PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اولین تست های Intel Skylake در ایران با مادربورد های z170 گیگابایت!

farjam1990
2015/08/04, 20:21
پردازنده جدید پلتفرم Skylake امروز به دستم رسید و با در اختیار داشتن بورد Gigabyte Z170 چند تا تست باش اجرا کردم تا ببینم چه مقدار با 4770k و 4790k در فرکانس مساوی تفاوت داشته

عکس های حین تست :

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

چند تا تست Cinebench در فرکانس های مختلف:

فرکانس 4000

فرکانس 4300

فرکانس 4500

در واقع اگه بخوایم کاراییش رو_ در فرکانس یکسان_ با 4770k یا 4790k مقایسه کنیم میشه اینطور گفت که پردازنده سری Intel core i7 skylake سری k در حدود 500 مگاهرتز به 4770k و 4790k در فرکانس مساوی برتری داره ...(2 پردازنده سری 1150 در فرکانس 4500 اسکور بین 9.5 تا 9.8 رو میگیرن عموما" در حالی که این پردازنده جدید روی فرکانس 4500 امتیاز 10.8 و روی فرکانس 4300 امتیاز 10.55 میگیره) البته این برتری در تست های 2d هست و در گیم ها هم تست خواهم کرد

یک تست Wprime32

نکته : برنامه Cpu-z هنور نمیتونه به خوبی ولتاژ صحیح رو نمایش بده. ولتاژ برای 4000 بصورت دیفالت بوده ، برای 4300 ولتاژ 1.17 و برای 4500 هم 1.23

این تست ها رو به منظور اینکه قبل از ریلیز نهایی یک Preview از عملکرد حدودیش در تست های 2D داشته باشیم انجام دادم ( نه اینکه مثل گذشته چشم به قلم و تست های خارجیا داشته باشیم که ببینیم اونها کی شروع به تست و بررسی میکنن تا بفهمیم اصلا این پردازنده جدید چی هست و حدودا" چکارست ) به همین علت سعی کردم مختصر مفید باشه گرچه تست های خیلی زیادی گرفتم و همچنان هم دارم میگیرم

در آخر هم جا داره از اولین برندی که مادربورد های Z170 خودش رو قبل از انتشار جهانی در اختیار اورکلاکری ایرانی قرار داد ،یعنی گیگابایت تشکر کنم که امکان تجربه کلی از کارایی این پلتفرم قبل از ورودش به بازار رو داشته باشم و به جای جست و جو بین نتایج فیک و نادرست منتشر شده در سایتهای خارجی بتونم خودم تستش کنم و با دیگران هم به اشتراک بذارم .

همچنین با پایان NDA شرکت اینتل ، بررسی ها ، عکس ها و تست های بیشتری رو در اختیار دوستان قرار میدم تا کارایی در گیم و دیگر بنچمارکها رو هم بتونیم مقایسه کنیم تا وقتی این پلتفرم وارد بازار میشه با دید باز نسبت به کارایی خرید کنیم

Mostafa98
2015/08/04, 20:30
یعنی این پردازنده به صورت قانونی تهیه شده؟:>

Mahziyar Jafari
2015/08/04, 20:38
فرجام جان ممنون از برسی دقیقتون :-bd فقط چرا یه مقدار از اسم پردازنده رو توی تست هاتون پاک کردید؟

farjam1990
2015/08/04, 20:51
یعنی این پردازنده به صورت قانونی تهیه شده؟:>

سلام آقا مصطفی عزیز
این پردازنده ES هست و نسخه غیر قابل فروش که توسط اینتل به اورکلاکر ها و پارتنرهاش داده میشه
ES یعنی نمونه مهندسی یا نمونه اولیه

فرجام جان ممنون از برسی دقیقتون :-bd فقط چرا یه مقدار از اسم پردازنده ی رو توی تست هاتون پاک کردید؟

سلام آقا مازیار عزیز
فعلا تاریخ NDA شرکت اینتل برای افشای تمام جزئیات تموم نشده :دی

Viper95
2015/08/04, 21:46
دمتون گرم . تست باحالی بود .

اگر ممکنه از گرافیک انبودشم یک تست بذارین که در عمل چطوره :D

Amir Darabi
2015/08/04, 21:53
فرجام عزیز، اول ممنون از اشتراک این موضوع .
به نظر کلی شما نسبت به تست ها چیه؟ این پردازنده هم همونقدر ارتقا داشته که سری 3770K به 4770 ارتقا داشت؟

ARMIN
2015/08/04, 22:37
فرجام جان

به دوستانی که 4790K دارند، ارتقا به 6700K پیشنهاد میکنی؟ با توجه به اینکه نسل بعدی حدود 2 سال دیگه میاد.

