PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : وقایع اتفاقیه !

Arsn
2012/01/02, 18:48
سلام میکنم خدمت دوستان سخت افزاری گل !

این تاپیک را درست کردم که وقایع روزانه زندگی خودمون را که یه ارتباطی هم با کامپیوتر و سخت افزار و نرم افزار داشته باشند مطرح کنیم و از هم دیگه تجربه کسب کنیم !

نوشته های ما میتونه در باره ی این که امروز مثلا به گارانتی رفتم ، یا امروز برای اولین تجربه اورکلاک داشتم ، با فلان نرم افزار به مشکل برخوردم ، استاد کامیپیوتر ما امروز یه درس قشنگی داد و یا هر چیز دیگه ای باشه !

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

فقط دوستان خودتون مسالی که مطرح میکنید را یه آنالیز بکنید تا مسله ای پیش نیاد (از نظر فروم)

Arsn
2012/01/02, 19:08
امروز من یه کارت گرافیک سافایر 6850 را بردم گارانتی سایبر ! مسیرش که نسبت به خونه ما دور بود ! خیابان بهار - برج بهار ! یادش بخیر بچه که بودم بعضی اوقات اونجا لباس میخریدیم !

به هر حال با هزار مشکل بعد از امتحان زبان که امروز داشتم به گارانتی رسیدم ! به پلاک 289 رفتم !

یه مغازه بود ! شاید 12 متری ! کل گارانتی سایبر ! ولی خب اونجا فقط گارانتی بود و بخش فروش جای دیگری بود ! دو مرد خوش رو از من استقبال کردند و وقتی گفتم از طرف آقای پناهی و آشنای ایشون هستم ، گل از گلشون شکفت ! تحویل گرفته شدم !

زمانی که کارت را از من گرفتن و روی سیستم گذاشتن ویندوز Xp سیستمشون بالا اومد ! در اون لحظه قلب من توی کفشم بود !

این چرا تصویر داد ؟ قاعدتا این باید موقع ورود به ویندوز BSOD میداد ! هیچی در اون لحظه یه ثانیه به مادربوردم مشکوک شدم ! آخه دو روزه قبلش توی عملیات فلش کردن 2 عدد 6850 را به مقام رفیع "سلام گارانتی" نایل کرده بودم ! یکیشون همون روز به دستم رسید و دیگری حدود 1 ماه قبل در شرکت فیوچر برام تعویض شده بود !

به هر حال دوستانمون توی شرکت سایبر درایور کارت گرافیک کاتالیست 11.12 رو نصب کردند (با سرعتی در حد لاکپشت) ! و خوشبختانه تصویر به حالت 4bit رفت !

این کارت دو روز پیش زمان فلش به 6870 وسط کار Dead شده بود و بایوس نصفه نیمه کار میکرد مثلا Gpu Clock برابر 100 بود !!!

حالا من و دوستان شرکت سایبر کمی یخمون آب رفته بود ! من براشون از اورکلاک میگفتم و اون ها از شرایطی که باید رعایت کنم تا کارت جزو گارانتی باشه ! زمانی که ویدیو داشت نمایش داده میشد قیافه یکیشون که نسبت به دیگری از اورکلاک کمتر میدونست دیدنی بود ! به خصوص چشماش !

ویدیو اورکلاک 8150 به 8/429 را بهشون نشون دادم ! این ویدیو معجزه میکنه ! داشتم مخشون رو میخوردم که دیدم یکی از تعمیرکار ها زنگ زد که یه 6850 برای من بیارند !

اما این 45 دقیقه برای من خیلی مفید بود ! هم دو تا تقریبا دوست و راهنما پیدا کرده بودم ، هم 6850 نو گرفته بودم ، هم این که چه جوری گارانتی را بپیچونم ، و به من قول دادند که هر بلایی سر کارت بیارم مسله ای نیست و در صورتی که خیلی قابل تشخیص نباشه برام تعویض میکنند ، تازه وعده اورکلاک کارت های سافایر در نمایشگاهی که تا چند وقت دیگه دارند را هم به بنده دادند !
اون هم با LN2 و در حالی که خیالت راحت حتی اگه تو ولت مد هم بسوزونیش مسله ای ندارد !

بعد حدود 45 دقیقه با یه 6850 از سایبر اومدم بیرون در حالی که یه آهنگ از سیاوش قمیشی گوش میدادم !

آهنگ : طاقت بیار عزیز ، ما هر دو بی کسیم ، طاقت بیار عزیز ، داریم میرسیم ....

وقتی این آهنگ پخش میشد خندم گرفته بود ! چون حکایت من و 6850 بود ! قمیشی داشت به من میگفت که طاقت بیارم و تو راه بلایی سر 6850 نیارم ! وقتی رسیدی خونه هر کاری میخوای بکن !

بله ! این بود حکایت 6850 من و سفرم به سایبر ! انشالله 4شنبه هم 6850 دومم را که احتمال زیاد در شرکت فیوچر تعویض شده میگیرم و یه بررسی خوب از کارایی این کارت ها در حالت کراس فایر میزارم !

doom2009
2012/01/02, 19:54
خیلی جالب بود مخصوصا آهنگ سیاوش قمیشی , دوست عزیز ما که از کارت گرافیک فقط بازی شو بلدیم ولی در کل آموزنده بود خیلی دوست دارم همچین خاطراتی رو که هم آموزنده است هم جالب هستن رو مطالعه نمایم دوست من اینجانب تمام این مسائل رو بکلی درک می کنم ولی نه امکانات این کارها نه محل نه اطلاعات اینجانب جوابگوی این گونه مسائل هست ولی در کل پیگیر این مسائل هستم مطمئن هستم روزی به کارم بیاد و از شما و تمام دوستانی که در این زمینه ها فعالیت می کنند کمال تشکر را دارم

doom2009
2012/01/02, 19:59
آهنگ : طاقت بیار عزیز ، ما هر دو بی کسیم ، طاقت بیار عزیز ، داریم میرسیم ....

>آهنگ : طاقت بیار رفیق ، ما هر دو بی کسیم ، طاقت بیار رفیق ، داریم میرسیم ....<

Arsn
2012/01/02, 20:30
خواهش میکنم

سلام میکنم به علی آقای گل !

