PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مانیتور مناسب برای کار طراحی و حرفه ای

mmroracle
2016/01/01, 22:46
سلام

من میخوام برای کارم که تدوین فیلم و اصلاح رنگ و طراحی سه بعدی و تولید فیلم و کلا کارای گرافیکی سنگین هستش، یه مانیتور بخرم . باهاش مثلا فیلمهای فول اچ دی به بالاتر رو ادیت کنم.

سایز : 23 به بالا

بودجه : 600 تا 800 تومن

زیبایی : نسبتا مهمه برام

قصدم ان شاالله اینه که چند مانیتوره کنم.

amirmasoud
2016/01/01, 23:18
اگه بازی نمیکنید پنل ips بردار که خیلی کیفیت عالی داره و به نسبتش گرونم هست و به نظر من بودجه رو ببر تا یه تومن و LG 29UM65 ultra wide بگیر و نیازمند چند مانیتورم نیستی و از سری PB ایسوس هم میتونی استفاده کنی که خیلی عالیه ولی بودجه رو باید ببرید بالا
و تنها عیبی که پنل های ips داره اینکه پاسخدهی بالایی داره که موجب میشه برای دیدن فلم های اکشن و گیم کاربر با مشکل مواجه شه

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

third person
2016/01/01, 23:36
در محدوده بودجه شما این سه مونیتور موجود هست:
LG 25UM65 Ultra-Wide IPS LED
Samsung S24D595 Plus 24inch PLS LED
ASUS VS239HJ 23inch IPS LED
بنده مدل سامسونگ رو پیشنهاد می کنم که دارای پنل PLS هست.

mmroracle
2016/01/02, 13:25
در محدوده بودجه شما این سه مونیتور موجود هست:
LG 25UM65 Ultra-Wide IPS LED
Samsung S24D595 Plus 24inch PLS LED
ASUS VS239HJ 23inch IPS LED
بنده مدل سامسونگ رو پیشنهاد می کنم که دارای پنل PLS هست.

متشکر
کیفیت سامسونگ بهتر از ایسوس هستش؟
من خودم به شخصه گزینه م اوایل ایسوس بود. حتی فک کنم ایسوس توی اصلاح رنگ مانیتورای خیلی گرون و حرفه ای هم داره که کالیبره هست و ...
حالا خلاصه نمیدونم. بحثه اینه که تو این بودجه یه چیز با کیفیت و بادوام باشه و سالها برام کار کنه. و بعد اینکه جوری انتخاب بشه از نظر ابعاد و قیمت و مدل که قراره کنارش باز هم از همون مدل مانیتور اضافه بشه.
سامسونگه هم شیکه البته
تو این الجی های اولترا واید، تصویر کمی به طرفین کش میاد؟ یا اینکه واید بودنش نسبت تصویر ثابته و صرفا فضای بیشتری رو میده به کاربر؟ (الجی متاسفانه فقط طراحی زشتی داره)

Reza Eshraghi
2016/01/02, 13:44
متشکر
کیفیت سامسونگ بهتر از ایسوس هستش؟
من خودم به شخصه گزینه م اوایل ایسوس بود. حتی فک کنم ایسوس توی اصلاح رنگ مانیتورای خیلی گرون و حرفه ای هم داره که کالیبره هست و ...
حالا خلاصه نمیدونم. بحثه اینه که تو این بودجه یه چیز با کیفیت و بادوام باشه و سالها برام کار کنه. و بعد اینکه جوری انتخاب بشه از نظر ابعاد و قیمت و مدل که قراره کنارش باز هم از همون مدل مانیتور اضافه بشه.
سامسونگه هم شیکه البته
تو این الجی های اولترا واید، تصویر کمی به طرفین کش میاد؟ یا اینکه واید بودنش نسبت تصویر ثابته و صرفا فضای بیشتری رو میده به کاربر؟ (الجی متاسفانه فقط طراحی زشتی داره)
سلام
به نسبت قیمت و کارایی همیشه اینجا مشاوره داده میشه عزیز
وقتی مانیتورهای حرفه ای ایسوس به قول شما کالیبره از سریPAو PB رو اسم ببرید که بودجه حداقل 1200 به بالا داشته باشید عزیز جان !!
با بودجه حداکثر 800 تومن اسم بردن از ایسوس هم اشتباهه !
سامسونگ این مدل های سریD395 و D595 با پنل PLS امتحان خودش رو پس داده و به هرکسی پیشنهاد شده ناراضی نبوده تاحالا .

