PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : زمانی که خنک کننده جوابگو نیست

sezar
2011/10/30, 17:22
سلام خدمت همه ی دوستان گل !

شاید نتوانید کسی را پیدا کنید که اسم facebook را نشنیده باشد ! یا عضو آن نباشد !! همین امر کافیه تا بزرگی آن ثابت شود !!!!
دیتا سنتر هایی که برای انتقال و پردازش این حجم عظیم اطلاعات همیشه در حال فعالیت میباشند باید خنک شوند ! از طرفی استفاده از انرژی های تولیدی توسط نیروگاه ها و خنک کردن دیتاسنتر ها به محیط زیست آسیب میزنه و بسیاری از حامیان محیط زیست با آن مخالف هستند !
حال فیس بوک تصمیم گرفته دیتا سنتر خود را در شهر Lulea در سوئد ببرد تا با استفاده از دمای پایین هوا دیتا سنتر های خود را خنک کند !!! برای این موضوع زمینی به مساحت 900.000فوت را اختصاص داده اند و این سطح برابر 15 زمین فوتبال میباشد !!!
تصاویر زیر نشون دهنده این دیتا سنتر هست:
356

این پروژه قرار است تا سال 2014 تکمیل و اماده راه اندازی باشه !!!
source link (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

NinIX
2011/10/30, 19:48
این خیلی عالی است که بخاطره محیط زیست چنین کاره بزرگی انجام می دهند.

sezar
2011/10/30, 19:50
این خیلی عالی است که بخاطره محیط زیست چنین کاره بزرگی انجام می دهند.
البته جدا از بحث محیط زیست اینجوری میدونید چقدر از هزینه هاشون کاهش پیدا میکنه !!! شنیدم گوگل هم برای خنک کردن دیتا سنترش از اب دریا میخواد استفاده کنه

Arsn
2011/10/30, 20:21
یه سری از دیتا سنتر های یاهو گوگل همین الان به ایسلند منتقل شده

البته ناگفته نماند که خیلی از طرفداران محیط زیست به همین پروژه ها گیر میدن دیلیشون هم دستکاری در اکوسیستم طبیعته و میگن مثلا گوگل اگه قرار باشه با آب دریا خنک کنه و دوباره به دریا برگردونه باعث میشه که آب دریا ها در طولانی مدت گرم بشه و همین باعث مهاجرت ماهی ها و ... ................

کلا این دیتا سنتر ها هم شدن دردسر

sezar
2011/10/30, 20:35
یه سری از دیتا سنتر های یاهو گوگل همین الان به ایسلند منتقل شده

البته ناگفته نماند که خیلی از طرفداران محیط زیست به همین پروژه ها گیر میدن دیلیشون هم دستکاری در اکوسیستم طبیعته و میگن مثلا گوگل اگه قرار باشه با آب دریا خنک کنه و دوباره به دریا برگردونه باعث میشه که آب دریا ها در طولانی مدت گرم بشه و همین باعث مهاجرت ماهی ها و ... ................

کلا این دیتا سنتر ها هم شدن دردسر
خوب بدون دیتا سنتر چیکار کنن؟ دنیا کجاست ما کجاییم !
من اگر بودم میبردمشون بیرون کره زمین ! یک ایستگاه فضای میزدم اونجا ! هم خنکه هم الودگیش کمتره !

NinIX
2011/10/30, 21:21
خوب بدون دیتا سنتر چیکار کنن؟ دنیا کجاست ما کجاییم !
من اگر بودم میبردمشون بیرون کره زمین ! یک ایستگاه فضای میزدم اونجا ! هم خنکه هم الودگیش کمتره !

گفتنش راحت است اما عملی شدند سخت اما در آینده همین کار را هم باید انجام دهیم ...

sezar
2011/10/30, 21:29
گفتنش راحت است اما عملی شدند سخت اما در آینده همین کار را هم باید انجام دهیم ...
یک جایی خوندم مرحوم جایز و همچنین برادر بیل گیتس گفته بودن روی ممکن ها فکر نمیکنن بلکه میخوان نا ممکن ها را عملی کنن!!!