PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : [آموزش] تبدیل چند خط ADSL به یک خط اینترنت برای افزایش سرعت

صفحه ها : [1] 2 3

ErfanDL
2015/10/17, 13:14
44072

10Mb + 10Mb ADSL = 20 Mb

با عرض سلام و احترام خدمت دوستان عزیز @};-

در این قسمت با آموزش تبدیل چند خط ADSL به یک خط ADSL در خدمت شما هستیم

برای مثال شما دو خط 10 مگابیت دارید که مجبورید از هر کدام به صورت جداگانه استفاده کنید ولی در این آموزش شما میتوانید 2 خط ADSL را با یکدیگر ادغام کنید و به سرعت 20 مگابیت دست پیدا کنید

برای این کار از روترهای شرکت MikroTik کمک می گیریم

برای این آموزش باید 2 خط اینترنت داشته باشید فرقی نداره اینترنت چی باشه یکی از اینترنت ها میتونه ADSL باشه و دیگری مودم 3G

در این آموزش من از یک خط ADSL با سرعت 5 مگابیت و یک مودم 3G به همراه سیمکارت ایرانسل استفاده میکنم

44073

44074

========

سخت افزار های مورد نیاز

روتر میکروتیک مدل hAP Lite
MikroTik hAP Lite Router
این روتر وایرلس دار می باشد

44075

قیمت بین 85.000 تومان تا 95.000 تومان

========

نرم افزارهای مورد نیاز

MikroTik WinBOX برای تنظیمات و کانفیگ روتر میکروتیک

44076

========

آموزش

روتر میکروتیک را روشن کنید حدود 30 ثانیه صبر کنید تا روتر بوت شود

روتر را با کابل شبکه به سیستم خود متصل ( کابل را به پورت شماره 4 میکروتیک متصل کنید بعد از تنظیمات کابل را جدا کنید )

سپس نرم افزار WinBOX را از لینک بالا دانلود کنید و از حالت فشرده خارج کنید و آن را اجرا کنید. با تصویر زیر مواجه میشوید

44077

برای متصل شدن به میکروتیک روی گزینه Neighbors کلیک کنید تا روتر میکروتیک توسط WinBOX شناسایی شود

44078

در نرم افزار WinBOX یک بار روی روتر شناسایی شده کلیک کنید تا انتخاب شود سپس در قسمت Login کلمه admin را وارد و دکمه Connect رو بزنید

44079

با زدن دکمه Connect به محیط کانفیگ میکروتیک وارد می شویم

44080

روی Remove Configuration کلیک می کنیم تا تنظیمات اولیه میکروتیک حذف شوند 30 ثانیه صبر کنید تا روتر بوت شود

44080

دوباره از طریق آموزش بالا به میکروتیک متصل شوید هیچ پیامی نباید نمایش داده شود

44081

روی گزینه Interface کلیک کنید تا لیست پورت های شبکه و اینترفیس ها نمایان شود

44082

روی پورت ether1 دوبار کلیک کنید سپس نام ether1 را به WAN1 تغییر دهید و روی OK کلیک کنید

44083

حالا روی پورت ether2 کلیک کنید سپس نام ether2 را به WAN2 تغییر دهید و روی OK کلیک کنید

44084

روی پورت ether3 دوبار کلیک کنید سپس نام ether3 را به WAN-OUT تغییر دهید و روی OK کلیک کنید

44057

گزینه IP را بزنید سپس Addresses را انتخاب کنید

44085

روی + کلیک کنید

44086

سپس در قسمت address این IP را وارد کنید 192.168.1.2/24 و از قسمت interface گزینه WAN1 را انتخاب کنید سپس روی OK کلیک کنید

44087

دوباره روی + کلیک کنید سپس در قسمت address این IP را وارد کنید 192.168.2.2/24 و از قسمت interface گزینه WAN2 را انتخاب کنید سپس روی OK کلیک کنید

44088

دوباره روی + کلیک کنید سپس در قسمت address این IP را وارد کنید 192.168.3.1/24 و از قسمت interface گزینه WAN-OUT را انتخاب کنید سپس روی OK کلیک کنید

44070

همان طور که میبینید 3 عدد IP مختلف برای پورت های شبکه 1 و 2 و 3 روتر میکروتیک ایجاد کردیم

44071

حالا باید دستورات زیر را در خط فرمان میکروتیک وارد کنیم. روی New Terminal کلیک کنید تا خط فرمان میکروتیک اجرا شود

44089

حالا دستور ip firewall mangle را تایپ کنید و دکمه enter را بزنید

44091

دستورات زیر را وارد کنید و enter را بزنید می توانید دستورات را copy و paste کنید. بعد از copy و paste کردن حتما دکمه enter را بزنید تا برای دستور بعدی سر خط برود

add chain=input in-interface=WAN1 action=mark-connection new-connection-mark=WAN1_conn
add chain=input in-interface=WAN2 action=mark-connection new-connection-mark=WAN2_conn

add chain=output connection-mark=WAN1_conn action=mark-routing new-routing-mark=to_WAN1
add chain=output connection-mark=WAN2_conn action=mark-routing new-routing-mark=to_WAN2

add chain=prerouting dst-address=192.168.1.0/24 action=accept in-interface=WAN-OUT
add chain=prerouting dst-address=192.168.2.0/24 action=accept in-interface=WAN-OUT

add chain=prerouting dst-address-type=!local in-interface=WAN-OUT per-connection-classifier=both-addresses­-and-ports:2/0 action=mark-connection new-connection-mark=WAN1_conn passthrough=yes
add chain=prerouting dst-address-type=!local in-interface=WAN-OUT per-connection-classifier=both-addresses­-and-ports:2/1 action=mark-connection new-connection-mark=WAN2_conn passthrough=yes

add chain=prerouting connection-mark=WAN1_conn in-interface=WAN-OUT action=mark-routing new-routing-mark=to_WAN1
add chain=prerouting connection-mark=WAN2_conn in-interface=WAN-OUT action=mark-routing new-routing-mark=to_WAN2

44050

سپس پچنجره خط فرمان را ببندید و دوباره New Terminal را باز کنید و دستور ip route را وارد کنید و دکمه enter را بزنید

44051

دستورات زیر را داخل خط فرمان copy و paste کنید. بعد از copy و paste کردن حتما دکمه enter را بزنید تا برای دستور بعدی سر خط برود

add dst-address=0.0.0.0/0 gateway=192.168.1.1 routing-mark=to_WAN1 check-gateway=ping
add dst-address=0.0.0.0/0 gateway=192.168.2.1 routing-mark=to_WAN2 check-gateway=ping

add dst-address=0.0.0.0/0 gateway=192.168.1.1 distance=1 check-gateway=ping
add dst-address=0.0.0.0/0 gateway=192.168.2.1 distance=2 check-gateway=ping

44052

سپس پچنجره خط فرمان را ببندید و دوباره New Terminal را باز کنید و دستور ip firewall nat را وارد کنید و دکمه enter را بزنید

44053

دستورات زیر را داخل خط فرمان copy و paste کنید. بعد از copy و paste کردن حتما دکمه enter را بزنید تا برای دستور بعدی سر خط برود

add chain=srcnat out-interface=WAN1 action=masquerade
add chain=srcnat out-interface=WAN2 action=masquerade

44054

خط فرمان را ببندید

روی IP کلیک کنید سپس DHCP Server را انتخاب کنید

44058

گزینه DHCP Setup را بزنید سپس از قسمت DHCP Server interface گزینه WAN-OUT را انتخاب کنید و روی NEXT کلیک کنید

44059

در قسمت DHCP address space این آی پی را وارد کنید 192.168.3.0/24 و روی NEXT کلیک کنید

44060

روی NEXT کلیک کنید

44061

روی NEXT کلیک کنید

44062

روی NEXT کلیک کنید

44063

در قسمت DNS سرور آی پی 8.8.8.8 را وارد کنید سپس فلشی که سمت پاییت هست بزنید و آی پی 8.8.4.4 را در قسمت دوم وارد کنید و روی NEXT کلیک کنید

44064

روی NEXT کلیک کنید

44065

همان طور که میبینید برای پورت شماره 3 میکروتیک آی پی تعریف کردیم که همان خروجی ما میشه پس پورت 3 میکروتیک خروجی اینترنت 20 مگابیتی ما میشه

44066

========

حالا باید IP مودم های ADSL را عوض کنیم

یکی از مودم های شما باید رنج IP آن 192.168.1.1 و مودم دیگر 192.168.2.1 باشد

برای تغییر IP مودم خود وارد تنظیمات مودم شوید سپس از قسمت Network میتوانید IP مودم خود را تعویض کنید

مودم اول

44055

مودم دوم

44056

سپس کابل مودم اول را که IP آن 192.168.1.1 می باشد به پورت شماره 1 روتر میکروتیک متصل کنید

کابل مودم دوم که IP آن 192.168.2.1 می باشد به پورت شماره 2 روتر میکروتیک متصل کنید

پورت سوم روتر میکروتیک را با کابل شبکه به کامپیوتر خود متصل کنید و از سرعت ادغام شده دو مودم لذت ببرید

44067

========

تست سرعت مودم ADSL به تنهایی

44068

تست سرعت اینترنت 3G ایرانسل به تنهایی

44069

تست سرعت ادغام شده 3G ایرانسل و مودم ADSL

44092

========

منبع: انجمن تخصصی SakhtafzaMag

هر گونه کپی برداری از این مطلب بدون هماهنگی قبلی ممنوع می باشد

ApocalypseNow
2015/10/17, 14:11
حتما باید مودم دوم 3g باشد یا اینکه اگر از دو ISP با دو خط مجزا adsl داشته باشیم با همین تنظیمات امکان پذیر هست ؟

ErfanDL
2015/10/17, 14:13
حتما باید مودم دوم 3g باشد یا اینکه اگر از دو ISP با دو خط مجزا adsl داشته باشیم با همین تنظیمات امکان پذیر هست ؟
خیر دوست عزیز فرقی نداره از چه طریق باشه میتونه 2 تا ADSL باشه میتونه 2 تا 3G باشه میتونه ADSL و 3G باشه

invoker
2015/10/17, 14:34
خیلی عالی

دمت گرم داش بسیار مفید و آموزنده .... L-)

فقط چند سوال خدمتت داشتم ...

فرضا" بنده 2 خط جدا گانه داشته باشم و هردو تعرفه 2 مگ ...

پینگ بنده بصورت عادی بین 100 تا 140 هست ! ( لذا سرعت اپلود محدود هست این پینگ رو دارم اگه سرعت اپلود ام بالاتر باشه کمتر میشه می یاد بین 50 )

حال وقتی این 2 خط رو یکی کنیم ایا کاهش پینگ داره ؟

چقد واسه بازی های لن خوبه جواب میده ؟

ErfanDL
2015/10/17, 14:44
خیلی عالی

دمت گرم داش بسیار مفید و آموزنده .... L-)

فقط چند سوال خدمتت داشتم ...

فرضا" بنده 2 خط جدا گانه داشته باشم و هردو تعرفه 2 مگ ...

پینگ بنده بصورت عادی بین 100 تا 140 هست ! ( لذا سرعت اپلود محدود هست این پینگ رو دارم اگه سرعت اپلود ام بالاتر باشه کمتر میشه می یاد بین 50 )

حال وقتی این 2 خط رو یکی کنیم ایا کاهش پینگ داره ؟

چقد واسه بازی های لن خوبه جواب میده ؟
این سرویس بیشتر برای کسانی که دانلود دارن استفاده میشه ولی اگه میخوای پینگت بیاد پایین حتما حتما هر دو مودم از یه برند باید باشه هر دو تعرفه یکی باشه با یه سرعت و از یه شرکت باشه

iSteve
2015/10/17, 14:48
عرفان جان چندتا سوال:

- اگه یکی از خط های اینترنتی که ادغام کردیم قطع بشه کلا اینترنت قطع میشه یا اینکه اون یکی که وصله همچنان کار میکنه؟
- با استفاده از روتر میکروتیک معمولی که قیمتش رو گفتین حدود 85 تومنه، تا چندتا خط اینترنت رو میشه با هم ادغام کرد؟
- برای روتر میکروتیک خودت چه برند و مدلی رو پیشنهاد میکنی که بشه باهاش سه تا خط اینترنت رو ادغام کرد؟
- آیا میشه دو یا چند مودم معمولی (غیر وایرلس) رو به میکروتیک وصل کرد و اینترنت ها رو ادغام کرد و بعدش یک خط اینترنت وایرلس داشته باشیم؟ یعنی اگه تمام مودم ها وایرلس نباشن (از اونجایی که مودم میکروتیک وایرلس هست) میشه از اون طریق اینترنت وایرلس داشته باشیم؟ کلا وقتی میخوایم از خط اینترنت ادغام شده استفاده کنیم باید به وایرلس میکروتیک وصل بشیم یا وایرلس مودم ها یا فرقی نمیکنه؟

@};-

ErfanDL
2015/10/17, 14:53
عرفان جان چندتا سوال:

- اگه یکی از خط های اینترنتی که ادغام کردیم قطع بشه کلا اینترنت قطع میشه یا اینکه اون یکی که وصله همچنان کار میکنه؟
- با استفاده از روتر میکروتیک معمولی که قیمتش رو گفتین حدود 85 تومنه، تا چندتا خط اینترنت رو میشه با هم ادغام کرد؟
- برای روتر میکروتیک خودت چه برند و مدلی رو پیشنهاد میکنی که بشه باهاش سه تا خط اینترنت رو ادغام کرد؟
- آیا میشه دو یا چند مودم معمولی (غیر وایرلس) رو به میکروتیک وصل کرد و اینترنت ها رو ادغام کرد و بعدش یک خط اینترنت وایرلس داشته باشیم؟ یعنی اگه تمام مودم ها وایرلس نباشن (از اونجایی که مودم میکروتیک وایرلس هست) میشه از اون طریق اینترنت وایرلس داشته باشیم؟ کلا وقتی میخوایم از خط اینترنت ادغام شده استفاده کنیم باید به وایرلس میکروتیک وصل بشیم یا وایرلس مودم ها یا فرقی نمیکنه؟

@};-
1- خیر قطع نمیشه خطی که وصله کار میکنه
2- با این روتر تا 4 خط رو میشه ادغام کرد ولی خروجیشو باید از وایرلس بگیری تا 3 خط رو ادغام میکنند و یک خروجی از پورت لن دیگه
با روتر HighEnd میکروتیک تا 24 خط رو میشه ادغام کرد یادمه چند وقت پیش 20 تا خط 16 مگ رو با روتر Mikrotik CRS ادغام کردم :D
3- باید به وایرلس میکروتیک متصل بشی. چون تمامی ترافیک اون دو مودم از میکروتیک عبور میکه و بهت خروجی میده

shinobi
2015/10/18, 08:16
با سلام خدمت مهندس عرفان
تشکر از آموزش بسیار کاربردی و مفیدتون
یه سوال داشتم حتما باید مودم میکروتک داشته باشیم؟
من خودم D-link 2740u دارم جواب نمیده؟
با تشکر.

ErfanDL
2015/10/18, 09:19
با سلام خدمت مهندس عرفان
تشکر از آموزش بسیار کاربردی و مفیدتون
یه سوال داشتم حتما باید مودم میکروتک داشته باشیم؟
من خودم D-link 2740u دارم جواب نمیده؟
با تشکر.
سلام دوست عزیز خواهش میکنم.
بله حتما به روتر میکروتیک نیاز هست

ltavahid
2015/10/18, 12:11
یه روشی هم بود هنوز به صورت واقعی تست نکردمش :دی
یعنی دو تا کانکشن اینترنت نداشتم که تست کنم
ولی فکر میکنم جواب بده چون پهنای باند توی دیتیل افزایش پیدا میکنه

Run> ncpa.cpl
بعد از اون هر چندتا که کارت شبکه دارید که اینترنت داره رو انتخاب کنید
و راست کلیک و گزینه Bridge connections رو انتخاب کنید
صبر کنید تا یه کانکشن bridge از کانکشن هاتون ساخته بشه و تایید بشه

ApocalypseNow
2015/10/21, 00:38
حجمی که کم میشه بر چه اساسی هست ؟ گیگ مصرفی بین دو اکانت تقسیم میشه یا اینکه همه گیگ را از lan1 کم میکنه؟

ErfanDL
2015/10/21, 09:56
حجمی که کم میشه بر چه اساسی هست ؟ گیگ مصرفی بین دو اکانت تقسیم میشه یا اینکه همه گیگ را از lan1 کم میکنه؟
از هر دو اکانت به صورت مساوی حجم کم میکنه. یعنی اگه 2 گیگ دانلود کنید از اکانت اول 1 گیگ و از اکانت دوم 1 گیگ کم میشه

behnam.sabet
2015/10/28, 21:49
سلام دوستان ؟ من هم دو خط 16 مگ دارم یکی از شاتل و یکی از پارس
همین کار شما رو میخوام انجام بدم یعنی سرعت دانلودم رو دو برابر کنم .امروز زنگ زدم پستیبانی پارس ارتباط به من +tp link :TL-R470T رو معرفی کردن ....الیته هدف من اول 16+16=32 مگ کردن سرعت دانلود بود. شماره چند تا فروشگاه ها شونو واسه حرید به من دادن ...هر جا زنگ زدم گفتن داریم 166 تومن اما وقتی فهمیدن واسه سرعت دانلود میخوام گفتن امکان نداره باید isp این شرایط رو مهیا کنه ...حلاصه با تماس مجدد یه پشتیبانی پارس ارتباط آدرس یه لینک یه من داده شد مربوط به همون لودبلانسر که بالا ذکر کردم میشد:فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
حالا فروشندگان میگن امکان پذیر نیست و او کار مخصوص دانلود از فایل های p2p هست .مثلا اگه بخواهیم از یه سایت دانخلی مثلا مثل دانلودها یا میهن دانلود و...دانلود کنیم نمیتونه دو برابر ریت دانلود داشته باشیم ...ممنون میشم اگه شما یه نگاهی به لینک بکنید ببینید با این لودبلانسر میشه همین کار میکرو تیک رو کرد یا نه؟ چون راه اندازیش ظاهرا ساده تره ....سپاسگزارم

Devileytion
2015/12/02, 13:21
عرفان جان دوتا سوال.
اول اینکه فکر کنم قبلا شنیدم ولی مجدد میپرسم. میشه دوتا میکرو تک رو با هم مرج کرد و 6 تا خط ADSL رو یکی کرد؟ یا حتی بیشتر؟ مثلا 8 یا دهتا خط رو یکی کرد؟
دوم اینکه از طریق اون پُرت های 45 میکروتک، شما گفتید میشه حتی یه 3G و یه ADSL رو یکی کرد و سرعت مجموع رو گرفت. پس میشه یه 3G یه وایرلس و یه ADSL رو هم یکی کرد(و از پُرت آخر خروجی گرفت)؟ بعد اگه یکیش قطع بشه سایر بدون مشکل به کار خودشون ادامه میدن و فقط سرعت اونی که قطع شده از کل کم میشه؟
و در آخر یه همچین روشی به این خوبی چرا کمتر کسی پیاده سازیش میکنه؟ حالا بحث دانشش به کنار. منظورم اینه که ممکنه Cons یا اشکالات و ایراداتی داشته باشه(یکی کردن چند خط)؟

ErfanDL
2015/12/02, 13:40
عرفان جان دوتا سوال.
اول اینکه فکر کنم قبلا شنیدم ولی مجدد میپرسم. میشه دوتا میکرو تک رو با هم مرج کرد و 6 تا خط ADSL رو یکی کرد؟ یا حتی بیشتر؟ مثلا 8 یا دهتا خط رو یکی کرد؟
دوم اینکه از طریق اون پُرت های 45 میکروتک، شما گفتید میشه حتی یه 3G و یه ADSL رو یکی کرد و سرعت مجموع رو گرفت. پس میشه یه 3G یه وایرلس و یه ADSL رو هم یکی کرد(و از پُرت آخر خروجی گرفت)؟ بعد اگه یکیش قطع بشه سایر بدون مشکل به کار خودشون ادامه میدن و فقط سرعت اونی که قطع شده از کل کم میشه؟
و در آخر یه همچین روشی به این خوبی چرا کمتر کسی پیاده سازیش میکنه؟ حالا بحث دانشش به کنار. منظورم اینه که ممکنه Cons یا اشکالات و ایراداتی داشته باشه(یکی کردن چند خط)؟

سلام عزیز
1. بله میشه چند تا میکروتیک رو trunk میکنن به هم ولی بهتره trunk نکنی و از میکروتیک های 8 پورت یا 16 یا 24 پورت استفاده کنید.
آخرین بار 16 تا خط 10 مگ رو یکی کردم.

2. بله میشه حتی روتر میکروتیک مدل CRS 125 قابلیت اتصال دانگل 3G و 4G هم داره. مشکلی نداره هر کدوم از خطوط که قطع بشن با بقیه خطوط به کار خودش ادامه میده.

3. معمولا شرکت های بزرگ از این قابلیت استفاده میکنند. مثلا شرکت های عمرانی و معماری برای پروژه های BIM باید استفاده کنند. این که چرا همه استفاده نمیکنند یا به کارشون نمیاد یا اطلاع کافی ندارن

Mostafa98
2015/12/02, 13:55
استفاده از ترافیک کمی بیشتر هست درسته؟

Devileytion
2015/12/02, 15:48
سلام عزیز
1. بله میشه چند تا میکروتیک رو trunk میکنن به هم ولی بهتره trunk نکنی و از میکروتیک های 8 پورت یا 16 یا 24 پورت استفاده کنید.
آخرین بار 16 تا خط 10 مگ رو یکی کردم.

