PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خرید مودم روتر تا 200 تومن

mmotlagh
2016/06/15, 23:05
سلام به همه دوستان من نمونه های مشابه سوالم رو مطالعه کردم ولی به نتیجه نرسیدم
من یه مودم روتر میخوام که باهاش شبکه وایرلس توی شرکت راه اندازی کنم
5 تا کامپیوتر الان داریم شاید نهایتا به 10 تا برسیم، شبکه رو واسه به اشتراک گذاری فایلها و پرینتر و اینترنت میخوایم
ضمنا میخوام مودم رو از طریق کابل شبکه به یکی از کامپیوتر ها وصل کنم و اون رو domain بگیرم متراژ دفتر هم الان 60 متره نهایتا بشیم 100 متر
خیلی مطالعه کردم ولی تناقض زیاد دیدم
یکی یه مدل رو معرفی می کنه میگه عالیه یکی میگه افتضاحه، مودمهایی که اینجا معرفی شده بود رو هم توی دی جی کالا دیدم نظرات کاربرا خیلی خیلی متناقضه
ضمنا چون توی محل خدمات اینترنت نیس (شرق تهران) مجبوریم از دانگل 3g استفاده کنیم
ممنون میشم که با راهنماییتون منو از سردر گمی در بیارین
سپاس از شما مودم هایی که تا حالا مطالعه کردم در موردشون
DLINK 2790U
مودم N12 ایسوس
مودم روتر linksys router X1000
TP-LINK TD-W8970 N300 Wireless Gigabit ADSL2+ Modem Router

ErfanDL
2016/06/15, 23:28
سلام به همه دوستان من نمونه های مشابه سوالم رو مطالعه کردم ولی به نتیجه نرسیدم
من یه مودم روتر میخوام که باهاش شبکه وایرلس توی شرکت راه اندازی کنم
5 تا کامپیوتر الان داریم شاید نهایتا به 10 تا برسیم، شبکه رو واسه به اشتراک گذاری فایلها و پرینتر و اینترنت میخوایم
ضمنا میخوام مودم رو از طریق کابل شبکه به یکی از کامپیوتر ها وصل کنم و اون رو domain بگیرم متراژ دفتر هم الان 60 متره نهایتا بشیم 100 متر
خیلی مطالعه کردم ولی تناقض زیاد دیدم
یکی یه مدل رو معرفی می کنه میگه عالیه یکی میگه افتضاحه، مودمهایی که اینجا معرفی شده بود رو هم توی دی جی کالا دیدم نظرات کاربرا خیلی خیلی متناقضه
ضمنا چون توی محل خدمات اینترنت نیس (شرق تهران) مجبوریم از دانگل 3g استفاده کنیم
ممنون میشم که با راهنماییتون منو از سردر گمی در بیارین
سپاس از شما مودم هایی که تا حالا مطالعه کردم در موردشون
DLINK 2790U
مودم N12 ایسوس
مودم روتر linksys router X1000
TP-LINK TD-W8970 N300 Wireless Gigabit ADSL2+ Modem Router
سلام
پیشنهاد من linksys هست

mmotlagh
2016/06/16, 09:00
سلام
پیشنهاد من linksys هست

سلام، مشکل من اینه که این مدل linksys از دانگل 3g پشتیبانی نمی کنه و usb نداره، آیا راهی هست که ما با این سیستم هم اینترنت (سیم کارتی) داشته باشیم و هم شبکه؟

ErfanDL
2016/06/16, 09:29
سلام، مشکل من اینه که این مدل linksys از دانگل 3g پشتیبانی نمی کنه و usb نداره، آیا راهی هست که ما با این سیستم هم اینترنت (سیم کارتی) داشته باشیم و هم شبکه؟

خب شما دانگل رو وصل کن به یه سیستم و اینترنت رو Share کن

mmotlagh
2016/06/16, 10:54
خب شما دانگل رو وصل کن به یه سیستم و اینترنت رو Share کن

ما الان دو تا از کامپیوترهامون با کابل به هم وصلن و بقیه هم موقع اضطراری با شبکه adhoc وصل میشن به هم، من روی این ساختار همین کار رو کردم و اینترنت share نشد یعنی اونی که با کابل وصل بود اینترنت نداشت و اونهایی که به adhoc وصل بودن هم نداشتن ... و مجبور شدم اینترنت رو از طریق hotspot یه دستگاه موبایل برقرار کنم ... خیلی هم مطالعه کردم، یه جا نوشته بود دانگل رو با کارت شبکه باید bridge کنی ولی واسه دانگل این موضوع فعال نیس، یعنی کارت شبکه با کارت شبکه بی سیم با هم bridge میشن ولی دانگل 3g گزینه bridge واسش غیر فعاله ... مگه اینکه الان یه مودم dlink9730 توی خونه دارم بیارم تست کنم ... آیا راهی نیس که این مودم سیگنال hotspot موبایل رو بگیره و بندازه روی شبکه بیسیم؟

