PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آیا اسمبل و جمع کردن سیستم کار سختی است و اطلاعات خیلی تخصصی می خواهد؟

mamad24
2011/12/29, 22:50
درود
دوستان آیا سیستم جمع کردن کار سختیه؟یا یه کاربر خوب رو به عالی میتونه سیستم جمع کنه؟البته نه خرید قطعات و اینا فقط جمع کنه.

rajah
2011/12/29, 23:09
به نظر بنده همین طوره.فقط یه کاربر خوب می تونه یه سیستم با راندمان بالا بده

چون کاربر باید با قطعات روز بازار جهانی آشنایی داشته باشه،زمان عرضه مدل های مختلف

قطعات سخت افزاری رو بدونه ،با اصطلاحات فنی برای قیاس قطعات آشنایی داشته باشه،

سایت های سخت افزاری معتبر دنیا رو بشناسه و بنچمارک ها رو ببینه و قطعه رو انتخاب کنه

باید با شرایط و جو بازار آشنایی داشته باشه و در صورت لزوم قیمت قطعات مختلف رو تو تموم

سایت های اینترنتی فروش سخت افزار دراره تا فروشنده قیمت بالا نده حتی اگه لازم باشه قطعه

رو اینترنتی سفارش بده،باید با نحوه عملکرد و معماری و ساختار قطعات آشنایی داشته باشه

که چه قطعه ای برای استفاده در چه زمینه ای طراحی شده و در نهایت باید بتونه سیستم رو به خوبی

با هم مچ کنه و .................................................. ....................

این نظره من بود

mamad24
2011/12/29, 23:33
فرمایش شما متینه و خیلیم ممنون
ولی بنده منظورم اینه مثلا یه نفر از توی سیستم های پیشنهادی سایت قطعاتو با قیمت مناسب بخره و ببنده
منظورم نحوه بستنه

rajah
2011/12/29, 23:39
منظورتون اسمبل کردن و رو هم بندی قطعات هستش

اگه از قبل تجربه داشته باشی بهتره و ریسکش کمتره شما می تونی برای اولین بار از یه حرفه ای برا بستن کمک بگیری یعنی اون بر بستن

نظارت کنه و شما رو برای بستن سیستم راهنمایی کنه اصلا پیشنهاد نمی کنم برای بار اول کاربر خودش اینکار رو انجام بده

mamad24
2011/12/29, 23:48
کار سختی فک نمی کنم باشه نه؟

saeid6574598
2011/12/30, 09:15
دوست عزیزم ! هم بندی قطعات ، نیاز به تجره دارد . البته مهمترین و یا شاید سخت ترین قسمت ماجرا ، مربوط به اتصال کابل ها برای تامین برق قطعات باشد .

Arsn
2011/12/30, 20:13
شما قطعه هات رو بخر ، بچه های سخت افزاری تنهات نمیزان !

اسمبل در وهله اول سخت نیست ! اسمبل حرفه ای و صحیح ، یا با قطعات خاص تجربه و مهارت میخواد !

انتخاب قطعه در حالت معمولی هم سخت نیست ، انتخاب قطعات حرفه ای و با بهترین بازده در هر حالت (کارایی به قیمت ، عدم کانفلیکت و...) هم تجربه میخواد و هم مهارت !

اما اگه شما مشکلت اینه ، ما کمکت میکنیم ! هم به صورت متنی و هم به صورت تصویری نحوه ی اسمبل درون کیس رو آموزش میدیم !

mamad24
2011/12/31, 14:34
بله مرسیییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییی
قصدم هم همینه

mehdu.tivafar
2012/01/01, 14:08
سلام دوست عزیز!من خودم کارمند دریا کامپیوتر هستم قسمت فنی وچون اسمبل زیاد کردم Amdبه intelترجیح میدم. حالا چر؟چون اگه سیستمت از 4هسته بیشتر باشه دیگه مکافات نداری که باید چه مادربوردی بذاری که خوب برات عمل کنه از لحاظ قیمتی بسیار فوق العاده هست!ایسوس که همیشه سر بوده ولی مادربوردایی مثلmsiوfoxconnهم امتحان کن ضرر نمیکنی.متشکرم~o)

mamad24
2012/01/02, 10:44
مرسی دوست عزیز
یه سوال دیگه کارت 6670 کارت خوبیه؟

Castiel
2012/01/02, 10:48
مرسی دوست عزیز

کارت خوبی هست، در جزییات متوسط می توانید روی اجرای بازیهای نه چندان سنگین حساب باز کنید!

Arsn
2012/01/02, 10:50
مرسی دوست عزیز

از هر نظر کارت خوبیه ولی اگه برای استفاده گیم حرفه ای میخواین بهتره به کارتی که هم کارایی بهتری داره و هم نسبت به قیمتش خیلی صرفه داره رجوع کنید 6770 عالیه ! البته برای اون رنج قیمت !

TideHunter
2012/01/03, 15:09
آیا اسمبل و جمع کردن سیستم کار سختی است و اطلاعات خیلی تخصصی می خواهد؟- یکم سر گیجه آوره و هر کس هم که میخواد سیستم جمع کنه باید یه سری اطلاعات عمومی راجع به پشتیبانی قطعات و نوع کارشون داشته باشه واینم بگم که معمولا فروشنده های خرد سیستم های به درد بخوری رو بهتون معرفی نمی کنن .!.!.!

darklord
2012/01/03, 15:36
ی
فرمایش شما متینه و خیلیم ممنون
ولی بنده منظورم اینه مثلا یه نفر از توی سیستم های پیشنهادی سایت قطعاتو با قیمت مناسب بخره و ببنده
منظورم نحوه بستنه

اگر از یک کیس و پاور با کیفیت استفاده کنی و دفترچه مادربورد رو ابتدا مطالعه کنی و ترجیحا وقتی سی پس یو و مادربورد رو خریدی از فروشنده بخواهی که سی پی یو و فن آن را برات روی مادربورد سوار کنه (مخصوصا اگر سوکت 1155 میخری ) مثل آب خوردن میمونه .

