PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ارزان ترین کامپیوتر دنیا: کامپیوتر ۲۵ دلاری

rajah
2011/12/27, 22:35
تا همین چند سال پیش وقتی صحبت از خرید کامپیوتر به میان می آمد باید به فکر هزینه ای در حد میلیون یا حداقل

چند صد هزار تومانی بودیم. همین موضوع سبب شده که بسیاری از افراد، توانایی داشتن یک کامپیوتر شخصی را

نداشته باشند.

اما حالا می بینیم که کامپیوترها روز به روز ارزان تر شده اند و ورود تلفن های هوشمند هم به این روند کمک بزرگی

کرده است. حالا یک کامپیوتر کوچک که تنها به اندازه یک کارت اعتباری است به نام Raspberry Pi با استفاده از

پردازشگرهای ای ار ام که روی تلفن های همراه استفاده می شود و سیستم عامل لینوکس به زودی وارد بازار خواهد

شد و فقط ۲۵ دلار قیمت خواهد داشت.

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

ایده ساخت این کامپیوتر از دیوید برابن یکی از افراد شناخته شده در صنعت تولید بازی های کامپیوتری بوده است که به

دنبال راهی می گشته تا افراد جوان بتوانند به راحتی یک شغل در دنیای تکنولوژی برای خودشان دست و پا کنند.

در تصویر بالا مشخصات فنی اصلی این کامیپوتر دوست داشتی کوچک را می بینید. یک پردازشگر 700MHz به همراه 128

مگابایت رم در مدل A و 256 مگابایت در مدل B . انرژی این کامیپوتر هم از طریق یک پورت میکرو یو اس بی تامین می شود

و حافظه اش را هم یک کارت حافظه اس دی تشکیل می دهد.

قرار است تولید انبوه این کامپیوتر از ماه آینده میلادی آغاز شود و اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود کامپیوتر جدید را در دو

مدل A که ۲۵ دلار قیمت دارد و مدل B که ۳۵ دلاری است و مجهز به یک ورودی کارت شبکه نیز هست، خواهیم دید.

به نظر می رسد از این کامپیوتر علاوه بر مصارف آموزشی، می توان در موارد متنوع دیگری هم استفاده کرد

و احتمالا استقبال زیادی از آن خواهد شد.

منبع : عصر ايران (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

rajah
2011/12/27, 22:40
ببینین واقعا عجیبه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کامپیوتری کامل فقط به اندازه یه تلفن

ای کاش یه کارت gtx 590 هم روش بود: دی

ولی واقعا کنفیگش نسبت به اندازش فوق العاده هستش

باید طی چند سال آینده شاهد نسل بعدی و قدرتمندتر این سری باشیم

Castiel
2011/12/27, 22:44
واقعا ایده و طرح فوق العاده ای است که اگر یک پوسته زیبا برای آن انتخاب شود، مطمئنا استقبال مناسبی خواهد داشت!

*hit m@n*
2011/12/27, 22:52
ای کاش یه کارت gtx 590 هم روش بود: دی

سعید جون یه دونه gtx 590 کم نیست ؟؟
دوست داری بگو واست یه دونه میسازن با 2 تا gtx 590 ؟؟؟؟
خوبه ؟؟ اینجوری بهتر نیست ؟؟؟؟

شما برق مصرفی gtx 590 رو به این سیستم بدی بیچاره نابود میشه>:)
چه برسه بخای روش یه دونه gtx هم ببندی

با تشکر

doom2009
2011/12/27, 23:07
اینجانب در یکی از کافی نتهای شهر یک کامپیوتر با این ابعاد 2 یا 3 ماه پیش دیدم نمیدانم چگونه است فکر کنم از همین نسل کامپیوترهاست با تشکر

rajah
2011/12/27, 23:13
اینجانب در یکی از کافی نتهای شهر یک کامپیوتر با این ابعاد 2 یا 3 ماه پیش دیدم نمیدانم چگونه است فکر کنم از همین نسل کامپیوترهاست با تشکر

دوست عزیز این محصول در مرحله تولید انبوه قرار نگرفته و چندتا برا مدل و آزمایش ساختن و از ماه بعد تولید انبوهش شروع میشه

نکنه کافینتیه سازندش باشه:دی

شوخی کردم عزیز جان شاید یه دستگاه دیگه باشه

Castiel
2011/12/27, 23:18
فکر کنم منظور دوستمان kvm باشد.

doom2009
2011/12/27, 23:47
دوست عزیز این محصول در مرحله تولید انبوه قرار نگرفته و چندتا برا مدل و آزمایش ساختن و از ماه بعد تولید انبوهش شروع میشه

