PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فراخوانی مادربورهای x79 توسط گیگابایت

rajah
2011/12/29, 11:33
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

هفته گذشته یک اورکلاکر تایوانی پس از خرید مادربورد X79 UD3 و اورکلاک پردازنده سوکت 2011 روی این مادربورد، با

مشکلی جالبی مواجه شد که موجب از دست دادن مادربورد این اورکلاکر بدشانس گردید. در اثر استرس و فشار وارده

به مدار تغذیه پردازنده، ماسفت های مدار تغذیه به طور کامل از بین رفتند! پس از این رخداد، اورکلاکر بدشانس با تهیه

یک فیلم از مادربورد خود و قرار دادن آن روی سایتهای مختلف، متوجه بروز مشکلی مشابه برای سایر دارندگان

مادربوردهای سری X79 این شرکت گردید. البته این خبر توسط پایگاه خبری گیگابایت در کشور چین نیز منتشر گردید تا

صحت این مشکل مشخص گردد. مسئولان ارشد گیگابایت پس از بررسی روی سه مادربورد X79-UD3، X79-UD5 و

G1 Assassin 2، متوجه وجود مشکل در میان افزار بایوس گردید. این مشکل به دلیل ارائه کردن ولتاژی فراتر از حد مجاز

به این مدار گزارش شده است. در اولین اقدام، گیگابایت با ارائه یک بایوس جدید، سعی در رفع این مشکل داشته

است، اما پس از مدتی متوجه بروز مشکلی جدید در این مادربوردها شد! مشکل جدید، به تاخیر افتادن روند پردازشی

پردازنده در حالت اورکلاک و یا تحت فشار بودن پردازنده بود که سبب ایجاد وقفه میان پردازش و فعالیت عادی پردازنده

می گردید. البته این مسئله توسط مدار تغذیه صورت می گرفت تا از آسیب رسیدن به مادربورد در این شرایط جلوگیری

کند. شرکت گیگابایت، این بار به طور کامل فراخوان مادربوردهای سوکت 2011 اینتل خود را اعلام کرد تا پس از تعویض

مدار تغذیه، مادربوردها را مجددا روانه بازار کند. البته تعویض قطعات توسط گیگابایت به طور رایگان صورت خواهد گرفت.

همچنین این شرکت اعلام کرده است که این سه مادربورد،‌ پس از رفع اشکال، با گارانتی مادام العمر وارد بازار خواهند

شد.

Phantom
2011/12/29, 11:36
آفرین بر گیگا بایت کارش درسته

rajah
2011/12/29, 11:53
آفرین بر گیگا بایت کارش درسته

کجا کارش درسته

اگه کارش درست بود که این بلا به سر مادربردهاش نمی اومد

بیچاره کسایی که از این مادربرد خریدن

از همون اول باید می رفتن سراغ ایسوس

Castiel
2011/12/29, 12:09
وقتی گیگابایت از مواد بی کیفیت در محصولات خود استفاده می کند، انتظاری از سازندگان رده پایین تر نباید داشت.

Phantom
2011/12/29, 12:24
کجا کارش درسته

اگه کارش درست بود که این بلا به سر مادربردهاش نمی اومد

بیچاره کسایی که از این مادربرد خریدن

از همون اول باید می رفتن سراغ ایسوس
سعید جان خودت می دونی انسان جایز الخطا ست هیچ کجا هیچ کس نمیتونه بگه من اشتباهی نداشته یا ندارم
ولی اینکه مرد و مردانه بیاد کلیه دستگاههاشو پس بگیره و یه دستگاه نو بده و اونو مادام العمر ضمانت بکنه کار هر کس نیست

Phantom
2011/12/29, 12:26
وقتی گیگابایت از مواد بی کیفیت در محصولات خود استفاده می کند، انتظاری از سازندگان رده پایین تر نباید داشت.
کاش حسام جان میتونستم ببینمت با یه نگاه ازت سوال کنم
ببینم بیشترین تعداد مادر بردهای معیوب که در فروم توپای خودمون مورد سوال قرار گرفته کدام برند بوده؟ وآیا تا حالا از گیگا بایت موردی رو دیدین؟

