PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : وصل کردن کامپیتر به تلویزیون 4k

NAVID_Z
2016/04/11, 13:48
دوستان عزیز
بنده یک تلویزیون samsung ju8920 48 خریدم. ولی وقتی به کامپیوتر وصل کردم با hdmi رزولوشن همون 1080 قدیم بود و بین گزینها در ویندوز 7 رزولوشن بالاتری نبود برای انتخاب
مشکل کجاست؟
سیستم هم یه سیستم معمولی برای دیدن فیلم و آرشیو فیلم هست. کارت گرافیک هم 5450 هست

Mohammad Ali X
2016/04/11, 14:24
دوست گرامی خوب معلومه گرافیک 5450 نمیتونه خروجی تصویر 4K بده ! این کارت رو 1080p به زور تصویر میده چه برسه به 4k !!

NAVID_Z
2016/04/11, 14:27
جدا؟؟
خب ارزونترین کارتی که میتونم باهاش دسکتاپ 4k داشته باشم چیه؟
چون ps4 دارم به هیچ وجه باش بازی نمیکنم با pc
فقط فیلم و دانلود و آرشیو و کارهای روزمره

Mohammad Ali X
2016/04/11, 17:15
مشخصات بقیه قطعات سیستم چیه ؟ حداقل یک GT 740 یا R7 360 توصیه می شود .

NAVID_Z
2016/04/11, 17:31
ram 4gb 1333
cpu e 5700 3.0 ghz
hdd 3tb
psu green 330

Mohammad Ali X
2016/04/11, 19:14
ram 4gb 1333
cpu e 5700 3.0 ghz
hdd 3tb
psu green 330

پاور جوابگو هستش ، اگر بودجه میرسه یک کارت GT 740 تهیه بفرمایید .

daneshjo
2016/04/11, 19:25
با سلام به تمام دوستان عزیز

سیستم رو خاموش کنید و کابل اچ دی ام آی رو هم در بیارید تلویزیون رو هم خاموش کنید بعد از اینکار کابل رو مجددا بزنین و تلویزیون رو روشن کنید و از طریق منو بزارید روی پی سی بعد هم سیستم رو روشن کنید
تا حدودی مشکلتون برطرف میشه
ولی مشکلی که هست اینه که اگر کارت گرافیک در حد و اندازه خودش بگیرین چه یک گیگ چه دو گیگ مثل مانیتور براتون پخش نمیشه یا بزرگتر یا کوچکتر در میاد
اگر این کاری که گفتم انجام دادین و کار نکرد دیگه شما عوض کنین

نکته مهم :
اگر شما فقط از سیستم به تلویزیون فقط برای تماشای فیلم میخواین استفاده کنین باید عرض شود که تلویزیون های امروزه از ام کی وی پشتیبانی میکنند

aryaiee
2016/04/11, 20:13
با سلام به تمام دوستان عزیز

سیستم رو خاموش کنید و کابل اچ دی ام آی رو هم در بیارید تلویزیون رو هم خاموش کنید بعد از اینکار کابل رو مجددا بزنین و تلویزیون رو روشن کنید و از طریق منو بزارید روی پی سی بعد هم سیستم رو روشن کنید
تا حدودی مشکلتون برطرف میشه
ولی مشکلی که هست اینه که اگر کارت گرافیک در حد و اندازه خودش بگیرین چه یک گیگ چه دو گیگ مثل مانیتور براتون پخش نمیشه یا بزرگتر یا کوچکتر در میاد
اگر این کاری که گفتم انجام دادین و کار نکرد دیگه شما عوض کنین

نکته مهم :
اگر شما فقط از سیستم به تلویزیون فقط برای تماشای فیلم میخواین استفاده کنین باید عرض شود که تلویزیون های امروزه از ام کی وی پشتیبانی میکنند
دوست عزیز این روش نه تنها اشتباهه دوما کوچکترین ربطی به مشکل ایشون ندارد.کل پست شما اشتباهه.
------------------------------------------------------
دوستان توجه داشته باشید که ممکنه در Detail یک کارت گرافیک مشاهده کنید که نوشته باشد از 4k پشتیبانی می کند.اما منظور برای نمایش عکس باشد و از پس رندر فیلم های 4k در هرتز بالا و فریم بالا بر نیاد!

NAVID_Z
2016/04/11, 20:26
دوست عزیز این روش نه تنها اشتباهه دوما کوچکترین ربطی به مشکل ایشون ندارد.کل پست شما اشتباهه.
دوستان توجه داشته باشید که ممکنه در Detail یک کارت گرافیک مشاهده کنید که نوشته باشد از 4k پشتیبانی می کند.اما منظور برای نمایش عکس باشد و از پس رندر فیلم های 4k در هرتز بالا و فریم بالا بر نیاد!
خب پس همون GT 740 مورد تایید هست؟ پردازنده که مشکلی نداره؟

Mohammad Ali X
2016/04/11, 21:34
خب پس همون GT 740 مورد تایید هست؟ پردازنده که مشکلی نداره؟

