PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آیا آنتی ویروس شید از پس 19286 فایل آلوده بر می آید؟

Ali Fatehi
2011/12/30, 14:25
3562

سلام تا چند ساعت آینده در همین تاپیک به این سوال که آنتی ویروس شید می تواند از پس پاک کردن 19 هزار فایل الوده بر آید ؟

ببخشید کمی دیر شد.

دوستان جواب این سوال را این طور می دم که :

در بخشی که من کار می کنم دوتا سیستم وجود دارند که چند وقتی هست که مرکز انواع ویروس شده اند و بد افزارها داخل ان جولان می دهند . بر اساس تصمیم مدیریت اون بخش تصمیم گرفتیم که دو تا انتی ویروس بخریم که بر اساس گقته های من ایشان تصمیم داشتند یک ویروس کش ایرانی بخریم و استفاده کنیم . که با انتی ویروس شید اشنا شدیم و دو اکانت ان را خریدم . بعد از چند روز که به دستمان رسید که پنجشنبه گذشته تصمیم گرفتیم یه دستی به این سیستم ها بکشیم جاتون خالی، اوردم خونه و رفتم سراغ انتی ویروس شید ( بر اساس تجربه ام در مخابرات اول درایو که ویندوز روش نصب بود را یک فرمت کامل دادم بعد ویندوز Xp Sp3 را نصب کردم . در اخر بعد از نصب درایور های سخت افزار شید را نصب کردم و اپدیتش کردم . و با حداکثر سطح امنیت و با تمام امکانات شدید به اسکن کل هارد کردم بعد از چند ساعت نتیجه ای که دریافت شد 19286 فایل الوده پیدا شد . که تصمیم گرفتم تمام این دوستان بد را از صحنه روزگار پاک کنم . برای همین منظور از دستور لازم را به شید دادم که این کار را انجام دهد . راستش داخل تصویر شماره یک ، سیستم هامانند تصویر زیر ساعتها در ان قسمت ماند ،بیش از 5 ساعت منتظر ماندم اما نتیجه ای در بر نداشت و تصمیم گرفتم با اینترنت سکوریتی کسپر اسکای 2012 نسخه 30 روزه و اپدیت ان به جنگ بروم که بعد از کلی صبر و خیره شدن به مانتیور توانستم از این جنگ سر بلد بیام بیرون. خوب به همین روش ویروس ها را یکی بعد از دیگر از روی دوتا سیستم حذف کردم و خلاصه بعد از این نبرد ویندوز را تعویض کردم و بعد هم نصب شید .
چرا این مشکل پیش امده است .چرا ؟ ( سوال مخصوص آرمان نیری ) - تصویر زیر

3563

البته این تمام ماجرا نیست . بعد ازنصب دوباره ویندوز ،شید نیز بروی سیستم ها بارگذاری شد اما ما هرچی تلاش کردیم از ساعت 8 شب جمعه تا 8 فردا صبح روز شنبه هرکاری کردیم نتوانستیم به سرورهای شید وصل شویم .پیش خودم گفتم شاید بر اثر فیلتــــــرینگ اشتباه سرور های شید هم بسته شده اند با پــــروکــــسی| دادم باز نشد که بشود . کاری نداریم درست بعد از مغرب روز شنبه وصل شدیم به سرور های شید و به روز شد.
نکته دیگر با کمک اینترنت سکوریکتی 2012 نسخه 30 روزه به نتیجه زیر رسیدیم .
این تصویر زیر اسکن کامل و با حداکثر امنیت کسپر تست شده است که در شناسایی اون هم بیشتر است از شید است . چرا ؟ ( سوال مخصوص آرمان نیری )

3564

و اما نتیجه : متاسفانه نمی دونم چرا این مشکلات پیش امد . امیدوارم خیلی زود اقا آرمان مشکل را حل کند. و نسحه 64 بایتی را هم ارائه بدهد. اما در کل از خرید شید ناراضی نیستم و خوشحالم که جوانان ایرانی با تمام مشکلاتی در سیستم پشتیبانی تولید نرم افزار هست اما باز هم با شور اشتیاق به تولید برنامه های بومی را ادامه می دهند .

