PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خرید مودم با بودجه 150 تومن

in-fo
2016/03/29, 22:29
سلام
لطفا یک مودم وایرلس بهم معرفی کنید که هم قابلیت های خوبی داشته باشه و هم تا 150 تومن باشه و برد آنتش خوب باشه نه فقط تا 1 متری رو پوشش بده :| و قابلیت Qos هم داشته باشه
اگه واسه بازی آنلاین هم خوب باشه که چه بهتر ( یعنی یه قابلیتی داشته باشه که لگ کمتر بشه و یا سرعت به خوبی بین دستگاه ها تقسیم بشه و جوری نشه که کامپیوتر از حداکثر سرعت دانلود استفاده کنه و بقیه بوق باشه :D البته اگه امکانش توی مودم ها هست ) خلاصه مودم عالی ایی باشه چون خیلی مودم عوض کردم و بدرد نخور بودن . و اینکه مودم های ایسوس چطورن ؟
نکته مهم : راستی قابلیت اینو هم داشته باشه که زود به اینترنت وصل بشه چون مودم هایی که دارم ( tp link ) جیگر آدمو میسوزونن تا به اینترنت وصل بشن آنتن دهیشون هم که ضعیفه و اینکه
خطم خیلی نویز داره اگه مودمی معرفی کنید که دغدغه نویز رو نداشته باشه خیلی عالی میشه
ممنون که منو تحمل کردید :|
مثلا مودم فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.!/displaycomment-0/page-1/sort-date/tab-comments/
چطوره ؟"
یا این
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.!/displaycomment-0/page-1/sort-date/tab-comments/
یا این
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
یا این
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. 7%D9%86%D8%AF%D9%87-%D9%88-%D9%88%D8%A7%D9%8A%E2%80%8C%D9%81%D8%A7%D9%8A-%D8%A8%D8%B1%D9%8A%D8%AC-%D8%A7%D8%AF%D9%8A%D9%85%DA%A9%D8%B3-%D9%85%D8%AF%D9%84-BR-6428nS-V3
یا این
یا این
خیلی ازشون خوشم اومد مخصوصا تی پی لینک ولی نمیدونم آیا قابلیت هایی که گفتم رو دارن یا نه سرعتشون چطوره و ...

invoker
2016/03/29, 23:18
رضا جان واسه کاربرد شما این مودم گزینه خوبیه !

TP-LINK TD-W8968 Wireless N300 ADSL2+ Modem Router
البته یخورده موجودیش کم شده ولی بگردی گیر می یاذ ...

invoker
2016/03/29, 23:19
واسه راهنمایی نویر خط هم جواب سوالات بنده رو ندادین ...

in-fo
2016/03/29, 23:31
رضا جان واسه کاربرد شما این مودم گزینه خوبیه !

TP-LINK TD-W8968 Wireless N300 ADSL2+ Modem Router

البته یخورده موجودیش کم شده ولی بگردی گیر می یاذ ...
ممنون یاسین جان
ولی من مدل تک آنتنه همینی که معرفی کردی رو دارم اصلا راضی نیستم ازش

invoker
2016/03/29, 23:36
ممنون یاسین جان
ولی من مدل تک آنتنه همینی که معرفی کردی رو دارم اصلا راضی نیستم ازش

از چه لحاظ رضا جان ؟

والا من 2750 داشتم مفتش گرون بود ! الان همین مدل رو دارم 90% عالیه یه 10% میشه گفت نه ... ولی واسه بازی و ... فوق العادست

in-fo
2016/03/29, 23:41
از چه لحاظ رضا جان ؟

والا من 2750 داشتم مفتش گرون بود ! الان همین مدل رو دارم 90% عالیه یه 10% میشه گفت نه ... ولی واسه بازی و ... فوق العادست

اصلا واسه بازی مناسب نیست ، یه فوتش کنی اینترنتش میپره :| زیاد قطع و وصل میشه برد آنتنش که افتضاحه خلاصه خیلی بدم میاد ازش قابلیت هایی که گفتم هم فکر نکنم داشته باشه لطفا تمام متن رو بخون خیلی قابلیت نام بردم یاسین جان

invoker
2016/03/29, 23:49
اصلا واسه بازی مناسب نیست ، یه فوتش کنی اینترنتش میپره :| زیاد قطع و وصل میشه برد آنتنش که افتضاحه خلاصه خیلی بدم میاد ازش قابلیت هایی که گفتم هم فکر نکنم داشته باشه لطفا تمام متن رو بخون خیلی قابلیت نام بردم یاسین جان

همه قابلیت هارو داره ...