بعد اینکه گفتی 500 مگاهرتز از 4790K در فرکانس مساوی قویتره، خوب فرکانس دیفالت 6700K حدود 200 مگاهرتز کمتر از 4790K است، این یعنی 6700K رو باید 200 مگاهرتز اور کنیم، تا به فرکانس مساوی 4790K برسه، بعد این اختلاف چطور همچنان 500 مگاهرتز باقی میمونه؟

VSH-Katana
2015/08/05, 00:30
ممنون فرجام خیلی هم عالی! اصلا نظرم راجع به گیگابایت عوض شد !
د ضمن به نظرت این ادعا که این سری یه قدم بزرگ رو به جلو هست درسته؟

NAVID OC
2015/08/05, 10:06
خیلی ممنون فرجام جان ؛
باید حتماً یه تست اورکلاک با این پردازنده خوف 14 نانومتری بزنی.
راستی دماش چه طور بود؟ خوب بود یا مثل 3770 فاجعه بود؟؟؟

magiteq
2015/08/05, 12:05
این پردازنده ها در بخش IPC و دستورالعمل ها پیشرفت کردن , اگر رندر گیری و کارهای محاسباتی هست که خب پیشنهاد میشه ارتقاء , در غیر اینصورت خیر
و اینکه همچنان از چسب برای IHS استفاده شده؟
در این پردازنده ها هم دیگه مدار رگلاتور ولتاژ مجتمع وجود نداره مثل نسل قبل و به طراحی سنتی بازگشته و دلیل اش هم گفته شده پیچیدگی معماری بوده
همچنین برای بهره گیری کامل از قدرت محاسباتی این نسل باید منتظر سری سرور بود , چون دستورالعمل مهم AVX با ممیز شناور 512 بیت در نسل اول وجود نداره

AH64-E
2015/08/06, 10:55
دوستانی که پردازنده های نسل پنجم یا حتی نسل چهارم هم دارند به پیشنهاد خودم و خیلی از Editor های وب سایتهای معتبر کوچ کردن به نسل ششم تفاوت زیادی را احساس نخواهند کرد، بله زمانی این تفاوت قابل لمس خواهد بود که بند نسل اول پردازنده Core مانند: Nehalem و یا حتی SB هم داشته باشم به این نسل کوچ کنم ارزشش رو داره یا دوستی که Devil Canyon داره توصیه نمیشه به خاطر 5 الی 6 درصد هزینه اضافی کند،

یکی از جالب ترین و شیرین بخش ها در این معماری پردازش سریع داده در صفهای و ایستگاههای رزرو هستش ، به امید خدا عمری بود در مورد این دو تکنولوژی خواهم نوشت که چگونه ما بتونیم لمس کنیم داده در این پردازنده ها پردازش و اجراء می شوند.

aryaiee
2015/08/08, 19:47
سلام فرجام جان و دوستان،
این پردازنده intel 6700k در اطلاعات رسمی اش (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) ذکر شده که توانایی پشتیبانی از حداکثر 32 گیگابایت رم رو دارد.حالا این شرکت ایسر در آخرین محصول خودش (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. AF%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%A9%DB%8C%D8%B3-%D8%A2%D9%85%D8%A7%D8%AF%D9%87-%DA%AF%DB%8C%D9%85%DB%8C%D9%86%DA%AF) که یک کیس گیمینگ هستش،این cpu رو به همراه 64gb رم استفاده کرده.یکی 2 جای دیگه خوندم یه موارد ضد و نقیض دیدم که ظاهرا ساپورت رو بازتر کرده اینتل.حالا واقعیت چیه؟لطفا یک توضیحی بدید.

klax0n
2015/08/09, 09:38
سلام فرجام جان و دوستان،
این پردازنده intel 6700k در اطلاعات رسمی اش (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) ذکر شده که توانایی پشتیبانی از حداکثر 32 گیگابایت رم رو دارد.حالا این شرکت ایسر در آخرین محصول خودش (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. AF%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%A9%DB%8C%D8%B3-%D8%A2%D9%85%D8%A7%D8%AF%D9%87-%DA%AF%DB%8C%D9%85%DB%8C%D9%86%DA%AF) که یک کیس گیمینگ هستش،این cpu رو به همراه 64gb رم استفاده کرده.یکی 2 جای دیگه خوندم یه موارد ضد و نقیض دیدم که ظاهرا ساپورت رو بازتر کرده اینتل.حالا واقعیت چیه؟لطفا یک توضیحی بدید.

آره دقیقا
چندجایی خونده بودم که تا 64گیگ ساپورت میکنه
ولی تو سایت خود اینتل زده تا 32گیگ! البته جلوش نوشته dependent on memory type
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

third person
2015/08/09, 10:14
دوستان اگه دقت کرده باشید، مادربردهای بر مبنای چیپ Z170 از 64 گیگ حافظه DDR4 پشتیبانی می کنن. لذا احتمالا اون 32 گیگ اعلام شده مربوط به حافظه های DDR3 هست .

aryaiee
2015/08/09, 10:41
دوستان اگه دقت کرده باشید، مادربردهای بر مبنای چیپ Z170 از 64 گیگ حافظه DDR4 پشتیبانی می کنن. لذا احتمالا اون 32 گیگ اعلام شده مربوط به حافظه های DDR3 هست .