عرفان جان عالی.
نگاه کن من رفتم سایتش یکم گمو گور شدم! الان هر مدلش که فقط پورت RJ45 داشته باشه حله؟
مثلا این خوبه الان؟
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
ببین درست فهمیدم این که الان 10 تا پورت لن داره، میشه 8 تا ADSL زد و یه پورت هم برای PC گرفت؟ یا من اشتباه میکنم، باید تو کتگوری دیگه ای بگردم. آنتن هاشم برای وای فای هست؟

ErfanDL
2015/12/02, 16:21
عرفان جان عالی.
نگاه کن من رفتم سایتش یکم گمو گور شدم! الان هر مدلش که فقط پورت RJ45 داشته باشه حله؟
مثلا این خوبه الان؟
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
ببین درست فهمیدم این که الان 10 تا پورت لن داره، میشه 8 تا ADSL زد و یه پورت هم برای PC گرفت؟ یا من اشتباه میکنم، باید تو کتگوری دیگه ای بگردم. آنتن هاشم برای وای فای هست؟
بله درسته. 8 تا پورت بزنی از طریق وایرلس و پورت لن میتونی خروجی بگیری

Optimus Prime
2016/01/23, 18:16
دست عرفان جان درد نکنه.

محشر بود.

من با این روش 2 تا 2 مگ نامحدود رو ترکیب کردم و الان 500Kb/s دارم میگیرم.

ErfanDL
2016/01/23, 19:15
دست عرفان جان درد نکنه.

محشر بود.

من با این روش 2 تا 2 مگ نامحدود رو ترکیب کردم و الان 500Kb/s دارم میگیرم.

مخلصیم :emoji_smiley-177::emoji_smiley-177::emoji_smiley-177::emoji_smiley-177::emoji_smiley-177:
برای وایرلس هم تو تلگرام یه پیام بده برات اوکی کنم

0liver
2016/01/28, 09:58
سلام اول تشکر میکنم برای این اموزش فوق العاده، چند تا سوال داشتم اگر بیشتر بنده رو راهنمایی کنید ممنون میشم.

سوال اول: من 2 تا اینترنت دارم از 2 جای مختلف حالا اگر اینترنت اولی قطع بشه با چند تا time out اینترنت دوم جایگزین میشه ؟ چون بنده طرفدار بازیهای انلاین هستم میخوام بدونم بین این فاصله جایگزنی Lag هم میگیرم ؟

سوال دوم: بنده 1 اینترنت محدود دارم و 1 اینترنت نامحدود ، راهی هست تا از پهنای باند نامحدودم کامل و از پهنای باند اینترنت محدودم هر مقداری که بخوام استفاده کنم ؟ که حجم کمتری بسوزه ؟ مثلا یک دوم ؟

سوال سوم: Latency یا ping هر دو اینترنت جمع میخوره یا میانگینشون برای من نشون داده میشه ؟ مثال : ping اینترنت اول من 100 با 8.8.8.8 و ping اینترنت دومم 250 با 8.8.8.8 الان با این روش ping باید روی چند وایسه ؟

سوال چهارم: برای این روش باید از جایی ip خرید ؟ چون اگر ip بین بازی عوض بشه از بازی دیسکانکت میشیم یا راه حل دیگه ای داره ؟

ErfanDL
2016/01/28, 10:10
سلام اول تشکر میکنم برای این اموزش فوق العاده، چند تا سوال داشتم اگر بیشتر بنده رو راهنمایی کنید ممنون میشم.

سوال اول: من 2 تا اینترنت دارم از 2 جای مختلف حالا اگر اینترنت اولی قطع بشه با چند تا time out اینترنت دوم جایگزین میشه ؟ چون بنده طرفدار بازیهای انلاین هستم میخوام بدونم بین این فاصله جایگزنی Lag هم میگیرم ؟

سوال دوم: بنده 1 اینترنت محدود دارم و 1 اینترنت نامحدود ، راهی هست تا از پهنای باند نامحدودم کامل و از پهنای باند اینترنت محدودم هر مقداری که بخوام استفاده کنم ؟ که حجم کمتری بسوزه ؟ مثلا یک دوم ؟

سوال سوم: Latency یا ping هر دو اینترنت جمع میخوره یا میانگینشون برای من نشون داده میشه ؟ مثال : ping اینترنت اول من 100 با 8.8.8.8 و ping اینترنت دومم 250 با 8.8.8.8 الان با این روش ping باید روی چند وایسه ؟

سوال چهارم: برای این روش باید از جایی ip خرید ؟ چون اگر ip بین بازی عوض بشه از بازی دیسکانکت میشیم یا راه حل دیگه ای داره ؟

1. اینترنت شما با اینترنتی که وصل به کار خودش ادامه میده بدون دیسکانکت شدن.
2. شدنش میشه نیاز به اسکریپت نویسی داره
3. پینگ به شرطی کم میشه که هر دو اینترنت از یک شرکت باشه
4. خیر نیاز نیست

sali147
2016/03/06, 22:50
سلام
اولا دست شما درد نکنه عالیه
فقط یه نکته من می خوام از روتر تانل بزنم (دو تا لینک اینترنتمم مستقیم وصله به میکروتیک با ip های public) اما الان نمیتونم یعنی route براش نداره حتی به سرور های داخلی هم نمی تونم کانکشن *** بزنم!!

in-fo
2016/03/27, 15:47
سلام من یک اینترنت وایرلس دارم که طبق گفته سرویس دهنده به من گفتن که خود آنتن وایرلس میکروتیک هستش ( ازشون پرسیده بودم که چطور میشه محدودیت سرعت دانلود بزارم برای کاربران که گفتن خود آنتن وایرلس این قابلیت رو داره ) حالا سوالم اینه که اگه من adsl ثبت نام کنم امکان ادغامش هست ؟ به وسیله آنتن وایرلس

ErfanDL
2016/03/27, 15:50
سلام من یک اینترنت وایرلس دارم که طبق گفته سرویس دهنده به من گفتن که خود آنتن وایرلس میکروتیک هستش ( ازشون پرسیده بودم که چطور میشه محدودیت سرعت دانلود بزارم برای کاربران که گفتن خود آنتن وایرلس این قابلیت رو داره ) حالا سوالم اینه که اگه من adsl ثبت نام کنم امکان ادغامش هست ؟ به وسیله آنتن وایرلس

بله دوست عزیز اینترنتی که از وایرلس میگیرید در روتر میکروتیک بر روی ماد Client قرار دهید و پورت اینترنت ADSL هم به لن میکروتیک متصل کنید

Sandis
2016/03/28, 01:02
دو خط اینترنت من دارم از دو ای اس پی سرعت دانلود من بعد از چند دقیقه یهو میاد رو یکی از خط ها میاد پایین فقط از اون خط دانلود میکنه اگه چیزی که دارم دانلود می کنم چه تو ای دی ام چه توی برنامه دیگه puase کنم دوباره بزنم در حد یک ثانیه سریع دوباره از دو خط دانلود می کنه و دوباره بعد از چند دقیقه میاد رو یک خط

ErfanDL
2016/03/28, 09:25
دو خط اینترنت من دارم از دو ای اس پی سرعت دانلود من بعد از چند دقیقه یهو میاد رو یکی از خط ها میاد پایین فقط از اون خط دانلود میکنه اگه چیزی که دارم دانلود می کنم چه تو ای دی ام چه توی برنامه دیگه puase کنم دوباره بزنم در حد یک ثانیه سریع دوباره از دو خط دانلود می کنه و دوباره بعد از چند دقیقه میاد رو یک خط

تنظیمات میکروتیک را ریست کنید و دوباره کانفیگ کنید

parsa60
2016/04/02, 10:23
سلام
بسیار عالی و کاربردیه
سپاس از شما
جناب مدیر دستور هایی که در قسمت ترمینال گفتین رو میشه گرافیکیش رو هم بگین؟

ErfanDL
2016/04/02, 10:32
سلام
بسیار عالی و کاربردیه
سپاس از شما
جناب مدیر دستور هایی که در قسمت ترمینال گفتین رو میشه گرافیکیش رو هم بگین؟

سلام دوست عزیز خواهش میکنم :emoji_smiley-177:

بنده با کانفیگ گرافیکی میکروتیک مخالفم چون خیلی از دستورات رو تو محیط گرافیکی نمیشه اجرا کرد

parsa60
2016/04/02, 11:16
سلام دوست عزیز خواهش میکنم :emoji_smiley-177:

بنده با کانفیگ گرافیکی میکروتیک مخالفم چون خیلی از دستورات رو تو محیط گرافیکی نمیشه اجرا کرد
حرف شما کاملا صحیح هست.
این رو در نظر بگیرید که بخواهیم چند جایی این قضیه رو اجرا کنیم ،من به شخصه باید حتما یه فایل نوت پد داشته باشم که این دستور هارو کپی و پیس کنم،از این جهت میگم که روش روتین رو از نظر گرافیکی یاد بگیرم.
لطفا بگین چه کاری میشه کرد؟(فقط قسمت اول،دو قسمت بعدی دستورات ترمینال رو میدونم چی شده)

ErfanDL
2016/04/02, 11:50
حرف شما کاملا صحیح هست.
این رو در نظر بگیرید که بخواهیم چند جایی این قضیه رو اجرا کنیم ،من به شخصه باید حتما یه فایل نوت پد داشته باشم که این دستور هارو کپی و پیس کنم،از این جهت میگم که روش روتین رو از نظر گرافیکی یاد بگیرم.
لطفا بگین چه کاری میشه کرد؟
دوست عزیز کانفیگی که در این آموزش میبینید اسکریپت هست محیط گرافیکی چنین امکانی در اختیار شما نمیذاره

parsa60
2016/04/02, 12:08
دوست عزیز کانفیگی که در این آموزش میبینید اسکریپت هست محیط گرافیکی چنین امکانی در اختیار شما نمیذاره
سپاس از پاسخ،و سپاس مجدد بابت آموزش مفیدتتون.

qsceszaa
2016/04/09, 17:33
مهندس تایپیکی مخصوص میکروتیک رو راه اندازی نمیکنید؟

ErfanDL
2016/04/09, 18:34
مهندس تایپیکی مخصوص میکروتیک رو راه اندازی نمیکنید؟

دوست عزیز من بخوام کل مباحث میکروتیک رو آموزش بدم باید 2 سال فقط تاپیک بزنم :)
اگر آموزش خاصی مد نظرتون هست درخواست کنید تا براتون تاپیک بزنم

parsa60
2016/04/09, 22:49
سلام
مهندس میشه بگید فرق پوینت تو پوینت با پوینت تو مالتی پوینت دقیقا چیه؟
بله تایپیک مخصوص میکروتیک ایده جالبیه،اگر همون مباحث میکروتیک باشه خوبه یعنی مشکلات و سوال ها رو توش مطرح کنیم

ErfanDL
2016/04/09, 22:51
سلام
مهندس میشه بگید فرق پوینت تو پوینت با پوینت تو مالتی پوینت دقیقا چیه؟
پوینت تو پوینت دو نقطه رو بهم متصل میکنه پوینت تو مالتی پوینت چند نقطه را به یک نقطه متصل میکنه

parsa60
2016/04/09, 22:56
پوینت تو پوینت دو نقطه رو بهم متصل میکنه پوینت تو مالتی پوینت چند نقطه را به یک نقطه متصل میکنم
چقد سریع:emoji_smiley-56:
بحث دوربین رو مثلا در نظر بگیریم...میشه دو تا آنتن زد بعد تصاویر رو از یک نقطه به نقطه دیگر منتقل کرد این میشه پوینت تو پوینت،درسته؟
میشه با مثال بگید پوینت تو مالتی پوینت به چه صورته(البته ساده تر:emoji_smiley-04:)

parsa60
2016/04/12, 00:01
چقد سریع:emoji_smiley-56:
بحث دوربین رو مثلا در نظر بگیریم...میشه دو تا آنتن زد بعد تصاویر رو از یک نقطه به نقطه دیگر منتقل کرد این میشه پوینت تو پوینت،درسته؟
میشه با مثال بگید پوینت تو مالتی پوینت به چه صورته(البته ساده تر:emoji_smiley-04:)
مهندس؟

ErfanDL
2016/04/12, 00:05
مهندس؟
بله دوست عزیز میشه تصویر دوربین رو تا فاصله 20 کیلومتر و بیشتر هم انتقال داد
پوینت تو مالتی پوینت شما همان گوشی موبایل رو در نظر بگیرید یک آنتن که به چند گوشی آنتن میده

لطفا سوالات خود را داخل تاپیک مناسب مطرح کنید

parsa60
2016/04/12, 10:07
بله دوست عزیز میشه تصویر دوربین رو تا فاصله 20 کیلومتر و بیشتر هم انتقال داد
پوینت تو مالتی پوینت شما همان گوشی موبایل رو در نظر بگیرید یک آنتن که به چند گوشی آنتن میده

لطفا سوالات خود را داخل تاپیک مناسب مطرح کنید
لطفا لینک تایپیک رو بدین.
ممنون

sat_light
2016/04/27, 00:02
با سلام و تکشر از استاد و دوست عزیز

سریع میرم سراغ سوال و درخواست راهنمایی
هدف : رسیدن به تجمیع سرعت چند ارتباط اینترنت ( 2-3 عدد دانگل 4g و یک adsl)
تجهیزاتی که دارم : 2 عدد دانگل usb g4 از یک برند و مدل -- یک مودم adsl
1- چه روتر برد میکروتیکی تهیه کنم که 2-4 پورت usb و حداقل 2-4 پورت ethernet داشته باشه ؟ نهایتا تا 500 هزار تومان (اگه میشه)
2- آیا سرعت خروجی، مجموع سرعت های ورودی خواهد بود ؟ (مثلا 7+7+12 = 26 مگابیت بر ثانیه)
3- چه تنظیمات و کانفیگی باید انجام بدم ؟

خیلی ممنون

ErfanDL
2016/04/27, 09:06
با سلام و تکشر از استاد و دوست عزیز

سریع میرم سراغ سوال و درخواست راهنمایی
هدف : رسیدن به تجمیع سرعت چند ارتباط اینترنت ( 2-3 عدد دانگل 4g و یک adsl)
تجهیزاتی که دارم : 2 عدد دانگل usb g4 از یک برند و مدل -- یک مودم adsl
1- چه روتر برد میکروتیکی تهیه کنم که 2-4 پورت usb و حداقل 2-4 پورت ethernet داشته باشه ؟ نهایتا تا 500 هزار تومان (اگه میشه)
2- آیا سرعت خروجی، مجموع سرعت های ورودی خواهد بود ؟ (مثلا 7+7+12 = 26 مگابیت بر ثانیه)
3- چه تنظیمات و کانفیگی باید انجام بدم ؟

خیلی ممنون
سلام دوست عزیز
1- چنین روتری نداریم فقط مدل های X86 این قابلیت رو دارن که فوق العاده گرون هستند
2- بله شما هر تعداد خط که داشته باشید میتوانید به روتر متصل کنید و یک سرعت جمع شده بگیرید
3- بستگی به مدل روتر داره

sat_light
2016/04/27, 10:40
ممنون آقا عرفان
پس درخواستم رو محدودتر میکنم. 2 تا مودم 4g ایرانسل دارم (e3372) و یک خط adsl (مودم تی پی لینک 8968).میخوام این سه تا رو تجمیع کنم.
چه راهکارها و سولوشنی پیشنهاد می دید. هزینه ها ؟؟ (مثلا من خودم این به ذهنم میرسه. یکی از دانگل ها مستقیم وصل بشه به pc- اون یکی دانگل به همراه adsl هم وصل بشه به میکروتیک و خروجیش بیاد به pc، بعد با dispatch این دوتا (دانگل مستقیم و خروجی میکروتیک) تجمیع بشه. میشه؟ اگر بله چه روتری خوبه (کارایی خوب به بالا) و کانفیگ های مرتبط هم اگه لطف کنید ممنون میشم. از بابت هزینه کانفیگ و راهنمایی هم مشکلی نیست.

ErfanDL
2016/04/27, 12:04
ممنون آقا عرفان
پس درخواستم رو محدودتر میکنم. 2 تا مودم 4g ایرانسل دارم (e3372) و یک خط adsl (مودم تی پی لینک 8968).میخوام این سه تا رو تجمیع کنم.
چه راهکارها و سولوشنی پیشنهاد می دید. هزینه ها ؟؟ (مثلا من خودم این به ذهنم میرسه. یکی از دانگل ها مستقیم وصل بشه به pc- اون یکی دانگل به همراه adsl هم وصل بشه به میکروتیک و خروجیش بیاد به pc، بعد با dispatch این دوتا (دانگل مستقیم و خروجی میکروتیک) تجمیع بشه. میشه؟ اگر بله چه روتری خوبه (کارایی خوب به بالا) و کانفیگ های مرتبط هم اگه لطف کنید ممنون میشم. از بابت هزینه کانفیگ و راهنمایی هم مشکلی نیست.
شما باید دو عدد اکسس پوینت تهیه کنید و هر دو را روی ماد کلاینت قرار دهید سپس به مودم های 4G متصل کنید که دو خروجی لن از 4G ها بگیرید

sat_light
2016/04/27, 15:21
به کمک این دو محصول میشه ؟ تجمیع سرعت هر سه اینترنت ( دو تا مودم 4g و یک adsl)
1- یک عدد TP-LINK TL-MR3220 3G/4G Wireless N Router جهت تبدیل خروجی یکی از دانگل های 4g به پورت RJ45
2- یک عدد روتر میکروتیک مدل Hap Lite ac RB952Ui-5ac2nD (همینطور که استاد مستحضرند، خودش اینترفیس usb جهت مودم 4g هم داره)
خروجی اکسس پوینت تی پی لینک(MR3220) و خروجی مودم adsl داده میشه به روتر میکروتیک، اون یکی دانگل هم مستقیم متصل میشه به میکروتیک.
اونوقت تنظیمات میکروتیک همونایی هست که در پست 1 فرمودید ؟

ErfanDL
2016/04/27, 16:53
به کمک این دو محصول میشه ؟ تجمیع سرعت هر سه اینترنت ( دو تا مودم 4g و یک adsl)
1- یک عدد TP-LINK TL-MR3220 3G/4G Wireless N Router جهت تبدیل خروجی یکی از دانگل های 4g به پورت RJ45
2- یک عدد روتر میکروتیک مدل Hap Lite ac RB952Ui-5ac2nD (همینطور که استاد مستحضرند، خودش اینترفیس usb جهت مودم 4g هم داره)
خروجی اکسس پوینت تی پی لینک(MR3220) و خروجی مودم adsl داده میشه به روتر میکروتیک، اون یکی دانگل هم مستقیم متصل میشه به میکروتیک.
اونوقت تنظیمات میکروتیک همونایی هست که در پست 1 فرمودید ؟
أوست عزیز با پورت USB میکروتیک نمیشه لودبالانس کرد. شما به دو روتر مجزا نیاز دارید

sat_light
2016/04/27, 18:05
پس شد :
2 عدد TP-LINK TL-MR3220 3G/4G Wireless N Router
1 عدد روتر HAP Lite RB941-2ND
1- مدل hap lite همینه که نوشتم؟ درسته ؟
2- پس در نهایت همین سلوشن برای کاری که من میخوام انجام بدم جواب میده و ok ؟
منتظر پاسخ استاد عرفان هستم جهت خرید
ممنون

ErfanDL
2016/04/27, 18:14
پس شد :
2 عدد TP-LINK TL-MR3220 3G/4G Wireless N Router
1 عدد روتر HAP Lite RB941-2ND
1- مدل hap lite همینه که نوشتم؟ درسته ؟
2- پس در نهایت همین سلوشن برای کاری که من میخوام انجام بدم جواب میده و ok ؟
منتظر پاسخ استاد عرفان هستم جهت خرید
ممنون
باید ببینید او روتر 3220 با اون دانگل ها سازگار هست یا نه !
1- بله
2- بله

amnhck123
2016/05/07, 13:12
من این کارها رو انجام دادم الان چند تا سوال دارم
سوال اول :
مودم ها باید روی حالت ppoe باشند و DHCP مودم ها فعال باشه درسته ؟
من اتر 1 و2 روی dhcp clinet تعریف کردم و از مودم آی پی می گیرن
سوال دوم :
من همه دستورات رو عین آموزش رفتم الان از توی روتر WAN2 من اینترنت نداره ولی WAN1 اینترنت داره
من خروجی اینترنت رو روی وایرلس میکروتیک تنظیم کردم الان کلاینت ها سرعتشون 2 برابر نیست و انگار از یک خط استفاده میکنن

ErfanDL
2016/05/07, 13:19
من این کارها رو انجام دادم الان چند تا سوال دارم
سوال اول :
مودم ها باید روی حالت ppoe باشند و DHCP مودم ها فعال باشه درسته ؟
من اتر 1 و2 روی dhcp clinet تعریف کردم و از مودم آی پی می گیرن
سوال دوم :
من همه دستورات رو عین آموزش رفتم الان از توی روتر WAN2 من اینترنت نداره ولی WAN1 اینترنت داره
من خروجی اینترنت رو روی وایرلس میکروتیک تنظیم کردم الان کلاینت ها سرعتشون 2 برابر نیست و انگار از یک خط استفاده میکنن
لطفا از کانفیگی که انجام دادید یک اسکرین شات قرار دهید

amnhck123
2016/05/07, 13:34
چشم الان میفرستم . فقط تا اون موقع بگید مودم ها باید در چه حالتی باشن ؟ و پورت های میکروتیک از dhcp مودم باید آی پی بگیره؟

ErfanDL
2016/05/07, 13:44
چشم الان میفرستم . فقط تا اون موقع بگید مودم ها باید در چه حالتی باشن ؟ و پورت های میکروتیک از dhcp مودم باید آی پی بگیره؟

دوست عزیز مودم ها DHCP باشن رنج یکیش 192.168.1.1 و مودم دیگر 192.168.2.1 باشه

amnhck123
2016/05/08, 09:07
این هم عکس روتر هست

amnhck123
2016/05/08, 09:10

ErfanDL
2016/05/08, 13:10
این هم عکس روتر هست

تنظیمات رو طبق آموزش انجام دهید.

amnhck123
2016/05/08, 13:24
من همه دستورات رو کپی پیست کردم فقط wan خارجی رو از رنچ 172 آی پی دادم که تاثیری نداره توی ماجرا

ErfanDL
2016/05/08, 13:49
من همه دستورات رو کپی پیست کردم فقط wan خارجی رو از رنچ 172 آی پی دادم که تاثیری نداره توی ماجرا
رنج IP مودم ها چی گذاشتین ؟

amnhck123
2016/05/08, 14:47
مودم اول 192.168.1.1
مودم دوم 192.168.2.1
چند بار روتر رو ریست کردم و از تو کانفیگ کردم ولی WAN2 اینترنت نداره . خود مودم داره ها ولی اتر 2 میکروتیک که به WAN2 وصل هست نداره

ErfanDL
2016/05/08, 15:11
مودم اول 192.168.1.1
مودم دوم 192.168.2.1
چند بار روتر رو ریست کردم و از تو کانفیگ کردم ولی WAN2 اینترنت نداره . خود مودم داره ها ولی اتر 2 میکروتیک که به WAN2 وصل هست نداره
خب الان جای پورت های ADSL را روی میکروتیک عوض کنید.

amnhck123
2016/05/08, 15:25
اینطوری که دیگه کلا همه از کار میفتن . یکی توی رنج 2 هست یکی توی رنج 1 هست . یکی مشکلی توی اون روت ها باید باشه .