اون مشکل های که گفتی هم با هیچ مودمی برطرف نمیشه ! این موضوع 99% با isp ها هست ... و کیفیت خط مناسب

( ترسی که الان از قطع و وصل دارین در کل مشکل نویز شماست ! اگه خط شما دارای کیفیت و نویز پایداری باشه به هیچ مشکلی برنمیخورین )

( البته این مودم هم شدیدا" با خط های که نویزش از 10 پایینتر هست حساسه ! )

( اول به فکر برطرف کردن نویز خط باشین بعد خرید مودم این بهترین راهه ... )

( زمانی که شما دارین بازی میکنین محاله بتونین با روشن بودن W-F { بدون اینکه حتی استفاده ازش بشه } با بهترین کیفیت بازی کنین ! )

in-fo
2016/03/29, 23:53
همه قابلیت هارو داره ...

اون مشکل های که گفتی هم با هیچ مودمی برطرف نمیشه ! این موضوع 99% با isp ها هست ... و کیفیت خط مناسب

( ترسی که الان از قطع و وصل دارین در کل مشکل نویز شماست ! اگه خط شما دارای کیفیت و نویز پایداری باشه به هیچ مشکلی برنمیخورین )

( البته این مودم هم شدیدا" با خط های که نویزش از 10 پایینتر هست حساسه ! )

( اول به فکر برطرف کردن نویز خط باشین بعد خرید مودم این بهترین راهه ... )

( زمانی که شما دارین بازی میکنین محاله بتونین با روشن بودن W-F { بدون اینکه حتی استفاده ازش بشه } با بهترین کیفیت بازی کنین ! )

مشکل نویز رو که حل میکنم اما مطمِئنم 60 درصد مشکل هم از مودمه چون نه تنها من بلکه داداش خودم که مغازه داره هم همین مشکلو داره ( که اونجا خط هیچ نویزی نداره و مودم مشکل داره و آنتن دهیش هم خیلی ضعیفه
*( زمانی که شما دارین بازی میکنین محاله بتونین با روشن بودن W-F { بدون اینکه حتی استفاده ازش بشه } با بهترین کیفیت بازی کنین*
پس چرا دارم میگم مودمی باشه که قابلیت Qos داشته باشه ؟ پس Qos چی میگه این وسط خوبه گفتم که مودمی باشه که بتونه ارسال و دریافت رو به خوبی بین دستگاه و موبایل تقسیم کنه و طوری نباشه که لگ بیوفته توی بازی

invoker
2016/03/30, 00:03
مشکل نویز رو که حل میکنم اما مطمِئنم 60 درصد مشکل هم از مودمه چون نه تنها من بلکه داداش خودم که مغازه داره هم همین مشکلو داره ( که اونجا خط هیچ نویزی نداره و مودم مشکل داره و آنتن دهیش هم خیلی ضعیفه
*( زمانی که شما دارین بازی میکنین محاله بتونین با روشن بودن W-F { بدون اینکه حتی استفاده ازش بشه } با بهترین کیفیت بازی کنین*
پس چرا دارم میگم مودمی باشه که قابلیت Qos داشته باشه ؟ پس Qos چی میگه این وسط خوبه گفتم که مودمی باشه که بتونه ارسال و دریافت رو به خوبی بین دستگاه و موبایل تقسیم کنه و طوری نباشه که لگ بیوفته توی بازی

رضا جان فیلم هندی زیاد میبینی ؟ :emoji_smiley-52:

با فناوری Qos هم اشنایی کامل دارم ! ولی ... هیچ تاثییری نداره تو مودم های adsl

به چندین دلیل اولیش کمبود سرعت اپلوده که بین گوشی ها داره به اشتراک گذاشته میشه ( اولویت پینگ خوب بالا بودن سرعت اپلوده ... ) سرعت اپلود هم تو اغلب ISP ها محدوده رو 384 ! و تا زمانی که درخواست نکنی اون رو افزایش نمیدن ... ( چون با افزایش اون نویز خط میره بالا و لینک میپره {اگه خط هم نویزش پایین باشه که ...} )

Qos واسه مودم های رادیویی خوبه که بنده داشتم فوق العاده بود ... برعکس ADSL هیچ محدودیت خاصی نداره و سرعت دانلود و اپلود یکیه ( پینگ 8.8.8.8 / 4.2.2.4 من اون موقع 100 بود ! )

مشکل اغلب مودم های ADSL هم با اپدیت فریمور برطرف میشه ...