یعنی شما هیچ وقت سیستمت ویروسی نشده ؟ طی یه اشتباه فرمت نشده ؟ کارت گیر گارانتی نبوده ؟ قطعه بهت گرون فروشی نشده ؟

خیلی چیز ها هست که اینجا قابل تعریف است ! حالا شما میتونی از خاطره دوستت ، آشنات و... استفاده کنی ! البته سانسور هم مجازه !

doom2009
2012/01/02, 20:49
ارادتمند شما هستیم علیرضا جان !

منظورم آور کلاک و این مسائل بود البته اینجانب با مسائلی مانند فرمت شدن هارد ویروسی شدن سیستم هارد به هارد نمودن و تعویض ویندوز و کار با نرم افزارهای مختلف و این چنین مسائل زیاد دست و پنجه نرم کرده ام با تشکر

*hit m@n*
2012/01/02, 21:03
نام پرونده : صدای عجیب ( اشکهای یک گارت گرافیک و مادربورد )

زمان وقوع حادثه : چهارشنبه گذشته

شاکیان پرونده : مادربورد elitegroup P33T-A و کارت گرافیک elitegroup Geforce 8400

متهم ردیف اول پرونده : جواد عاشوری

جرم : به زانو در آوردن کارت گرافیک و مادربورد با خاک

اعترافات متهم

4 شنبه گذشته ساعت 1 ظهر بود که از دانشگاه اومدم خونه . طبق معمول و عادت همیشگی رفتم سراغ کامپیوتر تا اخبار جدید سایت ها رو چک کنم ( از جمله فروم سخت افزار )
روی صندلی نشستم و دکمه پاور رو زدم . که ناگهان صدای عجیبی از داخل کیس شنیدم . دکمه پشت کیس رو زدم تا برق سیستم قطع بشه .
بعد از چند دقیقه دکمه پاور رو زدم تا سیستم روشن بشه ولی از دوباره همون صدا رو شنیدم و دوباره با زدن کلید پشت کیس برق رو قطع کردم.
تصمیم گرفتم ببینم داخل کیس چه خبره. واسه همین در کیس رو باز کردم تا داخلشو یه دید بزنم. وقتی خواستم در کیس رو باز کنم از بس روی درش خاک نشسته بود که با تکون دادنش لباسم کثیف شد .
تصمیم گرفتم کیس رو ببرم سر بالکون و اونجا تمیزش کنم. واسه همین یه سشوار هم بردم تا خاک روی قطعات رو تمیز کنم . اول تمام کابل های برق رو مادربورد رو جدا کردم . بعدش رم رو در آوردم و با چنتا فوت اساسی خاک روی رم رو تمیز کردم .( بیچاره داشت گریه میکرد ). ( آخه آخرین بازی که سیستم رو تمیز کردم مرداد ماه بود - یعنی 6 ماه قبل )

بعد نوبت کارت گرافیک رسید ( یکی از شاکیان پرونده ) . . خیلی با احتیاط کارت رو در آردم و بعد از اینکه روی کارت رو دیدم گریم گرفت .یعنی واقعا این کارت تاحالا داشت اینقدر زجر میکشید ؟؟؟
کارت رو بردم کنار لبه بالکون و با سشوار خاک روی کارت رو تمیز کردم . به محض اینکه سشوار رو روشن کردم چنان خاکی بلند شد که فکر کردم طوفان شن اومده.
خلاصه بعد از 5 دقیقه تمیز کردن کارت گرافیک نوبت به بازکردن مودم رو مادربورد رسید . پیچ مودم رو باز کردم و اون رو از جا در آوردم و با 3 تا فوت تمیزش کردم و گزاشتمش کنار

خلاصه نوبت به فن cpu رسید . اول 4 تا پایه فن رو باز کردم و وقتی میخاستم بکشمش بالا یه صدایی خورد ( طبق معمول پایه های پلاستیکی زیر فن که اون رو به ماردبورد محکم میکنن شکست . آخه تاحالا 10 ال 15 بار فن cpu باز کردم حدود 20 تا 30 پایه شکوندم .) خلاصه بعد از شنیدن صدا از در آوردن فن منصرف شدم و تصمیم گرفتم مادربورد رو باز کنم.
اول 6 تا پیچ رو باز کردم و مادربورد رو خیلی آروم از جا در آوردم و بعد از اون پایه های فن رو از زیرش در آوردم و رفتم 1 دونه پایه فن از فن های قبلیم در آوردم و بهش وصل کردم ( از بس تو در آوردن پایه فن ضعیف هستم کلکسیونی از فن دارم ) .
سپس با سشوار روی فن رو تمیز کردم .خاکی که بلند شد آنچنان زیاد بود که خودم خجالت کشیدم .
و در آخر نوبت به تمیز کردن مادربورد رسید . روی دیوار کنار بالکن نشستم و با سشوار تمیزش کردم . خاک به نسبت خوبی ازش بلند شد . ( من موندم مادربوردی که به صورت عمودی وایستاده چجوری اینقدر خاک روش نشسته )
بعد از نیم ساعت تمیز کردن تمام قطعات رو جا زدم و کیس رو بردم تو اتاق تا روشنش کنم . بعد از وصل کردن 10 هزار کابل پشتش روشنش کردم و خدا رو شکر هیچ صدایی نداد.

شهادت شاکیان پرونده : اقای قاضی سالی دوبار ما رو تمیز میکنه - ما دیگه تحمل همچین زجری رو نداریم - خواهش میکنم حکم سنگینی به این اقا بدین و اون رو مجازات کنین
ناگهان وکیل جواد عاشوری ( sony ericsson t700 ) داد میزنه آقای قاضی اینا میخان با احساسات شما بازی کنن - که قاضی میگه اعتراض شما وارد نیست.

حکم دادگاه
اینجانب از دادگاه 560 لاهیجان اقای جواد عاشوری را به دلیل رعایت نکردن اصول نگهداری قطعات سیستم و استفاده از مکان های نامناسب برای نگهداری سیستم به 4 سال پرداخت دیه محکوم می نماید ( منظور از دیه تمیز کردن ماهیانه قطعات می باشد )

با تشکر

*hit m@n*
2012/01/02, 21:05
دوستان داستان بالا رو بخونین
واقعا اموزنده هست

جدی میگم
من داستان علیرضا رو خوندم و پی به چند نکته بردم

امید وارم این داستان درس عبرتی باشه برای کسایی که قطعات خودشون رو تمیز نمیکنن

با تشکر

Phantom
2012/01/02, 21:08
عجیبه جواد جان من تا حالا فکر میکردم منطقه شما شمال به خاطر رطوبتش از گردو خاک خبری نباشه ؟

Arsn
2012/01/02, 21:08
من انقدر خاطره دارم که دوست دارم همش را براتون بگم ! خاطره گرون فروشی

حدود 3 ماه پیش ! سیستمی داشتم با پردازنده Q8300 و 4 گیگ رم DDR3 و... ! سیستم خوبی بود ! دل خوش کن ! بچ نامبر Cpu هم مناسب بود و روی یه مادربورد LGA775 دیگه به خوبی اور میشد ولی دلم را زده بود ! به خصوص مادربوردش !

