PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل اسپیکر و صدای 5.1 کاناله و ویندوز 10

amirpers
2016/12/02, 21:03
دوستان من یه مشکل عجیب دارم چند وقته و تو تاپیک مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری هم مطرح کردم اما به نتیجه ای نرسیدم.
کارت صدای آنبورد من Realtek هستش و اسپیکر های من 5.1 کاناله از کریتیو.
تا زمانی که ویندوز 8.1 داشتم هیچ مشکلی وجود نداشت و به خوبی کار می کرد اما بعد از نصب ویندوز 10 متوجه شدم که صدا از اسپیکر های پشت سر نمیاد و با اعمال تغییرات هم نتیجه ای در بر نداره.
فقط زمانی که روی 7.1 کاناله میذاشتم و دو تا اسپیکر کناری رو غیر فعال می کردم درست میشد اما مثلا داخل بازی ها باز هم صدا به درستی نمیومد و کاراکترها صدای بسیار ضعیفی داشتند اما بقیه صداها درست بود.
حتی آخرین درایورها رو هم نصب کردم و آخرین بیلد ویندوز 10 اما درست نشد.
درایور Realtek رو هم پاک کردم و با درایوری که خود ویندوز شناخته رفتم. تو کنترل پنل و قسمت کانفیگیور اسپیکر وقتی میذارم روی حالت 5.1 و تست رو میزنم مشکلی وجود نداره اما یه فایل صوتی 5.1 کاناله دارم و امتحان می کنم بازم صدا از اسپیکر های پشت سر نمیاد. همینطور در بازیها باز هم صدای کاراکتر ها مشکل داره.

واقعا کسی این مشکل رو نداره؟ اینجا دوستان زیادی هستند که سیستم حرفه ای و سیستم صوتی حرفه ای دارن و مطمئنا اسپیکر 5.1 کاناله هم دارند. هیچ کدوم این مشکل رو ندارید؟