PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پرسش و پاسخ عمومی / اینترنت

invoker
2015/08/01, 22:11
"بسم الله الرحمن الرحیم"

با سلام و عرض ادب خدمت همه عزیزان ...

از انجای که هر یک از بخش های انجمن مکانی برای طرح سوالات عمومی داشت و این بخش نه .
تصمیم به ایجاد این تاپیک کردم / تا عزیزانی که سوالاتی در مورد اینترنت دارن در این مکان پرسیده شود ...

{*( هر سوالی که مرتبط به اینترنت باشه ، مجازه )*}

امیدوارم بتونه کمکی به شما عزیزان بکنه !

42520

Mahziyar Jafari
2015/08/05, 12:43
سلام دوستان با اجازتون این تاپیک رو استارت بزنم:D;)) دوستان میخوام کاری کنم که فقط IP دستگاه هایی که من مشخص میکنم به وای فای وصل بشن و از اینترنت استفاده کنن (البته وای فای پسورد هم داره) مثلا اگه کسی تونست رمز هم پیدا کنه دیگه اجازه ی دسترسی به نت رو نداشته باشه حالا خواستم ببینم این گذینه توی مودم اصلا هست؟ من اون قسمت پایین مودم رو پیدا کردم همین گذینه هست؟

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

Mostafa98
2015/08/05, 14:10
سلام دوستان با اجازتون این تاپیک رو استارت بزنم:D;)) دوستان میخوام کاری کنم که فقط IP دستگاه هایی که من مشخص میکنم به وای فای وصل بشن و از اینترنت استفاده کنن (البته وای فای پسورد هم داره) مثلا اگه کسی تونست رمز هم پیدا کنه دیگه اجازه ی دسترسی به نت رو نداشته باشه حالا خواستم ببینم این گذینه توی مودم اصلا هست؟ من اون قسمت پایین مودم رو پیدا کردم همین گذینه هست؟

بله همونه ولی به شناسه هر دستگاه mac address میگن.در بخش status مک آدرس دستگاه هایی رو که به مودم وصل هستند رو ببینید.

prn
2015/09/18, 18:16
دوستان یک سوال ابتدایی ولی خب سوله دیگه بلد نیستم:D
در داخل خونه دوتا تلفن وجود داره که از تلفن ثابت(باسیم)یک عدد میکرو فیلتر به مودم وصل شده ولی به تلفن بی سیم هیچ اسپیلیتری وصل نیست و خب طبیعتا موقع زنگ خوردن تلفن و جواب دادن با تلفن بی سیم اینترنت قطع میشه.
حالا سوال اصلی اینه که چجوری میتونم از اون تلفن هم یک میکرو فیلتر بکشم و به مودم وصل کنم؟ در حقیقت چجوری میتونم دوتا اسپیلیتر رو به یک مودم وصل کنم؟
با تشکر

ErfanDL
2015/09/18, 20:48
دوستان یک سوال ابتدایی ولی خب سوله دیگه بلد نیستم:D
در داخل خونه دوتا تلفن وجود داره که از تلفن ثابت(باسیم)یک عدد میکرو فیلتر به مودم وصل شده ولی به تلفن بی سیم هیچ اسپیلیتری وصل نیست و خب طبیعتا موقع زنگ خوردن تلفن و جواب دادن با تلفن بی سیم اینترنت قطع میشه.
حالا سوال اصلی اینه که چجوری میتونم از اون تلفن هم یک میکرو فیلتر بکشم و به مودم وصل کنم؟ در حقیقت چجوری میتونم دوتا اسپیلیتر رو به یک مودم وصل کنم؟
با تشکر
دوست عزیز

این کار موجب conflict یا تداخل میشه و به شدت در سرعت اینترنت تاثیر گذار هست

prn
2015/09/19, 22:06
دوست عزیز

این کار موجب conflict یا تداخل میشه و به شدت در سرعت اینترنت تاثیر گذار هست
پس چه کنم دوسته عزیز؟؟

invoker
2015/10/21, 20:04
سلام دوستان

اینترنت بنده چند روزیه قطعی های خیلی زیادی داره .... به این صورت که یهو قادر اینترنتی که پایین ویندوز هست علامت زرد رنگ می یاد روش ... !
و مودم رو نگاه میکنم چراغ اینترنت چشمک میزنه و گاهی به کل خاموش میشه ...

کسی میدونه مشکل از چی میتونه باشه واقعا کلافم کرده

ErfanDL
2015/10/21, 20:07
سلام دوستان

اینترنت بنده چند روزیه قطعی های خیلی زیادی داره .... به این صورت که یهو قادر اینترنتی که پایین ویندوز هست علامت زرد رنگ می یاد روش ... !
و مودم رو نگاه میکنم چراغ اینترنت چشمک میزنه و گاهی به کل خاموش میشه ...

کسی میدونه مشکل از چی میتونه باشه واقعا کلافم کرده

اختلال سراری... قطعی مسیر های ارتباطی ترکیه و باب المندب

me.mr
2015/10/21, 20:44
سلام بر دوستان خوبم.
شرکت های سرویس دهنده اینترنت در چه مواقعی میتوانند اطلاعات مسیر ها و سایت ها و ... گذشته را در اختیار دیگران قرار دهند؟

ErfanDL
2015/10/21, 21:02
سلام بر دوستان خوبم.
شرکت های سرویس دهنده اینترنت در چه مواقعی میتوانند اطلاعات مسیر ها و سایت ها و ... گذشته را در اختیار دیگران قرار دهند؟
منظورتون رو واضح تر توضیح دهید

invoker
2015/10/21, 21:07
اختلال سراری... قطعی مسیر های ارتباطی ترکیه و باب المندب

جدا"؟

الان isp من اسیاتک هست ! این مشکل واسه این isp به وجود امذه ؟

جالب اینجاست هی که می یام با نت کار کنم تایم گرفتم 30 دقیقه بعدش قطع میشه ! از بیخ ...

بعد 5.10.15 دقیقه دیگه وصل میشه !

اعصابم خورد کرده :-s

me.mr
2015/10/21, 21:13
منظورتون رو واضح تر توضیح دهید

منظورم همون History و اطلاعات وارد شده در سایت ها و ... هستش.@};-

jansiz hayat
2015/12/26, 19:59
با سلام.
امروز یکی از اقوام مودم TP 8961 خریده بود.سیستم PC که داره خیلی قدیمی شده و چون کارت شبکه نداشت یدونه هم کارت شبکه براش خریدم و سی دی رو نصب کردم و مادربرد شناختش.ویندوز XP روش نصبه.مودم رو تنظیم کردم و با گوشی به اینترنت وصل شدیم.ولی آقا هرکاری کردم نتونستم با PC به نت وصل بشم.تو PC ارتباط اینترنت داریم(منظورم اینه آیکون اینترنت که دوتا مانیتور هستن، روشن خاموش میشه وارتباط ارسال و دریافت برقرار است) ولی مرورگر page هارو بالا نمیاره.
هرکاری به ذهنم میرسید انجام دادم ولی باز نشد.IP رو دستی وارد کردم، تیک p-r-o-x-y رو برداشتم و ... ولی باز نشد.
دوستان کسی میتونه راهنمایی کنه مشکل دیگه از کجاها میتونه باشه...؟
خطاش هم DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET هستش

jansiz hayat
2015/12/26, 22:00
با سلام.
امروز یکی از اقوام مودم TP 8961 خریده بود.سیستم PC که داره خیلی قدیمی شده و چون کارت شبکه نداشت یدونه هم کارت شبکه براش خریدم و سی دی رو نصب کردم و مادربرد شناختش.ویندوز XP روش نصبه.مودم رو تنظیم کردم و با گوشی به اینترنت وصل شدیم.ولی آقا هرکاری کردم نتونستم با PC به نت وصل بشم.تو PC ارتباط اینترنت داریم(منظورم اینه آیکون اینترنت که دوتا مانیتور هستن، روشن خاموش میشه وارتباط ارسال و دریافت برقرار است) ولی مرورگر page هارو بالا نمیاره.
هرکاری به ذهنم میرسید انجام دادم ولی باز نشد.IP رو دستی وارد کردم، تیک p-r-o-x-y رو برداشتم و ... ولی باز نشد.
:emoji_smiley-120:

jansiz hayat
2015/12/27, 12:44
با سلام.
انشاءا... که دوستان سئوال منو رویت کرده باشن...

Reza Eshraghi
2015/12/27, 12:50
سلام
عزیز وقتی مدیران یا کسی که تسلط داره ببنه جواب میده . صبر داشته باششید این روزها ترافیک سؤالات بالا هست و UP ندید . من سؤالتون رو یک بار دیدم اما گرفتار بودم نرسیدم جواب بدم .
شما توی اون صفحه که IPدستی میدید پایین صفحه دوتا کادر هست برای وارد کردن DNS . اونها رو وارد کردید درست ؟ اگر وارد نکردید از سرویس دهنده اینترنت اون بنده خدا بپرسید و وارد کنید .

