PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل قطع شدن اینترنت منزل هنگام استفاده از تلفن

flashpoint
2018/02/14, 12:07
سلام خدمت دوستان انجمن سخت افزار

مشکلی که دارم این هست که هر وقت از تلفن منزل به کسی زنگ زده شه یا برعکس به تلفن منزل زنگ زده بشه اینترنت قطع میشه، در اصل مودم ریست میکنه.

اسپلیتر سالم و نو هم دو تا بکار بردم، یکی برای تلفن که از مسیر line-phone اسپلیتر عبور کرده یکی هم برای مودم که از مسیر line-adsl عبور کرده.

اما مشکل همچنان پابرجاست و برای مواجه نشدن با قطعی کلا سیم تلفن رو از خط منزل میکشم و دیگه مشکلی پیش نمیاد اما خب منزل بی تلفن میمونه و مشکلات دیگه!

دوستان باتجربه و با مهارت چطور میشه این مشکل رو حل کرد؟ بالاخره باید راهی باشه دیگه.
نوع تلفن منزل هم بیسیم و دارای دو گوشی سیار و از نوع پاناسونیک KT-TG2362JXB هستش.

ErfanDL
2018/02/14, 21:49
از تلفن کابلی استفاده کنید. بیشتر از یک تلفن متصل نکنید

Sent from my C6833 using Tapatalk

SAMAN
2018/02/14, 21:52

مشکلی که دارم این هست که هر وقت از تلفن منزل به کسی زنگ زده شه یا برعکس به تلفن منزل زنگ زده بشه اینترنت قطع میشه، در اصل مودم ریست میکنه.

اسپلیتر سالم و نو هم دو تا بکار بردم، یکی برای تلفن که از مسیر line-phone اسپلیتر عبور کرده یکی هم برای مودم که از مسیر line-adsl عبور کرده.

اما مشکل همچنان پابرجاست و مواجه نشدن با قطعی کلا سیم تلفن رو از خط منزل میکشم و دیگه مشکلی پیش نمیاد اما خب منزل بی تلفن میمونه و مشکلات دیگه!

دوستان باتجربه و با مهارت چطور میشه این مشکل رو حل کرد؟ بالاخره باید راهی باشه دیگه.
نوع تلفن منزل هم بیسیم و دارای دو گوشی سیار و از نوع پاناسونیک KT-TG2362JXB هستش.

اینترنت و تلفن هر دو از یک پریز گرفته شده ؟

flashpoint
2018/02/15, 00:09
از تلفن کابلی استفاده کنید. بیشتر از یک تلفن متصل نکنید

ممنون از پاسخ.
تلفن که خب یکی هست، منتها دو تا گوشی سیار بی سیم داریم. تلفن کابلی منظوتون بطور کلی تلفن تکی هست؟ خب حقیقت برای منزل ما وجود تلفن سیار مهمه.

flashpoint
2018/02/15, 00:10
اینترنت و تلفن هر دو از یک پریز گرفته شده ؟

سلام ممنون از پاسخ
خیر تلفن در پذیرایی هست و مودم در اتاق، پریزهای کاملا جدا.

SAMAN
2018/02/15, 18:32
سلام ممنون از پاسخ
خیر تلفن در پذیرایی هست و مودم در اتاق، پریزهای کاملا جدا.

میتونید مودم رو به پذیرایی ببرید ؟

flashpoint
2018/02/15, 18:34

امتحان میکنم اینکارو، منظور شما این هست مودم و تلفن از یک پریز و اسپلیتر دریافت داشته باشند.

flashpoint
2018/02/17, 15:52

سلام. متاسفانه اینکار هم تفاوت ایجاد نکرد

ErfanDL
2018/02/17, 16:31
مودمت چیه؟

SAMAN
2018/02/17, 22:20
امتحان میکنم اینکارو، منظور شما این هست مودم و تلفن از یک پریز و اسپلیتر دریافت داشته باشند.

بلی ....

flashpoint
2018/02/18, 18:04
مودمت چیه؟

Dlink هست اما zyxel هم امتحان کردم

flashpoint
2018/02/18, 18:10
بلی ....

مشکل پابرجاست

drjackool
2018/02/18, 19:23
بهتر تلفن بیسیم دارای استاندارد DECT باشه تا تداخلی با مودم نداشته باشه البته میتونی کانال وایرلس مودم رو تغییر بدی.

farzadamell
2018/02/19, 00:36
بهتر تلفن بیسیم دارای استاندارد DECT باشه تا تداخلی با مودم نداشته باشه البته میتونی کانال وایرلس مودم رو تغییر بدی.

