PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال در مورد نحوه ساخت یک موشن سنسور ساده

shahriyar
2016/09/02, 10:15
سلام.
بنده قصد دارم یک "موشن سنسور ساده" بسازم که چرخش و جابجایی یک نقطه در فضای حقیقی را به نرم افزارهای سه بعدی منتقل بکنه.
تا جایی که خودم تحقیق کردم، اینکار با دو قطعه MPU 6050 و کنترولر Ardunio قابل اجرا هست و میشه با یک برد بلوتوث ، اطلاعات رو به کامپیوتر منتقل کرد (با سپاس ویژه از کاربر ErfanDL (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) که اطلاعات مفیدشون خیلی کمکم کرد)

این هم یک ویدیوی قدیمی از انجام اینکار:

youtube.com/watch?v=6ijArKE8vKU

مشکلات:
1. تابحال با هیچیک از قطعاتی که گفتم از نزدیک کار نکردم! مطمئن نیستم همینها دقت لازم برای کاره من را دارند؟
2. کار کردن با نرم افزار Ardunio و نحوه ذخیره و انتقال اطلاعات به نرم افزارهای سه بعدی رو بلد نیستم.

ممنون میشم دوستانی که اطلاعات دارن، راهنماییم بکنن
سپاس @};-@};-@};-:36::36::36::160::160::160:

ErfanDL
2016/09/02, 13:12
خیلی ساده هست ولی متاسفانه قطعات لازم برای توضیح در دسترس ندارم

Sent from my C6833 using Tapatalk

shahriyar
2016/09/02, 17:46
خیلی ساده هست ولی متاسفانه قطعات لازم برای توضیح در دسترس ندارم

Sent from my C6833 using Tapatalk

ممنون میشم هر موقع فرصت داشتی یه راهنمایی بکنی...

مشکلترین قسمت اون بخشیه که خروجی شتابه سنسور رو بخواییم برای میزان و جهت جابجایی در فضا محاسبه بکنیم!
اینجا راجبه ش صحبت شده :
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

shahriyar
2016/09/04, 14:20
اینم یه نمونه دیگه از چیزی که میخوام :
youtube.com/watch?v=ZYyyaJgKsDg

shahriyar
2016/09/11, 19:03
بالاخره انجامش دادم ! یکم قلق داشت... اگر کسی خواست بگه تا آموزششو بسازم.

حالا مشکل اصلی ذخیره کردن این اطلاعات بصورت زمانبندی شده هستش. یعنی معلوم باشه هر خط اطلاعات xyz در چه زمانی ثبت شدن که بشه با روی محور زمان گذاشتش.