PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره برای خرید کیس گیمینگ

ali555
2015/12/02, 18:30
با سلام به همه ی دوستان عزیز
من میخواستم یه کیس گیمینگ جم و جور کنم تا الان هم دو قطعه رو خریدم گرافیک رو zotac gtx 970 amp omega edition و پاورم هم green 650 uk gold هست حالا تقریبا 1300 باقی مونده برای باقی قطعات چیزاهایی که خودم در نظر دارم
cpu: intel core i5 4460
mainbord: asrock b85m or msi b85m-E45
ram: crosair xms 8g or geli 8g ddr3 cl11
hard: seagate barracuda 2 tera
case: green x plus
دوستان هارد رو حتما باید دو ترا باشه فقط بین مدلا موندم مدل بارکودا سیگیت فک کنم از گرین وسترن بهتر باشه الان اگر نظر دیگه ای دارن اعلام کنن رم هم رو به دلیل کمبود بودجه تک ماژول انتخاب کردم بین مدل های کینگستون و ژل و کورسیر و کینگمکس کدوم بهتره؟
مین بورد غیر از این دو گزینه چزی نبود قرار بدم که با بودجه هماهنگ بشه این قطعات بالا تقریبا 1320 میشن و نمی تونم افزایشش بدم
پیشاپیش از راهنمایی هاتون ممنونم

Mostafa98
2015/12/02, 19:15
معلومه که نزدیک نصف بودجه رو به کارت گرافیک اختصاص دادین.#:-s
حداقل باید رم Gskill RipjawsX 2x4gb 1600 cl7 بردارید و کیس aerocool GT black (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) .
بقیه موارد قابل تحمل هست.
مادربرد MSI بهتره.

third person
2015/12/02, 19:22
با سلام به همه ی دوستان عزیز
من میخواستم یه کیس گیمینگ جم و جور کنم تا الان هم دو قطعه رو خریدم گرافیک رو zotac gtx 970 amp omega edition و پاورم هم green 650 uk gold هست حالا تقریبا 1300 باقی مونده برای باقی قطعات چیزاهایی که خودم در نظر دارم
cpu: intel core i5 4460
mainbord: asrock b85m or msi b85m-E45
ram: crosair xms 8g or geli 8g ddr3 cl11
hard: seagate barracuda 2 tera
case: green x plus
دوستان هارد رو حتما باید دو ترا باشه فقط بین مدلا موندم مدل بارکودا سیگیت فک کنم از گرین وسترن بهتر باشه الان اگر نظر دیگه ای دارن اعلام کنن رم هم رو به دلیل کمبود بودجه تک ماژول انتخاب کردم بین مدل های کینگستون و ژل و کورسیر و کینگمکس کدوم بهتره؟
مین بورد غیر از این دو گزینه چزی نبود قرار بدم که با بودجه هماهنگ بشه این قطعات بالا تقریبا 1320 میشن و نمی تونم افزایشش بدم
پیشاپیش از راهنمایی هاتون ممنونم
نمی دونم قیمت ها رو از کجا گرفتید . ولی این قطعاتی که شما نوشتید حدود 1400 میشه.

ali555
2015/12/02, 22:28
والا فعلا که دلار رفته بالا من تقریبا یه دو هفته پیش قیمت کردم i5 4460 قیمتش 570 تومن تو بازار بود رم مدل ژل 145 بود و مدل کورسیر 160 بله من تقریبا نصف بودجه رو اختصاص دادم به گرافیک و بعضی از دوستام که بم مشاوره دادن بم گفتن که برای گرافیک 970 یه سی پی یو i5 4460 کافیه و گلوگاه نمی کنه کیس هم فک کنم x plus مناسب باشه چون گرافیکم دو فنه هست تقریبا 28 سانته تو کیس جا بشه پاورم که گرین 650 گلد هست و فک نکنم برای برق رسانی مشکلی باشه

ali555
2015/12/02, 22:38
من تا اسفند ماه یه رم دیگه میگیرم که هم دو کاناله بشه و هم 16 گیگ فعلا تنها دقدقم با مین بورد هست که میترسم با گراف و سی پی یو گلوگاه کنه حقیقتش هم هیچ کاری به غیر بازی با سیستم انجام نمیدم پس مادربورد حرفه ای زیاد به کارم نمیاد

third person
2015/12/02, 23:22
برای این قطعات سعی کنید این مادربرد رو تهیه کنید: ASRock H97M Pro4 به قیمت حدود 325 تومن.
کمتر از این برد رو دیگه برای قطعات و کاربرد شما توصیه نمی کنم.

