PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : استفاده از شارژر با آمپر بالاتر مشکلی بوجود می آورد؟

Babak
2011/12/31, 17:25
سلام به همه دوستان
شارژر لپ تاپ اسوس من ولتاژ 19 و آمپر 3.42 بود، که سوخت و متاسفانه تو بازار موجود نبود (البته بود ولی تقلبی بود) ولی شارژری با ولتاژ 19 و آمپر 4.74 گرفتم، خواستم ببینم آیا مشکلی برای لپ تاپ بوجود میاد یا نه؟
آیا لپ تاپ به همون اندازه که آمپر نیاز داشته باشه استفاده میکنه؟
از دوستان ممنون میشم راهنمایی کنند.

*hit m@n*
2011/12/31, 18:27
دوست عزیز جریان بیشتر فشاری بر روی باتری نمی آورد
ولتاژ بیشتر معمولا باتری را اذیت می کند

با تشکر

Amoo
2011/12/31, 20:09
سلام به همه دوستان
شارژر لپ تاپ اسوس من ولتاژ 19 و آمپر 3.42 بود، که سوخت و متاسفانه تو بازار موجود نبود (البته بود ولی تقلبی بود) ولی شارژری با ولتاژ 19 و آمپر 4.74 گرفتم، خواستم ببینم آیا مشکلی برای لپ تاپ بوجود میاد یا نه؟
آیا لپ تاپ به همون اندازه که آمپر نیاز داشته باشه استفاده میکنه؟
از دوستان ممنون میشم راهنمایی کنند.

اگه به شارژر های ساخته شده دقت کرده باشی بنابر ظرفیت باتری مورد شارژ ، مدت زمان لازم برای شارژ نیز مشخص شده، که این مدت زمان در یک سری از شارژر ها با افزایش شدت جریان و کنترل همزمان دمای باتری در حال شارژ نیز کاهش پیدا کرده.
اختلاف آمپراژ در شارژر های ذکر شده چندان زیاد نیست ، که سبب کاهش زمان شارژ (افزایش سرعت) و کمی کاهش طول عمر باطری خواهد شد.

*hit m@n*
2011/12/31, 20:15
اختلاف آمپراژ در شارژر های ذکر شده چندان زیاد نیست ، که سبب کاهش زمان شارژ (افزایش سرعت) و کمی کاهش طول عمر باطری خواهد شد.

دوست عزیز افزایش آمپر صدمه ای به باتری وارد نمیکند
اگر هم وارد کند آنقدر کم است که اصلا چشم گیر و جدی نیست

با تشکر

Amoo
2011/12/31, 20:18
دوست عزیز افزایش آمپر صدمه ای به باتری وارد نمیکند
اگر هم وارد کند آنقدر کم است که اصلا چشم گیر و جدی نیست

با تشکر

کمی کاهش طول عمر باطری

hasan8544
2020/12/22, 20:36
بنظر من شارژر مخصوص لپ تاپ خودتو تهیه کن تا اسیبی نبینه لپ تاپت. اگه خاستی برو تو لینکای زیر ببین دارن یا نه

arash.sh
2023/06/23, 14:59
سلام من یه مانیتور ایسوس mx279h دارم اداپتوری هست خراب شده اداپتورش ولتاز 19 3.42 امپره یه مدل دیگه مانیتور ایسوس mx29heدارم که 2.1 امپره ایا اداپتورشو بزنم به اون میسوزه؟ و سوال دیگم اینه بعضی لپ تاپ ها هم همین مدل امپر رو بعنوان شارژر دارن ایا اداپتور صرفا شارژم میکنه؟ یا شارژر کار اداپتور مانیتور رو انجام میده؟

ARMIN
2023/06/23, 15:45
سلام من یه مانیتور ایسوس mx279h دارم اداپتوری هست خراب شده اداپتورش ولتاز 19 3.42 امپره یه مدل دیگه مانیتور ایسوس mx29heدارم که 2.1 امپره ایا اداپتورشو بزنم به اون میسوزه؟ و سوال دیگم اینه بعضی لپ تاپ ها هم همین مدل امپر رو بعنوان شارژر دارن ایا اداپتور صرفا شارژم میکنه؟ یا شارژر کار اداپتور مانیتور رو انجام میده؟

برای مانیتور شما باید از آداپتور با ولتاژ و آمپراژ مشابه استفاده کنید، آمپراژ کمتر باعث سوختن آداپتور و آمپراژ بیشتر باعث سوختن مانیتور میشه.

ErfanDL
2023/06/23, 16:10
آمپر هرچی بیشتر باشه بهتره در واقع مصرف کننده با توجه به نیازش آمپر میکشه

parsa60
2023/06/25, 00:56

در تکمیل عرایض عرفان و آرمین عزیز
آداپتوری که میخری ولتاژش برابر با قبلی باید باشه ولی در رابطه با آمپر،میتونه برابر با قبلی و یا بیشتر باشه...قاعدتا هر چه بیشتر بهتر و البته با توجه به مقدار نیاز اون دیوایس، آمپر کشیده خواهد شد..
و اما آمپراژ کمتر، باعث میشه مثلا یک لپ تاپ یا تلفن همراه، دیرتر شارژ صورت بگیره و به مرور میتونه به مدار آسیب برسونه.

بطور کلی: در مورد تمام دیوایس ها،ولتاژ باید برابر، ولی آمپر برابر و بالاترش اوکیه