PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بررسی هارد اکسترنال siliconpower armor a80

VSH-Katana
2015/09/21, 17:11
امروزه با وجود فایلهای حجیم و فیلمها و بازیهاو.. با حجم بالا باعث شده خیلی از ما به فکر خرید یک هارد دیسک با حجم حد القل 1tb افتاده وقابلیت جابجایی و اتصال آسان هارد دیسک های اکسترنال باعث محبوبیت و متداول شدن این گونه محصولات شده . اما همین قابلیت جابجایی خطراتی هم برای اینگونه محصولات داشته و یک ضربه یا آب میتواند باعث از بین رفتن هارد واطلاعات آن شود.
کمپانی سیلیکون پاور اما محصولی را به بازار ارائه کرده که طبق ادعای شرکت در برابر سقوط از ارتفاع یک متری روی سطح سخت و همچنین در برابر نفوذ آب مقاوم بوده تا شاید با این محصول جای اطلاعات مان امن تر باشد .
اما کارایی این محصول یعنی 1tb armor a80 در در حیطه انجام وظایف خود یعنی جابجایی و ذخیره اطلاعات چگونه است؟
در ادامه بیشتر با این حصول آشنا خواهیم شد.43631

مشخصات ظاهری:
این محصول از نظر ابعاد جزو سبکترین ها و یا جمع و جور ترین ها نیست و وزن تقریبا بالایی دارد همچنین ابعاد بزرگ آن جابجایی را در جیب شما سخت تر خواهد کرد (تو جیب جا میشه؟ بله اما به سختی )

تصویر a80 در کنار my passport از وسترن دیجیتال 43633

از لحاظ جنس بدنه و حس محکم بودن بدنه واقعا خوب و جالب توجه هست همچنین بدنه فلز a80 از نقاط قوت هارد دیسک سیلیکن پاور محصوب شده
در پوش درگاه هارد برای جلو گیر از نفوذ آب هم کارامد به نظر آمده و به خوبی در جای خودش قرار میگیرد همچنین با این سادگی ها در پوش در اثر باز و بسته شدن و فشار از جا درنخواد آمد . (خدایی قابلیت ضد آب بودنش رو جرات نکردم تست کنم کارخونه میگه هست منم میگم باشه هست)
در کنار کابل اصلی یک کابل کوتاه تر هم در داخل بدنه جا سازی شده که در جابجایی و عدم همراه بردن کابل اصلی به کمک شما خواهد امد.

43634 43635

تست و سرعت و کارایی:
قلب اصلی هارد توسط شرکت توشیباه تولید شده و 931.5 gb فضای ذخیره سازی مانند سایر hdd های 1tb در اختیار شما قرار میدهد .
43636
از لحاظ کارایی وسرعت نیز هارد واقعا در سطح خوبی قرار داشته و شما را نا امید نخواهد کرد
در زیر تست کارایی هارد رو در چند برنامه مشاهده میکنیم.
43637

43638

43639

دمای هارد بعد از انجام تستها
43640
سخن آخر
اگر هارد اکسترنالی با ویژگی های ضد ضربه و آب بودن نیاز دارید و اگر قصد جابجایی زیاد هارد خود رو دارید و یه خحورده هم کم دقت هستید و یا هاردی با قابلیت اطمینان بالاتری در نظر دارید که سرعت خوبی هم در اختیار شما قرار داده siliconpower armor a80 میتواند خواسته شما را براورده کند.

ARMIN
2015/09/22, 00:06
سرعتش خیلی خوبه

ممنون وحید جان.

VSH-Katana
2015/09/22, 00:44
آره سرعتش از وسترن خودم بیشتره

برا داداشم بود هارد منم چند تا تست زدم ازش

aryaiee
2015/09/22, 07:51
عالی بود برادر :-bd

Reza Eshraghi
2015/09/22, 12:46
ممنون وحید جان
بررسی خوبی بود
مشخصات سیستم تست رو چون ننوشتی نمیگم عالی بود ! :D
منم HD710 ایدیتا دارم دقیقاً هاردش همین مدل هارد شماست ولی نمیدونم چرا سرعت کمتری داره نسبت به A80 توی تست Crystal Disd Mark ؟!!
ایدیتا اصلاً روی درپوش ضد آبش متأسفانه خوب کار نکرده و فیکس نمیشه ! :-w
پیشنهاد می کنم یک تست Anvil توی تاپیک من بگیری خودش مشخصات سیستمت رو رسوا می کنه اصلاً نیاز نیست هیچی بگی ! =))