعویض ویندوز و نصب نکردن کسپرسکی به شدت توصیه میشه !

با تشکر از توجه شما علیرضا جان کسپری که استفاده می کنم ناب هستش و منابع خیلی کمی از سیستم استفاده می کنه البته این مشکل قبل از نصب کسپر بود قبلا از نود اینترنت سیکوریتی استفاده می کردم الآن یک تشکر را کلیک میکنم فن سی پی یو برای لحظاتی سرعت می گیره سپاس

*hit m@n*
2012/01/15, 12:44
شما مشکل دما داری ! ربطی هم به AMD یا Intel نداره !

زمانی که سیستم روشن میشه ، به صورت طبیعی دو سه ثانیه اول هر فنی که شما نصب کنی با بالاترین دور خودش میچرخه ! این طبیعیه !

اما تمام شرح واقعه ای که شما گفتی یعینی زمانی که سیستم زیر بار میره !

احتمالش هست که خمیر سیلیکون جنس خوب استفاده نشده و یا فن کاملا به سیستم محکم نشده ، حتی احتمال خشک شدن خمیر سیلیکون هم هست !

شما هیت سینک را باز کن ! با یه دمنده که میتونه هر چیزی باشه هیت سینک را تمیز کن ، کف هیت سینک را با الکل و دستمال برق بنداژ !

با یه خمیر سیلیکون خوب (مثلا CF2 یا Tx4) فن را محکم ببند ! ویندوز را هم ترجیحا عوض کن ! سیستم را ببر زیر تست Prime95 !

حالا باید یه اختلاف دمای لااقل 8 درجه ای با حالت قبل از این کار ها داشته باشی !

مشخصات سیستمت را هم بنویس!

علیرضا جان یه سوال

تمام خنک کننده ها به ور اتوماتیک دور فنشون عوض میشه ؟؟
واسه من اینجوری نیست
یعنی تاحالا هیچ تغییر دوری رو احساس نکردم؟؟

یا خنک کننده این دوستمون فرق داره ؟

با تشکر

Arsn
2012/01/15, 13:13
علیرضا جان یه سوال

تمام خنک کننده ها به ور اتوماتیک دور فنشون عوض میشه ؟؟
واسه من اینجوری نیست
یعنی تاحالا هیچ تغییر دوری رو احساس نکردم؟؟

یا خنک کننده این دوستمون فرق داره ؟

با تشکر

فن های هر دو شرکت AMD و Intel هر دو مجهز به PWM است ! یعنی در حالت های مختلف با توجه به ولتاژ ، دما ، لود پردازنده به صورت اتوماتیک سرعت چرخش دور فن فرق میکنه !

حالا زمان هایی هست که شما از طریق بایوس PWM رو روشن نکردید ، به همین دلیل فن ثابت است !

معمولا فن هایی که بیشتر از 2 عدد سیم برای ورود ولتاژ دارند مجهز به PWM هستند !

ya30n
2012/01/15, 14:14
Doom عزیز ! علیرضا خان کاملا درست میگه ! در وحله ی اول ممکنه مشکل حرارتی داشته باشی ! البته مشکل حرارتی معمولا باعث قفل کردن پردازنده میشه ! بهترین کار اینه که یه برنامه که حرارت سیستمت رو نشون میده نصب کنی ! و هم از حرارت سیستمت و هم ولتاژ ها بزاری ! برنامه ی hwmonitor_1.18 رو نصب کن !

doom2009
2012/01/15, 14:29
مرسی یاسین جان رفتم گوگل سرچ کنم ببینم این برنامه پیدا می کنم ببینم حرارت پردازنده چقد هست

Amoo
2012/01/15, 18:42
امیدوارم مادربردت socket LGA نباشه که نحوه اتصال فن هاشون به مینبرد خیلی بد هستش!

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

Arsn
2012/01/15, 19:02
دوست عزیز متاسفانه ایشون از همون فن های داغون lga775 استفاده میکنند ! درضمن به خاطر فرکانس کاری بالای پردازنده شون و معماری ضعیف پنتیوم دفع گرما با فن هایی که واقعا سفت نمیشوند برای خنک کننده سخته !

خود من تا 2 سال پیش با همین پنتیوم درگیر بودم !

