PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : علت صدای خش خش هارد تازه

saja
2016/11/21, 19:00
سلام خدمت دوستان 3 روز پیش یه هارد 2ترابایت وسترن دیجیتال رنگ مشکی "WD Black 2TB 64MB Buffer HDD"خریددم وقتی به دستم رسید کاور پلاستیگیش از بغل باز بود به گارانتی سازگار زنگ زدم گفت مشکلی ننیست شاید در انتقال کالا اینطور شده بعد اون وقتی آوردم وصل کردم رو سیستم دیدم موقع کار کردن و انتقال فایل ها صدای (خش خش - تیک تیک) میدن آیا مشکلی داره یا نه چیزی عادی هست برای این نوع هارد ها؟
چون بعضی جاها گفتن این هاردا به دلیل حجم بالا و سرعت چرخش بالا چنین چیزی(صدای متناوبی موقع کار کردن با هارد) براشون عاددی هست.
هرچند این رو بگم که یا نرم افزار های HDD Regenerator- HD Tune Pro- Acronis Disk Director 12 تست کردم چیزی به نام بد سکتور و مشکل این چنینی درش پیدا نشده.
نظر شما دوستان چیه؟
ممنون از راهنماییتون

cisco
2016/11/21, 20:06
بله عادی هست اگر دنبال هارد بی صدا هستید باید ابی میگرفتید اگه اشتباه نکنم
سبز و مشکی و بنفش صدای زیادی دارن

arashlinux
2016/11/21, 23:06
بله عادی هست اگر دنبال هارد بی صدا هستید باید ابی میگرفتید اگه اشتباه نکنم
سبز و مشکی و بنفش صدای زیادی دارن
آبی هم صدا میده من گرفتم نمیدونم چه بلایی سره وسترن دیجیتال اومده شایدم اینهایی که ایران میاد این ریختی هستند
البته برای من ثابت شده هر تکنولوژی سرش هوو بیاد این شکلی میشه
Tapatalk

saja
2016/11/24, 02:22
حالا صداش تو سرش بخوره برا اطلاعات ما مشکلی پیش نیاد بعد یه مدتی پاک نشه

meelad
2016/11/24, 09:51
یکسری نرم افزار برای تشخیص و نظارت بر سلامت هارددیسک وجود داره مثلا: Hard Disk Sentinel، HD Tune