PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره برای خرید قطعاتی برای لپ تاپ

mohammadh60
2015/12/27, 07:48
سلام من یه لپ تاپ ایسوس مدل K551LN - XX199H ( لینکشو پایین صفحه میذارم ) دارم. اکثر اوقات با نرم افزارهایی مثل maya, after effects , photoshop , visual basic , zbrush و .... استفاده میکنم و سرعت پردازش و ... و همچنین سرعت باز شدن این نرم افزارها - سرعت روشن شدن ویندوز و خاموش شدنش برام خیلی مهمه.

1- اگر دو تا رم 4 گیگ دیگه بخرم با سرعت 1600mhz ( چون رمهایی هم که الان دارم 1600mhz هستن ) چقدر تو سرعت این چیزایی که گفتم تاثیر دارن ؟ ( ویندوز 10 دارم و تمام قطعات لپ تاپم جدید هستن. خود لپ تاپم هم 28 april سال 2014 ساخته شده- اگه مثلا الان زمان بالا اومدن ویندوز از اموقعی که دکمه پاور رو میزنم تا موقعی که کامل دسکتاپ و آیکون ها بالا بیاد 2-3 دقیقه باشه با اضافه کردن 8 گیگ رم دیگه زمانش به 1-2 دقیقه میرسه ؟ )

2- اگر هارد 128 یا 256 ssd بگیرم چطور ؟ سرعت کارهایی که گفتم با هارد ssd بیشر میشه یا افزایش رم ؟

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

mohammadh60
2015/12/28, 16:09
چرا کسی جواب نمیده ؟!!

Mohammad Ali X
2015/12/28, 16:45
قبلاً در این (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) تاپیک در مورد رم و اس اس دی راهنمایی شدید درسته ؟
دوست من پشت لپ تاپ را باز کردید ببینید چند اسلات برای رم وجود دارد ؟
درضمن پیشنهاد میشود از ماژول های رم یکسان استفاده کنید چون اگر تایمینگ و ولتاژ رم ها برابر نباشه سیستم بالا نمیاد و دچار مشکل میشود. ( البته میشه در بایوس تغیراتی انجام داد که مشکل حل شود اما زمانبره کار هر کسی نیست )

mohammadh60
2015/12/28, 18:01
نه اون موضوعش فرق داشت اونموقع میخواستم اس اس دی بگیرم - الان میخوام بدونم اگه رم لپ تاپم رو بیشتر کنم مثلا 16 گیگ بشه سرعت کامپیوترم بیشتر میشه یا اس اس دی ؟ لپ تاپ رو چند بار باز کردم ولی تنها چیزی که میشه دید مادربرده حتی کارت گرافیک و سی پی یوم رو هم ندیدم چون یه لایه مشکی چسب ناک بودش که جداش نکردم تاحالا ( گفتم شاید چسبندگیش از بین بره ) ولی مطمئنم چهار تا اسلات داره چون تو نرم افزار هایی مثل cpu-z و ... همینو میگه و اینکه رم هایی هم که الان دارم یکیشون تو اسلات 1 و اون یکی تو 3 هست پس یعنی اسلات 2 و 4 هم وجود داره. بله اینارو میدونم. فقط میخوام بفهمم کدوم از اون قطعاتی که گفتم رو سرعت کامپیوتر بیشتر تاثییر میذارن ؟ ( مثلا اگه اس اس دی 128 بگیرم سرعت بالا اومدن ویندوزم 30 ثانیه میشه یا اگه 8 گیگ رم دیگه اضافه کنم ؟ )

aryaiee
2015/12/29, 14:41
درایو SSD هارد نیست.تاثیر رم در بالا بردن سرعت بوت چندان بالا نیست و رم بالای 6 گیگ دیگه تاثیری ندارد.مهم فضای ذخیره سازیه.اگر به SSD تغییر بدید می تونید سرعت بالای بودت،لود آبجکت ها و موراد مشابه رو تجربه کنید.یک درصدی هم روی سرعت رندرت تاثیر دارد.
مهم:این پارامترهای زمان هم که تعیین کردید یعنی چی خوب؟ما طبق چه فرمول علمی زمان لود شما رو به دست بیاریم؟