GT 740 مناسبه و پردازنده هم مشکلی ایجاد نمی کند ( چون قرار نیست بازی کنید و صرفاً خروجی تصویر می گیرید . )

aryaiee
2016/04/11, 22:20
نوید جان بزار من این مبحث رو برات یکم بشکافم،
ببینید شما مادامی که از طریق پورت های ورودی کارت گرافیک مثلا مثل hdmi اقدام به ارسال فایل می کنید که به تلویزیون برسه و دقت هم روی 4k است،رندر و پردازش با کارت گرافیک هستش.دوم وقتی که یه فایل رو از هارد یا حالا ssd برای پخش روی تلویزیون play میکنی مقدار کمی پردازنده رو هم درگیر میکنید.تا اینجا درست؟
-------------------------------------
حالا شما در اطلاعات یک کارت گرافیک میبینید نوشته شده پشتیبانی از دقت 4k حتی مثل گرافیک های مجتمع امروزی.درسته؟اما این ملاک نیست که کارت گرافیک شما بتونه به خوبی و خیلی راحت 4k رو رندر بگیره و پخش کنه.اولا که این رزولوشن می تونه برای نمایش دسکتاپ و فایل های وابسته باشه.شما باید دقت کنید کنید که برای پخش 4k نیاز به حداقل 30 فریم در ثانیه روی 40 الی 50 هرتز دارید.یعنی زیر این فریم و هرتز اگر خروجی بگیرید کاهش فریم و لگ اعصابت رو میریزه بهم مخصوصا در تصاویر پر تحرک.
------------------------------------
این مبحث یک سر دیگش به فرمت میخوره.یعنی فرمت ها هم در این رندر موثر هستند و حتی کدک ها.از جمله کدک ها من به vp9 و hevc اشاره می کنم.من بحث فرمت ها رو باز نمیکنم چون طولانیه اما کدک ها به شدت مهمه.یعنی این کدک ها روی فریم و هرتزی که گفتم باید دیکد بشن اونم راحت و بدون مشکل.واسه همینه میگم روی کارت گرافیک های ضعیف خیلی حساب نکن.اطلاعات کارت گرافیک مورد نظرت رو بخون که با مواردی که گفتم هماهنگ باشه.وگرنه پولت رو ریختی دور.

Mohammad Ali X
2016/04/11, 22:28
ببینید شما مادامی که از طریق پورت های ورودی کارت گرافیک مثلا مثل hdmi اقدام به ارسال فایل می کنید که به تلویزیون برسه و دقت هم روی 4k است،رندر و پردازش با کارت گرافیک هستش.دوم وقتی که یه فایل رو از هارد یا حالا ssd برای پخش روی تلویزیون play میکنی مقدار کمی پردازنده رو هم درگیر میکنید.تا اینجا درست؟
حالا شما در اطلاعات یک کارت گرافیک میبینید نوشته شده پشتیبانی از دقت 4k حتی مثل گرافیک های مجتمع امروزی.درسته؟اما این ملاک نیست که کارت گرافیک شما بتونه به خوبی و خیلی راحت 4k رو رندر بگیره و پخش کنه.اولا که این رزولوشن می تونه برای نمایش دسکتاپ و فایل های وابسته باشه.شما باید دقت کنید کنید که برای پخش 4k نیاز به حداقل 30 فریم در ثانیه روی 40 الی 50 هرتز دارید.یعنی زیر این فریم و هرتز اگر خروجی بگیرید کاهش فریم و لگ اعصابت رو میریزه بهم مخصوصا در تصاویر پر تحرک.
این مبحث یک سر دیگش به فرمت میخوره.یعنی فرمت ها هم در این رندر موثر هستند و حتی کدک ها.از جمله کدک ها من به vp9 و hevc اشاره می کنم.من بحث فرمت ها رو باز نمیکنم چون طولانیه اما کدک ها به شدت مهمه.یعنی این کدک ها روی فریم و هرتزی که گفتم باید دیکد بشن اونم راحت و بدون مشکل.واسه همینه میگم روی کارت گرافیک های ضعیف خیلی حساب نکن.اطلاعات کارت گرافیک مورد نظرت رو بخون که با مواردی که گفتم هماهنگ باشه.وگرنه پولت رو ریختی دور.

بهترین و کامل ترین توضیح ، البته با این اوصاف فکر نکنم GT 740 هم مناسب باشه چوب برای 4K نهایتاً میتواند تصاویر را در 29 هرتز رندر بگیرد .

daneshjo
2016/04/11, 22:43

من این روشی که عرض کردم برای تلویزیون های سونی 4k انجام دادم برای یکی از دوستان بخاطر اینکه پولی برای خرید کارت گرافیک نداشت

بله شما درست میگین موقه رندر کردن به مشکل میخوره و صد در صد نیاز به کارت گرافیک با مشخصات 4k هست ولی خب این روش تا حدودی انجام میشه برای محدود فقط

NAVID_Z
2016/04/12, 09:43
ممنون از توضیحات کاملتون
پس به عقیده بنده یک سیستم جمع جور ببندم بهتر هست
راستی جناب آریایی تلویزیون از نظر input lag مناسب هست؟
تستی که خودم کردم با کنسول ps4 و بازی gta v به شدت خوب بود.gta 30 فریم اجرا میشه تو ps4 ولی با این tv از لحاظ بصری به 60 فریم شباهت داشت :emoji_smiley-51: