PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره فوری برای خرید باند و آمپ کیفیتی برای سمند

dooste.man83
2018/05/12, 12:35
با درود
برای درب جلوی سمند بین کواک Helix Esprit E5X.2 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
و کامپوننت Helix Blue B52C (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
و البته اگر واقعا می ارزه کواک Focal 130 AC (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
( چون قیمت این بالا هست )

شما نظرتون رو کدوم هست ؟

و مورد دیگه اینکه این آمپ هلیکس G4 بنظرتون بیشتر ارزش خرید داره یا کنوود 9400 ( مهم کیفیت و تفکیک صدا و جزئیات و گرمی صدا هست برام ) یا اینکه همین آمپ پخش خودم که سونی GS820 هست تا 42 وات RMS جواب میده کافیه ؟ ( باند عقب 100 وات RMS و جلو 50 وات RMS هست ولی من هیچ وقت بیشتز از 50 یا 60 درصد ولوم پخش رو نمیبرم )

ممنون میشم راهنمایی کنید امروز می خوام بخرم منتظر جواب شما و دوستان اهل صدا هستم

SAMAN
2018/05/12, 17:01
با درود
برای درب جلوی سمند بین کواک
Helix Esprit E5X.2 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
و کامپوننت
Helix Blue B52C (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
و البته اگر واقعا می ارزه کواک
Focal 130 AC (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
( چون قیمت این بالا هست )

شما نظرتون رو کدوم هست ؟

و مورد دیگه اینکه این آمپ هلیکس G4 بنظرتون بیشتر ارزش خرید داره یا کنوود 9400 ( مهم کیفیت و تفکیک صدا و جزئیات و گرمی صدا هست برام ) یا اینکه همین آمپ پخش خودم که سونی GS820 هست تا 42 وات RMS جواب میده کافیه ؟ ( باند عقب 100 وات RMS و جلو 50 وات RMS هست ولی من هیچ وقت بیشتز از 50 یا 60 درصد ولوم پخش رو نمیبرم )

ممنون میشم راهنمایی کنید امروز می خوام بخرم منتظر جواب شما و دوستان اهل صدا هستم

فعلا خرید نکنید قیمت ها واقعی نیست .......

dooste.man83
2018/05/12, 17:32
فعلا خرید نکنید قیمت ها واقعی نیست .......
دوست عزیز قطعا قیمت ها بدتر میشه ولی بهتر نمیشه
بنده به یاد ندارم چیزی گرون شده باشه و بعد بخواد ارزون بشه !!!

SAMAN
2018/05/12, 18:08

منطقی نیست با قیمت 6500 تومن به ازای هر 1 واحد ا ر ض هزینه کنید ......
باز هم صلاح مملکت خویش خسروان دانند ......

mamaly1991
2018/05/19, 19:18

با سلام دوست عزيز من ديروز رفتم تهران خيابان عباسي قيمتا خيلي متفاوت و متنوع بود از طريق برخورد مغازه دار ها هم معلوم بود بازار واقعا راكده چون ماشين و پارك ميكرديم تا درب ماشين و قفل ميكرديم مغازه داره ميگفتند بفرماييد

ولي من رفتم يه آمپلي 4 كاناله كونكورد گرفتم 270 هزار تومن با دوتا پك كابل آر سي ( ارزان ترين مدلش ) روي هم شد 310 تومن ولي خوب همون آمپلي و 275 يا بالا تر هم داشتند كنكورد 220 هزار تومني هم داشت ولي خوب من نگرفتم

البته بگم من تو بحث باند و ساب و آمپلي تخصصي ندارم برادرم پيشنهاد داد گرفتم مدل هاي سوني و پايونير آمپلي در عين گروني امكان فيك بودنش خيلي هست

در مورد حرفي كه زديد هم كاملا نظر شما درسته تو ايران هيچ موقع چيزي ارزون نميشه ولي خوب بايد بري خيلي بگردي تا يه قيمت مناسب پيدا كني

dooste.man83
2018/05/22, 16:06
خوب من از پروژه جمع آوری سیستم سمندم بگم که واقعا از دانش شما دوستان عزیزم استفاده کردم

برای باند جلو فوکال 130AC رو خریدم که با یکی دو سانت برش دادن میشه جاش داد و ظاهر فابریکی هم حفظ کرد
هدیونیت هم فعلا بهترین چیز بازار همین سونی GS820 بود که تهیه کردم

در مرحله بعدی با توجه به اینکه الان راه اندازی یک ساب با کیفیت هم نزدیکای 1500 خرج داره و هم جای صندوق رو کامل نیاز دارم و هم از بیس بیش از اندازه خیلی خوشم نمیاد تصمیم گرفتم یک جایگزین براش پیدا کنم

تنها باندی که حداقل از نظر بیس هرکی خریده راضی بوده و خوش کیفیت هم بوده و هم اینکه برام مهم بود حتما از برند باند های جلو باشه تا جنس صدای باند ها نزدیک بهم باشه برای همین رفتم سراغ فوکال PC710 که توی نوع خودش یک استثنا هست و خریداری شد

