PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کره جنوبی برای حل مسئله ی اعتیاد به بازی های آنلاین چه کرده بود و چه خواهد کرد؟!

Yaser_Aramesh
2012/01/04, 14:00
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

اعتیاد به بازی های آنلاین در کره ی جنوبی در میان کودکان بسیار زیاد است و آنقدر این مسئله اهمیت یافته و به کودکان خسارت وارد کرده که حکومت کره ی جنوبی به جد به دنبال راه حل افتاده است!
حدود یک ماه پیش وزارت فرهنگ,ورزش و جهانگردی کره ی جنوبی قانونی به نام قانون خاموشی را به اجرا درآورد کطبق آن افراد پایین 16 سال نمی توانند از نیمه شب تا 6 صبح بازی آنلاین انجام دهند.بچه ها از این روش حل مسئله ی اعتیاد راضی نیستند البته ناراحت هم نیستند چون پیچاندن این قانون یک راه حل ساده دارد.واردشدن با ID والدین و فامیل و دوست و آشنا و حتی اگر موفق نشدند که از زیر زبان آنان ID اشان را بیرون بکشند می توانند انواع بازی های تک نفره را که در انواع پلت فرم موجود هست استفاده کنند.

جوانی با نام مستعار Maemi که توسط سایت This Is Game مورد مصاحبه قرار گرفته راه های دور زدن قانون خاموشی را تایید کرده و حرف های جالب زده که با هم میخوانیم :

دوستان من و دیگر کسانی که قانون خاموشی را می شناسید,چیزی عوض نشده,به خاطر اینکه بچه ها هنوز هم می توانند با ID والدین یا دوستان آنلاین شوند یا به صورت تک نفره در کامپیوتر خود بازی کنند.این قانون یک سیستم بی معنی است و همانطور که می دانید این سیستم خواب ما را تضمین کرده بود اما ما هنوز هم درست و حسابی نمی خوابیم نه به خاطر بازی آنلاین بلکه به خاطر نداشتن بازی آنلاین تا صبح مطالعه میکنیم و درس می خوانیم.

Kimin Yang , یک محقق در موسسه جامعه فرهنگی بیهوده بودن این قانون را اذعان کرده و بر این باور است که روش جدیدی باید به جای منع کردن بیاید که کشور در ان کودکان را بهتر درک کند.فرض کنیم بازی کردن زیاد,واقعا به ان مقدار که حکومت فکری می کند خسارت آمیز و مضر است.بعد چطور باید همه ی کارهای درست برای توقف انجام شود؟؟ به جز آن آیا والدین سعی در فهماندن فرزندانشان دارند و آیا می خواهند کمی نظم و انظباط به کودکانشان بی آموزند یا نه؟؟ امیدوارم موفق باشند!

s@j@d
2012/01/04, 14:34
خوب کره باید دولت ایران رو الگو خودش قرار بده که کودکانش به بازی انلاین معتاد نشن . ببینید تو ایران برای پیشگیری از این وضعیت چه روشی رو انتخاب کردن که با یه تیر 100 نشون بزنن . به قول معاون وزارت فناوری که گفته : ما سرعت 128ک.بایت رو برای کابران ایرانی کافی میدونیم (این درحالی است که سرعت 512 ک.بایت از نظر استاندارد جهانی در کل دنیا منسوخ شده)که هم به بازی آنلاین معتاد نشن (شامل همه افراد میشود : پیر و جوان زن و مرد بییواد و باسواد کودک و بزرگ و ...)و هم نتونن فیلم ... دانلود کنن (جالبه نه؟)
به نظر من بهترین روش برای جلوگیری از این کار اینه که دولت کره جنوبی بیاد و اینترنت سرعت بسیار پائیین بهشون بده مثل ما تو ایران .
شما فکر میکنید چرا به ما تو ایران سرعت زیاد نمیدن ؟
به خاطر اینه که دولت به فکر ما هست و برای اینکه ما معتاد بازی آنلاین نشیم اینترنت پرسرعت به ما نمیده .
ببینید چه دولت دل سوزی داریم ؟
خوب روش از این بهتر ؟ =))=))=))=))=))

TideHunter
2012/01/04, 14:55
هشدار !!!!! این کره ای ها نیان بچه های فیلترینگ ایران رو بدوزدن یا با پیشنهاد های وسوسه کننده به کشور خودشون ببرن باید مسئولین دقت بیشتری کنن و مواظب سرمایه های این مملکت باشن .