Rebecca
2012/04/27, 11:14
سلام, همه ی پست های این تاپیک رو مطالعه کردم .. .
باید بگم این مشکل برای من هم به وجود اومده و تا الان هم ادامه داره (دیگه کارد رو به استخون رسونده!!)
جالب اینجاست که تا حالا 3 بار و پیش 3 ادم متفاوت بردمش برای سرویس (هر کدوم هم نظرات خودشون رو دارند که البته تا حالا موثر نبوده)
راستش چند ماهی میشد که سیستم رو اپگرید کرده بودم (عملا همه چیز رو عوض کردم!! یه جورایی خرید یه سیستم جدید) که متوجه شدم سیستم خود به خود خاموش میکنه. کیس رو که باز کردم متوجه شدم که فن سی پی یو نمیچرخه!! (Intel pentiun 4 CPU 3.20GHZ 1core 2 logical processor) همون موقع رفتم فن رو تعویض کردم و یه فن جدید روی سیستم سوار کردم (مارکی نداشت فنش) این فن جدید هم تقریبا 10 روزی برای من کار کرد و بعد از کار افتاد (سفت شد!!) این بار به توصیه طرف, فن رو در اوردم و شروع کردم به خاک گیری و زدن اسپری خشک (همون اسپری که برای تمیز کردن وسایل برقی استفاده میشه) و دردسرها از اینجا شروع شد!! یعنی عملا مجبور بودم هر 5 تا 7 روز این کار رو تکرار کنم تا فن سی پی یو بچرخه!! احر سر همین ماه پیش بود که عصبی شدم و رفتم کلا کیس رو عوض کردم!! و دادم قبل از اسمبل کل قطعات رو تمیز کنن!! (حتی پاور رو هم باز کردند و تمیز کردند!!) و 100 البته باز هم فن سی پی یو رو عوض کردم و فن جدیدی تهیه کردم (این فن جدید هم مارکی نداره!!) فن جدید هم کمتر از 10 روز برای کار کرد !!! مشکل اصلی و کنونی من فن سفت !! فن سفت میشه و نمیچرخه !! البته بیا - نیا داره !! هر وقت کیس رو روشن میکنم ارور فن میگیرم که با F1 رد میکنمش !! جالب اینجاست که فقط کافی چند دقیقه صبر کنم تا فن خودش روی دور بیوفته و اگه در این زمان سیستم رو ریست کنی دیگه ارور فن نمیگیری. گاهی هم برعکس فن انقدر سفت میشه که کلا نمیچرخه و واس تمیزش کرد (خاک گیری و زدن اسپری مخصوص قطعات الکترونیکی) ولی جالب اینجاست که این تمیز کردن حتی برای 24 ساعت هم دوام نمیاره!!

الان عملا درب کیس باز و کیس رو اوردم گذاشتم کنار پام!! هر بار که سیستم رو روشن میکنم باید حواسم باشه که فن میچرخه یا نه !! تمیز کردن هم که همون طوری که در بالا گفتم فایده ای نداره!!
راستی, کیس جدید من اصلا فن کیس نداره!! گفتن سیستم شما یه سیستم متوسط و گذاشتن فن کیس بیخود!! البته کیس قبلی من 3 تا فن داشت ولی باز هم فن سی پی یو سفت میشد و نمیچرخید !!

حالا واقعا نمیدونم باید چی کار کنم (از بردن سیستم پیش این و اون هم خسته شدم)

مشخصات فنی .. .
Main Board : Asus P5L02 SE
CPU : Intel pentiun 4 CPU 3.20GHZ 1core 2 logical processor
RAM : 2(512) = 1GB Kingstone
Graphic : Nvidia Ge-force 9500 GT

