PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سرعت اینترنت دنیا در سال 2012

doom2009
2012/01/12, 08:02
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.ارائه سرعت در حدود 450 مگابایت در ثانیه با هزینه کم که با هزینه تلفن و شبکه های کابلی تلویزیونی در حدود 60 دلار در ماه برای مشتریان آب خواهد خورد، یکی از خدماتی است که قرار است از ماه مارس در قاره آمریکای شمالی به مشتریان عادی و خانگی ارائه شود.
نمایشگاه معتبر وسایل الکترونیک CES از 10 تا 13 ژانویه در حالی شروع به کار کرده است که کمپانی های بزرگ صنعت الکترونیک و آی تی تمامی دستاوردهای نوین خود را به نمایش گذاشته اند تا در رقابت فشرده تجارت الکترونیک از رقبا جا نمانند.
در این میان شرکت های بین المللی که در زمینه خدمات اینترنت به مشتریان خود اقدام می کنند با ارائه سرعت های اینترنت بسیار پرسرعت، اعلام کرده اند که که سال 2012 میلادی، سال تحول بزرگ در زمینه ارائه سرعت اینترنت های بسیار پرسرعت در جهان خواهد بود.
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
جدول بالا ضریب نفوذ اینترنت در مناطق مختلف دنیا در سال گذشته میلادی را نشان می دهد. بر اساس جدول بالا ضریب نفوذ اینترنت با سرعت آن رابطه مستقیمی دارد و هر چه سرعت اینترنت بهبود یابد تمایل مردم برای استفاده از آن بیشتر خواهد داشت به طوریکه در قاره آمریکای شمالی حدود 80 درصد مردم به صورت منظم از اینترنت استفاده می کنند.
ارائه سرعت در حدود 450 مگابایت در ثانیه با هزینه کم که با هزینه تلفن و شبکه های کابلی تلویزیونی در حدود 60 دلار در ماه برای مشتریان آب خواهد خورد یکی از همین خدمات است که قرار است از ماه مارس در قاره آمریکای شمالی به مشتریان عادی و خانگی ارائه شود.
برای این که لمس این سرعت بالا راحتتر شود باید گفت که هم اکنون سرعت متوسط اینترنت در کشورهای عضو اتحادیه اروپا 13.5 مگابایت بر ثانیه و در هشت کشور صنعتی موسوم به G8 در حدود 11.5 مگابایت در ثانیه است. ارائه سرعت 450 مگابایت در ثانیه در حالی قرار است در سال جاری میلادی ارائه شود که هم اکنون در کشور اروپایی استونی به عنوان دارنده بالاترین سرعت اینترنت دنیا به طور متوسط به مشتریان اینترنت 48 مگابایت در ثانیه ارائه می شود و با این حساب در سال جاری میلادی سرعت اینترنت حدودا ده برابر سرعت اینترنت پرسرعت ترین کشور دنیا خواهد شد.
گفتنی است بر اساس آمار شرکت Net Index ایران هم اکنون جزو کشورهایی است که سرعت متوسط اینترنت آن زیر یک مگابایت در ثانیه است و این سرعت در دنیای امروز یعنی تقریبا چیزی معادل وجود نداشتن اینترنت!

منبع خبر: آی تی آنالیز تاریخ خبر: 1390/10/22
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

s@j@d
2012/01/12, 08:58
ببخشید منظور از 450 مگابایت یعنی 3 گیگ و 600 مگا بیت ؟ یعنی تقریبا سرعت 3و نیم گیگ دارن ؟

doom2009
2012/01/12, 10:11
خواهش می کنم منظور شما را درست متوجه نشدم

s@j@d
2012/01/13, 16:24
ببخشید منظور از 450 مگابایت یعنی 3 گیگ و 600 مگا بیت ؟ یعنی تقریبا سرعت 3و نیم گیگ دارن ؟

خواهش می کنم منظور شما را درست متوجه نشدم

دوست عزیز توی متن که گفته ارائه سرعت در حدود 450 مگابایت در ثانیه ..
مگه واحد سرعت بر حسب بیت بر ثانیه نیست ؟

Arsn
2012/01/13, 16:38
منظور دوستمون اینه که احتمالا شما توی متنتون ، یا شاید هم متن منبع شما (سافت گذر) خبر را اشتباه و یا با غلط تایپی به ما رسونده !