ali555
2015/12/03, 11:36
من دو هفته پیش که از دوستانی که تو همین سایت برای بستن سیستم راهنمایی می کنن همین مشخصات رو دادم و تایید کردن!! با خودم گفتم بزار تو فروم هم یه مشاوره بگیرم میشه یکم راجب مین بورد بیشتر توضیح بدید که asrock H97 pro4 چه مزیتی نسب به دو مین بورد بالایی داره؟

third person
2015/12/03, 11:58
من دو هفته پیش که از دوستانی که تو همین سایت برای بستن سیستم راهنمایی می کنن همین مشخصات رو دادم و تایید کردن!! با خودم گفتم بزار تو فروم هم یه مشاوره بگیرم میشه یکم راجب مین بورد بیشتر توضیح بدید که asrock H97 pro4 چه مزیتی نسب به دو مین بورد بالایی داره؟
چیپ H97 در مقایسه با B85 جدیدتره و بالطبع از امکانات و تکنولوژیهای جدیدتر و بیشتری هم پشتیبانی میکنه. از تعداد درگاه های sata3 و پورت usb3 بیشتر گرفته تا پشتیبانی از RAID و غیره. برای دیدن مشخصات این دو چیپ اینجا (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)رو ببینید.
ضمن اینکه چیپ سری B85 مناسب برای سیستم های بیزینس طراحی و تولید شده و مادربردهای تولید شده با این چیپ ( به غیر از مدل های گیمینگ ) مناسب برای همین دسته از کاربردها هستن و بهتره برای سیستم های با کاربردهای خاص مثل گیمینگ ، از مادبردهای با چیپ H97 یا Z97 در مورد سوکت 1150 استفاده بشه.
یک نکته هم اینکه بهترین زمان مشاوره گرفتن 2-3 روز قبل از خریده تا مشاوره ای که به شما داده میشه طبق قیمت و موجودی بازار باشه. لذا اگه الان قصد خرید ندارید بهتره که مشاوره رو هم به زمان نزدیک خریدتون موکول کنیم.

ali555
2015/12/03, 12:32
خیلی ممنون از راهنماییتون راجب مین بورد من همون دو هفته پیش داشتم قطعات رو میخریدم پاور و گرافیک رو هم همون موقع گرفتم که سیستم رو ببندم ولی مشکلی پیش اومد و نشد فقط نظرت راجب باقی قطعات چیه؟ مچ هستن؟ مشکلی که ندارن؟ اگر میشه نظرتون رو راجب این سیستم که دارم برای گیم میبندم بگید
یه سرچی کردم راجب مین h97 دوتا مدل هستن که به بودجه بخورن یکی msi H97 m-E35 و یه مدل هم همونی که شما معرفی کردید یعنی asrock h97 pro3 از این دو کدوم بهتره؟
ببخشید که خیلی سوال میپرسم ممنونم بخاطر تمام راهنمایی های که بم دادید

third person
2015/12/03, 13:10
خواهش می کنم. مادربرد که همون مدل ازراک که بهتون معرفی کردم بهتره قطعا.
بقیه قطعات مشکل نداره. فقط رم بهتره که دو کاناله باشه که پهنای باند بیشتری برای انتقال اطلاعات در اختیار سیستم قرار بگیره. که اون هم گفتید یک ماژول دیگه بعدا به سیستم اضافه می کنید. فقط بهتره که دقیقا مثل رم فعلی تون در آینده به سیستم اضافه بشه که مشکلی احیانا پیش نیاد.

Danial22
2015/12/04, 10:28
با سلام
می خواستم یه سیستم ببندم با مشخصات زیر:
motherboard:asus Z170 Pro Gaming
CPU:Intel Corei5 6600k
GPU:EVGA GTX980Ti OC Hybrid 6GD5
Power:Cooler Master V650S 80Plus Gold Power Supply
و چند تا سوال داشتم.1)سی پی یو که انتخاب کردم کافیه یا لازمه که مدل 6700k رو بخرم؟
2)رم رو می خوام DDR4 16Gb بخرم ولی نمیدونم چه سرعتی رو انتخاب کنم و اصلا چی رو باید ملاک قرار بدم cpu یا مادر برد؟
3)قدرت پاور کافی هست یا نه؟
با تشکر

third person
2015/12/04, 10:35
با سلام
می خواستم یه سیستم ببندم با مشخصات زیر:
motherboard:asus Z170 Pro Gaming
CPU:Intel Corei5 6600k
GPU:EVGA GTX980Ti OC Hybrid 6GD5
Power:Cooler Master V650S 80Plus Gold Power Supply
و چند تا سوال داشتم.1)سی پی یو که انتخاب کردم کافیه یا لازمه که مدل 6700k رو بخرم؟
2)رم رو می خوام DDR4 16Gb بخرم ولی نمیدونم چه سرعتی رو انتخاب کنم و اصلا چی رو باید ملاک قرار بدم cpu یا مادر برد؟
3)قدرت پاور کافی هست یا نه؟
با تشکر
سلام. به فروم سخت افزار خوش آمدید.
لطفا در تاپیک دیگران سوال نکنید. در همین بخش سیستم کامل یک تاپیک ایجاد کنید تا به شما مشاوره داده بشه. ضمنا مقدار بودجه و قطعات مورد نیاز و کاربریتون رو هم ذکر کنید.