PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل پاسورد بایوس (درخواست بایوس برای پاسورد)

nazyaryan
2017/03/24, 11:01
سلام عید نورروز و سال نو بر همگی مبارک مخصوصا مدیران و کاربران سایت سخت افزار مگ
من یک مشکل بسیار عجیبی دارم
اول مشخصات سخت افزارم مینویسم بعد هم مشکل میگم
cpu core i7 3770k
MB asuz p8z77v deluxe
VGA gtx 550 ti
Memory corsair vengeance ddr3 1600mhz 2x4GB
PSU green 585
HDD western digital caviar black 1tb

مشکل اینجاست که من یک کاربرد آماتور رایانه نیستم
رشته تحصیلی من مترجمی زبان اینگیلیسی بوده و خودم هم مترجم هستم بخاطر همین هر کاری که فکرش رو بکنید با رایانه انجام دادم
از تعویض و تعمیر ویندوز
تا نصب ویندوز مجازی درون ویندوز
حتی ( ه ک ) ایدی های یاهو با برنامه
Magic PS v1.5 SE FINAL (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. 3Dt%26rct%3Dj%26q%3D%26esrc%3Ds%26source%3Dweb%26c d%3D2%26cad%3Drja%26uact%3D8%26ved%3D0ahUKEwjQkbD2 ze7SAhXKCpoKHceQBGQQFgggMAE%26url%3Dفقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. F%252Fitsoftwarezone.wordpress.com%252F2014%252F02 %252F17%252Fmagic-ps-v1-5-se-final-****-password-yahoo-id-or-messenger%252F%26usg%3DAFQjCNGSv6qW6pWjLUB91Z9xLT9 PIU1w1w%26bvm%3Dbv.150475504%2Cd.bGs)

البته این برنامه واسه خیلی وقت پیشه و دیگه کار نمیکنه
اینا رو نوشتم واسه اینکه متوجه بشین مشکل من بر اساس اشتباه یا ندونستن و سر در نیاوردن از رایانه اتقاق نیافتاده و خیلی عجیب هست که با این مشکل روبرو شدم
حالا مشکل من اینه که بارها وارد تنظیمات بایوس شدم شاید بیش از صد بار و بارها ویندوز عوض کردم ولی هیچ وقت و هیچ موقع به بایوس پاسورد ندادم هیچ کس هم به سیستم من دسترسی نداره که بخواد خرابکاری کنه توش
یک بار تقریبا یک هفته قبل از عید وارد بایوس شدم از من پاسورد خواست و از اونجاییکه من میدونستم هیچوقت پایورد بهش ندادم برام عجیب شد و سیستم ریستارت کردم و دوباره وارد بایوس شدم و هیج مشکلی هم پیش نیومد و بایوس به کارش ادامه داد تنها کاری که کردم این بود که در منوی بایوس سیستم از حالت performance روی normal قرار دادم
و با توجه به اینکه برای انجام اینکار در مدل مادربرد من حتی نیازی نیست وارد قسمت Advance تنظیمات بایوس شد و تنظیمات پاسورد هم در قسمت advance هست و من حتی وارد قسمت advance هم نشدم
خلاصه من این کار کردم و هیچ مشکلی هم پیش نیومد
و یکی دوبار دیگه هم وارد بایوس شدم فقط واسه اینکه دمای قطعات ببینم و هیچ کاری هم نکردم
اما امروز که وارد بایوس شدم باز از من پاسورد خواست باز دوباره سیستم ریستارت کردم شاید مشکل برطرف بشه اما باز همچنان از من پاسورد میخواد در حالیکه من هیچوقت بهش پاسورد ندادم
و صددرصد هم مطمئن هستم هیچ کسی نیست که وارد سیستم من شده باشه یا ازش استفاده کرده باشه حتی یک درصد هم ممکن نیست کار فامیل و دوست و آشنا باشه در ایام عید چون مسافرت بودیم
و تا این لحظه هیچ فامیلی خونمون نبوده از این بابت که دخالت و خرابکاری کسی نبوده صد در صد مطمئن هستم
خودم هم هیچ وقت در بایوس پاسورد قرار ندادم هیچ وقت!!!
سوال من اینه چطور میتونم درخواست پاسورد بایوس رو از بین ببرم یا اینکه یجوری به پاسوردی که هیچ وقت نذاشتم روش دسترسی پیدا کنمفقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.(28).gif
تو اینترنت یه چیزایی خوندم که نوشته بودن باطری بایوس در بیارین ولی نوشته بود روی مادربردهای قدیمی جواب میده
خلاصه یه راه حلی بدین که روی این مادربردی که من دارم جواب بده
مدل asus p8z77 v deluxe
ممنون