توی متن اومده سرعت دانلود 450 مگابایت بر ثانیه که این معادل 3.6 گیگابیت برثانیه است ! که عدد خیلی بزرگی است ، یعنی شاید سرعتی تا 100 برابر اینترنت فعلی مدرن غرب (میانگین) !

پس از اون جایی که توی یک سال چنین همچین جهش سرعتی خیلی معقولانه نیست پس احتمالا خبر سافت گذر (طبق عادت همیشگی اش) غلط و یا تحریف شده است !

و در حالت خوشبینانه اشتباه نگراشی - تایپی بوده !

miladgalaxy
2012/01/13, 17:11
خیلی جالبه هادر دیسک کامپیوتر قدرت ذخیره سایزی حداکثر 100 مگابایت در ثانیه رو دارن (sata2) اون وقت سرعت اینترنت فرای این سرعت هستش!!!!
بابا اینا همش شعاره. پرسرعت ترین اینترنت دنیا توی کره جنوبیه که حدودا 34 مگابایت بر ثانیه ست. یعنی 2 برابر سرعت فلش USB2.

darkknight
2012/01/13, 17:38
وقتی ایران میخواد اینترنت 10مگابیتی به کابران خانگی بده میخواهید امریکا3.5گیگابیتی نده؟
احتمالا چون فهمیدن ما میخواهیم اینقدر پیشرفت کنیم دیدن که زشته اونا روی مگابیت کارکنن به همین خاطر رفتن روی گیگابیت
اما در کل سرعت 60مگابایت هم زیاده احتمالا این سرعت بین چند نفر شر(اشتراک گذاشته) میشه مثلadslخومون که بین200 نفر 128کیلو بیت رو شر میکنند چون دیروزسرعت دانلود من با512kbبود0.5kb
حالا کسی خبر از وضع اینترنت ملی داره که به کجا رسیده؟

doom2009
2012/01/13, 19:03
خوب اینجانب خیلی جاها دیدم نوشتن مگابایت حالا دقیق اطلاع ندارم مگابایت باید باشه یا اینکه مگابیت شما دوستان اطلاع بیشتری دارید و اینجانب نمی توانم در مقاله ای که کسی دیگر نوشته دست ببرم شاید اشتباه تایپی بوده یا اینکه نگارنده بر روی حساب دیگری نوشته مگابایت با تشکر

s@j@d
2012/01/13, 19:42
وقتی ایران میخواد اینترنت 10مگابیتی به کابران خانگی بده میخواهید امریکا3.5گیگابیتی نده؟
احتمالا چون فهمیدن ما میخواهیم اینقدر پیشرفت کنیم دیدن که زشته اونا روی مگابیت کارکنن به همین خاطر رفتن روی گیگابیت
اما در کل سرعت 60مگابایت هم زیاده احتمالا این سرعت بین چند نفر شر(اشتراک گذاشته) میشه مثلadslخومون که بین200 نفر 128کیلو بیت رو شر میکنند چون دیروزسرعت دانلود من با512kbبود0.5kb

دوست گرامی وضعیت اینترنت کشور ما بسیار بد و گران هستش . والا اینترنت ملی هنوز هیچیش کامل مشخص نیست و بین صحبت های مسئولین کشور بسیار ضد و نقیض دیده میشه . از اون جایی که راه اندازی اینترانت ملی هزینه بسیار هنگفتی نیاز داره و زیر ساخت های بالایی میخواد تا راه اندازی بشه فقط در حد صحبت اطلاعاتی داده شده و عملا هیچ کاری یا لایحه ای هنوز براش به تصویب نرسیده.
البته دوست عزیز اینترانت ملی 2 مگ هستش و به احتمال 99 درصد دسترسی به اینترنت جهانی کاملا بسته میشه و فقط 1 درصد احتمال داره که اینترنت جهانی در دسترس ما قرار بگیره .

*hit m@n*
2012/01/13, 20:00
خیلی جالبه هادر دیسک کامپیوتر قدرت ذخیره سایزی حداکثر 100 مگابایت در ثانیه رو دارن (sata2) اون وقت سرعت اینترنت فرای این سرعت هستش!!!!
.

