PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهمنایی هدفون ایرفون

fr_sdgh
2015/09/01, 00:52
میخواستم هدفون یا حالا ایرفون خریداری کنم؛ با قیمت های خیلی متفاوتی مواجه شدم؛ با اینکه به مشخصات توجه کردم بازم دستم نیومد !
آخه قیمت ها رو تا چهار میلیون هم دارم میبینم 8-|

سوال ها:
1- تفاوت هدفون و ایرفون (البته از نظر ظاهر رو میدونم :D over ear, on ear, in ear ...)
2- آیا نسبت به سبکی که گوش میدم متفاوته؟ ( سبک ** رو بیخیال شیم. من خیلی سبک ها رو نمیشناسم ولی انتظار باس اضافه رو ندارم)
3- اهم-ش باید چند باشه؟ 16 رو روی انواع قیمت ها دیدم ولی حالا نظر شما...
4- در مورد هرتز خیلی متفاوت بودن یکی از 5 شروع میشد یکی از 25 و در نهایت مثل اینکه هرچی سقف هرتز بیشتر باشه، گرونتر هست. لطفا توضیح بدید.

بعد از آشنایی با انواع ، - بودجه بنده درحال حاضر حول و حوش 200 هست. ( البته بسته به راهنمایی شما میتونم صبر کنم ).
- در وهله اول برای استفاده در موبابل سونی میخواستم، البته در خانه !
- درو صدا مهم نیست !
- صدای بیرون اولویت نداره ولی ...
- سبک ها میشه گفت راک، متال، جاز - انتظار شنیدن صدای درامز رو به بهترین شکل ممکن دارم !

fr_sdgh
2015/09/01, 00:53
ر-پ چرا ** شد؟

IMAN4K
2015/09/01, 08:54
دوست عزیز من تجربه خودم رو بهت میگم
به هیچ وجه دنبال دیتا شیت تو زمینه ایرفون و هدفون نباش و فقط تا جایی که ممکنه تست انجام بده و بعد خرید کن.
آمپدانس و محدوده فرکانس و آکوستیک پشت بسته و ... نمیتونه تجربه نهایی رو تضمین کنه.
نکته بعدی اینکه هزینه ساخت ایرفون های نئودیمیومی بالاست پس سعی کنید دور ایرفون های ارزون قیمت رو خط بکشید!
در مرحله بعد دنبال برند های معتبر باشید.مثلا beyerdynamic,sennheiser,audio technica,...
تو محدوده های قیمتی یک سری ایرفون ها هستند که فروش بالایی دارن و دلیلش هم کیفیت ساخت بالا و عملکرد خوب هست دنبال اون ها باشید.
در مورد تفاوت خیلی نمیتونم دقیق بگم ولی به خاطر محدودیت هایی که در بیرون بردن هدفون مثل وزن و ... وجود داره ایرفون ها این مشکل ها رو حل کردند.
بعد اینکه در هدفون ها چون در به کار بردن اندازه درایور محدودیت ایرفون وجود نداره بعضی از پارامتر ها میتونه افزایش پیدا کنه
در نهایت مدل پیشنهادی من به شما ایرفون : beyerdynamic mmx 41 ie (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
که یک بالانس بسیار خوبی بین باس و رزولوشن داره و مناسب اکثر سبک ها هست.
نکته آخر اینکه معمولا توصیه میشه ایرفون یا هدفونی خرید بشه که برای اکثر سبک ها مناسب باشه مگر حالت خاص و دی جی به عنوان مثال در ایرفون ریزر همرهد تفکیک صدا فدای بیس بالا شده
در آخر اینکه شما اگر هدفون خرید کنید و بعد ها نتونید به هر دلیلی اون رو بیرون ببرید افسوس میخورید که چرا ایرفون نخریدید!
خرید خوبی داشته باشد

aryaiee
2015/09/01, 11:24
استارتر گرامی،
اون سیستم فیلتراسیون خودکار انجمن هستش که برخی کلمه ها رو شیلتر میکنه.
بنده به شما ایرفون های موشی (moshi) رو پشنهاد میکنم.مدل های مثل dulcia و mythro.

fr_sdgh
2015/09/01, 17:08
ایرفون های نئودیمیومی ، چه نوعی هستند؟ من متوجه نشدم منظور شما از ارزان قیمت چه رنجی هست!