*hit m@n*
2012/01/04, 16:40
خوب کره باید دولت ایران رو الگو خودش قرار بده که کودکانش به بازی انلاین معتاد نشن . ببینید تو ایران برای پیشگیری از این وضعیت چه روشی رو انتخاب کردن که با یه تیر 100 نشون بزنن . به قول معاون وزارت فناوری که گفته : ما سرعت 128ک.بایت رو برای کابران ایرانی کافی میدونیم (این درحالی است که سرعت 512 ک.بایت از نظر استاندارد جهانی در کل دنیا منسوخ شده)که هم به بازی آنلاین معتاد نشن (شامل همه افراد میشود : پیر و جوان زن و مرد بییواد و باسواد کودک و بزرگ و ...)و هم نتونن فیلم ... دانلود کنن (جالبه نه؟)
به نظر من بهترین روش برای جلوگیری از این کار اینه که دولت کره جنوبی بیاد و اینترنت سرعت بسیار پائیین بهشون بده مثل ما تو ایران .
به خاطر اینه که دولت به فکر ما هست و برای اینکه ما معتاد بازی آنلاین نشیم اینترنت پرسرعت به ما نمیده .

دوسع عزیز چه کسی گفته خط 128 برای کاربران خانگی اجباری است ؟؟؟
من خودم خط 1 مگ دارم و اکثر بچه های داخل فروم خط بالای 128 دارند
این قانون بیخودی میباشد
دور زدن این قانون از آب خوردن هم راحت تر است
چون شرکت های اینترنتی میدانند اگر خط 128 را برای کاربرانشان اجباری کنند بسیاری از مشتریانشان را از دست می دهند.
به همین دلیل راه های زیادی برای این دور زدن وجود دارد ( بهترین راه اینه خط رو اینترنتی شارژ کنید ......)
من اتصال اولیه خودم 128 هست ولی 256 - 512 و 1 مگ هم شارژ میکنم

در زمینه بازی آنلاین هم بگم که کی گفته تو ایران نمیشه با 128 انلاین بازی کرد ؟؟؟
بازی کانتر که یکی از بهترین بازی های آنلاین هست زمان اتصال به اینتر نت سر جمع 20 کیلو بایت هم سرعت مصرف نمیکنه ( خیلی فشار بیاره میشه 30 )
پس میبینین با 128 هم میشه
ضمنا آمار بازی های آنلاین تو ایران کم نیست

با تشکر

doom2009
2012/01/04, 17:17
این قانون بیخودی میباشد
چون شرکت های اینترنتی میدانند اگر خط 128 را برای کاربرانشان اجباری کنند بسیاری از مشتریانشان را از دست می دهند.
به همین دلیل راه های زیادی برای این دور زدن وجود دارد ( بهترین راه اینه خط رو اینترنتی شارژ کنید ......)

در زمینه بازی آنلاین هم بگم که کی گفته تو ایران نمیشه با 128 انلاین بازی کرد ؟؟؟
بازی کانتر که یکی از بهترین بازی های آنلاین هست زمان اتصال به اینتر نت سر جمع 20 کیلو بایت هم سرعت مصرف نمیکنه ( خیلی فشار بیاره میشه 30 )

با تشکر

شما میتوانید اول 128 ثبت نام کنی و بعد هر چی خاستی پهنای بالاتری بصورت اینترنتی شارژ نمایی ولی برای ما که فقط از یک ارائه دهنده خدمات استفاده می کنیم نمیشه اگر 128 ثبت نام کردی اینترنتی فقط و فقط 128 کیلو بیت میتونی شارژ کنی به امید بهتر شدن سپاس

Yaser_Aramesh
2012/01/04, 17:21
شما میتوانید اول 128 ثبت نام کنی و بعد هر چی خاستی پهنای بالاتری بصورت اینترنتی شارژ نمایی ولی برای ما که فقط از یک ارائه دهنده خدمات استفاده می کنیم نمیشه اگر 128 ثبت نام کردی اینترنتی فقط و فقط 128 کیلو بیت میتونی شارژ کنی به امید بهتر شدن سپاس
به جای علیرضای عزیز غلط املایی شما را من میگیرم البته ببخشید اما ما قرار گذاشتیم که دیگه بدون خجالت غلط های بچه ها رو بگیم.doom عزیز که اسم کوچیک ات رو هم نمیدونم,خاستی نه,خواستی