دوست عزیز ssd را فراموشی کردید ؟؟؟
سرعت خواندن و نوشتن ssd از 300 مگابایت شروع میشه و الی آخر
شما تو ایران رو نگاه نکن یه ssd با ظرفیت 60 گیگ بالای 100 هزار تومان قیمت داره
من فکر کنم تو آمریکا الان دیگه کل مردمش ssd دارن

والا من یه جا خوندم 6 ماه دیگه راه اندازی میشه ( ولی عمرا اگه راه اندازی بشه )

و
اما در کل سرعت 60مگابایت هم زیاده احتمالا این سرعت بین چند نفر شر(اشتراک گذاشته) میشه

دوست عزیز به چه دلیل سرعت 400 مگابایت غیر عادی است ؟؟
من سال قبل در اینترنت خواندم گوگل تصمیم دارد برای گروهی از مردم در آمریکا اینترنت 1 گیگ راه انداری کند
وقتی یک شرکت پتانسیل همچین کاری رو داره
شما مطمعا باش 400 مگابایت واسشون خیلی عادیه
شما ایران رو نگاه نکن اینترنت با سرعت 300 کیلوبایت واسه همه ارزو هست
تو غرب واحد کیلوبایت دیگه مرده
اینجا تازه دارن با مگابایت اشنا میشن

با تشکر

s@j@d
2012/01/13, 21:00
بابا اینا همش شعاره. پرسرعت ترین اینترنت دنیا توی کره جنوبیه که حدودا 34 مگابایت بر ثانیه ست. یعنی 2 برابر سرعت فلش USB2.

دوست گرامی فرمایش شما از جنبه هایی درست است و اون در حالت عموم و عامیانه میان مردم است .و اینکه میگویید کره بیشترین سرعت را میدهد قابل قبول است. ولی تکنولوژی سرعت انتقال اطلاعات خیلی بیشتز از این هم حد رسیده . مثلا در یکی از دانشگاهای مطرح بود که شبکه اینترانت 50 گیگا بیتی هم استفاده کردن . البته این چیزی که عرض کردم اینترانت (شبکه محلی) بوده ولی در مورد اینترنت هم عرض کنم که چند وقت پیش بود یکی از مسئولین کشور تو تلوزیون یه مصاحبه داشت بعد اعلام کرد که ما تا سال 2015 اینترنت 15mb/s در اختیار مردم میذاریم که از این گفته دو نتیجه میشه برداشت کرد 1) یا دروغ گفته ، که هیچی دروغ گفته دیگه . 2) ویا راست گفته . که اگه راست گفته باشه و تو ایران بخوان 15مگ ارائه بدن پس با این نتیجه 3ونیم گیگ در آمریکا درست است (هرچند که 100درصد درست است)

Arsn
2012/01/13, 21:54
دوست گرامی وضعیت اینترنت کشور ما بسیار بد و گران هستش . والا اینترنت ملی هنوز هیچیش کامل مشخص نیست و بین صحبت های مسئولین کشور بسیار ضد و نقیض دیده میشه . از اون جایی که راه اندازی اینترانت ملی هزینه بسیار هنگفتی نیاز داره و زیر ساخت های بالایی میخواد تا راه اندازی بشه فقط در حد صحبت اطلاعاتی داده شده و عملا هیچ کاری یا لایحه ای هنوز براش به تصویب نرسیده.
البته دوست عزیز اینترانت ملی 2 مگ هستش و به احتمال 99 درصد دسترسی به اینترنت جهانی کاملا بسته میشه و فقط 1 درصد احتمال داره که اینترنت جهانی در دسترس ما قرار بگیره .

لطفا درباره چیزی که اصلا معلوم نیست ، جو منفی ندید !

همه ی ما میدونم که اینترنت هیچ وقت بسته نخواهد شد ، نصف معاملات تجاری بازرگان ها ، تحقیقات و بررسی های اساتید و ....... توسط همین اینترنت است . حتی خودشون هم بدون اینترنت فلج میشن ، پس پروژه بستن اینترنت عملا منتفی است و بارها تقی پور هم بر اون تاکید کرده !