اینها رو دیدم

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
چرا هرتزش از 20 شروع میشه؟ توضیح ندادید این هرتز چه نقشی داره

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند._details_default
چون گوشی خودم سونی هست و کم و بیش از خود پلیر سونی استفاده میکنم گفتم شاید با اکولایزر خود پلیر بهتر بخونه. نظر شما چیه؟
و تفاوتش با این مدل چیه ؟ فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند._details_legacy_default

IMAN4K
2015/09/01, 18:07
نئودیمیوم (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) یک فلز کمیاب هست که در ساخت داینامیک درایور ها در ایرفون کاربرد داره و جایگزین درایورر های ferrite شده.شکل زیر یک درایو نئودیمیومی از کمپانی jbl رو نشون میده
43256
ببینید فرکانس در حقیقت میزان زیر یا بم بودن صدا رو مشخص میکنه و هر چقدر که این رنج گسترده تر باشه یعنی هدفون و یا ایرفون شما میتونه صدا های بم تر از 20 هرتز و یا زیر تر از 20k هرتز رو تولید کنه که خب در اکثر مواقع این صدا ها برای گوش انسان قابل شنیدن نیستن.استاندارد همون 20-20000 هرتز هست و اصلا تعیین کننده کیفیت صدای خروجی نیست.این مچ بودنی که شما ذکر کردید در مورد اکولایزر شاید کمتر از 10 درصد و یا حتی اصلا قابل لمس نباشه!.استاندارد خروجی اسمارت فون ها(توان+ولتاژ) معمولا یکی هست جز مواردی مثل iphone 5s و یا ht one یا m9
هدفون هایی که شما ذکر کردید به غیر از 100iP به هیچ وجه با mmx 41 قابل قیاس نیستن!!.مدل 100iP هم گرونتر از بودجه شماست البته اگه پیدا بشه سونیم تو صوت که دیگه حرفی نمیذاره برا گفتن
ارزان قیمت دیگه همون زیر 120-130 میشه گفت.البته این نطر و تجربه شخصی من در مورد ایرفون هست حالا شاید یکی با هدفون 30 تومنی فیلیپس تو کنسرته!! ولی شما وقتی با هدفون های با کیفیت(نه لزوما با بلندی صدا زیاد) کار کنید متوجه عرایض بنده میشید.
اینم نمیگم که بیایم 1 میلیون خرج ایرفون کنیم همین mmx 41 با قیمت 200 تومنی خودش ارزش خرید خیلی بالایی داره

fr_sdgh
2015/09/01, 18:47
هدفون هایی که شما ذکر کردید به غیر از 100iP به هیچ وجه با mmx 41 قابل قیاس نیستن!!.

چرا قابل قیاس نیستن؟
100AP و mm41 گیر نماید ! و اونایی که من گفتم با قیمت مناسب و ارزون تر از قیمت سایت اصلی پیدا کردم.

IMAN4K
2015/09/01, 19:47
چرا قابل قیاس نیستن؟
100AP و mm41 گیر نماید ! و اونایی که من گفتم با قیمت مناسب و ارزون تر از قیمت سایت اصلی پیدا کردم.
سونی رو گفتم گیر نمیاد بیر که هست.
غیر از سونی اون دو مدل دیگه پایین تر از mmx 41 هستن.
راستی از اون سونی اگر لینکی چیزی برای خرید داشتید حتما برام پ.خ کنید.

fr_sdgh
2015/09/01, 20:46
نگفتین؛ غیر قابل قیاس بودنش دقیقا روی چیه؟ خصوصا با 110 AP

IMAN4K
2015/09/01, 21:02
نگفتین؛ غیر قابل قیاس بودنش دقیقا روی چیه؟ خصوصا با 110 AP
باید با هم رده های خودش مقایسه بشه. یه ایرفون 15 پوندی نباید با یه ایرفون 35 پوندی مقایشه بشه!!
آئودیو تکنیکا هم میگن خوب ظاهر شده مبتونید اون هم راجع بهش تحقیق کنید
Audio Technica ATH CKX5iS BK (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

fr_sdgh
2015/09/01, 22:39
باید با هم رده های خودش مقایسه بشه. یه ایرفون 15 پوندی نباید با یه ایرفون 35 پوندی مقایشه بشه!!