نکنه کافینتیه سازندش باشه:دی

شوخی کردم عزیز جان شاید یه دستگاه دیگه باشه

دوست عزیز یک دستگاه مشکی رنگ بود طول آن از یک مودم adsl کمتر بود ولی عرض بیشتری داشت مانیتور و کیبرد و موس هم به اون وصل می شد حافظه خیلی کمی داشت خودم با اون کار کردم ولی الآن دقیق نمیدونم چی بود اگر هنوز توی اون کافی نت باشه حتما عکس می گیرم براتون میزارم البته کافی نت خط وایرلس به مشتری میداد که با آمدن adsl به شکل نیمه تعطیل در آمده ولی مغازه کافی نت برای یکی از دوستانم هست که جنب خونشونه که اگر وسایل هنوز باشن حتما عکس و اسم اونرو تهیه میکنم متاسفانه اینجانب توجه زیاد به اینگونه مسائل نمی کنم بخاطر همین گذرا از آن رد شدم با تشکر

*hit m@n*
2011/12/28, 05:38
دوست عزیز یک دستگاه مشکی رنگ بود طول آن از یک مودم adsl کمتر بود ولی عرض بیشتری داشت مانیتور و کیبرد و موس هم به اون وصل می شد حافظه خیلی کمی داشت خودم با اون کار کردم ولی الآن دقیق نمیدونم چی بود اگر هنوز توی اون کافی نت باشه حتما عکس می گیرم براتون میزارم البته کافی نت خط وایرلس به مشتری میداد که با آمدن adsl به شکل نیمه تعطیل در آمده ولی مغازه کافی نت برای یکی از دوستانم هست که جنب خونشونه که اگر وسایل هنوز باشن حتما عکس و اسم اونرو تهیه میکنم متاسفانه اینجانب توجه زیاد به اینگونه مسائل نمی کنم بخاطر همین گذرا از آن رد شدم با تشکر

دوست عزیز فکر کنم منظور شما نت تاپ باکس یا ست تاب باکس یا همان نت تاپ است
در واقع این محصولات تقریبا یک کیس کامل هستند
اما با امکانات خیلی خیلی ضعیفتر نسبت به pc

با تشکر

Yaser_Aramesh
2011/12/28, 10:47

خوشمان آمد.....چیز خوبیه.........دیگه از این به بعد باید آماده باشیم که هر روز چیزهای بزرگ رو در اندازه کوچیک ببینیم.امروزه همه میخوان قطعات رو کوچک کنن و مردم هم میخرن اگه بدونن که ارزش داره.الان من میگن این کامپیوتر با این اندازه و کانفیگ ارزش 80,90 دلار رو داره که دارن 35 میدن.پس اگه یه قاب خوشگل روش بزارن حتما مردم استقبال پرشوری میکنن.
خودم هم اومد دو تا میگیرم.یکی برا خودم یکی هم نگه میدارم برای یکی هدیه میبرم!!!!!!! آخه ارزونه !!!!!!!!!! :d

s@j@d
2011/12/28, 13:39
مطمئنا هرچیزی امروز روبه کوچک شدنه ولی تنها صفحه نمایش هستش که باعث میشه نذاره از یه حدی این دستگاه ها کوچکتر بشن . یعنی وجود صفحه نمایش بروی دستگاه ها .
مگر اینکه تکنولوژی بیاد که روی یه صفحه خیلی کوچیک بشه تصاویر ی بزرگ و واقی رو دید .(حالا به هر روشی)

TideHunter
2012/01/02, 17:13
این عزیزان فقط یه چیزی ساختن که ساخته باشن آخه این به اصطلاح کامپیوتر به درد کی میخوره آخه.

doom2009
2012/01/02, 18:19
خوشمان آمد.....چیز خوبیه.........دیگه از این به بعد باید آماده باشیم که هر روز چیزهای بزرگ رو در اندازه کوچیک ببینیم.امروزه همه میخوان قطعات رو کوچک کنن و مردم هم میخرن اگه بدونن که ارزش داره.الان من میگن این کامپیوتر با این اندازه و کانفیگ ارزش 80,90 دلار رو داره که دارن 35 میدن.پس اگه یه قاب خوشگل روش بزارن حتما مردم استقبال پرشوری میکنن.
خودم هم اومد دو تا میگیرم.یکی برا خودم یکی هم نگه میدارم برای یکی هدیه میبرم!!!!!!! آخه ارزونه !!!!!!!!!! :d

دوست گرامی با این وضعیت آشفته بازار ایران مطمئن باش تا برسه ایران به 80 دلار و بیشتر هم میرسه سپاس