Castiel
2011/12/29, 14:09
کاش حسام جان میتونستم ببینمت با یه نگاه ازت سوال کنم
ببینم بیشترین تعداد مادر بردهای معیوب که در فروم توپای خودمون مورد سوال قرار گرفته کدام برند بوده؟ وآیا تا حالا از گیگا بایت موردی رو دیدین؟
در مورد ایسوس مشکلاتی وجود داره، اما ایسوس برای یک سری از محصولات به طور کامل اشتباه نمی کند، گیگابایت در تمام مادربورد های سری x79 مشکل دارد.

Phantom
2011/12/29, 14:26
در مورد ایسوس مشکلاتی وجود داره، اما ایسوس برای یک سری از محصولات به طور کامل اشتباه نمی کند، گیگابایت در تم
ام مادربورد های سری x79 مشکل دارد.
حسام عزیز اینجا چون سری سازی میشه پس چون موردی اشتباه بشه در تمام تولید اجرا میشه تا هنگامی که پی برده شود و این همیشه پیش میاد مثل مشکلی که برای سوکت سندی بریج اینتل پیش اومد ولی اینجا گیگا بایت اومده ضمن فراخوان تعویض همه مادر بردهاش مورد تعویضی رو مادام العمر ضمانت کرده ولی در مورد برندی که دوستان تو سایت خودمون اعلام کردند حتی تعمیر شونم نمی کزدند این حرف دوستانه حرف من که نیست

Castiel
2011/12/29, 14:35
حسام عزیز اینجا چون سری سازی میشه پس چون موردی اشتباه بشه در تمام تولید اجرا میشه تا هنگامی که پی برده شود و این همیشه پیش میاد مثل مشکلی که برای سوکت سندی بریج اینتل پیش اومد ولی اینجا گیگا بایت اومده ضمن فراخوان تعویض همه مادر بردهاش مورد تعویضی رو مادام العمر ضمانت کرده ولی در مورد برندی که دوستان تو سایت خودمون اعلام کردند حتی تعمیر شونم نمی کزدند این حرف دوستانه حرف من که نیست

خب این مسئله به نمایندگان هر شرکت برمیگرده، باز هم گیگابایت کار خوبی کرده که خیلی راحت موضوع را قبول کرد و گارانتی مادام العمر داده، البته این دوست ما که مادربورد ایسوس دارند، دست دوم خریدند و بدون جعبه، این حرکت ایشون اشتباه بوده و مطمئنا گارانتی ندارد.

Phantom
2011/12/29, 14:59
خب این مسئله به نمایندگان هر شرکت برمیگرده، باز هم گیگابایت کار خوبی کرده که خیلی راحت موضوع را قبول کرد و گارانتی مادام العمر داده، البته این دوست ما که مادربورد ایسوس دارند، دست دوم خریدند و بدون جعبه، این حرکت ایشون اشتباه بوده و مطمئنا گارانتی ندارد
.
منم حسام جان
یعنی منم اگه قرار باشه تو ایران خرید کنم ترجیح میدم بدون گارانتی خرید کنم چون شرکتهای وارد کننده برای یکی دوسال گارانتی پول دو عدد ماد برد میگیرند
چند سال پیش یه دوربین اس ال آر گرفتم شرکت وارد کننده 1150000 یک میلیونو صدو پنجاه هزار می گرفت با یک سال گارانتی از جایی همان دوربین رو گرفتم 865000تومان با یک رم 512 اون موقع حدود پنجاه هرار بود یه کیف کوله حدود هشتاد هزار تومانه و یکسال گارنتی خود فروشگاه سال 2005 بود الان که 2012 هست اون دوربین تو دست یکی از دوستانم کار میکنه بدونه کوچکترین ایراد یا تعمیری پس اگه پول رم و کوله را کم کنیم قیمت دوربین حدود 700هزار تومان شده حالا شما بگو من کار خوبی گردم یا نه یکو دویست میدادم دوربین بدون رم و کوله بابات یکسال گارانتی