سلام
مشکل به خاطر تلفن بی سیم هست و البته به کانال وایفای مربوط نیست تلفن های بی سیم نویزی زیادی رو خط ایجاد می کنن و اینطور که شما گفتن 2 تا گوشی داره که بدتر!!! این قضیه رو می تونین تو STATUS مودم تون چک کنین که قبل از استفاده از تلفن SNR Margin چند هست و بعد از استفاده از تلفن .یک راه داره اونم اینه زنگ بزنین پشتیبانی که سرعت نتتون رو کمتر کنن مثلا اگه 16 مگه 8 می کننش که نویز کمتر روش تاثیر بذاره این راه رو امتحان کنین اگه نشد هی زنگ نزنین شرکت مربوطه چون چرت و پرت تحویلتون می دن تقاضای تکنیسین کنین بیاد شاید اصن مشکل از شما نبوده و مربوط به مخابرات باشه هزینه تکنسین هم متغیره تو شرکتا اما از 20 تومن فک نکنم بیشتر باشه اما تجربه من می گه ماله تلفن بیسیم هست

flashpoint
2018/02/20, 20:20

کجاست تنظیمات اینکار میفرمایید که امتحان کنم؟ تغییرش تاثیری بر سرعت و کیفیت اینترنتم میزاره؟

ErfanDL
2018/02/21, 09:15
کلا بیخیال تلفن بیسیم بشو. راه دیگه یه خط جدا برای اینترنت بگیر

flashpoint
2018/02/22, 14:20
کلا بیخیال تلفن بیسیم بشو. راه دیگه یه خط جدا برای اینترنت بگیر

موضوع اینه گرفتن خط جدا آیا اصلا تغییر ایجاد میکنه؟ خط جدا هم از همون سیم و کابل قراره بیاد داخل منزل، پس همون نویز و قطعی اینترنت پایرجا میمونه که

flashpoint
2018/02/25, 13:30
موضوع اینه گرفتن خط جدا آیا اصلا تغییر ایجاد میکنه؟ خط جدا هم از همون سیم و کابل قراره بیاد داخل منزل، پس همون نویز و قطعی اینترنت پایرجا میمونه که

کسی از عزیزان تجربه داره در این زمینه؟

hossein951ann
2018/02/25, 18:54

اما مشکل همچنان پابرجاست و برای مواجه نشدن با قطعی کلا سیم تلفن رو از خط منزل میکشم و دیگه مشکلی پیش نمیاد اما خب منزل بی تلفن میمونه و مشکلات دیگه!

درود
1-منزل شما مستقل میباشد یا آپارتمانی؟؟؟
2-آیا قبل از ورود سیم کشی به داخل خانه هم تست کرده اید ؟؟؟
3-مودم با اسپیلیتر هم مستقیم به خط وصل میشود و اسپیلیتر فقط برای تلفن استفاده میشود... شما مستقیم اسپیلیتر را به خط تلفن متصل بکنید و سعی بکنید تلفن نزدیک مودم نباشد...

drjackool
2018/02/25, 23:49
ربطی به خط جدا نداره. من هم رو یه خط هم از تلفن بیسیم استفاده میکنم و هم اینترنت و مشکلی ندارم. البته تلفنم دارای استاندارد DECT هست.
برای تغییر کانال وایرلس به به تنظیمات مودم تو بخش Wireless بری. از طریق واردن کردن 192.168.1.1 تو مرور گر اینترنت.

flashpoint
2018/03/05, 08:59
تغییر نوع تلفن به ساده ترین مدل تلفن هم تفاوتی نکرد

flashpoint
2018/03/06, 15:27
دوست عزیز شما چنتا تلفن ثابت تو خونه دارین ؟

یکی دوست خوبم در پست اولم جزییات مدلشو گفتم. دو تا گوشی بیسیم هم داره اما یه تلفن خیلی ساده هم گذاشتم جاش تغییر نکرد. منطقه یک تهرانم هستم نمیدونم چجوره که فقط باید مودم رو خط باشه تا قطع نشه موقع استفاده از تلفن

ErfanDL
2018/03/06, 19:18
یکی دوست خوبم در پست اولم جزییات مدلشو گفتم. دو تا گوشی بیسیم هم داره اما یه تلفن خیلی ساده هم گذاشتم جاش تغییر نکرد. منطقه یک تهرانم هستم نمیدونم چجوره که فقط باید مودم رو خط باشه تا قطع نشه موقع استفاده از تلفناز تنظیمات مودم adsl2 رو به g.dmt تغییر دهید

flashpoint
2018/03/07, 11:20
از تنظیمات مودم adsl2 رو به g.dmt تغییر دهید

اینکارم الان کردم بازم قطعی پیش میاد اما ظاهرا رو این حالت که فرمودید رقم snr چند واحد بهبود پیدا کرد و از زیر ۱۰ به ۱۵ رسیده الان البته باید یهفته بگذره تا مطمئن شم. این گزینه رو سرعت دانلود و کیفیت و پینگ که اثر منفی نداره؟

ErfanDL
2018/03/07, 17:25
اینکارم الان کردم بازم قطعی پیش میاد اما ظاهرا رو این حالت که فرمودید رقم snr چند واحد بهبود پیدا کرد و از زیر ۱۰ به ۱۵ رسیده الان البته باید یهفته بگذره تا مطمئن شم. این گزینه رو سرعت دانلود و کیفیت و پینگ که اثر منفی نداره؟خیر این گزینه همیشه تاثیر مثبت بر روی سرعت و پینگ دارد