خلاصه به کسی از آشنا ها با قیمت معقول فروختمش ! من تا الان با همین سنم بالای 50 تا سیستم بسته بودم و معمولا مشکلی پیش نمیومد و به همین دلیل که اعتماد مشتری هام را جلب کرده بودم (معمولا یه اورکلاک 0.5 تا 1 گیگاهرتز مجانی هم براشون میکردم) و بالاخره مثل هر آدمی یه جور اعتماد به نفس یا شاید غرور را در بر داشتم !

بالای 50 بار شمردم ! دقیقا 810 هزار تومن ! نه یک ریال بیشتر نه یک ریال کمتر ! حتی حساب کرده بودم با اتوبوس میام خونه که کرایه آژانس ندم !

طبق محاسباتی که کرده بودم بنده یه مادربورد AMD چیپ 990X میخواستم با قیمت 223 تومن ! (از سخت افزار دیده بودم)
یه پاور Gp885 میخواستم با قیمت حدودی 173 تومن ! و 8 گیگ رم باس 1600 میخواستم که پایین ترین CL را داشته باشه ! و یه پردازنده 1090 که از شانسم یکی از بهترین گرید هاش نصیبم شد !

من رفتم به مغازه ای که معمولا خرید میکردم ! البته همراه هم داشتم که یه هارد 500 میخواست ! خلاصه برای اون فاکتور کردیم و خیالش راحت شد!

نوبت من بود ! برای مغازه دار گفتم این قطعات را لازم دارم ! قیمت دقیق و ریز پاور و مادبورد و پردازنده را داشتم ! از اون جایی که پاور های سری گیمینگ گرین دقیقا همون روز عرضه میشد (حدود 3 ماه پاور 885 گرین تو بازار نبود و سری جدید همون روز اومد) بنده یه کم تمرکز حواسم را از دست داده بودم و با مغازه دار مثل یه آدم بی تجربه که فقط اطلاعات سخت افزاری بالایی داره حرف میزدم !

یعنی مزنه قیمت خودم را لو دادم ! نداشتن ایده برای این که چه رمی بخرم را هم لو دادم ! طرف هم در نهایت گرگ صفتی به من پیشنهاد رم هایی را داد که کارایی بالایی دارند و فوق حرفه ای هستند ! بله اون میخواست رم های 8 گیگ دو کاناله Corsair Xms3 را به من با قیمت 240 بفروشه ! (قیمت روز 145 بود و من به اون فرد اعتماد داشتم !!!!!!!)

من بهش فهموندم که نمیتونم این هزینه را بکنم و طرف با کلی منت گذاشتن سر من رم را 200 تو من به من داد !

اومدیم بیرون و از اونجایی که ذهن من درگیر این بود که چه جوری باید ویندوز نصب کنم (چون ODD ساتا نداشتم !) سعی کردم از دوستانم ODD قرض کنم که متاسفانه هیچ کدوم نداشتند !

من 810 تومن پول داده بودم و قبل ها یه گرافیک خوب ، هارد خوب ، SSD عالی خریده بودم ولی حالا نمیتونستم ویندوز نصب کنم ! عذاب بود !

انقدر فکرم درگیر شده بود که اصلا یادم رفت قطعاتی را که خریدم را از جاهای دیگه قیمت کنم (من اگه تعریف از خود نباشه یه باتجربه هستم ! درس بگیرید که چه جوری بلا سر آدم میاد !)

به هر حال رفتیم خونه ! تو راه از دوستم که بچه باسوادی است با موبایل پرسیدم که این رم ها تو لیون چنده که گفت 165 ! تعجب کردم ولی به حساب این گذاشتم که دوستم داره اشتباه میکنه !

خلاصه سه روز بعد برای خرید کسپرسکی اصل با چند تا از دوستان به بازار رضا رفتیم (اون ها) . من مشکوک شده بودم ! هیچ جا اون رم را نداشت ! هی وای من ! یه جا پرسیدم گفت 145 !!!

دارم خواب میبینم ؟! قضیه چیه ؟ با یکی از دوستای بی سر زبون خودم به مغازه آقای گرون فروش رفتیم و ایشان بهانه تغییر قیمت دلار و نوسان بازار کامپیوتر و ... آورد !

قرار شد بنده شنبه برم پیشش که حسابدارش هست ! میخواست به من فاکتور خریدش را نشون بده که خودش با قیمت 200 خریده !

من اعصابم داغون بود ! دیوانه شده بودم ! رفتم خونه ! سازمان تعزیرات حکومتی - صنف کامپیوتر - آشناهای هیت مدیره بازار ایران - آقا پناهی - حسام عزیز جاهایی بود که زنگ زدم !

راستی با بچه های بازار دزدها هم مشورت کردم! با فردی که جزو هیت مدیره پاساژ هم بود مشورت کرده بودم و اون ها من را به گرفتن وجه المصالحه دعوت میکردند !

اطلاعات کسب کرده بودم ! یه کپی از فاکتور گرفتم و شنبه ساعت 2 اونجا بودم ! با بی محلی جوابم را داد و به من میگفت اصلا تو چرا با من تهمت زدی ! طلب کار شده بود !!!

فکرش را بکنید ، آزارتون میده نه ؟ باهاش تند صحبت کردم گفتم : دوستان و آشنایان و ... به من توصیه کردند با صحبت حلش کنم بره پی کارش وگرنه از همین جا یه راست میرم خیابان ---- که اداره تعزیرات هست!

طرف هنگ کرد ، قشنگ میشود چشماش را دید که از ترس سرخ شده بود ! به لکنت زبون افتاد ! بهش گفتم من از لیون کامپیوتر و مغازه های همین جا گواهی گرفتم که روزی که من از شما خرید کردم قیمت رم 145 بوده و کپی هاش را ضمیمه کردم که برم سازمان صنف کامپیوتر و تعزیرات ! (جالبش که همه اینها بلفی بیش نبود ! چون رفتن به اداره تعزیرات همانا و این که باید 500 تومن خرج میکردم تا به 50 تومنم برسم همان !)