ErfanDL
2015/12/27, 13:11
سلام
مدل کارت شبکه ؟

jansiz hayat
2015/12/27, 13:29
سلام
عزیز وقتی مدیران یا کسی که تسلط داره ببنه جواب میده . صبر داشته باششید این روزها ترافیک سؤالات بالا هست و UP ندید . من سؤالتون رو یک بار دیدم اما گرفتار بودم نرسیدم جواب بدم .
شما توی اون صفحه که IPدستی میدید پایین صفحه دوتا کادر هست برای وارد کردن DNS . اونها رو وارد کردید درست ؟ اگر وارد نکردید از سرویس دهنده اینترنت اون بنده خدا بپرسید و وارد کنید .
شرمنده... آخه ماشاءا... دوستان اونقد سریع به سئوالات جواب میدن که بد عادت شدیم.وقتی هم که یکم دیر جواب میدن نگران میشیم که نکنه سئوال رو ندیده باشن.
والا DNS رو از خود مخابرات گرفتم و وارد کردم بعد وارد کردن اتصال برقرار شد ولی خب تو مرورگرها نت نمیومد

jansiz hayat
2015/12/27, 13:37
سلام
مدل کارت شبکه ؟
آخ...آخ... نگاه کرده بودماااااا ولی یادم رفت.نگاه میکنم حتما میگم...

hosien ahmadi
2015/12/31, 15:30
سلام

آیا نرم افزاری هست که مصرف اینترنت هر یک از سیستمها را در طول روز به نمایش بزاره

الان ما چند کارمند هستیم در یک موسسه که از اینترنت موسسه استفاده می کنیم حالا با توجه به کارهای روز مره می خوام مشخص بشه هر یک از سیستمها چقدر حجم ترافیک رو مصرف کرده

اگه هست لطفا معرفی کنید و نحوه کارش رو هم کمی توضیح بدید ممنون میشم

با تشکر

ErfanDL
2015/12/31, 17:37
سلام

آیا نرم افزاری هست که مصرف اینترنت هر یک از سیستمها را در طول روز به نمایش بزاره

الان ما چند کارمند هستیم در یک موسسه که از اینترنت موسسه استفاده می کنیم حالا با توجه به کارهای روز مره می خوام مشخص بشه هر یک از سیستمها چقدر حجم ترافیک رو مصرف کرده

اگه هست لطفا معرفی کنید و نحوه کارش رو هم کمی توضیح بدید ممنون میشم

با تشکر
معمولا در شرکت ها و موسسات از روترهای میکروتیک استفاد میکنند که حتی میشه گفت هر کاربر در ماه چقدر ترافیک مصرف کنه و پهنای باند هر کاربر چقدر باشه
نرم افزار هم هست مثل Networx ولی اصولی نیست بهتره از میکروتیک استفاده کنید

graymind
2015/12/31, 17:46
سلام.گمونم نرم افزار NetWorx مناسب شما باشه.خودم ازش استفاده میکنم،میتونه یوزر های مختلف رو مدیریت کنه و انواع مصرف روزانه و هفتگی و ... رو هم برای هر کدوم یا همه کانکشن ها داره.ضمن اینکه سرعت و مصرف فعلیتون رو هم به صورت زنده نشون میده.با همه این ها مجانی هم هست نیازی به کرک ندارید
--------
آقا عرفان کاملا درست میگن،دقیقا مصرف اینترنت رو نشون نمیده و در حقیقت حجم مبادله شده بین روتر و سیستم رو نشون میده.مثلا اگه از نرم افزاری مثل زاپیا برای تبادل فایل تو شبکه استفاده کنید اعداد دیگه مصرف نت نیست!

pasha.king
2016/01/02, 03:04
معمولا در شرکت ها و موسسات از روترهای میکروتیک استفاد میکنند که حتی میشه گفت هر کاربر در ماه چقدر ترافیک مصرف کنه و پهنای باند هر کاربر چقدر باشه
نرم افزار هم هست مثل Networx ولی اصولی نیست بهتره از میکروتیک استفاده کنید

سلام ، آقا عرفان درست فرمودند به نظر بنده هم اگر واقعا میخواین آمار دقیق داشته باشین حتما باید از روترهای میکروتیک استفاده کنید زیاد سخت نیست ولی باید حتما دربارش تو نت مطالعه کنی تا بتونی خودت انجام بدی (درضمن هزینه یه روتر معمولی حدود 250 است)

hosien ahmadi
2016/01/02, 08:28
تشكر از آقا عرفان و مابقی دوستانی که راهنمایی کردند

راستش کار اصولی خوب هست و دقیق اما من خودم می خوام این کار را انجام بدم و شخصی هست چون نمی خوام مصرف شخصیم رو روی هزینه موسسه حساب کنم و همچنین دوستانی که باهاشون همکار هستم و این هزینه کردنش برای خودم یک کمی مشکل است.. اگر تا حدودی نرم افزار NetWorx کارم رو راه بندازه که مثلا فلان سیستم در این ماه چند میگ یا گیگ مصرف داشته برام کافیه

ErfanDL
2016/01/02, 08:44
تشكر از آقا عرفان و مابقی دوستانی که راهنمایی کردند

راستش کار اصولی خوب هست و دقیق اما من خودم می خوام این کار را انجام بدم و شخصی هست چون نمی خوام مصرف شخصیم رو روی هزینه موسسه حساب کنم و همچنین دوستانی که باهاشون همکار هستم و این هزینه کردنش برای خودم یک کمی مشکل است.. اگر تا حدودی نرم افزار NetWorx کارم رو راه بندازه که مثلا فلان سیستم در این ماه چند میگ یا گیگ مصرف داشته برام کافیه
بله دوست عزیز Networxs کارتون رو راه میندازه

hosien ahmadi
2016/01/02, 10:27
بله دوست عزیز Networxs کارتون رو راه میندازه
اقا عرفان من الان اين نرم افزار رو نصب کردم

فقط یک سیستم رو شناخته بودم که خودم بودم ولی سیستم همکارم را شناسایی نکرده بود البته یک گزینه داشت که همه کاربران را تیک زده بود اما مصرف اینترنتش رو نشان نمی داد

آیا شما کار کردید با این نرم افزار که کمی توضیح در مورد شناسایی سیستم های دیگه بهم بدید یا خیر؟

ErfanDL
2016/01/02, 11:28
اقا عرفان من الان اين نرم افزار رو نصب کردم

فقط یک سیستم رو شناخته بودم که خودم بودم ولی سیستم همکارم را شناسایی نکرده بود البته یک گزینه داشت که همه کاربران را تیک زده بود اما مصرف اینترنتش رو نشان نمی داد

آیا شما کار کردید با این نرم افزار که کمی توضیح در مورد شناسایی سیستم های دیگه بهم بدید یا خیر؟
به نظرم نرم افزار را روی تمام سیستم ها باید نصب کنید

amir99313
2016/01/08, 19:17
سلام
یه سوال درباره speed test داشتم
من وقتی تو speed test سرور رو روی سرورهای ایرانی میذارم سرعتم حدود 8 مگابیت بر ثانیه میشه و تو idm هم سرعتم تو سایت های میهن دانلود و دانلود ها و ... حدود 1 مگابایت بر ثانیه هست
ولی وقتی سرور رو روی خارجی ها میذارم مثلا واشینگتن یا نیویورک سرعتم خیلی کم میشه در حدود 1 مگابیت بر ثانیه.
خب من سوالم اینه که من که الان نت 8 مگابیت بر ثانیه خریدم یعنی با سرورهای داخل ایران سرعتم 8 هست؟
مثلا الان یوتیوب سرورش خارج از ایران هست دیگه؟اگر اصلا مبحث مسدود بودن این سایت رو در نظر نگیریم من اگر میتونستم به این سایت وصل بشم سرعتم هیچ وقت 8 نمیبود؟در حد 2 یا 1 مگابیت بر ثانیه میشد؟

ErfanDL
2016/01/08, 19:25
سلام
من وقتی تو speed test سرور رو روی سرورهای ایرانی میذارم سرعتم حدود 8 مگابیت بر ثانیه میشه و تو idm هم سرعتم تو سایت های میهن دانلود و دانلود ها و ... حدود 1 مگابایت بر ثانیه هست
ولی وقتی سرور رو روی خارجی ها میذارم مثلا واشینگتن یا نیویورک سرعتم خیلی کم میشه در حدود 1 مگابیت بر ثانیه.
خب من سوالم اینه که من که الان نت 8 مگابیت بر ثانیه خریدم یعنی با سرورهای داخل ایران سرعتم 8 هست؟
مثلا الان یوتیوب سرورش خارج از ایران هست دیگه؟اگر اصلا مبحث مسدود بودن این سایت رو در نظر نگیریم من اگر میتونستم به این سایت وصل بشم سرعتم هیچ وقت 8 نمیبود؟در حد 2 یا 1 مگابیت بر ثانیه میشد؟
بعضیداز isp ها سرعت سرورهای خارجی رو کم میکنن و داخلی رو باز میذارن

Mohammad Ali X
2016/01/08, 19:27
سلام

بله دوست من در واقع شما اینترانت ملی گرفتید البته این یکی از کلاهبرداری و دغل بازی isp هاست که به دروغ به کار میگن 8 مگابیت اما در واقع سرعت سرورهای داخلی مد نظرشون هست . سرعت دانلود از y*o*u*t*u*b*e در کل پایینه مگرسرورهای قدشکنتون فول اسپید سرعت بده و سرعت دانلود به یه حد ایده آلی برسد.

MOHAMMAD MOBASHERI
2016/01/15, 13:35
سلام
2 - 3 روزه که سرعت اینترنتم خیلی بد شده؛ البته این موضوع برای ما چیز عجیبی نیست ولی مشکل اینجاست وقتی دانلود میکنم سرعت قابل قبوله ولی موقع وبگردی و باز کردن صفحه واقعا شکنجه دهندست. قبلا اینجوری نبود و 2 - 3 روزه اینجوری شده. مرورگر هم فقط کروم دارم. اینقدر سرعت کمه که اصلا نمیتونم به س / ا * ی - ف @ و # ن متصل بشم (کلا وصل نمیشه). با مخابرات هم که تماس گرفتم سرعت دانلود رو با idm و تست سرعت خود مخابرات امتحان کرد و گفت طبیعیه. آیا مشکل از مرورگر یا ویندوز هست؟؟
دو تا تست زیر لحظاتی قبل ثبت شده
4538045381

ErfanDL
2016/01/15, 13:40
بله دوست عزیز این مشکل رو تمامی ISP ها مخصوصا مخابرات داره. مشکل از DNS سرورها هست. شما میتوانید DNS های 8.8.8.8 و 8.8.4.4 رو تست کنید

MOHAMMAD MOBASHERI
2016/01/15, 13:50
بله دوست عزیز این مشکل رو تمامی ISP ها مخصوصا مخابرات داره. مشکل از DNS سرورها هست. شما میتوانید DNS های 8.8.8.8 و 8.8.4.4 رو تست کنید
استاد عرفان ممنون از پاسخ سریعتون

ولی اگه من بگم نمیدونم DNS چیه و چجوری باید عوضش کنم ناراحت میشید؟؟؟ :">X_X

بعد اگر میشه یکم توضیح بدین تا بفهمم چجوری ممکنه سرعت دانلود 800 یا حتی بالاتر باشه ولی صفحه بازکردنش اینقدر داغون باشه.