ErfanDL
2016/05/08, 16:16
اینطوری که دیگه کلا همه از کار میفتن . یکی توی رنج 2 هست یکی توی رنج 1 هست . یکی مشکلی توی اون روت ها باید باشه .
دوست عزیز بقیه دوستان طبق همین روش عمل کرده اند و مشکلی نداشتند. لطفا مراحل را با دقت انجام دهید

Morteza-DM
2016/05/24, 09:59
سلام خدمت استارتر عزیز بنده چند سوال داشتم اگر راهنمایی کنید ممنون میشم

با این روش شما تست کردم و جواب گرفتم . حالا در روش زیر به چه صورت عمل کنیم :

بنده دو خط اینترنت دارم که مودم هر دو در حالت بریج هست و در میکروتیک از قسمت ppp>interface بصورت pppoe clinet کانکشن ساختم و مشخصات هر دو خط اینترنتم رو وارد کردم . که pppoe clinet1 رو ether1 و pppoe clinet2 رو ether2 گذاشتم .
سوال : در این حالت ( مودم بصورت بریج ) آیا باز هم نیاز هست که آی پی مودم ها رو تغییر بدیم ؟
2 - در حالت pppoe clinet اتر1 و اتر2 ما که باید به WAN 1 و WAN2 تغییر نام بدیم کدوم میشه ؟ چون در قسمت اینترفیس غیر از اترهای 1 تا 5 دو تا pppoe clinet هم دارم که قبلا در قسمت PPP یکیش رو روی اتر1 و دیگری رو روی اتر 2 گذاشته بودم . فکر کنم اتر 1 و 2 که باید تغییر نام بدم همون 2تا pppoe clinet هست درسته ؟
3-اگر بخوام خروجی ادغام دوتا خط رو بجای اتر 3 ، روی وایرلس میکروتیک بزارم جکار کنم ؟
4- در قسمت IP >ADDRESS قبل اینکه بخوام IP ها رو بزنم دوتا IP استاتیک که دارم رو هم مشاهده میکنم که فکر کنم دلیلش هم اینه که PPPOE CLINET زدم این درسته ؟ کاری نباید به اینا داشته باشم ؟
5- بعد از اینکه همه کارها رو انجام دادیم اگر بخواهیم برای هر نفر یه یوزر و پسورد بسازم مثل قبل از قسمت IP>HOTSPOT>SERVERS>HOTSPOT SETUP میتونم بسازم ؟
ممنون و سپاس فراوان

ErfanDL
2016/05/24, 12:12
سلام خدمت استارتر عزیز بنده چند سوال داشتم اگر راهنمایی کنید ممنون میشم

با این روش شما تست کردم و جواب گرفتم . حالا در روش زیر به چه صورت عمل کنیم :

بنده دو خط اینترنت دارم که مودم هر دو در حالت بریج هست و در میکروتیک از قسمت ppp>interface بصورت pppoe clinet کانکشن ساختم و مشخصات هر دو خط اینترنتم رو وارد کردم . که pppoe clinet1 رو ether1 و pppoe clinet2 رو ether2 گذاشتم .
سوال : در این حالت ( مودم بصورت بریج ) آیا باز هم نیاز هست که آی پی مودم ها رو تغییر بدیم ؟
2 - در حالت pppoe clinet اتر1 و اتر2 ما که باید به WAN 1 و WAN2 تغییر نام بدیم کدوم میشه ؟ چون در قسمت اینترفیس غیر از اترهای 1 تا 5 دو تا pppoe clinet هم دارم که قبلا در قسمت PPP یکیش رو روی اتر1 و دیگری رو روی اتر 2 گذاشته بودم . فکر کنم اتر 1 و 2 که باید تغییر نام بدم همون 2تا pppoe clinet هست درسته ؟
3-اگر بخوام خروجی ادغام دوتا خط رو بجای اتر 3 ، روی وایرلس میکروتیک بزارم جکار کنم ؟
4- در قسمت IP >ADDRESS قبل اینکه بخوام IP ها رو بزنم دوتا IP استاتیک که دارم رو هم مشاهده میکنم که فکر کنم دلیلش هم اینه که PPPOE CLINET زدم این درسته ؟ کاری نباید به اینا داشته باشم ؟
5- بعد از اینکه همه کارها رو انجام دادیم اگر بخواهیم برای هر نفر یه یوزر و پسورد بسازم مثل قبل از قسمت IP>HOTSPOT>SERVERS>HOTSPOT SETUP میتونم بسازم ؟
ممنون و سپاس فراوان
سلام دوست عزیز

1- این تنظیمات رو به حال خود رها کنید فقط نام اینترفیس ها رو به WAN1 و WAN2 تغییر دهید
2- اتر 1 رو به WAN1 تغییر دهید و اتر 2 هم به WAN2
3- به جای اینکه اتر را به WAN-OUT تغییر نام دهید اینترفیس وای فای را به WAN-OUT تغییر نام دهید
4- خیر کاری به این تنظیمات نداشته باشید
5- بهتره روی حالت LoadBalancer هات اسپات راه اندازی نکنید ولی اگر خواستید این کار را انجام دهید دستور زیر را وارد کنید سپس هات اسپات را ستاپ کنید

add action=mark-connection chain=prerouting dst-address-type=!local hotspot=auth in-interface=Local new-connection-mark=WAN1_conn per-connection-classifier=both-addresses-and-ports:3/0
add action=mark-connection chain=prerouting dst-address-type=!local hotspot=auth in-interface=Local new-connection-mark=WAN2_conn per-connection-classifier=both-addresses-and-ports:3/1
add action=mark-connection chain=prerouting dst-address-type=!local hotspot=auth in-interface=Local new-connection-mark=WAN1_conn per-connection-classifier=both-addresses-and-ports:3/2
add action=mark-routing chain=prerouting connection-mark=WAN1_conn in-interface=Local new-routing-mark=to_WAN1
add action=mark-routing chain=prerouting connection-mark=WAN2_conn in-interface=Local new-routing-mark=to_WAN2
در دستور بالا local را به WAN-OUT تغییر دهید

Morteza-DM
2016/05/24, 13:59
سلام دوست عزیز

1- این تنظیمات رو به حال خود رها کنید فقط نام اینترفیس ها رو به WAN1 و WAN2 تغییر دهید
2- اتر 1 رو به WAN1 تغییر دهید و اتر 2 هم به WAN2
3- به جای اینکه اتر را به WAN-OUT تغییر نام دهید اینترفیس وای فای را به WAN-OUT تغییر نام دهید
4- خیر کاری به این تنظیمات نداشته باشید
5- بهتره روی حالت LoadBalancer هات اسپات راه اندازی نکنید ولی اگر خواستید این کار را انجام دهید دستور زیر را وارد کنید سپس هات اسپات را ستاپ کنید

add action=mark-connection chain=prerouting dst-address-type=!local hotspot=auth in-interface=Local new-connection-mark=WAN1_conn per-connection-classifier=both-addresses-and-ports:3/0
add action=mark-connection chain=prerouting dst-address-type=!local hotspot=auth in-interface=Local new-connection-mark=WAN2_conn per-connection-classifier=both-addresses-and-ports:3/1
add action=mark-connection chain=prerouting dst-address-type=!local hotspot=auth in-interface=Local new-connection-mark=WAN1_conn per-connection-classifier=both-addresses-and-ports:3/2
add action=mark-routing chain=prerouting connection-mark=WAN1_conn in-interface=Local new-routing-mark=to_WAN1
add action=mark-routing chain=prerouting connection-mark=WAN2_conn in-interface=Local new-routing-mark=to_WAN2

ممنون
در سوال شماره 1 چون مودم ها بر حالت بریج هستن پس دیگه نیاز نیست IP مودم ها رو تغییر بدم ؟ به همون صورت دیفالتش باشه ؟
در سوال شماره 2 منظورتون اینه که در قسمت اینترفیس PPPOE CLINET 1 و PPPOE CLINET 2 رو به WAN1 و WAN2 تغییر نام بدم ؟ یا اتر 1 و اتر2 رو به این نام تغییر بدم ؟
در سوال شماره 4 پس کاری به اون IP ها نداشته باشم و فقط IP های اینترفیس ها رو وارد کنم ؟
در سوال شماره 5 قبل از زدن اون دستورات ابتدای پنجره ترمینال چی بزنم که بعد دستورات رو بزنم ؟ چیزی نیاز هست ؟
سوال ششم اینکه چرا میفرمایید در این حالت هات اسپات نزنید ؟ چه مشکلی بوجود میاد ؟
سوال هفتم در دستوراتی که برای هات اسپات فرستادید در سه خط اول دستورات دوتا WAN1 و یکی WAN2 هست بهمین ترتیب هست درسته ؟

ErfanDL
2016/05/24, 14:03
ممنون
در سوال شماره 1 چون مودم ها بر حالت بریج هستن پس دیگه نیاز نیست IP مودم ها رو تغییر بدم ؟ به همون صورت دیفالتش باشه ؟
در سوال شماره 2 منظورتون اینه که در قسمت اینترفیس PPPOE CLINET 1 و PPPOE CLINET 2 رو به WAN1 و WAN2 تغییر نام بدم ؟ یا اتر 1 و اتر2 رو به این نام تغییر بدم ؟
در سوال شماره 4 پس کاری به اون IP ها نداشته باشم و فقط IP های اینترفیس ها رو وارد کنم ؟
در سوال شماره 5 قبل از زدن اون دستورات ابتدای پنجره ترمینال چی بزنم که بعد دستورات رو بزنم ؟ چیزی نیاز هست ؟
سوال ششم اینکه چرا میفرمایید در این حالت هات اسپات نزنید ؟ چه مشکلی بوجود میاد ؟
سوال هفتم در دستوراتی که برای هات اسپات فرستادید در سه خط اول دستورات دوتا WAN1 و یکی WAN2 هست بهمین ترتیب هست درسته ؟
1- بله - البته از DHCP Client استفاده کنید بهتره
2- هر دو را تغییر نام دهید
4- بله
5- ip firewall hotspot
6- در این حالت در بعضی مواقع موجب باگ می شود
7- بله

Morteza-DM
2016/05/24, 15:14
1- بله - البته از DHCP Client استفاده کنید بهتره
2- هر دو را تغییر نام دهید
4- بله
5- ip firewall hotspot
6- در این حالت در بعضی مواقع موجب باگ می شود
7- بله
ممنون از شما
در سوال دوم یعنی در قسمت اینترفیس PPPOE CLINET 1 و PPPOE CLINET 2 رو بترتیب به WAN1 و WAN2 تغییر نام بدم ؟
در قسمت وایرلس MODE رو AP BRIGE بزارم ؟ و همچنین در WDS تنظیمات دیفالت باشه ؟
در قسمت IP>ADDRESS چون مودم ها به حالت بریج هستن فرقی نمیکنه که به اینترفیس ها چه آی پی بدم ؟ بدلخواه باشه

ErfanDL
2016/05/24, 15:31
ممنون از شما
در سوال دوم یعنی در قسمت اینترفیس PPPOE CLINET 1 و PPPOE CLINET 2 رو بترتیب به WAN1 و WAN2 تغییر نام بدم ؟
در قسمت وایرلس MODE رو AP BRIGE بزارم ؟ و همچنین در WDS تنظیمات دیفالت باشه ؟
در قسمت IP>ADDRESS چون مودم ها به حالت بریج هستن فرقی نمیکنه که به اینترفیس ها چه آی پی بدم ؟ بدلخواه باشه

2- بله
وایرلس هم ap bridge باید باشه و نیازی به wds نیست!
بله ip هم مهم نیست

jak2
2016/05/24, 20:29
سلام
من در حال حاضر adsl از مخابرات دارم که به میکروتیک از طریق dhcp client متصل شده اینترنت را از میکروتیک خروجی گرفتم
می خواهم نت دوم را از طریق تبلت بصورت وای فای به میکروتیک برسانم و خروجی بگیرم
آیا امکان پذیر است ؟

ErfanDL
2016/05/24, 20:34
سلام
من در حال حاضر adsl از مخابرات دارم که به میکروتیک از طریق dhcp client متصل شده اینترنت را از میکروتیک خروجی گرفتم
می خواهم نت دوم را از طریق تبلت بصورت وای فای به میکروتیک برسانم و خروجی بگیرم
آیا امکان پذیر است ؟
بله دوست عزیز. شما از طریق dhcp client نت دوم هم متصل کنید و IP وایرلس را masq کنید

Morteza-DM
2016/05/25, 11:11
سلام آقای عرفان
سوال اول : من فکر کنم چون مودم هام رو بصورت بریج تنظیم کردم و کانکشن هام رو در میکروتیک pppoe clinet کردم . دستورات قسمت ip>route باید تغییر کنه ؟ درسته ؟ چون با این دستورات کار نمیکنه .

add dst-address=0.0.0.0/0 gateway=192.168.1.1 routing-mark=to_WAN1 check-gateway=ping
add dst-address=0.0.0.0/0 gateway=192.168.2.1 routing-mark=to_WAN2 check-gateway=ping

سوال دوم : در پست قبل فرمودید برای راه اندازی hotspot قبلش دستورات زیر رو بزنید یه راهنمایی بفرمایید که همینطوری که در زیر میزنم درسته . بجای LOCAL گزیته WAN-OUT گذاشتم

پنجره ترمینال رو باز کردم و در ابتدا : ( که هیچکدام عمل نمیکنه )

ip firewall mangle
بعد

add action=mark-connection chain=prerouting dst-address-type=!WAN-OUT hotspot=auth in-interface=WAN-OUT new-connection-mark=WAN1_conn per-connection-classifier=both-addresses-and-ports:3/0
بعد

add action=mark-connection chain=prerouting dst-address-type=!WAN-OUT hotspot=auth in-interface=WAN-OUT new-connection-mark=WAN2_conn per-connection-classifier=both-addresses-and-ports:3/1
بعد

add action=mark-connection chain=prerouting dst-address-type=!WAN-OUT hotspot=auth in-interface=WAN-OUT new-connection-mark=WAN1_conn per-connection-classifier=both-addresses-and-ports:3/2
بعد

add action=mark-routing chain=prerouting connection-mark=WAN1_conn in-interface=WAN-OUT new-routing-mark=to_WAN1
بعد

add action=mark-routing chain=prerouting connection-mark=WAN2_conn in-interface=WAN-OUT new-routing-mark=to_WAN2
ولی هیچکدام از دستورات عمل نکرد و خطا میده .

parsa60
2016/05/25, 11:17
سلام
توی روش پوینت توی پوینت چه فرکانسی رو باید قرار بدیم؟
فاصله حدود صد متره
میشه اصول اساسی در انتخاب فرکانس رو بگین؟
ممنون
46313

ErfanDL
2016/05/25, 17:34
سلام
توی روش پوینت توی پوینت چه فرکانسی رو باید قرار بدیم؟
فاصله حدود صد متره
میشه اصول اساسی در انتخاب فرکانس رو بگین؟
ممنون
46313

20/40 mhz
فرکانس 2462

parsa60
2016/05/25, 17:46
20/40 mhz
فرکانس 2462
خیلی ممنون
جناب شیرزاد اصولش چی هست؟حالا متراژها میتونه متفاوت باشه،اصول خاصی داره؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.

ErfanDL
2016/05/25, 19:03
خیلی ممنون
جناب شیرزاد اصولش چی هست؟حالا متراژها میتونه متفاوت باشه،اصول خاصی داره؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.
دوست عزیز در متراژ پایین شما باید پاور وایرلس رو کم کنید پاور بالا خودش باعث نویز میشه در فواصل نزدیک
بهتره برای لینک زدن از پروتوکل NV2 استفاده کنید
مود وایرلس را به N تغییر دهید تا پهنای باند بیشتری داشته باشید

Morteza-DM
2016/05/25, 22:04
سلام آقای عرفان
سوال اول : من فکر کنم چون مودم هام رو بصورت بریج تنظیم کردم و کانکشن هام رو در میکروتیک pppoe clinet کردم . دستورات قسمت ip>route باید تغییر کنه ؟ درسته ؟ چون با این دستورات کار نمیکنه .

سوال دوم : در پست قبل فرمودید برای راه اندازی hotspot قبلش دستورات زیر رو بزنید یه راهنمایی بفرمایید که همینطوری که در زیر میزنم درسته . بجای LOCAL گزیته WAN-OUT گذاشتم

پنجره ترمینال رو باز کردم و در ابتدا : ( که هیچکدام عمل نمیکنه )

ip firewall mangle
بعد

add action=mark-connection chain=prerouting dst-address-type=!WAN-OUT hotspot=auth in-interface=WAN-OUT new-connection-mark=WAN1_conn per-connection-classifier=both-addresses-and-ports:3/0
بعد

add action=mark-connection chain=prerouting dst-address-type=!WAN-OUT hotspot=auth in-interface=WAN-OUT new-connection-mark=WAN2_conn per-connection-classifier=both-addresses-and-ports:3/1
بعد

add action=mark-connection chain=prerouting dst-address-type=!WAN-OUT hotspot=auth in-interface=WAN-OUT new-connection-mark=WAN1_conn per-connection-classifier=both-addresses-and-ports:3/2
بعد

add action=mark-routing chain=prerouting connection-mark=WAN1_conn in-interface=WAN-OUT new-routing-mark=to_WAN1
بعد

add action=mark-routing chain=prerouting connection-mark=WAN2_conn in-interface=WAN-OUT new-routing-mark=to_WAN2
ولی هیچکدام از دستورات عمل نکرد و خطا میده .

استارتر عزیز لطفا راهنمایی بفرمایید

ErfanDL
2016/05/25, 22:34
استارتر عزیز لطفا راهنمایی بفرمایید

دوست عزیز دلیلتون برای استفاده از pppoe client چیست ؟

Morteza-DM
2016/05/25, 22:49
دوست عزیز دلیلتون برای استفاده از pppoe client چیست ؟

بدلیل اینکه مودم در دسترس بقیه قرار دارد برای همین نمیخوام کسی از اینترنت مودم استفاده کنه .