خلاصه سرتون را درد بیارم که 1 ساعت اونجا بودم و طرف میگفت : آره من این رم ها را 200 خریدم ولی بعد یه مدت گفت 30 تومن بهت گرون دادم و زیر بار بیشتر نمیرفت !

توی تمام این مراحل از من اسرار بود و از اون انکار ! از طرفی میخواستم 55 تومنم را بگیرم و از طرفی میترسیدم این 30 تومن هم بپره و مجبور به تعزیرات رفتن بشم !

خلاصه در آخر صدا های بالا رفت ! هم من و هم اون ! از اون جایی که معمولا دزدهایی مثل او شریکی کار میکنند صدای همکارش در اومد که شما بازار فروش لپ تاپ من را هم کساد کردید و مشتری من را پروندید !

بلند شد که از پشت دخل بیاد به سمت من و به خیال خامش من را بزنه ! (طرف وزنش حدودا 60 و قدش 170 ! حالا من وزنم 90 و قد 175! ) اصلا برام خنده دار بود ولی از آبروم هم میترسیدم ، خلاصه بقیه کسایی که اونجا بودند از این که طرف کتک مفصلی از من بخوره جلوگیری کردند (من اون روز خودم را برای هر چیزی آماده کرده بودم ! موضوع برای من شبه ناموسی بود !)

به هر حال طرف بعد از کلی کلنجار راضی شد 50 به من بده و فاکتور را پس بگیره ، من اومدم بیرون یه کولر V8 با قیمت 85 خریدم و از عمد برای اینکه اذیتش کنم چند جلوی مغازش رد شدم !

یه حس پیروزی داشتم ! وقتی پیش اون آقای پیر محترم که عضو هیت مدیره بود رفتم ، باورش نمیشد از همچین گرگی 50 تومن گرفتم !
درحالی که اکثر تهدید هام بلفی بیش نبود !

امیدوارم دوستان همچین مسالی پیدا نکنند و کارشون گیر آدم های گرگی مثل این آدم نیفته ! بازار رضا هم چیزی جز بازار دزدها نیست !

Arsn
2012/01/02, 21:09
تمام این خاطره ها و زحمت تایپشون فقط و فقط یه هدف داره ! اونم این که شما از تجربه هایی که من داشتم درس بگیرید و یا من از شما درس بگیرم پس خواهشن شما هم همکاری کنید!

Yaser_Aramesh
2012/01/02, 21:14

خیلی خوب بود جواد جان.مفید و زیبا نگارش یافته! خیلی خندیدم! آخه برعکس منی.من جدیدا هر هفته تمیز میکنم!

*hit m@n*
2012/01/02, 21:25
تمام این خاطره ها و زحمت تایپشون فقط و فقط یه هدف داره ! اونم این که شما از تجربه هایی که من داشتم درس بگیرید و یا من از شما درس بگیرم پس خواهشن شما هم همکاری کنید!

علیرضا جان خاطره من رو حال کردی ؟؟
/
اصلا خوندی بامرام؟؟؟
من هر دوتا خاطراتت رو خوندم

با تشکر

doom2009
2012/01/02, 21:29

زمان وقوع حادثه : چهارشنبه گذشته

شاکیان پرونده : مادربورد elitegroup P33T-A و کارت گرافیک elitegroup Geforce 8400

متهم ردیف اول پرونده : جواد عاشوری

جرم : به زانو در آوردن کارت گرافیک و مادربورد با خاک

اعترافات متهم

4 شنبه گذشته ساعت 1 ظهر بود که از دانشگاه اومدم خونه . طبق معمول و عادت همیشگی رفتم سراغ کامپیوتر تا اخبار جدید سایت ها رو چک کنم ( از جمله فروم سخت افزار )
روی صندلی نشستم و دکمه پاور رو زدم . که ناگهان صدای عجیبی از داخل کیس شنیدم . دکمه پشت کیس رو زدم تا برق سیستم قطع بشه .
بعد از چند دقیقه دکمه پاور رو زدم تا سیستم روشن بشه ولی از دوباره همون صدا رو شنیدم و دوباره با زدن کلید پشت کیس برق رو قطع کردم.
تصمیم گرفتم ببینم داخل کیس چه خبره. واسه همین در کیس رو باز کردم تا داخلشو یه دید بزنم. وقتی خواستم در کیس رو باز کنم از بس روی درش خاک نشسته بود که با تکون دادنش لباسم کثیف شد .
تصمیم گرفتم کیس رو ببرم سر بالکون و اونجا تمیزش کنم. واسه همین یه سشوار هم بردم تا خاک روی قطعات رو تمیز کنم . اول تمام کابل های برق رو مادربورد رو جدا کردم . بعدش رم رو در آوردم و با چنتا فوت اساسی خاک روی رم رو تمیز کردم .( بیچاره داشت گریه میکرد ). ( آخه آخرین بازی که سیستم رو تمیز کردم مرداد ماه بود - یعنی 6 ماه قبل )

بعد نوبت کارت گرافیک رسید ( یکی از شاکیان پرونده ) . . خیلی با احتیاط کارت رو در آردم و بعد از اینکه روی کارت رو دیدم گریم گرفت .یعنی واقعا این کارت تاحالا داشت اینقدر زجر میکشید ؟؟؟
کارت رو بردم کنار لبه بالکون و با سشوار خاک روی کارت رو تمیز کردم . به محض اینکه سشوار رو روشن کردم چنان خاکی بلند شد که فکر کردم طوفان شن اومده.
خلاصه بعد از 5 دقیقه تمیز کردن کارت گرافیک نوبت به بازکردن مودم رو مادربورد رسید . پیچ مودم رو باز کردم و اون رو از جا در آوردم و با 3 تا فوت تمیزش کردم و گزاشتمش کنار

خلاصه نوبت به فن cpu رسید . اول 4 تا پایه فن رو باز کردم و وقتی میخاستم بکشمش بالا یه صدایی خورد ( طبق معمول پایه های پلاستیکی زیر فن که اون رو به ماردبورد محکم میکنن شکست . آخه تاحالا 10 ال 15 بار فن cpu باز کردم حدود 20 تا 30 پایه شکوندم .) خلاصه بعد از شنیدن صدا از در آوردن فن منصرف شدم و تصمیم گرفتم مادربورد رو باز کنم.
اول 6 تا پیچ رو باز کردم و مادربورد رو خیلی آروم از جا در آوردم و بعد از اون پایه های فن رو از زیرش در آوردم و رفتم 1 دونه پایه فن از فن های قبلیم در آوردم و بهش وصل کردم ( از بس تو در آوردن پایه فن ضعیف هستم کلکسیونی از فن دارم ) .
سپس با سشوار روی فن رو تمیز کردم .خاکی که بلند شد آنچنان زیاد بود که خودم خجالت کشیدم .
و در آخر نوبت به تمیز کردن مادربورد رسید . روی دیوار کنار بالکن نشستم و با سشوار تمیزش کردم . خاک به نسبت خوبی ازش بلند شد . ( من موندم مادربوردی که به صورت عمودی وایستاده چجوری اینقدر خاک روش نشسته )
بعد از نیم ساعت تمیز کردن تمام قطعات رو جا زدم و کیس رو بردم تو اتاق تا روشنش کنم . بعد از وصل کردن 10 هزار کابل پشتش روشنش کردم و خدا رو شکر هیچ صدایی نداد.

