PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنماي خريد پخش‌کننده Blu-Ray

saeid6574598
2012/01/03, 22:47
مزايا و كاربردهاي ديسک‌هاي بلوري ديگر بر همگان روشن است: ويدئوهاي دي‌وي‌دي کمتر از 350هزار پيکسل وضوح دارند، در حالي که ويدئوهاي 1080p بيش از دوميليون پيکسل وضوح تصوير دارند.

اگر به‌تازگي يک تلويزيون HD تهيه کرده‌ايد، بهتر است کم‌کم به سراغ يک پخش‌کننده بلوري برويد. اکنون زمان مناسبي براي اين‌کار است، پخش‌کننده‌هاي بلوري به‌بلوغ کامل رسيده‌اند و مي‌توانند از فناوري‌هاي ديگري چون واي‌فاي و پخش هم‌زمان ويدئو نيز پشتيباني کنند. امروزه با قيمت حدود 200دلار، مي‌توان يک پخش‌کننده خوب تهيه کرد. البته هنوز گزينه‌هاي زيادي وجود دارد که هنگام خريد بايد به ‌آنها دقت کرد.

اطلاعات پايه

اگر تلويزيوني با کيفيت 1080p داريد، بايد تمايل بيشتري براي خريد يک پخش‌کننده بلوري داشته باشيد. شايد پيشنهاد اين مساله در سال گذشته خيلي منطقي نبود، چرا که پخش‌کننده‌ها گران بودند و تلويزيون‌هاي HD هم قيمت بالايي داشتند. اما امروزه تلويزيون‌هاي HD تنها تلويزيون‌هاي موجود در بازار هستند و واضح است که بلوري به‌جاي دي‌وي‌دي قرار خواهد گرفت.

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

هر چقدر هم که قيمت يک پخش‌کننده دي‌وي‌دي ارزان باشد،‌ خريد آن عجيب به‌‌نظر مي‌رسد، چرا که تمام پخش‌کننده‌هاي بلوري قادر هستند دي‌وي‌دي‌ها را بخوانند و با پردازنده داخلي خود، مجددا با کيفيت بهتري پردازش کنند. يعني خريد بلوري حتي براي نمايش دي‌وي‌دي‌ها هم مفيدتر است.
دو قابليت موجود در ديسک‌هاي بلوري امروزه بسيار مورد توجه واقع مي‌شوند و از جذابيت خاصي برخوردارند: نمايش جايزه و ديسک بلوري زنده.
نمايش جايزه (Bonus View) قابليت تصوير در تصوير است و هنگامي فعال مي‌شود که پخش‌کننده شما از دکودر صدا و تصوير ديگري نيز برخوردار باشد. (تقريبا تمام دستگاه‌هايي که در دو سال اخير توليد شده‌اند، از اين قابليت پشتيباني مي‌کنند.) ديسک‌هاي بلوري‌زنده نيز از محتواي قابل دانلود يا محتواي وب پشتيباني مي‌کنند.

برخي از پخش‌کننده‌ها نشان BD-Live Ready‌ دارند. هنگام خريد اين دستگاه‌ها به‌‌ياد داشته باشيد که اين پخش‌کننده‌ها از حافظه داخلي براي پشتيباني از اين قابليت برخوردار نيستند، اما مي‌توان از يک حافظه جانبي همچون USB ديسک‌ها براي فعال‌سازي چنين قابليتي استفاده کرد. اگر به‌‌نظرتان از اين قابليت زياد استفاده مي‌کنيد، بايد پخش‌کننده‌اي تهيه کنيد که داراي حافظه داخلي است. پخش‌کننده‌هاي سامسونگ BD-C6500 و سوني BDP-S570 از اين نوع پخش‌کننده‌ها هستند.

اتصالات

تمام پخش‌کننده‌هاي بلوري از کابل HDMI استفاده مي‌کنند و مي‌توانند از طريق همين يک کابل، صدا و تصوير را منتقل کنند. پورت HDMI مي‌تواند از وضوح تصوير بلوري، به‌علاوه انواع فرمت‌هاي صوتي (از جمله Dolby TrueHD و DTS-HD) پشتيباني کند. فقط چند شرکت سازنده، کابل HDMI را داخل بسته مي‌گذارند، بنابراين ممکن است بعد از خريد بلوري و بازگشت به ‌خانه، با نبود کابل مواجه شويد.