وب سایت شید
(فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
البته قابلتهای خوبی هم هست که ما باید انها را ذکر کنیم .

قابلیت حذف فایل بودن بازگشت .( اطلاعات خانوادگی و ...)
قابلیت ترمیم انتی ویروس

قابلیت اکسن در حالت بیکاری
محیط فارسی
و....
قابل ذکر است از هموطن عزیز مان آقا
آرمان نيّري جواب گوی ما باشند. ( که ما توسط پست الکترونیک به ایشان خبر می دهیم برای جواب گویی ).

Ali Fatehi
2012/01/01, 15:46
پست الکترونیک برای شرکت شید ارسال شد.

Castiel
2012/01/01, 16:21
این هم مشکلی که ESET Smart Security 5 با وب سایت آنتی ویروس شید دارد!
طبق اعلام نود 32، وبسایت آنتی ویروس شید به محتوای مخرب آلوده است!

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

Ali Fatehi
2012/01/01, 16:26
این هم مشکلی که ESET Smart Security 5 با وب سایت آنتی ویروس شید دارد!
طبق اعلام نود 32، وبسایت آنتی ویروس شید به محتوای مخرب آلوده است!

آره این مشکل بوده از قرار معلوم مدیران این سایت تحت سالم بودن سایت را از مکافی گرفته اند چون در صفحات ان نشانگر مکافی بودش .

doom2009
2012/01/01, 17:46
دوست گرامی شید ویروسیاب خوبی هست ولی مقایسه آن با کسپر به نظر اینجانب درست نیست همین نود 32 را اگر نصب میکردین باز همین گونه بود تا وقتی سیستم به ویروس آلوده نشده کارایی خوبی داره و از ورود ویروس به سیستم جلوگیری میکنه اما خدا اون روز رو نیاره که سیستم به نحوی به ویروس آلوده بشه دیگر حتی نمی تواند فایل آلوده به ویروس را ترمیم یا پاک کند خوب به نظر اینجانب کاسپر فقط پوری کاسپر 2012 اگر یک فایل آلوده به ویروس پیداکنه باید کل سیستم رو از نو اسکن کنی که این کار برای سیستمهای ضعیف واقعا دردسر سازه ولی پوری به هیچ وجه مزاحم کار با سیستم نمیشه منابع کمتری ازسیستم رو اشغال میکنه سبکتر هستش کار خودش رو بدون هیچگونه مزاحمتی برای کاربر انجام میده البته برای اینجانب اینگونه بوده فقط یک مشکل با این ویروس یاب که لاینسس رو زود بلوکه می کنه با تشکر

Ali Fatehi
2012/01/01, 22:54
در لیست ویروس های کشف شده انتی ویروس های نام برده این ویروس Win32/Sality.AT خیلی به چشم می خورد . تصمیم گرفتم به زبان خیلی خیلی ساده بیان کنم .

برای اطلاعات بیشتر به این تاپیک مراجعه کنید. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