البته دوستی داشتم که با بستن اشتباه مادر بورد درون کیس مادر بورد خود را سوزاند (مادر بورد در اتصال با سینی پشت آن بود و پاور روشن ..... بوم)
فروشنده ای را در بازار ایران میشناختم که وقتی سی پی رو را جا می انداخت انگشت شصت خود را روی آن فشار میداد تا هم یک هالی به سوکت سی پش یو بده و هم اثر انگشتش آنجا باشد و هم یک الکتریسته ساکنی به سی پی یو به و...... ویژگیهای دیگر (مزاح)
و در مادر بورد های 1155 با اشتباه قرار دادن سی پی یو در سوکت آن و بستن آن همانا و واردن شدن مادر بورد به چرخه ترسناک گارانتی همانا.

mehdu.tivafar
2012/02/10, 15:17
سلام محمد جان!عزیزم تایپیکو کامل خوندم تقریبا بچه همه اون چیزای رو که باید میگفتنو گفتن اما من یه توصیه میکنم که سعی کنی که روی amdمانور بدی به دلیلی که هم خوش قیمته هم سرعتش به نظرمن که دارم اسمبل میکنم خیلی بهتر از اینتل جواب داده مخصوصا تو گیم!کارت گرافیکم سعی کن از سریه Vapor-x برداری که از خنکننده حرفه ای توش بکار رفته در ضمن atiباAmdمچ هست و سرعت خوبو عالی حتما بهت میده!با ارزوی موفقیت

mehdu.tivafar
2012/02/10, 15:22
در ضمن تا بودجه میرسه از کیسهای حرفه ای استفاده کن تا فضای خوبی برای مادربوردت داشته باشی و در زمان گیم که دمای سیستم بالا میره با مشکل روبرو نشی.اسمبل هم یک فیلم در سایت هست که تقریبا کارو راه میندازه!دقت و ضرافت فراموش نشه!:)>-

YGH
2012/02/10, 17:44
یکی از دلایلی که همیشه از بستن سیستم amd می ترسیدم این بود که یه موقع پایه های زیر پردازنده amd رو نشکنم. خیلی مسخرست نه؟ ولی باور کنید یکی از دلایل نبستن سیستم amd تا الان همین بود. ولی بالاخره همین چند روز پیش اولین سیستم amd خودم رو پس از سالها بستم که جا انداختن پردازنده اصلا اون چیزی نبود که فکر می کردم. اتفاقا از یه قسمتش خیلی هم حال کردم! اونم نصب فن پردازنده. واسه اینکه دیگه لازم نبود واسه جا انداختن پایه های فن پردازنده یه فشار حسابی به اون بیارم.
خلاصه سیستم های amd هم واسه خودشون صفایی دارند. هر چی هم هر کس دربارشون میگه به نظر من از بی اطلاعیه. چون amd، اون amd قبل نیست. (البته با این حال، هنوز اینتل توی چند تا چیز از amd سر تره. مثل معماری بهتر پردازنده).

در کل اگر میخواین یه سیستم خوش قیمت ببندید و بودجه واسه شما مهمه، من یه شما amd رو پیشنهاد میدم.

dr.zhivago
2012/02/10, 20:27
یه مورد مهم تو بستن سیستم نداشتن اطلاعات و مراعات نکردن در مورد الکتریسیته ساکن دست انسانه که میتونه به قطعات شوک الکتریکی وارد کنه و عمر قطعات رو بیاره پایین
دروستم یه سیستم داشت که 8 سال درشو باز نکرده بود و هیچگونه خرابی نداشت اما همینکه به رمش دست زدم و جابجا کردم قاطی کرد
اگه دوستان فیلم آموزش a+ رو ببینن ، میبینن که طرف برای دست زدن به قطعات از ابزارهای ضدالکتریسیته ساکن استفاده میکنه
کلا بهتر قطعاتو دستمالی نکنین

doom2009
2012/02/11, 05:10
با تشکر از دوستان و نظرات ارزنده شان یک مساله که دوستان به اون اشاره نکردن این هست که کسی که می خواهد سیستم اسمبل کنه یا همون سر هم بندی قطعات رو باید به علایمی که برای جا انداختن کابلها برروی مین برد هست تا حدودی آشنایی داشته باشه مثلا مثبت و منفی و الی آخر دوستان درباره الکتریسیته ساکن صحبت می کنند و الله اینجانب با اینکه کارم تجربی هست تا الآن ندیدم زیر دستم قطعه ای با این الکتریسیته ساکن مشکل پیدا کنه فقط این رو به شما توصیه می کنم بعد از اسمبل سیستم قبل از اینکه اون رو به برق بزنید باید یکبار دیگر تمام کابلها و قطعات را بررسی کنید وسعی کنید موقه ای دست به کار سیستم بشید که فکرتان مشغول چیز دیگری نباشد یا اینکه بی خوابی نداشته باشید که خدای ناکرده بلایی سر سیتم بوجود نیاد سپاس