آمپ اول G4 هلیکس خریداری کرده بودم که به طبع جوابگو نبود و به آمپ کنوود 9400 تغییرش دادم ( آمپ قدرتی تر رو به کیفیتی تر در این مرحله ترجیح دادم تا این کواک گرسنه رو تغذیه کنه )

الان فقط پک سیم آمپ که راهنمایی فرمودید و نصب باقی مونده که نیازمند کمک شما دوستان عزیز هستم

من الان مشکلم اینه که می خوام ظاهر فابریکی دست نخوره چون ماشین بیرون منزل پارک میشه و کاملا امکان دزدی بالاس

ببخشید که مجدد میپرسم چون دقیق می خوام بدونم باید چیکار کنم ... اگر حلقه پلاستیکی حذف بشه و یک صفحه MDF سرتاسری به صفحه فلزی پیچ کرد و زیر MDF و فلز هم که برای نصب باند برش داد تاثیری داره یا بجای حلقه پلاستیکی از یک حلقه MDF بیضی استفاده کنم یا اصلا اون حلقه رو حذف کنیم و روی فلز ببندیم هم فرق خاصی نمی کنه ؟

کلا بزرگواران یک راهکار برای نصب این PC710 بصورت فابریکی روی طاقچه عقب به من بدید ( فلز زیرش هر بلایی سرش بیاد مهم نیست فقط صفحه رویی که توری سفید داره می خوام ظاهرش حفظ بشه که توی دید نباشه )

سپاس

48819

48820

dooste.man83
2019/03/27, 20:47
دوستان با تبریک سال نو و آرزوی بهترین ها
باند عقب = فوکال pc710
باند جلو = فوکال pc130
آمپ= کنوود 9400
ساب اکتیو = JBL bass pro
هدیونیت = سونی 820GS
سیم پک = فوکال گیج 4 برای آمپلی فایر و فوکال گیج 8 برای ساب
باتری = دلکور 75 آمپر
ماشین = سمند LX
نصب بصورت فابریکی و ساب و آمپ هم هر دو زیر صندلی ها قرار گرفتن
این سیستم رو نصب کردم اما نصاب فیوز سر باتری رو نصب نکرد و گفت نیازی نیست چون سیستمت سنگین نیست و همه قطعات هم فیوز مجزا دارن

بنظرتون فیوز باید حتما نصب بشه یا نیازی نیست ؟ ( فیوزش هم دارم )

hossein951ann
2019/04/01, 19:50
دوستان با تبریک سال نو و آرزوی بهترین ها
باند عقب = فوکال pc710
باند جلو = فوکال pc130
آمپ= کنوود 9400
ساب اکتیو = JBL bass pro
هدیونیت = سونی 820GS
باتری = دلکور 75 آمپر
ماشین = سمند LX
نصب بصورت فابریکی و ساب و آمپ هم هر دو زیر صندلی ها قرار گرفتن
این سیستم رو نصب کردم اما نصاب فیوز سر باتری رو نصب نکرد و گفت نیازی نیست چون سیستمت سنگین نیست و همه قطعات هم فیوز مجزا دارن

بنظرتون فیوز باید حتما نصب بشه یا نیازی نیست ؟ ( فیوزش هم دارم )

درود
فیوز سر باتری لازم و ضروری میباشد ... اکر به هر دلیلی به سیم + آسیب وارد بشود و اتصال بدنه ای رخ بدهد به دلیل آمپراژ بالای باتری اتومبیل احتمال آسیب و یا آتش سوزی بالا میباشد !!! به چنین نصابی باید تمشک طلایی داد....

dooste.man83
2019/04/08, 13:01
ممنونم از لطف همه عزیزان بابت پاسخگویی
من مجدد یادآوری میکنم سیستمم اینه
باند عقب = فوکال pc710
باند جلو = فوکال pc130
آمپ= کنوود 9400
ساب اکتیو = JBL bass pro
هدیونیت = سونی 820GS
باتری = دلکور 75 آمپر
ماشین = سمند lx
سیمی که رفته به باتری گیج 4 هست و فیوزی که در بسته ی پک آمپلی فایر گیج 4 فوکال بود هم یک فیوز 80 آمپر بود
امروز رفتم فیوز رو نصب کرد برام اما نصاب میگفت باید فیوز 150 آمپری بندازی چون سیم برق ات گیج 4 هست و فیوز این بدرد گیج 8 می خوره

می خواستم ببینم از نظر شما با توجه به این سیستم همین فیوز 80 آمپر کفایت میکنه یا باید تعویض کنم ؟
ممنون

hossein951ann
2019/04/08, 20:55
ممنونم از لطف همه عزیزان بابت پاسخگویی
من مجدد یادآوری میکنم سیستمم اینه
باند عقب = فوکال pc710
باند جلو = فوکال pc130
آمپ= کنوود 9400
ساب اکتیو = JBL bass pro
هدیونیت = سونی 820GS
باتری = دلکور 75 آمپر
ماشین = سمند lx
سیمی که رفته به باتری گیج 4 هست و فیوزی که در بسته ی پک آمپلی فایر گیج 4 فوکال بود هم یک فیوز 80 آمپر بود
امروز رفتم فیوز رو نصب کرد برام اما نصاب میگفت باید فیوز 150 آمپری بندازی چون سیم برق ات گیج 4 هست و فیوز این بدرد گیج 8 می خوره