شهادت شاکیان پرونده : اقای قاضی سالی دوبار ما رو تمیز میکنه - ما دیگه تحمل همچین زجری رو نداریم - خواهش میکنم حکم سنگینی به این اقا بدین و اون رو مجازات کنین
ناگهان وکیل جواد عاشوری ( sony ericsson t700 ) داد میزنه آقای قاضی اینا میخان با احساسات شما بازی کنن - که قاضی میگه اعتراض شما وارد نیست.

حکم دادگاه
اینجانب از دادگاه 560 لاهیجان اقای جواد عاشوری را به دلیل رعایت نکردن اصول نگهداری قطعات سیستم و استفاده از مکان های نامناسب برای نگهداری سیستم به 4 سال پرداخت دیه محکوم می نماید ( منظور از دیه تمیز کردن ماهیانه قطعات می باشد )

با تشکر

جواد جان این کیس بود یا هود بیمکس ! البته باید خدا رو شکر کنی که همچین کیسی داری اگر این کیس نبود تمام این گرد و خاکها رو باید نوش جان می نمودی با تشکر

doom2009
2012/01/02, 21:45
من انقدر خاطره دارم که دوست دارم همش را براتون بگم ! خاطره گرون فروشی

حدود 3 ماه پیش ! سیستمی داشتم با پردازنده Q8300 و 4 گیگ رم DDR3 و... ! سیستم خوبی بود ! دل خوش کن ! بچ نامبر Cpu هم مناسب بود و روی یه مادربورد LGA775 دیگه به خوبی اور میشد ولی دلم را زده بود ! به خصوص مادربوردش !

خلاصه به کسی از آشنا ها با قیمت معقول فروختمش ! من تا الان با همین سنم بالای 50 تا سیستم بسته بودم و معمولا مشکلی پیش نمیومد و به همین دلیل که اعتماد مشتری هام را جلب کرده بودم (معمولا یه اورکلاک 0.5 تا 1 گیگاهرتز مجانی هم براشون میکردم) و بالاخره مثل هر آدمی یه جور اعتماد به نفس یا شاید غرور را در بر داشتم !

بالای 50 بار شمردم ! دقیقا 810 هزار تومن ! نه یک ریال بیشتر نه یک ریال کمتر ! حتی حساب کرده بودم با اتوبوس میام خونه که کرایه آژانس ندم !

طبق محاسباتی که کرده بودم بنده یه مادربورد AMD چیپ 990X میخواستم با قیمت 223 تومن ! (از سخت افزار دیده بودم)
یه پاور Gp885 میخواستم با قیمت حدودی 173 تومن ! و 8 گیگ رم باس 1600 میخواستم که پایین ترین CL را داشته باشه ! و یه پردازنده 1090 که از شانسم یکی از بهترین گرید هاش نصیبم شد !

من رفتم به مغازه ای که معمولا خرید میکردم ! البته همراه هم داشتم که یه هارد 500 میخواست ! خلاصه برای اون فاکتور کردیم و خیالش راحت شد!

نوبت من بود ! برای مغازه دار گفتم این قطعات را لازم دارم ! قیمت دقیق و ریز پاور و مادبورد و پردازنده را داشتم ! از اون جایی که پاور های سری گیمینگ گرین دقیقا همون روز عرضه میشد (حدود 3 ماه پاور 885 گرین تو بازار نبود و سری جدید همون روز اومد) بنده یه کم تمرکز حواسم را از دست داده بودم و با مغازه دار مثل یه آدم بی تجربه که فقط اطلاعات سخت افزاری بالایی داره حرف میزدم !

یعنی مزنه قیمت خودم را لو دادم ! نداشتن ایده برای این که چه رمی بخرم را هم لو دادم ! طرف هم در نهایت گرگ صفتی به من پیشنهاد رم هایی را داد که کارایی بالایی دارند و فوق حرفه ای هستند ! بله اون میخواست رم های 8 گیگ دو کاناله Corsair Xms3 را به من با قیمت 240 بفروشه ! (قیمت روز 145 بود و من به اون فرد اعتماد داشتم !!!!!!!)

من بهش فهموندم که نمیتونم این هزینه را بکنم و طرف با کلی منت گذاشتن سر من رم را 200 تو من به من داد !

اومدیم بیرون و از اونجایی که ذهن من درگیر این بود که چه جوری باید ویندوز نصب کنم (چون ODD ساتا نداشتم !) سعی کردم از دوستانم ODD قرض کنم که متاسفانه هیچ کدوم نداشتند !

من 810 تومن پول داده بودم و قبل ها یه گرافیک خوب ، هارد خوب ، SSD عالی خریده بودم ولی حالا نمیتونستم ویندوز نصب کنم ! عذاب بود !

انقدر فکرم درگیر شده بود که اصلا یادم رفت قطعاتی را که خریدم را از جاهای دیگه قیمت کنم (من اگه تعریف از خود نباشه یه باتجربه هستم ! درس بگیرید که چه جوری بلا سر آدم میاد !)

به هر حال رفتیم خونه ! تو راه از دوستم که بچه باسوادی است با موبایل پرسیدم که این رم ها تو لیون چنده که گفت 165 ! تعجب کردم ولی به حساب این گذاشتم که دوستم داره اشتباه میکنه !

خلاصه سه روز بعد برای خرید کسپرسکی اصل با چند تا از دوستان به بازار رضا رفتیم (اون ها) . من مشکوک شده بودم ! هیچ جا اون رم را نداشت ! هی وای من ! یه جا پرسیدم گفت 145 !!!

دارم خواب میبینم ؟! قضیه چیه ؟ با یکی از دوستای بی سر زبون خودم به مغازه آقای گرون فروش رفتیم و ایشان بهانه تغییر قیمت دلار و نوسان بازار کامپیوتر و ... آورد !

قرار شد بنده شنبه برم پیشش که حسابدارش هست ! میخواست به من فاکتور خریدش را نشون بده که خودش با قیمت 200 خریده !

من اعصابم داغون بود ! دیوانه شده بودم ! رفتم خونه ! سازمان تعزیرات حکومتی - صنف کامپیوتر - آشناهای هیت مدیره بازار ایران - آقا پناهی - حسام عزیز جاهایی بود که زنگ زدم !

راستی با بچه های بازار دزدها هم مشورت کردم! با فردی که جزو هیت مدیره پاساژ هم بود مشورت کرده بودم و اون ها من را به گرفتن وجه المصالحه دعوت میکردند !

اطلاعات کسب کرده بودم ! یه کپی از فاکتور گرفتم و شنبه ساعت 2 اونجا بودم ! با بی محلی جوابم را داد و به من میگفت اصلا تو چرا با من تهمت زدی ! طلب کار شده بود !!!

فکرش را بکنید ، آزارتون میده نه ؟ باهاش تند صحبت کردم گفتم : دوستان و آشنایان و ... به من توصیه کردند با صحبت حلش کنم بره پی کارش وگرنه از همین جا یه راست میرم خیابان ---- که اداره تعزیرات هست!

طرف هنگ کرد ، قشنگ میشود چشماش را دید که از ترس سرخ شده بود ! به لکنت زبون افتاد ! بهش گفتم من از لیون کامپیوتر و مغازه های همین جا گواهی گرفتم که روزی که من از شما خرید کردم قیمت رم 145 بوده و کپی هاش را ضمیمه کردم که برم سازمان صنف کامپیوتر و تعزیرات ! (جالبش که همه اینها بلفی بیش نبود ! چون رفتن به اداره تعزیرات همانا و این که باید 500 تومن خرج میکردم تا به 50 تومنم برسم همان !)

خلاصه سرتون را درد بیارم که 1 ساعت اونجا بودم و طرف میگفت : آره من این رم ها را 200 خریدم ولی بعد یه مدت گفت 30 تومن بهت گرون دادم و زیر بار بیشتر نمیرفت !

توی تمام این مراحل از من اسرار بود و از اون انکار ! از طرفی میخواستم 55 تومنم را بگیرم و از طرفی میترسیدم این 30 تومن هم بپره و مجبور به تعزیرات رفتن بشم !

خلاصه در آخر صدا های بالا رفت ! هم من و هم اون ! از اون جایی که معمولا دزدهایی مثل او شریکی کار میکنند صدای همکارش در اومد که شما بازار فروش لپ تاپ من را هم کساد کردید و مشتری من را پروندید !

بلند شد که از پشت دخل بیاد به سمت من و به خیال خامش من را بزنه ! (طرف وزنش حدودا 60 و قدش 170 ! حالا من وزنم 90 و قد 175! ) اصلا برام خنده دار بود ولی از آبروم هم میترسیدم ، خلاصه بقیه کسایی که اونجا بودند از این که طرف کتک مفصلی از من بخوره جلوگیری کردند (من اون روز خودم را برای هر چیزی آماده کرده بودم ! موضوع برای من شبه ناموسی بود !)

به هر حال طرف بعد از کلی کلنجار راضی شد 50 به من بده و فاکتور را پس بگیره ، من اومدم بیرون یه کولر V8 با قیمت 85 خریدم و از عمد برای اینکه اذیتش کنم چند جلوی مغازش رد شدم !

یه حس پیروزی داشتم ! وقتی پیش اون آقای پیر محترم که عضو هیت مدیره بود رفتم ، باورش نمیشد از همچین گرگی 50 تومن گرفتم !
درحالی که اکثر تهدید هام بلفی بیش نبود !

امیدوارم دوستان همچین مسالی پیدا نکنند و کارشون گیر آدم های گرگی مثل این آدم نیفته ! بازار رضا هم چیزی جز بازار دزدها نیست !

درود بر شما خواستن توانستن است حق همچین آدمهایی هم همین هست ولی پیشگیری بهتر از درمان هست سپاس

Arsn
2012/01/02, 21:48
مرسی از همکاری دوستان !

کاری خوبی کردی جواد جان ! من امروز هم مقاله Civilization را خوندم و هم خاطره شما را ! جالب بود ! و آموزنده ! من که سیستمم Open Frame است ، هفته ای یا دو هفته ای یک بار سیستم را از اول اسمبل و تمیز میکنم ! از خمیر Cf2 هم استفاده میکنم که با TX4 ترکیبش کردم !

ولی این خاطره شما برای دوستان کاربردی بود ! مگه میشه علیرضا عرایض شما را نخونه ! در عین اینکه با شما شوخی دارم ولی نگارشت را میپسندم !

Arsn
2012/01/02, 21:56
اینجا وقایع اتفاقیه است یعنی محل گذاشتن اتفاق های جالب زندگی

اینم جالبه ! اوری که یه ربع پیش محض خنده انجام دادم !

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

و (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) این هم یه اور پایدار و خوب از 775 به 1025 که دما بالای 73 نرفت !

جا داره به راحتی به 1050 و شاید تا 1100 هم به صورت پایدار بره ولی من الان مثل کسی میمونم مار دیده و از هر طناب سرخ و سیاهی میترسه (امروز کارتم از گارانتی اومده !)

3617

و این هم 6870 در حالت عادی با همون تنظیمات بنچمارک که متعلق به فرجام عزیزم است ! (کارتش اور نشده !)

3618

farjam1990
2012/01/02, 22:05
منم داشتم پست علیرضا رو میخوندم گفتم یه چیزی گفته باشم :دی
علیرضا بهترین رکورد من روی این فرکانس بوده ...امتحان کن ببین نمیشه؟
3619

Yaser_Aramesh
2012/01/02, 22:06
ممنون از همه و مخصوصا علیرضا هم بابت تاپیک,هم خاطرات جالب و هم مقاومت در برابر بعضی گرگ ها! کاش منم از ایشون یاد بگیرم!