ya30n
2012/04/27, 11:40
سلام, همه ی پست های این تاپیک رو مطالعه کردم .. .
باید بگم این مشکل برای من هم به وجود اومده و تا الان هم ادامه داره (دیگه کارد رو به استخون رسونده!!)
جالب اینجاست که تا حالا 3 بار و پیش 3 ادم متفاوت بردمش برای سرویس (هر کدوم هم نظرات خودشون رو دارند که البته تا حالا موثر نبوده)
راستش چند ماهی میشد که سیستم رو اپگرید کرده بودم (عملا همه چیز رو عوض کردم!! یه جورایی خرید یه سیستم جدید) که متوجه شدم سیستم خود به خود خاموش میکنه. کیس رو که باز کردم متوجه شدم که فن سی پی یو نمیچرخه!! (Intel pentiun 4 CPU 3.20GHZ 1core 2 logical processor) همون موقع رفتم فن رو تعویض کردم و یه فن جدید روی سیستم سوار کردم (مارکی نداشت فنش) این فن جدید هم تقریبا 10 روزی برای من کار کرد و بعد از کار افتاد (سفت شد!!) این بار به توصیه طرف, فن رو در اوردم و شروع کردم به خاک گیری و زدن اسپری خشک (همون اسپری که برای تمیز کردن وسایل برقی استفاده میشه) و دردسرها از اینجا شروع شد!! یعنی عملا مجبور بودم هر 5 تا 7 روز این کار رو تکرار کنم تا فن سی پی یو بچرخه!! احر سر همین ماه پیش بود که عصبی شدم و رفتم کلا کیس رو عوض کردم!! و دادم قبل از اسمبل کل قطعات رو تمیز کنن!! (حتی پاور رو هم باز کردند و تمیز کردند!!) و 100 البته باز هم فن سی پی یو رو عوض کردم و فن جدیدی تهیه کردم (این فن جدید هم مارکی نداره!!) فن جدید هم کمتر از 10 روز برای کار کرد !!! مشکل اصلی و کنونی من فن سفت !! فن سفت میشه و نمیچرخه !! البته بیا - نیا داره !! هر وقت کیس رو روشن میکنم ارور فن میگیرم که با F1 رد میکنمش !! جالب اینجاست که فقط کافی چند دقیقه صبر کنم تا فن خودش روی دور بیوفته و اگه در این زمان سیستم رو ریست کنی دیگه ارور فن نمیگیری. گاهی هم برعکس فن انقدر سفت میشه که کلا نمیچرخه و واس تمیزش کرد (خاک گیری و زدن اسپری مخصوص قطعات الکترونیکی) ولی جالب اینجاست که این تمیز کردن حتی برای 24 ساعت هم دوام نمیاره!!

الان عملا درب کیس باز و کیس رو اوردم گذاشتم کنار پام!! هر بار که سیستم رو روشن میکنم باید حواسم باشه که فن میچرخه یا نه !! تمیز کردن هم که همون طوری که در بالا گفتم فایده ای نداره!!
راستی, کیس جدید من اصلا فن کیس نداره!! گفتن سیستم شما یه سیستم متوسط و گذاشتن فن کیس بیخود!! البته کیس قبلی من 3 تا فن داشت ولی باز هم فن سی پی یو سفت میشد و نمیچرخید !!

حالا واقعا نمیدونم باید چی کار کنم (از بردن سیستم پیش این و اون هم خسته شدم)

مشخصات فنی .. .
Main Board : Asus P5L02 SE
CPU : Intel pentiun 4 CPU 3.20GHZ 1core 2 logical processor
RAM : 2(512) = 1GB Kingstone
Graphic : Nvidia Ge-force 9500 GT

سلام عزیز دل !
شما بجای اسپری و این جینگولک بازی ها وقتی فنت رو باز میکنی ، این پروانش رو هم سعی کن دربیاری و یک قطره روغن هیدرولیک ماشین داخلش بریزی !
اگه یه فن خوب هم خریداری کنی دیگه این مشکل سفت شدن رو نداری !

Rebecca
2012/04/27, 13:32
اگه یه فن خوب هم خریداری کنی دیگه این مشکل سفت شدن رو نداری !
شما یک فن خوب معرفی کنید (هر چیزی که من رو از این وضعیت خلاص کنه)
هر جا میرم فقط از این فنای بی نام و نشون دارن!! اصلا معلوم نیست مارکشون چیه !! از اینا گذشته, چطوری که فن فقط بعد چند روز میمونه و دیگه نمیتونه درست کار کنه !!
در مورد روغن هیدرولیکم, من این کار رو روی فن قبلی تست کردم !! کلا فضای داخلی کیس رو به هم ریخت !! همه چیز چرب شده بود !! با اینکه فقط دو قطره ریخته بودم!! اولین بار که بردم سرویس گفتن به خاطر همین بوده که فن کار نمیکرده و بهتر که یک فن جدید بگیرم و فقط با اسپری و از این جور چیزا تمیزش کنم (کیس رو هم عوض کردم و قطعات رو هم تمیز کردم) ولی بازم فن جدید سفت میشه!!

