PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : viewsonic viewpad 7

ata.royalfalcon
2012/01/10, 11:05
سلام دوستان

قصد خريد تبلت دارم و انتظاراتی که از یک تبلت دارم...
1. حتماً سیم کارت خور باشه ، چون من از اینترنت زیاد استفاده میکنم و اگر به wifi دسترسی نداشته باشم پس بتونم از سیمکارت به اینترنت متصل بشم .
2. gps هم داشته باشه .
3. CPU در حدی باشه که برای وب گردی مناسب باشه . یعنی برای تماشای فیلم نمیخوام . بازی هم در حد angry bird هست و بیشتر از این هم نمیخوام .
4. فکر کنم هفت اینچی برای مناسب باشه .
5. بدون دردسر بتونم فارسی تایپ کنم .
6. قیمتش هم مناسب باشه .

دوستان نظر شما راجع به تبلت viewsonic viewpad 7 چیه ؟؟ cpu آن 600 مگاهرتزه گرچه ضعیفه اما فکر میکنم برای وب گردی کافی باشه . قیمتش هم 420 هزارتومن هست .

AloneWolf
2012/01/10, 11:18
سلام ، من به شما ARCHOS 101 internet tablet رو پیشنهاد میکنم.

درباره ی مواردی که ذکر کردید:

1- می تونید با بلوتوث گوشی موبایل، به راحتی اینترنت رو بیارید روی تبلت

2- ندارد

3- ARM Cortex A8 at 1 GHz with DSP جهت بازی هم مناسب است چه برسه به وب گردی

4- 7 اینچ کوچک است ، 10 اینچ برای وبگردی بسیار مناسب تر میباشد.

5- راه حل MultiLing Keyboard میباشد

6- 380.000 تومان

منبع: تجربه ی شخصی

ata.royalfalcon
2012/01/10, 11:46
بسيار بسيار بسيار ممنون از شما .

چندسوال ديگه

1. با توجه به اينكه آركاس معرفي شده توسط شما Android 2.2 Froyo هست ، آيا جداقل امكان آپگريد به 2.3 هست ؟؟ آيا ميتوان از رامهاي مشابه ديگر استفاده كرد ؟؟
2. كيفيت آركاس در چه حد هست ؟؟ زود خراب نشه !!!
3. MultiLing Keyboard چيست ؟؟ نرم افزاره يا سخت افزاره ؟؟ (البته ببخشيد كه سوالهاي ابتدايي ميپرسم)
4. جنس پشت آن از چيست پلاستيكه يا آلومنيومي ؟؟
5. آيا نمايشگر آن ضد خش هست يا نه ؟؟ اگر نه ايا محافظ ضد خش روي آن نصب شده يا نه بايد جدا خريد ؟؟
6 . آيا همراه با كيف هست يا نه ؟؟ چون مدل viewsonic viewpad 7 همراه با كيف هست !!!

Mohammad339
2012/01/10, 12:44
Archos 10.1 نخر. كيفيت ندارد.تازه GPS هم ندارد مانيتورش هم خوب نيست. فقط قيمتش ارزان است. اگر سيم كارت خور مي خواهيد اين ها هستند:
ViewPad 7
Samsung Galaxy tab 7
اما گلكسي تب گران تر است.
حالا چرا اين قدر امكانات پايين مي خواهيد؟ بودجه را كه افزايش دهيد تبلت هاي بهتري هم هستند......
اگر تبلت آندرويد مي خواهيد كه فارسي داشته باشد بايد از پايه فارسي باشد(رام آن فارسي باشد) اين كه دوست عزيزمون مي گويند از كيبورد فارسي (Multiling Keyboard) استفاده كنيد درست ، ولي در صورتي كه براي وبگردي هم بايد يك مرورگر با پشتيباني فارسي (مثل Opera) هم نصب كنيد. در صورتي كه رام فارسي شده هم كيبورد و هم مرورگر با پشتيباني فارسي دارد. رامي كه فارسي شده نيست، حروف را جداجدا نمايش مي دهد.
تبلتي انتخاب كنيد كه 2.3 باشد! البته به زودي تبلت هاي با آندرويد 4 (Ice Cream Sandwich) هم مي آيند.
حالا اگر بودجه را برديد بالا مي توانيد دو مدل زير را انتخاب كنيد(محل سيم كارت هم دارد)
Asus Eee Pad Transformer (With Sim Card
Samsung Galaxy tab 7 Plus

AloneWolf
2012/01/10, 13:14
اول از همه باید در نظر داشته باشید که چقدر هزینه می کنید.