Arsn
2012/01/13, 22:09
دوست عزیز ssd را فراموشی کردید ؟؟؟
سرعت خواندن و نوشتن ssd از 300 مگابایت شروع میشه و الی آخر
شما تو ایران رو نگاه نکن یه ssd با ظرفیت 60 گیگ بالای 100 هزار تومان قیمت داره
من فکر کنم تو آمریکا الان دیگه کل مردمش ssd دارن

والا من یه جا خوندم 6 ماه دیگه راه اندازی میشه ( ولی عمرا اگه راه اندازی بشه )

دوست عزیز به چه دلیل سرعت 400 مگابایت غیر عادی است ؟؟
من سال قبل در اینترنت خواندم گوگل تصمیم دارد برای گروهی از مردم در آمریکا اینترنت 1 گیگ راه انداری کند
وقتی یک شرکت پتانسیل همچین کاری رو داره
شما مطمعا باش 400 مگابایت واسشون خیلی عادیه
شما ایران رو نگاه نکن اینترنت با سرعت 300 کیلوبایت واسه همه ارزو هست
تو غرب واحد کیلوبایت دیگه مرده
اینجا تازه دارن با مگابایت اشنا میشن

با تشکر

جواد جان ، تو را خدا یه کم واقع بین باش !

اینترنت 400 مگابایت یعنی اینترنت 3.6 گیگابیتی ، یعنی 100 برابر سرعت میانگین حال حاضر سریعترین کشور از نظر سرعت دسترسی به اینترنت دنیا !

من هم اون خبر را خوندم ، ولی دقیق خوندم ، برای 1000 نفر و اون هم به صورت آزمایشی و در مکانی خاص این کار داره انجام میشه و هنوز هم معلوم نیست تحقق پیدا کرده باشه !

نه ، ssd هنوز هم توی اکثر کشور های اروپایی داره برای فروش تقلا میکنه ، کسانی که بودجه های بالایی دارند از ssd استفاده میکنند

در ضمن شما یه ssd به من معرفی کن که سرعت رایت 400 مگابایت در ثانیه را به صورت ممتد فراهم کنه ! (سرعت نوشتن تئوری 550 مگ و ... فقط تئوری است و عملا سرعت حدود 300 مگ است !)

سرعت اینترنت چیزی نیست که یک دفعه 100 برابر رشد کنه و امروز یه خبر بیاد و فردا عملی بشه !

اینترنت 400 مگابیت غیر عادی است چون توی هیچ جای دنیا کاربر ها نمیتونند تهیه کنند ، به شرکت های خاصی اون هم با راه حال های خاص و به صورت شبکه کردن چند اینترنت با پهنای باند بالا قابل عرضه است ! باور نمیکنی یه سر به سایت isp های معروف دنیا بزن !

منظورم از واقع بین باش عکس زیر است : خط سبز نشان دهنده میانگین اینترنت جهان است و خط آبی سرعت میانگین من را نشون میده ! (4.36 در مقابل 9.58)

41144115

*hit m@n*
2012/01/13, 22:14
جواد جان ، تو را خدا یه کم واقع بین باش !

اینترنت 400 مگابایت یعنی اینترنت 3.6 گیگابیتی ، یعنی 100 برابر سرعت میانگین حال حاضر سریعترین کشور از نظر سرعت دسترسی به اینترنت دنیا !

من هم اون خبر را خوندم ، ولی دقیق خوندم ، برای 1000 نفر و اون هم به صورت آزمایشی و در مکانی خاص این کار داره انجام میشه و هنوز هم معلوم نیست تحقق پیدا کرده باشه !

نه ، ssd هنوز هم توی اکثر کشور های اروپایی داره برای فروش تقلا میکنه ، کسانی که بودجه های بالایی دارند از ssd استفاده میکنند

در ضمن شما یه ssd به من معرفی کن که سرعت رایت 400 مگابایت در ثانیه را به صورت ممتد فراهم کنه ! (سرعت نوشتن تئوری 550 مگ و ... فقط تئوری است و عملا سرعت حدود 300 مگ است !)

سرعت اینترنت چیزی نیست که یک دفعه 100 برابر رشد کنه و امروز یه خبر بیاد و فردا عملی بشه !

اینترنت 400 مگابیت غیر عادی است چون توی هیچ جای دنیا کاربر ها نمیتونند تهیه کنند ، به شرکت های خاصی اون هم با راه حال های خاص و به صورت شبکه کردن چند اینترنت با پهنای باند بالا قابل عرضه است ! باور نمیکنی یه سر به سایت isp های معروف دنیا بزن !

