PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آفلاین بودن هارد برای نصب ویندوز 7

eda
2018/01/16, 19:30
سلام دوستان

چند وقتی بود که هاردم مشکل داشت ( سیگیت باراکودا ) و تصمیم به نصب هارد جدید گرفتم
یه هارد( وسترن گرین ) گرفتم و نصب کردم واسه نصب ویندوز ( هارد قبلا روی یه DVR واسه دوربین مدار بسته بود )
هارد رو پارتیشن بندی کردم و از منوی بوت خواستم ویندوز 7 نصب کنم
ولی وقتی رو درایو هارد دوم یعنی همون وسترن میرم اجازه نصب نمیده ( همه گزینه ها غیر فعاله ) - و میگه هارد شما آفلاین هست و باید آنلاین بشه
از داخل CMD کل تنظیمات مربوط به disk part رو درست کردم و حتی هارد hidden بود که اونم درست کردم
حتی وقتی میزنم list disk کل هارد های نصب شده رو فعال میزنه و از داخل Disk Managament درایو رو Primary کردم

ولی بازم موقع نصب میگه هارد آفلاین هست و باید از داخل Disk Managament هارد رو آنلاین کنید .
اصلا زمانی که سیستم بالا میاد با ویندوز هارد اول کلا درایو های هارد دوم رو میشناسه و مشکلی نیست
کاملا قابل استفاده هست
فقط موقع نصب از طریق بوت میگه هارد آفلاین هست

نمیدونم چه کنم
دارم دیوانه میشم
به شدت به هارد نیاز دارم و هارد هم داره مسخره بازی در میاره فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

با تشکر

AH64-E
2018/01/16, 22:35
درود

کاربر گرامی ، اصلا برای استفاده از هاردهای وسترن با برچسب سبز نرید ، که واقعا عذاب آور هستند ، الگوریتم های زمانبندی این هارد دیسک به گونه ای نوشته شده است که هارد بلافاصله در مدت زمان کوتاهی به پارک خواهد رفت و شدیدا افت سرعت و نصب ویندوز و اجرای برنامه ها خواهید داشت.

قطعا از این هارد دیسک برای استفاده به عنوان هارد اصلی در نظر نگیرید قطعا اذیت خواهید شد ، چون بنده بسیار بسیار زیاد با این هارد ها کار کردم.

توصیه من به شما استفاده هارد دیسک دیگه به غیر از WDC Caviar Green هستش و این که هارد دیسک به عنوان هارد دوم بالا بیاریید و با نرم افزار HD Sential بررسی کنید ببینید هارد دیسک سالم هستش یا خیر .

eda
2018/01/17, 09:26
درود

کاربر گرامی ، اصلا برای استفاده از هاردهای وسترن با برچسب سبز نرید ، که واقعا عذاب آور هستند ، الگوریتم های زمانبندی این هارد دیسک به گونه ای نوشته شده است که هارد بلافاصله در مدت زمان کوتاهی به پارک خواهد رفت و شدیدا افت سرعت و نصب ویندوز و اجرای برنامه ها خواهید داشت.

قطعا از این هارد دیسک برای استفاده به عنوان هارد اصلی در نظر نگیرید قطعا اذیت خواهید شد ، چون بنده بسیار بسیار زیاد با این هارد ها کار کردم.

توصیه من به شما استفاده هارد دیسک دیگه به غیر از WDC Caviar Green هستش و این که هارد دیسک به عنوان هارد دوم بالا بیاریید و با نرم افزار HD Sential بررسی کنید ببینید هارد دیسک سالم هستش یا خیر .