حتما تفاوت هایی بین تبلت هایی 400 تومانی و تبلت های بالای 800 تومان وجود دارد

1- آرچز Firmware های زیادی برای محصولاتش میدهد ، که در آنها مشکلات و مسائل زیادی را حل میکند و امکانات جالبی نیز اضافه می نماید.

(فک کنم 2.2.1 آخرین نسخه ای بود که ارائه شده)

به طور مثال: من چندماه پیش یک ایمیل به آنها زدم و گفتم چرا پس از فول شارژ شدن باطری چیزی برای کاربر مشخص

نمیشود و حتما باید صفحه نمایش را روش کنیم تا وضعیت باطری را ببینیم.

یک هفته بعد ، آنها Firmware جدیدی ارائه کردند که پس از فول شارژ شدن ، LED پاور چشمک زن میشود.

2- من حدود 8 ماه دارم ، 24 ساعت هم باهاش توو اینترنتم و mp3 گووش میدم

3- نرم افزاری معروف برای تایپ به زبان های مختلف (یک نرم افزار کیبورد حرفه ای)

4- نمیدونم فک کنم پلاستيكه ، اما جنسش خیلی خوبه ، نه رنگش رفته و نه صدمه ای دیده.

5- نمیدونم (یعنی امتحان نکردم) ، من یک محافظ صفحه ی آی پد 2 واسش گرفتم (البته باید اندازشو دربیاری)

6- خیر ، اما فک کنم تنها نمایندگیش در ایران (بانیان الکترونیک) کیف چرمیش هم میاره

یکی از مهمترین برتری ها این مدل USB HOST قدرتمندش میباشد ،

من با یه USB هاب ، هارد اکسترنال ، موس یواس بی و کیبورد رو همزمان

بهش وصل کردم ، تازه هرجا که میرم راحت فلش مموری دوستانم رو وصل میکنم

به تبلتم.

Yaser_Aramesh
2012/01/10, 13:22
به شدت به شما دوست عزیز Eee Pad Transformer را پیشنهاد میکنم.مشخصات این تبلت را از اینجا (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. 6-%D8%AA%D8%A8%D9%84%D8%AA-%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%AF%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%D9%86%DB%8C%D8%A7?highlight=Transformer) می توانید ببینید.البته قطعا گران خواهد بود اما ارزش دارد.
همچنین پیشنهاد میکنم به هیچ وجه Viewpad 7 و کلا سری Viewpad را نخرید چون دارای سخت افزار و سیستم عامل ضعیفی هستند و خیلی زود شما را از خود دلزده میکند و شما به فکر خرید یک تبلت جدید با سیستم نرم افزاری و سخت افزاری بهتر می افتید.

درضمن مطمئن نیستم اما تا جایی که میدانم آپدیت HoneyComb برای این تبلت نیامده اما برای Flyer از شرکت HTC منتشر شده (برای اروپا و برای بقیه نقاط به زودی) که این تبلت نیز مورد تایید بنده هست.می توانید ویدیوی بررسی این تبلت را از اینجا (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) مشاهده و در صورت داشتن idm و مچ بودن آن با مرورگر خود آن را دانلود کنید!

ata.royalfalcon
2012/01/10, 13:30
ممنون از شما
من نميخوام براي تبلت پول زيادي بدم . به نظر من پرداخت پول زياد براي تبلت منطقي نيست .حتي با مبلغ پرداختي براي Samsung Galaxy tab 7 Plus ميتوان يه نت بوك خريد .
در مورد فارسي كردن ViewPad 7 هم با فروشنده صحبت كردم كه گفتند رام رو عوض ميكنن . ضمن اينكه ViewPad 7 با كيف فروخته ميشه كه شكل زيبايي هم دارد .