این دو مدل سونی نمونه مثال بارزی هست برای اینکه بگیم قیمت کیفیت نیست !. یکی قیمتش دوبرابر هست ولی از نظر مشخصات هر دو یکی هستن !. از نظر من این برمیگیرده به بازار اون محصول.
من شهرستان هستم امکان تست ندارم !

IMAN4K
2015/09/02, 07:35
ولی از نظر مشخصات هر دو یکی هستن !.

پس برگشتیم خونه اول! من تو پست سوم گفتم هیچ کدوم از پارامتر ها در مشخصات یک ایرفون نمیتونن کیفبت صدا نهایی رو تضمین کنن(باور کنین یه جورایی فرمالیتس).این تجربه ای هست که من با تست کردن هدفون های مختلف بدست اوردم.این یه قلم و زیاد به مشخصات تکیه نکنین.ای کاش براتون فراهم بود میتونستین چند مدل رو از نزدیک تست کنین.
در هر صورت من مدل پیشنهادی خودم رو با توجه به بودجه شما در پست 3 گفتم.حالا اگر تمایلتون به خرید سونی هست اون دیگه به عهده خودتون

aryaiee
2015/09/02, 07:44
پس برگشتیم خونه اول! من تو پست سوم گفتم هیچ کدوم از پارامتر ها در مشخصات یک ایرفون نمیتونن کیفبت صدا نهایی رو تضمین کنن(باور کنین یه جورایی فرمالیتس).این تجربه ای هست که من با تست کردن هدفون های مختلف بدست اوردم.این یه قلم و زیاد به مشخصات تکیه نکنین.ای کاش براتون فراهم بود میتونستین چند مدل رو از نزدیک تست کنین.
در هر صورت من مدل پیشنهادی خودم رو با توجه به بودجه شما در پست 3 گفتم.حالا اگر تمایلتون به خرید سونی هست اون دیگه به عهده خودتون

دوست عزیز کی گفته info و detail که یک کمپانی معتبر برای محصولات خودش میزنه درست نیست؟طبق کدوم سند و مدرک شما این رو میفرمائید؟از سازمان نظارت و کنترل اروپا و آمریکا خبر دارید؟این سازمان وظیفه اش کنترل اطلاعات ارائه شده توسط کمپانی ها است.ببخشید کجای ایران میگذارند شما چند ایرفون مختلف رو بکنی توی گوشت تست کنی؟اون هم ایر فون های گران قیمت؟

IMAN4K
2015/09/02, 08:36
دوست عزیز کی گفته info و detail که یک کمپانی معتبر برای محصولات خودش میزنه درست نیست؟طبق کدوم سند و مدرک شما این رو میفرمائید؟از سازمان نظارت و کنترل اروپا و آمریکا خبر دارید؟این سازمان وظیفه اش کنترل اطلاعات ارائه شده توسط کمپانی ها است.ببخشید کجای ایران میگذارند شما چند ایرفون مختلف رو بکنی توی گوشت تست کنی؟اون هم ایر فون های گران قیمت؟
سند و مدرک من تست ایرفون های مختلف هست و از افراد با تجربه که تو زمینه مارکتینگ هم هستن بپرسید همین رو میگن.سند و مدرک دیگه ای موجود نیست!
بعد هم من تمام محصولات رو نگفتم عزیز گفتم فقط در زمینه ایرفون شرایط به این شکل هست
شما فکر کردید که یه هدفون 15 پوندی قراره فرکانس 4-24k هرتز رو واقعا بتونه خروجی بده!؟
یه جا تو تهران برای شما پ.خ شد!

fr_sdgh
2015/09/02, 08:39

نه ! ایشون میگه که: مشخصات ذکر شده دو برند متفاوت، اگه مشابه باشه به معنی کیفیت مشابه نیست!
ولی از نظر بنده دو محصول اونم سونی وقتی مشخصاتش یکی باشه کیفیت مشابهی هم داره.
بهتره از خود سونی پرسید !