ErfanDL
2016/06/16, 11:59
ما الان دو تا از کامپیوترهامون با کابل به هم وصلن و بقیه هم موقع اضطراری با شبکه adhoc وصل میشن به هم، من روی این ساختار همین کار رو کردم و اینترنت share نشد یعنی اونی که با کابل وصل بود اینترنت نداشت و اونهایی که به adhoc وصل بودن هم نداشتن ... و مجبور شدم اینترنت رو از طریق hotspot یه دستگاه موبایل برقرار کنم ... خیلی هم مطالعه کردم، یه جا نوشته بود دانگل رو با کارت شبکه باید bridge کنی ولی واسه دانگل این موضوع فعال نیس، یعنی کارت شبکه با کارت شبکه بی سیم با هم bridge میشن ولی دانگل 3g گزینه bridge واسش غیر فعاله ... مگه اینکه الان یه مودم dlink9730 توی خونه دارم بیارم تست کنم ... آیا راهی نیس که این مودم سیگنال hotspot موبایل رو بگیره و بندازه روی شبکه بیسیم؟
اون دانگلی که شما داری مدلش چیه؟ چون مودم ها با هر دانگلی سازگار نیستند

mmotlagh
2016/06/16, 12:45

مودم دی لینک:
D-Link DWM-156 3G HSUPA USB Adapter
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

mmotlagh
2016/06/16, 15:39

دانگل دی لینک :
D-Link DWM-157 3G USB Modem

ErfanDL
2016/06/16, 21:35
دانگل دی لینک :
D-Link DWM-157 3G USB Modem
پیشنهاد میکنم یکی از 3 روتر زیر رو تهیه کتید

TL-MR3040/TL-MR3420/TL-MR3020

mmotlagh
2016/06/17, 08:36
پیشنهاد میکنم یکی از 3 روتر زیر رو تهیه کتید

TL-MR3040/TL-MR3420/TL-MR3020

یعنی یکی از اینا رو بگیرم و با کابل شبکه وصل کنم به مودم روتر لینک سیس؟ یا با کابل شبکه وصل کنم به یکی از کامپیوترها؟ و اینطوری اینترنتش رو به اشتراک بزارم؟ و یا منظور اینه که یکی از اینها رو بگیرم و کلا جای مودم روتر شبکه هم ازش استفاده کنم؟
یه مساله هم هست، ما در نهایت اینترنت کابلی می گیریم (با تغییر جایی که هستیم) یا اینترنت بیسیم هم بگیریم به یه مودمی وصلش می کنیم که بتونه با کابل شبکه به ساختار شبکه مون وصل بشه و اینترنت سیم کارتی کلا واسه ما موقته

ErfanDL
2016/06/17, 09:52
یعنی یکی از اینا رو بگیرم و با کابل شبکه وصل کنم به مودم روتر لینک سیس؟ یا با کابل شبکه وصل کنم به یکی از کامپیوترها؟ و اینطوری اینترنتش رو به اشتراک بزارم؟ و یا منظور اینه که یکی از اینها رو بگیرم و کلا جای مودم روتر شبکه هم ازش استفاده کنم؟
یه مساله هم هست، ما در نهایت اینترنت کابلی می گیریم (با تغییر جایی که هستیم) یا اینترنت بیسیم هم بگیریم به یه مودمی وصلش می کنیم که بتونه با کابل شبکه به ساختار شبکه مون وصل بشه و اینترنت سیم کارتی کلا واسه ما موقته
پورت این روتر رو وصل کن به مودمت مشکل حل میشه

mmotlagh
2016/06/17, 17:28
پورت این روتر رو وصل کن به مودمت مشکل حل میشه

متوجه نشدم ... منظور شما اینه که کلا مودم روتر 3g استفاده کنم؟

ErfanDL
2016/06/17, 17:34
متوجه نشدم ... منظور شما اینه که کلا مودم روتر 3g استفاده کنم؟
آی پی مودم رو دستی بده و gateway رو از مودم حذف کن آی پی روتر هم دستی بذار تو رنج آی پی مودم و gateway رو دستی بده به سیستم ها