Castiel
2011/12/29, 15:06
راستش رفیع جان در کشور ما حتی اسم گارانتی هم یک کلمه جعلی هست، چون اصلا این چنین خدماتی وجود نداره، اصلش Warranty است که بدون قید و شرط است.
دوم اینکه اگر شما درست از محصولات نگهداری کنید و البته محصولی از یک برند مناسب و معتبر بخرید، نیازی به گارانتی نیست، متاسفانه مبحث گارانتی به یک روش رسمی کلاهبرداری برای برخی شرکتها تبدیل شده است.

Phantom
2011/12/29, 15:14
راستش رفیع جان در کشور ما حتی اسم گارانتی هم یک کلمه جعلی هست، چون اصلا این چنین خدماتی وجود نداره، اصلش Warranty است که بدون قید و شرط است.
دوم اینکه اگر شما درست از محصولات نگهداری کنید و البته محصولی از یک برند مناسب و معتبر بخرید، نیازی به گارانتی نیست، متاسفانه مبحث گارانتی به یک روش رسمی کلاهبرداری برای برخی شرکتها تبدیل شده است.
گارانتی اگه واقعی باشه چیز خوبیه مثلا برند((x)) اینقد ر به مادر برد خودش اعتقاد داره مطمئن تا سه سال ممکن نیست مشکلی براش پیش بیاد ولی شرکت وارد کننده پول دوتا مادر برد می گیره که اگه مشکلی برا اولی پیش بیاد دومی رو به عنوان تعویض تحویل مصرف کننده بده تازه اگه بده با یه تعمیر قضیه رو ختم به خیر میکنه

rajah
2011/12/29, 15:27

احسنت به این می گن حرف حساب

rajah
2011/12/29, 15:34
سعید جان خودت می دونی انسان جایز الخطا ست هیچ کجا هیچ کس نمیتونه بگه من اشتباهی نداشته یا ندارم
ولی اینکه مرد و مردانه بیاد کلیه دستگاههاشو پس بگیره و یه دستگاه نو بده و اونو مادام العمر ضمانت بکنه کار هر کس نیست

برادر من انسان جایزالخطاست درسته ولی می دونی با همین سهل انگاری چه ظلمی به خریداران این بردها شده
می دونی چه مکافاتی براشون بوجود آورده ........................
اگه مرد بود میومد و یه سری مادربرد جدید می ساخت بعد طی یک فراخوان اونها را با مادربردهای قبلی تو نمایندگی هاش
عوض می کرد و یه اشانتیوم هم رو مادربرد می داد تا کاربرها راضی به خونه هاشون برگردن آیا به نظر شما این کار بهتر نبود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
این ایده به فکر من که یه کاربر عادی هم نیستم رسیده اونوقت بفکر متفکران گیگا نرسیده تا ملت رو اینطور مسخره نکنن؟
به نظر شما حرف من درست نیست؟؟؟؟

Phantom
2011/12/29, 15:44
برادر من انسان جایزالخطاست درسته ولی می دونی با همین سهل انگاری چه ظلمی به خریداران این بردها شده
می دونی چه مکافاتی براشون بوجود آورده ........................
اگه مرد بود میومد و یه سری مادربرد جدید می ساخت بعد طی یک فراخوان اونها را با مادربردهای قبلی تو نمایندگی هاش
عوض می کرد و یه اشانتیوم هم رو مادربرد می داد تا کاربرها راضی به خونه هاشون برگردن آیا به نظر شما این کار بهتر نبود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
این ایده به فکر من که یه کاربر عادی هم نیستم رسیده اونوقت بفکر متفکران گیگا نرسیده تا ملت رو اینطور مسخره نکنن؟
به نظر شما حرف من درست نیست؟؟؟؟
نه دیگه دوست من تو متن خودت اومده به محض اینکه به مشکل مادر برداش پی برده فرا خوان تعویض داده دیگه اونم گارانتی مادام العمر میدونی یعنی چی یعنی هر چند بارم که معیوب بشه بی قید و شرط برا شون تعویض کنه ((مادام العمر )) کاش من یکیشو گرفته بودم