ErfanDL
2016/01/15, 13:59
استاد عرفان ممنون از پاسخ سریعتون

ولی اگه من بگم نمیدونم DNS چیه و چجوری باید عوضش کنم ناراحت میشید؟؟؟ :">X_X

بعد اگر میشه یکم توضیح بدین تا بفهمم چجوری ممکنه سرعت دانلود 800 یا حتی بالاتر باشه ولی صفحه بازکردنش اینقدر داغون باشه.
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. =167218&viewfull=1#post167218

در آخرین صفحه تاپیک لیست DNS سرورهای جدید موجود هست

jansiz hayat
2016/03/16, 23:16
با سلام.

من قبلا از سرویس "های وب" استفاده میکردم که آخرای برج 11 همین سال(94) به یک خط دیگه تو یک منطقه دیگه از شهرمون انتقال دادم سپس اقدام به خرید سرویس از

"شاتل" نمودم.در مدت حدود دو سالی که از های وب استفاده میکردم هیچ مشکلی نداشتم.اما از زمانی که در شاتل ثبت نام کردم فقط دو روز اول رو بدون مشکل استفاده کردم ولی بعدش مشکلات زیر پیش اومد :

* چراغ ADSL همش روشن و خاموش می شود و ثابت نمیماند.

* بعضی وقت ها (این بعضی وقت ها که میگم ینی در طول 24 ساعت شاید یک بار این اتفاق بیافتد) ثابت می ماند ولی چراغ اینترنت قرمز است.

* بعضی وقت ها کلا به اینترنت وصل میشوم ولی فقط در حدود 10 دقیقه این ارتباط برقرار میشود و دوباره کلا ADSL قطع میشود.

اما اقداماتی که انجام دادیم:

* مودم رو بردم بالای حیاط و مودم رو مستقیم به سیمی که خود مخابرات از جعبه تقسیم کشیده بود وصل کردم ولی باز مشکل برقرار بود.

* از مودم، سیم تلفن و سپلیتر های مختلف استفاده کردم ولی باز حل نشد.

* بیچاره نمایندگی شهرمون روزی چند ساعت روی پورت من کار میکنه وتا حالا 5 تا پرت عوض کرده و انواع تست هارو گرفته و میگه که هیچ مشکلی در مخابرات وجود ندارد.

با توجه به اینکه من حدود دو سال از سرویس های وب روی همین خط و سیمکشی استفاده کردم حالا به نظر شما مشکل از کجا میتونه باشه... ؟

الان نزدیک 1 ماهه سرویس گرفتم ولی هنوز مشکلم برطرف نشده...

ErfanDL
2016/03/16, 23:30
با سلام.

من قبلا از سرویس "های وب" استفاده میکردم که آخرای برج 11 همین سال(94) به یک خط دیگه تو یک منطقه دیگه از شهرمون انتقال دادم سپس اقدام به خرید سرویس از

"شاتل" نمودم.در مدت حدود دو سالی که از های وب استفاده میکردم هیچ مشکلی نداشتم.اما از زمانی که در شاتل ثبت نام کردم فقط دو روز اول رو بدون مشکل استفاده کردم ولی بعدش مشکلات زیر پیش اومد :

* بعضی وقت ها (این بعضی وقت ها که میگم ینی در طول 24 ساعت شاید یک بار این اتفاق بیافتد) ثابت می ماند ولی چراغ اینترنت قرمز است.

* بعضی وقت ها کلا به اینترنت وصل میشوم ولی فقط در حدود 10 دقیقه این ارتباط برقرار میشود و دوباره کلا ADSL قطع میشود.

* مودم رو بردم بالای حیاط و مودم رو مستقیم به سیمی که خود مخابرات از جعبه تقسیم کشیده بود وصل کردم ولی باز مشکل برقرار بود.

* بیچاره نمایندگی شهرمون روزی چند ساعت روی پورت من کار میکنه وتا حالا 5 تا پرت عوض کرده و انواع تست هارو گرفته و میگه که هیچ مشکلی در مخابرات وجود ندارد.

با توجه به اینکه من حدود دو سال از سرویس های وب روی همین خط و سیمکشی استفاده کردم حالا به نظر شما مشکل از کجا میتونه باشه... ؟

1- مدل مودم چیه ؟
2- فریمور مودم رو آپدیت کنید
3- ماژولیشن خط رو از داخل تنظیمات مودم به ADSL G.DMT تغییر دهید ( در 90% مواقع مشکلی که شما دارید با این گزینه برطرف میشه )

invoker
2016/03/17, 09:39
با سلام.

همین 1 هفته پیش من همین مشکل رو داشتم ! دقیقا" مو نمیزنه با توضیحات شما :emoji_smiley-51:

زنگ زدم اسیاتک زنگ زدم مخابرات و هر چیزی که فکرم بهش میرسید

اخر سر مشکل تنها تو یه اسپیلیتر بود :emoji_smiley-52: بلکه جای تلفن و مودم رو اشتباه زده بودم :emoji_smiley-20:

البته بازم تو تعجب بودم ... هنوزم تو تعجب ام :emoji_smiley-52:

jansiz hayat
2016/03/17, 10:48
1- مدل مودم چیه ؟
3- ماژولیشن خط رو از داخل تنظیمات مودم به ADSL G.DMT تغییر دهید ( در 90% مواقع مشکلی که شما دارید با این گزینه برطرف میشه )

داداش عرفان آقایی به مولا...

بابا دمت گرم...

تنظیمات مودم رو به ADSL G.DMT تغییر دادم حل شد.

یک ماه بود اسیر این شرکت و پشتیبانیش بودم. میدونید بدبختی ما چیه...؟ اینه که اونی که اون پشت اسمشو "پشتیبانی فنی" گذاشته زیاد متخصص نیستن.

به خاطر این نداشتن تخصص کافی 30 تومن خرج اضافی رو دستم گذاشتن.اگه میدونستم این 30 تومن رو میدادم به آقا عرفان که مشکلم زودتر از این ها حل میشد.

اگه یکی مثل آقا عرفان الان تو پشتیبانی بود یک ماه پیش مشکل من حل شده بود...

امیدوارم دوباره مشکلی پیش نیاد.
بازم ممنوووووووووووووووووووووو وون

ErfanDL
2016/03/17, 13:22
داداش عرفان آقایی به مولا...

بابا دمت گرم...

تنظیمات مودم رو به ADSL G.DMT تغییر دادم حل شد.

یک ماه بود اسیر این شرکت و پشتیبانیش بودم. میدونید بدبختی ما چیه...؟ اینه که اونی که اون پشت اسمشو "پشتیبانی فنی" گذاشته زیاد متخصص نیستن.

به خاطر این نداشتن تخصص کافی 30 تومن خرج اضافی رو دستم گذاشتن.اگه میدونستم این 30 تومن رو میدادم به آقا عرفان که مشکلم زودتر از این ها حل میشد.

اگه یکی مثل آقا عرفان الان تو پشتیبانی بود یک ماه پیش مشکل من حل شده بود...

امیدوارم دوباره مشکلی پیش نیاد.
بازم ممنوووووووووووووووووووووو وون
خواهش میکنم دوست عزیز خوشحال شدم که مشکلتون برطرف شد :emoji_smiley-179:
متاسفانه بعضی از مراکز مخابراتی هنوز از DSLAM های قدیمی استفاده میکنند که در فواصل بالای 1 کیلومتر از Multi Module یا ADSL2 و ADSL2+ پشتیبانی نمیکنند در نتیجه باید از ماژول G.DMT یا T1 استفاده کرد تا مشکل برطرف شود

in-fo
2016/03/27, 17:05
1- مدل مودم چیه ؟

ببخشید من مورد سوم رو متوجه نشدم میشه توضیح بدید ؟
اینترنتم خیلی تایم اوت داره با انجام مورد سوم مشکلم حل میشه ؟

in-fo
2016/03/27, 17:18
برای درک بهتر موضوع من چند تا عکس میزارم که نمیدونم این اعداد خوب هستن یا بد ولی به هر حال من توی بعضی از ساعات تایم اوت بدی دارم که با خاموش و روشن کردن مودم مشکلم حل میشه البته بعضی اوقات وقتی خاموش و روشن میکنم مودم رو برای چند دقیقه ایی تایم اوت ندارم ولی بعدش دوباره تایم اوت شروع میشه . ساعت 2 تا 4 بامداد هم که توی cmd یکی دو بار پینگ میده 5 بار تایم اوت و بعضی اوقات هم 1 پینگ و 8 تایم اوت
کلا مشکلات عجیبی دارم مثلا بعضی وقتا پینگم توی سرور های خارجی 240 هست ولی یه بار که مودمو خاموش و روشن میکنم میشه 123 :|
بعضی وقتا هم با وجود اینکه پینگم خوبه تایم اوت زیاد دارم !!
ساعت 2 تا 4 هم که همیشه ثابته و همش تایم اوت ! از جعبه تقسیم سیم کشیدم به هر پریز تلفنی هم مودمو وصل کردم مشکلم حل نشده ، مودمم رو چندبار عوض کردم بازم حل نشد سرویس دهنده هم که گردن نمیگیره . 2020 هم که فاجعه است . لطفا کمکم کنید
این هم از عکسا
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
لازم به ذکره که این اعداد طی مدت زمان کوتاهی تغییر کردن یعنی اگه عکس اول رو برای ساعت 4.30 در نظر بگیریم عکس چهارمی مربوط به ساعت 4.34 هست که مودم خاموش روشن شد ( خودکار - بدون اینکه به دکمه پاور دست زده باشم )
اینم بگم که هر از گاهی مودم خود به خود خاموش روشن میشه ( فقط چراغ های adsl و internet خاموش روشن میشن )
(فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

