PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشكل CPU Fan Error

mamaly1991
2017/07/12, 01:35
با سلام وخسته نباشيد خدمت همه دوستان

من ارديبهشت امسال فن cpu ديگه مشكل پيدا كرد و مجبور شدم عوضش كنم

رفتم و يكي مثل هموني كه خودم دارم مدل كارخونه اي با مارك Deep Cool خريدم

حالا مدتيه هر بار سيستم خاموش و روشن ميشه تو صفحه بوت ارور فن ميده و 5 تا بوق ميزنه و رد ميكنه

كه اولش بايد كليد F1 رو ميزدم تا بره رفتم تو تنظيمات اون رو برداشتم

ولي همچنان ارور رو ميده تنها فرق اين فني كه گرفتم اينه كه سوكت برقش 3 پين شده كه مال خودم چهارتايي بود

ميخواستم ببينم چطور ميشه اون ارور و 5 تا بوق رو كلا از بين ببرم

Main: asus p5kpl/epu

ممنون

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

مدل فن

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

سوكت فن قديميم

iSteve
2017/07/12, 08:30
سلام دوست عزیز،
اگه فن کار میکنه و دما خوبه، پس مشکلی ندارین و به ارورش دقت نکنید. مادربرد شما سوکت 4پین میخواد برای انتقال اطلاعات کارکرد فن، ساده ترین راهش اینه که یه فنی که سوکت 4 پین داره روی هیت سینک فعلی بذارین تا مشکلش حل بشه(فقط فن رو در صورت نیاز عوض کنین هیت سینکش همون باشه).
مادربرد شما همینطور که گفتین روی تنظیمات بایوسش حالت غیر فعال کردن ارور و F1 زدن رو داره. اگه فعالش کردین و الان دیگه F1 نمیخواد و فقط ارور میاد و میره که دیگه با اون یه لحظه ارورش کنار بیاین. بعید میدونم با غیر فعال کردن F1 هنوزم F1 بخواد.

فقط یه موضوعی هست، اینکه کولری که تهیه کردین حتی از نمونه های استوک هم ضعیف تره. حتماً دما رو با نرم افزارهای core temp و AIDA64 در حالت حداکثر فشار کاری (وارد کردن استرس با نرم افزار Wprime یا Cinebench) با دقت بررسی کنید.
@};-

mamaly1991
2017/07/12, 14:51
سلام دوست عزیز،
اگه فن کار میکنه و دما خوبه، پس مشکلی ندارین و به ارورش دقت نکنید. مادربرد شما سوکت 4پین میخواد برای انتقال اطلاعات کارکرد فن، ساده ترین راهش اینه که یه فنی که سوکت 4 پین داره روی هیت سینک فعلی بذارین تا مشکلش حل بشه(فقط فن رو در صورت نیاز عوض کنین هیت سینکش همون باشه).
مادربرد شما همینطور که گفتین روی تنظیمات بایوسش حالت غیر فعال کردن ارور و F1 زدن رو داره. اگه فعالش کردین و الان دیگه F1 نمیخواد و فقط ارور میاد و میره که دیگه با اون یه لحظه ارورش کنار بیاین. بعید میدونم با غیر فعال کردن F1 هنوزم F1 بخواد.

فقط یه موضوعی هست، اینکه کولری که تهیه کردین حتی از نمونه های استوک هم ضعیف تره. حتماً دما رو با نرم افزارهای core temp و AIDA64 در حالت حداکثر فشار کاری (وارد کردن استرس با نرم افزار Wprime یا Cinebench) با دقت بررسی کنید.
@};-

خيلي ممنون از راهنماييتون

الان مشكل فقط همون صداي بوق هست و ارور كه ميخواستم نباشه اگه نميشه خوب مشكلي نيست اينجا پرسيدم گفتم شايد مشكلي هست كه چنين اروري ميده

والا دما رو با برنامه Core Temp چك ميكنم تو بازي برم مثلا GTA V كه با جون كندن بازي رو بالا مياورد دما از 73 بالاتر نميرفت

باز اگه چنين دمايي خوب نيست كه لطفا بگيد تا فن بهتر تهيه كنم.

petrosfataloty
2017/07/13, 00:39
سلام، دوست عزیز تو بایوس بعضی مدلها تنظیم این گزینه به چشمم خورده،اما اینکه مادربرد شما هم این امکان رو میده یا نه باید بایوس رو بگردید گزینه ی 3 پین و 4 پین باید قابل انتخاب باشه به گمانم. ضمن اینکه اگر برنامه ی مانیتورینگ مادربردتون رو نصب کرده باشید،هر از چند گاهی وسط کار پیغام میده.اگر اون گزینه نبود پیشنهادم تعویض فن هست، قیمتی نداره برای یک اعصاب راحت...