ya30n
2012/04/27, 13:43
هر جا میرم فقط از این فنای بی نام و نشون دارن!! اصلا معلوم نیست مارکشون چیه !! از اینا گذشته, چطوری که فن فقط بعد چند روز میمونه و دیگه نمیتونه درست کار کنه !!
در مورد روغن هیدرولیکم, من این کار رو روی فن قبلی تست کردم !! کلا فضای داخلی کیس رو به هم ریخت !! همه چیز چرب شده بود !! با اینکه فقط دو قطره ریخته بودم!! اولین بار که بردم سرویس گفتن به خاطر همین بوده که فن کار نمیکرده و بهتر که یک فن جدید بگیرم و فقط با اسپری و از این جور چیزا تمیزش کنم (کیس رو هم عوض کردم و قطعات رو هم تمیز کردم) ولی بازم فن جدید سفت میشه!!

شما روغن رو کجا ریختی ؟
این اسپری های خشک ، فقط جرم ها رو برمیداره ! فن برای چرخش مثل موتور ماشین به روانکاری نیاز داره !
برای خرید فن هم از توی بنر های بالا روی بنر عقیق رایانه کلیک کن ! اونجا کلی فن هست !

Arsn
2012/04/27, 14:43

شما یه کولر buffalo 100 از گرین به قیمت حدودی 30 تومن تهیه کنید ، مشکلتون حل میشه !
میتونید با همین هزینه Coolermaster Hyper tx3 را هم بخرید

Rebecca
2012/04/27, 15:18
برای خرید فن هم از توی بنر های بالا روی بنر عقیق رایانه کلیک کن ! اونجا کلی فن هست !
اتفاقا به محض اینکه عضو شدم بنر رو دیدم و کلیک کردم. ولی نه قیمتی داره و نه قسمتی برای خرید!! فکر میکنم باید مستقیم تماس گرفت .. .

شما یه کولر buffalo 100 از گرین به قیمت حدودی 30 تومن تهیه کنید ، مشکلتون حل میشه !
میتونید با همین هزینه Coolermaster Hyper tx3 را هم بخرید
arsn جان, این دو تا به مادر بورد من میخورن!؟ P5LD2 SE ASUS
اگه بتونم این مارک ها رو این طرف ها پیدا کنم عالی. اگه نشد به نظرتون اینترنتی سفارش بدم!؟

پی نویس : ممنون بچه ها, این قضیه عجیب اذیت میکنه. دیگه داشتم دور پی سی رو خط میکشیدم و میرفتم سراغ تب لت !! :)>-

ya30n
2012/04/27, 15:46
اتفاقا به محض اینکه عضو شدم بنر رو دیدم و کلیک کردم. ولی نه قیمتی داره و نه قسمتی برای خرید!! فکر میکنم باید مستقیم تماس گرفت .. .

arsn جان, این دو تا به مادر بورد من میخورن!؟ P5LD2 SE ASUS
اگه بتونم این مارک ها رو این طرف ها پیدا کنم عالی. اگه نشد به نظرتون اینترنتی سفارش بدم!؟

پی نویس : ممنون بچه ها, این قضیه عجیب اذیت میکنه. دیگه داشتم دور پی سی رو خط میکشیدم و میرفتم سراغ تب لت !! :)>-

شما میتونی توی بخش بازارچه به این آدرس (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.*****-%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%81%D8%B1%D9%88%D9%85-%D8%B3%D8%AE%D8%AA-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1-******)بری ! و مشکلت رو حل کنی !

Arsn
2012/04/27, 16:11
آره جفتش ساپورت میشه !

فن گرین بوفالو 100 را راحت میتونید پیدا کنید ! کولرمستر tx3 هم زیاده !

Rebecca
2012/04/27, 16:14
فن گرین بوفالو 100 را راحت میتونید پیدا کنید ! کولرمستر tx3 هم زیاده !
فردا میرم سراغش ببینم این طرف ها میتونم ردیفش کنم.