ErfanDL
2016/03/27, 18:55
برای درک بهتر موضوع من چند تا عکس میزارم که نمیدونم این اعداد خوب هستن یا بد ولی به هر حال من توی بعضی از ساعات تایم اوت بدی دارم که با خاموش و روشن کردن مودم مشکلم حل میشه البته بعضی اوقات وقتی خاموش و روشن میکنم مودم رو برای چند دقیقه ایی تایم اوت ندارم ولی بعدش دوباره تایم اوت شروع میشه . ساعت 2 تا 4 بامداد هم که توی cmd یکی دو بار پینگ میده 5 بار تایم اوت و بعضی اوقات هم 1 پینگ و 8 تایم اوت
کلا مشکلات عجیبی دارم مثلا بعضی وقتا پینگم توی سرور های خارجی 240 هست ولی یه بار که مودمو خاموش و روشن میکنم میشه 123 :|
بعضی وقتا هم با وجود اینکه پینگم خوبه تایم اوت زیاد دارم !!
ساعت 2 تا 4 هم که همیشه ثابته و همش تایم اوت ! از جعبه تقسیم سیم کشیدم به هر پریز تلفنی هم مودمو وصل کردم مشکلم حل نشده ، مودمم رو چندبار عوض کردم بازم حل نشد سرویس دهنده هم که گردن نمیگیره . 2020 هم که فاجعه است . لطفا کمکم کنید
این هم از عکسا
لازم به ذکره که این اعداد طی مدت زمان کوتاهی تغییر کردن یعنی اگه عکس اول رو برای ساعت 4.30 در نظر بگیریم عکس چهارمی مربوط به ساعت 4.34 هست که مودم خاموش روشن شد ( خودکار - بدون اینکه به دکمه پاور دست زده باشم )
اینم بگم که هر از گاهی مودم خود به خود خاموش روشن میشه ( فقط چراغ های adsl و internet خاموش روشن میشن )
(فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
دوست عزیز SNR خط شما فاجعه هست :| چندتا دستگاه تلفن داخل خونه استفاده میکنید ؟

in-fo
2016/03/27, 19:32
دوست عزیز SNR خط شما فاجعه هست :| چندتا دستگاه تلفن داخل خونه استفاده میکنید ؟
حدس میزدم فاجعه باشه
والا یکی بیشتر نیست که اونم وصل نیست و گوشه اتاق داره خاک میخوره

ErfanDL
2016/03/27, 20:24
حدس میزدم فاجعه باشه
شما مودم رو از سر خط تست کنید

invoker
2016/03/27, 22:45
رضا جان این چیزایی که میگم رو دقیق واسم شرح بده ...

نقشه دقیق سیم کشی

ISP + تعرفه اینترنت

فاصله شما تا مرکز مخابراتی ( بیشتر از 10/5 کیلومتر که نیس ؟ )

سیم مشکی مخابرات مستقیم به پریز وصل شده ؟ یا به وسیله سیم دیگه ای به داخل خونه امده !؟

جنس سیمی که به خونه امده چیه ؟ ( حدس ام اینه افشان باشه ! که نویز خط اینقد زیاده ! )

اگه چیز دیگه ای هم بود که ازش گفتن داشت هم بگو تا به بهترین شکل راهنماییت کنم ...

ErfanDL
2016/03/27, 23:39
حدس میزدم فاجعه باشه
البته شما ماژولیشن g.DMT هم تست کن چون باعث افزایش کیفیت خط میشه

in-fo
2016/03/28, 23:32
البته شما ماژولیشن g.DMT هم تست کن چون باعث افزایش کیفیت خط میشه

ببخشید میشه توضیح بدید اصلا نمیدونم چیه :|

invoker
2016/03/28, 23:49
ببخشید میشه توضیح بدید اصلا نمیدونم چیه :|

تو تنظیمات مودم یه اپشن های داره که اغلب تیک همش خورده !

بگرد پیدا میشه !

به اینصورت

adsl
adsl+2
و...

شما تیک همش رو بر دار اونی که عرفان جان گفت رو بذار یبار مودم رو خاموش روشن کن یه شات از SNR قرار بده ...

in-fo
2016/03/29, 19:05
تو تنظیمات مودم یه اپشن های داره که اغلب تیک همش خورده !

بگرد پیدا میشه !

به اینصورت

adsl
adsl+2
و...

شما تیک همش رو بر دار اونی که عرفان جان گفت رو بذار یبار مودم رو خاموش روشن کن یه شات از SNR قرار بده ...

فرقی نکرد

ErfanDL
2016/03/29, 19:17
فرقی نکرد

مودم رو از سر خط تست کنید

in-fo
2016/03/29, 19:51
مودم رو از سر خط تست کنید

باشه چشم ، فقط خودم سر در نمیارم یکی رو باید بیارم

jansiz hayat
2016/04/04, 18:02
با سلام.

دوباره سلام....

آقا من با سرویس دهنده م درگیرم...

مشکل من تا حدودی بعد راهنمایی آقا عرفان حل شد و تعداد اتصال من به نت بهبود یافت اما باز هر ازچنگاهی قطع میشد بعد از کلی زنگ زدن به isp دیروز به طور کامل مشکل قطعی ناگهانی نتم حل شد.

امروز سرویس دهنده من متخصص نمایندگی شهرمون رو فرستاده بود تا وضعیت رو خودش چک کنه و ببینه که واقعا مشکل از طرف خودشون بوده یا سیمکشی من مشکل داره...

حالا وضعیت سیمکشی تلفن خونمون :

ما تو یک کوچه 8 متری هستیم و تیرهای برق کوچه و باکس تقسیم تلفن مخابرات، تو ردیف همسایه های روبروییمون قرار داره. حالا سیم تلفن ما به میله چراغ تیربرق بسته شده و از اونور به کابل برق انشعاب خونمون که از اون طرف کوچه به خونه کشیده شده(ینی 8 متر)، پیچیده شده تا رسیده خونه و کابل تلفن خونمون چون حدود 1.5 متر اضافه بود اون مقدار اضافی رو به صورت حلقه وار یه جا جم کردم. این از وضعیت سیم کشی ...

همونطور که گفتم من حدود چهار سال (از سال 90 به حالا) با همین وضعیت سیمکشی بدون هیچ مشکلی از نت استفاده می کردم.

حالا این متخصص میگه این همه قطعی هایی که داشتین تنها دلیلش همین دورپیچ شدن کابل تلفن به کابل برق هستش
دومین دلیلش حلقه پیچ کردن کابل تلفن تو حیاط میدونه و میگه میدان مغناطیسی ایجاد میشه که خودش باعث اختلال هست.

خب اگر دلیل این همه قطع و وصلی تنها دلیلش این بوده که کابل تلفن به کابل برق فشار قوی پیچیده شده پس چرا تو این 4 سال این قطع و وصلی های پی در پی وجود نداشت.خلاصه مقصر منو میدونن.

این حرفا تو کت من نرفت چون با منطق من جور درنمیاد.ایجاد نویزش رو قبول دارم ولی این قطع و وصلی های پی در پی که فقط بعد خرید سرویس از این isp ایجاد شده رو ، نه

حالا از اساتید میخوام بپرسم واقعا این دلیل میتونه علت باشه...؟

ErfanDL
2016/04/04, 18:08
دوباره سلام....

آقا من با سرویس دهنده م درگیرم...

مشکل من تا حدودی بعد راهنمایی آقا عرفان حل شد و تعداد اتصال من به نت بهبود یافت اما باز هر ازچنگاهی قطع میشد بعد از کلی زنگ زدن به isp دیروز به طور کامل مشکل قطعی ناگهانی نتم حل شد.

امروز سرویس دهنده من متخصص نمایندگی شهرمون رو فرستاده بود تا وضعیت رو خودش چک کنه و ببینه که واقعا مشکل از طرف خودشون بوده یا سیمکشی من مشکل داره...

حالا وضعیت سیمکشی تلفن خونمون :

ما تو یک کوچه 8 متری هستیم و تیرهای برق کوچه و باکس تقسیم تلفن مخابرات، تو ردیف همسایه های روبروییمون قرار داره. حالا سیم تلفن ما به میله چراغ تیربرق بسته شده و از اونور به کابل برق انشعاب خونمون که از اون طرف کوچه به خونه کشیده شده(ینی 8 متر)، پیچیده شده تا رسیده خونه و کابل تلفن خونمون چون حدود 1.5 متر اضافه بود اون مقدار اضافی رو به صورت حلقه وار یه جا جم کردم. این از وضعیت سیم کشی ...

همونطور که گفتم من حدود چهار سال (از سال 90 به حالا) با همین وضعیت سیمکشی بدون هیچ مشکلی از نت استفاده می کردم.

حالا این متخصص میگه این همه قطعی هایی که داشتین تنها دلیلش همین دورپیچ شدن کابل تلفن به کابل برق هستش
دومین دلیلش حلقه پیچ کردن کابل تلفن تو حیاط میدونه و میگه میدان مغناطیسی ایجاد میشه که خودش باعث اختلال هست.

خب اگر دلیل این همه قطع و وصلی تنها دلیلش این بوده که کابل تلفن به کابل برق فشار قوی پیچیده شده پس چرا تو این 4 سال این قطع و وصلی های پی در پی وجود نداشت.خلاصه مقصر منو میدونن.

این حرفا تو کت من نرفت چون با منطق من جور درنمیاد.ایجاد نویزش رو قبول دارم ولی این قطع و وصلی های پی در پی که فقط بعد خرید سرویس از این isp ایجاد شده رو ، نه

حالا از اساتید میخوام بپرسم واقعا این دلیل میتونه علت باشه...؟
اتفاقا منطقی هست. سیم تلفن و شبکه حتی 10 سانت هم نباید نزدیک سیم برق باشه چه برسه به اینکه بچسبن بهم !!! برقی که از مخابرات در سیم تلفن هست 12 ولت میباشد و با پیچیده شدن به یک میله اون میله رو آهنربا میکنه !

jansiz hayat
2016/04/04, 19:16
اتفاقا منطقی هست. سیم تلفن و شبکه حتی 10 سانت هم نباید نزدیک هم باشن چه برسه به اینکه بچسبن بهم !!! برقی که از مخابرات در سیم تلفن هست 12 ولت میباشد و با پیچیده شدن به یک میله اون میله رو آهنربا میکنه !

