PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ASUS G75 Bios Bricked

Abdipour
2017/04/22, 18:13
سلام.
یه لپتاپ با مشخصات زیر:
ASUS G75VX
Bios chip:
Macronix
MXIC 25L6445E

پس از Restore Default کردن تنظیمات بایوس، دیگه بالا نیومد. هیچ تصویری ندارم. فقط چراغ پاور روشن میشه و ثابت میمونه...
طبق آموزش ریکاوری بایوس لپ تاپ های ASUS (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) (و جستجوهای بسیار! و روش های مختلف در فروم ساپورت asus) عمل کردم، اما هیچ تصویری نمیاد! (حتی صفحه ی فلش بایوس هم نیومد)
مانیتور اکسترنال وصل کردم، تصویر نیومد. 4 تا رم داره، با همشون تست کردم، فرقی نکرد (قطعات سالم هستن)

Clear CMOS کردم: باتری روی مادربورد رو خارج کردم و جامپر ریست رو اتصال دادم. بعد از این کار، زمان روشن کردن، به علاوه ی چراغ پاور، چراغ NumLock هم روشن میمونه. (با این تغییر مطمئن شدم بایوس مشکل داره)

توی فروم های ساپورت Asus خیلی ها این مشکل رو داشتند. اما پاسخ درست حسابی نبود. اکثرا چیپ نو از ebay خریده بودن و جایگزین کرده بودن و درست شده بود.

راهنمایی کنید برای حل این مشکل...
1-باید پروگرام شه؟ اگر بله، با همین روش ساخت پروگرامر بایوس ( Arduino BIOS Flasher ) (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) میشه این چیپ رو پروگرام کرد؟
2-برای پروگرام، باید همین فایل بایوسی که توی سایت asus گذاشته شده رو رایت کرد؟ یا فایل دیگه ای داره؟

petrosfataloty
2017/04/23, 02:04
سلام اگه آسیب سخت افزاری ( اتصال ) در بایوس اتفاق نیفتاده باشه بایوس بریک شده رو با پروگرامر میشه فلش زد، دقیقا هم همون نسخه ی لپتاپ تون رو باید روش رایت کنید.

Abdipour
2017/04/23, 05:40
سلام اگه آسیب سخت افزاری ( اتصال ) در بایوس اتفاق نیفتاده باشه بایوس بریک شده رو با پروگرامر میشه فلش زد، دقیقا هم همون نسخه ی لپتاپ تون رو باید روش رایت کنید.

ممنون از پاسختون....
منظورتون از اتصال در بایوس چیه؟ یعنی چیپ آسیب دیده باشه؟
میشه SOLDERED فلش زد؟ یا باید حتماً چیپ جدا بشه؟

ErfanDL
2017/04/23, 08:18
ممنون از پاسختون....
منظورتون از اتصال در بایوس چیه؟ یعنی چیپ آسیب دیده باشه؟
میشه SOLDERED فلش زد؟ یا باید حتماً چیپ جدا بشه؟
سلام

بایوس را فلش کنید اگر مشکل حل نشد احتمالا مادربورد یا CPU مشکل پیدا کرده

Abdipour
2017/04/24, 18:51
سلام

بایوس را فلش کنید اگر مشکل حل نشد احتمالا مادربورد یا CPU مشکل پیدا کرده

آقا عرفان حجم فایل بایوس که از ایسوس گرفتم کمتر از حجم چیپ بایوس ِ
Flashrom نمیذاره write بشه. چیکارش کنم؟

ErfanDL
2017/04/24, 21:30
آقا عرفان حجم فایل بایوس که از ایسوس گرفتم کمتر از حجم چیپ بایوس ِ
Flashrom نمیذاره write بشه. چیکارش کنم؟
نسخه 8 مگ برای G75VX

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

Abdipour
2017/04/25, 13:15
درست شد. مرسی واقعا... لطف و راهنمایی بزرگی کردی.

فقط یه سوال... فایل بقیه لپ تاپ ها رو چجوری پیدا کنم؟ که اندازه خود چیپ باشه؟

ErfanDL
2017/04/25, 13:58
درست شد. مرسی واقعا... لطف و راهنمایی بزرگی کردی.

فقط یه سوال... فایل بقیه لپ تاپ ها رو چجوری پیدا کنم؟ که اندازه خود چیپ باشه؟

خواهش میکنم دوست عزیز.

اون فایل ها رو باید به صورت دستی ساخت و ME Region رو به فایل بایوس اضافه کرد

Abdipour
2017/04/25, 14:02
خواهش میکنم دوست عزیز.