ErfanDL
2016/05/26, 08:28
بدلیل اینکه مودم در دسترس بقیه قرار دارد برای همین نمیخوام کسی از اینترنت مودم استفاده کنه .
شما DHCP server مودم رو خاموش کنید و IP دستی بدهید کسی دیگه نمیتونه استفاده کنه

Morteza-DM
2016/05/26, 09:54
با تشکر از استارتر عزیز
بنده تونستم با آموزش شما با تنظیمات pppoe clinet هر دو خط رو ادغام کنم و تست گرفتم مشکلی هم نداشت . تنها مسئله ای که اتفاق می افته اینه که برخی اوقات خط اینترنت اولم که شاتل هست قطع میشه و وقتی مودم رو خاموش ؛ روشن میکنم وصل میشه . ether ها رو با هم جابجا کردم و تنظیمات رو مجدد انجام دادم ولی باز هم بعد چند دقیقه وصل بودن دوباره همون خط شاتل قطع میشه . جالبه که فقط اینترنت شاتل اینطوری میشه اون یکی خط هیچ مشکلی نداره . به نظرتون مشکل از کجاست ؟
مودم رو هم چک کردم هیچ مشکلی نداره براحتی چندین ساعت که با خط شاتل وصل بودم یکبار هم قطع نشد . هر چی هست تو تنظیمات میکروتیک مشکلی وجود داره .
عکس از routes ببنید

parsa60
2016/05/26, 10:18
دوست عزیز در متراژ پایین شما باید پاور وایرلس رو کم کنید پاور بالا خودش باعث نویز میشه در فواصل نزدیک
وقتی نوع پروتکل رو NV2 انتخاب میکنیم،میریم تب خودش اونو فعال میکنیم و یک پسورد تعریف میکنیم که اونطرف هم باید دقیقا مثل همین طرف عمل کنیم،درست فهمیدم؟دیگه security profile که نمیخواد؟
حالا اگه فرکانس جفت طرف روی Auto باشه مشکلی ایجاد میکنه یا اینکه باید حتما یک فرکانسی بگذاریم،اگر جوابتون بله هست،نمیدونم چه فرکانسی باید گذاشت...
در رابطه با این پروتکل که گفتین:
(با توجه به عکس پیوستی)،اون مقادیر باید چطور تعیین شوند؟
مثلا اون قسمتی که Km داره یعنی باید فاصله رو بزنیم؟
ببخشید خیلی شد...46321:emoji_smiley-52:

ErfanDL
2016/05/26, 16:10
با تشکر از استارتر عزیز
بنده تونستم با آموزش شما با تنظیمات pppoe clinet هر دو خط رو ادغام کنم و تست گرفتم مشکلی هم نداشت . تنها مسئله ای که اتفاق می افته اینه که برخی اوقات خط اینترنت اولم که شاتل هست قطع میشه و وقتی مودم رو خاموش ؛ روشن میکنم وصل میشه . ether ها رو با هم جابجا کردم و تنظیمات رو مجدد انجام دادم ولی باز هم بعد چند دقیقه وصل بودن دوباره همون خط شاتل قطع میشه . جالبه که فقط اینترنت شاتل اینطوری میشه اون یکی خط هیچ مشکلی نداره . به نظرتون مشکل از کجاست ؟
مودم رو هم چک کردم هیچ مشکلی نداره براحتی چندین ساعت که با خط شاتل وصل بودم یکبار هم قطع نشد . هر چی هست تو تنظیمات میکروتیک مشکلی وجود داره .
عکس از routes ببنید

عرض کردم با pppoe دچار مشکل میشوید

ErfanDL
2016/05/26, 16:12
وقتی نوع پروتکل رو NV2 انتخاب میکنیم،میریم تب خودش اونو فعال میکنیم و یک پسورد تعریف میکنیم که اونطرف هم باید دقیقا مثل همین طرف عمل کنیم،درست فهمیدم؟دیگه security profile که نمیخواد؟
حالا اگه فرکانس جفت طرف روی Auto باشه مشکلی ایجاد میکنه یا اینکه باید حتما یک فرکانسی بگذاریم،اگر جوابتون بله هست،نمیدونم چه فرکانسی باید گذاشت...
در رابطه با این پروتکل که گفتین:
(با توجه به عکس پیوستی)،اون مقادیر باید چطور تعیین شوند؟
مثلا اون قسمتی که Km داره یعنی باید فاصله رو بزنیم؟
ببخشید خیلی شد...46321:emoji_smiley-52:

بله نیازی به security profile نیست
روی auto نذارید فرکانس بستگی به محیط و مدل روتر داره
این مقادیر در تصویر رو اصلا دست نزنید

parsa60
2016/05/26, 17:41
بله نیازی به security profile نیست
روی auto نذارید فرکانس بستگی به محیط و مدل روتر داره
این مقادیر در تصویر رو اصلا دست نزنید

تا اینجا تمام مراحل اوکی شد،اما آقا عرفان بالاخره مشخص نشد که چجوری باید فرکانس رو تعیین کنیم؟
حالا اینجا صدمتر بود،میتونه فواصل متفاوت باشه،میشه یه اصول صحیح و اساسی رو بگین؟
دو سوال دیگه:
درسته که میگن کشور رو ایران انتخاب نکنیم؟
و اینکه همیشه توی پوینت تو پوینت از nv2 استفاده کنیم؟مالتی پوینت چی؟

ErfanDL
2016/05/26, 18:02
تا اینجا تمام مراحل اوکی شد،اما آقا عرفان بالاخره مشخص نشد که چجوری باید فرکانس رو تعیین کنیم؟
حالا اینجا صدمتر بود،میتونه فواصل متفاوت باشه،میشه یه اصول صحیح و اساسی رو بگین؟
دو سوال دیگه:
درسته که میگن کشور رو ایران انتخاب نکنیم؟
و اینکه همیشه توی پوینت تو پوینت از nv2 استفاده کنیم؟مالتی پوینت چی؟

ببینید اصول انتخاب فرکانس بستگی به فرکانس محیط داره شما با گزینه scanner محیط رو اسکن کنید ببینید کدوم فرکانس کمتر استفاده شده ( در نقطه ای که رادیو را اکسس پوینت کردید) دقیقا همون فرکانس رو انتخاب کنید
بله ایران نذارید و از no country استفاده کنید
به هر حال nv2 پروتکل انحصاری میکروتیک هست اکثرا روی any میذارن نظر من هم nv2 هست برای p2mp بهتره any انتخاب کنید

parsa60
2016/05/26, 18:18
عذرخواهی میکنم منظور شما از پاور وایرلس کدوم بخش هستش؟
و اینکه طول برد مسافت وایرلس آنتن ها بر اساس چیه؟ویا اینکه توی خود مودم هم این برد مشخص هست یا نه؟

ErfanDL
2016/05/26, 18:24
عذرخواهی میکنم منظور شما از پاور وایرلس کدوم بخش هستش؟
و اینکه طول برد مسافت وایرلس آنتن ها بر اساس چیه؟ویا اینکه توی خود مودم هم این برد مشخص هست یا نه؟
پاور وایرلس البته به صورت خودکار ست میشه ولی بهتره تمامی rate ها رو به صورت دستی تنظیم کنید. از دسیبل کم شروع کنید به بالا برید تا بهترین پهنای باند و کمترین نویز را به دست آورید
46322

طول برد بستگی به قدرت آنتن رادیو داره مثلا یه رادیو UBNT LOCO M2 با قدرت 8 دسیبل تا 5 کیلومتر در فضای clear میتونه سیگنال بده

Morteza-DM
2016/05/28, 11:33
درود بر استارتر عزیز
به فرموده شما هر دو مودم رو بصورت pppoe تنظيم کردم ، قسمت dmz هر دو مودم رو هم فعال كردم و آي پي روتر رو در dmz زدم و تنظیمات رو طبق آموزش شما انجام دادم و دو خط رو بدون هیچ مشکلی ادغام کردم حالا :
سوال اول : در قسمت ip>routs دوتا routs 0.0.0.0/0 رو به getway هر یکی از مودم ها زدم . ولي هر كاري ميكنم از جايي ديگه خارج از شبکه داخلی با زدن ip static نميتونم به روتر وصل بشم . مشكل كجاست ؟ نياز به nat هم هست ؟ هر دو خط اینترنت بنده یک ip static که خریداری شده داره
سوال دوم : هر دو خط اینترنت بنده یک ip static که خریداری شده داره . با ادغام کردن این دو خط هر وقت وارد سایت ping.eu میشم یکبار ip اون خط رو میده و یکبار دیگه میزنم ip اون خط دیگه رو نشون میده . حال برای اتصال به روتر از جایی دیگه با هر کدوم از ip استاتیک ها که بخوام میتونم وارد بشم ؟

ErfanDL
2016/05/28, 12:18
درود بر استارتر عزیز
به فرموده شما هر دو مودم رو بصورت pppoe تنظيم کردم ، قسمت dmz هر دو مودم رو هم فعال كردم و آي پي روتر رو در dmz زدم و تنظیمات رو طبق آموزش شما انجام دادم و دو خط رو بدون هیچ مشکلی ادغام کردم حالا :
سوال اول : در قسمت ip>routs دوتا routs 0.0.0.0/0 رو به getway هر یکی از مودم ها زدم . ولي هر كاري ميكنم از جايي ديگه خارج از شبکه داخلی با زدن ip static نميتونم به روتر وصل بشم . مشكل كجاست ؟ نياز به nat هم هست ؟ هر دو خط اینترنت بنده یک ip static که خریداری شده داره
سوال دوم : هر دو خط اینترنت بنده یک ip static که خریداری شده داره . با ادغام کردن این دو خط هر وقت وارد سایت ping.eu میشم یکبار ip اون خط رو میده و یکبار دیگه میزنم ip اون خط دیگه رو نشون میده . حال برای اتصال به روتر از جایی دیگه با هر کدوم از ip استاتیک ها که بخوام میتونم وارد بشم ؟
دوست عزیز شما از قسمت IP > Firewall میتوانید nat مورد نظر را کانفیگ کنید

Morteza-DM
2016/05/28, 13:27
دوست عزیز شما از قسمت IP > Firewall میتوانید nat مورد نظر را کانفیگ کنید

امکان داره دستورش رو بزارید و ممنون

ErfanDL
2016/05/28, 13:59
امکان داره دستورش رو بزارید و ممنون
46334

46335

Morteza-DM
2016/05/28, 16:01
46334

46335

با تشکر
1- جای ip داخلی کدوم ip رو بزارم منظور همون ip مودم هست ؟
2- جای ip ثابت wan منظور همون ip static هست ؟
3- جای پورت رو چه عددی بزارم ؟ میخوام با وینباکس و همچنین با وب و تلنت بتونم کانکت بشم .

ErfanDL
2016/05/28, 19:35
با تشکر
1- جای ip داخلی کدوم ip رو بزارم منظور همون ip مودم هست ؟
2- جای ip ثابت wan منظور همون ip static هست ؟
3- جای پورت رو چه عددی بزارم ؟ میخوام با وینباکس و همچنین با وب و تلنت بتونم کانکت بشم .
1- بله البته ip سرویس های مختلف رو میشه گذاشت مثل ftp server و...
2- بله
3- برای هر کدوم از این ها باید nat جداگانه بنویسید بهتره پورت های پیش فرض میکروتیک را عوض کنید از مسیر IP > services

Morteza-DM
2016/06/01, 10:53
سلام دوست عزیز
بهتره روی حالت LoadBalancer هات اسپات راه اندازی نکنید ولی اگر خواستید این کار را انجام دهید دستور زیر را وارد کنید سپس هات اسپات را ستاپ کنید

درود بر استارتر عزیز
بالاخره تونستم مشکل قطعی که برای یکی از خط ها در حالت pppoe clinet پیش می اومد رو برطرف کنم . فرمودید برای هات اسپات قبلش باید از دستورات فوق استفاده کنید و بجای local کلمه WAN-OUT رو بزارید فقط سوالی که داشتم اینه که من در سه خط اول دستورات فوق در قسمت dst-address-type=!local که بجای local کلمه wan-out رو میزارم ارور میده و دستور اشتباست . بعد به قسمت dst-address-type در mangle که رفتم گزینه wan-out نداره فقط local با چند گزینه دیگه داره عکس رو میزارم مشاهده کنید . در این صورت این گزینه رو روی چی باید بزارم . ممنون

ErfanDL
2016/06/01, 13:42
درود بر استارتر عزیز
بالاخره تونستم مشکل قطعی که برای یکی از خط ها در حالت pppoe clinet پیش می اومد رو برطرف کنم . فرمودید برای هات اسپات قبلش باید از دستورات فوق استفاده کنید و بجای local کلمه WAN-OUT رو بزارید فقط سوالی که داشتم اینه که من در سه خط اول دستورات فوق در قسمت dst-address-type=!local که بجای local کلمه wan-out رو میزارم ارور میده و دستور اشتباست . بعد به قسمت dst-address-type در mangle که رفتم گزینه wan-out نداره فقط local با چند گزینه دیگه داره عکس رو میزارم مشاهده کنید . در این صورت این گزینه رو روی چی باید بزارم . ممنون
بذارید روی همون local باشه

Morteza-DM
2016/06/01, 14:54
بذارید روی همون local باشه
ممنون از شما
1- شرمنده پس برای قسمت in-interface=Local بجای گزینه local باید wan-out بزارم دیگه درسته ؟ چون اونجا wan-out دارم .
2- در سه خط اول دستوراتی که دادید 2 تاش ( اولی و سومی) برای wan1 هست و یکی برای wan2 . همینطوری هست ؟
3- در ادامه سوال دوم نباید برای wan2 هم دوتا دستور باشه ؟
4- کلا میخواستم بدونم این دستورات قبل راه اندازی هات اسپات چه کاری انجام میده که باید بزنیم . اگر بدون زدن این دستورات هات اسپات رو راه اندازی کنیم ممکنه چه مشکلی پیش بیاد . شرمنده که اینقدر سوال میپرسم

Devileytion
2016/06/02, 20:43
عرفان جان، یه سوال؟
اگه یه نفر مثلا بیاد 7 تا خط 4G ایرانسل رو زیر دکل مرج کنه بشه یکی، میتونه به سرعت و کیفیت کاربان بلاد کفر برسه؟ واقعا سوای به قیمت انقدر آسون و بی دردسره؟ مثلا اونور پینگ خوبی دارن و فقط بحث سرعت نیست، فکر کنم گفته بودی اگه ISP همه خطوط یکی باشه پینگ هم بهتر میشه.

ErfanDL
2016/06/02, 21:13
عرفان جان، یه سوال؟
اگه یه نفر مثلا بیاد 7 تا خط 4G ایرانسل رو زیر دکل مرج کنه بشه یکی، میتونه به سرعت و کیفیت کاربان بلاد کفر برسه؟ واقعا سوای به قیمت انقدر آسون و بی دردسره؟ مثلا اونور پینگ خوبی دارن و فقط بحث سرعت نیست، فکر کنم گفته بودی اگه ISP همه خطوط یکی باشه پینگ هم بهتر میشه.

بله میشه مشکلی نداره
اگه از یه isp چندتا خط بگیری پینگت میاد پایین

ErfanDL
2016/06/02, 21:14
ممنون از شما
1- شرمنده پس برای قسمت in-interface=Local بجای گزینه local باید wan-out بزارم دیگه درسته ؟ چون اونجا wan-out دارم .
2- در سه خط اول دستوراتی که دادید 2 تاش ( اولی و سومی) برای wan1 هست و یکی برای wan2 . همینطوری هست ؟
3- در ادامه سوال دوم نباید برای wan2 هم دوتا دستور باشه ؟
4- کلا میخواستم بدونم این دستورات قبل راه اندازی هات اسپات چه کاری انجام میده که باید بزنیم . اگر بدون زدن این دستورات هات اسپات رو راه اندازی کنیم ممکنه چه مشکلی پیش بیاد . شرمنده که اینقدر سوال میپرسم
دوست عزیز قبلا پاسخ دادم

Morteza-DM
2016/06/04, 21:44
سلام مجدد
یه موردی که در این روش هست اینه که اگر شما یه اینترنت 2 مگ و یک اینترنت 4 مگ داشته باشید و ادغام انجام بدید سرعت شما 6 مگ میشه ؟ یا اینکه همون 2 مگ میمونه ؟ من تست کردم نشد همون 2 مگ بیشتر نمیشه ولی با دو خط که هر دو اینترنت 6 مگ بودند تست کردم 12 مگ بهم سرعت داد . لطفا نظر بدید ممنون

ErfanDL
2016/06/04, 22:25
سلام مجدد
یه موردی که در این روش هست اینه که اگر شما یه اینترنت 2 مگ و یک اینترنت 4 مگ داشته باشید و ادغام انجام بدید سرعت شما 6 مگ میشه ؟ یا اینکه همون 2 مگ میمونه ؟ من تست کردم نشد همون 2 مگ بیشتر نمیشه ولی با دو خط که هر دو اینترنت 6 مگ بودند تست کردم 12 مگ بهم سرعت داد . لطفا نظر بدید ممنون
نه مشکلی نداره باید 2 + 4 سرعت 6 مگ بده

Morteza-DM
2016/06/04, 22:56
نه مشکلی نداره باید 2 + 4 سرعت 6 مگ بده

به نظرتون مشکل از کجاست چون من دقیقا با همین روش روی دو خط 6 مگ تست کردم شد 12 مگ ولی این یکی از دومگ بیشتر نشد . وارد اینترفیس میشم از یکی از خطوط بیشتر استفاده میشه چرا ؟ مگه نباید با هم بالانس باشن ؟

ErfanDL
2016/06/04, 23:37
به نظرتون مشکل از کجاست چون من دقیقا با همین روش روی دو خط 6 مگ تست کردم شد 12 مگ ولی این یکی از دومگ بیشتر نشد . وارد اینترفیس میشم از یکی از خطوط بیشتر استفاده میشه چرا ؟ مگه نباید با هم بالانس باشن ؟
از pppoe استفاده نکنید

moostafa_18
2016/06/05, 09:21
روشی وجود نداره که با PPPOE اینترنت وارد میکروتیک شده باشد و چندین PPPOE Client را ادغام کنیم ؟

Morteza-DM
2016/06/05, 11:05
روشی وجود نداره که با PPPOE اینترنت وارد میکروتیک شده باشد و چندین PPPOE Client را ادغام کنیم ؟

بله میشه منم همین کارو کردم ولی به گقته جناب عرفان ممکنه برخی اوقات باگ داشته باشه. فعلا من که انجام دادم مشکلی نداشته .

moostafa_18
2016/06/05, 19:11
بله میشه منم همین کارو کردم ولی به گقته جناب عرفان ممکنه برخی اوقات باگ داشته باشه. فعلا من که انجام دادم مشکلی نداشته .

gateway رو واسه PPPOE چند زدید شما توی روترلیست ؟

Morteza-DM
2016/06/05, 23:06
gateway رو واسه PPPOE چند زدید شما توی روترلیست ؟

هر چی زدید مهم نیست چون دیگه کاری به آی پی های مودم نداره . فقط توو دستورات توجه داشته باشید که همون آی پی ها رو بزنید .

vahid__moghadam
2016/06/09, 08:18
سلام،

۱) در شبکه مورد نظر بنده ۵ الی نهایتا ۱۰ کاربر هستند که قصد دارم سه لینک اینترنت (دو یو.اس.بی دانگل ۴جی و یک ای.دی.اس.ال) را تجمیع کنم و در نهایت کاربران بتوانند به صورت وایرلس به این اینترنت تجمیع شده دسترسی داشته باشند.

۲) همچنین قصد دارم یک هارد وسترن مای کلود توسط کابل LAN به روتر شبکه متصل کنم و هارد اینترنت خود را از روتر بگیرد و یک کامپیوتر هم یا به صورت وایرلس و یا به صورت لن به این هارد و محتویاتش دسترسی داشته باشد و همچنین اینترنت خود را هم از روتر بگیرد

کاربران ما در چهار اتاق هستند و کل فضای دفتر در حدود ۸۰ متر هست (برای پوشش وایرلس عرض کردم)

حالا با این تفاسیر میخواهم بدانم برای نیازهای بنده مناسبترین روتری که ارزان هم باشد چه پیشنهاد میدهید؟

آیا فقط به فکر میکروتیک باشم یا روترهای TPLink یا DLink یا Asus هم میتوانند همین کارها را برای من انجام دهند؟

مودم ۴G بنده به صورت دانگل USB هست ، آیا راه مناسبی برای پلاگ کردن دانگل USB به LAN هست؟ خودم یک تبدیل Female USB to RJ45 تو آمازون دیدم، آیا استفاده از این مشکل ساز نمیشه و به درستی کار مارو راه میندازه؟

اگر روتر پیشنهادی امکان اتصال آنتن Omni داشته باشد که خیلی بهتر هست (برای آینده برای استفاده در فضاهای بزرگتر – در مورد این مطالعه کردم برخی روترهای میکروتیک با کابل SMA to UDF امکان اتصال آنتن Omni هست ولی میخوام نظر شما را بدانم)

ببخشید خیلی طولانی شد، محب میکنید راهنماییم کنید

ممنون

ErfanDL
2016/06/09, 10:15
سلام،

۱) در شبکه مورد نظر بنده ۵ الی نهایتا ۱۰ کاربر هستند که قصد دارم سه لینک اینترنت (دو یو.اس.بی دانگل ۴جی و یک ای.دی.اس.ال) را تجمیع کنم و در نهایت کاربران بتوانند به صورت وایرلس به این اینترنت تجمیع شده دسترسی داشته باشند.