خب پس چرا تو این 4 سال این اتفاق نیافتاده ... ؟

ErfanDL
2016/04/04, 19:22
خب پس چرا تو این 4 سال این اتفاق نیافتاده ... ؟
عوامل زیادی وجود داره

اول اینکه isp قبلی تجهیزاتش جدید بوده
دوم اینکه احتمالا dslam های منطقه عوض شده
و هزاران عوامل دیگه

jansiz hayat
2016/04/04, 19:24
عوامل زیادی وجود داره

اول اینکه isp قبلی تجهیزاتش جدید بوده
دوم اینکه احتمالا dslam های منطقه عوض شده
و هزاران عوامل دیگه

اوکی ...

mra
2016/04/08, 15:51
سلام من یه جایی هستم که شبکه داره و ویندوز xp استفاده میشه شبکه توسط مودم وایرلس در دست رسه که ما فقط یک ساعت در روز اینترنت داریم چطوری میشه این محدودیت رو از بین برد تا هر وقت خواستم به اینترنت دسترسی داشته باشم؟ قضیه خیلی مهمه یه جورایی حیثیتیه

ErfanDL
2016/04/08, 17:04
سلام من یه جایی هستم که شبکه داره و ویندوز xp استفاده میشه شبکه توسط مودم وایرلس در دست رسه که ما فقط یک ساعت در روز اینترنت داریم چطوری میشه این محدودیت رو از بین برد تا هر وقت خواستم به اینترنت دسترسی داشته باشم؟ قضیه خیلی مهمه یه جورایی حیثیتیه
این محدودیت در روتر اعمال شده کاریش نمیشه کرد

Mostafa98
2016/04/10, 21:52
من چند سال از شرکت شاتل سرویس میگرفتم که به علت قیمت بالا تصمیم گرفتم تمدید نکنم.
روی یک خط دیگه از آسیاتک نت دارم ولی از اون بهتر نیست.
سه سال قبل خط ما فیبر نوری شد ولی مشکلی برای نت شاتل من پیش نیومد و تغییری ایجاد نشد.
حالا میخواستم روی همون خط اولی از شاتل نت بگیرم گفتن نمیشه و فیبر نوریه منم گفتم که چطوری تا حالا نت داشتم
جواب دادن که دیگه مخابرات رانژه نمیکنه.
حالا مشکل من اینه که میخوام از آسیاتک (مخابران هم سرویس نداره اینجا) برای این خط نت بگیرم که گفتن خط هنوز تخلیه نشده(بعد 6 ماه)
ولی هنوز مودم رو که وصل میکنم سایت شاتل باز میشه و به همه بخش ها دسترسی دارم ( مثل وقتی که ترافیک تموم شده) این باعت تعجب من بود و زنگ زدم گفتم میتونم از شرکت دیگه نت بگیرم گفتن مشکلی نداره.
بعد از این همه مقدمه
چرا شاتل به من سرویس نمیده یا چرا مخابرات رانژه نمیکنه؟چرا من به سایتشون دسترسی دارم؟خط من رانژه هست یا نه؟
حالا فردا حضوری میخوام برم نمایندگی وضعیتم رو مشخص کنم خواستم بدونم راست میگن یا نه.

M.Sadegh.M
2016/04/11, 01:50
من چند سال از شرکت شاتل سرویس میگرفتم که به علت قیمت بالا تصمیم گرفتم تمدید نکنم.
روی یک خط دیگه از آسیاتک نت دارم ولی از اون بهتر نیست.
سه سال قبل خط ما فیبر نوری شد ولی مشکلی برای نت شاتل من پیش نیومد و تغییری ایجاد نشد.
حالا میخواستم روی همون خط اولی از شاتل نت بگیرم گفتن نمیشه و فیبر نوریه منم گفتم که چطوری تا حالا نت داشتم
جواب دادن که دیگه مخابرات رانژه نمیکنه.
حالا مشکل من اینه که میخوام از آسیاتک (مخابران هم سرویس نداره اینجا) برای این خط نت بگیرم که گفتن خط هنوز تخلیه نشده(بعد 6 ماه)
ولی هنوز مودم رو که وصل میکنم سایت شاتل باز میشه و به همه بخش ها دسترسی دارم ( مثل وقتی که ترافیک تموم شده) این باعت تعجب من بود و زنگ زدم گفتم میتونم از شرکت دیگه نت بگیرم گفتن مشکلی نداره.
بعد از این همه مقدمه
چرا شاتل به من سرویس نمیده یا چرا مخابرات رانژه نمیکنه؟چرا من به سایتشون دسترسی دارم؟خط من رانژه هست یا نه؟
حالا فردا حضوری میخوام برم نمایندگی وضعیتم رو مشخص کنم خواستم بدونم راست میگن یا نه.
اگه میتونید از طریق خطی که شاتل دارید به سایتشون برید و سایتی جز سایت شاتل براتون باز نمیشه 100% خط شما رانژه شاتل هست.
دوست عزیز من بهتون توصیه می کنم به 195 شکایت کنید ، پیگیری می کنند.

invoker
2016/04/22, 18:17
سلام

مدتی هست که یک مشکل واسم پیش امده ...

اینکه یهو لینک مودم میپره ...

همه چیز رو چک کردم ... اسپلیتر / سیم خط / حتی مخابرات هم رفتم خط رو چک کردن مشکل خاصی نداشت ...

نکته جالب اینجاست ... SNR بین 25 تا 30 هست ! ولی یهو میشه 5 . 7 . 9 که لینک میپره !

میخواستم بدونم این مشکل از مودم میتونه باشه !؟

چه چیزی باعث میشه چنین اتفاقی بیفته ! و SNR یهو اینقد افت کنه ...

ErfanDL
2016/04/22, 18:20
سلام

مدتی هست که یک مشکل واسم پیش امده ...

اینکه یهو لینک مودم میپره ...

همه چیز رو چک کردم ... اسپلیتر / سیم خط / حتی مخابرات هم رفتم خط رو چک کردن مشکل خاصی نداشت ...

نکته جالب اینجاست ... SNR بین 25 تا 30 هست ! ولی یهو میشه 5 . 7 . 9 که لینک میپره !

میخواستم بدونم این مشکل از مودم میتونه باشه !؟

چه چیزی باعث میشه چنین اتفاقی بیفته ! و SNR یهو اینقد افت کنه ...

چندتا تلفن به خط وصله ؟ فریمور مودم آپدیت هست ؟

invoker
2016/04/22, 18:28
چندتا تلفن به خط وصله ؟ فریمور مودم آپدیت هست ؟

یکی

کل طول سیم خط خونه ما رو هم 6.8 متر هم نمیشه ! ( حتی پریزی که خوده مخابرات نصب کرده هم برداشتم و سیم رو مستقیم وصل کردم به سیم داخلی ) و مستقیم خورده به پریز اطاق ... ( سیم خط رو هم یه 2 ماه قبل نعویض کردم )

فریمور هم چندی پیش اپدیت کردم ! هیچ تاثییری نداشت ...

ErfanDL
2016/04/22, 18:35
یکی

کل طول سیم خط خونه ما رو هم 6.8 متر هم نمیشه ! ( حتی پریزی که خوده مخابرات نصب کرده هم برداشتم و سیم رو مستقیم وصل کردم به سیم داخلی ) و مستقیم خورده به پریز اطاق ... ( سیم خط رو هم یه 2 ماه قبل نعویض کردم )

فریمور هم چندی پیش اپدیت کردم ! هیچ تاثییری نداشت ...

معمولا بین چه ساعاتی SNR کم میشه ؟

invoker
2016/04/22, 18:43
معمولا بین چه ساعاتی SNR کم میشه ؟

به نکته جالبی اشاره کردی ! که خودمم شدیدا" رو همین تمرکز کرده بودم و تا حدی به اینا رسیدم ...

بین ساعت 10 تا 12 صبح ... ساعت قدیم / روزی یبار تو این ساعت ها قطعی دارم !

بین 3 تا 5 بعد ازظهر ... ساعت قدیم / روزی یبار تو این ساعت ها قطعی دارم !

و خیلی کم بین 10 تا 12 شب ... / روزی یبار تو این ساعت ها قطعی ندارم !

پ / ن : اسپلیتر رو هم به این شکل نصب کردم ! و تنها فرقش تو اینه که سیم خرجی Adsl من بلنده ! 5 متره ... که سیستم ام دوره بخاطره همین

ولی مال تلفن 2.3 متر هم نیس ...

46142

ErfanDL
2016/04/22, 18:51
به نکته جالبی اشاره کردی ! که خودمم شدیدا" رو همین تمرکز کرده بودم و تا حدی به اینا رسیدم ...

بین ساعت 10 تا 12 صبح ... ساعت قدیم / روزی یبار تو این ساعت ها قطعی دارم !

بین 3 تا 5 بعد ازظهر ... ساعت قدیم / روزی یبار تو این ساعت ها قطعی دارم !

و خیلی کم بین 10 تا 12 شب ... / روزی یبار تو این ساعت ها قطعی ندارم !

پ / ن : اسپلیتر رو هم به این شکل نصب کردم ! و تنها فرقش تو اینه که سیم خرجی Adsl من بلنده ! 5 متره ... که سیستم ام دوره بخاطره همین

ولی مال تلفن 2.3 متر هم نیس ...

46142
خب. تلفن رو از پریز بکش و مودم هم بدون اسپیلتر متصل کن نتیجه رو بگو

invoker
2016/04/22, 18:58
خب. تلفن رو از پریز بکش و مودم هم بدون اسپیلتر متصل کن نتیجه رو بگو

امتحان کردم ... فرق خاصی نکرده

از این بحث بگذاریم ... البته یه نکته جالب دیگه هم هست که خیلی بی ربط نمیتونه باشه و خودمم بهش شک دارم

محل نصب Adsl من به این شکله !

خوب دقت کردم زمانی که سیستم رو روشن میکنم لینک میپره ! ( البتهشاید تو 10 تا 2 بار پیش بیاد ... ) میتونه بخاطره این باشه ؟ { یقین ندارم و حدس میزنم }

البته این رو هم بگم که چه زمانی که اهنگ گوش میدم ! و چه بصورت عادی نویز خط تو این شرایطی که مودم پیش این همه سیم هست بازم بین 30 بوده ! و یهو افت میکنه ...

ErfanDL
2016/04/22, 19:11
امتحان کردم ... فرق خاصی نکرده

از این بحث بگذاریم ... البته یه نکته جالب دیگه هم هست که خیلی بی ربط نمیتونه باشه و خودمم بهش شک دارم

محل نصب Adsl من به این شکله !