می خواستم ببینم از نظر شما با توجه به این سیستم همین فیوز 80 آمپر کفایت میکنه یا باید تعویض کنم ؟
ممنون

درود
بهترین راه حل برای این کار ، این است که بوسیله یک آمپرمتر مقدار جریان مصرفی مدار را در حالت لود کامل اندازه گیری کرد و بر اساس آن فیوز را انتخاب کرد ...
اگر نصاب چنین تجهیزات ساده ای ندارد نصاب نیست و فکر نمیکنم اصول اولیه برق و الکترونیک را وارد باشد ...

dooste.man83
2019/04/10, 02:22
درود
بهترین راه حل برای این کار ، این است که بوسیله یک آمپرمتر مقدار جریان مصرفی مدار را در حالت لود کامل اندازه گیری کرد و بر اساس آن فیوز را انتخاب کرد ...
اگر نصاب چنین تجهیزات ساده ای ندارد نصاب نیست و فکر نمیکنم اصول اولیه برق و الکترونیک را وارد باشد ...
ممنون بابت توضیحاتتون
واقعا من که مجدد حوصله پیش نصاب رفتن رو ندارم
2 بار پیش نصاب های مطرح رفتم بازم هرکدوم یک جای کارشون می لنگیده
مشکل هم اینه وقتی پیش یک نصاب میری به هزینه نصب راضی نیست و دنبال اینه که به هر ترتیب یک قطعه ای رو بهت بفروشه و چون سیستم من کامل کامل بود به فیوز گیر داده بود !!!

من خودم مولتی متر دارم و فقط ممنون میشم بفرمایید چجوری باید ازش استفاده کنم تا مقدار جریان مصرفی رو اندازه بگیرم
سپاس

hossein951ann
2019/04/12, 17:56
ممنون بابت توضیحاتتون
واقعا من که مجدد حوصله پیش نصاب رفتن رو ندارم
2 بار پیش نصاب های مطرح رفتم بازم هرکدوم یک جای کارشون می لنگیده
مشکل هم اینه وقتی پیش یک نصاب میری به هزینه نصب راضی نیست و دنبال اینه که به هر ترتیب یک قطعه ای رو بهت بفروشه و چون سیستم من کامل کامل بود به فیوز گیر داده بود !!!

من خودم مولتی متر دارم و فقط ممنون میشم بفرمایید چجوری باید ازش استفاده کنم تا مقدار جریان مصرفی رو اندازه بگیرم
سپاس

درود
مدل و مارک مولتی متر چه میباشد؟؟؟
مولتی مترباید آمپرمتر dc و بالای 50 آمپر را بتواند اندازه گیری بکند و فکر نکنم مولتیمترهای معمولی دارای چنین مشخصه ای باشند ...
برای اندازه گیری باید در حالت آمپر و بصورت سری با مصرف کننده قرار میگیرد....
......
آمپ شما در لود کامل فکر نمیکنم بیشتر از 30 آمپر جریان بکشد و همان 40 آمپر کفایت میکند...
به نظر من ابتدا فیوز 40 آمپر را نصب بکنید اگر سوخت ...مقدار فیوز را افزایش بدهید!!!!

dooste.man83
2019/04/13, 02:29
درود
مدل و مارک مولتی متر چه میباشد؟؟؟
مولتی مترباید آمپرمتر dc و بالای 50 آمپر را بتواند اندازه گیری بکند و فکر نکنم مولتیمترهای معمولی دارای چنین مشخصه ای باشند ...
برای اندازه گیری باید در حالت آمپر و بصورت سری با مصرف کننده قرار میگیرد....
......
آمپ شما در لود کامل فکر نمیکنم بیشتر از 30 آمپر جریان بکشد و همان 40 آمپر کفایت میکند...
به نظر من ابتدا فیوز 40 آمپر را نصب بکنید اگر سوخت ...مقدار فیوز را افزایش بدهید!!!!
ممنون درست می فرمایید مولتی متر من با اینکه جزو مولتی متر های خوب بازار هست اما 80 آمپر رو نمیتونه تست کنه
من سیستم رو تا ولوم نهایی برای چند دقیقه که گوش کردم افت صدا یا درهم ریختگی صدا حس نکردم
من چون سابم 120 وات RMS بیشتر نیست و تستی که کردم بنظرم میاد همینم جوابگو باشه
پیش یکی دو تا نصاب دیگم که بردم اخیرا تا میبینن کابل گیج 4 هست بدون هیچ اندازه گیری میگن آقا ما تجربمون زیاده یک فیوز بی نام و نشون که معلوم نیست 150 آمپره یا چقدره می خوان به قیمت 200 تا 400 هزار تومن ببندن برات !!! ( گیج 4 حداکثر فیوز میتونه 120 آمپر باشه نه بیشتر )