PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نظر خواهي در مورد قطعات كامپيوتر

VSH-Katana
2012/01/05, 16:51
دوستان اين مدت كه نبودم كامپيوترم سوخته بود واسه همين ميخوام يه سيستم جديد ببندم كه اينم مشخصات قطعاتش هستن
cpu :core i7 2600k
mb : asus p8z68-vpro
ram:gskill 2*4gb 1600 cl8
gpu:asus gtx560ti dc2 top
power:green gp 1235b
case:greenx9
hdd:wd caviar black1tb sata3
odd:lg gh24ns
cpu cooler : crosair h50
لطفا هر كسي قيمت بازار تهران رو ميدونه بگه كه اگه زير 2 تومن افتاد مادر برد رو delux ببندم
و همچنين قيمت مانيتور الجي d2342pn_3d رو واسم بگه
با تشكر از نظرات خوبتون

Castiel
2012/01/05, 17:05
سید وحید جان قیمت این سیستم حدود 2.100 میفته, ولی قیمت مانیتور را ندارم متاسفانه

TideHunter
2012/01/05, 17:24
عزیز از برند درایو نوریت مطمئنی ؟؟؟؟ / قیمت مانیتوری که گفتی بین 440 تا 470 متغیره فکر کنم 450 بتونی بخری / بعدم این که پیشنهاد می کنم برای خرید سیستم با چند نفر مشورت کنی چون سوکت ها و سری های جدید در راهن

VSH-Katana
2012/01/05, 17:27
يعني بغير مانيتور اين قيمته؟ قيمت تكي رو ميشه واسم بزاري ممنون ميشم خيلي ضروريه
قيمت هر دو برد دلوكس و پرو رو هم بگو دستت درد نكنه
فكر كنم مارو نميبيني خوشحال باشي چون ديگه خبري از پستاي پشت هم نيست

Castiel
2012/01/05, 17:31
پردازنده: 453
مادربورد: 330
رم: 160
گرافیک: 389
پاور: 250
کیس: 190
هارد: 180
درایو نوری: حدود 30
خنک کننده: 100

VSH-Katana
2012/01/05, 17:35
اگه از لحاظ كيفيت ميگي بله مطمعن مطمعنم
اگرم صبر كنم بودجه پريده

Arsn
2012/01/05, 17:59
با عرض ادب و احترام !

سیستم به صورت وحشتناکی غیر کارشناسی است ! مگر این که دلیل واقعا خاصی داشته باشید!

دوست عزیز اصلا و ابدا لزومی نداره شما از کیس گرون قیمت X9 استفاده کنی !

توصیه اکید دارم به هیچ وجه سراغ 2600K نرو ! مطمن باش با کولری که شما در نظر داری 2500K خیلی به صرفه تره !

البته اصلا از کولر شما هم دل خوشی ندارم ! خنک کننده آبی اون کارایی که شما انتظار داری رو بهت نمیده ، فکر میکنم V6GT یا Frio به صرفه تر باشه !

1200پاور ؟ والا ما دو تا 6850 @ 6870 داریم + اور سنگین هم میکنیم + پردازنده هم در حالت عادی پر مصرفه = پاورمون 785 است ! چه خبره ؟

کارت گرافیکتون هم با این قیمت ارزش خرید نداره ! شما میتونی دو تا 6850 پاورکالر را با 400-420 تهیه کنی و از کارایی بالاتر نسبت به 6990 لذت ببری (در صورت اورکلاک عادی)
اگر هم اور نکنی باز هم با کراس فایر 5870 برابری میکنه !

کاش به جای خاویار سیاه از سبز معمولی استفاده کنی و با یه SSD همراهش کنی (با بودجه شما کاملا امکان پذیره !)

به هیچ وجه من الوجود شما را به خرید مانیتور 3D توصیه نمیکنم ! 1001 دلیل هم دارم ! اولیش را میگم ! حتی GTX 580 هم تو 3D برای رزولیشن و گرافیک بالا کم میاره!

توصیه اکید : حتما کانفیگ سیستم را تغییر بده

توصیه اکید تر : اگر فکر میکنی میتونی خرید سیستم را به تعویق بندازی ، حتما این کار را بکن !

به فکر منفعت شما - علیرضا !