منظورم از واقع بین باش عکس زیر است : خط سبز نشان دهنده میانگین اینترنت جهان است و خط آبی سرعت میانگین من را نشون میده ! (4.36 در مقابل 9.58)

41144115

درسته
ولی به طور کل همچین پتانسیلی وجود داره
و بعضی از شرکت ها میتونن همچین خطی رو ارائه بدن

البته به طور کل حرفت درسته
شاید کمی از منطق دور شدم :d

با تشکر

Arsn
2012/01/13, 22:17
اینترنت 3.5 گیگابیتی یکی دیگر از کذب های بزرگ سافت گذر ! کدوم ابزار ذخیره سازی میتونه این حجم اطلاعات را در واحد ثانیه ذخیره کنه ؟ وقتی هنوز هارد های اکسترنال ما که عین اطلاعات است و به سیستم متصل است است نهایتا 1 گیگابیت سرعت انتقال دیتا فراهم میکنه بعد میخواین یه شبکه به گستردگی و پیچیدگی اینترنت بیاد 3.5 گیگابیت به شما بده ؟ راستی کدوم کارت شبکه این سرعت را دریافت میکنه ؟

نظر شما را نمیدونم ولی من خودم از اولین مشتری های سافت گذر بودم ، تا الان 2 بار توی نمایشگاه رسانه های دیجیتال و چند بار به صورت ایمیل به دلایل مختلف بخش اخبار و مصاحبه هاشون را زیر سوال بردم و کلا به خبر های سافت گذر خیلی بها نمیدم !

روی هوا حرف زدنه ! 15 مگابیت برای 3 سال آینده ایران ! میگن یه دیوانه یه حرفی میزنه و صد تا عاقل نمیتونن جورش را بکشن همینه دیگه !

ما الان به طرز وحشتناکی توی اینترنت 1 مگابیت موندیم ، 5 سال پیش هم از این قول ها میدادند ! ما هر روز داریم وعده بالارفتن سرعت را میشنویم ولی ........

Arsn
2012/01/13, 22:22
درسته
ولی به طور کل همچین پتانسیلی وجود داره
و بعضی از شرکت ها میتونن همچین خطی رو ارائه بدن

البته به طور کل حرفت درسته
شاید کمی از منطق دور شدم :d

با تشکر

جونم انتقاد پذیری ! من متاثر شدم !

راستی دوستان واقعا فکر میکنید با سرعت های میانگین پایین همچین جهشی به 3.5 گیگابیت ممکنه ؟؟؟؟؟

4116

darkknight
2012/01/13, 22:40
مرسی از همه تو 2 ساعت اینقدر نظر دادید
در مورد بیت با بایت تا اونجایی که من میدنم هر 8 بیت یک بایت میشه
معمولا سرعت اینترنت رو با بیت نشون میدن اما اگه خبر دادن سرعت400مگابایت صحیح باشه فکر کنم دیگه باید بسمت بایت مهاجرت کنیم
دوستان گفتن که سرعت ssdها از300 شروع میشه به بالا
اولا از پایین تر شروع میشه به بالا
دوما بخاطر اینکه استفاده نکردم لطفا اگه جایی اشتباه نوشتم شما دوستان تصحیحش کنید(اخه این دیگه دوما داشت؟)
سوما اگه شما ssdداشته باشین اگه مادربرد خوبی داشته باشین اگه بخواهید اطلاعات رو به رم یا وسیله پرسرعت تری انتقال بدید اگه دمای کیس بالانباشه و اگه های زیاد دیگه
اون وقت میتونید امیدوارباشید که بتونید به این سرعت دست یابید
درضمن این سرعت در شرایط ایده ال تری بدست میاید
مثل فرکانسی که مادبرد برای رم میتونه پشتیبانی کنه که در حالت اورکلاک بدست میاد
در ضمن وزیر ارتباتات(اگه فکر میکنید غلت املایی هصت سخت در اشتباهید.نه خیلی سرعت بالا دان که دلم خوش باشه)گفتند که میخواهیم اگه شرایط اجازه بده سرعت10 مگابییتی بدیم
یعنی اینکه اگه اجازهنده که نمی ده سرعت 10مگابیتی نمیدیم(حالا بخواهند هم نمیتونن بدن)
اون سرعت 1گیگ رو فکرکنم باید ازفیبر نوری استفاده کنند که همین باعث میشه کاربردش مشخص بشه
حالا به ما چه ؟ اصلا ما چرا بخاطر چیزی دعوا میکنیم که هیچ سودی برامون نداره؟

