PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تغییرات در عناوین کاربری کاربران انجمن

ARMIN
2015/09/01, 19:37
با سلام خدمت کاربران عزیز انجمن

دوستان عزیزم، همانطور که کمابیش اطلاع دارید، درجات عناوين كاربرى در انجمن ما یک حالت پیشفرضی دارد به شرح زیر، بدین صورت که با تعداد پست های کاربران، عناوین آنها ارتقا می یابد.

این سیستم عناوین کاربری که در ابتدا برای انجمن طراحی شد، خوب بود، اما با فعالیت های بیشتر، یکسری مشکلاتی پدیدار شد، که تغییر در این سیستم را اجتناب ناپذیر می کرد.

به نظرم به يك خانه تكانى اساسی نياز داره. البته مطرح شدن اين موضوع به صورت علنی در انجمن لزوما" به تغيير بلافاصله اين عناوين منجر نميشه و بايد یکسری تمهیدات در نظر گرفته بشه. منتها چون هرنوع تغییر در این سیستم دیفالت عنوان کاربری شامل تمام کاربران انجمن میشه، خواستم نظرات دوستان رو هم بدونم، بالاخره، نظر شما به عنوان کاربران انجمن برای من مهمه.

البته، نمیتونم قول بدم همه ی نظراتی که در این تاپیک مطرح میشه لزوما" همانها اجرا خواهد شد ولی بعد از شنیدن نظرات شما، و جمع بندی که با مدیران انجمن خواهم داشت، تغییرات لازم داده خواهد شد، در حقیقت میخواهم موقع تصمیم گیری، نظرات شما هم در شکل گیری ذهنیت ما کمک کنه.

43257

اين سيستم فعلی به نظرم چند تا مشكل داره.

1. فاصله بين تغيير عناوين بعضا" كمه.
2. عنوان "كاربر مفيد" معلوم نيست به چه معناست. مفيد از نظر اسپم؟ كار در بخش عمومى؟ يا تخصصى؟
3. با عنوان "كاربر حرفه اى" مخالفم. چون كاربر حرفه اى كسى ميتونه باشه كه سواد يا اطلاعات خوبى در يك زمينه ى مشخصى داشته باشه. بچه ها وقتى كاربر حرفه اى رو ميبينن، فكر ميكنن اين طرف همه فن حريفه، در صورتى كه طرف شايد اسپم داده باشه، عنوان حرفه اى گرفته. بعد حرفه اى توى چه زمينه اى؟ يك نفر كه گيم ميزنه لزوما" در بخش نرم افزار حرفه اى به حساب نمياد. اما اين عنوان به همه ميرسه فقط با 1000 پست.
4. كاربر ويژه مشخص نیست از چه نظر شده ویژه

من نظرم اینه:

- از تعداد 0 تا 50 پست: عنوان "کاربر جدید"
- از تعداد 50 تا 5000 پست کلیه عناوین حذف و عنوان همه ی کاربران به "کاربر انجمن سخت افزار" تغییر پیدا کنه.
- از تعداد 5000 تا 10000 پست عنوان "کاربر با سابقه" یا "کاربر قدیمی"
- از تعداد 10000 پست به بالا عنوان: "پیر انجمن" یا "کاربر پیشکسوت"
----------------------

لازم به ذکر است، اعطای عناوین خاص، همچون کاربر حرفه ای سخت افزار، کاربر ویژه در مورد فلان مبحث یا هر نوع عنوان خاص دیگر، به تشخیص خودم به عنوان مدیر کل انجمن به کاربران داده خواهد شد مشروط به نوع و میزان فعالیت کاربران.

دوستان اظهار نظر برای همه، از جمله مدیران آزاد است.

Reza Eshraghi
2015/09/01, 19:46
سلام خدمت همه عزیزان
پیر انجمن که از کاربر پیشکسوت بدتره که حسش! :P یعنی طرف باید پاشو کم کم بده طرف قبله ! :D
ببخشید حتی کاربر پیشکسوت هم مفهوم جالبی نداره !
متأسفانه واقعیت موجود اینه توی این حوزه هرکسی برای خودش شده فوق تخصص و کارشناس ارشد ! 4 تا تز و پست داده و 4 تا قطعه زیر هم نوشته شده سیستم فکر کرده عالم دهر سخت افزاره . اینقدر حوزه سخت افزار و تکنولوژی بزرگ و گسترده هست که انتها نداره .هرچی بیشتر به عمق قضیه بری و مطالب حرفه ای تری دنبال کنی توی زیرشاخه هاش متوجه میشی که خیلی عقب بودی وخبر نداشتی ! هیچکسی هم به کمال دانش در این زمینه نمیرسه و نرسیده ونخواهد رسید . ( کل حوزه سخت افزار و تکنولوژی )
اما در خصوص عناوین ...
همونطور که رئیس گفت کاربر حرفه ای از چه نوعی ؟ تعداد پست که نمیتونه معیار حرفه ای بودن باشه . حرفه ای در چه شاخه ای ؟
سیستم فروم که عقل وشعور نداره و هوشمند نیست تشخیص بده من رضا اشراقی در شاخه موبایل بیشتر فعالیت داشتم و پست هام حرفه ای و درست بوده برام عنوان کاستوم بزنه کاربر حرفه ای بخش موبایل ! یا توی بخش سیستم کامل فعالیت واقعاً مفید داشتم بهم عنوان کاربر حرفه ای بخش مشاوره سیستم بده .
پس اصل عنوان دهی برپایه امتیاز در واقعیت امر غیر اصولی هست اما خب اجتناب ناپذیره چون گفتم سیستم هوشمند نیست در تمامی فروم ها کاربران بعد ازمدتی فعالیت توسط تیم مدیریت آنالیز میشن سطح علمیشون و استعدادشون و ابتدا عنوان کاستوم می گیرن در حوزه ای که فعالیت عمده دارند بعد در صورت رضایت به درجات مدیریتی میرسن
اما خب از اونجایی که شرایط در ایران همیشه متفاوت هست کاربر قانون نخونده ثبت نام می کنه که فقط بیاد سؤالش رو بپرسه و به هدف خودش برسه ، شونصد جا توی تاپیک و اعلان و بوق کردی « اعتبار مشاوره رو براساس درجه کاربری بسنجید » و کاربر هم توجهی نمی کنه و علی رغم این قضیه بعضی عناوین کاربری دیفالتی که در پنل ادمین براش تعریف شده که براساس پست درجه رو تغییر بده ، بعضی عناوین در مورد فروم خودمون مثل حرفه ای ، ویژه ، ارشد عناوین خاص هستند که ممکنه توسط کاربر جدید و تازه وارد با عنوان کاستوم که مدیران به کاربران خاصی اعطاء می کنند اشتباه گرفته بشه و اگر افرادی با این درجه های دیفالت که عرض کردم دچار اشتباهی بشن در مشاوره ممکنه دردسرزا بشه
و از طرفی به نسبت تاریخ امروزسال 2015میلادی و 1394 شمسی نسبت به اون زمانی که این عناوین و امتیازات در پنل ثبت شده بوده یعنی سال 2011 و 2012 تعداد کاربران افزایش پیدا کردند کاربران فعال الآن نسبت به گذشته تعداد کل پست هاشون بیشتر شده پس ضروری هست که این تغییر صورت بگیره .
به نظرم برخی عناوینی که مفهوم خاصی ندارند ، تأثیری در جایگاه کاربر هم ندارند با اعمال تغییرات میشه ادغام و عنوان ها رو کمتر کرد
مثلاً کاربر جدید با تازه کار چه فرق خاصی داره ؟! یا مفید و فعال ؟
ویژه یعنی چی ؟ ارشد چه صیغه ای هست ؟!
میشه فاصله اینها رو بیشتر کرد و برخی از عناوین رو کم کرد
در پایان نظر من به این شکل هست :
کاربر جدید : 0 تا 500
کاربرانجمن سخت افزار : از 501 تا 6000
کاربر فعال یا با سابقه: ( به قول یکی از فروم ها «حق آب وگل داره ! » =)) ) : از 6001 تا 11999
کاربر پیشکسوت : 12000 به بالا
بعضی فروم ها عناوینشون روکمی Fun و طنزگونه همون طور که یکیش رو مثال زدم در نظر گرفتند تا تأثیر زیادی در جایگاه کاربر نداشته باشه که کاربر عنوان دار با تعداد پست بالا خودش رو بالا بگیره و کاربر تازه کار هم به اشتباه نیفته ! در این صورت میشه تعداد عنوان ها رو زیاد کرد و فاصله امتیاز ها رو کم کرد و به کاربران واقعاً مفید عنوان کاستوم داد !
از اینکه متن طولانی باعث سردرد و خستگی عزیزان میشه عذر میخوام ! @};-
پ.ن: حق پیشنهاد دهنده رو رعایت کن رئیس ! :Pفقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

Mostafa98
2015/09/01, 21:42
درباره عنوان کلمه مناسبی به ذهنم نمیرسه.
ولی فاصله رو این طور در نظر گرفتم.
کمتر از 100
کمتر از 1000
کمتر از 5000
کمتر از 10000

SAMAN
2015/09/01, 21:47
ارمین جان به نظرم عنوان "کاربر ویژه" مناسب سایت نیست و بیشتر برای سایت هایی استفاده میشه که فروش اکانت پریموم دارن ......