rajah
2011/12/29, 16:01
نه دیگه دوست من تو متن خودت اومده به محض اینکه به مشکل مادر برداش پی برده فرا خوان تعویض داده دیگه اونم گارانتی مادام العمر میدونی یعنی چی یعنی هر چند بارم که معیوب بشه بی قید و شرط برا شون تعویض کنه ((مادام العمر )) کاش من یکیشو گرفته بودم

رفیع جان می دونی این رفع عیب برا هر کاربر تا مادربردش بدستش برسه چند ماه طول می کشه ؟؟؟؟

به پیشنهاد بنده فکر نکردی ؟؟؟با این کار کاربر بعد از تحویل دادن بردش بلافاصله برد نو تحویل می گیره

همه کاربرها که با این برد اورکلاک نمی کردن عزیزجان اونها می تونستن هر وقت برد جدید بیاد براحتی

تعویض کنن و این همه بی سیستم نمونن

درست نمی گم عزیزجان پیشنهاد بنده بهتر نبود؟؟؟؟

Phantom
2011/12/29, 16:09
رفیع جان می دونی این رفع عیب برا هر کاربر تا مادربردش بدستش برسه چند ماه طول می کشه ؟؟؟؟

به پیشنهاد بنده فکر نکردی ؟؟؟با این کار کاربر بعد از تحویل دادن بردش بلافاصله برد نو تحویل می گیره

همه کاربرها که با این برد اورکلاک نمی کردن عزیزجان اونها می تونستن هر وقت برد جدید بیاد براحتی

تعویض کنن و این همه بی سیستم نمونن

درست نمی گم عزیزجان پیشنهاد بنده بهتر نبود؟؟؟؟
((چند ماه ..)) ببخشیدا فکر کردید اونجا اینجاست ( این یه تیکه اش رو با لهجه بخون هر لهجه ای که بلدی)

rajah
2011/12/29, 16:09
حسام جان استاد عزیز

بنظر شما راهکار بنده بهتر بود یا کار گیگابایت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

rajah
2011/12/29, 16:12
((چند ماه ..)) ببخشیدا فکر کردید اونجا اینجاست ( این یه تیکه اش رو با لهجه بخون هر لهجه ای که بلدی)

رفیع جان تا بردها در هر کشور جمع آوری بشن بعد به شرکت گیگا فرستاده بشن بعد رفع مشکل بشه

بعد اونها رو عودت بدن مگه کم طول میکشه اگه مریخی هم باشن حداقل دوماه طول میکشه

Phantom
2011/12/29, 16:21
من حرفتو قبول دارم به هر حال خودتو بگذار جای اونا ولی احتمالا نمایندگی هر شهری به محض دریافت دستگاه معیوب به شرکت اطلاع داده و مورد نو ارسال میشه یا شایدم مادر بردهای نو برا نمایند گی ها ارسال شده وقتی نمایندگی مورد معیوبو دریافت و به شرکت ارسال کنه از حسابش کم میشه
مورد سوم بابا حالا یه هفته بازی نکتیین یا اور کلک نکنین چی میشه یه کم تفریح و گردش براتون خیلی مفیده از نظر سلامت جسمی
((بارکلا به این گیگا بایت که به فکر سلامت روحی و جسمی مصرف کننده هاشه)) اینم با لهجه بخون

Castiel
2011/12/29, 18:05
این خبر را دیروز خودم نوشتم و روی سایت گذاشتم، فکر نمی کنم به دو ساعت هم کشیده باشد که خبری مبنی بر گارانتی مادام العمر منتشر شد که من هم آخر همان مطلب اضافه کردم
اما خبری مبنی بر چگونگی تعویض و تحویل مادربوردهای جدید منتشر نشد، اما به نظر من پیشنهاد سعید جان بهتر است، چون به هر حال کاربران در این مشکل، ضرر کرده اند،هم مالی و هم از نظر زمانی

Arsn
2011/12/30, 20:29
باز چشم ما رو دور دیدید دوباره دارید تخریب گیگابایت میکنید !!!