tabrizz
2016/01/02, 16:56
به نظر بنده هم ایسوس خیلی حرفه ای تره ولی قیمتاشون بالاتره

third person
2016/01/02, 17:41
اینکه دوستمون از لغت حرفه ای تر استفاده کردن رو نمیدونم و خودشون باید توضیح بدن. ولی غالبا معیار ما برای مقایسه نوع پنل بکار رفته و در قدم بعدی هم تکنولوژیها و امکانات مورد استفاده در یک مونیتور هست.
برای انجام کارهای گرافیکی هم نیازمند دقت رنگ و محدوده رنگی مورد پشتیبانی مناسب هست . لذا پنل های ips و PLS در این موارد انتخاب اول هستن. معمولا پنل های PLS برتریهایی در مقایسه با IPS دارن. اینجا (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)رو ببینید.
در مورد کالیبراسیون کارخانه ای هم همونطور که آقا رضا اشاره کردن موجب بالارفتن قیمت تمام شده میشه که در بودجه شما قرار نمیگیره.
در مورد مونیتورهای فوق عریض هم اتفاقا در مورد کاربردهایی که شما ذکر کردید گزینه مثبتی تلقی میشه، چون در واقع یک میز کار وسیعتری رو در اختیار کاربر قرار میده. در این مونیتورها نسبت تصویر تغییر میکنه ، مثلا اگر در یک مونیتور معمولی نسبت 16:9 باشه در یک اولترا واید نسبت 21:9 خواهد بود.

leonard
2016/01/02, 18:38
با اجازه اساتید
با بودجه دوستمون همون بهتر که سامسونگ بخرن ولی اگه محدودیت بودجه نبود به نظر من رو دست مانیتورهای دریم کالر اچ پی تا این تاریخ نیومده(خوراک طراحی حرفه ای)،البته از مرفهین بی درد میتونن از این مانیتورها بخرن ،مخصوص کار طراحی و ادیت فیلم و عکس هستش، این هم بر حسب تجربه یکی از گرافیستهای حرفه ای تو ایران میگم که خودشون مانیتور HP Dreamcolor استفاده میکنند
بعد هم مانیتورهای سری PA و PB ایسوز هستن که قیمتهاشون از بالای یک میلیون شروع میشه
خودم تجربه کار با سری PA را دارم کیفیتش فوق العاده ست چه از نظر طراحی چه از نظر کیفیت.

Reza Eshraghi
2016/01/02, 19:31
الآن که به پست اول دقیق تر توجه کردم دیدم گفتید فیلم های FHD به بالاتر !
اگر بحث رزولوشن های بالاتر هم مطرح باشه در این رنج بودجه هیچ انتخابی ندارید ! مگر اینکه LG 25UM65 انتخاب کنید به قیمت حدودی 650 که اون هم FullHD هست منتها چون Ultra-wide هست و نسبت تصویر 21:9 ، رزولوشن به تناسب نسبت تصویر کمی بیشتر شده و 1080*2560 هست که Full-HD هست در واقع .

aryaiee
2016/01/02, 20:10
سلام
به نسبت قیمت و کارایی همیشه اینجا مشاوره داده میشه عزیز
وقتی مانیتورهای حرفه ای ایسوس به قول شما کالیبره از سریPAو PB رو اسم ببرید که بودجه حداقل 1200 به بالا داشته باشید عزیز جان !!
با بودجه حداکثر 800 تومن اسم بردن از ایسوس هم اشتباهه !
سامسونگ این مدل های سریD395 و D595 با پنل PLS امتحان خودش رو پس داده و به هرکسی پیشنهاد شده ناراضی نبوده تاحالا .

فقط و فقط با این پیشنهاد موافقم کاملا.

Samsung S24D595 Plus 24inch PLS هم بهترینه.

ARMIN
2016/01/02, 21:10
دوست عزیز

منتظر خریداری مانیتور و گذاشتن عکسش در انجمن هستیم.