PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خنک کننده جدید Thermaltake

rajah
2012/01/05, 09:48
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

Thermaltakeقصد دارد تا سری جدید خنک کننده پردازنده خود را از خانواده Frio و با نام Frio Extreme را وارد بازار کند. این خنک کننده که روی تمامی سوکت های حال حاضر بازار (Intel , AMD) نصب می شود دارای شش لوله انتقال حرارت از جنس آلومینیوم بوده و از پره های آلومینیومی نیز بهره می برد. این خنک کننده همچنین دارای دو فن 140 میلیمتری بوده که وظیفه گردش هوا میان این پره ها را بر عهده دارد. دو فن به کار رفته نیز با سرعتی معادل 1200 تا 1800 دو در دقیقه حرکت می کنند. متأسفانه هنوز اطلاعاتی در خصوص زمان عرضه و قیمت نهایی این محصول خبری در دسترس نیست.

rajah
2012/01/05, 09:52
کولرهای ترمالتک خیلی خوبن ولی دور 1200 تا 1800 کم نیست برا فن ها

حداقل باید از دور فن هایی با دور 2000 استفاده می کرد

Arsn
2012/01/05, 10:55
مرسی خبر !

سعید جان یادت نره فن ها 14 سانتی متری هستند ! به نظر من قدرت فن برای این هیت سینک ها زیاد هم هست !

اگر واقعا به ادعای ترمالتیک بشه اطمینان کرد که 250 وات را خنک میکنه ، خود من یکی از این را میخرم !

برای ایده آل بودن 2 تا مشکل داره : 1) هیت سینک کوچیکه 2) لوله های انتقال بهتره از مس باشه !

TideHunter
2012/01/05, 11:23
حتما این فن ها با دور بالاتر نویزی صدایی چیزی تولید میکنن که دورش اینقدر پایینه ولی مطمئنم ترمالتک چیزه بد نمی سازه ./// ولی در کل باید بگم که من کولر مستر رو بیشتر از ترمال میپسندم

Yaser_Aramesh
2012/01/05, 11:23
Thermaltakeقصد دارد تا سری جدید خنک کننده پردازنده خود را از خانواده Frio و با نام Frio Extreme را وارد بازار کند. این خنک کننده که روی تمامی سوکت های حال حاضر بازار (Intel , AMD) نصب می شود دارای شش لوله انتقال حرارت از جنس آلومینیوم بوده و از پره های آلومینیومی نیز بهره می برد. این خنک کننده همچنین دارای دو فن 140 میلیمتری بوده که وظیفه گردش هوا میان این پره ها را بر عهده دارد. خنک کننده Frio Extreme از شش عدد لوله انتقال حرارت آلومینیومی نیز بهره می برد. دو فن به کار رفته نیز با سرعتی معادل 1200 تا 1800 دو در دقیقه حرکت می کنند. متأسفانه هنوز اطلاعاتی در خصوص زمان عرضه و قیمت نهایی این محصول خبری در دسترس نیست.
سعید جان ببخشید دو بار نوشتی شش لوله ی انتقال حرارت آلومینیومی.پر رنگ کردم نوشته هاتو!

TideHunter
2012/01/05, 11:25
آره این شیش عدد رو منم متوجه شدم.

Castiel
2012/01/05, 12:13
دوستان بابت اشتباهی که در متن وجود داشت و دوبار در خصوص شش عدد لوله آلومینیومی نوشته شده است، پوزش می طلبم.

*hit m@n*
2012/01/05, 12:41
دوستان بابت اشتباهی که در متن وجود داشت و دوبار در خصوص شش عدد لوله آلومینیومی نوشته شده است، پوزش می طلبم.

حسام جان یه سوال فنی

شما چرا پوزش طلبیدی ؟؟؟؟

البته پوزش صادر شد

با تشکر

rajah
2012/01/05, 13:04
اطلاعات بیشتر :

کیفیت آلیاژ استفاده شده در این تصویر بخوبی مشهوده

کنترل فن ها

جا داره یه فن دیگه هم اضافه کرد:

به طراحی خیره کننده ی پره های هیتسینک نگاه کنید.

پره ها طوری طراحی شدند تا بتوانند از هر دو سمت بخوبی جریان هوا را در طول هیتسینک به جریان درآورند

با این کار کارایی و راندمان فن ها هم در خصوص خنک کردن هیتسینک بالا می رود

چهار سوراخ روی هر هیتسینک مربوط به گیره نصب فن هاست

به نظر بنده اگه لوله ها رو طوری طراحی کنن که بعد از بالا آمدن از طول هیتسینک خود

دوباره به سمت هستسینک کناری رفته و مابین لوله ها سمت مقابل در طول آن هیتسینک

نیز تا پایین به مسیر خود ادامه دهند به نظر شما این طرح جالب نیست؟؟

طراحی :