۲) همچنین قصد دارم یک هارد وسترن مای کلود توسط کابل LAN به روتر شبکه متصل کنم و هارد اینترنت خود را از روتر بگیرد و یک کامپیوتر هم یا به صورت وایرلس و یا به صورت لن به این هارد و محتویاتش دسترسی داشته باشد و همچنین اینترنت خود را هم از روتر بگیرد

کاربران ما در چهار اتاق هستند و کل فضای دفتر در حدود ۸۰ متر هست (برای پوشش وایرلس عرض کردم)

حالا با این تفاسیر میخواهم بدانم برای نیازهای بنده مناسبترین روتری که ارزان هم باشد چه پیشنهاد میدهید؟

آیا فقط به فکر میکروتیک باشم یا روترهای TPLink یا DLink یا Asus هم میتوانند همین کارها را برای من انجام دهند؟

مودم ۴G بنده به صورت دانگل USB هست ، آیا راه مناسبی برای پلاگ کردن دانگل USB به LAN هست؟ خودم یک تبدیل Female USB to RJ45 تو آمازون دیدم، آیا استفاده از این مشکل ساز نمیشه و به درستی کار مارو راه میندازه؟

اگر روتر پیشنهادی امکان اتصال آنتن Omni داشته باشد که خیلی بهتر هست (برای آینده برای استفاده در فضاهای بزرگتر – در مورد این مطالعه کردم برخی روترهای میکروتیک با کابل SMA to UDF امکان اتصال آنتن Omni هست ولی میخوام نظر شما را بدانم)

ببخشید خیلی طولانی شد، محب میکنید راهنماییم کنید

ممنون

سلام

شما باید یه روتر 3G بگیرید که اون دانگل USB رو از طریق USB وصل کنید به روتر و خروجی LAN بگیرید

برای این کار فقط میکروتیک پیشنهاد میشه روترهای دیگه این قابلیت رو ندارند

اگر میخواهید آنتن به روتر متصل بشه باید یک رادیو میکروتیک مدل NETMETAL 5 خریداری کنید البته مدل های دیگه هم هست ولی این بهتره

vahid__moghadam
2016/06/09, 11:29
سلام

شما باید یه روتر 3G بگیرید که اون دانگل USB رو از طریق USB وصل کنید به روتر و خروجی LAN بگیرید

برای این کار فقط میکروتیک پیشنهاد میشه روترهای دیگه این قابلیت رو ندارند

اگر میخواهید آنتن به روتر متصل بشه باید یک رادیو میکروتیک مدل NETMETAL 5 خریداری کنید البته مدل های دیگه هم هست ولی این بهتره

عرفان خان عزیز خیلی ممنون از پاسخگویی،
یعنی نمیتونم از روتر RB951Ui-2HnD حتی برای یک دانگل 4جی و یک ADSL استفاده کنم؟
این روتر 3جی که فرمودید چه مدلی هست؟ فقط 3جی هست یا 4جی هم ساپورت میکنه؟
در مورد هارد اکسترنال وسترن مای کلود که عرض کرده بودم نظری ندارید ؟
در مورد کانکتور مادگی یو.اس.بی به RJ45 که عرض کرده بودم نظری ندارید؟

خیلی ممنونم

ErfanDL
2016/06/09, 12:16
عرفان خان عزیز خیلی ممنون از پاسخگویی،

خیلی ممنونم
RB951Ui-2HnD اگه دانگل رو پشتیبانی کنی چرا میشه

شما مدل دانگل رو بگید اول ببینم کدوم روتر پشتیبانیش میکنه

پورت شبکشو بزنید به روتر در شبکه قابل دسترس خواهد بود

به هیچ عنوان جواب نمیده

vahid__moghadam
2016/06/09, 12:23
شما مدل دانگل رو بگید اول ببینم کدوم روتر پشتیبانیش میکنه

یک Dongle Huawei 4G همراه اول یکی هم E3372 ایرانسل

توی یه عکسی دیده بودم که دو دانگل رو به یک USB Hub زده بود و خروجی USB Hub رو زده بود به پورت USB روتر میکروتیک، کمی تعجب کردم، اصلا همچین چیزی امکانش هست ؟
اگر این کار را بکنیم روتر میتواند تشخیص دهد که دو دستگاه USB متصل شده و به تفکیک بتوان با هر کدام در روتر کار کرد ؟

ErfanDL
2016/06/09, 13:32
یک Dongle Huawei 4G همراه اول یکی هم E3372 ایرانسل

توی یه عکسی دیده بودم که دو دانگل رو به یک USB Hub زده بود و خروجی USB Hub رو زده بود به پورت USB روتر میکروتیک، کمی تعجب کردم، اصلا همچین چیزی امکانش هست ؟
اگر این کار را بکنیم روتر میتواند تشخیص دهد که دو دستگاه USB متصل شده و به تفکیک بتوان با هر کدام در روتر کار کرد ؟

مشکلی نداره میکروتیک هر دو دانگل رو شناسایی میکنه البته با آخرین نسخه RouterOS

میکروتیک چون هسته لینوکس داره بله تمامی دستگاه هایی که از طریق هاب وصل بشن میشناسه ولی ممکنه باگ بشه

vahid__moghadam
2016/06/09, 15:29
مشکلی نداره میکروتیک هر دو دانگل رو شناسایی میکنه البته با آخرین نسخه RouterOS

با 951 Ui همخوانی داره ؟ فکر کنم نسخه 4 هست سیستم عاملش

ErfanDL
2016/06/09, 16:13
با 951 Ui همخوانی داره ؟ فکر کنم نسخه 4 هست سیستم عاملش
آپدیتش کنید به 6.35.2

vahid__moghadam
2016/06/09, 16:29
عرفان خان خیلی ممنون، اطلاعات مفیدی بهم دادید :emoji_smiley-06::emoji_smiley-106:

armin.maleki
2016/06/10, 15:14
دوستان یه سوال دارم.من الان دوتا اینترنت و ترکیب کردم فقط می خوام اینترنت سوم و با وایفای بگیرم ( از یک اکسس پوینت)به این دو تا اضاف کنم (میکروتیک وایفای داره) و اگه بشه ترکیب این 3تا رو بجای اینکه از یکی از پورتهای روتر بورد بدم بیرون از وایفایه میکروتیک بدم بیرون...چطور می تونم این کار و بکنم

ErfanDL
2016/06/10, 16:23
دوستان یه سوال دارم.من الان دوتا اینترنت و ترکیب کردم فقط می خوام اینترنت سوم و با وایفای بگیرم ( از یک اکسس پوینت)به این دو تا اضاف کنم (میکروتیک وایفای داره) و اگه بشه ترکیب این 3تا رو بجای اینکه از یکی از پورتهای روتر بورد بدم بیرون از وایفایه میکروتیک بدم بیرون...چطور می تونم این کار و بکنم
اینترفیس وایرلس رو بذار روی station اون کدها هم باید یه مقدار تغییر بدی

armin.maleki
2016/06/10, 16:33
اینترفیس وایرلس رو بذار روی station اون کدها هم باید یه مقدار تغییر بدی

میشه لطفا کمکم کنی،تازه دیروز میکروتیک گرفتم و میخوام یاد بگیرم...
SSID وایرلس (که بعنوان سومین اینترنت می خوام اضاف کنم ) WFF اسمش،192.168.0.1 اینم ایپی اکسس پوینت سوم.می خوام میکروتیک از WFF اینترنت بگیره و اگه بشه هر 3 رو ترکیب کنه (2تا اینترنت اول یا کابل وصله) و از وایرلس خود میکروتیک بده بیرون

لطف می کنید همه کد ها رو بران بنویسید؟
ADSL1=192.168.2.1
ADSL2=192.168.1.1
ADSL3(WIFI)=192.168.5.1

اگر لطف کنید نحوه استفاده از وایرلس میکروتیک برای وصل شدن به ADSL3 و همچنین ارسال این 3 با هم روی خروجی وایرلس میکتروتیک و بهم یاد بدید ممنون میشم

ErfanDL
2016/06/11, 10:45
میشه لطفا کمکم کنی،تازه دیروز میکروتیک گرفتم و میخوام یاد بگیرم...
SSID وایرلس (که بعنوان سومین اینترنت می خوام اضاف کنم ) WFF اسمش،192.168.0.1 اینم ایپی اکسس پوینت سوم.می خوام میکروتیک از WFF اینترنت بگیره و اگه بشه هر 3 رو ترکیب کنه (2تا اینترنت اول یا کابل وصله) و از وایرلس خود میکروتیک بده بیرون

لطف می کنید همه کد ها رو بران بنویسید؟
ADSL1=192.168.2.1
ADSL2=192.168.1.1
ADSL3(WIFI)=192.168.5.1

اگر لطف کنید نحوه استفاده از وایرلس میکروتیک برای وصل شدن به ADSL3 و همچنین ارسال این 3 با هم روی خروجی وایرلس میکتروتیک و بهم یاد بدید ممنون میشم
دوست عزیز این پروسه وقت گیر هست و بنده فعلا نمیتونم. انشاءالله تا آخر هفته

armin.maleki
2016/06/12, 18:12
دوست عزیز این پروسه وقت گیر هست و بنده فعلا نمیتونم. انشاءالله تا آخر هفته

سلام خط آخر دستورات زیر (اسم اینترفیس وایرلسم و گذاشتم WAN3 ) ببینید درسته؟اگر نیست لطفا تصحیح کنید

add chain=prerouting dst-address-type=!local in-interface=WAN-OUT per-connection-classifier=both-addresses­-and-ports:3/0 action=mark-connection new-connection-mark=WAN1_conn passthrough=yes
add chain=prerouting dst-address-type=!local in-interface=WAN-OUT per-connection-classifier=both-addresses­-and-ports:3/1 action=mark-connection new-connection-mark=WAN2_conn passthrough=yes
add chain=prerouting dst-address-type=!local in-interface=WAN-OUT per-connection-classifier=both-addresses­-and-ports:3/4 action=mark-connection new-connection-mark=WAN3_conn passthrough=yes

vahid__moghadam
2016/06/15, 09:36
دوستان عزیز سوالی داشتم ،
با یک 951Ui میتوان تعداد مختلفی شبکه بی سیم راه اندازی کرد ؟
من قصد دارم : به طور مثال رو روتر بنده 10 مگ اینترنت هست یک شبکه بی سیم ایجاد کنم که سرعتش 2 مگ باشه و محدودیت حجمی مثلا 10 گیگ تا هر تاریخی رو داشته باشه و همینطور یک شبکه دیگه با سرعت 5 مگ با محدودیت 20 گیگ و الی آخر ... هر کدوم هم اسم و رمزهای خودش رو داشته باشن ...
چه راهکاری به بنده پیشنهاد میکنید ؟ آیا روی همین 951Ui می شود همچین امکاناتی راه اندازی کرد ؟
ممنون

ErfanDL
2016/06/15, 17:24
دوستان عزیز سوالی داشتم ،
با یک 951Ui میتوان تعداد مختلفی شبکه بی سیم راه اندازی کرد ؟
من قصد دارم : به طور مثال رو روتر بنده 10 مگ اینترنت هست یک شبکه بی سیم ایجاد کنم که سرعتش 2 مگ باشه و محدودیت حجمی مثلا 10 گیگ تا هر تاریخی رو داشته باشه و همینطور یک شبکه دیگه با سرعت 5 مگ با محدودیت 20 گیگ و الی آخر ... هر کدوم هم اسم و رمزهای خودش رو داشته باشن ...
چه راهکاری به بنده پیشنهاد میکنید ؟ آیا روی همین 951Ui می شود همچین امکاناتی راه اندازی کرد ؟
ممنون

سلام دوست عزیز

شما میتوانید روی روتر خود هات اسپات راه اندازی کنید برای راه اندازی شبکه های وایرلس جدا هم باید Virtual AP بسازید تا 50 تا AP به صورت مجازی میتوانید run کنید

vahid__moghadam
2016/06/15, 23:53
سلام دوست عزیز

شما میتوانید روی روتر خود هات اسپات راه اندازی کنید برای راه اندازی شبکه های وایرلس جدا هم باید Virtual AP بسازید تا 50 تا AP به صورت مجازی میتوانید run کنید

عرفان خان خیلی ممنون از پاسخگویی ...
امکان تعیین سرعت و حجم خاص برای هر AP هم هست ؟ یه مختصر توضیحی میدی بی زحمت که سرنخ رو بگیرمو دنبالش بیوفتم ببینم چه جوری میشه ... ممنون

ErfanDL
2016/06/16, 09:30
عرفان خان خیلی ممنون از پاسخگویی ...
امکان تعیین سرعت و حجم خاص برای هر AP هم هست ؟ یه مختصر توضیحی میدی بی زحمت که سرنخ رو بگیرمو دنبالش بیوفتم ببینم چه جوری میشه ... ممنون
خواهش میکنم

بله عزیز امکانش هست حجم و سرعت رو باید داخل پروفایل هات اسپات تعریف کنید در ضمن برای هر AP باید هات اسپات جداگانه تعریف کنید

Morteza-DM
2016/07/01, 10:01
درود
1-من الان روی WLAN دوتا خط رو ادغام کردم . حالا میخوام همزمان همون 2 خط رو روی ETHER3 میکروتیک بندازم این امکانش هست ؟
2-بعد برای اینکار همه دستورات رو باید از ابتدا مثل همون WLAN بزنم ؟

ErfanDL
2016/07/01, 11:05
درود
1-من الان روی WLAN دوتا خط رو ادغام کردم . حالا میخوام همزمان همون 2 خط رو روی ETHER3 میکروتیک بندازم این امکانش هست ؟
2-بعد برای اینکار همه دستورات رو باید از ابتدا مثل همون WLAN بزنم ؟

سلام

شما برای اتر 3 همون مراحل رو بروید فقط اسم اینترفیس رو در دستورات ترمینال تغییر دهید

Morteza-DM
2016/07/01, 16:17
سلام

شما برای اتر 3 همون مراحل رو بروید فقط اسم اینترفیس رو در دستورات ترمینال تغییر دهید
دستوراتی که مشترک هستند چطور ؟ مثلا در قسمت منگل چهار دستور اول مشابه هستند و نیاز به تغییر اینترفیس ندارند اینا رو هم نیاز هست مجدد بزنم چون یه بار زده شده است . اینا :

add chain=input in-interface=WAN1 action=mark-connection new-connection-mark=WAN1_conn
add chain=input in-interface=WAN2 action=mark-connection new-connection-mark=WAN2_conn

add chain=output connection-mark=WAN1_conn action=mark-routing new-routing-mark=to_WAN1
add chain=output connection-mark=WAN2_conn action=mark-routing new-routing-mark=to_WAN2

ErfanDL
2016/07/01, 16:18
دستوراتی که مشترک هستند چطور ؟ مثلا در قسمت منگل چهار دستور اول مشابه هستند و نیاز به تغییر اینترفیس ندارند اینا رو هم نیاز هست مجدد بزنم چون یه بار زده شده است . اینا :

خیر نیاز نیست البته یه کار راحت تر میتوانید انجام دهید اینترفیس وای فای و اتر3 رو بذارینش تو یک بریج

Morteza-DM
2016/07/01, 17:25
خیر نیاز نیست البته یه کار راحت تر میتوانید انجام دهید اینترفیس وای فای و اتر3 رو بذارینش تو یک بریج

توو یه بریج بزارم دیگه نیاز به زدن دستورات نیست درسته ؟

ErfanDL
2016/07/01, 17:50
توو یه بریج بزارم دیگه نیاز به زدن دستورات نیست درسته ؟
بله نیازی نیست

Morteza-DM
2016/07/17, 13:47
درود
1- سناريو دو خط ادغام شده که بخوبی کار میکند پروتکل PPPOE روی میکروتیک هست :
آي پي مودم اول adsl كه بصورت بريج ميباشد : 192.168.100.1
آي پي مودم دوم adsl كه بصورت بريج ميباشد : 192.168.200.1
آي پي ether1 و 2 در میکروتیک كه مودم بهش وصل شده رو بترتیب 192.168.10.2/24 و 192.168.20.2/24 داده شده
آي پي wlan كه اينترنت ازش دريافت ميشه ١٩٢.١٦٨.٦٠.١ ميباشد .
حال سوال اینجاست که : در صورت اتصال به wlan ميكروتيك چطور ميشه که با وارد كردن ip مودم های adsl به تنظيماتش دسترسي داشت و دید ؟ چه تنظیماتی نیاز هست ؟

2- در دستورات قسمت ip route چون مودم ها بصورت بریج هستن و کانکشن pppoe روی میکروتیک هست گتیوی ها gateway باید بره بسمت IP اترهای میکروتیک که مودم ها بهش متصل هستن با بره بسمت ip های مودم adsl ؟

ErfanDL
2016/07/17, 14:18
درود
1- سناريو دو خط ادغام شده که بخوبی کار میکند پروتکل PPPOE روی میکروتیک هست :
آي پي مودم اول adsl كه بصورت بريج ميباشد : 192.168.100.1
آي پي مودم دوم adsl كه بصورت بريج ميباشد : 192.168.200.1
آي پي ether1 و 2 در میکروتیک كه مودم بهش وصل شده رو بترتیب 192.168.10.2/24 و 192.168.20.2/24 داده شده
آي پي wlan كه اينترنت ازش دريافت ميشه ١٩٢.١٦٨.٦٠.١ ميباشد .
حال سوال اینجاست که : در صورت اتصال به wlan ميكروتيك چطور ميشه که با وارد كردن ip مودم های adsl به تنظيماتش دسترسي داشت و دید ؟ چه تنظیماتی نیاز هست ؟

2- در دستورات قسمت ip route چون مودم ها بصورت بریج هستن و کانکشن pppoe روی میکروتیک هست گتیوی ها gateway باید بره بسمت IP اترهای میکروتیک که مودم ها بهش متصل هستن با بره بسمت ip های مودم adsl ؟
سلام

در قسمت IP > Route میتوانید رنج آی پی هایی که نیاز دارید برای دسترسی Route کنید

Morteza-DM
2016/07/17, 17:22
سلام

در قسمت IP > Route میتوانید رنج آی پی هایی که نیاز دارید برای دسترسی Route کنید

یعنی من یه روت 0.0.0.0/0 بفرستم به گتیوی مودم ؟ اینکارو کردم نشد . قسمت دوم سوال قبلم رو اگر امکان داره پاسخ دهید . ممنون

ErfanDL
2016/07/17, 19:57
یعنی من یه روت 0.0.0.0/0 بفرستم به گتیوی مودم ؟ اینکارو کردم نشد . قسمت دوم سوال قبلم رو اگر امکان داره پاسخ دهید . ممنون
روی pppoe نمیشه این کارو انجام داد

Morteza-DM
2016/07/18, 09:16
من روی حالت pppoe روی میکروتیک دو خط رو ادغام کردم والان هیچ مشکلی نداره فقط یه نکته ای واسم سوال هست که :
در آموزشی که گذاشتید دستورات قسمت ip route چون مودم ها بصورت بریج هستن و کانکشن pppoe روی میکروتیک هست گتیوی ها gateway باید بره بسمت IP اترهای میکروتیک که مودم ها بهش متصل هستن با بره بسمت ip های مودم adsl ؟

add dst-address=0.0.0.0/0 gateway=ip modem adsl or ip ether mik ? routing-mark=to_WAN1 check-gateway=ping
add dst-address=0.0.0.0/0 gateway=ip modem adsl or ip ether mik ? routing-mark=to_WAN2 check-gateway=ping

add dst-address=0.0.0.0/0 gateway=ip modem adsl or ip ether mik ? distance=1 check-gateway=ping
add dst-address=0.0.0.0/0 gateway=ip modem adsl or ip ether mik ? distance=2 check-gateway=ping

Morteza-DM
2016/07/19, 23:51
من روی حالت pppoe روی میکروتیک دو خط رو ادغام کردم والان هیچ مشکلی نداره فقط یه نکته ای واسم سوال هست که :
در آموزشی که گذاشتید دستورات قسمت ip route چون مودم ها بصورت بریج هستن و کانکشن pppoe روی میکروتیک هست گتیوی ها gateway باید بره بسمت IP اترهای میکروتیک که مودم ها بهش متصل هستن با بره بسمت ip های مودم adsl ؟

add dst-address=0.0.0.0/0 gateway=ip modem adsl or ip ether mik ? routing-mark=to_WAN1 check-gateway=ping
add dst-address=0.0.0.0/0 gateway=ip modem adsl or ip ether mik ? routing-mark=to_WAN2 check-gateway=ping

add dst-address=0.0.0.0/0 gateway=ip modem adsl or ip ether mik ? distance=1 check-gateway=ping
add dst-address=0.0.0.0/0 gateway=ip modem adsl or ip ether mik ? distance=2 check-gateway=ping

جناب عرفان استاد راهنمایی میفرمایید ؟

ErfanDL
2016/07/19, 23:54
جناب عرفان استاد راهنمایی میفرمایید ؟
عزیز dst رو 0.0.0.0/0 بده و gateway هم بذار رو پورت wan

mo1
2016/08/02, 18:03
سلام اقا اگ یکی از مودمها 192.168.1.2 باشه و نتونیم ایپی مودم رو عوض کنیم چون وایرلس هست و قفل شده توسط isp باید چه رنج ایپی تو این کانفیک اجرا بشه ...
کدوم ایپی ها باید تغیر رنج داده بشن

ErfanDL
2016/08/02, 18:16
سلام اقا اگ یکی از مودمها 192.168.1.2 باشه و نتونیم ایپی مودم رو عوض کنیم چون وایرلس هست و قفل شده توسط isp باید چه رنج ایپی تو این کانفیک اجرا بشه ...
کدوم ایپی ها باید تغیر رنج داده بشن
خب IP اون یکی مودم رو عوض میکنیم

mo1
2016/08/02, 18:26
خب IP اون یکی مودم رو عوض میکنیم
خوب یکی عوض میشه منظورم تغیرات تو دستوراتی که قرار کپی بشن باید چی باشه کدم ایپی عوض بشه جاش 192.168.1.2 قراربگیره

mo1
2016/08/03, 16:25
من تمام مراحل رو طی کردم الان تو روتربرد پینگ دارم اما خروجی اینترفیس 3 اینترنت نداره کجای کار مشکل داره

ErfanDL
2016/08/03, 23:17
من تمام مراحل رو طی کردم الان تو روتربرد پینگ دارم اما خروجی اینترفیس 3 اینترنت نداره کجای کار مشکل داره
با دقت انجام دهید مشکلی نخواهد داشت

mo1
2016/08/04, 14:40
این قسمت ip route باید جای عدد صفر عدی گذاشته شود یانه

ErfanDL
2016/08/04, 21:40
این قسمت ip route باید جای عدد صفر عدی گذاشته شود یانه

نه عزیز.
بنده گفتم با دقت از روی آموزش مراحل را طی کنید مشکلی نخواهید داشت

AMD_GROUP
2016/08/09, 17:19
سلام
دو تا اینترنت 4G دارم
1- مودم TP-Link MR200
2- Mikro tik SXT LTE
3- Load Balance TP-Link TL-R470T
طبق آموزشی که تو سایت tp-link بود تنظیمات رو انجام دادم ولی سرعت دو تا اینترنت با هم یکی نمیشه
لطفا راهنمایی کنید

ErfanDL
2016/08/09, 17:22
سلام
دو تا اینترنت 4G دارم
1- مودم TP-Link MR200
2- Mikro tik SXT LTE
3- Load Balance TP-Link TL-R470T
طبق آموزشی که تو سایت tp-link بود تنظیمات رو انجام دادم ولی سرعت دو تا اینترنت با هم یکی نمیشه
لطفا راهنمایی کنید
دوست عزیز بنده اینجا با میکروتیک آموزش لودبالاس دادم نه با محصولات tplink

AMD_GROUP
2016/08/09, 17:25
اگه اون میکروتیک پست اول رو که شما گفتی بخرم مشکل حل میشه

ErfanDL
2016/08/09, 17:27
اگه اون میکروتیک پست اول رو که شما گفتی بخرم مشکل حل میشه
بله دوست عزیز البته شما مدل لودبالانسر رو نگفتید مدلش رو بفرمایید شاید امکانشو داشته باشه

AMD_GROUP
2016/08/09, 17:30
بله دوست عزیز البته شما مدل لودبالانسر رو نگفتید مدلش رو بفرمایید شاید امکانشو داشته باشه

+Load Balance TP-Link TL-R470T

ErfanDL
2016/08/09, 17:38
+Load Balance TP-Link TL-R470T

از قسمت load balance هر دو تیک enable رو بزنید سپس wan1 و wan2 تیک بزنید و تنظیمات را ذخیره

AMD_GROUP
2016/08/09, 17:53
این با لودبانسر
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

این با مودم mr200

اینم با میکروتیک

AMD_GROUP
2016/08/09, 18:05
از قسمت load balance هر دو تیک enable رو بزنید سپس wan1 و wan2 تیک بزنید و تنظیمات را ذخیره

با لودبالانسر
مودم tp-link
اینم با میکروتیک
فکر کنم این لودبالانسر از پس این دو تا برنمیاد

ErfanDL
2016/08/09, 19:24
دوست عزیز همون روتر میکروتیک رو تهیه کنید. نیازی هم نبود این همه پست پشت سرهم ارسال کنید

Sent from my C6833 using Tapatalk

amir20162016
2016/08/28, 23:26
سلام. قبل از هر چیز تشکر میکنم بابت آموزش بسیار کامل. من هیچ تجربه ای از کار با میکروتیک نداشتم اما الان شرایط زیر رو برقرار کردم:
1- مودم اینترنتم رو که رو حالت pppoe به اینترنت وصل بود ای پی دادم و وصل کردم به پورت 1 میکروتیک. (DHCp روی مودم فعال است مثل روز اولش در رنج 192.168.1.......)
2- مودم اینترنت دیگه که رو حالت pppoe به اینترنت وصل بود آی پی دادم و وصل کردم به پورت 1 میکروتیک. (DHCp روی مودم فعال است مثل روز اولش در رنج 192.168.2.......)
3- از پورت 3 میکروتیک یه خروجی گرفتم زدم به روتر وایرلس (DHCP روتر رو غیرفعال کردم) و شبکه وای فای روتر وایرلس رو روشن کردم و یوزرها به این شبکه وصل میشند.