ممنون عزیز
ولی هم با این نرم افزار و هم با HD Tune قبلا تست کردم
هیچ مشکلی نداره
اوکی هست

دوم
یعنی هیچ راهی نداره من از این هارد استفاده کنم ؟؟
به هارد دیگه ای دسترسی ندارم و فعلا هم نمیتونم هارد بخرم
اصلا نمیشه از این استفاده کرد ؟؟

سپاس

AH64-E
2018/01/17, 13:55
درود

بایوس مادربرد بروزرسانی کنید، متاسفانه هارد دیسک های خاویار سبز همین مشکل را دارند بند مشتریانی داشتم که با هزار زحمت و تلف شدن وقت تونستیم بروی این گونه هارد دیسک ها یک ویندوز ساده نصب کنیم.

و این که سعی کنید کابل ارتباطی بین مادربرد و هارد تعویض نمایید و پورت های ساتای دیگری بروی برد قرار دارد استفاده کنید بببینید شناسایی می شود یا خیر.

و همچنین هارد دیسک بروی یک سیستم دیگر نصب کنید نتیجه اعلام بفرمایید.

eda
2018/01/17, 14:23
درود

بایوس مادربرد بروزرسانی کنید، متاسفانه هارد دیسک های خاویار سبز همین مشکل را دارند بند مشتریانی داشتم که با هزار زحمت و تلف شدن وقت تونستیم بروی این گونه هارد دیسک ها یک ویندوز ساده نصب کنیم.

و این که سعی کنید کابل ارتباطی بین مادربرد و هارد تعویض نمایید و پورت های ساتای دیگری بروی برد قرار دارد استفاده کنید بببینید شناسایی می شود یا خیر.

بایوس مادربورد آپدیته ( واسه زمان شاه هست :emoji_smiley-38: )

پورت و کابل هم عوض کردم ولی نمیشه
کلا هارد قابل استفاده هست تو محیط ویندوز
فقط موقع نصب میگه آفلاین :emoji_smiley-47:

eda
2018/01/17, 19:34
درست شد
از بخش disk part کل هارد رو clean کردم و برگشت به روز اول
از قسمت disk managament دوباره پارتیشن بندی کردم و درست شد

سپاس از دوستان :emoji_smiley-178:

eda
2018/01/17, 19:49
درود

یه سوال
واسه مصرف خانگی وسترن سری آبی هست و سیگیت سری باراکودا ؟؟؟ سری اسکای هاوک سیگیت خانگیه ؟؟

چی پیشنهاد میدید که مثل این سبز 5400 نباشه دورش

AH64-E
2018/01/18, 00:15
درود

برای مصارف خانگی ، بهترین و سخت کارترین هارد دیسک WDC Caviar BLACK هستش و متاسفانه با قیمت بالای در ایران به فروش می رسد و توجیهی برای مصارف خانگی ندارد.

بهترین گزینه برای مصرف خانگی استفاده از هارد دیسک های : Seagate Barracuda با RPM 7200 می باشد.

eda
2018/01/18, 06:42
درود

برای مصارف خانگی ، بهترین و سخت کارترین هارد دیسک WDC Caviar BLACK هستش و متاسفانه با قیمت بالای در ایران به فروش می رسد و توجیهی برای مصارف خانگی ندارد.

بهترین گزینه برای مصرف خانگی استفاده از هارد دیسک های : Seagate Barracuda با RPM 7200 می باشد.

مدل های آبی چطوره ؟؟؟؟

مشکی اختلاف کارایی بالایی داره ؟؟
قیمتش که 130 گرونتره !!! :emoji_smiley-46:

مدل آبی و باراکودا سیگیت جفتش دورش 7200 و کش 64 هستن ؟

SAMAN
2018/01/18, 18:39
مدل های آبی چطوره ؟؟؟؟

مشکی اختلاف کارایی بالایی داره ؟؟
قیمتش که 130 گرونتره !!! :emoji_smiley-46:

مدل آبی و باراکودا سیگیت جفتش دورش 7200 و کش 64 هستن ؟

ابی هم خوبه ....... اختلافی ندارن ان چنان ...... ابی و اگه اشتباه نکنم 5400 هست ولی سری جدید توشیبا 7200 هست .......