اینم فایل راهنمای نصب این کولر برای مادربردهایamd و اینتلی

Installation Manual - Intel

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

Installation Manual - AMD

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

P/N

CLP0587

Dimension
148.2(L) x 151(W) x 160(H) mm (2 Fans)

Material
Aluminum Fins
Aluminum & Copper Base

Heatpipe
6mm x 6 PCS

Fan Dimension
140(L) x 140(H) x 25(W) mm

Rated Voltage
12 V

Rated Current
0.5 A

Power Input
7.2 W

Fan Speed
1200 ~ 1800 RPM

Max. Air Flow
106.2 CFM

Max. Air Pressure
2.34 mmH2O

Noise
39 dBA (Max)

Life Expectancy
50,000 Hours

Connector
4 Pin

Power Input
250W

Weight
1,230g

Compatibility

Intel
LGA 2011
LGA 1366
Core i7
LGA 1155/1156
Core i7 / Core i5 / Corei3
LGA 775
Core 2 Extreme / Core 2 Quad / Core 2 Duo / Pentium D / Pentium 4/Pentium / Celeron D / Celeron

AMD
FM1
A-series
AM3+ / AM3
Phenom II / Athlon II / Athlon / Sempron series
AM2+ / AM2
Phenom II / Phenom / Athlon / Sempron series

*hit m@n*
2012/01/05, 13:13
ببخشید دوستان بعد از نصب خنک کننده

هیتسینک کاملا اومده رو رم
این واسه رم ها مشکل ایجاد نمیکنه ؟؟

با تشکر

Castiel
2012/01/05, 13:20
حسام جان یه سوال فنی

شما چرا پوزش طلبیدی ؟؟؟؟

البته پوزش صادر شد

با تشکر

به هر حال اشتباه از من بود که متن را درست چک نکرده بودم
آخه آقای پناهی هم رفتند آذربایجان، دست تنها شدم

rajah
2012/01/05, 13:25
این فن رو میتونست روی هیتسینک سمت چپ نصب کنه که این مشکل پیش نیاد البته الان شرکت gskill بخاطر همین مشکلات

هیتسینک رم هاش رو با ارتفاع کم طراحی میکنه

Amoo
2012/01/05, 13:32
copper=better heat transfer
aluminum=cheaper and lighter

Arsn
2012/01/05, 18:36
سعید جان این ایده شما یه مشکل دارد !

زمانی که قرار باشه هیت سینک و لوله های انتقال حرارتی به شیوه ای که شما فرمودید عمل کنند ، گرما همون اول لوله های انتقال حرارت گیر میکند

به عبارت بهتر حتی اگه شما از طلا به عنوان لوله انتقال حرارت استفاده کنی باز هم نوک لوله با انتهای اون اختلاف دما دارد!

دوستان این فن خیلی هم به نظر بنده جالب نیومد ! اینجور که تو عکس ها معلومه هیت سینک کوچیکه ! تجربه به من نشون داده اگه شما 50 تا فن 50 سانتی هم بزاری ولی هیت سینک کوچیک باشه یا لوله های انتقال آلومینومی باشه کارایی بالا نیست !

باید منتظر باشیم و ادعای 250 واتی بودن این فن را بررسی کنیم !

*hit m@n*
2012/01/05, 18:52
سعید جان این ایده شما یه مشکل دارد !

زمانی که قرار باشه هیت سینک و لوله های انتقال حرارتی به شیوه ای که شما فرمودید عمل کنند ، گرما همون اول لوله های انتقال حرارت گیر میکند

به عبارت بهتر حتی اگه شما از طلا به عنوان لوله انتقال حرارت استفاده کنی باز هم نوک لوله با انتهای اون اختلاف دما دارد!

دوستان این فن خیلی هم به نظر بنده جالب نیومد ! اینجور که تو عکس ها معلومه هیت سینک کوچیکه ! تجربه به من نشون داده اگه شما 50 تا فن 50 سانتی هم بزاری ولی هیت سینک کوچیک باشه یا لوله های انتقال آلومینومی باشه کارایی بالا نیست !

باید منتظر باشیم و ادعای 250 واتی بودن این فن را بررسی کنیم !

راستش علیرضا جان مشکل من با اون قسمتی هست که
هیتسینک روی رم اومده

به نظرم واسه رم مشکل ایجاد میکنه
اگه شما دقت کنی کاملا رو رم هست
فکر کنم یه مورچه هم نتونه از بینش رد بشه

با تشکر

TideHunter
2012/01/05, 19:26
من فکر کنم واسه رم ها خوب هم میشه زیر سایه ی ترمال می تونن به فعالیتشون ادامه بدن .

Arsn
2012/01/05, 19:50
من فکر کنم واسه رم ها خوب هم میشه زیر سایه ی ترمال می تونن به فعالیتشون ادامه بدن .

ولی هر کاری بکنی رم هایی مثل Dominator یا HYperx را نمیتونی نصب کنی !