اون فایل ها رو باید به صورت دستی ساخت و ME Region رو به فایل بایوس اضافه کرد

ممنون میشم اگه اسم برنامه ای یا یه اشاره ای بهش بکنی، من سرچ کنم تو نت...

ErfanDL
2017/04/25, 14:25
ممنون میشم اگه اسم برنامه ای یا یه اشاره ای بهش بکنی، من سرچ کنم تو نت...

آموزشی در اینترنت ندیدم و به صورت تجربی هست. انشاا... اگر وقت شد یک آموزش قرار خواهم داد

Abdipour
2017/04/26, 19:24
hdmi لپتاپ کار نمیکنه! از VGA تصویر میده اما از HDMI خروجی نمیده. ویندوزهای مختلف عوض کردم، نسخه های مختلف گرافیک نصب کردم... همون کابل hdmi و TV از یه PC تصویر میگیرن. کابل و TV رو هم باز عوض کردم...

پس از جستجوهای بسیار! فهمیدم مشکل از بایوسِ. چند نفر دیگه هم همین مشکل رو بعد از آپدیت بایوس داشتن...
لپتاپ باتری نداره. و باتریش هم تو ایران پیدا نمیشه. (استوک آمریکاییه) Easy flash هم باز نمیشه میگه باتری باید داشته باشه.
با WinFlash هم دوباره بایوس رو فلش زدم. اصن نگفت فلش زد، نزد... به هر حال تغییری نکرد.

راه حلی برای این مشکل دارید؟

ErfanDL
2017/04/26, 19:39
hdmi لپتاپ کار نمیکنه! از VGA تصویر میده اما از HDMI خروجی نمیده. ویندوزهای مختلف عوض کردم، نسخه های مختلف گرافیک نصب کردم... همون کابل hdmi و TV از یه PC تصویر میگیرن. کابل و TV رو هم باز عوض کردم...

پس از جستجوهای بسیار! فهمیدم مشکل از بایوسِ. چند نفر دیگه هم همین مشکل رو بعد از آپدیت بایوس داشتن...
لپتاپ باتری نداره. و باتریش هم تو ایران پیدا نمیشه. (استوک آمریکاییه) Easy flash هم باز نمیشه میگه باتری باید داشته باشه.
با WinFlash هم دوباره بایوس رو فلش زدم. اصن نگفت فلش زد، نزد... به هر حال تغییری نکرد.

راه حلی برای این مشکل دارید؟

سلام

بهترین راه حل

فلش , دانگرید , آپگرید بایوس لپ تاپ های ASUS به نسخه دلخواه (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

Abdipour
2017/04/26, 21:37
سلام

بهترین راه حل

فلش , دانگرید , آپگرید بایوس لپ تاپ های ASUS به نسخه دلخواه (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

با فایلی که از سایت Asus گرفتم، همون خطای سایز چیپ رو میده:

+---------------------------------------------------------------------------+
| AMI Firmware Update Utility v3.06.01 |
| Copyright (C)2014 American Megatrends Inc. All Rights Reserved. |
+---------------------------------------------------------------------------+
Reading flash ............... done
3 - Error: ROM file size does not match existing BIOS size.
Press any key to continue . . .

احتمالا فایلی که برای فلشرام بهم دادید رو بذارم، بزنه. ولی اون الان روی آی سی هست. فک نمیکنم رایت دوباره مشکلی رو حل کنه...

ErfanDL
2017/04/26, 21:39
با فایلی که از سایت Asus گرفتم، همون خطای سایز چیپ رو میده:

احتمالا فایلی که برای فلشرام بهم دادید رو بذارم، بزنه. ولی اون الان روی آی سی هست. فک نمیکنم رایت دوباره مشکلی رو حل کنه...

با پروگرامر خطا میده با روش بالا نباید خطا بده

Abdipour
2017/04/26, 22:18
با پروگرامر خطا میده با روش بالا نباید خطا بده

این همون روش هست که ارور داده...

ErfanDL
2017/04/26, 22:19
این همون روش هست که ارور داده...
کدوم نسخه رو نیاز دارید ؟

Abdipour
2017/04/26, 22:28
کدوم نسخه رو نیاز دارید ؟

نسخه بایوس؟ واقعن خودمم نمیدونم با کدوم نسخه درست میشه. با هرکدوم اوکی باشه فرقی نمیکنه. فک میکنم فایل قبلی که با پروگرامر زدیم 206 بود.