mmotlagh
2016/06/17, 21:51
آی پی مودم رو دستی بده و gateway رو از مودم حذف کن آی پی روتر هم دستی بذار تو رنج آی پی مودم و gateway رو دستی بده به سیستم هادوست من شما حرفه ای هستی و من با این اشارات تخصصی پاک گیج شدم رفت.من باید کدوم مودم روتر رو بخرم؟ لینک سیس 1000 ؟مودم 3g دی لینک که دارم رو بزارم کنار؟ به جاش یکی از اون مودم روترهای تی پی لینک رو بخرم؟خوب اینطوری مثل این می مونه که یه لینک سیس 350 تومنی خریده باشم....ای کاش اجازه میدادی همون مودمهای DLINK 2790Uیا TP-LINK TD-W8970 N300 Wireless Gigabit ADSL2+ Modem Routerرو بگیرم بره، دومی پیشنهاد خودت هست که به یکی از دوستان تا سقف 150 تومن واسه بازی پیشنهاد داده بودی ... ما الان استفاده مون از شبکه فقط درحد برداشت و گذاشتن فایل تا 500 مگ هستش و حتی با adhoc داریم کار می کنیم و بزرگترین دلیل این کار من اینه که وقتی میخوایم به شبکه بیسیم وصل بشیم باید از اینترنت بی سیم قطع بشیم و همکارا در عذابنمن الان یه دی لینک 2730 دارم توی خونه توی این چند سال که خریدمش شاید سالی دو بار خاموشش کردیم. عین بنز داره کار می کنه. نظرت چیه ببرم تست کنم ببینم شبکه چطور جواب میده؟

ErfanDL
2016/06/17, 22:10
دوست من شما حرفه ای هستی و من با این اشارات تخصصی پاک گیج شدم رفت.من باید کدوم مودم روتر رو بخرم؟ لینک سیس 1000 ؟مودم 3g دی لینک که دارم رو بزارم کنار؟ به جاش یکی از اون مودم روترهای تی پی لینک رو بخرم؟خوب اینطوری مثل این می مونه که یه لینک سیس 350 تومنی خریده باشم....ای کاش اجازه میدادی همون مودمهای DLINK 2790Uیا TP-LINK TD-W8970 N300 Wireless Gigabit ADSL2+ Modem Routerرو بگیرم بره، دومی پیشنهاد خودت هست که به یکی از دوستان تا سقف 150 تومن واسه بازی پیشنهاد داده بودی ... ما الان استفاده مون از شبکه فقط درحد برداشت و گذاشتن فایل تا 500 مگ هستش و حتی با adhoc داریم کار می کنیم و بزرگترین دلیل این کار من اینه که وقتی میخوایم به شبکه بیسیم وصل بشیم باید از اینترنت بی سیم قطع بشیم و همکارا در عذابنمن الان یه دی لینک 2730 دارم توی خونه توی این چند سال که خریدمش شاید سالی دو بار خاموشش کردیم. عین بنز داره کار می کنه. نظرت چیه ببرم تست کنم ببینم شبکه چطور جواب میده؟
دوست خوبم مگه شما نمی خواهید اینترنت 3G روی سیستم ها داشته باشید؟ اون دانگلی که شما دارید با اون 3 تا روتری که معرفی کردم سازگار هست تو سایت dlink هم چیزی راجع به سازگاری این دانگل با مودم هاش توضیح نداده. شما با مودم خودتون تست کنید ببینید جواب میده یا نه ولی به احتمال قوی با 2750u سازگاری داره

mmotlagh
2016/06/18, 00:38
دوست خوبم مگه شما نمی خواهید اینترنت 3G روی سیستم ها داشته باشید؟ اون دانگلی که شما دارید با اون 3 تا روتری که معرفی کردم سازگار هست تو سایت dlink هم چیزی راجع به سازگاری این دانگل با مودم هاش توضیح نداده. شما با مودم خودتون تست کنید ببینید جواب میده یا نه ولی به احتمال قوی با 2750u سازگاری داره

چرا میخوام ولی اولویت اول شبکه اس، بله به نظرم باید برم سمت 2750u یا 2790u

ErfanDL
2016/06/18, 14:56
چرا میخوام ولی اولویت اول شبکه اس، بله به نظرم باید برم سمت 2750u یا 2790u
شبکه برات مهمه برو سمت روترهای میکروتیک اون 2750 هم به عنوان gateway اینترنت استفاده کن