fr_sdgh
2015/09/02, 08:58
فکر کنم بهتره توی بخش community (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)پرسیده شه

aryaiee
2015/09/02, 08:58
سند و مدرک من تست ایرفون های مختلف هست و از افراد با تجربه که تو زمینه مارکتینگ هم هستن بپرسید همین رو میگن.سند و مدرک دیگه ای موجود نیست!
بعد هم من تمام محصولات رو نگفتم عزیز گفتم فقط در زمینه ایرفون شرایط به این شکل هست
شما فکر کردید که یه هدفون 15 پوندی قراره فرکانس 4-24k هرتز رو واقعا بتونه خروجی بده!؟
یه جا تو تهران برای شما پ.خ شد!

من به این ها نمیگم سند و مدرک.یک مرکزی باید باشه که تعداد زیادی از ایرفون هارو حداقل برای تست داشته باشه عزیزم نه اینکه یکی دوم دل بگذاره.صحبت من راجب هدفون های 15 پوندی بود؟؟من گفتم برندهای مطرح!دلیل نداره چون ما در ایران کلی دروغ داریم پس اونها هم اشتباه مینویسند.ایمان جان چرا 24k برای شما انقدر رویایی هستش؟؟موضوع فرکانس خروجی نیست.موضوع کیفیت خروجی و کیفیت قطعات یک هدفون هستش.وگرنه حجم صدا و بیت ریت فرکانس رو میشه به هر درایوی خلاصه اعمال کرد.لطفا مغلطه نکن عزیزم.وقتی میگم برندهای معتبر منظورم tdk نیست!

IMAN4K
2015/09/02, 09:32
نه اینکه یکی دوم دل بگذاره.
دیگه نمیشه که هر هدفون ارزون قیمتی رو بذاره.شما بالای 150 بخوایید تست میگیرید بعد خرید میکنید.من داشتم که میگم.

صحبت من راجب هدفون های 15 پوندی بود؟؟من گفتم برندهای مطرح!دلیل نداره چون ما در ایران کلی دروغ داریم پس اونها هم اشتباه مینویسند.
منم راجع هدفون 15 پوندی اون برند مطرح سونی گفتم.طرف نمیاد بشینه این همه رو یه هدفون 15 پوندی کار کنه هر چقدر هم که فروش داشته باشه.اتفاقا اون ها هم مینویسند
وقتی سود میاد وسط ایرانی و آلمانی و بریتانیایی نداره!

ایمان جان چرا 24k برای شما انقدر رویایی هستش؟؟موضوع فرکانس خروجی نیست.موضوع کیفیت خروجی و کیفیت قطعات یک هدفون هستش.وگرنه حجم صدا و بیت ریت فرکانس رو میشه به هر درایوی خلاصه اعمال کرد
همین دیگه میاد یه فرکانس عجیب قریب و دروغ میزنه تا محصول رو گنده نشون بده و جنسش رو بفروشه.
از اعمال کردن تا خروجی نهایی و تجربه ای که شما حالا تو فرکانس های بالا میگیرید خیلی تفاوت هست.
طرف میاد ایرفون رو میخره قبلا تجربه صدا با کیفیت نداشته میاد میگه خوب پس 24K عجب چیز خوبیه!برا همین مشخصات براش میشه مرجع و دائما تو همین توهم میمونه.
حتی اون ایرفون بیر هم که من گفتم هم مشخصاتش اطمینانی نیست و فقط باید تست کرد ویا در آخر فید بک های زیادی رو دید.
صحبت آخر من با استارتر عزیز من با توجه به بودجه شما یه ایرفون خیلی خوب رو معرفی کردم که این پیشنهاد حاصل تجربه من بود و نخواستم پولتون رو دور ریخته باشید.
تمام

fr_sdgh
2015/09/02, 09:32
آقای آریایی شما جو رو متشنج میکنید اینجوری چیزی هم خروجی نداره

ARMIN
2015/09/02, 09:50
آقای آریایی شما جو رو متشنج میکنید اینجوری چیزی هم خروجی نداره

=))=))=))