TideHunter
2012/01/05, 18:05
arsn منم می خواستم همینا رو بگم ترسیدم یه چیزی رو اشتباه بگم بعد دو سه نفر بیان بگن اگه اینجا dislike داشت 10 تا بهت میدادیم / نمیدونم نظر غیر کارشناسی نده, اول همه رو بخون بعد نظربده (که تو تاپیک مشکلات مرورگر ها همین مشکل برام پیش اومد )

Arsn
2012/01/05, 18:08
والا چی بگم ! یه ذره ظرفیت ها باید بالا بره !

والا من میخوام حرف بزنم (بخصوص بحث AMD>Intel) قبلش باید تمام مدارکم را بیارم روی دسکتاپ جلو دست ، اگه دعوا شد از خودم دفاع کنم !

ولی جدا کاش دکمه DISLIKE هم داشتیم !

TideHunter
2012/01/05, 18:14
بله منم تو بحث اینتل< ای ام دی باهات موافقم . D; به خصوص تو این قسمتش < amd

VSH-Katana
2012/01/05, 19:34
منم به همین دلیل این پست رو ایجاد کردم که شما نظزتون رو بدید واز نظر هیچ کسی ناراحت نمیشم
راستی از نظر من اینتل<ای ام دی
اما دلایل من برا سیستم
در مورد کارت بعدا یکی دیگه هم میخوام از همین اضافه کنم
پاور هم که تا حدودی باهات موافقم که اگه 1035 بزارم بهتره در مورد کیس هم اگه میشه یه کیس ارزونتر با پشتیبانی از خنک کننده آبی معرفی کن
خرید ssdهم در ادامه کار در دستور کارم هست
حالا ایرادی اگه میمونه بگو
از نظرم همین سندی بریج هم خوبه و صبر کردن واسه نسل بعد به صرفه نیست چون نسلهای بعدی پردازنده های اینتل که تفاوت آنچنانی با این نسل نداره )ivy( و اون یکی هم که خیلی کرونه
واز همه مهمتر بودجه میپره میره
اوور رو هم قصد دارم که به صورت آماتور شروع کنم تا به سطح حرفه ای برسم البته با کمک شما دوستان سخت افزار
و در کل ممنونم از توجه و راهنماییت علیرضا جان

Castiel
2012/01/05, 19:36
سید وحید جان من کولرمستر cm690 را پینهادمیدم، درسته کمی قدیمی شده ولی کیفیت و کارایی ختک کنندگی خیلی خوبی داره و از همه مهمتر طاهری زیبا دارد.

VSH-Katana
2012/01/05, 20:10
حسام جان نظرت در مورد کانفینگ چیه. و اگه میشه پیشنهاداتتو بگو
یه اعتراف وقیتی داشتم این پست رو مزاشتم داشتم با خودم میگفتم چرا بعضیا تو انجمن های غیر مرتبط تو بخش راهنماییشون پست میزارن اونم در مورد عکاسی که انجمن جدا داره حالا که نگاه کردم دیدم که بعله........

Arsn
2012/01/05, 20:52
باشه آقا ! فقط به سوال های بنده جواب دقیق و کامل بده تا سیستمی بهت معرفی کنم که خیلی سخت بشه روش کوچک ترین ایراد را گذاشت !

1) استفاده ات از سیستم چیه ؟
2) سیستم را چند درصد برای گیم میخوای ؟
3) برای گیم ، نهایت گرافیک برات مهمه ؟
4) کار صدا ، تصویر ، ویدیو ، ریمیکس ، رندر و... خاصی قراره انجام بدی ؟ حرفه ای ترین نرم افزاری که قراره باهاش کار کنی ؟
5) چقدر به سایلنت بودن اهمیت میدی ؟

6) تعصب خاصی روی برند خاصی داری ؟
7) نسبت کارایی به قیمت برات چقدر اهمیت داره
8) ماکزیمم بودجه ای که میتونی روی کیس بزاری ؟
9) ماکزیمم بودجه برای مانیتور ؟

Castiel
2012/01/05, 21:14
حسام جان نظرت در مورد کانفینگ چیه. و اگه میشه پیشنهاداتتو بگو
یه اعتراف وقیتی داشتم این پست رو مزاشتم داشتم با خودم میگفتم چرا بعضیا تو انجمن های غیر مرتبط تو بخش راهنماییشون پست میزارن اونم در مورد عکاسی که انجمن جدا داره حالا که نگاه کردم دیدم که بعله........