من هم فردا یک خاطره ی جالب میزارم.شایدم دو تا!!!!

farjam1990
2012/01/02, 22:08
علیرضا معنی اسم من
فرجام : پایان!انتها! آخر
The end of the line :D
or High-end system
:)))

Arsn
2012/01/02, 22:10
منم داشتم پست علیرضا رو میخوندم گفتم یه چیزی گفته باشم :دی
علیرضا بهترین رکورد من روی این فرکانس بوده ...امتحان کن ببین نمیشه؟
3619

مرسی اقا فرجام !

مشکل اینجاست که توی تست فیزیکس 3dmark 11 کارت کرش میکنه و من مثل شما 3d mark 11 کرک شده ندارم تا فیزیک را غیر فعال کنم !

برای Gpu میتونم به 1060 برسم ولی برای مموری بعید میدونم !

فرجام یادمه یه بار گفتی از 3d mark امتیاز 9000 گرفتی ! اون چی شد ؟

شما همون لطف کن یک کارت 6870 را در بالاترین اورکلاک با اون تنظیمات furmark که بهتون گفتم تست بگیر

farjam1990
2012/01/02, 22:23
منظورم از 9000 نمره گرافیک بود فقط و نه نمره کل! :دی
که البته شد 9461 گذاشتم توی پست شماره 18

اینم در حالت اورکلاک
البته نظر من اینه که در فورمارک فرکانس مموری تاثیر بیشتری داره
من با فرکانس مموری 1240 تست گرفتم با فرکانس های gpu هم 1025 هم 1030 و هم 1040 و البته نتیجه یکسان بود!!!
3620

Arsn
2012/01/02, 23:37
منظورم از 9000 نمره گرافیک بود فقط و نه نمره کل! :دی
که البته شد 9461 گذاشتم توی پست شماره 18

اینم در حالت اورکلاک
البته نظر من اینه که در فورمارک فرکانس مموری تاثیر بیشتری داره
من با فرکانس مموری 1240 تست گرفتم با فرکانس های gpu هم 1025 هم 1030 و هم 1040 و البته نتیجه یکسان بود!!!
3620

آقا این بحث اورکلاک نباید خیلی کش پیدا کنه چون اینجا وقایع اتفایقه است

ولی آخرین بنچمارک پاس شدم این بود

3621

6850 واقعا رو سفید کننده است و اور خورش عالیه ! از 775 فرکانس هسته به 1040 رسوندم و از 1000 که مموری کلاک باشه به 1120 که در نوع خودش با توجه به این که Volt mod در کار نبود خیلی عالیه ! الان با این فرکانس از 6850 عادی به صورت زیبایی جلوترم و با 6870 اورکلاک شده (در نهایت اورکلاک کاربردی) حدود9 درصد در تست های Furmark عقب هستم که اون هم ولت مود چون دیگه ولتاژی که دستی دادم جواب نمیده !

farjam1990
2012/01/03, 18:58
آقا من در همین لحظه واقعه ای رخ داد و میخوام یه اعترافی بکنم :دی
اگه علیرضا از من نخواسته بود با فورمارک تست بگیرم هیچ وقت با این نرم افزار کار نمیکردم و نمیفهمیدم چیه :))
داشتمش روی سیستمم اما تا به حال استفاده نکرده بودم :دی
حتی وقتی میدیدم توی سایتها نتایج فورمارک یه کارت رو گذاشتن حتی نمیخوندمش چون سر در نمیاوردم چی میگه :دی

Arsn
2012/01/04, 17:12
وظیفه ام بوده فرجام جان ! دوستان یادآور میشم فرجام زحماتی زیادی برای بنچمارک گرفتن از 6870 برای مقایسه با 6850 کشیدند !

چرا فقط من دارم اینجا خاطره و اتفاق و ... مینویسم ؟

خب یه خاطره دیگه :

درست یادم نیست ، حدود یک ماه پیش بود ، آتش اورکلاک دوباره درون من شعله ور شده بود !

بعد از ماه ها پات نیتروژن مایع من از زیر دستان شکنجه گر در اومد (تراشکار) !

عجب پاتی ! 9 سانت مس خالص و 15 سانت آلومینوم سیقل خرده ! حالا میشد روی سوکت AM3 هم استفاده بشه ! دیگه طاقتم تاب اومده بود ، ساعت 2:30 شب یا علی گفتیم و عشق آغاز شد !

عایق کاری ، نصب ویندوز ، لود برنامه های تست و کانفیگ مولتی متر و ... ، آماده بودم ! کولر V8 هم دم دست بود !

شروع شد ، نیتروژن بود که داخل پات به هیچ تبدیل میشد ! قولی به نام AMD 1090 از خوردن LN2 سیر نمیشد !

بالاخره به یه عدد دندون گیر رسیدم ، 6300 مگاهرتز و ساعت 3:45 دقیقه ! (ساعت ها را دقیق یادم نیست و اینها مثال است !)

یک لحظه رفتم خواستم به گوشی متوسل بشم تا یه عکسی ، فیلمی ، چیزی تهیه کنم !

چشمتون روز بد نبینه ، دستم خورد به کنترلر فن V8 و افتاده وسط مادربورد و IC مربوط به IO را اتصال کوتاه داد !

بد بخت شدم ! مین سوخت ! با هیتر دمای CPU را که تا -175 رفته بود اوردم پایین ! نگرانی بیدار شدن خانواده از صدای هیتر را هم داشتم !

زمانی که مادربورد را رو روشن میکردی تصویر نمیداد ، فن ها با سرعت میچرخید ، از Cpu باد خنک میومد و چیپ IO وحشتناک داغ بوذ !

شنبه شد ، سلام گارانتی آواژنگ ، خسته نباشید آقا این مادربورد من مشکل داره ، ما نمیتونیم این را از شما قبول کنیم چون گیره های فن استوک را در اوردید !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

با کلی خواهش و پارتی بازی قبول کرد گیره ها را براشون بفرستم و طبق تشخیصی که بخش تست قطعه داد مادربورد عوض بشه ! فرستادم !

3 روز بعد وقتی رفتم در کمال تعجب فقط و فقط بایوس را آپدیت کرده بودند ! عصبانی شدم ! آخه شرکت Ic IO بسوزه و شما بایوس آپدیت میکنید ؟!

بله بهم ثابت کردند وقتی پردازنده و رم روی مادربورد رفت و در کمال تعجب تصویر داد !

رکب خورده بودم ! رفتم برای کامل شدن اطلاعاتم با بخش فنی هم صحبت کردم و اونا برام اینجوری توضیح دادند که اون اتصال کوتاه فقط باعث پریدن بایوس شده و بایوس هم ولتاژ اشتباه میداده !