خوب دقت کردم زمانی که سیستم رو روشن میکنم لینک میپره ! ( البتهشاید تو 10 تا 2 بار پیش بیاد ... ) میتونه بخاطره این باشه ؟ { یقین ندارم و حدس میزنم }

البته این رو هم بگم که چه زمانی که اهنگ گوش میدم ! و چه بصورت عادی نویز خط تو این شرایطی که مودم پیش این همه سیم هست بازم بین 30 بوده ! و یهو افت میکنه ...
نه ربطی نداره ! البته اون بلندگو نمیدونم چقدر آهنرباش قویه سیم تلفن از یک ناحیه مغناطیسی رد شده
احتمالا مشکل از DSLAM هست ماژول خط رو از داخل تنظیمات روی G.DMT بذار ببین چی میشه

invoker
2016/04/22, 19:16
نه ربطی نداره !
احتمالا مشکل از DSLAM هست ماژول خط رو از داخل تنظیمات روی G.DMT بذار ببین چی میشه

این رو هم امتحان کردم :emoji_smiley-87:

SNR اول رو 25/30 بود ... رو این گذاشتم امد بین 15 / 18 ...

هر چی بود که چک کردم ...

درخواست خرابی خط هم دادم ببینم فردا می یاد یه نیگاه بندازه ... واسه محکم کاری خوبه

ErfanDL
2016/04/22, 19:19
این رو هم امتحان کردم :emoji_smiley-87:

SNR اول رو 25/30 بود ... رو این گذاشتم امد بین 15 / 18 ...

هر چی بود که چک کردم ...

درخواست خرابی خط هم دادم ببینم فردا می یاد یه نیگاه بندازه ... واسه محکم کاری خوبه
البته اون بلندگو نمیدونم چقدر آهنرباش قویه سیم تلفن از یک ناحیه مغناطیسی رد شده

invoker
2016/04/22, 19:30
البته اون بلندگو نمیدونم چقدر آهنرباش قویه سیم تلفن از یک ناحیه مغناطیسی رد شده

اهن روباش اندازه اونیه که اون بالا گذاشته ! ( تو عکس مشخص کردم ... )

بعد سیم تلفن رو هم از زیر قالی اوردم ... تو عکس مشخص کردم دقیقا" از پایین اون همه پریز برق رد شده ... که دور زدم از پایین کشوی میز اوردم زدم تو مودم ... تو عکس مشخص کردم ... (کمی زووم میخواد)

invoker
2016/04/23, 13:37
امروز از طرف مخابرات امدن ...

10 متر سیم 5 نخ هوایی گرفتم که سیم رو کامل تعویض کنم ... ( از جعبه تقسیم تا پریز داخل اطاق )

{ سیم رو قطع نکردم که جلوش پریز نصب کنم ... مستقیم اوردم واسه اینکه طول سیم اونقد هم زیاد نبود تا اطاق }

تغییراتی که بعد از تعویض حس کردم به این صورت بود ... SNR از 30 به 31 افزایش پیدا کرد

یجورای سایت ها هم بهتر داره لود میشه ...

خط تلفن قبلا" یخورده خش خش داشت که اونم برطرف شد ...

قبل از این زمانی که با گوشی وصل بودم Wi-Fi دروست نت نمیداد یجورای انگار لگ میگرفت ولی الان خیلی بهتر شده ... ببینم در اینده به چه شکله ....

بعد یه سوال هم داشتم ... اینکه از کجا میشه فهمید نویز گیر ( اسپلیتر ) خرابه ؟

MOHAMMAD MOBASHERI
2016/05/21, 10:54
سلام به کارشناسان بزرگوار

یه مشکل برام پیش اومده

از دیشب اینترنتم دچار قطعی شده. چندین بار مودم رو خاموش کردم ولی بیفایده بوده. همون دیشب اومدم تماس بگیرم با پشتیبانی که دیدم کلا تلفن قطع شده و به جای بوق آزاد قبل از شماره گیری بوق اشغال میزنه ولی بعد از چند ساعت تلفن درست شد و چند بار تماس گرفتم ولی به محض اینکه که به کارشناس وصل میشم اینترنت وصل میشه و حدود 30 الی 90 ثانیه بعد از قطع کردن تلفن، دوباره اینترنت هم قطع میشه.

مشکل از کجاست؟؟؟

ممنون

invoker
2016/05/21, 11:06
سلام به کارشناسان بزرگوار

یه مشکل برام پیش اومده

از دیشب اینترنتم دچار قطعی شده. چندین بار مودم رو خاموش کردم ولی بیفایده بوده. همون دیشب اومدم تماس بگیرم با پشتیبانی که دیدم کلا تلفن قطع شده و به جای بوق آزاد قبل از شماره گیری بوق اشغال میزنه ولی بعد از چند ساعت تلفن درست شد و چند بار تماس گرفتم ولی به محض اینکه که به کارشناس وصل میشم اینترنت وصل میشه و حدود 30 الی 90 ثانیه بعد از قطع کردن تلفن، دوباره اینترنت هم قطع میشه.

مشکل از کجاست؟؟؟

ممنون

نویز خط شما چقده ! به احتمال خیلی زیاد خط شما نویز دار شده که لینک ثابت نمیشه !

( همین مشکل رو بنده چندی پیش داشتم ... )

MOHAMMAD MOBASHERI
2016/05/21, 11:13
نویز خط شما چقده ! به احتمال خیلی زیاد خط شما نویز دار شده که لینک ثابت نمیشه !

( همین مشکل رو بنده چندی پیش داشتم ... )
سلام ؛ ممنون از اینکه وقت میگذارید

قبلا مشکلی نبود ... از دیشب که تلفن قطع و وصل شد اینجوری شد

چطور بفهمم نویز چقدره؟؟

الان دستگاه تلفن رو هم از برق و هم از تلفن کشیدم و فعلا اینترنت وصله ولی چراغ نت لحظاتی ثابت و لحظاتی چشمک زنه ... میخوام دوباره تلفن رو وصل کنم ببینم چی میشه

----------------------------------------------------------------------------

تلفن رو وصل کردم خوشبختانه اینترنت هم همچنان وصل موند

فقط همون چشمک زدن چراغ نت هنوز هست

invoker
2016/05/21, 16:03

چطور بفهمم نویز چقدره؟؟

الان دستگاه تلفن رو هم از برق و هم از تلفن کشیدم و فعلا اینترنت وصله ولی چراغ نت لحظاتی ثابت و لحظاتی چشمک زنه ... میخوام دوباره تلفن رو وصل کنم ببینم چی میشه

دوست عزیز یه قسمت داخل مودم هست بنام SNR که میزان نویز خط رو نشون میده ! تو گوگل سرچ کنین اموزش هست که چجور تو تنظیمات مودم دنبالش بگردین ...

والا اینترنت منم خوب بود ! اصلا نویز نداشت یه روزه داغون شد رفت ... ( نمیدونم این ISP ها دارن چیکار میکنن ! )

ErfanDL
2016/05/21, 20:02

چطور بفهمم نویز چقدره؟؟

رانژه خط مشکل داره با پشتیبانی تماس بگیرید و درخواست تعویض رانژه کنید

MOHAMMAD MOBASHERI
2016/06/03, 09:45
سلام

اون مودم تندا رو به هر شکل بود نصب و راه اندازی کردم

الان میخوام بدونم آیا امکانش هست روی کامپیوتری که با کابل لن به اون مودم متصل شده برای اتصال به اینترنت قفل بزارم؟؟؟
نمیخوام اینترنت رو دیسکانکت کنم؛ چون میخوان همیشه اتصال wifi رو داشته باشم؛ ولی میخوام کاربر pc هم برای اتصال به اینترنت مثل کاربر wifi احتیاج به رمز یا هرچیزی داشته باشه؛ یه جور قفل کودک منظورمه؛ آیا امکانش هست؟؟؟

خیلی خیلی ممنون

flashpoint
2016/06/03, 12:49
دوستان من هم مشكل افتضاح نويز دارم چند ماهيه و snr من زير ٦ و اون ه متغيره و بطور متوسط هر ٥ دقيقه قطعي دارم، مودم نو خريدم، اسپليتر نو، تلفن رو جدا ميكنم، رو تمام پريزا چك ميكنم و هيچ اتفاقي نميفته، عده اي از مخابرات بهم گفتن سرعت دو مگ شايد نميكشه خطت، اخه قبلش ٥١٢ داشتم اما دو مگ كه گرفتم ماه ها مشكلي نداشت بيشتر از نزديك سال نو اينطور شد، حالا درخواست دادم همون سرعت ٥١٢ كنن ببينم تغييري ميكنه يا نه اما اگر نكرد واقعا نميدونم بايد چيكار كرد :(

ErfanDL
2016/06/03, 14:23
دوستان من هم مشكل افتضاح نويز دارم چند ماهيه و snr من زير ٦ و اون ه متغيره و بطور متوسط هر ٥ دقيقه قطعي دارم، مودم نو خريدم، اسپليتر نو، تلفن رو جدا ميكنم، رو تمام پريزا چك ميكنم و هيچ اتفاقي نميفته، عده اي از مخابرات بهم گفتن سرعت دو مگ شايد نميكشه خطت، اخه قبلش ٥١٢ داشتم اما دو مگ كه گرفتم ماه ها مشكلي نداشت بيشتر از نزديك سال نو اينطور شد، حالا درخواست دادم همون سرعت ٥١٢ كنن ببينم تغييري ميكنه يا نه اما اگر نكرد واقعا نميدونم بايد چيكار كرد :(
کابل کشی مجدد

invoker
2016/06/03, 14:36

درود دوست عزیز

شما یه توضیح کامل از منزل بدین تا بهتر بشه راهنمایی کرد ...