تا اینجای کار هر دو اینترنت من ترکیب شده و خروجی روی روتر وایرلس دارم.
4- حالا روتر من قابلیت ایجاد چند SSID با مدیریت پهنای باند رو نداره. میخوام یه جوری یکی دو تا شبکه وایرلس دیگه هم داشته باشم که بتونم ترافیک و سرعت و ... را مدیریت کنم. حتی اگر بشه هات اسپات باشه اکانت بسازم بدم به یوزرها که بهترم میشه. چون رو یک حالتی یکی از شبکه ها رو میخوام باز بذارم و تداد زیادی کاربر یهو وصل میشند. کل شبکه میریزه بهم! میخوام اون کاربران جدید اگر سرعتشون پایین بود و ... باشه اما مشکلی برای کاربران متصل به روتر وایرلس ایجاد نشه.
اگر امکانش هست وای فای میکروتیک رو برای اینکار برنامه ریزی کنم لطفا راهنمایی میکنید مثل آموزش اول تاپیک؟ دقیق و مرحله به مرحله.
با تشکر

ErfanDL
2016/08/29, 10:12
سلام. قبل از هر چیز تشکر میکنم بابت آموزش بسیار کامل. من هیچ تجربه ای از کار با میکروتیک نداشتم اما الان شرایط زیر رو برقرار کردم:
1- مودم اینترنتم رو که رو حالت pppoe به اینترنت وصل بود ای پی دادم و وصل کردم به پورت 1 میکروتیک. (DHCp روی مودم فعال است مثل روز اولش در رنج 192.168.1.......)
2- مودم اینترنت دیگه که رو حالت pppoe به اینترنت وصل بود آی پی دادم و وصل کردم به پورت 1 میکروتیک. (DHCp روی مودم فعال است مثل روز اولش در رنج 192.168.2.......)
3- از پورت 3 میکروتیک یه خروجی گرفتم زدم به روتر وایرلس (DHCP روتر رو غیرفعال کردم) و شبکه وای فای روتر وایرلس رو روشن کردم و یوزرها به این شبکه وصل میشند.

تا اینجای کار هر دو اینترنت من ترکیب شده و خروجی روی روتر وایرلس دارم.
4- حالا روتر من قابلیت ایجاد چند SSID با مدیریت پهنای باند رو نداره. میخوام یه جوری یکی دو تا شبکه وایرلس دیگه هم داشته باشم که بتونم ترافیک و سرعت و ... را مدیریت کنم. حتی اگر بشه هات اسپات باشه اکانت بسازم بدم به یوزرها که بهترم میشه. چون رو یک حالتی یکی از شبکه ها رو میخوام باز بذارم و تداد زیادی کاربر یهو وصل میشند. کل شبکه میریزه بهم! میخوام اون کاربران جدید اگر سرعتشون پایین بود و ... باشه اما مشکلی برای کاربران متصل به روتر وایرلس ایجاد نشه.
اگر امکانش هست وای فای میکروتیک رو برای اینکار برنامه ریزی کنم لطفا راهنمایی میکنید مثل آموزش اول تاپیک؟ دقیق و مرحله به مرحله.
با تشکر
سلامدوست عزیز

شما باید از وایرلس خود میکروتیک برای بحث اکانتینگ استفاده کنید برای مثال یک بریج بسازید و اسم بریج را بذارید WAN-OUT و پورت خروجی LAN و WiFi را به بریج اضافه کنید که هر دو در یک شبکه قرار گیرند

amir20162016
2016/08/29, 11:15
سلامدوست عزیز

شما باید از وایرلس خود میکروتیک برای بحث اکانتینگ استفاده کنید برای مثال یک بریج بسازید و اسم بریج را بذارید WAN-OUT و پورت خروجی LAN و WiFi را به بریج اضافه کنید که هر دو در یک شبکه قرار گیرند

سلام و تشکر مجدد. متاسفانه عرض کردم مبتدی هستم در کار با میکروتیک اصلا اینا که گفتید نمیدونم کجا هست و چی.... الان خروجی Wan-out طبق اموزش شما به پورت شماره 3 هستش و وصله به روتر. کلاینت های اصلیم اوکیه و راحت مصل میشند.
چه تنظیماتی دقیق بزنم تا وایرلس میکروتیک هم فعال بشه و بتونم یوزرهای متصل به وایرلس میکروتیک رو محدود کنم (سرعتشونو) یا اینکه اکانتینگ با قابلیت محدودیت باشه. هر کدوم راحت تره...

urchin7
2016/09/01, 00:05
میتونم یه mikrotik sxt lite 5 رو به Mikrotik HAP Lite RB941-2nD-TC وصل کنم بعد همزمان یه اینترنت adsl رو بهش وصل کنم؟ به نظر شما برای یک اینترنت بی سیم این دو رو بخرم

ErfanDL
2016/09/01, 00:20
میتونم یه mikrotik sxt lite 5 رو به Mikrotik HAP Lite RB941-2nD-TC وصل کنم بعد همزمان یه اینترنت adsl رو بهش وصل کنم؟ به نظر شما برای یک اینترنت بی سیم این دو رو بخرم
بله میشه

Fibonachi
2016/09/02, 12:26
سلام خسته نباشید
من برای خرید روتر میکروتیک نیاز به راهنمایی دارم. توی یک سری مدل ها گیر کردم و موندم کدوم رو بخرم. چون همه شون شبیه هم هستند و برای من قابل تشخیص نیست
من یک روتری می خوام که 4 خط رو به یک خط تبدیل کنه و هم وای فای بده و هم با سیم بتونه خروجی بده و قدرت لازم رو داشته باشه و هنگ نکنه. اگر میشه بین مدل هایی که اسم می برم فرق هاشون رو بگید و راهنمایی کنید کدوم بهتر هست .

1- فرق روتر های مدل hAP و مدل های hEX در چی هست ؟

2- روترهای hAP خودش چندین مدل داره مثل :
hAP - RB951Ui-2nD
hAP lite - RB941-2nD-TC
hAP lite classic - RB941-2nD
hAP ac lite - RB952Ui-5ac2nD
hAP ac - RB962UiGS-5HacT2HnT
و ... کدوم این مدل ها بهتر هست و به کار من میاد ؟

3- روترهای hEX هم خودش چند مدل باز داره مثل :
hEX RB750Gr2
hEX lite RB750r2
hEX PoE lite RB750UPr2

که باز اینها هم شبیه قبلی ها هستند که انتخاب رو برام سخت کردند

4- و اینکه یک سری مدل هم هستند که اصلا با hAP یا hEX شروع نمیشوند مثل :
RB750
RB750GL
RB250GS
و ... که فرق اینها رو هم متوجه نشدم با بقیه مدل ها ، اگر شناخت دارید روی این مدل ها یک توضیح بدید ممنون میشم.

5- این نرم افزار WinBOX برای کانفیگ همه این مدل های میکروتیک کارایی داره و یا فقط برای اون مدلی که شما معرفی کردی هست ؟

ErfanDL
2016/09/02, 14:03
سلام
شما RB951 بگیر روتر قدرتمندی هست

اون مدل های hap و hex و... پردازنده رم و رام فرق داره فقط

بله winbox برای همه روترهای میکروتیک هست

Fibonachi
2016/10/06, 01:44
سلام
شما RB951 بگیر روتر قدرتمندی هست

اون مدل های hap و hex و... پردازنده رم و رام فرق داره فقط

بله winbox برای همه روترهای میکروتیک هست

سلام خسته نباشید. اومدم تشکر کنم بابت تاپیک خوبتون. امروز روتر ما به دست مون رسید و تمام کارها طبق اموزش شما انجام شد و کاملا همه چی اوکی بود.
ما چون تعداد خط های ای دی اس ال مون زیاد بود و همچنین چند خط 4G با مودم هاش رو داشتیم ترجیح دادیم مدل RB2011UiAS-2HnD-IN میکروتیک رو بخریم که تعداد پورت های بیشتری داره.
طبق اموزش شما ما دو تا از ای دی اس ال ها رو ما یکی کردیم حالا می خواهیم 4 خط ای دی اس ال رو یکی کنیم و یک خروجی + یک وایرلس بگیریم و همچنین دو خط 4G رو هم یکی کنیم و یک خروجی بگیریم با این روترمون. حالا برام چند تا سوال پیش اومد که می پرسم. ممنون میشم جواب بدهید.

1- هم زمان ما می تونیم یک خروجی برای 4 خط و یک خروجی برای 2 خط 4G بگیریم ؟
2- من برای 4 خط ای دی اس ال مون اون دستورات شما رو به صورت زیر تغییر دادم میخواستم بپرسم این کانفیگی که با کمک دستورات شما نوشتم درست هست برای 4 خط یا خیر ؟
3- برای وایرلس چه دستوراتی اضافه کنم که در کنار یک خروجی ای که دارم وایرلس هم داشته باشم ؟
4- قسمتی که توی دستورات قرمز کردم رو شک دارم روشون، ایا درست نوشته ام یا خیر ؟ اگر جای دیگه ای از دستور هم مشکل داره لطفا راهنمایی کنید.
متشکرم

WAN1 : 192.168.1.2/24
WAN1 : 192.168.2.2/24
WAN1 : 192.168.3.1/24
WAN1 : 192.168.4.1/24
WAN-OUT : 192.168.5.0/24

-----------------------------------------------------------
دستور
ip firewall mangle

add chain=input in-interface=WAN3 action=mark-connection new-connection-mark=WAN3_conn
add chain=input in-interface=WAN4 action=mark-connection new-connection-mark=WAN4_conn

add chain=output connection-mark=WAN3_conn action=mark-routing new-routing-mark=to_WAN3
add chain=output connection-mark=WAN4_conn action=mark-routing new-routing-mark=to_WAN4

add chain=prerouting dst-address=192.168.1.0/24 action=accept in-interface=WAN-OUT
add chain=prerouting dst-address=192.168.2.0/24 action=accept in-interface=WAN-OUT
add chain=prerouting dst-address=192.168.3.0/24 action=accept in-interface=WAN-OUT
add chain=prerouting dst-address=192.168.4.0/24 action=accept in-interface=WAN-OUT

add chain=prerouting dst-address-type=!local in-interface=WAN-OUT per-connection-classifier=all-four-addresses­-and-ports:4/0 action=mark-connection new-connection-mark=WAN1_conn passthrough=yes
add chain=prerouting dst-address-type=!local in-interface=WAN-OUT per-connection-classifier=all-four-addresses­-and-ports:4/1 action=mark-connection new-connection-mark=WAN2_conn passthrough=yes
add chain=prerouting dst-address-type=!local in-interface=WAN-OUT per-connection-classifier=all-four-addresses­-and-ports:4/2 action=mark-connection new-connection-mark=WAN3_conn passthrough=yes
add chain=prerouting dst-address-type=!local in-interface=WAN-OUT per-connection-classifier=all-four-addresses­-and-ports:4/3 action=mark-connection new-connection-mark=WAN4_conn passthrough=yes

add chain=prerouting connection-mark=WAN1_conn in-interface=WAN-OUT action=mark-routing new-routing-mark=to_WAN1
add chain=prerouting connection-mark=WAN2_conn in-interface=WAN-OUT action=mark-routing new-routing-mark=to_WAN2
add chain=prerouting connection-mark=WAN3_conn in-interface=WAN-OUT action=mark-routing new-routing-mark=to_WAN3
add chain=prerouting connection-mark=WAN4_conn in-interface=WAN-OUT action=mark-routing new-routing-mark=to_WAN4

--------------------------------------------------------------
دستور
ip route

add dst-address=0.0.0.0/0 gateway=192.168.3.1 routing-mark=to_WAN3 check-gateway=ping
add dst-address=0.0.0.0/0 gateway=192.168.4.1 routing-mark=to_WAN4 check-gateway=ping

add dst-address=0.0.0.0/0 gateway=192.168.3.1 distance=3 check-gateway=ping
add dst-address=0.0.0.0/0 gateway=192.168.4.1 distance=4 check-gateway=ping

------------------------------------------------------
دستور
ip firewall nat

add chain=srcnat out-interface=WAN3 action=masquerade
add chain=srcnat out-interface=WAN4 action=masquerade

DHCP address : 192.168.5.0/24

.....

ErfanDL
2016/10/06, 10:15
سلام خسته نباشید. اومدم تشکر کنم بابت تاپیک خوبتون. امروز روتر ما به دست مون رسید و تمام کارها طبق اموزش شما انجام شد و کاملا همه چی اوکی بود.
ما چون تعداد خط های ای دی اس ال مون زیاد بود و همچنین چند خط 4G با مودم هاش رو داشتیم ترجیح دادیم مدل RB2011UiAS-2HnD-IN میکروتیک رو بخریم که تعداد پورت های بیشتری داره.
طبق اموزش شما ما دو تا از ای دی اس ال ها رو ما یکی کردیم حالا می خواهیم 4 خط ای دی اس ال رو یکی کنیم و یک خروجی + یک وایرلس بگیریم و همچنین دو خط 4G رو هم یکی کنیم و یک خروجی بگیریم با این روترمون. حالا برام چند تا سوال پیش اومد که می پرسم. ممنون میشم جواب بدهید.

1- هم زمان ما می تونیم یک خروجی برای 4 خط و یک خروجی برای 2 خط 4G بگیریم ؟
2- من برای 4 خط ای دی اس ال مون اون دستورات شما رو به صورت زیر تغییر دادم میخواستم بپرسم این کانفیگی که با کمک دستورات شما نوشتم درست هست برای 4 خط یا خیر ؟
3- برای وایرلس چه دستوراتی اضافه کنم که در کنار یک خروجی ای که دارم وایرلس هم داشته باشم ؟
4- قسمتی که توی دستورات قرمز کردم رو شک دارم روشون، ایا درست نوشته ام یا خیر ؟ اگر جای دیگه ای از دستور هم مشکل داره لطفا راهنمایی کنید.
متشکرم
سلام دوست عزیز ممنون

1- بله امکانش هست به این صورت که شما برای 4 خط ADSL نام پورت خروجی را WAN-OUT1 و برای 2 خط 4G نام خروجی را WAN-OUT2 تعریف کنید

2- بله دستورات صحیح می باشد

3- برای اضافه کردن وایرلس شما باید یک Bridge با نام WAN-OUT تعریف کنید و پورت هایی که می خواهید ازش خروجی بگیرید را به Bridge اضافه کنید مثلا Ether3 و Wlan1 را به Bridge اضافه کنید

4- بله درست می باشد

Fibonachi
2016/10/06, 19:47
سلام دوست عزیز ممنون

1- بله امکانش هست به این صورت که شما برای 4 خط ADSL نام پورت خروجی را WAN-OUT1 و برای 2 خط 4G نام خروجی را WAN-OUT2 تعریف کنید

3- برای اضافه کردن وایرلس شما باید یک Bridge با نام WAN-OUT تعریف کنید و پورت هایی که می خواهید ازش خروجی بگیرید را به Bridge اضافه کنید مثلا Ether3 و Wlan1 را به Bridge اضافه کنید

4- بله درست می باشد

سلام
ببخشید اون قسمتی که گفتم قرمز کردم توی دستورات بالا دقیقا ارور داد و من دیگه ادامه ندادم اون دستورات رو
یک شات می گذارم لطفا ببیند. اگر ممکنه راهنمایی کنید دستورات رو چطور بنویسیم و وارد کنم که ارور نده برای تعداد بیش از 2 تا خط

Fibonachi
2016/10/07, 10:49
سلام دوست عزیز ممنون

4- بله درست می باشد

سلام
ببخشید باز مزاحم میشم.
یک پست دیروز دادم پاک شد نمی دونم چرا دوباره پست میدهم.
من دستورات رو وقتی زدم توی همون قسمتی که توی دستورات قرمز کرده بودم ارور داد و من دیگه ادامه ندادم . یک شات می گذارم ببنید لطفا
اگر میشه بگید چیکار کنم که برای ترکیب بیش از 2 خط چطور دستورات رو وارد کنم که ارور نده.
متشکرم

anacom
2016/10/10, 20:30
با سلام به شما دوستان عزیز بخصوص آقای عرفان عزیز که واقعا زحمت کشیدند و این پست هارو گذاشتند
آقای عرفان عزیز من سوالی داشتم از خدمتان من تازه روتر میکروتیک گرفتم و با رهنمایی شما یک مودم 4G ویک ایدیسل به میکروتیک وصل کردم
و بدون هیچ مشکل داره کار می کنه سوالم اینجاست که من ای پی ولید تو اینترنت ایدسل دارم می خوام اون ای پی لن سومی هم باشه چی کار کنم که بتونم از ای پی ولید هم استفاده کنم
ممنون از لطفتون که وقت گذاشتین

ErfanDL
2016/10/10, 21:58
با سلام به شما دوستان عزیز بخصوص آقای عرفان عزیز که واقعا زحمت کشیدند و این پست هارو گذاشتند
آقای عرفان عزیز من سوالی داشتم از خدمتان من تازه روتر میکروتیک گرفتم و با رهنمایی شما یک مودم 4G ویک ایدیسل به میکروتیک وصل کردم
و بدون هیچ مشکل داره کار می کنه سوالم اینجاست که من ای پی ولید تو اینترنت ایدسل دارم می خوام اون ای پی لن سومی هم باشه چی کار کنم که بتونم از ای پی ولید هم استفاده کنم
ممنون از لطفتون که وقت گذاشتین
سلام دوست عزیز. خواهش می کنم

IP ولید رو برای nat میخواهید استفاده کنید ؟

anacom
2016/10/15, 13:04
سلام دوسته عزیز بلی من تو اینترنت ADSL ای پی ولید دارم و با اون هم دوربین مداربسته از دور کنترل می کنم و هم سرورمو
ممنون می شم راهنمایی کنید و بگید چطور با این روش شما از ای پی هم استفاده کنم چون ترکیب دو اینترنت یک ای پی دیگه می ده

ErfanDL
2016/10/15, 13:14
سلام دوسته عزیز بلی من تو اینترنت ADSL ای پی ولید دارم و با اون هم دوربین مداربسته از دور کنترل می کنم و هم سرورمو
ممنون می شم راهنمایی کنید و بگید چطور با این روش شما از ای پی هم استفاده کنم چون ترکیب دو اینترنت یک ای پی دیگه می ده
شما IP که در میکروتیک برای مودم ADSL که دارای IP Valid هست دادین رو در DMZ مودم تنظیم کنید سپس از داخل روتر میکروتیک مسیر IP > Firewall سربرگ NAT میتوانید پورت را فوروارد کنید

anacom
2016/10/25, 20:12
سلام آقای عرفان عزیز شرمنده من بعلت گرفتاری کم می تونم به سایت سر بزنم و ممنون از راهنمایی که کردن
فقط اگه امکان داشته باشه بیشتر توضیح بدین
سپاس از لطف تون

ak313
2016/11/14, 23:28
میشه کنار اینها pptp client هم تنظیم کرد که اینترنت رو از wan-out یا ون 1 و 2 بگیره؟
البته بنده سه تا خط رو با توضیحات شما لود بالانس کردم

ErfanDL
2016/11/14, 23:36
میشه کنار اینها pptp client هم تنظیم کرد که اینترنت رو از wan-out یا ون 1 و 2 بگیره؟
البته بنده سه تا خط رو با توضیحات شما لود بالانس کردم
بله میشه مشکلی نداره

frd222az
2016/12/02, 23:25
بله میشه مشکلی نداره
سلام
شما امکان تهیه و کانفیگ تجهیزاتو در اصفهان دارید. البته من پیام هم دادم.