عنوان مناسب تری فعلا به ذهنم نمیاد .....

ARMIN
2015/09/01, 22:13
در پایان نظر من به این شکل هست :
- کاربر جدید : 0 تا 500
- کاربرانجمن سخت افزار : از 501 تا 6000
- کاربر فعال یا با سابقه: ( به قول یکی از فروم ها «حق آب وگل داره ! » فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. ) : از 6001 تا 11999
- کاربر پیشکسوت : 12000 به بالا

رضا جان،

شما در مجموع 4 طبقه ی کاربری رو در نظر گرفتی،

طبق نظر شما بخوایم بریم جلو:

- بیش از 16 هزار نفر، یعنی 99 درصد کل اعضای انجمن همه "کاربر جدید" در طبقه اول خواهند بود.

- 57 نفر از کاربران، عنوان "کاربر انجمن سخت افزار" خواهند داشت.

- 3 نفر از کاربران، عنوان کاربر فعال خواهند داشت.

و در طبقه ی چهارم هیچ کاربری نداریم.

این نحوه ی درجه بندی به نظرم خیلی جالب نیست.

درباره عنوان کلمه مناسبی به ذهنم نمیرسه.

مصطفی جان، تاپیک در مورد عنوان کاربرانه، نه لزوما" تعداد پست.

عنوان مناسب تری فعلا به ذهنم نمیاد .....

این پست هم مشابه پست مصطفی بود.

نظر بقیه دوستان؟

Reza Eshraghi
2015/09/01, 22:23
رضا جان،

شما در مجموع 4 طبقه ی کاربری رو در نظر گرفتی،

طبق نظر شما بخوایم بریم جلو:

- بیش از 16 هزار نفر، یعنی 99 درصد کل اعضای انجمن همه "کاربر جدید" در طبقه اول خواهند بود.

- 57 نفر از کاربران، عنوان "کاربر انجمن سخت افزار" خواهند داشت.

- 3 نفر از کاربران، عنوان کاربر فعال خواهند داشت.

و در طبقه ی چهارم هیچ کاربری نداریم.

این نحوه ی درجه بندی به نظرم خیلی جالب نیست.
رئیس کاربران که درجا نمیزنند . کاربری که فعاله روز به روز داره تعداد پستش بیشتر میشه
با این طبقه بندی هدف این هست که اون گروه کاربر حرفه ای سابق بر حسب صلاحدید ، میزان فعالیت در حال حاضر ، میزان علمی بودن اکثریت پست هاشون تا حد امکان عنوان کاستوم بگیرند . همین الآن هم عناوین کاستوم داریم
این 99% که شما گفتید از تعداد کل اعضاء بالای 70% اش کاربر کاملاً غیر فعال هست
من و شما دونفر هستیم . آقا حسام شالیکاریان هم بالای7000 پست دارند .هر سه هم عنوان کاستوم داریم و دیفالت نیستیم و در اصل دو طبقه خالی هست
کاربران و مدیران فعلی فعال هم دیر یا زود به این جمع اضافه میشن . همون طور که گفتم ما نباید بنامون بر عنوان دیفالت باشه وگرنه طبقه بندی من و شما کلاً 2000 پست فرقش هست که فرقی هم نخواهد کرد در اصل موضوع . اگر بنا بر عنوان دیفالت باشه که همون تغییر ندید راحت تره ! گفتم ما نباید نگاهمون به عنوان دیفالت باشه . کاربر خوب و واقعاً مفید با 300 تا 500 پست هم خودشو نشون میده و میشه بهش عنوان کاستوم داد
همون طور که 4 سال طول کشیده تا الآن به جایی رسیدیم که بهتره این تعداد تغییر کنه در آینده هم همین طور خواهد بود .

مصطفی جان، تاپیک در مورد عنوان کاربرانه، نه لزوما" تعداد پست.

ضمن اینکه باید مرز تعداد پست که تعیین کننده عنوان قبلی و بعدی هست به طور دقیق1 واحد با هم فاصله داشته باشه
اگر بر فرض اولین عنوان که هرچی هست کران بالای محدوده عنوان اول یعنی جایی که کاربر تعداد پست هاش به حدی رسیده که از یک عنوان به عنوان بعد میخواد بره کران پایین عنوان بعدی باید 1 واحد از کران بالای عنوان قبل بیشتر باشه
یعنی محدوده ها باید کاملاً مشخص باشه
اگر عنوان اول کاربر جدید هست که طبق پیشنهاد خودم تا 500 پست محدوده این عنوان هست ، عنوان بعدی یعنی کاربر انجمن سخت افزار باید از501 شروع بشه تا تا هر عدد دیگه ای مثلاً 6000 طبق پیشنهاد خودم

M.Ahmadi
2015/09/01, 22:42
من نظرم اینه که مدیریت به هر شخص کاستوم عنوان بده الان هم همینطوره بعضی ها از حالت پیش فرض پیروی نمیکنن عطا جان پست خیلی کمی داشت کاربر حرفه ای شد وبعد مدیر thired person همینطور darvish khob هم عنوان کاستوم داره ولی خوب با 1-500 رضا جان موافقم چون یه کاربر با کمتر ازاین میزان قابلیت خودش رو نشون نداده ولی مثلا در مورد شخصا من معلوم فقط در زمینه مشاوره وراهنمایی قطعات فعالیت دارم یا مثلا dan در بخش موبایل تبلت.

third person
2015/09/01, 22:49
با سلام خدمت مدیریت محترم و دوستان عزیز انجمن سخت افزار
در ابتدا باید تشکر کنم از آقا آرمین که مابقی کاربران رو هم در این بحث شرکت دادن. فکر میکنم این موضوعی هست که باید یک تجدید نظری در اون ایجاد میشد.
و اما نظرات و پیشنهادات بنده :
همونطور که دوستان هم گفتن تعداد پست تنها باید به عنوان یک پارامتر برای دادن عنوان در نظر گرفته بشه. چون اگر بخوایم صرفا از تعداد پست نتیجه گیری کنیم ، قطعا نتایج به دست آمده دارای باگهای فراوانی خواهد بود. اینکه مفید بودن ، فعال بودن یا حرفه ای بودن به تعداد پست باشه، ایراداتی بهش وارد خواهد بود. پس در کنار تعداد پست ، نظرات مدیران و همکاران انجمن در قبال انتخاب عنوان کاربری حتما بایستی لحاظ بشه.

در مورد عنوان کاربری "کاربر جدید" ، فرض کنید کاربری در سال 2011 در سایت ثبت نام کرده و به دلایلی فعالیت نوشتاری پایینی در انجمن داشته. خوب اینکه این کاربر رو کاربر جدید قلمداد کنیم یک مقدار غیر منطقیه به نظرم.فکر میکنم بهتره که پارامتر مدت زمان عضویت در سایت رو هم به عنوان یک معیار عنوان دهی قلمداد کنیم. مثلا کاربرانی که عنوان Veteran دریافت کرده و هنوز کاربر جدید هستند به عنوان کاربر انجمن تغییر نام بدید.
عناوین بخشهای مختلف هم می تونه در عنوان کاربری قید بشه. مثلا کاربر مفید بخش بازی.
مطلب دیگه ای اگه به ذهنم رسید عرض خواهم کرد .