mohammadh60
2015/12/29, 16:19
درایو SSD هارد نیست.تاثیر رم در بالا بردن سرعت بوت چندان بالا نیست و رم بالای 6 گیگ دیگه تاثیری ندارد.مهم فضای ذخیره سازیه.اگر به SSD تغییر بدید می تونید سرعت بالای بودت،لود آبجکت ها و موراد مشابه رو تجربه کنید.یک درصدی هم روی سرعت رندرت تاثیر دارد.
مهم:این پارامترهای زمان هم که تعیین کردید یعنی چی خوب؟ما طبق چه فرمول علمی زمان لود شما رو به دست بیاریم؟

منظورم از خوب سرعت بودش - هرچی سریعتر، بهتر. با نرم افزار bootracer زمان لود سیستمم رو بدست آوردم . باشه ممنون. همون اس اس دی رو اول میگیرم.

graymind
2015/12/29, 17:51
تا جایی که میدونم مدل سری ک ایسوس فقط یه اسلات رم دارن اگر هم اشتباه بگم و برای مدلای قدیمی تر باشه حرفم(!) لپتاپ شما حداکثر دوتا اسلات رم داره،پس اضافه کردن چندتا رم غیر ممکنه و در بهترین حالت میتونید دوتا رم ۸گیگابایتی داشته باشید،برای فهمیدنش هم برید سایت ایسوس ببینید حداکثر پشتیبانیش چقدر هست.برای فهمیدن اینکه الان چه رمی رو سیستم هست پیشنهاد میکنم نرم افزار
Hwinfo
رو نصب کنید که میتونید همه مشخصات از جمله رم کامل ببینید
جدای از اینها اضافه کردن اس اس دی بسیار تاثیر گذاری بهتری داره،پس بهتره به فکر یه خرید یه مدل مناسب باشید،میتونید هارد فعلی رو هم با جدا کردن دی وی دی رام از لپتاب به صورت همزمان استفاده کنید

graymind
2015/12/29, 18:27
خب مثل اینکه درست میگفتم! فقط یه اسلات داره و ماژول دوم به مادربرد لحیم شده هست

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

این منوال لپتاپ شما هست.تو صفحه 90 میتونید محل اسلات و مراحل تعویض رم رو مشاهده کنید(البته بازهم ننوشته که 8گیگ رو ساپورت میکنه یا نه! اینو باید از تو فروم ها پیدا کنید احتمالا!)

mohammadh60
2015/12/29, 20:53
تا جایی که میدونم مدل سری ک ایسوس فقط یه اسلات رم دارن اگر هم اشتباه بگم و برای مدلای قدیمی تر باشه حرفم(!) لپتاپ شما حداکثر دوتا اسلات رم داره،پس اضافه کردن چندتا رم غیر ممکنه و در بهترین حالت میتونید دوتا رم ۸گیگابایتی داشته باشید،برای فهمیدنش هم برید سایت ایسوس ببینید حداکثر پشتیبانیش چقدر هست.برای فهمیدن اینکه الان چه رمی رو سیستم هست پیشنهاد میکنم نرم افزار
Hwinfo
رو نصب کنید که میتونید همه مشخصات از جمله رم کامل ببینید
جدای از اینها اضافه کردن اس اس دی بسیار تاثیر گذاری بهتری داره،پس بهتره به فکر یه خرید یه مدل مناسب باشید،میتونید هارد فعلی رو هم با جدا کردن دی وی دی رام از لپتاب به صورت همزمان استفاده کنید