flashpoint
2016/06/03, 15:37
تشكر، آپارتماني هست، يك جعبه تقسيم طبقه همكف هست كه سيماي تلفن توش مثل زلفاي پريشون زده بيرون و نميدونم كدوم مال منزل خودمه، فاصلم تا مركز مخابراتي خيلي كم شايد حداكثر ١ كيلومتر باشه، تنها چيزايي كه امتحان نكردم چك كردن خط از ورودي و تنظيم مودم روي g.dmt هست كه دومي رو امروز حتما چك ميكنم.
اين مشكل يهويي از چند ماه پيش بوجود اومده در حالي كه وسايل و تلفن خونه و كلا ستاپ منزل !!! هيچ تغييري نكرده
تشكر

invoker
2016/06/03, 15:58
تشكر، آپارتماني هست، يك جعبه تقسيم طبقه همكف هست كه سيماي تلفن توش مثل زلفاي پريشون زده بيرون و نميدونم كدوم مال منزل خودمه، فاصلم تا مركز مخابراتي خيلي كم شايد حداكثر ١ كيلومتر باشه، تنها چيزايي كه امتحان نكردم چك كردن خط از ورودي و تنظيم مودم روي g.dmt هست كه دومي رو امروز حتما چك ميكنم.
اين مشكل يهويي از چند ماه پيش بوجود اومده در حالي كه وسايل و تلفن خونه و كلا ستاپ منزل !!! هيچ تغييري نكرده
تشكر

isp شما چیه ؟

والا این چند روز (10) پیش منطقه ما به کل اینترنت نابود شده ! شدیدا" خط ها نویز پیدا کرده معلوم نیس دارن چیکار میکنن ... حط من رو حالت عادی نویزش بین 30 تا 31 بوده الان باز رفته رو 10 تا 12 !!!!! همین چند وقت پیش هم سیم کشی رو تغییر دادم ... ! یعنی اینکه کلا نمیشه هیچ تضمینی رو هیچ چیزی داد با این isp های *******

flashpoint
2016/06/03, 18:04
isp شما چیه ؟

والا این چند روز (10) پیش منطقه ما به کل اینترنت نابود شده ! شدیدا" خط ها نویز پیدا کرده معلوم نیس دارن چیکار میکنن ... حط من رو حالت عادی نویزش بین 30 تا 31 بوده الان باز رفته رو 10 تا 12 !!!!! همین چند وقت پیش هم سیم کشی رو تغییر دادم ... ! یعنی اینکه کلا نمیشه هیچ تضمینی رو هیچ چیزی داد با این isp های *******

مخابرات تهران، والا منم خيلي بعيد ميدونم مشكل از من باشه و سيم كشي من، خطوطي كه نويز شديد دارن بايد كيفيت صدا تلفن هم خيلي بد باشه.

flashpoint
2016/06/03, 21:10
متاسفانه تغيير g.dmt هم هيچ تاثيري نداشت

MOHAMMAD MOBASHERI
2016/06/04, 09:23
سلام

الان میخوام بدونم آیا امکانش هست روی کامپیوتری که با کابل لن به اون مودم متصل شده برای اتصال به اینترنت قفل بزارم؟؟؟
نمیخوام اینترنت رو دیسکانکت کنم؛ چون میخوان همیشه اتصال wifi رو داشته باشم؛ ولی میخوام کاربر pc هم برای اتصال به اینترنت مثل کاربر wifi احتیاج به رمز یا هرچیزی داشته باشه؛ یه جور قفل کودک منظورمه؛ آیا امکانش هست؟؟؟

خیلی خیلی ممنون

فکر کنم سوال من دیده نشد ... ممنون میشم به سوالم پاسخ بدین

ErfanDL
2016/06/09, 16:33
سلام

خیلی خیلی ممنون
امکانش هست ولی نیاز به ویندوز سرور دارید که یک Radius Server راه اندازی کنید

MoHamMAD_jOon
2016/06/21, 00:37
سلام به همه دوستان
جسارتا یه سوال درباره DSL دارم
من نتم مخابرات تهران
میخواستم ببینم بهترین تنظیمات dsl تو قسمت کنترل پنل مودم واس dls چیه
مرسی از راهنمایی تون دوستان

ErfanDL
2016/06/21, 08:33
سلام به همه دوستان
جسارتا یه سوال درباره DSL دارم
من نتم مخابرات تهران
میخواستم ببینم بهترین تنظیمات dsl تو قسمت کنترل پنل مودم واس dls چیه
مرسی از راهنمایی تون دوستان
یا +adsl2 یا g.DMT

MoHamMAD_jOon
2016/06/21, 18:37
مرسی از راهنمایی تون پس باقی موارد تیکش بردارم اون گزینه های اخری باشن یا بردارم

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

ErfanDL
2016/06/21, 19:27
مرسی از راهنمایی تون پس باقی موارد تیکش بردارم اون گزینه های اخری باشن یا بردارم

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

همون دو گزینه باشه

in-fo
2016/06/22, 13:06
سلام مجدد
من مودمم رو الان به سیم مرکز یا همون سیمی که توی کنتور هست وصل کردم ( مستقیم ) اما نه تغییری توی کیفیت اینترنت دیدم نه تایم اوتم کم شد ! تازه بدتر هم شد ؟ چیکار باید بکنم ؟

in-fo
2016/06/24, 15:59
الان من یه چیزی رو متوجه شدم
زمانی که توی سی ام دی پینگ میگیرم وقتی ttl روی 48 میره و پینگم زیر 100 میره تایم اوتم زیاد میشه و بعضی وقتا یه سری دستکاری هایی انجام میدم توی مودم مثل تغییر حالت adsl mode و یا تغییر دادن pvc0 به pvc2 که بغضی وقتا منجر به عوض شدن ttl میشه و تایم اوتم از بین میره ! هر وقت پینگم از سرور خارجی 140 به بالا میشه دیگه تایم اوتی ندارم ! کسی میدونه مشکل از کجاس ؟ فک کنم با یه سری دستکاری تو مودم مشکلم حل بشه
چون سیم از مرکز کشیدم توی مخابرات هم بخش mdf گفتم تمام فیوزارو واسم عوض کردن ولی مشکلم پابرجاست
لطفا کمکم کنید

ErfanDL
2016/06/24, 16:38
الان من یه چیزی رو متوجه شدم
زمانی که توی سی ام دی پینگ میگیرم وقتی ttl روی 48 میره و پینگم زیر 100 میره تایم اوتم زیاد میشه و بعضی وقتا یه سری دستکاری هایی انجام میدم توی مودم مثل تغییر حالت adsl mode و یا تغییر دادن pvc0 به pvc2 که بغضی وقتا منجر به عوض شدن ttl میشه و تایم اوتم از بین میره ! هر وقت پینگم از سرور خارجی 140 به بالا میشه دیگه تایم اوتی ندارم ! کسی میدونه مشکل از کجاس ؟ فک کنم با یه سری دستکاری تو مودم مشکلم حل بشه
چون سیم از مرکز کشیدم توی مخابرات هم بخش mdf گفتم تمام فیوزارو واسم عوض کردن ولی مشکلم پابرجاست
لطفا کمکم کنید
روی g.dmt بذارید

in-fo
2016/06/24, 16:47
روی g.dmt بذارید
adsl mode منظورم همین auto و gdmt بود که تغییرشون میدادم

MOHAMMAD MOBASHERI
2016/07/26, 17:15
سلام

یک مشکل عجیب برام پیش اومده

از دیروز اینترنتم به شدت کند شده و اکثر سایت ها مثل همین سایت رو اصلا نمیتونم باز کنم. اینستاگرام هم عکس ها رو نمایش نمیده. ولی نکته عجیب اینجاست که اگر به Psixxxx متصل باشم سرعت خیلی بهتر میشه (البته نه مثل حالت عادی قبل از این مشکل) و میتونم این سایت و سایر سایت ها رو باز کنم.

الان هم عذر میخوام که با قند شکن پیام میزارم چون چاره ای ندارم

ممنون

ErfanDL
2016/07/26, 17:30
سلام

یک مشکل عجیب برام پیش اومده

از دیروز اینترنتم به شدت کند شده و اکثر سایت ها مثل همین سایت رو اصلا نمیتونم باز کنم. اینستاگرام هم عکس ها رو نمایش نمیده. ولی نکته عجیب اینجاست که اگر به Psixxxx متصل باشم سرعت خیلی بهتر میشه (البته نه مثل حالت عادی قبل از این مشکل) و میتونم این سایت و سایر سایت ها رو باز کنم.

الان هم عذر میخوام که با قند شکن پیام میزارم چون چاره ای ندارم

ممنون

سلام

بازهم مثل همیشه مشکل از DNS هست

این DNS ها رو استفاده کنید

8.8.8.8
8.8.4.4

MAXIMUS
2016/08/05, 12:29
سلام.
از کجا بدانم که این IP ای که من برای اتصال به WIFI منزل استفاده می کنم امن هست؟!
192.168.1.104 ؟! امنیت این رو از کجا بفهمم؟!
از چه IP هایی می تونم استفاه کنم سرعت خوبی داشته باشه؟!

Reza Eshraghi
2016/08/09, 15:04
سلام به همگی دوستان به ویژه عرفان جان
چند سوال در مورد مودم داشتم

در بین چیپ های به کار رفته در کلیه مودم های وایرلس به ویژه تی پی لینک تا جایی که دیدم بیشتر Broadcom و Trendchip هستن
Realtek و Ralink هم در بقیه مودم ها بیشتر دیده میشه
در مجموع بعد از بهترین چیپ که برودکام هست، در رتبه های بعدی کدوم چیپ ها بهتر هستن؟
اگر براساس مدل بخواهیم بگیم از بین
W8960N
W8961N
W8961ND
با توجه به اینکه مدل اول چیپ برودکام هست، ترتیب کیفیت وایرلس از نظر پوشش برد و قدرت درسته؟
متراژ کل رو دقیق نمیدونم اما مودم داخل یک اتاق قرار می گیره که به اصطلاح توی دوبلکس قرار داره و بین اتاق و سالن یک در قرار گرفته ( راه پله اتاق کلا بیرون از سالن هست و کاملاً مستقل)
دو عدد تبلت و یک گوشی از طریق وایرلس به مودم وصل خواهند شد
خط فیبر هست و تازه ثبت نام شده و در مرحله رانژه هست
با در نظر گرفتن شرایط ذکر شده با محدوده بودجه زیر 80 تومن که این مودم ها در همین محدوده هستن
کدوم مودم توانایی بهتری در ساپورت شرایط این خونه و این تعداد دستگاه داره؟
مودم تک آنتن میتونه جوابگو باشه یا نه؟

ErfanDL
2016/08/09, 15:13
سلام به همگی دوستان به ویژه عرفان جان
چند سوال در مورد مودم داشتم