Reza Eshraghi
2015/09/01, 22:55
در ابتدا باید تشکر کنم از آقا آرمین که مابقی کاربران رو هم در این بحث شرکت دادن. فکر میکنم این موضوعی هست که باید یک تجدید نظری در اون ایجاد میشد.
همونطور که دوستان هم گفتن تعداد پست تنها باید به عنوان یک پارامتر برای دادن عنوان در نظر گرفته بشه. چون اگر بخوایم صرفا از تعداد پست نتیجه گیری کنیم ، قطعا نتایج به دست آمده دارای باگهای فراوانی خواهد بود. اینکه مفید بودن ، فعال بودن یا حرفه ای بودن به تعداد پست باشه، ایراداتی بهش وارد خواهد بود. پس در کنار تعداد پست ، نظرات مدیران و همکاران انجمن در قبال انتخاب عنوان کاربری حتما بایستی لحاظ بشه.
در مورد عنوان کاربری "کاربر جدید" ، فرض کنید کاربری در سال 2011 در سایت ثبت نام کرده و به دلایلی فعالیت نوشتاری پایینی در انجمن داشته. خوب اینکه این کاربر رو کاربر جدید قلمداد کنیم یک مقدار غیر منطقیه به نظرم.فکر میکنم بهتره که پارامتر مدت زمان عضویت در سایت رو هم به عنوان یک پارامتر قلمداد کنیم. مثلا کاربرانی که عنوان Veteran دریافت کرده و هنوز کاربر جدید هستند به عنوان کاربر انجمن تغییر نام بدید.
عناوین بخشهای مختلف هم می تونه در عنوان کاربری قید بشه. مثلا کاربر مفید بخش بازی.

مهدی جان ممنون از نظر خوبت
تأثیر زمان عضویت از طریق دستاوردها که در بخش مرکز امتیاز بهمون داده میشه اعمال میشه
بعید میدونم در پنل ادمین تاجایی که یادمه امکان تأثیر دادن همزمان زمان عضویت و تعداد پستت در عنوان کاربری دیفالت وجود داشته باشه @};-

Reza Eshraghi
2015/09/01, 23:07
اینم یک حالت دیگه برای اینکه تمام طبقات پر بشه :

کاربر جدید : 0 تا 350
کاربرانجمن سخت افزار : از 351 تا 2500
کاربر فعال یا با سابقه: : از 2501 تا 7000
کاربر پیشکسوت : 7001 به بالا

این حالت بهینه تره
من کلاً مغزم آخر شب ها بهتر کار می کنه و ایده می ریزه بیرون ! :P:D

Ehsan.d
2015/09/01, 23:33
سلام دوستان کلمه ی کاربر جدید زیاد جالب نیست و به جای ان از کاربر تازه کار استفاده بشه فکر کنم بهتر باشه
واینجوری هم میشه درست کرد
1-کاربر تازه کار 0تا200
2-کاربر فعال200تا2000
3-کاربر با سابقه2000تا 5000
4-کاربر پیشکسوت5000به بالا
اینجوری ب نظرم جالب اومد و ی نظر دیگه این ک مثل درجه های نظامی ب حالت فقط ستاره بالای اسم فرد گذاشته بشه تا ب میزان زیاد شدن پست ها اون ها هم پر بشه
(ب حالت 5 تا ستاره بالا ی اسم فرد و وقتی فرد مثلا کاربر فعاله در اغاز ستاره نداره ولی تا وقتی ب مرز 2000 پست میرسه کم کم ستاره ها ایجاد بشن من این را تو ی انجمن دیگه دیده بودم و ب نظرم جالب اومد شاید یکم خنده داره باشه ولی گفتم ک نظرم را بگم:>
باتشکر

Mohammad Ali X
2015/09/01, 23:33
سلام به همه عزیزان.
اولا از آرمین جان بابت ایجاد این تاپیک و اهمیت دادن به نظرات کاربران تشکر می کنم.
به نظر من تشکر کردن های زیر هر پست یه جورایی بلا استفاده هستش و در امتیاز یا عنوان کاربری اعضای تاثیری ندارد. فکر کنم علاوه بر تعداد پست کاربران باید میزان تشکر کردن هم در امتیاز و عنوان کاربری اعضای انجمن نقش داشته باشد .
من خودم شخصا سیستم امتیاز دهی لیون را بیشتر می پسندم .
در آخر به نظرم کاستوم سازی + سیستم امتیاز دهی فعلی توسط ادمین که شما باشی بهترین کار ممکن است برای مثال اگر آقای ایکس براساس سیستم امتیاز دهی فعلی دارای عنوان کاربر حرفه ای است و بیشتر در بخش مشاوره و راهنمایی فعالیت دارد عنوان کاربری آن به ` کاربر حرفه ای بخش مشاوره ` تغییر پیدا کند. یا کاربر دیگری که در بخش موبایل بیشتر فعال تر است عنوان کاربریش به کاربر فعال یا کاربر حرفه ای بخش موبایل تغییر پیدا کند.
من یه نظر دیگر هم دارم ٬ بهتره که کاربرانی که در بخش مشاوره فعالیت می کنند و فعالیتشان مفید و مستمر به ثمر واقع می شود بهتر است در زیر عنوان کاربریشان کلمه مورد تایید مدریت درج شده تا اعضایی که از این کاربران حرفه ای یا فعال مشاوره می گیرند خیالشان از بابت مشاوره راحت باشه و بدانند که شخص مذکور از طرف مدیریت انجمن تایید شده و مشکلی در مشاوره آنان وجود ندارد .

Sent from my Hol-U19 using Tapatalk

ARMIN
2015/09/01, 23:41
رئیس کاربران که درجا نمیزنند . کاربری که فعاله روز به روز داره تعداد پستش بیشتر میشه

اگر عنوان اول کاربر جدید هست که طبق پیشنهاد خودم تا 500 پست محدوده این عنوان هست ، عنوان بعدی یعنی کاربر انجمن سخت افزار باید از501 شروع بشه تا تا هر عدد دیگه ای مثلاً 6000 طبق پیشنهاد خودم

درسته درجا نمیزنه، اما بعد از 4 سال نمیتونم یک کاربر رو به کاربر جدید تبدیل کنم.

ARMIN
2015/09/01, 23:43

در مورد عنوان کاربری "کاربر جدید" ، فرض کنید کاربری در سال 2011 در سایت ثبت نام کرده و به دلایلی فعالیت نوشتاری پایینی در انجمن داشته. خوب اینکه این کاربر رو کاربر جدید قلمداد کنیم یک مقدار غیر منطقیه به نظرم.فکر میکنم بهتره که پارامتر مدت زمان عضویت در سایت رو هم به عنوان یک معیار عنوان دهی قلمداد کنیم. مثلا کاربرانی که عنوان Veteran دریافت کرده و هنوز کاربر جدید هستند به عنوان کاربر انجمن تغییر نام بدید.

مهدی جان،

متاسفانه سیستم انجمن بر اساس تعداد پست جلو میره و چرخ دنده ی عنوان کاربران هم به این سیستم متصله.

ARMIN
2015/09/01, 23:44
اینم یک حالت دیگه برای اینکه تمام طبقات پر بشه :

کاربر جدید : 0 تا 350
کاربرانجمن سخت افزار : از 351 تا 2500
کاربر فعال یا با سابقه: : از 2501 تا 7000
کاربر پیشکسوت : 7001 به بالا

این حالت بهینه تره
من کلاً مغزم آخر شب ها بهتر کار می کنه و ایده می ریزه بیرون ! :P:D

رضا جان، من ترجیح میدم اکثریت کاربران در کاسه ی "کاربر انجمن سخت افزار" قرار بگیرند، نه در کاسه ی کاربر جدید.

ARMIN
2015/09/01, 23:45
سلام دوستان کلمه ی کاربر جدید زیاد جالب نیست و به جای ان از کاربر تازه کار استفاده بشه فکر کنم بهتر باشه
1-کاربر تازه کار 0تا200
2-کاربر فعال200تا2000
اینجوری ب نظرم جالب اومد و ی نظر دیگه این ک مثل درجه های نظامی ب حالت فقط ستاره بالای اسم فرد گذاشته بشه تا ب میزان زیاد شدن پست ها اون ها هم پر بشه
(ب حالت 5 تا ستاره بالا ی اسم فرد و وقتی فرد مثلا کاربر فعاله در اغاز ستاره نداره ولی تا وقتی ب مرز 2000 پست میرسه کم کم ستاره ها ایجاد بشن من این را تو ی انجمن دیگه دیده بودم و ب نظرم جالب اومد شاید یکم خنده داره باشه ولی گفتم ک نظرم را بگم:>
باتشکر

با پیشنهاد کاربر تازه کار موافقم.

