PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاره خرید سیستم جهت simulation - بودجه هفت میلیون

8813222
2016/07/26, 06:50
سلام دوستان.

راستش بنده در زمینه شبیه سازی مایعات فعالیت می کنم، میخواستم لطف کنید با توجه به بودجه 7 تومنی که دارم یه کانفیگ خوب و بهینه برای اینکار معرفی کنید.

همونطوری که میدونید، در این زمینه قدرت پردازشی به شدت مهم هست و تا میشه باید این بخش قوی باشه، شاید بشه از گرافیک کم کرد و CPU رو قوی تر انتخاب کرد!

راستی نظرتون در مورد مادربوردهای Dual-Socket چیه؟
بی صبرانه منتظر نظراتتون هستم؟ پیشاپیش ممنون.

third person
2016/07/28, 16:57
سلام دوستان.

راستش بنده در زمینه شبیه سازی مایعات فعالیت می کنم، میخواستم لطف کنید با توجه به بودجه 7 تومنی که دارم یه کانفیگ خوب و بهینه برای اینکار معرفی کنید.

همونطوری که میدونید، در این زمینه قدرت پردازشی به شدت مهم هست و تا میشه باید این بخش قوی باشه، شاید بشه از گرافیک کم کرد و CPU رو قوی تر انتخاب کرد!

سلام . با چه نرم افزاری شبیه سازی رو انجام میدید بیشتر ؟ مونیتور هم نیاز دارید ؟

ErfanDL
2016/07/28, 17:04
سلام دوستان.

از لینوکس استفاده می کنید یا ویندوز ؟

8813222
2016/08/04, 07:32
با RealFlow و احتمالا هودینی... مانیتور فعلا خیلی مهم نیست.

از ویندوز استفاده می کنم.

third person
2016/08/04, 08:41
با RealFlow و احتمالا هودینی... مانیتور فعلا خیلی مهم نیست.

از ویندوز استفاده می کنم.
شما بفرمایید که چه زمانی قصد خرید دارید ؟

Reza Eshraghi
2016/08/04, 09:35
سلام دوستان.

سلام
حداقل بودجه برای سیستم با کانفیگ Dual Socket با در نظر گرفتن قیمت برد و CPU و رم و کیس و کولینگ مناسب 10 میلیون تومان هست
در بعضی مدل های خاص از این بردها یک چیپ تصویری آنبرد در نظر گرفته شده که بدون کارت گرافیک هم تصویر میدن
بعضی از این نرم افزارها با کانفیگ GPU-Based کارایی بهتری دارند. یعنی در واقع در همین Realflow بعضی پردازش ها با GPU عملکرد بهتری دارند و در بعضی پردازش ها با CPU
با 7 میلیون چیز خیلی خاصی نمیتونید بخرید میشه یک سیستم X99 معمولی با نهایت 32 گیگابایت رم و پردازنده Core i7 6800K
فعلاً زمان خرید رو که مدیر انجمن فرمودند اعلام کنید تا برسیم به بقیه مراحل راهنمایی

8813222
2016/08/04, 10:55
شما بفرمایید که چه زمانی قصد خرید دارید ؟

شاید 1 ماه دیگه!

میشه با توجه به نوع فعالیت ام کانفیگ های مورد نظرتون رو اعلام کنید!؟

ممنون

third person
2016/08/04, 12:07
شاید 1 ماه دیگه!

میشه با توجه به نوع فعالیت ام کانفیگ های مورد نظرتون رو اعلام کنید!؟

ممنون
دوست عزیز تا یک ماه دیگه که نه قیمت ها به این صورت خواهد بود و نه موجودی قطعات . حداکثر یک هفته قبل از خرید تشریف بیارید و اقدام به گرفتن مشاوره کنید .
کلیات سیستم هم همانطور که آقا رضا اشاره کردن بر مبنای سوکت 2011-3 و پردازنده های Braodwell-E خواهد بود.

8813222
2016/08/04, 15:30
دوستان، اصلا شما فرض بگیرید همین 3-2 روز آینده بنده قصد خرید دارم!!! منظورم اینه که با توجه به بودجه یه کانفیگی معرفی کنید.

پیشاپیش ممنون.