سوال اساسي ديگه :
اين ViewPad 7 ورژن 2.2 هست آيا ميتوان از رامهاي ديگه استفاده كرد و به 2.3 ارتقا داد ؟؟؟

AloneWolf
2012/01/10, 13:34
دوستان عزیز n8-yaser و Mohammad339 که تبلت های ایسوس و سامسونگ رو معرفی کردند ،

از نظر کیفیت کارایی این مدلها کاملا حق دارند و درست میگن ، اما باید در نظر بگیریم که

دوست عزیزمون یک تبلت ارزان قیمت میخاد.

Yaser_Aramesh
2012/01/10, 13:43
همین الان در سایت نت ویزارد به این مطلب بر خوردم.جناب ata-royalfalcon اگر عجله ندارید منتظر این تبلت باشید!

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

پیش ازر این خبر هایی در مورد تبلت Asus Eee Pad MeMO مخابره شده بود در معرفی پیش از این قرار بود این تبلت با پردازنده ۲ هسته ای Snapdragon معرفی شود . اما انگاراین پیش گویی ها کمی تغییر کرده است. پیش از این همه از مشخصات این تبلت آگاه بودند وتنها منتظر ورود و قیمت این تبلت بودند و به ناگهان در کنفرانس خبری انویدیا سرو کله مدیر اجرایی و مدیر اصلی شرکت ایسوس پیدا شد که کمتر کسی فکر این قضیه را می کرد در این حضور قیمتاین دستگاه با مشخصات جدید اعلام شد که توجه همگان را به خود جلب کرد طوری که قرار بر این شده که این تبلت با پردازنده ۴ هسته ای انویدیا Tegra 3 ارائه شود که پیش از این قرار بود این تبلت با پردازنه ۲ هسته ای Snapdragon عرضه شود. اما از همه این ها که بگذریم قیمت این تبلت ۷ اینچی بسیار حیره کننده بود طوری که به گفته مسولین این شرکت قرار است این تبلت با قیمت ۲۴۹ دلار عرضه شود که مطمئنا طرفداران زیادی نیز پیدا خواهد کرد. این تبلت قرار است با سیستم عامل آندروید ۴٫۰٫۱ به بازار عرضه شود.

rajah
2012/01/10, 15:28
دوست عزیز نت بوک به کارت نمیاد می تونی از یه 3gmodem برا اینترنت در کنارش استفاده کنی قدرتش هم خیلی

بیشتره مثل این مدل

نت بوک 10.1 اینچ Aspire One Happy 2 ATMN570B‎قیمت :470 گارانتی سازگار

مشخصات

- Intel Atom N570
- 1.66GHz 1M Cache
(CPU) پردازنده

10.1" LED
(Display) صفحه نمایش

2GB DDR3
(RAM) حافظه

320GB
(HDD) هارد دیسک

Intel HD Graphics
(GC) کارت گرافیکی

-
(ROM) درایو نوری

Windows 7 Starter
(OS) سیستم عامل

6Cell 2.2
(Battery) باطری

وزن

(Communication) ارتباطات

(Modem) مودم

(LAN) شبکه

802.11 b/g/n
(WLAN) شبکه بی سیم

Bluetooth 3.0
(BlueTooth) بلوتوث

(Ports) درگاه ها

USB

FireWire

خروجی تصویر

Card Reader

(Others) سایر

- 0.3 Megapixel HD Webcam

ata.royalfalcon
2012/01/10, 18:57
بسیار ممنون از تمام دوستانی که در این بحث شرکت کردن .

یکی از مهمترین هدف من از خرید تبلت این هست که در بعضی مواقع مثل صف نون یا گوشت یا ایستگاه اتوبوس سرمو با یه چیزی گرم کنم فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. بنابراین نتبوک مناسب اینکار نیست . تبلت 10 اینچی هم فکر نمیکنم مناسب باشه !!!

Yaser_Aramesh
2012/01/10, 19:13
samsung Glaxy Tab 7.0
Asus Eee Pad MeMO
Flyer
میتونن بهترین گزینه ها باشن با توجه به قیمتشون..همچین تبلت هایی کم پیدا میشن........از دست نده.........

والسلام........................موفق باشی