دوست عزیز لپ تاپ من سفارشیه و سال 2014 اومده 4 تا هم اسلات رم داره - اینو من نمیگم نرم افزار معروف cpu-z میگه - الانم دوتا رم 4 گیگ نصبه و دوتا دیگه میشه نصب کرد - کارت گرافیکم هم 4 گیگ جی تی هست و سی پی یوم core i7 با کلاک اسپید 3 گیگاهرتز - میدونم تو نظر های قبلی هم همه همینو گفتن - ممنون
45031

graymind
2015/12/29, 21:05
الان برای لپتاب من هم شبیه همون چیزی که گفتید اسم گذاری کرده اما لپتاب من دوتا ورودی بیشتر نداره.اما برای شما باید بگم که یه سرچی کردم،مدل شما فقط یه اسلات داره که پذیرای 4 گیگ رم هست.4گیگ دیگه هم لحیم شده است.متاسفانه اصلا نمیشه افزایشی داشته باشید.لینک هم بذارم میره واسه تایید پس خودتون یه سرچی با k551ln ram upgrade انجام بدید تا مطمئن بشید.

mohammadh60
2015/12/29, 21:08
الان برای لپتاب من هم شبیه همون چیزی که گفتید اسم گذاری کرده اما لپتاب من دوتا ورودی بیشتر نداره.اما برای شما باید بگم که یه سرچی کردم،مدل شما فقط یه اسلات داره که پذیرای 4 گیگ رم هست.4گیگ دیگه هم لحیم شده است.متاسفانه اصلا نمیشه افزایشی داشته باشید.لینک هم بذارم میره واسه تایید پس خودتون یه سرچی با k551ln ram upgrade انجام بدید تا مطمئن بشید.

همونطور که گفتم واسه من سفارشیه یعنی این لپ تاپ به تعداد محدودی تولید شده و هیچ اطلاعاتی در اینترنت درباره این مدل نیست - k551ln سری های مختلفی داره ( a-b-c ) اونی هم که شما دیدی احتمالن یکی از اون سه مدل بوده ولی واسه من مدل xx199h هست .
اینم یه عکس از یه نرم افزار دیگه که داره میگه 4 تا اسلات رم داره لپ تاپم - من دیگه نمیدونم چجوری باید ثابت کنم که 4 تا اسلات داره.

45032

graymind
2015/12/29, 21:25
منم همین رو سرچ کردم ولی اگه میگید سفارشی هست که اصلا جای بحث نیستش!
برای تصمیم بین رم و ssd هم یه تستی بکنید.موقع استفاده در سنگین ترین حالت کاریتون ببینید که چقدر از فضای رم خالی هست.اگه کمبودش باعث گلوگاه شدن در حین کار میشه اولویت با رم هست(که شاید یه کم بعید باشه) با اینکه تاثیری زیادی در بوت شدن و اجرا هم نداره. در غیر این صورت با اضافه کردن ssd همنطور که دوستان دیگه هم گفتن خیلی سرعت بهتری رو تجربه میکنید چه تو بوت شدن چه تو سرعت اجرا.

mohammadh60
2015/12/30, 05:57
منم همین رو سرچ کردم ولی اگه میگید سفارشی هست که اصلا جای بحث نیستش!
برای تصمیم بین رم و ssd هم یه تستی بکنید.موقع استفاده در سنگین ترین حالت کاریتون ببینید که چقدر از فضای رم خالی هست.اگه کمبودش باعث گلوگاه شدن در حین کار میشه اولویت با رم هست(که شاید یه کم بعید باشه) با اینکه تاثیری زیادی در بوت شدن و اجرا هم نداره. در غیر این صورت با اضافه کردن ssd همنطور که دوستان دیگه هم گفتن خیلی سرعت بهتری رو تجربه میکنید چه تو بوت شدن چه تو سرعت اجرا.

نه رم که کم نمیاد - تو سنگین ترین کارها مثل رندرینگ کلا حدود 70-80 درصد از رمم استفاده میشه- اول ssd میگیرم بعد رم - بازم ممنون.