ErfanDL
2017/03/24, 11:48
سلام عید نورروز و سال نو بر همگی مبارک مخصوصا مدیران و کاربران سایت سخت افزار مگ
من یک مشکل بسیار عجیبی دارم
اول مشخصات سخت افزارم مینویسم بعد هم مشکل میگم
cpu core i7 3770k
MB asuz p8z77v deluxe
VGA gtx 550 ti
Memory corsair vengeance ddr3 1600mhz 2x4GB
PSU green 585
HDD western digital caviar black 1tb

مشکل اینجاست که من یک کاربرد آماتور رایانه نیستم
رشته تحصیلی من مترجمی زبان اینگیلیسی بوده و خودم هم مترجم هستم بخاطر همین هر کاری که فکرش رو بکنید با رایانه انجام دادم
از تعویض و تعمیر ویندوز
تا نصب ویندوز مجازی درون ویندوز
حتی ( ه ک ) ایدی های یاهو با برنامه
Magic PS v1.5 SE FINAL (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. 3Dt%26rct%3Dj%26q%3D%26esrc%3Ds%26source%3Dweb%26c d%3D2%26cad%3Drja%26uact%3D8%26ved%3D0ahUKEwjQkbD2 ze7SAhXKCpoKHceQBGQQFgggMAE%26url%3Dفقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. F%252Fitsoftwarezone.wordpress.com%252F2014%252F02 %252F17%252Fmagic-ps-v1-5-se-final-****-password-yahoo-id-or-messenger%252F%26usg%3DAFQjCNGSv6qW6pWjLUB91Z9xLT9 PIU1w1w%26bvm%3Dbv.150475504%2Cd.bGs)

البته این برنامه واسه خیلی وقت پیشه و دیگه کار نمیکنه
اینا رو نوشتم واسه اینکه متوجه بشین مشکل من بر اساس اشتباه یا ندونستن و سر در نیاوردن از رایانه اتقاق نیافتاده و خیلی عجیب هست که با این مشکل روبرو شدم
حالا مشکل من اینه که بارها وارد تنظیمات بایوس شدم شاید بیش از صد بار و بارها ویندوز عوض کردم ولی هیچ وقت و هیچ موقع به بایوس پاسورد ندادم هیچ کس هم به سیستم من دسترسی نداره که بخواد خرابکاری کنه توش
یک بار تقریبا یک هفته قبل از عید وارد بایوس شدم از من پاسورد خواست و از اونجاییکه من میدونستم هیچوقت پایورد بهش ندادم برام عجیب شد و سیستم ریستارت کردم و دوباره وارد بایوس شدم و هیج مشکلی هم پیش نیومد و بایوس به کارش ادامه داد تنها کاری که کردم این بود که در منوی بایوس سیستم از حالت performance روی normal قرار دادم
و با توجه به اینکه برای انجام اینکار در مدل مادربرد من حتی نیازی نیست وارد قسمت Advance تنظیمات بایوس شد و تنظیمات پاسورد هم در قسمت advance هست و من حتی وارد قسمت advance هم نشدم
خلاصه من این کار کردم و هیچ مشکلی هم پیش نیومد
و یکی دوبار دیگه هم وارد بایوس شدم فقط واسه اینکه دمای قطعات ببینم و هیچ کاری هم نکردم
اما امروز که وارد بایوس شدم باز از من پاسورد خواست باز دوباره سیستم ریستارت کردم شاید مشکل برطرف بشه اما باز همچنان از من پاسورد میخواد در حالیکه من هیچوقت بهش پاسورد ندادم
و صددرصد هم مطمئن هستم هیچ کسی نیست که وارد سیستم من شده باشه یا ازش استفاده کرده باشه حتی یک درصد هم ممکن نیست کار فامیل و دوست و آشنا باشه در ایام عید چون مسافرت بودیم
و تا این لحظه هیچ فامیلی خونمون نبوده از این بابت که دخالت و خرابکاری کسی نبوده صد در صد مطمئن هستم
خودم هم هیچ وقت در بایوس پاسورد قرار ندادم هیچ وقت!!!
سوال من اینه چطور میتونم درخواست پاسورد بایوس رو از بین ببرم یا اینکه یجوری به پاسوردی که هیچ وقت نذاشتم روش دسترسی پیدا کنمفقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.(28).gif
تو اینترنت یه چیزایی خوندم که نوشته بودن باطری بایوس در بیارین ولی نوشته بود روی مادربردهای قدیمی جواب میده
خلاصه یه راه حلی بدین که روی این مادربردی که من دارم جواب بده
مدل asus p8z77 v deluxe
ممنون

سلام

دوست عزیز cmos reset کنید پسورد پاک میشه. دکمه قرمز رنگ CLR_CMOS را حدود 30 ثانیه نگه دارید ( سیستم خاموش باشه و از برق جدا باشه )

nazyaryan
2017/03/24, 16:09
مرسی مشکلم حل شد
یک مشکل دیگه با هارد دارم که غیر قابل حل به نظر میرسه
و اونم اینه که وقتی بازی های جدید مثل just cause 3 رو روی سیستم اجرا میکنم از نظر سخت افزاری هیچ مشکلی نیست و بازی ها اجرا میشن روی سیستم اما مشگل هارد دیسک هست که میره روی 100% و باعث افت فریم خیلی شدید و گاهی فریز شدن میشه
در حالت معمولی هیچ نرم افزاری نیست که روی سیستمم اجرا نشه حتی سخت ترین کارهای نرم افزاری مثل نبدیل ویدیوها یا فشرده کردن فایل های با حداکثر فشردگی هم خیلی سریع تر از سیستم های دوستام اجرا میشن داخل کامپیوترم
ولی موقع اجرای بازی این مشکل هنگ کردن هارد ایجاد میشه جوری که دیگه اصلا نمیشه بازی کرد
تو اینترنت خیلی کارها رو گفتن و انجام دادم که شامل این کارها میشه
تغییرات توی رجیستری
تغییرات paging file
تغییرات در قسمت power
تغییرات در بایوس
disabling superfetch هم در قسمت services.msc هم رجیستری
Disable the System and compressed memory process altogether

چک سالم بودن مموری و بدون خطاو ارور بودنش که کاملا سالم بود
حتی آنتی ویروس رو کامل پاک کردم اینترنت هم قطع کردم اما باز هم تغییری ایجاد نشد
هر کاری که تقریبا توی اینترنت نوشته بود انجام دادم ولی باز هم وقتی بازی های جدید بازی میکنم هارد میره روی 100 درصد
قسمت جالبش اینه که وقتی همین بازی نسخه های قبلیش که بازی میکنم هیچ مشکلی پیش نمیاد
just cause 1 و just cause2 دو هر کدوم براحتی حتی با فریم بالاتر از 90 هم اجرا میشن ولی بازی های جدیدتر که امتحان میکنم هارد هنگ میکنه
در حین هنگ هارد و اجرای بازی وارد تسک منیجر شدم و دیدم فایل system به میزان زیادی از هارد استفاده میکنه وقتی فایل سیستم رو روش راست کلیک کردم و گزینه open file location رو زدم به فایل ntoskrnl.exe رسیدم که در پوشه system32 ویندوز هست

دوباره این سرچ کردم توی اینترنت ntoskrnl.exe 100% disk usage windows 8.1

که باز هم همین روش های بالا رو گفته بودن که انجام بدم خیلی از خارجی ها هم در قسمت کامنت ها نوشته بودن که با انجام این کارها نتیجه گرفتن و مشکلشون حل شده ولی برای من همچنان مشکل ادامه داره
ممنون میشم اگه در این زمینه هم راهنمایی کنید

ErfanDL
2017/03/24, 16:16
مرسی مشکلم حل شد
یک مشکل دیگه با هارد دارم که غیر قابل حل به نظر میرسه
و اونم اینه که وقتی بازی های جدید مثل just cause 3 رو روی سیستم اجرا میکنم از نظر سخت افزاری هیچ مشکلی نیست و بازی ها اجرا میشن روی سیستم اما مشگل هارد دیسک هست که میره روی 100% و باعث افت فریم خیلی شدید و گاهی فریز شدن میشه
در حالت معمولی هیچ نرم افزاری نیست که روی سیستمم اجرا نشه حتی سخت ترین کارهای نرم افزاری مثل نبدیل ویدیوها یا فشرده کردن فایل های با حداکثر فشردگی هم خیلی سریع تر از سیستم های دوستام اجرا میشن داخل کامپیوترم
ولی موقع اجرای بازی این مشکل هنگ کردن هارد ایجاد میشه جوری که دیگه اصلا نمیشه بازی کرد
تو اینترنت خیلی کارها رو گفتن و انجام دادم که شامل این کارها میشه
تغییرات توی رجیستری
تغییرات paging file
تغییرات در قسمت power
تغییرات در بایوس
disabling superfetch هم در قسمت services.msc هم رجیستری
Disable the System and compressed memory process altogether

چک سالم بودن مموری و بدون خطاو ارور بودنش که کاملا سالم بود
حتی آنتی ویروس رو کامل پاک کردم اینترنت هم قطع کردم اما باز هم تغییری ایجاد نشد
هر کاری که تقریبا توی اینترنت نوشته بود انجام دادم ولی باز هم وقتی بازی های جدید بازی میکنم هارد میره روی 100 درصد
قسمت جالبش اینه که وقتی همین بازی نسخه های قبلیش که بازی میکنم هیچ مشکلی پیش نمیاد
just cause 1 و just cause2 دو هر کدوم براحتی حتی با فریم بالاتر از 90 هم اجرا میشن ولی بازی های جدیدتر که امتحان میکنم هارد هنگ میکنه
در حین هنگ هارد و اجرای بازی وارد تسک منیجر شدم و دیدم فایل system به میزان زیادی از هارد استفاده میکنه وقتی فایل سیستم رو روش راست کلیک کردم و گزینه open file location رو زدم به فایل ntoskrnl.exe رسیدم که در پوشه system32 ویندوز هست

دوباره این سرچ کردم توی اینترنت ntoskrnl.exe 100% disk usage windows 8.1

که باز هم همین روش های بالا رو گفته بودن که انجام بدم خیلی از خارجی ها هم در قسمت کامنت ها نوشته بودن که با انجام این کارها نتیجه گرفتن و مشکلشون حل شده ولی برای من همچنان مشکل ادامه داره
ممنون میشم اگه در این زمینه هم راهنمایی کنید
خواهش می کنم.
ویندوز 8.1 دارید یا 10 ؟ اگر 8.1 دارید ویندوز 10 نصب کنید این مشکل در ویندوز 8.1 شایع هست

nazyaryan
2017/03/24, 16:31
خواهش می کنم.
ویندوز 8.1 دارید یا 10 ؟ اگر 8.1 دارید ویندوز 10 نصب کنید این مشکل در ویندوز 8.1 شایع هست

ویندوزم 8.1 64 بیتی پرو هست
روی سون هم امتحان کردم همین مشکل وجود داشت
توی سایت های خارجی آخه همین مشکل با ویندوز 10 هم داشتن!
از طرفی من شنیدم ویندوز 10 خیلی مصرف اینترنتش بالاست و در حالت معمولی بالای نیم گیگ در روز مصرف داره!
شرایط من هم طوریه که اینترنت ام باید 24 ساعت شبانه روز وصل باشه و نمیتونم قطعش کنم اصلا
میترسم تغییر ویندوز بدم مشکل ادامه داشته باشه
تقریبا از سال 2012 که این سیستم خریدم شاید کلا تمام زمانی که روی هم رفته سیستم خاموش بوده به یک هفته هم نرسه و تمام مدت شبانه روز روشن بوده و هیچ مشکلی هم نداره خدا رو شکر فقط همین مشکل هارد داره
خودم به فکر اضافه کردن یک هارد دیگه و تبدیل اون به هارد اصلی افتادم ولی میترسم بعد خرید باز مشکل ادامه داشته باشه
حتی توی سایت های خارجی دیدم که همین مشکل با هاردهای SSD هم داشتن :|
راه حل دیگه ای نیست آیا !

MR.POORSUNI
2017/03/24, 17:03
نمیدونم چرا هرچی مشکل هست با این هاردهای وسترن دیجیتاله ! امیدوارم که مشکل نرم افزاری باشه .
توی هاردهای وسترن 1t مدل شما یکی از خوبهاست !
چند وقت پیش یکی از کاربران با یه همچین مشکلی (تا حدودی)توی لپتاب مواجه شده بود . لینک (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
لینک بالا رو بخونید و همه ی ! موارد رو تست کنید . درسته لپتابه ولی زیاد تفاوتی نداره .
یک شات از اون نرم افزار هم اینجا بذارید که گفته شده .
سوکت sata 3 هارد رو هم روی مادربرد جابه جا کنید و دوباره تست کنید .

nazyaryan
2017/03/24, 17:40
نمیدونم چرا هرچی مشکل هست با این هاردهای وسترن دیجیتاله ! امیدوارم که مشکل نرم افزاری باشه .
چند وقت پیش یکی از کاربران با یه همچین مشکلی (تا حدودی)توی لپتاب مواجه شده بود . لینک (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
لینک بالا رو بخونید و همه ی ! موارد رو تست کنید . درسته لپتابه ولی زیاد تفاوتی نداره .

مرسی بخاطر راهنمایی من عمدا بخاطر اینکه قرار بود سیستم شبانه روزی روشن باشه این هادر رو انتخاب کردم و خیلی هم قدرتمنده تنها مشکلش همین بازی های جدیده
شاید باورتون نشه اما این عکس ببینید انتقال فایل و کپیش با سرعت بالاتر از یک گیگ در ثانیه انجام شده و حتی توی عکس رایانه داره زمان انتقال رو تخمین میزنه حتی قبل اینکه بنویسه چقدر طول میکشه که فایل ها کپی بشن عملیات کپی انجام شد من چند باری دیده بودم که بالاتر از یک گیگ در ثانیه بافر داره واسه همین یک بار که این اتفاق افتاد دکمه print screen فشار دادم و عکسش گرفتم البته اون موقع نصف هارد خالی بود الان هم حتی گاهی نزدیک به 400 تا 500 مگ هم میره
البته تو فایل های ریز ریز نه و فایل های تکی و پر حجم
اینم عکس47654

بهرحال این مشکل هنوز ادامه داره و الان داریم میریم مهمونی :emoji_smiley-28: بعدا احتمالا اون برنامه ای که گفتین نصب میکنم و عکسش میدم
ممنون و مرسی

nazyaryan
2017/03/24, 17:47
راستی بازی رو به یک هارد اکسترنال سیگیت یک ترابایتی انتقال دادم و هارد اکسترنال هیچ مشکلی نداشت و بازی اجرا شد ولی باز هم همین هارد اصلی و همین برنامه system در تسک منیجر شروع کرد به مصرف هارد و رفت روی 100%
در حالیکه خود بازی درون هارد سیگیت مشکلی نداشت و هارد هم راحت کار میکرد

nazyaryan
2017/03/24, 17:53
ببخشید زیاد شد ولی توی یکی از سایت های خارجی بهم گفتن از این برنامه برای تست سیستم استفاده کنم
PC Scan & Repair by Reimage
میخواستم بدونم آیا این برنامه قابل اعتماد هست از نظر امنیتی چون سایتش مثل سایت شما نبود که بشه بهش اعتماد کرد
این بود وبسایتی که برنامه رو بهم پیشنهاد داده فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

ErfanDL
2017/03/24, 19:16
دوست عزیز شما سیستم عامل هم بر روی همین هارد نصب کردید ؟

nazyaryan
2017/03/24, 23:55
سیستم عامل روی هارد اینترتال وسترن دیجیتال بلک هست همونی که تو قطعات سخت افزاری نوشتم
فقط من بازی رو از همین هارد وسترن بلک به یک هارد اکسترنال سیگیت انتقال دادم که ببینم مشکل از بازی هست یا از سیستم
چون وقتی بازی درون خود هارد اصلی داخلی بود بازی هم به همراه سیستم عامل همزمان مصرف دیسک رو در تسک منیجر بالا نشون میداد
ولی وقتی من بازی رو انتقال دادم به هارد اکسترنال سیگیت بازی درون هارد اکسترنال اجرا شد
ولی وقتی دوباره سیستم هنگ کرد
من وارد تسک منیجر شدم و در تسک منیجر دیدم که هارد اکسترنال فاقد هنگ هست
و بازی هم میزان خیلی کمی از هارد اکسترنال مصرف میکنه
ولی
هارد اصلی همون وسترن دیجیتالی که سیستم عامل هم درونش هست همچنان به هنگش ادامه میداد

همون طور هم که قبلا گفتم این هارد هیچ مشکلی نداره فقط با بازی های جدید مشکل داره حتی سری قبلی این بازی رو براحتی اجرا میکنه و هارد هم اصلا مصرفی نداره
اما با بازی های سال 2016 به بعد مخصوصا اونایی که یجورایی نسل بعدی نامیده میشن مشکل هنگ کردن داره

nazyaryan
2017/03/25, 00:13
نه فقط بازی انتقال دادم

nazyaryan
2017/03/25, 17:06

دوباره سلام ببخشید دیر شد
اینم عکس نرم افزار
47655

اینم گزارش نرم افزار بصورت فایل تکست

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

این فایل هم فرستادم شاید یک نکته ای توش باشه که شما بتونین کمکم کنین :emoji_smiley-53:

راستی این تخمین عمر باقیمانده 214 روز قضیش چیه توی عکس یعنی بعد 214 روز دیگه احتمال از کار افتادنش هست؟ یکم نگران شدم :»

MR.POORSUNI
2017/03/25, 18:26
دوباره سلام ببخشید دیر شد
اینم عکس نرم افزار

اینم گزارش نرم افزار بصورت فایل تکست

این فایل هم فرستادم شاید یک نکته ای توش باشه که شما بتونین کمکم کنین :emoji_smiley-53:

راستی این تخمین عمر باقیمانده 214 روز قضیش چیه توی عکس یعنی بعد 214 روز دیگه احتمال از کار افتادنش هست؟ یکم نگران شدم :»

ببینید دوست عزیز هارد شما خب نسبتا خیلی کار کرده یعنی میشه گفت کلا روشن بوده تو این سه سال و خورده ای !
داشتن یک پاور مطمئن و باکیفیت و رعایت نکات نگهداری برای شرایط 24/7 میتونه توی عمر هارد موثر باشه .
در مورد عمر باقی مونده دقیق نمیشه استناد کرد ولی قطعا این هارد توی سراشیبی قرار داره و یکم نیاز به مراقبت بیشتر که خدمتتون میگم . افت سرعت نسبتا زیادی هم دارید که حالا میشه گفت پر بودن هارد و ... توی اون دخیله. اصولا هاردی که قراره دائم روشن باشه به عنوان یک پارکینگ ازش استفاده میشه و یک هارد دیگه با ظرفیت کمتر برای ویندوز و پردازش در کنار اون .
- پیشنهاد بنده اول از همه بک آپ همیشگی اطلاعاتتون از این هارد هست .
- میشه با این هارد راه اومد و تستش کرد که ببینیم چقدر توان براش باقی مونده ولی قبلش به بکاپ از اطلاعاتتون نیاز دارید!
-فرمت هارد و پارتیشن بندی سبکتر .پیشنهاد برای این هارد 5 یا 6 درایو هست که فشار کمتری به اون و سیستم وارد کنه .
- بایوس رو هم که قبلا ریست کردید نیازی نیست.
-حذف اطلاعات بدرد نخورد و جایگذاری مرتب اطلاعات بک اپ گرفته روی هارد (هر درایو مخصوص یک نوع مدل فایل) خلاصه بهم ریختگی اطلاعات نداشته باشید ! از درایو d به عنوان محل نصب بازی استفاده کنید (درایو d فقط بازی) اگر هم توی c نصب میکنید نباید فضا خیلی پر بشه .
- بعد از کارهای بالا : نصب ویندوز و درایور و ... بهتره از درایو c تا اخرین درایو رو Defrag کنید با خود ویندوز یا نرم افزارهای دیگر ( با فواصل 20 دقیقه ای برای هر درایو جهت خنک شدن هارد) این کار برای هاردهای معیوب اصلا پیشنهاد نمیشه . پیشنهاد انجامشو نمیدم !!!
- خنک بودن هارد توی عمر اون موثره
-ویندوز هم اگر 10 باشه به گفته ی عزیزان بهتره
- توجه کنید که اگر هارد سالم باشه طی هیچکدوم از فرایند بالا نباید بسوزه یا مشکلی پیدا کنه چون هارد در این فرایندها زیر فشار انچنانی نمیره (جز Defrag ).
بعد از انجام کل این کارها بازی هارو تست کنید و هیچ برنامه ای هم باز نذارید برای چک کردن حتی تسک منیجر .انقدر بازی ها رو تکرار کنید تا به مشکل بر بوخورید (امیدوارم که نخورید)

مدل پاورتون رو هم دقیق بیزحمت بگید

nazyaryan
2017/03/26, 11:14
ببینید دوست عزیز هارد شما خب نسبتا خیلی کار کرده یعنی میشه گفت کلا روشن بوده تو این سه سال و خورده ای !
داشتن یک پاور مطمئن و باکیفیت و رعایت نکات نگهداری برای شرایط 24/7 میتونه توی عمر هارد موثر باشه .
در مورد عمر باقی مونده دقیق نمیشه استناد کرد ولی قطعا این هارد توی سراشیبی قرار داره و یکم نیاز به مراقبت بیشتر که خدمتتون میگم . افت سرعت نسبتا زیادی هم دارید که حالا میشه گفت پر بودن هارد و ... توی اون دخیله. اصولا هاردی که قراره دائم روشن باشه به عنوان یک پارکینگ ازش استفاده میشه و یک هارد دیگه با ظرفیت کمتر برای ویندوز و پردازش در کنار اون .
- پیشنهاد بنده اول از همه بک آپ همیشگی اطلاعاتتون از این هارد هست .
- میشه با این هارد راه اومد و تستش کرد که ببینیم چقدر توان براش باقی مونده ولی قبلش به بکاپ از اطلاعاتتون نیاز دارید!
-فرمت هارد و پارتیشن بندی سبکتر .پیشنهاد برای این هارد 5 یا 6 درایو هست که فشار کمتری به اون و سیستم وارد کنه .
- بایوس رو هم که قبلا ریست کردید نیازی نیست.
-حذف اطلاعات بدرد نخورد و جایگذاری مرتب اطلاعات بک اپ گرفته روی هارد (هر درایو مخصوص یک نوع مدل فایل) خلاصه بهم ریختگی اطلاعات نداشته باشید ! از درایو d به عنوان محل نصب بازی استفاده کنید (درایو d فقط بازی) اگر هم توی c نصب میکنید نباید فضا خیلی پر بشه .
- بعد از کارهای بالا : نصب ویندوز و درایور و ... بهتره از درایو c تا اخرین درایو رو Defrag کنید با خود ویندوز یا نرم افزارهای دیگر ( با فواصل 20 دقیقه ای برای هر درایو جهت خنک شدن هارد) این کار برای هاردهای معیوب اصلا پیشنهاد نمیشه . پیشنهاد انجامشو نمیدم !!!
- خنک بودن هارد توی عمر اون موثره
-ویندوز هم اگر 10 باشه به گفته ی عزیزان بهتره
- توجه کنید که اگر هارد سالم باشه طی هیچکدوم از فرایند بالا نباید بسوزه یا مشکلی پیدا کنه چون هارد در این فرایندها زیر فشار انچنانی نمیره (جز Defrag ).
بعد از انجام کل این کارها بازی هارو تست کنید و هیچ برنامه ای هم باز نذارید برای چک کردن حتی تسک منیجر .انقدر بازی ها رو تکرار کنید تا به مشکل بر بوخورید (امیدوارم که نخورید)