از اینجا چطور!؟ اینم از جدول. لطفا راهنمایی کنید و بگین باید کدوم رو سفارش بدم !؟ زیر 50 تومن باشه که بهتر .. .
واینکه با مادر بورد من میخوره!؟ (P5LD2 SE ASUS / فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

9434

این 3 تا زیر 50 تومن .. . !!

پی نویس : راستی بچه ها یک سوال انحرافی!؟ واقعا اینکه جدیدا برای کیس فن نمیزارن و میگن نیازی نیست رو قبول میکنین!! جالب اینجاست کیسی که من انتخاب کردم فوق العاده بزرگ و 4 تا جای فن ابعاد بزرگ داره!! ولی طرف گفت با این سیستم که روش بستی اصلا نیازی به فن نداره !!

farhadkad
2012/04/27, 16:23
فن 7500 زالمن یا 5x زالمن از لیست بالا برای شما کافی است .

Rebecca
2012/04/28, 14:24
سلام, خوب من فن Green Buffalo رو تهیه کردم. ممنون از همگی به خاطر راهنماییهاشون (امیدوارم این یکی دیگه جواب بده و بعد چند روز دستم رو نزاره تو پوست گردو!!)
حالا یک مشکلی هست !! من هنوز ارور فن میگیرم موقع روشن کردن سیستم !! که با F1 رد میکنمش. اول که بعد نصب فن جدید سیستم رو روشن کردم ارور داد که شما فن جدید نصب کردین و دو تا گزینه داد F1 برای Setup و F2 برای لود شدن سیستم با همون تغییرات قبلی. من F1 رو زدن و رفتم تو Setup خود مادربورد ولی کار خواستی نکردم و اومدم بیرون. همین .. .
به هر حال هنوز ارور فن رو میگیرم !!!!

نکات اضافی :
فن جدید به درستی نصب شده و کاملا جا افتاده و سفت.
قبل از قرار دادنش خمیر سیلیکون فن قبلی رو به دقت با پارچه ی خشک و کمی الکل سفید پاک کردم.
خمیر سیلیکون جدید رو هم به طور صحیح ریختم و الان مشکلی از این بابت نیست (زیاد هم نریختم که بخواد از اطراف بزنه بیرون.)
فن جدید به درستی داره کار میکنه.
فقط سوال اینجاست که چرا هنوز ارور فن میگیرم موقع بالا اوردن سیستم (که البته با f1 رد میشه)؟

9512

ya30n
2012/04/28, 16:52
سلام, خوب من فن Green Buffalo رو تهیه کردم. ممنون از همگی به خاطر راهنماییهاشون (امیدوارم این یکی دیگه جواب بده و بعد چند روز دستم رو نزاره تو پوست گردو!!)
حالا یک مشکلی هست !! من هنوز ارور فن میگیرم موقع روشن کردن سیستم !! که با F1 رد میکنمش. اول که بعد نصب فن جدید سیستم رو روشن کردم ارور داد که شما فن جدید نصب کردین و دو تا گزینه داد F1 برای Setup و F2 برای لود شدن سیستم با همون تغییرات قبلی. من F1 رو زدن و رفتم تو Setup خود مادربورد ولی کار خواستی نکردم و اومدم بیرون. همین .. .
به هر حال هنوز ارور فن رو میگیرم !!!!

نکات اضافی :
فن جدید به درستی نصب شده و کاملا جا افتاده و سفت.
قبل از قرار دادنش خمیر سیلیکون فن قبلی رو به دقت با پارچه ی خشک و کمی الکل سفید پاک کردم.
خمیر سیلیکون جدید رو هم به طور صحیح ریختم و الان مشکلی از این بابت نیست (زیاد هم نریختم که بخواد از اطراف بزنه بیرون.)
فن جدید به درستی داره کار میکنه.
فقط سوال اینجاست که چرا هنوز ارور فن میگیرم موقع بالا اوردن سیستم (که البته با f1 رد میشه)؟

9512

آقا مبارک باشه !
راحت ترین کار اینه که بایوست رو یه ریست کنی ببینی جواب میگیری یا نه !

Rebecca
2012/04/29, 14:23
آقا مبارک باشه !
راحت ترین کار اینه که بایوست رو یه ریست کنی ببینی جواب میگیری یا نه !
انجام شد. ممنونم از همگی .. .
امیدوارم دیگه با فن سی پی یو مشکلی نداشته باشم.