اون ستاره رو مطمئن نیستم به راحتی عملی باشه.

Reza Eshraghi
2015/09/01, 23:46
1-کاربر تازه کار 0تا200
2-کاربر فعال200تا2000
باتشکر

حالت های جانبی مثل ستاره نیاز به نصب ماژول های اضافی روی فروم دارند با توجه به اینکه فروم سخت افزار از نسخه اورجینال VB استفاده کرده و نال شده نیست ( چیزی شبیه به ک*ر*ک ) این کار منتفیه !

ARMIN
2015/09/01, 23:47
سلام به همه عزیزان.
اولا از آرمین جان بابت ایجاد این تاپیک و اهمیت دادن به نظرات کاربران تشکر می کنم.
به نظر من تشکر کردن های زیر هر پست یه جورایی بلا استفاده هستش و در امتیاز یا عنوان کاربری اعضای تاثیری ندارد. فکر کنم علاوه بر تعداد پست کاربران باید میزان تشکر کردن هم در امتیاز و عنوان کاربری اعضای انجمن نقش داشته باشد .
در آخر به نظرم کاستوم سازی + سیستم امتیاز دهی فعلی توسط ادمین که شما باشی بهترین کار ممکن است برای مثال اگر آقای ایکس براساس سیستم امتیاز دهی فعلی دارای عنوان کاربر حرفه ای است و بیشتر در بخش مشاوره و راهنمایی فعالیت دارد عنوان کاربری آن به ` کاربر حرفه ای بخش مشاوره ` تغییر پیدا کند. یا کاربر دیگری که در بخش موبایل بیشتر فعال تر است عنوان کاربریش به کاربر فعال یا کاربر حرفه ای بخش موبایل تغییر پیدا کند.
من یه نظر دیگر هم دارم ٬ بهتره که کاربرانی که در بخش مشاوره فعالیت می کنند و فعالیتشان مفید و مستمر به ثمر واقع می شود بهتر است در زیر عنوان کاربریشان کلمه مورد تایید مدریت درج شده تا اعضایی که از این کاربران حرفه ای یا فعال مشاوره می گیرند خیالشان از بابت مشاوره راحت باشه و بدانند که شخص مذکور از طرف مدیریت انجمن تایید شده و مشکلی در مشاوره آنان وجود ندارد .

دریافت تشکر در پست ها دارای امتیازه که در امتیاز بندی کاربران موثره، اما نحوه ی ارتقای عنوان کاربری به سیستم امتیازدهی متصل نیست و به تعداد پست کاربران بستگی داره.

منم سیستم امتیاز دهی شبیه لیون رو بیشتر می پسندم اما فعلا" این سیستم رو داریم و فروم VB هست، نه IPB.

در مورد تایید کاربران، این امکان وجود ندارد، صرفا" مشاوره ی مدیران مورد تایید انجمن است.

invoker
2015/09/02, 00:02
سلا خدمت اقا ارمین عزیز

بنده از یک دیده دیگه به این موضوع نگاه میکنم و مشکل اساسی خیلی از عزیزان هم خواهد بود !

اینکه هر فردی در زمینه ای که تجربه یا درش فعالیت دارد عنوان کاربری بگیره ! فرضا" منی که در زمینه سخت افزار و مشاوره فعالیت دارم عنوان کاربری بنده به مشاور / تکنسین / متخصص / و ... تغییر پیدا کنه !

و یه دیده منفی از نظره بنده اینه که از یه لحاظ هیچ ارزشی نداره این عنوان ! یا اینکه اصلا این عنوان کاربری به چه معناس ؟

اینکه کاربر مشخص بشه فعال چه بخشی هست ؟

یا اینکه مشخص بشه تجربش در چه زمینه ای هست ؟

ولی چنین نیست وقتی که خوده کاربر نام فعال بخش گرافیک داره ولی در بخش مشاوره فعالیت داره ؟ دقیقا نمیدونم این به چه معناست ولی یه مشکل واقعا اساسی یا دخالت خواهد بود که موجب به خیلی چیزا میشه !

امیدوارم اگه واقعا قرار از لحاظ دانش و تجربه باشه برای عنوان کاربری این چیزا در اولویت اول قرار بگیره ! با اینکه هر فردی خودش باید رعایت کنه ...

و یه نکته دیگه اینکه :

بنده در خوده وبسایت در حال فعالیت هستم در بخش مشاوره و تا بحال خدا میدونه چقد سیستم پیشنهاد دادم ولی به نوعی با دخالت و ... اصلا نتونستم در فروم فعالیت داشته باشم و حال با اینکه مشاوره وبسایت هستم ولی در فروم چی ؟ این منطقی نخواهد بود ...

امیدوارم توضیحاتم مفید باشه

Asus.Fonepad
2015/09/02, 00:05
سلام خدمت مدیریت محترم فروم و دیگر اعضا

میشه به جای عنوان سطح بندی کرد؟؟؟؟این طوری شبه ای هم پیش نمیاد به عنوان کاربر ویژه یا کاربر حرفه ای

مثلا کاربر 0-200 کاربر سطح d

1000-200 کاربر سطح c

1000-5000 کاربر b

10000-5000 کاربر a

Reza Eshraghi
2015/09/02, 00:06
سلام به همه عزیزان.

دریافت تشکر در پست ها دارای امتیازه که در امتیاز بندی کاربران موثره، اما نحوه ی ارتقای عنوان کاربری به سیستم امتیازدهی متصل نیست و به تعداد پست کاربران بستگی داره.

منم سیستم امتیاز دهی شبیه لیون رو بیشتر می پسندم اما فعلا" این سیستم رو داریم و فروم VB هست، نه IPB.

در مورد تایید کاربران، این امکان وجود ندارد، صرفا" مشاوره ی مدیران مورد تایید انجمن است.

سیستم های Like/Dislike و سایر سیستم های امتیاز دهی به جز تشکر که سیستم دیفالت VB هست از طریق نصب ماژول های جانبی روی VB قابل تبدیل است

درسته درجا نمیزنه، اما بعد از 4 سال نمیتونم یک کاربر رو به کاربر جدید تبدیل کنم.
من کی گفتم بعد از 4سال کسی تازه میشه کاربر جدید ؟!!!! بحث 4سال برای افزایش سقف تعداد پست کاربران و رسیدن به درجات بالا بود!!
500 پست و 350 پست رو من برای گروه کاربر جدید درنظر گرفتم کسی دائم فعال باشه زیر 2 ماه بهش میرسه عزیز من .
با دقت بیشتری پست ها رو بخونید رئیس جان :-w
عرض کردم ما قرار نیست دوباره سر جای اولمون برگردیم و دوباره روی عناوین دیفالت تکیه کنیم باید کاربران هر چند مدت یک بار فعالیتشون آنالیزبشه و عنوان کاستوم بگیرند این کار باعث رقابت برای فعالیت مفید خواهد شد اگر کاربری هم عنوان کاستوم گرفت و فعالیتش بعد از گرفتن عنوان به هر دلیل رضایت بخش نبود ازش پس گرفته بشه چیزی مشابه رد و بدل شدن دستاوردها و جایزه ها در مرکز امتیاز

Reza Eshraghi
2015/09/02, 00:21
سلا خدمت اقا ارمین عزیز

بنده از یک دیده دیگه به این موضوع نگاه میکنم و مشکل اساسی خیلی از عزیزان هم خواهد بود !

اینکه هر فردی در زمینه ای که تجربه یا درش فعالیت دارد عنوان کاربری بگیره ! فرضا" منی که در زمینه سخت افزار و مشاوره فعالیت دارم عنوان کاربری بنده به مشاور / تکنسین / متخصص / و ... تغییر پیدا کنه !
یاسین جان چنین عناوینی قبلاً یک بار داده شده و عواقبش هم دیدیم و یک اشتباه دوبار تکرار نمیشه !