چرا بزرگش میکنید ! یه آپدیت بایوس میخواد دیگه ! اصلا نه شما بگو تعویض ! تعویض دو روز 3 روز طول میکشه !

در ضمن این مشکل زمانی پیش میاد که یه اورکلاکر بخواد Overvolt بده ! یعنی تا زمانی که شما دست به تنظیمات اورکلاک مادربورد نزنی که هیچ مشکلی پیش نمیاد !

زمانی هم که میخوای اور کنی باید حد ولتاژت رو بدونی و اور کنی که حتی توی اور اکستریم هم مشکلی پیش نمیاد !

این آقا حسام ما و سعید گل فقط دنبال بهونه میگردند به AMD و Gigabyte بهونه گیری کنند ! دی:

خوبه آقا حسام UD3 به عنوان یه مادربورد سری عادی رو تو 180 منفی دیدی و این قدر زیر آب گیگا را میزنی !

Castiel
2011/12/30, 20:41
علی جان این را قبول داری که گیگابایت در مادربوردهای x79 مشکل داشته؟
این را قبول داری که گیگابایت به سرعت این مشکل را حل کرده و حتی گارانتی مادامالعمر برای این محصولات در نظر گرفته؟
این را قبول داری که گیگابایت از مواد بی کیفیت در این مادربوردها استفاده کرده است؟

rajah
2011/12/30, 20:50
باز چشم ما رو دور دیدید دوباره دارید تخریب گیگابایت میکنید !!!

چرا بزرگش میکنید ! یه آپدیت بایوس میخواد دیگه ! اصلا نه شما بگو تعویض ! تعویض دو روز 3 روز طول میکشه !

در ضمن این مشکل زمانی پیش میاد که یه اورکلاکر بخواد Overvolt بده ! یعنی تا زمانی که شما دست به تنظیمات اورکلاک مادربورد نزنی که هیچ مشکلی پیش نمیاد !

زمانی هم که میخوای اور کنی باید حد ولتاژت رو بدونی و اور کنی که حتی توی اور اکستریم هم مشکلی پیش نمیاد !

این آقا حسام ما و سعید گل فقط دنبال بهونه میگردند به AMD و Gigabyte بهونه گیری کنند ! دی:

خوبه آقا حسام UD3 به عنوان یه مادربورد سری عادی رو تو 180 منفی دیدی و این قدر زیر آب گیگا را میزنی !

سلام آقا علیرضا

اولا مشکل با آپدیت بایوس حل نمی شه

دوما تعویض مادربرد 3 روز طول میکشه؟؟؟؟تا بخوان نمایندگی ها فراخوان بدن و تمام بردها رو تو هر کشور جمع کنن

بعد بفرستن گیگابایت برا تعمیر،بعد رفع عیب که شد عودت بدن و تا بیاد به دست کاربر برسه حداقل 2 ماه طول می کشه

سوما :دوست عزیز ناسلامتی این برد سری بردهای حرفه ای گیگا هست واصولا برا اور طراحی میشن اگه اور نکنن

پس بدرد چی میخوره مگه همه ی کاربرها آماتورن و استفاده افیس می کنن این از اون حرف ها بود

چهارما:اگر مشکل از اورکلاکر بود گیگا نمی گفت که بردها رو جمع کنن تا حالا هم این مشکل برا

چند کاربر اتفاق افتاده و خود گیگابایت گاف داده وگرنه این همه هزینه رو به گردن نمی گرفت و

