PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شیر کردن 3 کامپیوتر به وسیله وای فای

sajjadfox
2017/08/03, 13:53
سلام خسته نباشید
اقا بنده میخوام 3 کامپیوتر خونگی که با کابل لن هرکدوم به مودم adsl وای فای دار وصل هستن وصل کنم و این سه کامپیوتر با فاصل 5 تا 10 متر از هم قرار دارن و تو خونه های مختلف میخواستم بدونم بدونه صرف هزینه میشه اینکارو کرد یعنی سه تاشون به وسیله اتصال wifi با نرم افزار یا به وصیله خود ویندوز میشه انجام داد و اطلاعات رو راحت جا به جا کرد ممنون میشم جواب بدید

sajjadfox
2017/08/04, 13:16
اقا کسی نیست جواب ماروو بده ؟

M.Sadegh.M
2017/08/05, 17:37
اقا کسی نیست جواب ماروو بده ؟

من با اجازه از اساتید روشی که خودم استفاده کردم را براتون میگم، ولی منتظر پاسخ تخصصی اساتید باشید.

به نظر من ساده ترین راه این هست که 3 کامپیوترتون را به یک مودم متصل کنید.
حالا برای اینکار می تونید هر سه را از طریق کابل لن به مودم متصل کنید یا می تونید براشون کارت شبکه وایرلس بخرید و از طریق اون کامپیوترها را به مودم متصل کنید.
بعد داخل مودم یک قسمتی هست که دستگاه های متصل به شبکه همدیگه را پیدا کنند اون قسمت را فعال کنید.
اینکار اغلب با برداشتن یا گذاشتن یک تیک در روترهای معمولی انجام میشه. مثلا در مودم 2570 من کافیه این تیک را بردارم. (Enable MultiAP Isolation)
بعد از اینکار از داخل ویندوز یکی از کامپیوتر ها کافیه یک Home Group بسازید و بعدش روی دوتا سیستم دیگه همین Home Group را پیدا کنید و بهش متصل بشید و بعد از اون به راحتی فایل ها و فولدرها را داخل این Home Group به اشتراک بگذارید.

البته توجه کنید که فایروالتون (اگه دارید، کافیه شبکه را از نوع Private تعریف کنید خودش خودکار پورتهای مربوط را دسترسی میده) پورت های مربوط به Homegroup را مسدود نکرده باشه.

در این روش کیفیت و سرعت انتقال اطلاعات به روتر و کارت شبکه شما بستگی داره و از روترهای معمولی انتظار سرعت بالایی نداشته باشید. من خودم سرعت بین 5 تا 15 مگ برام متغیر هست هنگام کپی کردن اطلاعات.

ARMIN
2017/08/06, 10:40
سلام خسته نباشید
اقا بنده میخوام 3 کامپیوتر خونگی که با کابل لن هرکدوم به مودم adsl وای فای دار وصل هستن وصل کنم و این سه کامپیوتر با فاصل 5 تا 10 متر از هم قرار دارن و تو خونه های مختلف میخواستم بدونم بدونه صرف هزینه میشه اینکارو کرد یعنی سه تاشون به وسیله اتصال wifi با نرم افزار یا به وصیله خود ویندوز میشه انجام داد و اطلاعات رو راحت جا به جا کرد ممنون میشم جواب بدید

سلام سجاد جان

سوال پاسخش در خودش هست.

با اتصال این سه کامپیوتر چه از طریق LAN و چه از طریق WIFI به یک مودم ADSL این سه اتوماتیک بر روی یک شبکه قرار میگیرند و کافیه یک فولدر یا Device رو از روی یکی از اون سه کامپیوتر درون شبکه Share کنید تا بقیه بتوانند ببینند.

برای این منظور هم از داخل Network Setting هر ویندوز می توانید تنظیمات را برای به اشتراک گذاری تغییر دهید.

سر راسته.