من کاملا با نظر arsn در مورد سیستم انتخابی موافقم. به نظرم 2600 اصلا به صرفه نیست و بهتره با این شرایط قیمتی به همان 2500 بسنده کنی
سیستم 2 میلیونی که SSD نداشته باشه خیلی خنده داره واقعا! و حداقل باید روی یک 60 گیگ حساب باز کنی، هارد را هم میتونی 500 بگیری فعلا تا در آینده یک هارد 1 اضافه کنی
خنک کننده H50‌برای پردازنده 2500k خوب جواب میده ولی خنک کننده هایی مثل thermaltight را هم در نظر داشته باش
پاور هم همان 1035 کافی است

VSH-Katana
2012/01/05, 23:04
گیم کار برنامه های رندر ویدیویی و ایشالا در آینده نزدیک ساخت بازی البته با موتورهای رایگان و صد البته اور
2عاشق گیمم
3بله
4فکر کنم جوابتو گرفته باشی
5فقط میخوام پرواز کنم حالا با موتور جت باشه یا پالس جت فرقی نداره
6فقط الجی جیفور در وهله بعد اینتل
اون که واسه همه مهمه
7دو تومن
8d2
342pn-3dیاips226یکی از اینا رو میخوام بگیرم رد خو ر نداره
البته با دیدن قیمت ها و راهنمایی شما دوستان یه تجدید نظر تو پردازنده و کیس وپاور و البتههارد کردم

Arsn
2012/01/06, 10:26
گیم کار برنامه های رندر ویدیویی و ایشالا در آینده نزدیک ساخت بازی البته با موتورهای رایگان و صد البته اور
2عاشق گیمم
3بله
4فکر کنم جوابتو گرفته باشی
5فقط میخوام پرواز کنم حالا با موتور جت باشه یا پالس جت فرقی نداره
6فقط الجی جیفور در وهله بعد اینتل
اون که واسه همه مهمه
7دو تومن
8d2
342pn-3dیاips226یکی از اینا رو میخوام بگیرم رد خو ر نداره
البته با دیدن قیمت ها و راهنمایی شما دوستان یه تجدید نظر تو پردازنده و کیس وپاور و البتههارد کردم

فهمیدم چی شد ! شما گیم میخوای و بس ! رندر ویدیویی چیه ؟ جدیده ؟

Intel 2500K
Asus p8z68v pro
Gskill Ripjaws 8GB DDR3 1600 Cl 9-9-9-24
Sapphire 6850 Crossfire (2*2GB) Gddr5 256bit
Green Gp 885 B
Adata S511 60GB
Green Tuniq Tower 120 Extreme
Green X3 or Green Fusion x5

جمع کل : 1760 بدون هارد دیسک !

برای ساخت گیم ، اطلاعات داغون بنده میگه شما در درجه اول به حافظه گرافیکی زیاد و بعد به کودا احتیاج دارید ! پس 6850 های 2 گیگی سافایر (درصورتی که گیرتون بیاد) بهترین گزینه اند ، اگر نشد ارزون ترین 560 که گیرتون اومد را بخرید و خلاص! اصلا برند 560 مهم نیست !

از اون جایی که بنده عضو گروه AMD>INtel هستم قاعدتا باید AMD معرفی میکردم ولی از اون جایی که با هم تعارف ندارم اینتل توی رندرینگ عملکرد بهتری دارد !
مادربورد هم از ایسوس انتخاب شده که هم اور خورش خوبه و هم تست هاش قبلا پس داده ! (همین که حسام جان خریده ، شما بدون فضا است !)

برای رم همون GSkill ها ripjaws خوب جواب میده که اگر کمی باهاش ور بری میتونی رو 7-8-7-21 ست کنی ! یا روی فرکانس بالاتر تمرکز کنی !

فعلا اصلا شما هارد نخر یا اگر خیلی واجب بود یه هارد 1 ترابایت خاویار سبز بخر ! اصلا قیمت ها تعریفی نداره !

حتما حتما SSD ذکر شده را بخر ، هم خوب جواب میده و هم لازم و ملزوم است !

من میگم شما پاور 785 برات زیاده شما میگی 1035 بخرم ؟ شما نهایتا یه 885 بخر !

برای کولر شما مدلی که ذکر کردم را با حدود 50 میخری ! هم صرفه جویی کردی و هم کارایی بالاتر از H50 گرفتی !

من نظرم برای کیس روی X3 است ! فوق العاده است ! 50 تاش تا حالا زیر دست من رفته ، آخ نگفته ، کولینگش عالی بوده ، نسبت کارایی به قیمتش هم فوق العاده ! شما از این بشتر هم نیاز نداری!

برای مانیتور Lg ips 226V که فکر کنم اولین بار خودم توی فروم حرفش را زدم ! معرکه است ! پنل IPS با 320 تومن ! عالیه !

VSH-Katana
2012/01/06, 10:57
رندر ویدیویی اشتباه بود من منظورم رندر و کار ویدیوییه بود ومیدونم رندر ویدیویی معنا نداره اما به غیر گیم کارهای دیگه دارم ککه گفتم و البته کیسی میخوام که سیپی یو کولر آبی رو پشتیبانی کنه مانیتورم که خودم انتخاب کردم همیشه دنبالش بودماز این حرف منظوری ندارم ولی من هر چیزی از اطلاعات سختافزار بد باشه اطلاعات شخصیم از ثصویر خوبه
واما سیستم که تو نوشتی از نظرم واقا سیستم عالی ای هست که تو کارایی به سیستمی که من گفتم کاملا چربش دارهومیدونم بهتججنوشته که عالی در کل ازت تشکر میکنم و حتما از راهنماییات استفاده میکنم با اینک ندا نستن عیب نیس نپرسیدن عیب هست اما اونقدر که نشون مید از کامپیوتر بی اطلاع نیستم و بد در رفته

Arsn
2012/01/06, 11:06
آقا ما جسارت نکردیم !

کیس X3 هم از خنک کننده مایع پشتیبانی میکنه ! هزینه کردن بیش از 100 برای کیس فقط و فقط در شرایط خیلی خاصه ! کولر آبی به هیچ وجه توصیه نمیشه !

شما tuniq را بگیر ، بهتر جواب میده !

darklord
2012/01/06, 11:15
در تایید سخنان استادمون
x3 :
3702

VSH-Katana
2012/01/06, 11:36
آقا ما جسارت نکردیم !

کیس X3 هم از خنک کننده مایع پشتیبانی میکنه ! هزینه کردن بیش از 100 برای کیس فقط و فقط در شرایط خیلی خاصه ! کولر آبی به هیچ وجه توصیه نمیشه !

شما tuniq را بگیر ، بهتر جواب میده !
نه بابا جسارت دیگهکیه شما بزرگی ومطمعن باش حتی اگه خودت مستقیم به من بگی چیزی سرت نمیشه هیچ مشکلی نی چون بالاخره شما استادی و حتما یه چیزی میدونی
حالا یه سوال خدچرا خنک کننده آبی خوب نیست خب بالاخره از نظر فیزیک آب ظرفیت کرمایی ویژه بالایی دداره و میتونه گرما رو بگیره و اگه دیده باشی تو قالب یخخ فروشی ها از خنک کننده آبی واسه درست کردن یخ استفاده میکنن!
من به پاور بالا نیاز دارم البته چند وقت دیگه و گفتم همین حاالا بگیرم باسه ااون موقع و لی نظرم راجع به مانیتور سزی دی عوض شد با اینکه قبول ندارم سریدی بودن نیاز به قدرت خیلی بیشتر داره حد اکثر سی در صد بیشتر نیاز داره

ودر آخر از اون جایی که منم میخوام به جرگه حرفه ای ها بپیوندم به کمک همه شما حرفه ای ها از جمله شما علیرضا جان و حسام عزیز نیاز ذارم البته حسام جان مثل اینکه زیاد دل خوشی لز من نداره !

darklord
2012/01/06, 11:42
میخواستم نظر اساتید گرامی را راجع به این مادربورد بپرسم.

ASRock Z68 Extreme3 Gen3
3703

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

البته منم اگه بودجه نامحدود داشتم asus انتخاب میکردم رو asus حرفی نیست.
ولی این مادربورد چیزی از p8z68-v por کم نداره و 70 دلار هم ارزونتره.

Castiel
2012/01/06, 11:50
نه بابا جسارت دیگهکیه شما بزرگی ومطمعن باش حتی اگه خودت مستقیم به من بگی چیزی سرت نمیشه هیچ مشکلی نی چون بالاخره شما استادی و حتما یه چیزی میدونی
حالا یه سوال خدچرا خنک کننده آبی خوب نیست خب بالاخره از نظر فیزیک آب ظرفیت کرمایی ویژه بالایی دداره و میتونه گرما رو بگیره و اگه دیده باشی تو قالب یخخ فروشی ها از خنک کننده آبی واسه درست کردن یخ استفاده میکنن!
من به پاور بالا نیاز دارم البته چند وقت دیگه و گفتم همین حاالا بگیرم باسه ااون موقع و لی نظرم راجع به مانیتور سزی دی عوض شد با اینکه قبول ندارم سریدی بودن نیاز به قدرت خیلی بیشتر داره حد اکثر سی در صد بیشتر نیاز داره

ودر آخر از اون جایی که منم میخوام به جرگه حرفه ای ها بپیوندم به کمک همه شما حرفه ای ها از جمله شما علیرضا جان و حسام عزیز نیاز ذارم البته حسام جان مثل اینکه زیاد دل خوشی لز من نداره !
وحید جان ما دوستت داریم عزیز
به هر حال علیرضا عزیز خیلی خوب داره کمکت می کنه و نیازی ندیدم تا نظری بدم و فقط گفتم که پیشنهادات و نظرات علیرضا مورد تایید است
من نظرم روی پاور 1035 است تا حداقل برای چند سال آینده از بابت اضافه کردن قطعاتی مانند کارت گرافیک و حتی تغییر کلی پردازنده مشکلی نداشته باشی، در کل اعتقاد من این است که برای پاور باید حداکثر آینده نگری را داشته باشیم

Arsn
2012/01/06, 12:14
میخواستم نظر اساتید گرامی را راجع به این مادربورد بپرسم.

ASRock Z68 Extreme3 Gen3
3703

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

البته منم اگه بودجه نامحدود داشتم asus انتخاب میکردم رو asus حرفی نیست.
ولی این مادربورد چیزی از p8z68-v por کم نداره و 70 دلار هم ارزونتره.

استاد خودتی !

مادربورد خوبیه ، توی کاراییه کلی چیزی از ایسوس کم نداره !

تا حالا بررسی از این مدل نخوندم ولی فکر کنم خنک کننده پل جنوبی یه کم ضعیفه و انگار فن لازمه !

در کل قدرت خرید را داراست !

Arsn
2012/01/06, 12:35

من ؟ کی ؟ من ؟ از این غلطا ؟

چرا از من میپرسی ؟ از بنچمارک ها بپرس ! شما با خرید tuniq مثل اینه که 1000 تومن بدی 900 آش بخوری ! ولی H50 حدود 2000 تومن میدی 1000 آش میخوری ! کدوم به صرفه است ؟

3704

37053706

کی گفته 30 درصد ! کارت گرافیک باید بعد سوم را پردازش دوباره کنه ! یعنی سرعت فریم 2-3 برابر کم میشه !
3 بعدی مشکل های دیگه مثل سردرد ، زاویه دید محدود ، نیاز به عینک ، قیمت و توان مصرفی بالاتر هم داره ! کلا خرید 3D زوده ! یه لینک از مانیتور مورد علاقه ات بزار ، زیارتش کنیم !

از نظر همون فیزیک ، آب وقتی به ماکزیمم ظرفیت گرماییش برسه باید خنک بشه که به چرخه خنک سازی برگرده و H50 هم با فن و رادیاتور خنک میکنه یعنی همون صدایی که از فن Tuniq میشنوی را از H50 هم میشنوی !

سیستم کولینگ متفاوته ، H50 از ترکیب آب و کولانت استفاده میکنه و Tuniq از کشیدن گرما به سطح بزرگتر ! با استفاده از هیت سینک و هیت پایپ !

کی ؟ حسام ؟ حسام جان قلبش از یه گنجشک کوچیک تره ! ظاهرش گول زنندست !

VSH-Katana
2012/01/06, 13:22
این مانیتور الجی از سیستم سینما سه بعدی الجی استفاده میکنه که سردردهگ روبه حدالقل رسونده که اگه مثل تلویزیونش باشه که من خودم به شخ.صه تلویزیون رودیدم تو زاویه دید هم خیلی خوبه و این مانیتور به کیت سه بعدی انویدیا نیاز نداره ولیل من برای اینکه میگم تری دی پردازش خیلی بالا نمیخواد اینه که حتی رو کنسولهای بازی هم سه بعدی بازی میشه کرد که حتی توانایی سخت افزاریشون نصف سیستمی که معرفی کردی نیست,
راستش چون دارم با موبایل کار میکنم نمیتونم لینک بزارم
ولی اگه تو گوگل lg.us رو سرچ کنی میتونی تو سایت الجی آمریکا پیداش کنی و همچنین تو سایت مادیران

VSH-Katana
2012/01/06, 13:30
ببینم راستی تو اون تستی که گذاشی واقعا تیونیک از اچ پنجاه بهتر عمل کرده؟
نظرت راجع به v6gt چیه.