Support_Sheed_AV
2012/01/02, 12:46
دوست عزیز بنده یکی از مسئولان پشتیبانی هستم و میخواهم در این مورد کمی راهنماییتان کنم
شما بر طبق گفته ی خود 19286 ویروس پیدا کرده بودید(توسط شید) در حالتی که بخواهد همه ی این فایل های آلوده را فقط حذف کند(فرض بر اینه که اصلا قابل ترمیم وجود نداشته است)خودش شاید یک ساعتی طول بکشد،حالا در نظر بگیرد که از این 19 هزار و خورده ای که گفتید فقط 10 هزار تا از آن ها قابل ترمیم بوده باشد(اولویت در پاکسازی شید ، ترمیم فایل های آلوده میباشد)عملیات ترمیم یعنی ویروس ها از فایل های آلوده شما حذف میشوند و فایل اصلی به صورت کاملا پاکسازی شده برجا میماند که این عملیات ترمیم ساعت ها وقت میبرد(اگر حتی 10 هزار عدد از این ها ترمیم بوده باشد بین 6 تا 10،11 ساعت طول خواهد کشید) حالا سوال ما از شما این است که در آخر اسکن که لیستی از فایل های آلوده به شما نمایش داده شده است دقت کردید که نوشته:چند فایل قابل ترمیم؟چند فایل غیر قابل ترمیم؟
در ضمن یکی از مواردی که ما در نسخه ی جدید قرار است حتما تغییر بدهیم(یکی از اولین مواردی است که قرار است در نسخه ی جدید اعمال شود)این است که حتما در قسمتی که دارد این عملیات را انجام دهد به کاربر اطلاعاتی از اینکه چند فایل ترمیم شده است چند فایل مانده است و چه مدتی طول خواهد کشید بدهد تا کاربر فکر نکند شید دچار مشکل شده است و هنگ کرده است چون خیلی این فکر را میکنند چون به آن ها هیچ پیغامی مبنی بر فعالیت شید نمیدهد اما اگر دقت کنید سی پی یو تا حدی درگیر است و در حال کار کردن است که نشان میدهد برنامه مشکلی پیدا نکرده است و در حال عملیات پاکسازی و ترمیم میباشد
اگر بازهم سوالی بود در خدمت هستیم، بهتر است شما این بار با همان فایل های ویروسی شید را امتحان کنید و کمی صبر به خرج دهید و مطمئن باشید نتیجه ی آخر آن بهتر از کسپر خواهد بود چون کمتر فایل های شما حذف خواهند شد
موفق باشید

Yaser_Aramesh
2012/01/02, 12:57
دوست عزیز بنده یکی از مسئولان پشتیبانی هستم و میخواهم در این مورد کمی راهنماییتان کنم
شما بر طبق گفته ی خود 19286 ویروس پیدا کرده بودید(توسط شید) در حالتی که بخواهد همه ی این فایل های آلوده را فقط حذف کند(فرض بر اینه که اصلا قابل ترمیم وجود نداشته است)خودش شاید یک ساعتی طول بکشد،حالا در نظر بگیرد که از این 19 هزار و خورده ای که گفتید فقط 10 هزار تا از آن ها قابل ترمیم بوده باشد(اولویت در پاکسازی شید ، ترمیم فایل های آلوده میباشد)عملیات ترمیم یعنی ویروس ها از فایل های آلوده شما حذف میشوند و فایل اصلی به صورت کاملا پاکسازی شده برجا میماند که این عملیات ترمیم ساعت ها وقت میبرد(اگر حتی 10 هزار عدد از این ها ترمیم بوده باشد بین 6 تا 10،11 ساعت طول خواهد کشید) حالا سوال ما از شما این است که در آخر اسکن که لیستی از فایل های آلوده به شما نمایش داده شده است دقت کردید که نوشته:چند فایل قابل ترمیم؟چند فایل غیر قابل ترمیم؟
در ضمن یکی از مواردی که ما در نسخه ی جدید قرار است حتما تغییر بدهیم(یکی از اولین مواردی است که قرار است در نسخه ی جدید اعمال شود)این است که حتما در قسمتی که دارد این عملیات را انجام دهد به کاربر اطلاعاتی از اینکه چند فایل ترمیم شده است چند فایل مانده است و چه مدتی طول خواهد کشید بدهد تا کاربر فکر نکند شید دچار مشکل شده است و هنگ کرده است چون خیلی این فکر را میکنند چون به آن ها هیچ پیغامی مبنی بر فعالیت شید نمیدهد اما اگر دقت کنید سی پی یو تا حدی درگیر است و در حال کار کردن است که نشان میدهد برنامه مشکلی پیدا نکرده است و در حال عملیات پاکسازی و ترمیم میباشد
اگر بازهم سوالی بود در خدمت هستیم، بهتر است شما این بار با همان فایل های ویروسی شید را امتحان کنید و کمی صبر به خرج دهید و مطمئن باشید نتیجه ی آخر آن بهتر از کسپر خواهد بود چون کمتر فایل های شما حذف خواهند شد
موفق باشید
درود بر شما
قطعا به زودی نسخه ای از این آنتی ویروس را تهیه خوام کرد به دو دلیل : قدرت و ایرانی بودن!
فقط یه سوال : چرا شید؟؟