MR.POORSUNI
2017/07/13, 01:46
سلام
73 برای cpu e7500 بده !
این کولر برای مدلهای سلرونه .
یک کولر سوکت 4 پین, مناسبتر بخرید . اگر 4پین نباشه کلا داستان دارید . خمیر cpu رو هم عوض کنید کاملا .

mamaly1991
2017/07/13, 02:02
از راهنمايي تمام دوستان سپاسگزارم

mamaly1991
2017/08/07, 23:10
با سلام و وقت بخير خدمت اعضاي محترم سايت

بنده سر موضوع اينكه گفتيد دماي 70 براي cpu e7500 تو حالت بازي gta v زياده

تصميم به خريد Green Notus 400 گرفتم امروز به دستم رسيد و نصبش كردم

فقط چند مورد پيش آمده ميخواستم در جريان بزارم ببينم در آينده مشكلي ايجاد ميكنه يا خير

اول بگم عكس زير هنوز نصب نهايي نشده پس كج بودن خنك كننده بخاطر نصب نمودنه

دوم خمير حرارتي هم روي خود پردازنده بود سر همون ديگه از دوباره نزدم اگه فكر ميكنيد بگيد كه دوباره بزنم

چون دوماه نشده كه فن گرفتم و خودش خمير حرارتي روش داشت

مورد اول اينه كه وقتي نصبش كردم چند تا خازني كه در عكس پايين نشون ميدم

به لوله هاي مسي چسبيدن و هنگام محكم كردن پيچ هاي خنك كننده كمي فشار ميارن به اون خازن ها

مورد بعدي هم اينه كه الان اين خنك كننده در حالت عادي چه دمايي رو بايد ايجاد كنه و در حالت بار زياد چه دمايي رو بايد ايجاد كنه

چون اين چيزي كه الان مشاهده ميكنم تفاوتي 3 درجه اي با فن استوك خودم هست ميخواستم از اين هم مطمئن بشم.

عكس پايين دما بعد نصب خنك كننده جديده كه اون 91 و 81 از وقتي پي سي رو روشن كردن اتفاق افتاد و برام كمي مشكوكه

ممنون بابت وقتي كه ميزاريد

ARMIN
2017/08/07, 23:30
سلام،

دوست عزیز این فن با این وضع که نمیتونه اصلا" پردازنده رو خنک کنه، بچرخونید به صورت افقی نصب کنید ببنید نصب میشه؟

mamaly1991
2017/08/08, 00:00
سلام،

دوست عزیز این فن با این وضع که نمیتونه اصلا" پردازنده رو خنک کنه، بچرخونید به صورت افقی نصب کنید ببنید نصب میشه؟

خيلي از پاسخگويي سريع شما آقا آرمين سپاس گزارم

البته تو اين مدت كه پست رو دادم تا همين الان كل فن رو در آوردم و فن قبلي رو نصب كردم چون كاري هست و پي سي بايد شب روشن بمونه

چشم فردا اول كاري كه ميكنم به صورت افقي هم تستش ميكنم ببينم ميشه يا نه ولي فكر كنم به پاور گير كنه

تشكر فراوان

mamaly1991
2017/08/08, 17:22
با سلام مجدد
آقا آرمین من طوری که شما فرمودید خنک کننده را وصل کردم خدا را شکر به چیزی گیر نکرد و فشاری به قطعه ای نیامده.
فقط یکی از خار هایی که وظیفه نگهداری فن بر روی هیت سینگ را دارد به روی یکی از رم ها چسبیده اگه مشکلی هست بفرمایید، تو عکس هم دورش را قرمز کردم تا متوجه منظورم شوید.
راستی الان موقعیت فن درسته؟؟؟ چون دیدم اگه ببرمش پشت، در کار فن پاور تداخل ایجاد میکنه.
48236
البته در عکس بالا من دور خار بالا رو قرمز کشیدم ولی در اصل خار پایینی به رم چسبیده.

ARMIN
2017/08/08, 18:00
با سلام مجدد
آقا آرمین من طوری که شما فرمودید خنک کننده را وصل کردم خدا را شکر به چیزی گیر نکرد و فشاری به قطعه ای نیامده.
فقط یکی از خار هایی که وظیفه نگهداری فن بر روی هیت سینگ را دارد به روی یکی از رم ها چسبیده اگه مشکلی هست بفرمایید، تو عکس هم دورش را قرمز کردم تا متوجه منظورم شوید.
راستی الان موقعیت فن درسته؟؟؟ چون دیدم اگه ببرمش پشت، در کار فن پاور تداخل ایجاد میکنه.
48236
البته در عکس بالا من دور خار بالا رو قرمز کشیدم ولی در اصل خار پایینی به رم چسبیده.

آره الان بهتره.

سمت فن درسته خوبه اینطوری باد میزنه سمت پاور و فن پاور هم هوا رو میده بیرون.

اون بخشی که به رم چسبیده اگر فشاری به رم نمیاره مشکلی نداره همینطوری بزار باشه.

دما چطور شد؟

mamaly1991
2017/08/08, 18:08
آره الان بهتره.

سمت فن درسته خوبه اینطوری باد میزنه سمت پاور و فن پاور هم هوا رو میده بیرون.

اون بخشی که به رم چسبیده اگر فشاری به رم نمیاره مشکلی نداره همینطوری بزار باشه.

دما چطور شد؟

نه اون خار اصلا فشار نمياره فقط چسبيده من به اين دليل گفتم كه شايد اتصالي چيزي رخ بده

دما هم از وقتي روشن كردم تا حالا از 50 درجه و 44 بالا تر نرفته و اصلا صدا هم نداره

عالي دستت طلا آقا آرمين كمك خيلي بزرگي كردي

يا حق

ARMIN
2017/08/08, 20:35
بسیار عالی

مبارکه :emoji_smiley-06: