PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نگاهی به زندگی مرد فناوری پس از مرگ

doom2009
2012/01/06, 08:00
نگاهی به زندگی مرد فناوری پس از مرگ

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.استی و جابز وقتی در ماه‌های آخر عمر با سرطان دست و پنجه نرم می‌کرد گفت که دیگر نمی‌تواند به وظایف خود به عنوان مدیر عاملی اپل عمل کند و به همین دلیل از سمت خود استعفا کرد.با اینکه جابز 56 ساله هم‌چنان سمت رییس هیات مدیره شرکت اپل را برعهده داشت اما از 17 ژانویه سال گذشته تحت درمان پزشکی ویژه قرار گرفت.او در نامه‌ای به اعضای هیات مدیره شرکت اپل نوشت: همیشه و همه‌جا گفته‌ام که اگر لحظه‌ای تشخیص دهم نمی‌توانم به وظایف خود به عنوان مدیر عاملی عمل کنم، آن روز از سمت خود استعفا می‌دهم، متاسفانه آن روز فرارسیده است و من از سمت خود به عنوان مدیر عامل شرکت اپل استعفا می‌کنم.او گفته بود: اعتقاد دارم که اپل نوآورترین شرکت دنیا بوده و آینده روشنی دارد. خوشحا‌لم که تاکنون در موفقیت شرکت سهمی داشته‌ام؛ من بهترین دوستان خود را در اپل پیدا کردم و به همین دلیل دوران مدیر عاملی در این شرکت را هرگز فراموش نخواهم کرد.این‌ آخرین نامه جابز بود و استعفای وی، کاهش پنج تا شش درصدی ارزش سهام شرکت اپل را به همراه داشت، هرچند بخش عمده‌ای از این کاهش پس از چند ساعت جبران شد.رایانه‌های مکینتاش، آیفون، آی‌پاد و آی‌پد از محصولاتی است که جابز در تولید و عرضه آن‌ها به بازار نقش مهمی ایفا کرد و از طریق این محصولات پرطرفدار، اپل را به یکی از پرسودترین شرکت‌های آمریکا و دنیا تبدیل کرد.مرد رویایی فناوری بعد از سال‌ها مبارزه با بیماری سرطان پانکراس درگذشت و مرگ این اسطوره فناوری اطلاعات جهان با واکنش بسیاری از افراد مشهور جهان مواجه شد.رییس‌ جمهوری آمریکا در واکنش به درگذشت جابز گفت: من و همسرم به شدت از بابت درگذشت استیو جابز متاثر شدیم. استیو یکی از بزرگترین مردان در تاریخ اختراعات و ابتداعات آمریکا محسوب می‌شود. شجاعت او در عرصه ابداع مثال‌زدنی است. او مردی بود که توانایی ایجاد تغییر در جهان را داشت. استعدادی که توانایی تغییر دادن را داشت.جابز با بنیان‌گذاری شرکت اپل روح خلاقیت را به همه دنیا نشان داد و وسایلی را به جهان عرضه کرد که باعث تحول دنیا شد.بیل گیتس، بنیا‌ن‌گذار شرکت مایکروسافت نیز در واکنش به خبر درگذشت جابز بیان کرد که من و خانواده‌ام از شنیدن این خبر به شدت متاثر شدیم و شدیدا با خانواده استیو همدردی می‌کنیم. استیو کسی بود که زندگی بسیاری را تغییر داد.شرکت اپل صفحه نخست سایت اینترنتی خود را به احترام استیو جابز، تغییر داد و تصویر بزرگی از او به همراه تاریخ تولد (1955)‌ و تاریخ وفات (2011) او قرار گرفت.
* زندگینامه جابز در صدر پرفروش‌هاپس از درگذشت جابز، تقاضای پیش خرید کتاب زندگینامه او با رشد 43 هزار درصدی در سایت آمازون در صدر کتاب‌های پرفروش این سایت قرار گرفت. این اتفاق باعث شد تا ناشر کتاب زندگینامه جابز اعلام کند که این کتاب یک ماه زودتر وارد بازار می‌شود.این کتاب توسط والتر ایساکسون، رییس سابق هیات مدیره سی.ان.ان و از دبیران مجله تایمز نوشته شد؛ او تاکنون زندگینامه افرادی مثل بنجامین فرانکلین و هنری کیسینجر را تالیف کرده است.زندگینامه نوشته شده درباره استیو جابز حاصل بیش از 40 مصاحبه طولانی با او طی دو سال بوده و در کنار آن از بیش از صد نفر از اعضای خانواده، ‌همکاران، ‌دوستان و رقبای استیو جابز نیز کسب اطلاعات شده است.
* 16 ماه اکتبر روز استیو جابزدر راستای برگزاری مراسم یادبودی برای بنیانگذار شرکت اپل، 16 ماه اکتبر سال 2011، در ایالت کالیفرنیا به نام "روز استیو جابز" نام‌گذاری شد.پس از مرگ وی، هزاران نفر از طرفدارانش از سراسر جهان به وبلاگ‌ها، شبکه‌های اجتماعی و فروشگاه‌های اپل هجوم آوردند تا پیام‌هایی را برای ابراز همدردی خود و ادای احترام به جابز ارسال کنند.جابز به دلیل ایجاد تحول در دنیای موسیقی یکی از معتبرترین جوایز موسیقی جهان را دریافت ‌کرد.آکادمی ملی هنرهای ضبط شده (NARAS) اعلام کرد که استیو جابز، بنیانگذار شرکت اپل که در تاریخ پنجم اکتبر از دنیا رفت، به دلیل ایجاد تحول در دنیای موسیقی جایزه "گرمی" را دریافت خواهد کرد چراکه به‌عنوان بنیانگذار شرکت اپل محصولات و تکنولوژی‌هایی تولید کرد که نحوه استفاده از موسیقی، تلویزیون و کتاب‌ها را متحول کرد.جابر با نوآوری‌هایی هم‌چون آی‌پاد، آی‌پد و فروشگاه آی‌تیون در صنعت موسیقی تحول عظیمی ایجاد کرد و این جایزه به پاس خدمات وی به او تقدیم شد.

منبع خبر: isna تاریخ خبر: 1390/10/15
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

Yaser_Aramesh
2012/01/06, 08:44
Rest in Peace Steve..........................Rest in Peace