Ali Fatehi
2012/01/02, 14:52
دوستان عزیز با بخش پشتیبانی شید تماس گرفتیم و هماهنگی ها انجام شد . این عزیزان طبق گفته هایشان جواب گوی سوالات شما هستند در همین تاپیک .

پس لطف کنید . سوالات درست و فنی را در اولوبت قرار بدهید.

و تشکر کردن بپرهیزید چون پست شما بدون اطلاع دادن پاک خواهد شد.

باتشکر از تمام هموطنان سخت افزاری ام

TideHunter
2012/01/02, 15:19
میشه یکی به من بگه که شید نسبت به آنتی ویروس مجانی مایکروسافت چه مزیت هایی داره؟
آیا هر روز آپدیت میشه
آیا دارای یک سیستم اسکنینگ مستقله
آیا از طرف شرکتی با پشتوانه عرضه میشه
آیا کارشناسان این آنتی ویروس مثل کارشناسای کسپر 24 ساعت شبانه روز پاسخگوی شما هستن
آیا کسی ضمانت می کنه که خود این آنتی ویروس سیستم ما رو ویروسی نکنه
من خودم جواب میدم !!! نه !!!! این فقط و فقط یک آنتی ویروسه که چون ایرانیه ما باید ازش استفاده کنیم ؟؟؟ آیا این دلیله محکمی برای سپردن امنیت سیستممونه ؟؟؟ چون ایرانیه .
اگه کفش و یخچال و چیزایی بودن که دیده میشدن حق با شما بود ولی وقتی صحبت از یک نرم افزار به میون میاد بحث فرق می کنه .

سجاد
2012/03/28, 14:10
دوست گرامی شید ویروسیاب خوبی هست ولی مقایسه آن با کسپر به نظر اینجانب درست نیست همین نود 32 را اگر نصب میکردین باز همین گونه بود تا وقتی سیستم به ویروس آلوده نشده کارایی خوبی داره و از ورود ویروس به سیستم جلوگیری میکنه اما خدا اون روز رو نیاره که سیستم به نحوی به ویروس آلوده بشه دیگر حتی نمی تواند فایل آلوده به ویروس را ترمیم یا پاک کند خوب به نظر اینجانب کاسپر فقط پوری کاسپر 2012 اگر یک فایل آلوده به ویروس پیداکنه باید کل سیستم رو از نو اسکن کنی که این کار برای سیستمهای ضعیف واقعا دردسر سازه ولی پوری به هیچ وجه مزاحم کار با سیستم نمیشه منابع کمتری ازسیستم رو اشغال میکنه سبکتر هستش کار خودش رو بدون هیچگونه مزاحمتی برای کاربر انجام میده البته برای اینجانب اینگونه بوده فقط یک مشکل با این ویروس یاب که لاینسس رو زود بلوکه می کنه با تشکر
سلام اول اینکه پوری درست نیست و پیور درسته بعد راه حل لایسنس با trial reseter حل میشه به این صورت که شما انتی ویروس رو به صورت 30 روزه فعال می کنید پس از پایان 30 روز با trial reseter انتی ویروس را بدون دخالت در اپدیت ها و تنظیمات به صورت یک کاربر جدید معرفی می کنید با این کار سایت kasper شما را به عنوان شخص جدید شناسایی می کند و متوجه نمی شود شما قبلا از نسخه 30 روزه استفاده کرده اید و می توانید دوباره برای 30 روز از kasper استفاده کنید و این داستان ادامه دارد.