Castiel
2012/01/04, 17:47
البته به خاطر تجربه سه بار تعویض سرویس دهنده، شرکت پارس آنلاین اجازه تغییر تعرفه از 128 به تعرفه های بالاتر را می دهد، اما این امکان در شاتل وجود ندارد و باید با پر کردن فرم درخواست و در صورت تایید، تعرفه شما تغییر پیدا کند!
در شرکت فن آوا هم تجربه تعویض تعرفه نداشتم تا بیان کنم.

doom2009
2012/01/04, 17:49
به جای علیرضای عزیز غلط املایی شما را من میگیرم البته ببخشید اما ما قرار گذاشتیم که دیگه بدون خجالت غلط های بچه ها رو بگیم.doom عزیز که اسم کوچیک ات رو هم نمیدونم,خاستی نه,خواستی

دوست گرامی هر طور راحتی , اسم اینجانب علی هست سواد ما بیشتر از این نمی کشه البته به هر دو صورت درسته معنی رو میرسونه توی اتاق چت هم هر کی هرگونه نوشت مشکلی نداره بنظرم وقتی {و} فقط نوشته میشه خونده نمیشه نوشتن
یا ننوشتن اون مشکلی ایجاد نمی کنه سپاس

*hit m@n*
2012/01/04, 18:18
البته به خاطر تجربه سه بار تعویض سرویس دهنده، شرکت پارس آنلاین اجازه تغییر تعرفه از 128 به تعرفه های بالاتر را می دهد، اما این امکان در شاتل وجود ندارد و باید با پر کردن فرم درخواست و در صورت تایید، تعرفه شما تغییر پیدا کند!
در شرکت فن آوا هم تجربه تعویض تعرفه نداشتم تا بیان کنم.

حسام جان بحث سر تعویض تعرفه نیست
من با همان تعرفه 128 اولیه می توانم 1 مگ هم شارژ کنم

شما هیچ مشکلی برای شارژ اینترنتی برای انواع خطوط ندارید
خیلی از دوستام این کار رو میکنن

با تشکر

s@j@d
2012/01/09, 16:20
این قانون بیخودی میباشد

با تشکر

دوست گرامی این چیزایی که فرمودی کاملا درستن .ولی منظور من از این کامنتها چیزی دیگه بود . اصل منظور رو بگیر داداش خوبم . منظ.رم اینه که ته حرفو بخون .

s@j@d
2012/01/09, 16:24

این قانون بیخودی میباشد

با تشکر

دوست گرامی این چیزایی که فرمودی کاملا درستن .ولی منظور من از این کامنتها چیزی دیگه بود . اصل منظور رو بگیر داداش خوبم . منظ.رم اینه که ته حرفو بخون .
با تشکر از شما دوستان گرامی

darklord
2012/01/09, 17:33
در بازی آنلاین سرعت ping مهم است نه پهنای باند .
اگر اینترنت 2 مگ هم داشته باشیم ولی پینگ بالایی داشته باشد به هیچ عنوان نمی توانید بازی آنلاین بکنید.
در مورد معتاد بازی هم ما تو خونه یکی داریم که برادر کوچکم هست که حتی ناهار و شامشم پای بازی world of warcraft
میخوره .

s@j@d
2012/01/09, 17:42
:d
در بازی آنلاین سرعت ping مهم است نه پهنای باند .
اگر اینترنت 2 مگ هم داشته باشیم ولی پینگ بالایی داشته باشد به هیچ عنوان نمی توانید بازی آنلاین بکنید.
در مورد معتاد بازی هم ما تو خونه یکی داریم که برادر کوچکم هست که حتی ناهار و شامشم پای بازی world of warcraft
میخوره .

دوست عزیز دولت اگه دولت باشه باید فروش بازی در سطح شهر هم ممنوع کنن (فقهای گرامی حرام اعلامش کنن) که داداش کوچولوی شما اینقدر معتاد بازی نشه ...:d:d:d