مدل پاورتون رو هم دقیق بیزحمت بگید

سلام خوشبختانه بهم ریختگی اطلاعات ندارم جز دیسک دی که انواع و اقسام فایل هست دیسک ای مخصوص بازی و فایل های فشرده بود از همون روز اول و اف هم فایل های ویدئویی

فقط یک مشکلی وجود داره با دیفرگ
همه دیسک ها رو که دیفرگ میکنم هیچ مشکلی پیش نمیاد جز دیسک سی
هر باری که دیفرگش کردم این مشکل هنگ کردنش شروع شد و حدود دو تا سه هفته ادامه داشت و داره
یعنی فرض کنین من الان دیسک سی رو دیفرگ کنم تا سه چهار هفته با باز کردن هر برنامه حتی اینترنت اکسپلورر هارد میره روی 100 درصد و فریز میشه هر برنامه ای که باز کنم هارد هنگ میکنه و تا هفته ها این حالت هست تا اینکه خودش کم کم از این حالت خارج میشه و دیگه با برنامه های عادی مشکلی نداره
( وقتی میگم هر برنامه ای بعد دیفرگ دیسک سی باز میکنم هنگ میکنه یعنی واقعا تا سه چهار هفته هر برنامه ای باز کنم جز تکست همین اتفاق می افته )
کلا دو سه بار دیسک سی رو دیفرگ کردم جوری پشیمونم کرد که دیگه اینکار نمیکنم
البته بقیه دیسک ها رو دیفرگ میکنم هیچی نمیشه ولی سی دیگه گوشم کشیدم خخخ دلیلش هم نمیدونم چیه

مدل پاور این هست عکسش میذارم

این پاور اون موقع از مدل 600 واتی هم گرون تر بود

همون موقع تو سایت فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.***on.com/power-supply-calculator
هم تست کرده بودم که این سیستم در حداکثر توان و کارایی چقدر پاور احتیاج داره و زده بود 495 وات درصورتی که سی پی یو هم روی صد درصد باشه

راستی اگه بخوام یک هارد دو ترابایت جدید بخرم که اون به عنوان هارد اصلی استفاده کنم و این هم به عنوان هارد دوم باشه با توجه به اینکه سیستم شبانه روزی روشن هست چه هاردی پیشنهاد میدین فقط نمیخوام مثل قبل زیاد هزینه کنم یک هاردی که خیلی هم گرون نباشه و برای روشن بودن دائمی هم کارایی داشته باشه فقط وسترن دیجیتال نباشه لطفا دیگه نمیتونم اعتمادکنم به وسترن دیجیتال

در مورد پارتیشن بندی هم دو تا سوال دارم
اول اینکه در حال حاضر پارتیشن دیسک سی 50 گیگ هست آیا 50 گیگ کم نیست برای سیستم عامل!!کلا دیسک سی بهتره فضاش چقدر باشه!! و اینکه آیا اگه بعد از فرمت کردن فضای دیسک سی رو اضافه کنم ممکنه مشکلم حل بشه!! و نیاز به خرید هارد دو ترابایتی نداشته باشم به نظر شما ممکنه مشکل از کمبود فضا باشه! چون گاهی بعد از چندین روز متوالی روشن بودن سیستم فضای دیسک سی کم میشه
در حالت معمولی سیستم روشن که میکنم حدود 22 گیگ فضای خالی داره اما بعد از چندین و چند روز روشن بودن متوالی، فضای خالیش به 8 گیگ هم میرسه! که باز ریستارت که کنم درست میشه، از یکی از دوستان پرسیده بودم گفته بود فضا بخاطر paging file هست که کم میشه
سوال دوم اینکه در صورت خرید یک هارد دو ترابایت پارتیشن بندی ای که توصیه میکنین چطوری هست
مرسی

