PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمايي براي خريد مودم ADSL

amirpers
2017/12/05, 11:20
سلام دوستان
من نميخواستم تاپيك جديدي به وجود بيارم اما ديدم تاپيك هاي ديگه يه مقدار قديمي هستند به خاطر همين اينجا سوالم رو مطرح مي كنم.

من الان يه مودم ADSL برند TP Link دارم. مدلش يادم نيست اما حدود 8 سال پيش خريدمش. مشكل خاصي باهاش نداشتم فقط چون دكمه اي براي روشن و خاموش كردن واي فاي به صورت مجزا نداشت قصد دارم يه مودم ديگه تهيه كنم.

شما چه مودمي پيشنهاد ميكنيد؟ سرعت بالا، پوشش واي فاي مناسب، قطعي نداشته باشه و امكانات خوب ديگه.
من اين دو مدل رو ديدم اما نميدونم واقعا تفاوتشون در چيه:
TP-LINK VDSL/ADSL TD-W9970 300Mbps Wireless Modem Router

TP-LINK TD-W8961N ADSL2 Plus Wireless N300 Modem Router
اولي گفته شده VDSL2 داره كه من دقيق نميدونم كارش چيه.

ضمن اينكه
1) پورت USB تو مودم دقيقا كارش چيه؟ چون مودم من نداره و اطلاعاتي در خصوصش ندارم.

2) اينكه آيا اين مودمها قابليت اينكه ميزان ترافيك مصرفي رو توسطشون كنترل كرد دارن يا نه؟

ممنون

ErfanDL
2017/12/05, 11:31
سلام دوستان
من نميخواستم تاپيك جديدي به وجود بيارم اما ديدم تاپيك هاي ديگه يه مقدار قديمي هستند به خاطر همين اينجا سوالم رو مطرح مي كنم.

من الان يه مودم ADSL برند TP Link دارم. مدلش يادم نيست اما حدود 8 سال پيش خريدمش. مشكل خاصي باهاش نداشتم فقط چون دكمه اي براي روشن و خاموش كردن واي فاي به صورت مجزا نداشت قصد دارم يه مودم ديگه تهيه كنم.

شما چه مودمي پيشنهاد ميكنيد؟ سرعت بالا، پوشش واي فاي مناسب، قطعي نداشته باشه و امكانات خوب ديگه.
من اين دو مدل رو ديدم اما نميدونم واقعا تفاوتشون در چيه:
TP-LINK VDSL/ADSL TD-W9970 300Mbps Wireless Modem Router

TP-LINK TD-W8961N ADSL2 Plus Wireless N300 Modem Router
اولي گفته شده VDSL2 داره كه من دقيق نميدونم كارش چيه.

ضمن اينكه
1) پورت USB تو مودم دقيقا كارش چيه؟ چون مودم من نداره و اطلاعاتي در خصوصش ندارم.

2) اينكه آيا اين مودمها قابليت اينكه ميزان ترافيك مصرفي رو توسطشون كنترل كرد دارن يا نه؟

ممنون

سلام امیر جان

W9970 مودم خوبیه در خریدش شک نکنید مخصوصا چیپ DSL و Wi-Fi با کیفیتی که داره.

پورت USB برای اشتراک گذاری حافظه فلش در شبکه استفاده میشه از دیگر کاربردهای آن اشتراک اینترنت دانگل های 3G که USB هستند

مودم های TP-Link این قابلیت را ندارند باید از روترهای میکروتیک برای کنترل و تقسیم بندی ترافیک مصرفی هر کاربر استفاده کنید

amirpers
2017/12/05, 13:36
ممنون از وقتي كه ميذاري و پاسخ ميدي.
اشتراک گذاری حافظه فلش در شبکه يا اشتراک اینترنت دانگل های ۳G که USB هستند دقيقا مثلا براي كاربر خانگي آيا به درد ميخوره؟ دقيقا چه استفاده اي دارند؟

و در خصوص اينكه رمودي مودم هاي TP-Link كه اين امكانات رو ندارن، آيا برندهاي ديگه دارند مثل ايسوس؟

ErfanDL
2017/12/05, 13:42
ممنون از وقتي كه ميذاري و پاسخ ميدي.
اشتراک گذاری حافظه فلش در شبکه يا اشتراک اینترنت دانگل های ۳G که USB هستند دقيقا مثلا براي كاربر خانگي آيا به درد ميخوره؟ دقيقا چه استفاده اي دارند؟

و در خصوص اينكه رمودي مودم هاي TP-Link كه اين امكانات رو ندارن، آيا برندهاي ديگه دارند مثل ايسوس؟

خواهش میکنم امیر جان

به فرض مثال میتوانید فایل های داخل فلش را روی گوشی موبایل مدیریت کنی یا اجراشون کنی. دانگل 3G هم میتوانید اینترنتش رو با وای فای مودم به اشتراک بزاری

خیر ایسوس هم این امکان رو نداره فقط برند میکروتیک هست که چنین امکانی داره

Sent from my C6833 using Tapatalk

amirpers
2017/12/05, 14:01
خيلي خيل ممنون
و به عنوان سوال آخر
VDSL۲ دقيقا كارش چيه؟
متشكرم

ErfanDL
2017/12/05, 14:52
خيلي خيل ممنون
و به عنوان سوال آخر
VDSL۲ دقيقا كارش چيه؟
متشكرم
روی این استاندارد قابلیت ارائه اینترنت تا 50 مگابیت بر بستر کابل مسی میسر میباشد

Sent from my C6833 using Tapatalk

maad123
2018/04/02, 21:54
سلام من میخوام یک مودم بهم بگید که بشه v%p%n داخل ست کرد برای ریسور لینوکسی میخوام ممنون میشم زیاددگرون نباشه تشکر. الان مودم netis مدل dl4311 دارم نمیدونم این قابلیت داره ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

maad123
2018/04/04, 23:24
سلام من میخوام یک مودم بهم بگید که بشه v%p%n داخل ست کرد برای ریسور لینوکسی میخوام ممنون میشم زیاددگرون نباشه تشکر. الان مودم netis مدل dl4311 دارم نمیدونم این قابلیت داره ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

سلام تو این انجمن به این بزرگی هیشکی نبود جواب سوال منو بده واسم جالبه ممنون از مدیر محترم

ErfanDL
2018/04/05, 08:33
سلام تو این انجمن به این بزرگی هیشکی نبود جواب سوال منو بده واسم جالبه ممنون از مدیر محترم

سلام

درخواست چنین تجهیزاتی در سطح انجمن خلاف قوانین می باشد.