ErfanDL
2016/03/30, 09:35
مودم خواستید بگیرید فقط W8970
البته به نظرم یه مودم معمولی با یه روتر Mikrotik مدل hAP Lite خیلی بهتره مودم رو بذارید رو حالت بریج و به میکروتیک متصل کنید

میکروتیک قابلیت های بینهایتی داره

در ضمن یاسین جان یکی از افتضاح ترین مودم های جهان همون رادیویی هست :)) شما مودم ندیدی!

invoker
2016/03/30, 10:59
البته به نظرم یه مودم معمولی با یه روتر Mikrotik مدل hAP Lite خیلی بهتره مودم رو بذارید رو حالت بریج و به میکروتیک متصل کنید

در ضمن یاسین جان یکی از افتضاح ترین مودم های جهان همون رادیویی هست :)) شما مودم ندیدی!

تجربه کردی ؟ اصلا مودم رادیویی چی چیه ؟ :emoji_smiley-52:

الان 90% isp ها دارن برای بهبود کیفیت از این طرفند استفاده میکنن ! اگه خوب نبود که ....

الان یه کشوری عینه انگلیس اصلا نمیدونن adsl چی چیه ... :emoji_smiley-53:

والا چیزی که زیاد باهاش سر و کله زدم مودمه :emoji_smiley-41: ولی مطمعنی این مودم های که میگی تو ایران با این isp ها هم همونطور که الان تعریف میکنیه ؟

ErfanDL
2016/03/30, 11:54
تجربه کردی ؟ اصلا مودم رادیویی چی چیه ؟ :emoji_smiley-52:

الان 90% isp ها دارن برای بهبود کیفیت از این طرفند استفاده میکنن ! اگه خوب نبود که ....

الان یه کشوری عینه انگلیس اصلا نمیدونن adsl چی چیه ... :emoji_smiley-53:

والا چیزی که زیاد باهاش سر و کله زدم مودمه :emoji_smiley-41: ولی مطمعنی این مودم های که میگی تو ایران با این isp ها هم همونطور که الان تعریف میکنیه ؟

تو میدونی مدرک CCIE چیه ؟ :)) مودم رادیویی =)) عزیزم ما با اسباب بازی سرو کار نداریم ما از رادیوهای UBNT و میکروتیک و سیسکو استفاده میکنیم :))

جهت اطلاعت W8970 بهترین چیپ DSL رو داره ما با علم یه محصول رو انتخاب میکنیم نه از روی شکل و قیافه

والا چیزی که زیاد باهاش سر و کله زدم مودمه فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

من خودم ISP کانفیگ میکنم میدونم چی خوبه چی بده :)) 4 تا مودم رسیده دستت که عمرا قیمتاشون بالا 70 تومن باشه میگی مودم ؟ همین الان یه مودم کنار دستمه 4 میلیون تومن

amirmasoud
2016/03/30, 12:28

سلام
میشه یه مقدار در مورد میکروتیک و قابلیت هاش توضیح بدید ممنون میشم

ErfanDL
2016/03/30, 12:41
سلام
میشه یه مقدار در مورد میکروتیک و قابلیت هاش توضیح بدید ممنون میشم
دوست عزیز میکروتیک یک روتر با سیستم عامل RouterOS هست که با توجه به نیاز کاربر کانفیگ میشود بیش از هزار کانفیگ مختلف و کانفیگ سفارشی میشه بر روی این روتر استفاده کرد حتی کانفیگ هایی که وجود خارجی ندارند میتوانید با اسکریپت بر روی این روتر بنویسید. روتر hAP Lite با قیمت 90,000 تومن بهترین انتخاب هست. این روتر یکی از قویترین چیپ های وایرلس Dual Channel را دارد که سرعت 300 Mb/s در اختیار شما میگذارد. شما میتوانید همزمان n تا رول QoS تعریف کنید. این روتر دارای پردازنده 600 مگاهرتزی هست که قابلیت اورکلاک تا 750 مگاهرتز را دارد از 32 مگ حافظه داخلی و 16 مگ حافظه رم برخوردار میباشد. یکی از مزیت های این روتر پشتیبانی قوی و ارائه آپدیت نرم افزاری به صورت نامحدود می باشد