Arsn
2012/01/06, 13:31
این مانیتور الجی از سیستم سینما سه بعدی الجی استفاده میکنه که سردردهگ روبه حدالقل رسونده که اگه مثل تلویزیونش باشه که من خودم به شخ.صه تلویزیون رودیدم تو زاویه دید هم خیلی خوبه و این مانیتور به کیت سه بعدی انویدیا نیاز نداره ولیل من برای اینکه میگم تری دی پردازش خیلی بالا نمیخواد اینه که حتی رو کنسولهای بازی هم سه بعدی بازی میشه کرد که حتی توانایی سخت افزاریشون نصف سیستمی که معرفی کردی نیست,
راستش چون دارم با موبایل کار میکنم نمیتونم لینک بزارم
ولی اگه تو گوگل lg.us رو سرچ کنی میتونی تو سایت الجی آمریکا پیداش کنی و همچنین تو سایت مادیران

خب کنسول به مراتب گرافیک کمتری هم داره !

من میگم 580 هم اگه قرار باشه روی رزولیشن Full Hd و تمام تنظیمات ultra و teselation و... فعال باشه و سع بعدی هم فعال باشه نمیکشه !

باید بی خیال یکی از این دو فاکتور بشی ! یا سه بعدی ، یا بهترین گرافیک

VSH-Katana
2012/01/06, 13:59
میخوای. هفصد مرحله هم آنی آنالیزینگ هم اعمال کن
ولی در کل میگم سه بعدی کردن یک محتوای غیر سه بعدی نیاز به پردازش بالاتر داره اما اگه خود محتوا به صورت سه بعدی باشه ونیاز به نبدیل نداشته باشه این پردازش سبکتر میشه نسبت به تبدیل دو بعدی به سه بعدی ومن چون مشکلم پیدا کردن محتوای سه بعدی بود دیگه از خریدش گذشتم و همون ipsرو میگیرم که خیلی از نظر نمایش دوبعدی از همین مدل سه بعدی سره و بیخود نیست الجی.داره. سه بعدی با فناوری ipsمیزنه
راستی نظرت رو درمورد کولر نگفتی یهه کولر تو رنج صد تا صد بییت که خیلی خوب باشه

Arsn
2012/01/06, 14:18
مانیتور 3 بعدی توی گیم وحشتناک گرافیک میخواد چون هر فریم 2 بار پردازش میشه ! من از خودم حرف نمیزنم توی سایتی دیدم که بنچمارک گذاشته بود!

ولی V6gt هم خوبه ! بزار من یه سری قیمت بپرسم تا بهت بگم ولی اگه Noctua D14 به پولت بخوره عالیه ! البته یه ذره قدیمی شده !

VSH-Katana
2012/01/06, 15:33
مانیتور 3 بعدی توی گیم وحشت
ناک گرافیک میخواد چون هر فریم 2 بار پردازش میشه ! من از خودم حرف نمیزنم توی سایتی دیدم که بنچمارک گذاشته بود!

ولی V6gt هم خوبه ! بزار من یه سری قیمت بپرسم تا بهت بگم ولی اگه Noctua D14 به پولت بخوره عالیه ! البته یه ذره قدیمی شده !

خب دقیقا واسم کولر هارو بزار و اینکه نظرت رو در مورد v6وv8و. همون مدلی که کفتی نوکچوا. (راستی تلفظشم بنویس) بنویس و با هم مقایسه شون کن
نظرت راجع به سه بعدی هم منطقی هست و قابل قبول تره
من همین الان موقع ویرایش سایت کولر مستر رو دیدم و از اونجایی اگه قطعه ای صدایم بزنهمیخرمش v 8 رو دیدم و خیلی حال کردم و حتما باید بگیرمش حالا علیرضا جان از نظرت فنی نظرت چیه
یه سوال دیگه اینکه آیا مادر برد نسخه gen 3 اش هست اگه آره با چه قیمت

ahadabasi
2012/11/08, 12:34
سلام مشخصات سیستم من به شرح زیر می باشد ، می خوام تا سقف 1 تومن براش خرج کنم ، بیشتر کارم با کامپیوتر گیم هست

لطفاً در مورد خرید قطعات جدید راهنمایی کنید
اصلاً بهتر نیست این رو رد کنم برم یه سیستم جدید بگیرم

7777
2012/11/08, 14:58
هم گرافیک هم رم هم سی بی یو هم مادربوردتو عوض کن از نظر من
MSI 970A-G46 AM3+ MB (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. 970A-G46 AM3+ MB/):342.000
AMD FX-6100 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. FX-6100/):400.000
Patriot Gamer II 8GB 2x4GB DDR3 1333 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. Gamer II 8GB 2x4GB DDR3 1333/):150.000
MSI Radeon HD 7770 GHz Edition 1GB GDDR5 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. Radeon HD 7770 GHz Edition 1GB GDDR5/):430.000
جمعا بالای 1 تومنه ولی دیگه ارزون تر از این زیاد فایده نداره و اینتل با اوضاع الان فایده نداره

expellite
2012/11/08, 15:28
هم گرافیک هم رم هم سی بی یو هم مادربوردتو عوض کن از نظر من
MSI 970A-G46 AM3+ MB (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. 970A-G46 AM3+ MB/):342.000
AMD FX-6100 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. FX-6100/):400.000
Patriot Gamer II 8GB 2x4GB DDR3 1333 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. Gamer II 8GB 2x4GB DDR3 1333/):150.000
MSI Radeon HD 7770 GHz Edition 1GB GDDR5 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. Radeon HD 7770 GHz Edition 1GB GDDR5/):430.000
جمعا بالای 1 تومنه ولی دیگه ارزون تر از این زیاد فایده نداره و اینتل با اوضاع الان فایده نداره
این که یه پردازنده ای 6 هسته ای هست دلیل بر کارایی بالا نیست. خودتون هم میدونید پردازنده های AMD در گیم کار خاصی انجام نمی دند.Core i3 2120 با قیمت 30 تومن ارزونتر در زمینه گیم بسیار بهتر از FX-6100 عمل میکنه. برا مادربرد میتونن B75 بخرین و با هزینه ای که صرفه جویی میشه به جای Core i3 2120 می تونن Core i3 3220 بخرند و پشتیبانی کامل PCIe 3.0 داشته باشن. شما که کارت PCIe 3.0 پیشنهاد میدی چرا پلتفرمش رو فراموش میکنین؟؟؟ این چیزی هست که با قیمتی متعادل میشه خرید:
Motherboard: ASRock B75M-GL ---------- 209,000
CPU: Core i3 3220 --------- 409,000
RAM: همونی که پیشنهاد داده شد
VGA: MSI Radeon HD 7770 GHz Edition ---------- 430,000
مجموعا میشه : 1198

7777
2012/11/08, 22:11
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.سی-پی-یو-برتر-دنیا

ahadabasi
2012/11/09, 08:54
سلام دوستان
با 400 تومن میخوام یه cpu,ramو مادربرد بگیرم ، برا یکی از دوستام میخوام ، برا گیم میخواد
نظر شما چیه...

kamyar
2012/11/09, 09:11
این که یه پردازنده ای 6 هسته ای هست دلیل بر کارایی بالا نیست. خودتون هم میدونید پردازنده های AMD در گیم کار خاصی انجام نمی دند.Core i3 2120 با قیمت 30 تومن ارزونتر در زمینه گیم بسیار بهتر از FX-6100 عمل میکنه. برا مادربرد میتونن B75 بخرین و با هزینه ای که صرفه جویی میشه به جای Core i3 2120 می تونن Core i3 3220 بخرند و پشتیبانی کامل PCIe 3.0 داشته باشن. شما که کارت PCIe 3.0 پیشنهاد میدی چرا پلتفرمش رو فراموش میکنین؟؟؟ این چیزی هست که با قیمتی متعادل میشه خرید:
Motherboard: ASRock B75M-GL ---------- 209,000
CPU: Core i3 3220 --------- 409,000
RAM: همونی که پیشنهاد داده شد
VGA: MSI Radeon HD 7770 GHz Edition ---------- 430,000
مجموعا میشه : 1198
خواهشا اطلاات ندارین راهنمایی نکنین

7777
2012/11/09, 11:12
دوست عزیز Cpu برای گیم فقط 400 تومنه