ErfanDL
2016/12/02, 23:35
سلام
شما امکان تهیه و کانفیگ تجهیزاتو در اصفهان دارید. البته من پیام هم دادم.
سلام
دوست عزیز دقیقا چه کاری می خواهید انجام دهید؟

frd222az
2016/12/03, 00:03
سلام
دوست عزیز دقیقا چه کاری می خواهید انجام دهید؟
من میخوام پنج خط adsl را لود بالانس کنم. البته 6 خطه منتها اگر 951 بگیرم تا 5 خط جواب میده درسته؟

ErfanDL
2016/12/03, 08:59
من میخوام پنج خط adsl را لود بالانس کنم. البته 6 خطه منتها اگر 951 بگیرم تا 5 خط جواب میده درسته؟

باید RB2011 بگیرید

frd222az
2016/12/04, 01:17
باید RB2011 بگیرید

مهندس جان. من اصفهانم
آیا شما یا دوستان جایی میتونید معرفی کنید که با اخذ هزینه فروش و کانفیگو برای من انجام بده.

ErfanDL
2016/12/04, 10:27
مهندس جان. من اصفهانم
آیا شما یا دوستان جایی میتونید معرفی کنید که با اخذ هزینه فروش و کانفیگو برای من انجام بده.
بله دوست عزیز خودمون انجام میدیم.

frd222az
2016/12/04, 11:00
بله دوست عزیز خودمون انجام میدیم.

سپاس
من پیام خصوص هم چندروز پیش دادم. یک شماره همراه یا آی دی تلگرام بدید تا هماهنگی لازم را انجام بدیم.

MasouDShirazI
2016/12/05, 22:10
سلام وقت بخیر
ممنون میشم راهنمایی کنید
دوست عزیز جناب ErfanDL (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
( جسارت بنده رو ببخشید و اسم شمارو نمیدونم)

بنده یک عدد روتر میکروتیک مدل RB951Ui-2HnD تهیه کردم و قست بنده اینکه ، از خروجی LAN دو مودم (ZW101 ایرانسل) و 5172 Huawei که هر دو اینترنت رو از طریق سیم کارت خروجی میکنند رو ادقام کنن و بصورت خروجی وای فای یا کابل از میکرو تک دریافت کنم.
مشکل بنده این هستش که وقتی قدم اول آموزش که شما زحمتش رو کشیدید انجام میدم یعنی Remove Configuration پاک کردن کانفینگ های روتر،
کلیک که میکنم انجام میده اما بعدش دیگه با روتر ارتباط برقرار نمیشه و در قسمت IP Address 0.0.0.0 نمایش داده میشه و مجبور به ریست سخت افزاری میشم و به این صورت که کلید ریست رو 5 ثانیه نگه میدارم و روتر به حالت اولش بر میگرده.
این رو اضافه کنم که آی پی مودم zw101 رو 192.168.1.1 قرار دادم و مودم هواوی رو 192.168.2.1
برای فعال کردن اینترنت بروی این مودمها بنده بصورت دستی باید ابتدا ای پی مودم مورد نظر رو تایپ کنم تا بقسمت متصل کننده ی مودم برسم و کانکت کنم.بصورت دیفالت وقتی مودم zw101 بو پورت 1 متصل میکنم خواسته من رو انجام میده ولی اگر مودم دوم رو به پورت دوم متصل کنم هیچ عکس العملی نشون نمیده. باز همن کار رو برعکس کنم و اگر مودم دومی رو به پورت یک متصل کنم امکان دستیابی به مودم فراهم میشه ولی باز دسترسی به مودم اولی ندارم با اینکه به پورت 2 ی 3 یا 4 متصل باشه.
ممنون میشم راهنمایی کنید بنده رو خیلی خیلی ممنون
در این تصویر مودم zw به پورت یک متصل هستش و هم دسترسی دارم با تایپ کردن آدرس اون در بروزر و هم اینترنت و مودم هووای به پورت شماره 3 متصل هست که هیچ دسترسی به اون ندارم.از پورت 5 هم ارتباط میکرو تیک به کامپیوتر گرفتم.

MasouDShirazI
2016/12/07, 16:35
با سلام
آقا ممنون از آموزشی که قرار دادید و همه چی اوکی هستش،حالا لطف میکنید آموزش شر کردن اینترنت از طریق وای فای میکروتیک رو هم توضیح بدید.علاوه بر اینکه خروجی از LAN3 با از وای فای هم بشه اینترنت خروجی گرفت.
با تشکر
روتر بنده RB951UI-2HnD

ErfanDL
2016/12/07, 17:01
با سلام
آقا ممنون از آموزشی که قرار دادید و همه چی اوکی هستش،حالا لطف میکنید آموزش شر کردن اینترنت از طریق وای فای میکروتیک رو هم توضیح بدید.علاوه بر اینکه خروجی از LAN3 با از وای فای هم بشه اینترنت خروجی گرفت.
با تشکر
روتر بنده RB951UI-2HnD

شما برای وای فای از قسمت bridge یک bridge بسازید و اسم bridge رو همان WAN-OUT بگذارید و پورت های ether 3 و وای فای رو داخل bridge اضافه کنید

MasouDShirazI
2016/12/08, 22:17

شما برای وای فای از قسمت bridge یک bridge بسازید و اسم bridge رو همان WAN-OUT بگذارید و پورت های ether 3 و وای فای رو داخل bridge اضافه کنید

ببخشيد امكان داره با تصوير آموزش بديد خيلي ممنون

Sent from my iPhone using Tapatalk

MasouDShirazI
2016/12/09, 10:35
دوست عزیز ی مشکلی دارم
طبق آموزش شما از طریق کابل اینترنت هر دو مودم رو دارم ولی بمحض فعال کردن وای فای تنها از مودم اولی اینترنت دریافت میکنم ولی دسترسی از طریق آیپی به هر دو مودم دارم (مثلا مودم اولی 192.168.1.1 که با وارد کردن آیپی در بروزر به اون دسترسی دارم چه کابل و یا وای فای و همچنین برای مودم دوم 192.168.2.1 به همان شکل) اما وای فای فعال شد و اینترنت مودم یک رو قطع کنم و مودم دوم متصل باشه نه از وای فای اینترنت دارم و نه از طریق کابل.
ممنونم میشم راهنمایی کنید . با تشکر

MasouDShirazI
2016/12/09, 10:47
سلام وقت بخير
آقا ي مشكلي با فعال كردن واي فاي دارم
قبل از فعال كردن واي فاي امكان دريافت اينترنت از دو مودم دارم ولي بمحض فهال شدن اينترنت تنها از مودم يك هستش.
ولي با فعال بودن واي فاي دسترسي به هر دو مودم از طريق وارد كردن آيپي دارم و ميتونم تنظيمات مودم ها رو مشاهده كنم.

ErfanDL
2016/12/09, 12:31
سلام وقت بخير
آقا ي مشكلي با فعال كردن واي فاي دارم
قبل از فعال كردن واي فاي امكان دريافت اينترنت از دو مودم دارم ولي بمحض فهال شدن اينترنت تنها از مودم يك هستش.
ولي با فعال بودن واي فاي دسترسي به هر دو مودم از طريق وارد كردن آيپي دارم و ميتونم تنظيمات مودم ها رو مشاهده كنم.

دوست عزیز bridge1 رو به WAN-OUT تغییر نام دهید و پورتی که قبلا اسمش WAN-OUT گذاشتید را به ether1 تغییر نام دهید

MasouDShirazI
2016/12/10, 10:06
دوست عزیز bridge1 رو به WAN-OUT تغییر نام دهید و پورتی که قبلا اسمش WAN-OUT گذاشتید را به ether1 تغییر نام دهید

بسیارسپاسگزارم.ولی باز مشکل پا برجاست و چندین مرتبه روتر رو هم کانفینگ کردم ، اما بمحض فعال کردن وای فای تنها از مودم یک اینترنت دریافت میکنم و دیگه اینترنت دوم دسترسی ندارم ولی می توانم به تنظیمات مودم دوم از آیپی 192.168.2.1 وارد شوم.
وقت حالت bridge فعال کنم دیگه از طریق کابل Lan هم اینترنت دوم رو ندارم.
راه حلی دارد این مشکل
با تشکر از وقتی که قرار میدهید.

ErfanDL
2016/12/10, 10:56
بسیارسپاسگزارم.ولی باز مشکل پا برجاست و چندین مرتبه روتر رو هم کانفینگ کردم ، اما بمحض فعال کردن وای فای تنها از مودم یک اینترنت دریافت میکنم و دیگه اینترنت دوم دسترسی ندارم ولی می توانم به تنظیمات مودم دوم از آیپی 192.168.2.1 وارد شوم.
وقت حالت bridge فعال کنم دیگه از طریق کابل Lan هم اینترنت دوم رو ندارم.
راه حلی دارد این مشکل
با تشکر از وقتی که قرار میدهید.

شما وای فای و ether3 را داخل bridge1 قرار دهید و نام bridge1 را به WAN-OUT تغییر دهید

MasouDShirazI
2016/12/10, 14:12
شما وای فای و ether3 را داخل bridge1 قرار دهید و نام bridge1 را به WAN-OUT تغییر دهید

تنظيمات رو ي نگاه ميكنيد (اين تصوير با اپ گوشي گرفتم) iWinbox

ErfanDL
2016/12/10, 14:45
تنظيمات رو ي نگاه ميكنيد (اين تصوير با اپ گوشي گرفتم) iWinbox

از winbox کامپیوتر عکس بذارید

MasouDShirazI
2016/12/10, 22:02
ممنونم از پیگیریتون اینم عکس از تنظیمات بروی روتر:

ErfanDL
2016/12/10, 22:11
ممنونم از پیگیریتون اینم عکس از تنظیمات بروی روتر:

اون ether1 چیه ؟ :|اینترنت باید به WAN1 و WAN2 وصل بشه

MasouDShirazI
2016/12/10, 22:43
اون ether1 چیه ؟ :|اینترنت باید به WAN1 و WAN2 وصل بشه

در ابتدا من
ether3 رو به WAN-OUT تغییر نام دادم و بعد شما فرمودید که ether3 را به ether1 و در قسمت Bridge نام WAN-OUT را ثبت کردم.
الان چی امر میفرمایید؟

ErfanDL
2016/12/10, 23:20
در ابتدا من
ether3 رو به WAN-OUT تغییر نام دادم و بعد شما فرمودید که ether3 را به ether1 و در قسمت Bridge نام WAN-OUT را ثبت کردم.
الان چی امر میفرمایید؟
دوست عزیز میخوای با تیم ویور درستش کنم؟ هر موقع میدونی pm بده

vzzr
2016/12/14, 12:44
درود
من تازه عضو شدم آموزش فوق العاده ای بود و با استفاده از سه اتر دو تا ون و یکی هم ون اوت به راحتی تونستم دو تا adsl را لود کنم. بعد تصمیم گرفتم خروجی را از وای فای بگیرم یعنی به جای ether3 من wlan را به WAN-OUT تغییر نام دادم. بقیه مراحل دقیقا مثل آموزش طی شد بدون هیچ تغییری منتها متاسفانه نتونستم خروجی بگیرم.
یعنی وقتی به میکروتیک کانکت میشم اینترنت نداره. مود وایرلس را هم چند بار با گزینه های مختلف تغییر دادم. روی station که وایرلس دیده نمیشه. روی bridge و ap bridge هم اینترنت ندارم
لطفا را هنمایی کنید. مشکل از مود است یا توی اون خطوط دستور که همه را از آموزش پست اول کپی پیست کردم باید تغییری می دادم.
راستی روتر من rb951 است.
خیلی خیلی ممنون.

ErfanDL
2016/12/14, 13:55
درود
من تازه عضو شدم آموزش فوق العاده ای بود و با استفاده از سه اتر دو تا ون و یکی هم ون اوت به راحتی تونستم دو تا adsl را لود کنم. بعد تصمیم گرفتم خروجی را از وای فای بگیرم یعنی به جای ether3 من wlan را به WAN-OUT تغییر نام دادم. بقیه مراحل دقیقا مثل آموزش طی شد بدون هیچ تغییری منتها متاسفانه نتونستم خروجی بگیرم.
یعنی وقتی به میکروتیک کانکت میشم اینترنت نداره. مود وایرلس را هم چند بار با گزینه های مختلف تغییر دادم. روی station که وایرلس دیده نمیشه. روی bridge و ap bridge هم اینترنت ندارم
لطفا را هنمایی کنید. مشکل از مود است یا توی اون خطوط دستور که همه را از آموزش پست اول کپی پیست کردم باید تغییری می دادم.
راستی روتر من rb951 است.
خیلی خیلی ممنون.

سلام دوست عزیز

برای وای فای هم باید IP و DHCP تعریف کنید

vzzr
2016/12/14, 14:16
سلام دوست عزیز

برای وای فای هم باید IP و DHCP تعریف کنید
من بعد از اینکه با کابل جواب مثبت گرفتم تمام تنظیماتو ریست کردم و از ابتدا طبق دستور پیش رفتم.
من این مواردو انجام دادم:
دوباره روی + کلیک کنید سپس در قسمت address این IP را وارد کنید 192.168.3.1/24 و از قسمت interface گزینه WAN-OUT را انتخاب کنید سپس روی OK کلیک کنید
و
تا انتها
غیر از این منظور شما است؟ مود وایرلس باید روی چه گزینه ای باشه؟
این تصاویر را هم ملاحظه کنید:

ErfanDL
2016/12/14, 14:39
من بعد از اینکه با کابل جواب مثبت گرفتم تمام تنظیماتو ریست کردم و از ابتدا طبق دستور پیش رفتم.
من این مواردو انجام دادم:
و
تا انتها
غیر از این منظور شما است؟ مود وایرلس باید روی چه گزینه ای باشه؟
این تصاویر را هم ملاحظه کنید:
لطفا پست تکراری ارسال نکنید.
روی ap bridge و به جای ether3 باید wlan1 را به WAN-OUT تغییر نام دهید

vzzr
2016/12/14, 16:28
لطفا پست تکراری ارسال نکنید.
روی ap bridge و به جای ether3 باید wlan1 را به WAN-OUT تغییر نام دهید
بابت پست تکراری عذرمیخوام.من دقیقا همینکارها راکردم و نتیجه نگرفتم.بعد اینجا پیام دادم.یکباردیگه میکروتیک را ریست میکنم ودوباره تنظیم میکنم. روی apbridge هیچ تنظیم اضافه لازم نیست؟ فقط Mode را تغییر بدم کافیه؟
درضمن من دوبار تمام این20 صفحه رابه دقت خوندم. توضیحات درحالت اتر خیلی کامله ولی برای خروجی وایرلس هیچ توضیحی نیست فقط یکی دونفرخواستند هات اسپات کنند یا بریدج کنند اگه یه آموزش کامل بافرض اینکه ورودیها اتر باشند وخروجی وایرلس بذارید دیگه این تاپیک هیچ کم وکسری نداره.
ممنون ازوقتی که برای آموزش میذارید

ErfanDL
2016/12/14, 17:49
بابت پست تکراری عذرمیخوام.من دقیقا همینکارها راکردم و نتیجه نگرفتم.بعد اینجا پیام دادم.یکباردیگه میکروتیک را ریست میکنم ودوباره تنظیم میکنم. روی apbridge هیچ تنظیم اضافه لازم نیست؟ فقط Mode را تغییر بدم کافیه؟
درضمن من دوبار تمام این20 صفحه رابه دقت خوندم. توضیحات درحالت اتر خیلی کامله ولی برای خروجی وایرلس هیچ توضیحی نیست فقط یکی دونفرخواستند هات اسپات کنند یا بریدج کنند اگه یه آموزش کامل بافرض اینکه ورودیها اتر باشند وخروجی وایرلس بذارید دیگه این تاپیک هیچ کم وکسری نداره.
ممنون ازوقتی که برای آموزش میذارید
دوست عزیز اصلا هیچ فرقی نداره ! شما wlan1 را به WAN-OUT تغییر نام دهید و اصلا به ether3 هیچ کاری نداشته باشید دقیقا سناریو ether3 را روی wlan1 که WAN-OUT نامگذاری کردید پپیاده کنید.

vzzr
2016/12/14, 19:30
دوست عزیز اصلا هیچ فرقی نداره ! شما wlan1 را به WAN-OUT تغییر نام دهید و اصلا به ether3 هیچ کاری نداشته باشید دقیقا سناریو ether3 را روی wlan1 که WAN-OUT نامگذاری کردید پپیاده کنید.
فکر کنم من خیلی بد بیان کردم. من دقیقا همین کاری که شما اینجا فرمودید را انجام دادم. ولی اینترنت نگرفتم. و نهایتا اولین پیامو دادم. باز هم ممنون. من از سر تمام تنظیماتو انجام میدم اگر به نتیجه نرسید مزاحم میشم

remixhotel
2017/01/24, 13:49
سلام. قبل از هر چیز تشکر میکنم بابت آموزش کاربردیتون.

چند تا سوال دارم اکه ممکنه.

1_برای دانلود از چه سایتایی میشه استفاده کرد؟مثلا تورنت میشه؟
چون اگه ای پی مهم باشه وقتی دوتا ایپی جدا فرستاده میشه ایا مشکلی به وجود نمیاره؟

کدوم مدل میکروتیک رو برای این ابزار پیشنهاد میدین؟
دوتا لن ورودی و خروجی هم زمان لن و وایرلس=؟
دوتا لن و دانگل usb ورودی و خروجی هم زمان لن و وایرلس=؟

سوال اخرم_ اینکه تفاوت چی هست اگه شرکت dsl یکسان نباشه و مودم هم از برند متفاوت؟
و برعکس با یکسان بودن شرکت و سرویس و مارک و مدل مودم؟

خیلی ممنونم استاد گرامی

ErfanDL
2017/01/24, 18:12
سلام. قبل از هر چیز تشکر میکنم بابت آموزش کاربردیتون.

چند تا سوال دارم اکه ممکنه.

1_برای دانلود از چه سایتایی میشه استفاده کرد؟مثلا تورنت میشه؟
چون اگه ای پی مهم باشه وقتی دوتا ایپی جدا فرستاده میشه ایا مشکلی به وجود نمیاره؟

کدوم مدل میکروتیک رو برای این ابزار پیشنهاد میدین؟
دوتا لن ورودی و خروجی هم زمان لن و وایرلس=؟
دوتا لن و دانگل usb ورودی و خروجی هم زمان لن و وایرلس=؟

سوال اخرم_ اینکه تفاوت چی هست اگه شرکت dsl یکسان نباشه و مودم هم از برند متفاوت؟
و برعکس با یکسان بودن شرکت و سرویس و مارک و مدل مودم؟

خیلی ممنونم استاد گرامی

سلام دوست عزیز
از هر سایتی میشه استفاده کرد محدودیتی ندارد

مدل RB951Ui رو پیشنهاد میدم

زمانی که این سرویس را بخواهید برای کاهش پینگ استفاده کنید باید تمام مقادیر یکسان باشند

remixhotel
2017/01/24, 18:28
سلام دوست عزیز
از هر سایتی میشه استفاده کرد محدودیتی ندارد

مدل RB951Ui رو پیشنهاد میدم

زمانی که این سرویس را بخواهید برای کاهش پینگ استفاده کنید باید تمام مقادیر یکسان باشند

خیلی ممنونم,

*فرضا از سایت بانک باشه,وقتی لاگین میخام بکنم دوتا ایپی پکت سند میشه,ایا از سمت اونا میشه وارد شد؟

*این مدلی که معرفی کردین ایا قابلیت ورودی usbهم داره؟

*کاهش پینگ دیقا توی چه فعالیتی کاربردی هست تو این قضیه؟

NOKIA 1100 LTE

ErfanDL
2017/01/24, 18:54
خیلی ممنونم,

*فرضا از سایت بانک باشه,وقتی لاگین میخام بکنم دوتا ایپی پکت سند میشه,ایا از سمت اونا میشه وارد شد؟

*این مدلی که معرفی کردین ایا قابلیت ورودی usbهم داره؟

*کاهش پینگ دیقا توی چه فعالیتی کاربردی هست تو این قضیه؟
NOKIA 1100 LTE
دوست عزیز فقط از یک IP به صورت random استفاده میشه و اینطوری نیست که شما به یک سایت متصل بشین چندین IP از سمت شما ارسال شود.
بله USB داره انواع دیوایس ها را پشتیبانی میکنه از هارد گرفته تا مودم های 4G و......
کاهش پینگ برای بازی های آنلاین بیشتر استفاده میشه

remixhotel
2017/01/25, 08:58
قربان اگه تعداد usb ها به دوتا برسه میشه از هاب استفاده کرد؟
یا مدل دیگه باید خرید بشه؟
ممنونم

ErfanDL
2017/01/25, 10:05
قربان اگه تعداد usb ها به دوتا برسه میشه از هاب استفاده کرد؟
یا مدل دیگه باید خرید بشه؟
ممنونم
از هاب استفاده کنید البته هاب هایی که خودشان منبع تغذیه دارند

remixhotel
2017/01/29, 10:01
درود بر شما
ببخشید یه سوال دیکه دارم..ایا این ورودی های لن میشه رو حالت کانکشن دستی باشن؟

ErfanDL
2017/01/29, 10:17
درود بر شما
ببخشید یه سوال دیکه دارم..ایا این ورودی های لن میشه رو حالت کانکشن دستی باشن؟

سلام

منظورتون از کانکشن دستی چی هست ؟

remixhotel
2017/01/29, 10:30
اینکه بریج داریم وppoeکدومش باید باشن؟

Sent from my NOKIA 1100se LTE

ErfanDL
2017/01/29, 10:48
اینکه بریج داریم وppoeکدومش باید باشن؟

شما میخوای مودم را بزاری روی Bridge و داخل میکروتیک PPPOE بزنی ؟ این روش جواب نمیده، کلا روشش فرق داره. بعد چه نیاز هست شما چنین کاری انجام دهید ؟

remixhotel
2017/01/29, 11:35
بطور عادی تست کردم یه تفاوت سرعتی بین بریج و ppoeهست,
پس حتما باید ورودی میکروتیک روی حالتppoe باشه درسته؟

ErfanDL
2017/01/29, 12:05
بطور عادی تست کردم یه تفاوت سرعتی بین بریج و ppoeهست,
پس حتما باید ورودی میکروتیک روی حالتppoe باشه درسته؟

رو PPPOE Client باید باشه

Devileytion
2017/02/08, 18:46
عرفان جان، این موردم TD-LTE های ایرانسل که هست ... سه تا از مدل outdoor شو تو پوشش منطقه عالی مرج کنی، بنظرت چیز خوبی در میاد ازش؟ یه جا گفته بودی برند ISP ها یکی باشه پینک کم میشه، درسته؟

ErfanDL
2017/02/08, 19:36
عرفان جان، این موردم TD-LTE های ایرانسل که هست ... سه تا از مدل outdoor شو تو پوشش منطقه عالی مرج کنی، بنظرت چیز خوبی در میاد ازش؟ یه جا گفته بودی برند ISP ها یکی باشه پینک کم میشه، درسته؟
از نظر سرعت که خوب میشه پینگ هم تاثیرش در حد 2 تا 5 ms هست

majid2124
2017/03/01, 00:31
سلام به همه دوستان
من تازه با سایت شما آشنا شدم
نمیدونم این سوال جاش اینجا هست یا نه؟
من یه لود بالانسر +tp-link 470 گرفتم و دنبال آموزش کانفیگش میچرخیدم که به اینجا (سایت شما ) رسیدم
فقط دوستان راهنمایی کنید که آیا میشه دو تا مودم اوت دور td-lte ایرانسلو بهش داد و بعدش خروجی این روترو به یه اکسس پوینت ( اینی که من دارم اینه D-Link-DIR-850L-Wireless ) دادش تا اینترنتو به صورت بیسیم به اشتراک گذاشته بشه؟ برای مصرف خونگی میخوام.
خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید
مرسی

mahmoud
2017/03/14, 08:59
جناب عرفان خان
میخوام 3 تا خط adsl با همون روتر میکروتیک داخل اموزش یکی کنم. دستورات رو بنا بر نیاز تغییر دادم لطفا بررسی کنید اگر مشکلی دارد راهنمایی کنید ممنونم .مخصوصا دستورات قرمز رنگ .

add chain=input in-interface=WAN3 action=mark-connection new-connection-mark=WAN3_conn

add chain=output connection-mark=WAN3_conn action=mark-routing new-routing-mark=to_WAN3

add chain=prerouting dst-address=192.168.3.0/24 action=accept in-interface=WAN-OUT

add chain=prerouting dst-address-type=!local in-interface=WAN-OUT per-connection-classifier=both-addresses­-and-ports:3/0 action=mark-connection new-connection-mark=WAN1_conn passthrough=yes
add chain=prerouting dst-address-type=!local in-interface=WAN-OUT per-connection-classifier=both-addresses­-and-ports:3/1 action=mark-connection new-connection-mark=WAN2_conn passthrough=yes
add chain=prerouting dst-address-type=!local in-interface=WAN-OUT per-connection-classifier=both-addresses­-and-ports:3/2 action=mark-connection new-connection-mark=WAN3_conn passthrough=yes

add chain=prerouting connection-mark=WAN3_conn in-interface=WAN-OUT action=mark-routing new-routing-mark=to_WAN3

add dst-address=0.0.0.0/0 gateway=192.168.3.1 routing-mark=to_WAN3 check-gateway=ping

ErfanDL
2017/03/14, 19:01
سلام مشکلی نداره. تست کنید اگر مشکل داشتید کدش رو براتون مینویسم

remixhotel
2017/03/14, 19:30
درود بر اقا عرفان
جناب با مدل 951 که امروز به دستم رسید و همین الان تمام تنظیمات انجام شد.بسیار عالی کار میکنه.خیلی ممنونم از وقتی که میزارین برای دوستان
اگه چیز خاصی در مورد این مدل هست برای تنظیمان بهتر بهم میفرماین؟
چند سوال داشتم.
ابا ترافیک از هر خط به میران مساوی کم میشه؟
من بطور عادی میتونم مودم 3جی یا 4جی رو بهش وصل کنم و جواب بگیرم یا کانفیگ خاصی داره؟
برای فعال کردن وایرلس دستگاه باید چیکار کنم و تنظیمات امنیتی دستگاه برای وایرلس چطوری هست؟
قربان سوال اخر اینکه این دستگاه برای چه کار های استفاده میشه به جز این مورد؟
خیلی لطف میکنید

ErfanDL
2017/03/14, 20:30
درود بر اقا عرفان
جناب با مدل 951 که امروز به دستم رسید و همین الان تمام تنظیمات انجام شد.بسیار عالی کار میکنه.خیلی ممنونم از وقتی که میزارین برای دوستان
اگه چیز خاصی در مورد این مدل هست برای تنظیمان بهتر بهم میفرماین؟
چند سوال داشتم.
ابا ترافیک از هر خط به میران مساوی کم میشه؟
من بطور عادی میتونم مودم 3جی یا 4جی رو بهش وصل کنم و جواب بگیرم یا کانفیگ خاصی داره؟
برای فعال کردن وایرلس دستگاه باید چیکار کنم و تنظیمات امنیتی دستگاه برای وایرلس چطوری هست؟
قربان سوال اخر اینکه این دستگاه برای چه کار های استفاده میشه به جز این مورد؟
خیلی لطف میکنید

سلام دوست عزیز

ترافیک بستگی به سرعت خط ها داره اگه سرعت دو خط یکی باشه به صورت مساوی استفاده میشه اگه سرعت یک خط بیشتر از خط دیگر باشه خطی که سرعتش بیشتر هست، بیشتر استفاده میکنه

مودم 4G هم بهش متصل میشه. اگه میخواهید با 4G از سه خط همزمان استفاده کنید میتوانید و مشکلی نیست

برای وایرلس شما باید یک bridge بسازید با میکروتیک و bridge رو به WAN-OUT تغییر نام دهید و اینترفیس wlan را داخل آن قرار دهید

از میکروتیک در اکثر ISP ها استفاده میشه و تقریبا تمامی نیاز شبکه رو براورده میکنه بستگی داره چطور بخواهید استفاده کنید. این روترها قابل برنامه نویسی هستند و کاربر میتونه هر استفاده بکنه

remixhotel
2017/03/14, 20:37
سلام دوست عزیز

مودم 4G هم بهش متصل میشه. اگه میخواهید با 4G از سه خط همزمان استفاده کنید میتوانید و مشکلی نیست

برای وایرلس شما باید یک bridge بسازید با میکروتیک و bridge رو به WAN-OUT تغییر نام دهید و اینترفیس wlan را داخل آن قرار دهید

پس
فقط وصل کردن مودم کافی هست؟ از هر نوعی؟ چه دانگل چه اونای که خودشون وایرلس دارن؟

قضیه وایرلس داخلی رو شفاف تر میفرمایید؟
ممنونم

ErfanDL
2017/03/14, 20:48
پس
فقط وصل کردن مودم کافی هست؟ از هر نوعی؟ چه دانگل چه اونای که خودشون وایرلس دارن؟

قضیه وایرلس داخلی رو شفاف تر میفرمایید؟
ممنونم
خیر وصل کردن 4G کافی نیست نیاز به کانفیگ داره فرقی نداره چون میکروتیک لینوکس هست کل دانگل ها رو میشناسه

دوست عزیز اگر خواستید براتون کانفیگ میکنم قبلش هماهنگ کنید با teamviewer براتون انجام میدم

remixhotel
2017/03/14, 21:06
قربان ممنونم بابت لطفتون
براتون مقدور نیست راهنمایی کنید؟اینطوری همه استفاده میکنن.طبق چیزی که توی فروما رعایت میشه

remixhotel
2017/03/14, 23:00
اساتید و دوستان کسی نیست راهنمایی کنه..یعنی کسی سوال منو نداشته؟

ErfanDL
2017/03/14, 23:24
دوست عزیز من برای توضیح این موضوع باید تاپیک بزنم

remixhotel
2017/03/14, 23:36
برادر اگه برات مقدور لطفا این زحمتو بکشید...بلاخره باید از این مسیر مودم 4 جی و وایرلس هم تنظیم کرد.
تعجب میکنم تا الان کسی اینو سوال نکرده..

remixhotel
2017/03/15, 12:38
مهندس جان یه سوال داشتم این روشی که شما لطف کردید اموزش دادین
لوذبالانسینگ از متد PCC هست؟

ErfanDL
2017/03/15, 16:56
مهندس جان یه سوال داشتم این روشی که شما لطف کردید اموزش دادین
لوذبالانسینگ از متد PCC هست؟

بله.......

ukiocsmo
2017/03/19, 18:46
سلام
ممنون از مطالب مفیدتون آقا عرفان
دلیل UNREACHABLE شدن 192.168.4.1 میتونه از اشتباه تایپی کدها باشه، اگه بله، دقیقا مربوط به کدوم قسمت از کدهایی هست که فرمودید؟
47584
(فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
توضیح PCC بصورت تصویری (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) (از صفحه 48 به بعد)

طریقه وزن دادن به کانکشن ها: (فایل بالا صفحه 127)
در مثال (کدهای انتهای همین مطلب)، سه ورودی اینترنت داریم که اینجوری مقداردهی شدند:
WAN1:25%
WAN2:25%
WAN3:25%
که در نهایت به این نسبت از کانکشن ها اینترنت گرفته میشه:
WAN3:50%

(صفحه 127):
Common ProblemsI can only get asymmetrical connections, one DSL and one cablemodem.Solution: You can “weight” one interface higher and force more trafficthrough it by repeating the connection marking PCC rule more than oncefor that connection.Example for added weight to WAN3.
/ip firewall mangle
add action=mark-connection chain=prerouting connection-mark=no-mark disabled=\ no dst-address-type=!local in-interface=ether5 new-connection-mark=WAN1 \ passthrough=yes per-connection-classifier=both-addresses:3/0
add action=mark-connection chain=prerouting connection-mark=no-mark disabled=\ no dst-address-type=!local in-interface=ether5 new-connection-mark=WAN2 \ passthrough=yes per-connection-classifier=both-addresses:3/1
add action=mark-connection chain=prerouting connection-mark=no-mark disabled=\ no dst-address-type=!local in-interface=ether5 new-connection-mark=WAN3 \ passthrough=yes per-connection-classifier=both-addresses:3/2
add action=mark-connection chain=prerouting connection-mark=no-mark disabled=\ no dst-address-type=!local in-interface=ether5 new-connection-mark=WAN3 \ passthrough=yes per-connection-classifier=both-addresses:3/3

ErfanDL
2017/03/19, 19:21
سلام
ممنون از مطالب مفیدتون آقا عرفان
دلیل UNREACHABLE شدن 192.168.4.1 میتونه از اشتباه تایپی کدها باشه، اگه بله، دقیقا مربوط به کدوم قسمت از کدهایی هست که فرمودید؟
47584

توضیح PCC بصورت تصویری (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) (از صفحه 48 به بعد)

طریقه وزن دادن به کانکشن ها: (فایل بالا صفحه 127)
در مثال (کدهای انتهای همین مطلب)، سه ورودی اینترنت داریم که اینجوری مقداردهی شدند:
که در نهایت به این نسبت از کانکشن ها اینترنت گرفته میشه:
WAN3:50%

(صفحه 127):
Common ProblemsI can only get asymmetrical connections, one DSL and one cablemodem.Solution: You can “weight” one interface higher and force more trafficthrough it by repeating the connection marking PCC rule more than oncefor that connection.Example for added weight to WAN3.
/ip firewall mangle
add action=mark-connection chain=prerouting connection-mark=no-mark disabled=\ no dst-address-type=!local in-interface=ether5 new-connection-mark=WAN1 \ passthrough=yes per-connection-classifier=both-addresses:3/0
add action=mark-connection chain=prerouting connection-mark=no-mark disabled=\ no dst-address-type=!local in-interface=ether5 new-connection-mark=WAN2 \ passthrough=yes per-connection-classifier=both-addresses:3/1
add action=mark-connection chain=prerouting connection-mark=no-mark disabled=\ no dst-address-type=!local in-interface=ether5 new-connection-mark=WAN3 \ passthrough=yes per-connection-classifier=both-addresses:3/2
add action=mark-connection chain=prerouting connection-mark=no-mark disabled=\ no dst-address-type=!local in-interface=ether5 new-connection-mark=WAN3 \ passthrough=yes per-connection-classifier=both-addresses:3/3

سلام ممنون

unreach شدن دلایل زیادی داره از جمله تداخل IP و Routing ممکنه IP مودم در رنج نباشه

ukiocsmo
2017/03/19, 20:00
ممنون
بله
مشکل از آی پی مودم بود
47605

ukiocsmo
2017/03/26, 02:18
سلام
قصد گرفتن هاب برای پورت usb دستگاه 951 رو دارم.
آیا کسی تست کرده که دو یا چند دانگل رو میشه اینجوری به 951 معرفی کرد.
چون آی پی دانگل های 3372 ایرانسل همگی 192.168.8.1 و ثابت هستند، چجوری میشه اونها رو متمایز کرد؟
و با چه هابی جواب گرفته شده؟

ErfanDL
2017/03/26, 14:29
سلام
قصد گرفتن هاب برای پورت usb دستگاه 951 رو دارم.
آیا کسی تست کرده که دو یا چند دانگل رو میشه اینجوری به 951 معرفی کرد.
چون آی پی دانگل های 3372 ایرانسل همگی 192.168.8.1 و ثابت هستند، چجوری میشه اونها رو متمایز کرد؟
و با چه هابی جواب گرفته شده؟

سلام دوست عزیز

بله از هاب هایی که دارای پاور هستند باید استفاده کنید تا 8 تا دانگل هم جواب میده

از داخل تنظیمات دانگل ها میتوانید IP ها را عوض کنید

remixhotel
2017/03/26, 15:30
سلام
جناب عرفان اموزش اتصال وای فای رو که سال پیش گفتین نمیزارین؟ استفاده کنیم؟

ErfanDL
2017/03/26, 17:40
سلام
جناب عرفان اموزش اتصال وای فای رو که سال پیش گفتین نمیزارین؟ استفاده کنیم؟

سلام

انشاءا... تا چند روز آینده قرار میدم

ukiocsmo
2017/03/30, 14:28
از داخل تنظیمات دانگل ها میتوانید IP ها را عوض کنید

سلام
میشه راهنمایی بفرمایید دقیقا کجای مودم e3372 ایرانسل (هم لاکش و هم آنلاکش رو دارم) میشه این کار رو انجام داد؟

و آیا اصلا امکان داره که بدون تغییر آی پی بتونیم از اینترنت تمامی دانگل های روی هاب در RB951 استفاده کنیم؟!
ممنون

ErfanDL
2017/03/30, 15:24
سلام
میشه راهنمایی بفرمایید دقیقا کجای مودم e3372 ایرانسل (هم لاکش و هم آنلاکش رو دارم) میشه این کار رو انجام داد؟

و آیا اصلا امکان داره که بدون تغییر آی پی بتونیم از اینترنت تمامی دانگل های روی هاب در RB951 استفاده کنیم؟!
ممنون
شما وقتی به مودم متصل شدید آیپی 192.168.8.1 را در مرورگر بزنید تا تنظیمات بیاد.
خیر بدون تغییر IP امکان پذیر نیست

ukiocsmo
2017/03/30, 15:37
شما وقتی به مودم متصل شدید آیپی 192.168.8.1 را در مرورگر بزنید تا تنظیمات بیاد.
خیر بدون تغییر IP امکان پذیر نیست

متاسفانه آی پی e3372 ثابته و نمیشه تغییرش داد.

بدون تغییر آی پی امکان نداره؟
دانگل ها در روتر دیده میشند، امکانش نیست؟
47666
؟!

ErfanDL
2017/03/30, 19:31
متاسفانه آی پی e3372 ثابته و نمیشه تغییرش داد.

بدون تغییر آی پی امکان نداره؟
دانگل ها در روتر دیده میشند، امکانش نیست؟
47666
؟!
یه عکس از تنظیمات دانگل قرار دهید

ukiocsmo
2017/04/01, 16:48
یه عکس از تنظیمات دانگل قرار دهید

آقا عرفان، از اینکه پیگیر مسائل هستید ممنونم.
خیلی جستجو کردم، مثل اینکه دانگل ها، فقط dhcp که به پورت لن یا وای فای میده رو میشه عوض کرد و آی پی که از طریق usb بیرون میدند، ثابته و برای تغییر دادنش راه ساده ای وجود ندارد و بهترین راه استفاده از یه روتر سر راحشه:

اگه امکانش داره یکم در مورد اشتراک فایلهای یک فلش usb در 951 و تعریف یوزر و تنظیمات مورد نیاز میکروتیک برای اینکار توضیح بدید.
ممنون

ErfanDL
2017/04/01, 19:34
آقا عرفان، از اینکه پیگیر مسائل هستید ممنونم.
خیلی جستجو کردم، مثل اینکه دانگل ها، فقط dhcp که به پورت لن یا وای فای میده رو میشه عوض کرد و آی پی که از طریق usb بیرون میدند، ثابته و برای تغییر دادنش راه ساده ای وجود ندارد و بهترین راه استفاده از یه روتر سر راحشه:

اگه امکانش داره یکم در مورد اشتراک فایلهای یک فلش usb در 951 و تعریف یوزر و تنظیمات مورد نیاز میکروتیک برای اینکار توضیح بدید.
ممنون

دوست عزیز امکانش هست.

47686

ukiocsmo
2017/04/05, 17:51
درصورت امکان در مورد asterisk و نصب و راه اندازیش روی میکروتیک، یه پیج اختصاص بدید.
ممنون

mahmoud
2017/04/07, 14:13
جناب عرفان خان
میخوام 3 تا خط adsl با همون روتر میکروتیک داخل اموزش یکی کنم. دستورات رو بنا بر نیاز تغییر دادم لطفا بررسی کنید اگر مشکلی دارد راهنمایی کنید ممنونم .مخصوصا دستورات قرمز رنگ .

add chain=prerouting dst-address-type=!local in-interface=WAN-OUT per-connection-classifier=both-addresses­-and-ports:3/2 action=mark-connection new-connection-mark=WAN3_conn passthrough=yes

تموم مراحل بالا انجام دادم پینگ تموم مودم ها رو دارم . اینترنت هم دارم ولی سرعتم تغییری نکرده . فکر کنم فقط داره از یک خط استفاده میکنه .

تمام مودم ها یک مارک . سرویس ها یک سرویس و خط ها از یک شرکت میباشد .
ممنون میشم راهنمایی کنید .

ErfanDL
2017/04/07, 17:57
جناب عرفان خان

تموم مراحل بالا انجام دادم پینگ تموم مودم ها رو دارم . اینترنت هم دارم ولی سرعتم تغییری نکرده . فکر کنم فقط داره از یک خط استفاده میکنه .

تمام مودم ها یک مارک . سرویس ها یک سرویس و خط ها از یک شرکت میباشد .
ممنون میشم راهنمایی کنید .

سلام
IP مودم ها رو عوض کردید ؟

mahmoud
2017/04/07, 23:03
بله بزرگوار ip مودم هارو هم عوض کردم

این هم یه عکس از winbox هست قسمت اینترفیس و ای پی روت ها.

47702

mo1
2017/04/10, 16:28
سلام مرسی عرفان جان من انجام دادم عالی جواب داد
دوستانی که کانفینگ اماده برای 3اینترنت یا 4اینترنت دارن قرار بدن ممنون میشم

من نتونستم 4تا رو کانفینگ کنم

mor79.mr
2017/04/12, 17:22
با سلام لطفا میشود مدل مودم 3gتان را بگویید

sopiac
2017/04/15, 04:51
سلام
آقا عرفان من موفق به کانفیگ نشدم
دست کم 4 بار مراحل رو کامل طی کردم
WAN1 رو به هیچ عنوان نتونستم کانکت کنم
شما میتونی ردیفش کنی برام کاکو؟

ErfanDL
2017/04/15, 09:25
سلام
آقا عرفان من موفق به کانفیگ نشدم
دست کم 4 بار مراحل رو کامل طی کردم
WAN1 رو به هیچ عنوان نتونستم کانکت کنم
شما میتونی ردیفش کنی برام کاکو؟

سلام

دوست عزیز اگر بادقت مراحل رو انجام دهید مشکلی نخواهید داشت.

mahmoud
2017/04/16, 00:30
عرفان خان اقا سوال ماروهم جواب بدید لطفا .

راستی اموزش راه اندازی اینترنت وای فای رو کی قرارا میدید.

sopiac
2017/04/16, 04:00
لابد طلسم شده :) !
عکس تنظیمات رو گذاشتم
برام مهم هست که آی پی WAN-OUT 192.168.1.1 باشه برای همین تغییر دادم
اما الان فقط یکی از WAN1 و WAN2 فعال میشه