MR.POORSUNI
2017/03/26, 13:42
سلام خوشبختانه بهم ریختگی اطلاعات ندارم جز دیسک دی که انواع و اقسام فایل هست دیسک ای مخصوص بازی و فایل های فشرده بود از همون روز اول و اف هم فایل های ویدئویی

فقط یک مشکلی وجود داره با دیفرگ
همه دیسک ها رو که دیفرگ میکنم هیچ مشکلی پیش نمیاد جز دیسک سی
هر باری که دیفرگش کردم این مشکل هنگ کردنش شروع شد و حدود دو تا سه هفته ادامه داشت و داره
یعنی فرض کنین من الان دیسک سی رو دیفرگ کنم تا سه چهار هفته با باز کردن هر برنامه حتی اینترنت اکسپلورر هارد میره روی 100 درصد و فریز میشه هر برنامه ای که باز کنم هارد هنگ میکنه و تا هفته ها این حالت هست تا اینکه خودش کم کم از این حالت خارج میشه و دیگه با برنامه های عادی مشکلی نداره
( وقتی میگم هر برنامه ای بعد دیفرگ دیسک سی باز میکنم هنگ میکنه یعنی واقعا تا سه چهار هفته هر برنامه ای باز کنم جز تکست همین اتفاق می افته )
کلا دو سه بار دیسک سی رو دیفرگ کردم جوری پشیمونم کرد که دیگه اینکار نمیکنم
البته بقیه دیسک ها رو دیفرگ میکنم هیچی نمیشه ولی سی دیگه گوشم کشیدم خخخ دلیلش هم نمیدونم چیه

مدل پاور این هست عکسش میذارم

این پاور اون موقع از مدل 600 واتی هم گرون تر بود

همون موقع تو سایت فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.***on.com/power-supply-calculator
هم تست کرده بودم که این سیستم در حداکثر توان و کارایی چقدر پاور احتیاج داره و زده بود 495 وات درصورتی که سی پی یو هم روی صد درصد باشه

راستی اگه بخوام یک هارد دو ترابایت جدید بخرم که اون به عنوان هارد اصلی استفاده کنم و این هم به عنوان هارد دوم باشه با توجه به اینکه سیستم شبانه روزی روشن هست چه هاردی پیشنهاد میدین فقط نمیخوام مثل قبل زیاد هزینه کنم یک هاردی که خیلی هم گرون نباشه و برای روشن بودن دائمی هم کارایی داشته باشه فقط وسترن دیجیتال نباشه لطفا دیگه نمیتونم اعتمادکنم به وسترن دیجیتال

در مورد پارتیشن بندی هم دو تا سوال دارم
اول اینکه در حال حاضر پارتیشن دیسک سی 50 گیگ هست آیا 50 گیگ کم نیست برای سیستم عامل!!کلا دیسک سی بهتره فضاش چقدر باشه!! و اینکه آیا اگه بعد از فرمت کردن فضای دیسک سی رو اضافه کنم ممکنه مشکلم حل بشه!! و نیاز به خرید هارد دو ترابایتی نداشته باشم به نظر شما ممکنه مشکل از کمبود فضا باشه! چون گاهی بعد از چندین روز متوالی روشن بودن سیستم فضای دیسک سی کم میشه
در حالت معمولی سیستم روشن که میکنم حدود 22 گیگ فضای خالی داره اما بعد از چندین و چند روز روشن بودن متوالی، فضای خالیش به 8 گیگ هم میرسه! که باز ریستارت که کنم درست میشه، از یکی از دوستان پرسیده بودم گفته بود فضا بخاطر paging file هست که کم میشه
سوال دوم اینکه در صورت خرید یک هارد دو ترابایت پارتیشن بندی ای که توصیه میکنین چطوری هست
مرسی

دوست عزیز بهتره برای شروع حتما ویندوز رو عوض کنید و کل c رو فرمت کنید و به ویندوز 10 برید . 8 رو پیشنهاد نمیکنم اصلا .
احتمالا مشکلی در درایو c هست یا ویندوز مشکلی داره که باعث ضعیف شدن هاردتون توی این مدت چند سال استفاده شده .
بعد یک تست بکنید ببینید وضعیت چطوره .
نمیگم به فکر خرید هارد دیگه (پشتیبان) نباشید ولی این رو هم رو به راه کنید و ازش استفاده کنید در کنار اون .
فضای 60 رو برای c در نظر بگیرید اگر مشکل فضا دارید .
مدل Toshiba MG03ACA200 2TB 7200Rpm 64MB با قیمت 300 تا 320
به 5 یا 6 پارتیشن تقسیم کنید خوبه