بيشتر فيلم‌هاي بلوري با فرمت 1080p24 ذخيره مي‌شوند و بيشتر پخش‌کننده‌ها براي اين‌که جلوه سينمايي خلق کنند، از اين فرمت پشتيباني مي‌کنند. همچنين پخش DVDها در دستگاه‌هاي بلوري تا کيفيت 480p بيشتر انجام نمي‌شود و به دليل مشکلات تجاري مجوز دي‌وي‌دي‌ها، بالا بردن کيفيت بيشتر از اين ممکن نيست.
تقريبا تمام پخش‌کننده‌هاي بلوري يک پورت اترنت دارند تا به شبکه متصل شوند. بسياري از شبکه‌هاي واي‌فاي نيز پشتيباني مي‌کنند، بنابراين مي‌توان از طريق يک کابل شبکه که به اينترنت متصل است،‌ از قابليت‌هاي بلوري زنده و به‌روزرساني سخت‌افزارهاي هر دستگاه نيز بهره‌مند شد.

قابليت‌هاي وب

اکثر پخش‌کننده‌ها از اينترنت براي دسترسي به محتواي تصويري و صوتي استفاده مي‌کنند. مي‌توان با کمک همين بلوري‌ها و در حالي که به مبل پذيرايي خود تکيه زده‌ايد، پيکاسا، نت‌فليکس، Vudu،Pandora و Slacker را به‌طور کامل چک کنيد. برخي از سازندگان همچون سامسونگ و ويزيو، از ويجت‌هايي پشتيباني مي‌کنند که اخبار، آب و هوا و دسترسي به سايت‌هايي چون فيس‌بوک و تويتر را از طريق تلويزيون فراهم مي‌کنند.

و در نهايت، بهتر است به سوني پلي‌استيشن3 اشاره کرد که علاوه بر قابليت‌هايي که يک پخش‌کننده بلوري‌ دارد، مي‌توان با آن بازي هم کرد.

معماي سه‌بعدي؟

اگر اخبار سازندگان تلويزيون را دنبال کرده ‌باشيد، مي‌دانيد که قرار است به‌زودي تلويزيون‌هاي سه‌بعدي به‌وفور در بازار يافت شوند. اگر شما جزو آن دسته از مشتريان هستيد که همواره روي موج فناوري حرکت مي‌کنيد و مي‌خواهيد به‌‌سراغ تلويزيون‌هاي سه‌بعدي برويد، بهتر است به‌دنبال پخش‌کننده بلوري باشيد که از ديسک‌هاي سه‌بعدي بلوري نيز پشتيباني مي‌کند.
از مدل‌هاي معرفي شده، تنها Sony BDP-S570 و پلي‌استيشن‌3 از چنين چيزي پشتيباني مي‌کنند. از آنجايي که هنوز تعداد تلويزيون‌هاي سه‌بعدي به اندازه قابل توجهي نرسيده است، هنوز نمي‌شود اين قابليت دستگاه‌ها را به‌‌خوبي محک زد، اما تمامي سازندگان قول داده‌اند در سال 2010 حداقل يک مدل با قابليت 3بعدي عرضه کنند.

به نقل از : تبیان

Navid.y
2012/08/27, 02:56
سلام

چند روز پیش یک تلویزیون LG 47LM86000 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.بررسی-تلویزیون-هوشمند-lm8600-شرکت-lg) گرفتم. سینمای خودش اصلاً به درد نمیخوره و قصد خرید یک سینمای خانگی رو دارم. لطفاً بهترین مدلی که به درد این دستگاه میخوره معرفی کنید.

در ضمن این تلویزیون فوق العاده هست و من هنوز نتونستم ایراد منطقی ازش بگیرم!!! ضد ضربه هم هست!!!!!!

مدل سینمای خودش این هست و اگر کسی خریدار هست هرچه زودتر اعلام کنه. LH-876HTS

saeid6574598
2012/08/27, 10:10
سینمای خانگی HB-994PK الجی ، گزینه معقولی می تواند باشد .

VSH-Katana
2012/08/27, 12:55
به نظر من اگه بودجه اش باشه آریانا خیلی خوبه!

Navid.y
2012/08/28, 22:30
به نظر من اگه بودجه اش باشه آریانا خیلی خوبه!
الآن هم دنبال آریانا هستم هم آپولو و همین مدل بالایی هستم. پس فردا دارم میرم که بخرم. اگه مدل خاصی میشناسی لطفاً بگو.

VSH-Katana
2012/08/29, 01:16
همین آریانا خیلی عالیه!