جناب آريايى خودش مدير همين انجمنه، چطورى جو رو متشنج ميكنه؟

من يه پيشنهاد دارم، حالا كه از نظر شما مدير انجمنى‌ كه در اون مشاوره خواستيد جو مشاوره رو متشنج ميكنه، من پيشنهاد ميكنم آقاى آريايى به شما ديگر مشاوره نده، تا جو مشاوره متشنج نشه، و شما هم به هدفتون برسيد دوست عزيز.

fr_sdgh
2015/09/02, 10:19
من به این ها نمیگم سند و مدرک.یک مرکزی باید باشه که تعداد زیادی از ایرفون هارو حداقل برای تست داشته باشه عزیزم نه اینکه یکی دوم دل بگذاره.صحبت من راجب هدفون های 15 پوندی بود؟؟من گفتم برندهای مطرح!دلیل نداره چون ما در ایران کلی دروغ داریم پس اونها هم اشتباه مینویسند.ایمان جان چرا 24k برای شما انقدر رویایی هستش؟؟موضوع فرکانس خروجی نیست.موضوع کیفیت خروجی و کیفیت قطعات یک هدفون هستش.وگرنه حجم صدا و بیت ریت فرکانس رو میشه به هر درایوی خلاصه اعمال کرد.لطفا مغلطه نکن عزیزم.وقتی میگم برندهای معتبر منظورم tdk نیست!

=))=))=))

جناب آريايى خودش مدير همين انجمنه، چطورى جو رو متشنج ميكنه؟

من يه پيشنهاد دارم، حالا كه از نظر شما مدير انجمنى‌ كه در اون مشاوره خواستيد جو مشاوره رو متشنج ميكنه، من پيشنهاد ميكنم آقاى آريايى به شما ديگر مشاوره نده، تا جو مشاوره متشنج نشه، و شما هم به هدفتون برسيد دوست عزيز.

ایشون تا به الان لطف داشتن. من در خصوص پست آخرشون میگم

sorenan
2015/09/12, 16:39
یه سایت معرفی می کنم می تونید توی اون هدفون هارو مقایسه کنید.
یه قسمت build a graph هم داره که می تونید توی اون گراف هاشون رو هم ببینید ( نمودار باید یکنواخت باشه تا تمام فرکانس هارو با قدرت (db) نزدیک به هم پخش کنه تا موزیک رو کامل یشنوید)
بنده خودم shure se 215 هست.
خیلی هدفون خوبیه.
البته در مدل های بالاتر کابل می تونه از ایرفون جدا بشه که در این صورت مشکل خراب شدن کابل ندارید ( منظور اگه خراب بشه می تونید تعویض کنید)

fr_sdgh
2015/09/16, 10:35
ممنون از همه ولی من سونی خریدم و بنظرم اصل نیست! دلم توی این MDR-EX110AP (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند./manualsTab) بود برای همین دو دل بودم تا پولام ته کشید دیگه اجباری خریدمش آقا غلط کردم
از این فروشگاه های اینترنتی خرید کردم که میگه از ایران رهجو تهیه شده؛ ایران رهجو، فروشگاه رو تایید میکنه و بدون هیچ دلیلی میگه اصله! حال این وسط من موندم.
با توجه به اینکه ایران تحریم هست و جزء ریجن سونی نیست؛ دیگه نمیدونم چیکار کنم. حالا شاید مرجوع کنن کلا رو ولی این وسط، ایران رهجو داره جنس تغلبی میفروشه؟ البته ایران رهجو میگه یه ویوری روی دستگاه هست که با دستگاه خونده میشه اگه بیاریش شرکت، ک از نظر من بازم نباید معتبر باشه!

من اینو داشتم قبلا Nokia WH-208
(فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)باور کنید خیلی هم راضی بودم یه کمبود هایی احساس میشد ولی درکل رضایت بخش بود. حالا این سونیه 35 دلاری اصلا قابل تحمل نیست همش نویزه و باس؛ تفاوت هایی هم توی ظاهرش هست! خلاصه اینکه هیچ راهی پیدا نکردم ببینم اصل هست یا نه!

aryaiee
2015/09/16, 10:47
یک مشاوره از پایه اشتباه+عدم گوش کردن شما به صحبت ها+کاهش بودجه و خرید یک محصول که توصیه نشده است و از روی عجله انجام شده میشود نتیجه کار شما که تا این حد متضرر شوید عزیزم.ختم تاپیک.