اعتبارش رو زیر سوال نمی برد

بنده اگه یه بار گفتم amd بده 10بار هم تعریفش دادم کافیه پست های بنده رو ببینی

موفق باشی داداش

Phantom
2011/12/31, 07:44
هفته جاری اخباری مبنی بر مشکلاتی در مادربوردهای سری X79 شرکت گیگابایت از سوی این شرکت گزارش گردید که در آنها مشکلاتی در خصوص ماسفت های به کار رفته در سه محصول X79-UD3 ،X79-UD5 و G1 Assassin 2 به تایید گیگابایت رسید. در مرحله اول، آنها با تغییر در بایوس و به روز رسانی آن، سعی در رفع این اشکال داشتند که موفق به رفع آن نگردیدند. سپس گیگابایت اقدام به تعویض کلیه ماسفت های به کار رفته در این سه محصول کرده و مادربوردهای معیوب را با گارانتی مادام العمر در اختیار کاربران قرار خواهد داد. اولین کاربرانی که موفق به دریافت مادربوردهای رفع عیب شده گیگابایت شدند، با اورکلاک پردازنده 3930 روی مادربورد X79-UD3 شرکت گیگابایت، اولین رکورد ثبت شده با این مادربورد را به ثبت رساندند. این رکورد در فرکانس 5643 و ضریب پردازنده 57 به دست آمده است. حافظه به کار رفته نیز از سری HyperX Genesis شرکت Kingston و همچنین منبع تغذیه نیز مدل AX1200W از شرکت Corsair بوده است. ولتاژ پردازنده در این رکورد 1.584 ولت تعیین گردیده بود. اورکلاکر HiCookie همچنین در این حالت موفق به اتمام موفقیت آمیز تست هایی مانند Super Pi 1M و 32M و همچنین PiFast گردید.

متن فوق را خودتون همین دیروز تو سایت گذاشتین یعنی تا شما بیاین خبر اول رو بگذارید گیگا بایت در یه چشم برهم زدن اونو حل کرده بازم میگم اونجا اینجا نیست راستی یکی بگه اصلا این سری مادر برد X79 هنوز پاش به ایران رسیده شما فکر میکنید همه جا مثل ایران عقب مانده اند البته تقصیر هم ندارین تو این کشور بهتر از این هم نمی تونین بی اندیشین منتهی شما اشکالات گیگا بایت رو با ذربین بزرگنمایی میکنین
یا سپاس

سلام آقا علیرضا

اولا مشکل با آپدیت بایوس حل نمی شه

دوما تعویض مادربرد 3 روز طول میکشه؟؟؟؟تا بخوان نمایندگی ها فراخوان بدن و تمام بردها رو تو هر کشور جمع کنن

بعد بفرستن گیگابایت برا تعمیر،بعد رفع عیب که شد عودت بدن و تا بیاد به دست کاربر برسه حداقل 2 ماه طول می کشه

سوما :دوست عزیز ناسلامتی این برد سری بردهای حرفه ای گیگا هست واصولا برا اور طراحی میشن اگه اور نکنن

پس بدرد چی میخوره مگه همه ی کاربرها آماتورن و استفاده افیس می کنن این از اون حرف ها بود

چهارما:اگر مشکل از اورکلاکر بود گیگا نمی گفت که بردها رو جمع کنن تا حالا هم این مشکل برا

چند کاربر اتفاق افتاده و خود گیگابایت گاف داده وگرنه این همه هزینه رو به گردن نمی گرفت و

اعتبارش رو زیر سوال نمی برد

بنده اگه یه بار گفتم amd بده 10بار هم تعریفش دادم کافیه پست های بنده رو ببینی

موفق باشی داداش

سعید عزیز اونجا ایران نیست که بخواهند تعمیر کنن بلا فاصله یه نمونه نو تصحیح شده میدن به کاربر و نمونه قبلی رو میگیرند
یعنی شما میگی گیگا با اطلاع قبلی اقدام به اینکار کرده و مواد بی کیفیت به کار بده که چکار کنه وجهه خودشو خراب کنه کلی هزینه و ضرر برای خودش به بار بیاره که چی؟

ببخشید مثل اینکه تند رفتم پوزش مرا پذیرا باشید ولی قبول بفرمایید گیگا بایت کارش درسته