و یه دیده منفی از نظره بنده اینه که از یه لحاظ هیچ ارزشی نداره این عنوان ! یا اینکه اصلا این عنوان کاربری به چه معناس ؟
نوع نگرش هر کاربر در مورد عناوین فرق داره اگر برای شما ارزش نداره پس چرا میگید عنوانتون بشه تکنسین و امثالهم ؟! این تناقض در یک جمله رو با خودتون برطرف کنید لطفاً

اینکه کاربر مشخص بشه فعال چه بخشی هست ؟

یا اینکه مشخص بشه تجربش در چه زمینه ای هست ؟
اگر کاربری حوزه تخصصیش ثابت باشه و از این شاخه به اون شاخه جهش نکنه عنوان کاربری در حوزه خودش می گیره همون طور که در مورد مدیران همینطوری هست . مدیر مثلاً بخش موبایل در سایر بخش های غیر تخصصی حکم همکار مدیر کل یا کاربر معمولی داره اعتبار پست هاش .

ولی چنین نیست وقتی که خوده کاربر نام فعال بخش گرافیک داره ولی در بخش مشاوره فعالیت داره ؟ دقیقا نمیدونم این به چه معناست ولی یه مشکل واقعا اساسی یا دخالت خواهد بود که موجب به خیلی چیزا میشه !

امیدوارم اگه واقعا قرار از لحاظ دانش و تجربه باشه برای عنوان کاربری این چیزا در اولویت اول قرار بگیره ! با اینکه هر فردی خودش باید رعایت کنه ...

یاسین جان گفتم حوزه تخصصی هر فرد باید مشخص باشه اما نمیشه کاربری رو به عنوان کاربری و بخش اصلی که توش فعالیت داره غل و زنجیر کرد که اگر ازبخش خودت بیرون اومدی دخالت کردی و تنبیه میشی .
حوزه های غیر تخصصی هر فرد چه کاربر چه مدیر اعتبار پستش هم پایینتره ومثال زدم

و یه نکته دیگه اینکه :

بنده در خوده وبسایت در حال فعالیت هستم در بخش مشاوره و تا بحال خدا میدونه چقد سیستم پیشنهاد دادم ولی به نوعی با دخالت و ... اصلا نتونستم در فروم فعالیت داشته باشم و حال با اینکه مشاوره وبسایت هستم ولی در فروم چی ؟ این منطقی نخواهد بود ...

این چه ربطی به انجمن و در اصل موضوع این تاپیک داره یاسین جان ؟ بیان کارت دعوت برای شما صادر کنند و التماستون کنند که توی فروم هم فعالیت کنید ؟!
نه عزیز جان از این خبرها نیست
توی فروم باشید و فعالیت مفید کنید کسی شما رو منع نکرده تا زمانی که کار غیراصولی و خلاف قوانین کلی انجمن انجام ندید
ضمن اینکه جناب پناهی شما رو به عنوان مسئول بخش مشاوره سایت تعیین کردند پس حوزه اصلی شما توی وب سایت هست
فقط لطف کنید موقع فعالیت در انجمن اصول نگارش فارسی و همچنین جایگاه خودتون رو رعایت کنید !

همیشه وقتی تاپیک نظرخواهی عمومی میزنند عنوانش رو دقیق بخونید پست اولش رو بخونید که چه نظری ازشما خواسته شده و در خصوص همون مبحث صحبت کنید
کل این پست شما هیچ ارتباطی به هدف این تاپیک نداشت
دیدتون در راستای هدف تاپیک باشه نه تخیلات و نظر شخصی خودتون !

invoker
2015/09/02, 01:36
الحمدالله یبار نشوده تو چیزای که استارترش خودتون نیستن یا اصلا خودتون هم جایگاه خودتون نمیدونین کجاست دخالت نکنین ! چجور شما میتونین در هر زمینه ای در هر تاپیکی در هر بحثی در هر چیزی دخالت کنین و نظریه دالتونی بدین ! اونم با چه کلماتی ؟ تا خرخره تحقیر امیزه !

والله غلط املای 100 شرف داره تا اینکه هر چی از دهنتون در می یاد رو میریزین رو یه فردی / شرم اوره اختلاف سنی بنده با شما دسته کم 10 سال هست ! ولی یبار نشوده بی احترامی کنم ! مگه مظلوم گیر اوردی که با هر لحنی که دلت میخواد میحرفی ؟ مگه قانون اینجا قانونه جنگله ؟

بخاطره همین بد لحنی شما بنده واسه همیشه فعالیت نخواهم کرد در انجمن !

باشد که یه روزی به خودتون بیاین ! امیدوارم اگه به اون بلوغ شعور و شخصیت نرسیدین به زودی برسین

aryaiee
2015/09/02, 07:40
الحمدالله یبار نشوده تو چیزای که استارترش خودتون نیستن یا اصلا خودتون هم جایگاه خودتون نمیدونین کجاست دخالت نکنین ! چجور شما میتونین در هر زمینه ای در هر تاپیکی در هر بحثی در هر چیزی دخالت کنین و نظریه دالتونی بدین ! اونم با چه کلماتی ؟ تا خرخره تحقیر امیزه !

والله غلط املای 100 شرف داره تا اینکه هر چی از دهنتون در می یاد رو میریزین رو یه فردی / شرم اوره اختلاف سنی بنده با شما دسته کم 10 سال هست ! ولی یبار نشوده بی احترامی کنم ! مگه مظلوم گیر اوردی که با هر لحنی که دلت میخواد میحرفی ؟ مگه قانون اینجا قانونه جنگله ؟

باشد که یه روزی به خودتون بیاین ! امیدوارم اگه به اون بلوغ شعور و شخصیت نرسیدین به زودی برسین

یاسین جان خوب شد مسلح نیستی!
--------------------------------------------
دوستان لطفا از مباحث متفرقه دوری کنید و روند تاپیک رو مختل نکنید.یاسین جان عزیزم همه میدونیم که شما هم در وب سایت و هم در انجمن زحمت میکشید.کارهای شما قابل احترام است.هر زمان که تاپیک و یا سوالی دیدید که درون فروم مطرح شده و در آن تخصص دارید،میتونید مثل بقیه دوستان آزادانه نظرتون رو بفرمائید.پس لطفا همه دوستان مراقب شان انجمن و از اون مهمتر خودتون باشید.لطفا دوستانه صحبت کنید.میخواهیم با کمک نظرات شما به یک جمع بندی برسیم.لطفا فقط نظرات خودتون رو در اون بخش مطرح کنید.
از تذکر دادن به همدیگر هم بپرهیزید لطفا.

ARMIN
2015/09/02, 10:22
سلا خدمت اقا ارمین عزیز

ياسين جان،

تقريبا" يك سال و نيمى هست كه به اين شيوه عناوين كاربران تغيير پيدا ميكنه، بر اساس فعاليتشون در زمينه ى خاص در انجمن بهشون عنوان داديم. برخى كاربران با اين تغيير تشويق شدند كه فعاليت بيشترى كنند، و برخى از كاربران كوچكترين فعاليتى در زمينه اى كه تخصص داشتند نكردند. من حيث المجموع همين امروز هم من و ديگر مديران اجرايى انجمن همچنان اگر ببينيم كاربرى‌ در بخش خاصى فعاليت برجسته اى داره، حتما" عنوان مناسب هم بهش ميديم.

منتها بحث من در اين تاپيك بيشتر متوجه عناوين ديفالت انجمنه كه به كاربران اختصاص پيدا ميكنه.

و یه نکته دیگه اینکه :

راستش داستان سايت با انجمن متفاوته، ببين به نظرم ارائه پيشنهادات صحيح در سايت اهميت داره، اما از همه چيز مهمتر سرعت پاسخگويى كه مهمه، كاربرى كه كامنت ميده، سريع دنبال پاسخه، در سايت كميّت اهميت بيشترى داره، ولى در انجمن - درسته سرعت هم مهمه - اما پيشنهادات حرفه اى، و كيفى اهميت بيشترى داره. اصولا" Base انجمن مشاوره است، گفتگو است، در سايت به دنبال گفتگو نميشه رفت، سرعت پاسخگويى اهميت داره.

من خودم اون مشاوره اى كه توى انجمن ميتونم بدم تخصصى تر و كيفيتش بهتر و بالاتر از پيشنهاديه كه توى سايت ميتونم بدم. بحث زدن از كار نيست، بحث اينه كه اينجا توى انجمن ميتونم از طرف سوال بپرسم، كمى اطلاعات بگيرم، سيستم دقيقترى بهش پيشنهاد بدم، وقت بيشترى هم براى تحقيق دارم، اما توى سايت اين فرصت گفتگو و يا عملكرد سر فرصت وجود نداره.

بنابراين ميخوام بگم سطح پيشنهادات توى انجمن بسيار بالاتر از وب سايته و اينها قابل قياس نيستند. ما خيلى دوست داريم كاربران وارد انجمن بشن براى مشاوره سيستم اما اغلب كاربران دوست دارن توي سايت سوال بپرسن، يا خيلى ديگه به خودشون زحمت بدن، ايميل ميفرستن. انجمن خيلى‌كم ميان، يا بلد نيستن، يا حوصله ندارن، يا وقتش رو ندارند. در نتيجه سرعت پاسخگويى در سايت بايد بالا باشه. اينجاست كه عملكرد شما در وب سايت مثبت ارزيابى ميشه اما اگر همون عملكرد در انجمن پياده بشه، ممكنه موفقيت آميز نباشه. بحث شخص شما نيست، اين يك واقعيته، مثال هم عرض كردم، مشاوره ى خودم در انجمن بهتر از مشاوره ام توى وب سايته.

ARMIN
2015/09/02, 10:34
یاسین جان چنین عناوینی قبلاً یک بار داده شده و عواقبش هم دیدیم و یک اشتباه دوبار تکرار نمیشه !

رضا جان، عواقبش چى بوده؟ و چه زمانى اين عملكرد اشتباه ارزيابى شده؟ مقايس سنجش اشتباه بودن اعطاى عناوين به كاربران بر چه اساسيه؟

این چه ربطی به انجمن و در اصل موضوع این تاپیک داره یاسین جان ؟ بیان کارت دعوت برای شما صادر کنند و التماستون کنند که توی فروم هم فعالیت کنید ؟!
نه عزیز جان از این خبرها نیست
توی فروم باشید و فعالیت مفید کنید کسی شما رو منع نکرده تا زمانی که کار غیراصولیو خلاف قوانین کلی انجمن انجام ندید
ضمن اینکه جناب پناهی شما رو به عنوان مسئول بخش مشاوره سایت تعیین کردند پس حوزه اصلی شما توی وب سایت هست
فقط لطف کنید موقع فعالیت در انجمن اصول نگارش فارسی و همچنین جایگاه خودتون رو رعایت کنید !

همیشه وقتی تاپیک نظرخواهی عمومی میزنند عنوانش رو دقیق بخونید پست اولش رو بخونید که چه نظری ازشما خواسته شده و در خصوص همون مبحث صحبت کنید
کل این پست شما هیچ ارتباطی به هدف این تاپیک نداشت
دیدتون در راستای هدف تاپیک باشه نه تخیلات و نظر شخصی خودتون !

رضا جان،

اين بخش پاسخ شما به ياسين ميتونه مصداق قانون 30 انجمن باشه:

قانون شماره 30) اهانت، حمله شخصی، تخطئه شخصیت، قضاوت شخصی و سرکوفت زدن به دیگر کاربران در مشاوره ها و پست ها ممنوع است و پست های حاوی چنین مطالبی، از هر کاربری که باشد وییرایش و کاربر خاطی تذکر دریافت خواهد کرد. هیچ کاربری حق ندارد به شخصیت دیگر کاربران توهین کند و یا آن را بی ارزش قلمداد کند. در صورت مشاهده چنین رفتاری، ابتدا به کاربر خاطی تذکر و اخطار و سپس دسترسی وی محدود خواهد شد. کاربران توجه داشته باشند، دادن "تذکر موارد قانونی به کاربران"، و "نظم بخشی به انجمن"، و در صورت نیاز "برخورد با کاربر متخلف" صرفا" فقط و فقط برعهده مدیران رسمی انجمن (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) و در حیطه ی وظایف آنها است. هر کاربری - به غیر از مدیران رسمی انجمن (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) - اقدام به دادن تذکر موارد قانونی کند، مدیران انجمن حتما" بشدت با وی برخورد خواهند کرد.

ياسين جان،

مسئول برخورد با تخلفات كاربران مديران انجمن هستند. نه شما.

شما مي بايستى پست هايى كه از نظرت مشكل دارند رو گزارش كنيد، نه اينكه راسا خودتون به درگيرى با كاربران بپردازيد، از اين جهت اگر در صحن علنى بار ديگر درگيرى لفطى داشته باشيد حتما" تذكر دريافت مي كنيد.

غلط املايى هم كم مشكلى نيست، وفق قانون 31 انجمن مي بايست پست هاى خود را از نظر املايى حتما" بررسى و سپس ارسال نماييد.

لطفا" توجه كن.

مرسى.

ARMIN
2015/09/02, 10:49
سلام خدمت مدیریت محترم فروم و دیگر اعضا

میشه به جای عنوان سطح بندی کرد؟؟؟؟این طوری شبه ای هم پیش نمیاد به عنوان کاربر ویژه یا کاربر حرفه ای

مثلا کاربر 0-200 کاربر سطح d

1000-200 کاربر سطح c

1000-5000 کاربر b

10000-5000 کاربر a

آرش جان،

اينم پيشنهاد خوبيه، تاحالا از اين منظر بهش فكر نكرده بودم. حتما" روش فكر ميكنم. :-?

old gamer
2015/09/02, 15:46
از سیستمی که رضا عقاب گفت خوشم اومد به نظرم بهتر از بقیه هست، فقط اگر کسی تخصص یا مسولیت خاصی داشت عنوانش با صلاحدید مدیرکل عوض بشه.
به جای کاربر جدید هم عنوان کاربر تازه کار استفاده بشه به همون دلیل که ممکنه کسی بیاد بعد 1 سال 30 تا پست بیشتر نداشته باشه ولی جدید هم نیست.
عنوان من هم به بادیگارد تغییر پیدا کنه. جدیدا از این عنوان خوشم میاد. اون نشد بنویسید کاربر خسته :D

درضمن چند نفر که وقت و حوصله دارن انتخاب بشن به عنوان ناظم انجمن که فقط به تاپیک ها و پست ها سرکشی کنن و نظم و امنیت رو برقرار کنن. مثل رضا عقاب
مدیر کل هم که مشخصه. مشاوران هم انتخاب بشن. مثلا مشاور بخش موبایل و تبلت یا مشاور بخش سخت افزار، که فقط کارشون مشاوره باشه
چطوره؟؟

mustang GT
2015/09/02, 16:41
سلام
به نظر من همون ترتیبی که اقا ارمین گفتن خوبه ولی با تعداد پست کمتر
- از تعداد 0 تا 100 پست: عنوان "کاربر جدید"
- از تعداد 100 تا 3000 پست کلیه عناوین حذف و عنوان همه ی کاربران به "کاربر انجمن سخت افزار" تغییر پیدا کنه.
- از تعداد 3000 تا 7000 پست عنوان "کاربر با سابقه" یا "کاربر قدیمی"
- از تعداد 7000 پست به بالا عنوان: "پیر انجمن" یا "کاربر پیشکسوت"

Asus.Fonepad
2015/09/02, 17:07
با کاربر انجمن سخت افزار مشکل دارم به نظرم یه جوریه تمام ما کاربر انجمن سخت افزار هستیم این که تو عنوان این درج شه یه جورایی بی مزه است

یه عنوان بهتر جایگزین بشه مثل کاربر جویای نام یا کاربر با پشتکار یا ...

ARMIN
2015/09/02, 17:48
درضمن چند نفر که وقت و حوصله دارن انتخاب بشن به عنوان ناظم انجمن که فقط به تاپیک ها و پست ها سرکشی کنن و نظم و امنیت رو برقرار کنن. مثل رضا عقاب مدیر کل هم که مشخصه. مشاوران هم انتخاب بشن. مثلا مشاور بخش موبایل و تبلت یا مشاور بخش سخت افزار، که فقط کارشون مشاوره باشه چطوره؟؟

امین جان،

"همکار انجمن" نقش "ناظر انجمن" رو هم ایفا میکنه عزیز.