doom2009
2012/01/13, 22:58
با عرض تشکر و احترام به نظر دوستان سافت گذر نقل قول نموده همانگونه که اینجانب از سافت گذر نقل قول نموده ام اگر مشکلی هست منبع اصلی ذکر شده لطفا با نگارنده مقاله در میان بگذارید البته اینجانب قصد جسارت ندارم و کوچیک همه دوستان هستم , سافت گذر یک سایت هست و ممکن هست کاربران آن سایت خبرها را بدون تایید منتشر کنند آیا در این میان سایت مقصر هست و این را هم قبول داشته باشیم که یک سایت نمی تواند همه مقاله ها را مورد بررسی قرار دهد شاید کاربری مثل اینجانب به علت نداشتن درک صحیح از موضوع این مقاله را منتشر کرده باشد و مساله بعدی سافت گذر در زمینه نرم افزار فعالیت داره و در مساله نرم افزار 90 در صد کارش درست هست البته این رو هم اضافه کنم در دنیای امروزی با این پیشرفت علمی که وجود داره هیچ چیزی غیر ممکن نیست شاید تکنولوژی هایی تا الآن درست شده در زمینه اینترنت که هنوز اعلام نشده و ما از آنها بی خبریم سپاس

s@j@d
2012/01/13, 23:25
لطفا درباره چیزی که اصلا معلوم نیست ، جو منفی ندید !

همه ی ما میدونم که اینترنت هیچ وقت بسته نخواهد شد ، نصف معاملات تجاری بازرگان ها ، تحقیقات و بررسی های اساتید و ....... توسط همین اینترنت است . حتی خودشون هم بدون اینترنت فلج میشن ، پس پروژه بستن اینترنت عملا منتفی است و بارها تقی پور هم بر اون تاکید کرده !

با وجود گفته شما اگر هم بستن اینترنت درکار نباشه با این حال به احتمال زیاد دیگر شاهد اینترنت سرعت بالاتر نخواهیم بود (البته اگه اینترانت راه بیفته)
دوست عزیز کی من گفتم که اینترنت برای همه بسته میشه ؟ منظور من کاربران خانگی بود .
ولی به نظر من شما اجازه بده این اینترانت راه بیفته بعد قضاوت کنین که من جو منفی دادم یا درست گفتم .

در ضمن دوست عزیز چطور وقتی من در تاپیک قبلی گفتم که:
چند وقت پیش بود یکی از مسئولین کشور تو تلوزیون یه مصاحبه داشت بعد اعلام کرد که ما تا سال 2015 اینترنت 15mb/s در اختیار مردم میذاریم.
شما در جواب من مسئولان کشور رو خطاب قرار دادی و اینو نوشتین:
روی هوا حرف زدنه ! 15 مگابیت برای 3 سال آینده ایران ! میگن یه دیوانه یه حرفی میزنه و صد تا عاقل نمیتونن جورش را بکشن همینه دیگه !
ما الان به طرز وحشتناکی توی اینترنت 1 مگابیت موندیم ، 5 سال پیش هم از این قول ها میدادند ! ما هر روز داریم وعده بالارفتن سرعت را میشنویم ولی ........
البته من نمیگم اشتباه میگین ها . حرف شما کاملا متین ولی چرا شما که میگی مسئولان کشور ما هر روز یه حرفی میزنن ، بعد خودتون در جواب کامنت من که نوشته بودم :
به احتمال 99 درصد دسترسی به اینترنت جهانی کاملا بسته میشه و فقط 1 درصد احتمال داره که اینترنت جهانی در دسترس ما قرار بگیره .
شما در جواب من به گفته تقی پور تکیه کردین و حرفشون رو تأئید کردین و نوشتین:
حتی خودشون هم بدون اینترنت فلج میشن ، پس پروژه بستن اینترنت عملا منتفی است و بارها تقی پور هم بر اون تاکید کرده !

دوست عزیز امیدوارم که از حرف های من برداشت بد یا خدای نکرده برداشت توهین آمیزی نکرده باشین چون خدایی نکرده من هیچ قصد توهین و ناراحتی ندارم .