45967

in-fo
2016/03/30, 14:21
آقا مشاوره خواستم چرا دعوا میکنید ؟
عرفان جان من به میکروتیک نیازی ندارم چون همونطور که قبلا گفتم توی شهری که درس میخونم آنتن وایرلسم خودش میکروتیکه اما شهری که توش زندگی میکنم :/ فقط به مودم احتیاج دارم

in-fo
2016/03/30, 14:24
عرفان جان نمیتونم اون مودمو بخرم چون 190 تومنه اتفاقا یکی از گزینه های خریدم هم بود اما خب چه کنم بودجه نمیزاره :(
البته اگه همین مودم فعلی رو کسی بتونه 35 بخره میفروشمش و اون مودم رو میخرم

ErfanDL
2016/03/30, 14:25
آقا مشاوره خواستم چرا دعوا میکنید ؟
عرفان جان من به میکروتیک نیازی ندارم چون همونطور که قبلا گفتم توی شهری که درس میخونم آنتن وایرلسم خودش میکروتیکه اما شهری که توش زندگی میکنم :/ فقط به مودم احتیاج دارم
من هم گفتم W8970 مناسب هست

in-fo
2016/03/30, 14:30
اون مودم هایی که گفتم چطورن ؟ لطفا به تمام سوالاتم پاسخ بدید خب :|
اگه اون میکروتیک رو بگیرم که مودم نمیتونم بگیرم و مجبورم از همین فعلی استفاده کنم ولی همونطور هم که گفتید چه قابلیت هایی داره لامصب :|

ErfanDL
2016/03/30, 14:54
پیشنهاد من ASUS DSL-N12E C1 هست مودم خوبیه از همان چیپ DSL مودم W8970 استفاده شده

فقط بعد از خرید حتما فریمور رو به آخرین نسخه آپدیت کنید

in-fo
2016/03/30, 14:59
پیشنهاد من ASUS DSL-N12E C1 هست مودم خوبیه از همان چیپ DSL مودم W8970 استفاده شده

قابلیت qos داره ؟ اتصال سریع داره ؟ آنتن دهیش خوبه ؟ قابلیت مدیریت پهنای باند رو داره ؟ برای بازی آنلاین مناسبه ؟
اون مودم 3 آنتنه هم tp link که لینکشو دادم چطوره ؟ هم خوشگله هم اینکه سرعت بالایی داره مثل اینکه :| فقط نمیدونم قابلیت هایی که میخوام رو داره یا نه لطفا یه نگاهی بهش بندازید قیمتش هم مناسبه 150 فک کنم باشه
درکل حرف آخرتون هم بزنید امروز میخوام سفارش بدم میخوام یه مودم عالی باشه :| خلاصه اگه این مودم هم بد باشه دیگه پدر گرامی کلا تحریم میکنه مارو :|

ErfanDL
2016/03/30, 15:07
قابلیت qos داره ؟ اتصال سریع داره ؟ آنتن دهیش خوبه ؟ قابلیت مدیریت پهنای باند رو داره ؟ برای بازی آنلاین مناسبه ؟
اون مودم 3 آنتنه هم tp link که لینکشو دادم چطوره ؟ هم خوشگله هم اینکه سرعت بالایی داره مثل اینکه :| لطفا یه نگاهی بهش بندازید قیمتش هم مناسبه 150 فک کنم باشه
درکل حرف آخرتون هم بزنید امروز میخوام سفارش بدم میخوام یه مودم عالی باشه :| خلاصه اگه این مودم هم بد باشه دیگه پدر گرامی کلا تحریم میکنه مارو :|
بله به صورت Advanced قابلیت QoS داره آنتنش هم خوبه به دلیل استفاده از چیپ BCM5357C0 بله مدیریت پهنای باند هم داره. کاملا مناسب بازی هست
خیر اون مودم TPLINK اصلا خوب نیست چیپ وایرلس ضعیفی داره ( TP9343 )

in-fo
2016/03/30, 15:31
تشکر عرفان جان
ختم تاپیک اعلام میشه
ان شا ء الله یا همین امروز یا یک روز بعد از 13 بدر سفارش داده میشه
بازم ممنون