PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : غیر فعال شدن ram

soroushcompany
2015/10/03, 12:05
با سلام به دوستان گرامی
چند وقتیه که بعد از بالا آمدن ویندوزم پس از یکی دو دقیقه ram لپتاپم غیر فعال میشه و دیگه نمی تونم از نرم افزارهای گرافیکی مثل فتوشاپ و ... استفاده کنم.
من موندم که مشکل از کجاست . اگه رم سوخته باشه پس چرا دو دقیقه اول نشون داده میشه اگه سالمه چرا غیر فعال میشه.
ممنون میشم کمکم کنید. با تشکر

مشخصات سیستم:
لپ تاپ سونی
ویندوز اورجینال 8 - 64 بیت
رم 4 گیگ

43877

ARMIN
2015/10/03, 12:12
سلام دوست خوبم

رم سيستم اگر غير فعال بشه، يا سيستم خاموش ميشه يا صفحه ى آبى مرگ ظاهر ميشه.

مدل دقيق لپ تاپ شما چيه؟

ErfanDL
2015/10/03, 12:18
بایوس را آپدیت کنید

Reza Eshraghi
2015/10/03, 12:26
سلام
به انجمن سخت افزار خوش آمدید @};-
همون طور که مدیر کل گفتند مدل دقیق لپ تاپتون رومشخص کنید
احتمال مشکل داربودن رم وجود داره که میتونید با یک تست Memtest مشخص کنید طبق دستور العمل بند 5 این مقاله :

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
وهمون طور که مدیر کل فرمودند اگر رم ایراد خیلی اساسی پیدا کرده باشه سیستم اصلاً روشن نمی کنه یا مرتب کرش می کنه و بلواسکرین میاد .
از طرفی ممکنه ایراد از ویندوز شنما هم باشه
چون این مشکل رو شخصاً خودم هم داشتم که توی اون صفحه که عکسش رو گذاشتید N/A میزد
با توجه به ویندوز شما که 8 هست و پر از باگ بود شک به ویندوز بیشتره در هر صورت انجام یک تست Memtest الزامی هست
و با توجه به کاربرد شما و حجم رم پایین شما توصیه میشه بعد از تشخیص مشکل اگر مشکل از رم بود با توجه به مدل رم رو تعویض کرده و حجمش هم ارتقاء بدید اگر مشکلی از رم نبود هم با توجه به کاربردتون یا ارتقائش بدید یا حداقل حجم مناسبی ازPageFile رو ست کنید تا برای کارهاتون مشکل ایجاد نکنه