اینجا بود که تصمیم گرتفم اطلاعاتم راجع به خرابی های بایوس افزایش بدم !

darklord
2012/01/04, 19:35
حدود یک سال پیش برای اولین بار تصمیم به اورکلاک سیستم گرفتم . سیستمم 775 بود و سی پی یو e7500

و رم 800 corsair 1x2

یک شب به سرم زد با اطلاعات ناقصی که داشتم سیستم رو شوهر بدم :)

وارد بایوس شدم و شروع به ور رفتن به fsb سیستم کردم . توانستم fsb سیستم را تا حوالی 300 - 350 برسونم دقیق یادم

نیست fsb و فرکانس پایدار سیستم چقدر بود ولی یادم که فرکانس رم به 950 رسده بود .

کلی خوشحال بودم که با اورکلاک غیر اصولی که کردم سیستم داره نفس میکشه .

دیگه خسته شده بودم ساعت هوالی 6 صبح بود می خواستم بخوابم که گفتم سیستم را به حالت اول برگردونم

بعد بخوابم . وارد بایوس شدم و فرکانسها رو که ریزه ریزه بالا برده بودم به یک باره به حالت اول برگرداندم F10

ریستارت .. بوم سیستم دیگه بالا نیامد D:ِ

رفتم سراغ جامپر cmos و clear cmos فایده نداشت .

باتری رو 5 ذقیقه در آوردم فایده نداشت 2 ساعت فایده نداشت 1 روز فایده نداشت :)

برق توی سی پی یو نمی رفت تام خازن ها سالم بودن و سیستم یک بوق ممتد 5 ثانه ای میزد.

بردم گارانتی بازم فایده نداشت خدا حافظ مادر بورد .

اینم تجربه من که امیدوارم به درتان بخورد .

Yaser_Aramesh
2012/01/04, 19:38
حدود یک سال پیش برای اولین بار تصمیم به اورکلاک سیستم گرفتم . سیستمم 775 بود و سی پی یو e7500

و رم 800 corsair 1x2

یک شب به سرم زد با اطلاعات ناقصی که داشتم سیستم رو شوهر بدم :)

وارد بایوس شدم و شروع به ور رفتن به fsb سیستم کردم . توانستم fsb سیستم را تا حوالی 300 - 350 برسونم دقیق یادم

نیست fsb و فرکانس پایدار سیستم چقدر بود ولی یادم که فرکانس رم به 950 رسده بود .

کلی خوشحال بودم که با اورکلاک غیر اصولی که کردم سیستم داره نفس میکشه .

دیگه خسته شده بودم ساعت هوالی 6 صبح بود می خواستم بخوابم که گفتم سیستم را به حالت اول برگردونم

بعد بخوابم . وارد بایوس شدم و فرکانسها رو که ریزه ریزه بالا برده بودم به یک باره به حالت اول برگرداندم F10

ریستارت .. بوم سیستم دیگه بالا نیامد D:ِ

رفتم سراغ جامپر cmos و clear cmos فایده نداشت .

باتری رو 5 ذقیقه در آوردم فایده نداشت 2 ساعت فایده نداشت 1 روز فایده نداشت :)

برق توی سی پی یو نمی رفت تام خازن ها سالم بودن و سیستم یک بوق ممتد 5 ثانه ای میزد.

بردم گارانتی بازم فایده نداشت خدا حافظ مادر بورد .

اینم تجربه من که امیدوارم به درتان بخورد .
قطعا به درد بخور خواهد بود برای من و بقیه کسانی که تا به حال اورکلاک نکرده ایم.فقط ببخشید اما ما باید غلط املایی رو رک بگیم تا عبرت بشه! متاسفم!ناراحت نشین ! هوالی نه,حوالی

farjam1990
2012/01/15, 04:33
البته این واقعه مربوط به روزیه که سیستم جدیدم رو گرفتم :دی

من خیلی روی قابلیت های مقاومت و پایدار بودن sabertooth p67 مانوور داده بودم!
و وقتی که خریدمش نگران این بودم که کنه انتظاراتم رو براورده نکنه :دی
بطور اتفاقی یک پیچ گوشتی بزرگ و سنگین از ارتفاع 1 متری افتاد روی مادربورد! بین پردازنده و کارت گرافیک!سیستم هم روشن بود!
شما احتمال میدید چی باید میشد اگه یک مادربورد معمولی بود؟
پیچ گوشتی محکم به کف مادربورد خورد و سپر مادربورد به خوبی عمل کرد و حتی سیستم در حالت روشن هیچ اتفاقی براش نیوفتاد!
اگه خازنها و آی سی ها و دیگر تجهیزات الکترونیکی مادربورد رو باز بودند چی میشد؟ :دی

farjam1990
2012/01/23, 22:26
هی روزگار:دی
امروز دوشنبه! از صبح توی فروم بودم اما اصلا حس و حال نداشتم
به 2-3 نفر راهنمایی دادم در مورد سوالهاشون و فیسدَفتَرَم رو چک میکردم
هر چی میگذشت یه احساسی بهم میگفت چرا یه جای کار میلنگه؟من هستم همه بچه ها هستیم پس جریان چیه؟ چرا یه جوری ام؟ :دی
احساس کردم بوی سوختگی میاد!فقط احساس کردما :دی یه موج با فرکانس بالا هی میگفت یه چیزی سوخت یه چیزی سوخت :دی
یکمی دقت کردم یادم اومد که هر وقت من احساسم اینطوریه یکی از بچه ها یه قطعه ای چیزی سوزونده!
یکهو مثل قرقی پریدم هوا و مثل اونهایی که شیرجه میرن تو استخر شیرجه زدم روی موبایلم
شماره ها رو تند تند سرچ میکردم
به کی زنگ زدم؟ به علی رضااااااااااااااااااااااا اااااااااااااااااااااا
نه سلامی نه علیکی گفتم علیرضا ســــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــوخت؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟
و ایشون خبر دردناکی رو به بنده دادن :(
آقای "گیگابایت یو دی تری" در طی یک عملیات اورکلاک طلبانه به درجه رفیع شهادت نائل شدند :دی
:)))
حالا نگو علیرضا چون میدونسته من این احساسم خیلی قویه اتفاقا" منتظر تماس من بوده =))) که منم خودم رو ثابت کردم=))))

تا یکشنبه پروسه گارانتی طول میکشه و ایشون در این مدت با موبایل مارو نظاره میکنند در فروم :دی