خیر نوشته شده رم های DDR4.در لینک ایسر که گذاشتم هستش.

third person
2015/08/09, 12:20
خیر نوشته شده رم های DDR4.در لینک ایسر که گذاشتم هستش.

منظورم 32 گیگ اعلام شده توسط اینتله. اون کیس گیمینگ ایسر که بله، DDR4 هست رمهاش. همونطور که دوستمون گفتن، در سایت اینتل ذکر شده 32 گیگ ، dependent on memory type . برای همین حدسم اینه که 32 گیگ ساپورت مربوط به رمهای DDR3 باشه.

farjam1990
2015/08/14, 00:07
سلام
میخواستم اطلاع بدم که بنچمارکهایی به قصد مقایسه بین 5960x ، 4770k ، 4790k ، 5930k در حال انجامه که فعلا تست های 5960 تموم شده و نصف تست های 5930k هم به اتمام رسیده

تستها اکثرا" تست گیم هستن در شرایط یکسان ، تنظیمات یکسان و ورژن بازی یکسان... تست ها واقعا زمانبر هست به همین علته که زیاد نیستم جواب دوستان رو بدم.... برای اطمینان ار درست بودن هر تست ، 3 بار انجامش میدم... یه سری بازیها خودشون بنچمارک دارن و بهمون نتیجه میدن اما مثلا برای بازی project cars یک پیست و یک ماشین ثابت انتخاب شد و برای هر رزولوشن 3 بار بنچمارک گرفتم و یه میانگین به دست آوردم(سایت های معتبر خارجی هم با این روش بنچمارک می گیرن) برای بازی Witcher 3 هم یک مسیر ثابت طراحی کردم که شامل سوارکاری ، دویدن ، شنا کردن و کشتن یک هیولاست (یعنی برای هر بار تست گرفتن یک فایل سیو یکسان رو لود میکردم و در مسیر تعیین شده پیش میرفتم و کارها رو عینن انجام میدادم اما خب بعضی وقتا بارون میومد و تست خراب میشد و افت فریم ایجاد میشد و تست متفاوت میشد که تست رو fail میکردم و زمان بازی رو جلو میبردم تا در همون مکان آب و هوای آفتابی که پایه تست های قبلی بود فراهم بشه)... برای GTA هم که خودش بنچمارک داره اما نتیجه ای بهمون نشون نمیده... به همین جهت با برنامه Fraps از تست شماره 5 بنچمارک GTA، با Fraps بنچمارک گرفتم(برای هر رزولوشن 3 بار)

تست های 5930 که تموم بشه نوبت 4770k و 4790k هستش و بعد هم تست های 6700k رو اضافه میکنم (خودمم نمیدونم چی میخواد بهش واسه همین خیلی هیجان دارم تا تفاوتشون رو ببینم :دی)

به امید خدا وقتی کاملا تموم بشه بصورت یک بررسی کوچیک خدمت دوستان ارائه میشه همراه با نشون دادن تنظیمات بازی و.....

برای انجام این تست ها از گیگابایت کمک گرفتم و یک عدد z97x-SOC Force + یک 4790k و یک عدد 5930k در اختیارم قرار دادن تا بتونم همه رو در مقایسه جا بدم (5960 و 4770k رو که خودم داشتم و 6700 رو هم که با مادربردش قبلا" داده بودن)

از حمایت دوستان فرومی خودم هم صمیمانه ممنونم و در تست هایی که به اشتراک خواهم گذاشت تمامی سوالات دوستان رو هم سعی میکنم در متنش جواب بدم و سوالات دوستان در مورد کارایی 6700 نسبت به نسلهای قبلی هم خود به خود جواب داده میشه با نتایج

A.M.I.N
2015/08/14, 01:14
دمای پردازنده با فن استوک حالت بیکاری چند بود ؟ فرضا فرکانس 4000 و 4500

farjam1990
2015/08/14, 16:45
دمای پردازنده با فن استوک حالت بیکاری چند بود ؟ فرضا فرکانس 4000 و 4500

سلام
راستش با کولر استوک فقط همون بار اولی که تست اجرا کردم دما رو چک کردم... که عین 4790k و 4770k هستش (چون با 4790کا و 4770کا در همه حالت های آب و هوایی کار کردم و با های ولتاژ ها و لو ولتاژ ها.... دماهای مختلفی رو از عالی تا افتضاح تجربه کرده بودم و شاید 6700 یه جورایی شبیه حد میانگین دمای اونها باشه )