در مورد انتخاب مشاور، همانطور که به محمد علی گفتم، امکانش نیست از میان کاربران مشاور انتخاب کنیم. خودت میدونی کاربری که مشاوره اش مورد تایید باشه خوب عضو مدیران انجمن میشه. دوباره بخوایم مشاوره کاربر دیگری روتایید کنیم، عملا" دچار موازی کاری میشیم. مدیر هر انجمن مسئول اصلی مشاوره ی انجمنشه، و نمیشه شخص دیگه رو همزمان به عنوان مشاور در همون انجمن منصوب کرد. اما میتوان عنوان خاصی به کاربران فعال داد که مشاوره گیرنده اعتبار مشاوره اش رو بتونه باهاش بسنجه.

old gamer
2015/09/03, 01:56
امین جان،

"همکار انجمن" نقش "ناظر انجمن" رو هم ایفا میکنه عزیز.

در مورد انتخاب مشاور، همانطور که به محمد علی گفتم، امکانش نیست از میان کاربران مشاور انتخاب کنیم. خودت میدونی کاربری که مشاوره اش مورد تایید باشه خوب عضو مدیران انجمن میشه. دوباره بخوایم مشاوره کاربر دیگری روتایید کنیم، عملا" دچار موازی کاری میشیم. مدیر هر انجمن مسئول اصلی مشاوره ی انجمنشه، و نمیشه شخص دیگه رو همزمان به عنوان مشاور در همون انجمن منصوب کرد. اما میتوان عنوان خاصی به کاربران فعال داد که مشاوره گیرنده اعتبار مشاوره اش رو بتونه باهاش بسنجه.

شما تو عنوان نوشتید تغییر عناوین کاربری خب منم نظرمو راجع به تغییر گفتم . اگر نیاز به تغییر نباشه که خب پس دستش نزنید چون این یه تغییر ساده ی خودمونیه و فکر نمیکنم تحولی تو کارکرد مجموعه ایجاد کنه مگر با عناوین وظایف هم تغییر کنه

M.Ahmadi
2015/09/03, 08:30
تو پست قبلیم هم مثال زدم از عناوین کاستوم استفاده داشتیم بهترین روش هم همین هست مثلا سامان جان اون اوایل کاربر فعال بخش مشاوره سیستم بود چون دائما سیستم پیشنهاد میداد وبعد عناوین دیگه مثل حرفه ای رو گرفته یه سری کاربران هم قبل از رسیدن به تعداد پست تایین شده عنوانش رو گرفتن وبعد از دست دادن نمیدونم چرا یه سری هم مثل بهزاد ومهدی با پست های بسیار کم کاربر حرفه ای شدن.

iSteve
2015/09/03, 09:33
تو پست قبلیم هم مثال زدم از عناوین کاستوم استفاده داشتیم بهترین روش هم همین هست مثلا سامان جان اون اوایل کاربر فعال بخش مشاوره سیستم بود چون دائما سیستم پیشنهاد میداد وبعد عناوین دیگه مثل حرفه ای رو گرفته یه سری کاربران هم قبل از رسیدن به تعداد پست تایین شده عنوانش رو گرفتن وبعد از دست دادن نمیدونم چرا یه سری هم مثل بهزاد ومهدی با پست های بسیار کم کاربر حرفه ای شدن.
منظورتون از "بهزاد" اگه کاربر Delta Force یا همون ******** سابق هست، باید بگم ایشون یکی از باسوادترین کاربران اینترنتی در زمینه ی کامپیوتر هستن و اگه بخوام چندتا از عالم ترین دوستانم رو اسم ببریم قطعا بهزاد جزو اولین نفراتیه که اسم خواهم برد، من همیشه وقتی برای یادگیری دلم تنگ میشه و میخوام یه چیز جدید یاد بگیرم پست های آقا بهزاد و تعدادی از دوستان دیگه امو میخونم.
به نظر شما ایشون نباید این عنوان رو بگیره؟ از نظر شما ملاک حرفه ای بودن روی تعداد پست های ارسالیه؟ احتمالا آقا آرمین خودشون اقدام به دادن عنوان برای این عزیزان کردن.

من همیشه گفتم عنوان و امتیاز و... هیچ معنایی نداره و هیچ چیزی رو اثبات نمیکنه، هر کی که منطقی باشه میتونه حرف حق و درست رو متوجه بشه و مشاوره ی درست رو از اشتباه تشخیص بده. اگه دوستان یادشون باشه از همون ابتدا از مدیران میخواستم کلا بخش امتیاز رو حذف کنن و به عده ی کمی که واقعا لیاقتشو دارن عنوان کاربری اعطا بشه و طوری نباشه که خودکار بر اساس تعداد پست ها یه عنوانی داده بشه. البته اینهایی که گفتم پیشنهاد هم هست آرمین جان.
@};-

ARMIN
2015/09/03, 10:55

برخى از كاربران رو به پيشنهاد مديران و يا با نظر خودم زودتر از موعد عنوان كاربر حرفه اى بهشون دادم تا تشويق بشوند. اين موضوع تغييرات عناوين قبل" در تاپيكى به صورت علنى عنوان ميشد كه اون تاپيك در دوران قبل از بين رفت، اما در آينده مجدد ايجاد خواهد شد.

ARMIN
2015/09/03, 10:59
البته اینهایی که گفتم پیشنهاد هم هست آرمین جان.
@};-

شما اوركلاكر ها كه خيالتون راحته، گروه كاربرى دارين :120:

آره منم ميخوام اعطاى عنوان حرفه اى و ارشد رو از روى تعداد پست ها حذف كنم.

iSteve
2015/09/03, 16:17

:))
از دست شما!
اتفاقا خودتون یادتونه به محض اینکه عنوان گرفتم با این موضوع مخالف بودم و امتیازاتمو اهدا میکردم به بچه ها و میگفتم منم نباید عنوان یا امتیاز داشته باشم تا اگه یه روزی مشاوره ی اشتباهی به کسی دادم اون نفر، از روی عنوان و امتیازم به من اعتماد نکنه.
الانم میگم از نظرم من نباید عنوان داشته باشم چون در اون حد نیستم که اشتباهاتم در حد صفر باشه یا خیلی به ندرت اشتباه کنم. دوستان دیگه ای هستن که لیاقتشو دارن و در کنار اونها من خجالت میکشم عنوانم با اونها یکسان باشه! مثلا من عنوانم "اورکلاکر" باشه و شخصیتی مثل مرتضی(morteza.p) هم عنوانشون "اورکلاکر" باشه.

درکل منظورم این بود به هر کسی که دانشش در یک زمینه ی خاص بسیار بالاست عنوان مخصوص به خودش تعلق بگیره حالا این عناوین حتما نباید از بین چندتا عناوین از پیش تعیین شده انتخاب بشه، خیلی از جاها هستن که مدیرش هرچی که به ذهنش میرسه که معرف اون کاربره رو برای عنوانش مینویسه و توی همچین فرومی خیلی کم پیش میاد عنوان دو کاربر باهم یکی باشه.
@};-

SAMAN
2015/09/03, 22:57

ارمین حان !

تو این انجمن یادم میاد برای هر پست باید منطق میداشتی و با دوستانی که وقت ازاد زیادی داشتن و انجمن رو حق خودشون میدونستن بحث میکردی !

به نظرم کار درستی نیست .......

یادم میاد زمانی که پیشنهاد سیستم میدام به علت پیشنهاد 16 گیگ رم بار ها پست هام پاک شد .....

به کرار برای 4 کاناله پیشنهاد دادن تو سوکت 1150 پست هام پاک شدن !

ARMIN
2015/09/03, 23:17
ارمین حان !

تو این انجمن یادم میاد برای هر پست باید منطق میداشتی و با دوستانی که وقت ازاد زیادی داشتن و انجمن رو حق خودشون میدونستن بحث میکردی !

به نظرم کار درستی نیست .......

یادم میاد زمانی که پیشنهاد سیستم میدام به علت پیشنهاد 16 گیگ رم بار ها پست هام پاک شد .....

به کرار برای 4 کاناله پیشنهاد دادن تو سوکت 1150 پست هام پاک شدن !

سامات جان

به نظرت شما الان همون سامانی هستی که 2 سال پیش برای خرید پد موس هم مشاوره میگرفت؟

شما الان خودت رو با قبلن ها مقایسه نکن، سامانی که الان پست میده، خیلی پخته تر، آگاهتر و و بهتر از سامانیه که قدیم ها توی انجمن فعال بود. اگر مثل همون قدیمها الان پست میدادی ما بازهم پاک میکردیم.

