PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی در مورد محدود کردن حجم از طریق مودم یا با استفاده از نرم افزار

ApocalypseNow
2016/08/15, 19:58
درود

بنده به دنبال مودمی ( به غیر از میکروتیک) می گردم که امکان تعریف یک سقف جهت مصرف حجم در حالت وایرلس را داشته باشه . یعنی یک کاربر مثلا تا 100 مگ امکان مصرف داشته باشه .
اگر هم نرم افزاری میشه این کار را انجام داد لطفا معرفی کنید.

در حال حاضر W8970 دارم ولی این قابلیت را من پیدا نکردم داخل مودم. فقط قابلیت کنترل پهنای باند و نمایش میزان مصرف را واسه یوزرها داشت

باتشکر

ErfanDL
2016/08/15, 20:20
درود

بنده به دنبال مودمی ( به غیر از میکروتیک) می گردم که امکان تعریف یک سقف جهت مصرف حجم در حالت وایرلس را داشته باشه . یعنی یک کاربر مثلا تا 100 مگ امکان مصرف داشته باشه .
اگر هم نرم افزاری میشه این کار را انجام داد لطفا معرفی کنید.

در حال حاضر W8970 دارم ولی این قابلیت را من پیدا نکردم داخل مودم. فقط قابلیت کنترل پهنای باند و نمایش میزان مصرف را واسه یوزرها داشت

باتشکر

از نرم افزار Networx استفاده کنید

ApocalypseNow
2016/08/15, 20:32
از نرم افزار Networx استفاده کنید

من خودم با کابل به مودم وصل شدم . بنده درست متوجه نشدم . با نصب این نرم افزار میشه به مودم دسترسی پیدا کرد و محدودیت گذاشت یا اینکه بنده باید دانگل وایرلس بگذارم و با وایرلس وصل بشم و بعد اینترنت را share کرده و محدود کنم ؟
و اینکه مودم با این قابلیت نیست؟

ErfanDL
2016/08/15, 21:47
من خودم با کابل به مودم وصل شدم . بنده درست متوجه نشدم . با نصب این نرم افزار میشه به مودم دسترسی پیدا کرد و محدودیت گذاشت یا اینکه بنده باید دانگل وایرلس بگذارم و با وایرلس وصل بشم و بعد اینترنت را share کرده و محدود کنم ؟
و اینکه مودم با این قابلیت نیست؟
روی سیستم کاربران باید نصب کنید
فقط میکروتیک این قابلیت ها رو داره مودم های لینکسیس هم دارن که خیلی گرون هستن

ApocalypseNow
2016/08/15, 22:02
فراموش کردم که بگم . مصرف از طریق موبایل هست

ApocalypseNow
2016/08/15, 22:04
فراموش کردم که بگم . مصرف از طریق موبایل هست

یک مدل میکروتیک و یک مدل هم لینکسیس هم بگید . قیمت زیاد مهم نیست چون در دراز مدت پول گیگ مصرفی بیشتر از هزینه صرف شده واسه مودم میشه

ErfanDL
2016/08/15, 22:24
یک مدل میکروتیک و یک مدل هم لینکسیس هم بگید . قیمت زیاد مهم نیست چون در دراز مدت پول گیگ مصرفی بیشتر از هزینه صرف شده واسه مودم میشه
وقتی با یه میکروتیک 90 تومنی میشه این کارو کرد نیاز نیست لینکسیس 3.5 میلیونی تهیه کنید
Mikrotik hAP Lite

ApocalypseNow
2016/08/16, 14:39
وقتی با یه میکروتیک 90 تومنی میشه این کارو کرد نیاز نیست لینکسیس 3.5 میلیونی تهیه کنید
Mikrotik hAP Lite

درود
بنده این مدل را تهیه کردم . اگر امکان دارد نحوه کانفیگ را توضیح دهید . ذکر مسیر مراحل در وین باکس کفایت میکند احتیاجی به عکس نیست.

سناریو هم بدین شرح است که
از یک مودم اینترنت وارد میکروتیک میشه .
از میکروتیک یه کابل به سوئیچ 5 پورت معمولی دیلینک و از سوئیچ به سیستم زده میشه
اینترنت باید به صورت لن و وایرلس فعال بشه

ممنون .

ErfanDL
2016/08/16, 16:19
درود
بنده این مدل را تهیه کردم . اگر امکان دارد نحوه کانفیگ را توضیح دهید . ذکر مسیر مراحل در وین باکس کفایت میکند احتیاجی به عکس نیست.

سناریو هم بدین شرح است که
از یک مودم اینترنت وارد میکروتیک میشه .
از میکروتیک یه کابل به سوئیچ 5 پورت معمولی دیلینک و از سوئیچ به سیستم زده میشه
اینترنت باید به صورت لن و وایرلس فعال بشه

ممنون .

با سلام

دوست عزیز باید هات اسپات راه اندازی کنید