پست های تک جمله ای و تک حرفی شما تعدادش خیلی بیشتر از پستهاییه که در مشاوره پاک شده. من آمار ارسالهای شما رو دارم.

سامانی که الان روبه روی منه، اون سامان گذشته نیست. کما اینکه من هم همون کاربر 2 سال پیش نیستم که نمیتونست یه خمیر سیلیکن روی CPU پخش کنه، من حتی بلد نبودم سرو ته فن کدوم وریه.

ما همه بزرگ میشیم، پخته تر میشیم، از همدیگه یاد میگیرم، آگاهی کسب میکنیم. بنابراین اینگونه نیست که با تغییر عنوان بخواد حقی از شما ضایع بشه یا دانش و توانایی شما زیر سوال بره.

اگر در مشاوره شرکت کنی، و حرفه ای پیشنهاد ارائه بدی، عنوان مناسب هم میگیری، فارق از اینکه چه تعداد پست داشته باشی.

اینطوری به نظرم عادلانه تره، هرچند بهت حق میدم دلخور بشی، چون برای اینکه تعداد پستهات به این عدد فعلی برسه کلی زحمت کشیدی، ولی خوب، این تاپیک رو ایجاد کردم، که حرفهای شما دوستان عزیزم رو هم بشنوم و بعد تصمیم بگیرم.

AH64-E
2015/09/03, 23:45
iSteve با سپاس فراوان از دوست خوبم من شرمنده کردی عزیز.

===============

sma گرامی ، ببینید اگه منظورتون بنده هستم برای گرفتن اعتبار یا جایگاهی ، امتیازی اصلا یک درصد درباره بنده این گونه فکر نکنید من از سال 80 در وب سایت معروف و محبوب Bazidot که حزء اولین وب سایتهای تخصصی بازی و سخت افزار کامپیوتر بود در این وب سایت هر نوع مباحثی از بازی تا سخت افزار و شبکه صورت می گرفت تا بعد از ان وب سایتهای دیگر که جزء اولین وب سایتهای تخصصی سخت افزار و It فعالیت داشتم تا الان که در خدمت عزیزان هستم وب سایت شیرین سخت افزار مگ و حتی Hotoverclock و یا OCH در این دو سایت بیشترین فعالیتها رو داشتم به عنوان یک شاگرد، پستهام شامل : مشاوره - نظر - پیش نمایش - Review و .... در کنار بحث های نرم افزاری و شبکه هم شامل می شد چندین سال با نیت پاک و بدونه چشم داشتی حتی عنوان کاربر فعال به بنده بدن و اعتراضی داشته باشم فعالیت کردم دوستان جدیدتر از من عضو می شدن فعالیت می کردن بعد از چند وقت عنوانی در خور فعالیتشون دریافت می کردند .

دوستان قدیمی بنده را بخوبی می شناسند نباید بگم حالا میگم تو تمامی انجمن هایی که فعالیت داشتم عنوان مدیریت بخش پردازنده ها به من می دادند ولی من قبول نمی کردم چون احساس می کنم و کاربر عادی بودن رابطه راحتی با سایر دوستان دارم یا مدیر یا همکاری باشم بعضی از دوستان احساس می کنم معذب بودن در ایجاد ارتباط برقرار کردن و رابط دوستی .

ببنید این دوستی ها هستند باقی میمونه می تونستم مثل خیلی از افراد هر خبری که میزارم و مقاله ای درج می کنم پول بگیرم چه بسا تو سایتها قبلی که بنده حضور داشتم بعضی از دوستان با مبلغی دریافت می کردند اقدام به پست زدن می کردن و توقعه داشتن که عنوان بالاتر از فعالیتشون دریافت کنند تا اتفاقی می افتاد همگی قایم می شدند ولی بنده تمامی پستام و موضوعاتی در هر زمینه ای ایجاد می کردم به عشق بچه های وب سایت بودش و خود سایت

دوست عزیز به این چیزها (عناوین) توجه نکن مهم اخلاق هستش که می مونه در ذهن دوستان تا سالیان سال

ARMIN
2015/09/04, 00:08
بهزاد جان

در کل این حق رو به هر کاربری بدید که ممکنه با شما آشنایی نداشته باشند. از این جهت کاربران حق دارند سوال بپرسن چرا فلان اتفاق افتاده و به نظرم هیچ جای ناراحتی و دلخوری نیست. آقا محمد در پستشون "اظهار بی اطلاعی" کردند که چرا بدون تعداد پست عنوان کاربر حرفه ای به دوستان داده شده، خدای ناکرده ایشون که توانایی و یا آگاهی شما رو زیر سوال نبردند. بنابراین جای ناراحتی و یا دلخوری به نظرم وجود نداره. طبیعیه خیلی ها خیلی ها رو نشناسند و این موضوع مهم نیست چون پس از مدتی فعالیت قطعا" همه با هم آشنا میشیم و به توانایی های یکدیگر پی میبریم.

ضمن اینکه به هر کدام از کاربران اگر عنوانی داده شده، مسئولش منم و اگر لازم بدونم خودم هم پاسخ گو خواهم بود.

AH64-E
2015/09/04, 00:14
مدیر عزیز اقا ارمین، بنده نیتم این بود از صحبتهام نشون دادن توانایی هام نیستش ، بلکه می خواستم بهشون بگم که فعالیت ها بنده به خاطر دوستان و وب سایت هستش نه به خاطر عنوان و جایگاه همین

این گونه صحبتها اصلا بنده ناراحت نمی کنه،

ARMIN
2015/09/04, 00:21
مدیر عزیز اقا ارمین، بنده نیتم این بود از صحبتهام نشون دادن توانایی هام نیستش ، بلکه می خواستم بهشون بگم که فعالیت ها بنده به خاطر دوستان و وب سایت هستش نه به خاطر عنوان و جایگاه همین

این گونه صحبتها اصلا بنده ناراحت نمی کنه،

پس حله داداشم :)

البته به نظرم عنوان و جایگاه هم در جای خودش مهمه، اما مهمتر از هر چیز دوستی و صمیمیت بین ماست که بر پایه علاقه ی مشترک همه ی ما به کامپیوتر و سخت افزاره.

امیدوارم هر کجا هستی موفق باشی و ما هم از دانش شما استفاده کنیم. @};-

- دوستان از اصل موضوع تاپیک دور نشیم، نظراتتون رو بفرمایید تا جلو بره تاپیک.

M.Ahmadi
2015/09/04, 05:06
عزیزان انگار بد برداشت شد بنده بهزاد جان رو میشناسم تو فرم های دیگه هم دیدم با عنوان مثال همکار انجمن هدف از حرف من این نبود این که این عزیزان چرا زود تر ازموعد عنوان گرفتن این اساتید مثال زدم چون با عنومان کاستوم موافق بودم تو اولین پستم هم گفتم تا 500 پست که شخص خودش رو نشون بده عنوان کاربر جدید یا تازه کار بعد از اون به صورت کاستوم عناوین در نظر گرفته بشه.حالا بعضی از عزیزان رو خوب مدیریت از جای دیگه میشناسه به صلاح خودش زود تر از 500 هم میتونه عنوان بده چون عنوان داران در انجمن رو من بسیاریشون رو درانجمن های دیگه کامپیوتر دیدم وخوب مدیریت هم حتما دیدن وشناخت دارن که اون عنوان میدن.

ARMIN
2015/09/16, 21:10
با سلام و عرض ادب خدمت همراهان همیشگی فروم سخت افزار

پس از بحث و تبادل نظر با مدیران و کاربران انجمن (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.), تصمیم بر آن شد که تعداد عناوین کاربری از 8 به 3 عنوان کاهش پیدا کند.

عناوین کاربری پیش فرض جدید انجمن به شرح زیر است:

تعداد 0 تا 50 پست: عنوان کاربر جدید
تعداد 50 تا 2500 پست عنوان کاربر انجمن
تعداد 2500 پست به بعد عنوان کاربر فعال انجمن

لازم به ذکر است، اعطای عناوین دیگر به غیر از سه عنوان فوق الذکر، مشروط به تخصص و فعالیت کاربران عزیز، و همچنین نظر من و پیشنهاد مدیران انجمن است.

ختم تاپیک -