در بین چیپ های به کار رفته در کلیه مودم های وایرلس به ویژه تی پی لینک تا جایی که دیدم بیشتر Broadcom و Trendchip هستن
Realtek و Ralink هم در بقیه مودم ها بیشتر دیده میشه
در مجموع بعد از بهترین چیپ که برودکام هست، در رتبه های بعدی کدوم چیپ ها بهتر هستن؟
اگر براساس مدل بخواهیم بگیم از بین
W8960N
W8961N
W8961ND
با توجه به اینکه مدل اول چیپ برودکام هست، ترتیب کیفیت وایرلس از نظر پوشش برد و قدرت درسته؟
متراژ کل رو دقیق نمیدونم اما مودم داخل یک اتاق قرار می گیره که به اصطلاح توی دوبلکس قرار داره و بین اتاق و سالن یک در قرار گرفته ( راه پله اتاق کلا بیرون از سالن هست و کاملاً مستقل)
دو عدد تبلت و یک گوشی از طریق وایرلس به مودم وصل خواهند شد
خط فیبر هست و تازه ثبت نام شده و در مرحله رانژه هست
با در نظر گرفتن شرایط ذکر شده با محدوده بودجه زیر 80 تومن که این مودم ها در همین محدوده هستن
کدوم مودم توانایی بهتری در ساپورت شرایط این خونه و این تعداد دستگاه داره؟
مودم تک آنتن میتونه جوابگو باشه یا نه؟

سلام بر عقاب تیز بین D:

من broadcom رو قبول دارم trend هم بد نیست ولی مشکل پیدا میکنی بعدا
8960N رو انتخاب کن بهتره. اگه میخوای واقعا وایرلس خوب داشته باشی یه مودم معمولی با یه روتر میکروتیک مدل hAP Lite بگیر

Reza Eshraghi
2016/08/09, 15:24
سلام بر عقاب تیز بین D:

من broadcom رو قبول دارم trend هم بد نیست ولی مشکل پیدا میکنی بعدا
8960N رو انتخاب کن بهتره. اگه میخوای واقعا وایرلس خوب داشته باشی یه مودم معمولی با یه روتر میکروتیک مدل hAP Lite بگیر

قربانت برادر :emoji_smiley-07:
مودم واسه خودم نیست عرفان جان .
واسه اقوام هست که میکروتیک به گروه خونیشون نمیخوره داداش !
نظرت در مورد ایسوس N12-E و N12-E C1 چیه ؟ 99 تومن دانلود مستر و اینها هم نداره
میگن و خودت هم می گفتی چیپش خوب نیست منتها یکی از دوستان نزدیک خریده راضی هست از بردش اما از یکی شنیدم اولش ممکنه خوب باشه مثلاً برای یک سال اما بعداً داغون میشه
8968 رو چون مطمئن نیستم اون پورت USB و هزینه مازاد برای اون پورت به دردشون بخوره یا نه رو توی لیست نگذاشتم ضمن اینکه فریمور فقط همون فریمور اولیه هست برای ورژن غیر EU توی سایت
و حفقیقت برای خودم که دارم مشکل پرش لینک مداوم و ریست با خاموش یا ریست شدن سیستم !!! :emoji_smiley-15: یا ریست حین مکالمه طولانی مدت با نرم افزارهای شبکه اجتماعی داشت که ریست مودم که در زمان خاموش کردن سیستم اتفاق میفته ، فعلاً حل شده با تعویض کابل شبکه از دیشب و به خاطر این موارد کمی ازش ترسیده شدم حقیقتاً .

سؤال آخر اینکه با توجه به توضیحات پست قبل ، مودم تک آنتنه به نظرت منتفی هست و جوابگو نیست ؟

ErfanDL
2016/08/09, 16:27
قربانت برادر :emoji_smiley-07:
مودم واسه خودم نیست عرفان جان .
واسه اقوام هست که میکروتیک به گروه خونیشون نمیخوره داداش !
نظرت در مورد ایسوس N12-E و N12-E C1 چیه ؟ 99 تومن دانلود مستر و اینها هم نداره
میگن و خودت هم می گفتی چیپش خوب نیست منتها یکی از دوستان نزدیک خریده راضی هست از بردش اما از یکی شنیدم اولش ممکنه خوب باشه مثلاً برای یک سال اما بعداً داغون میشه
8968 رو چون مطمئن نیستم اون پورت USB و هزینه مازاد برای اون پورت به دردشون بخوره یا نه رو توی لیست نگذاشتم ضمن اینکه فریمور فقط همون فریمور اولیه هست برای ورژن غیر EU توی سایت
و حفقیقت برای خودم که دارم مشکل پرش لینک مداوم و ریست با خاموش یا ریست شدن سیستم !!! :emoji_smiley-15: یا ریست حین مکالمه طولانی مدت با نرم افزارهای شبکه اجتماعی داشت که ریست مودم که در زمان خاموش کردن سیستم اتفاق میفته ، فعلاً حل شده با تعویض کابل شبکه از دیشب و به خاطر این موارد کمی ازش ترسیده شدم حقیقتاً .

سؤال آخر اینکه با توجه به توضیحات پست قبل ، مودم تک آنتنه به نظرت منتفی هست و جوابگو نیست ؟

ببین رضا جان مودم تک آنتن با دو آنتن تو پوشش وای فای فرقی نداره فرقش تو chain و سرعتش هست میکروتیک آنتن نداره ولی dual chain هست و قدرت فوق العاده ای داره.
ایسوس رو زیاد باهاش سروکار نداشتم که ببینم چطوره. من همون tplink با چیپ broadcom رو پیشنهاد میدم.

Reza Eshraghi
2016/08/09, 16:45
ببین رضا جان مودم تک آنتن با دو آنتن تو پوشش وای فای فرقی نداره فرقش تو chain و سرعتش هست میکروتیک آنتن نداره ولی dual chain هست و قدرت فوق العاده ای داره.
ایسوس رو زیاد باهاش سروکار نداشتم که ببینم چطوره. من همون tplink با چیپ broadcom رو پیشنهاد میدم.

ممنون عرفان جان
Chain همون باند هست یا یه چیز دیگه هست ؟

ErfanDL
2016/08/09, 16:48
ممنون عرفان جان
Chain همون باند هست یا یه چیز دیگه هست ؟

Chain همون band میشه مثلا مودم dual chain سری N میشه دوتا آنتن RX , TX که هر آنتنی 150 مگابیت data tare داره میشه 300 مگابیت

Reza Eshraghi
2016/08/09, 16:54
Chain همون band میشه مثلا مودم dual chain سری N میشه دوتا آنتن RX , TX که هر آنتنی 150 مگابیت data tare داره میشه 300 مگابیت

بسیار عالی . و سؤال آخر و رفع مزاحمت انشاءالله
چیپ Realtek در چه وضعیتی هست ؟ از Trend بهتره یا بدتر ؟ (ایسوس هایی که گفتم مدلشون رو ، چک کردم Realtek هست ! )
بسیار ممنون عرفان جان :emoji_smiley-07:

ErfanDL
2016/08/09, 16:59
بسیار عالی . و سؤال آخر و رفع مزاحمت انشاءالله
چیپ Realtek در چه وضعیتی هست ؟ از Trend بهتره یا بدتر ؟ (ایسوس هایی که گفتم مدلشون رو ، چک کردم Realtek هست ! )
بسیار ممنون عرفان جان :emoji_smiley-07:
Realtek از Trend با کیفیت تره فقط یکم داغتره که معماریش اینطوره از نظر پرفورمنس از Trend بهتره

Trend رو میتونی ه.ک کنی که SNR رو قویتر کنی

me.mr
2016/09/02, 12:21
سلام.
چند روز پیش از دستور IPCONFIG / RENEW توی cmd استفاده کردم ولی متاسفانه تمام سیستمم ریخت بهم :| فایرفاکس هیچ صفحه ای رو لود نمیکرد و کاملا از کار افتاده بود که خداروشکر با دستور netsh winsock reset مشکل برطرف شد. اما بعد از اون فهمیدم که پینگم هم به طور فاجعه باری روی 300 یا 400 هست حتی توی بازی های آنلاین چند برابر میشه. راه حل عادی کردن این وضع چیه؟:emoji_smiley-26:
با تشکر از دوستان.

me.mr
2016/09/02, 22:02
سلام.
چند روز پیش از دستور IPCONFIG / RENEW توی cmd استفاده کردم ولی متاسفانه تمام سیستمم ریخت بهم :| فایرفاکس هیچ صفحه ای رو لود نمیکرد و کاملا از کار افتاده بود که خداروشکر با دستور netsh winsock resetمشکل برطرف شد. اما بعد از اون فهمیدم که پینگم هم به طور فاجعه باری روی 300 یا 400 هست حتی توی بازی های آنلاین چند برابر میشه. راه حل عادی کردن این وضع چیه؟:emoji_smiley-26:
با تشکر از دوستان.

مشکل با دستور ipconfig /flushdns حل شد! پیشنهاد میکنم هیچوقت از ipconfig استفاده نکنید:emoji_smiley-58:

in-fo
2016/09/27, 15:44
سلام . از زمانی که سیستم جدید گرفتم و ویندوز 10 نصب کردم جدیدا وقتی توی سی ام دی میخوام پینگ بگیرم اون ttl که اون اخر نوشته میشه عددش ثابت نیست 0_o ! یعنی یه بار میشه 41 یه بار 42 اصن عدد ثابتی نداره به شرکت سرویس دهنده هم که زنگ زدم پرفوسور دلیلشو نمیدونست ! باید چیکار کنم ؟ خیلی اذیت میکنه همین باعث شده تایم اوتم خیلی زیاد بشه

راستی اینترنتم وایرلس هستش . بنده یوزر و پسورد وین باکس رو هم دارم که بتونم برم توی تنظیمات . احیانا از اونجا نمیشه تایم اوت رو کم کرد ؟ :D

ErfanDL
2016/09/27, 16:18
سلام . از زمانی که سیستم جدید گرفتم و ویندوز 10 نصب کردم جدیدا وقتی توی سی ام دی میخوام پینگ بگیرم اون ttl که اون اخر نوشته میشه عددش ثابت نیست 0_o ! یعنی یه بار میشه 41 یه بار 42 اصن عدد ثابتی نداره به شرکت سرویس دهنده هم که زنگ زدم پرفوسور دلیلشو نمیدونست ! باید چیکار کنم ؟ خیلی اذیت میکنه همین باعث شده تایم اوتم خیلی زیاد بشه

راستی اینترنتم وایرلس هستش . بنده یوزر و پسورد وین باکس رو هم دارم که بتونم برم توی تنظیمات . احیانا از اونجا نمیشه تایم اوت رو کم کرد ؟ :D
شما برو تو winbox ببین وایرلست چقدر سیگنال داره rx و tx

in-fo
2016/09/27, 16:34
21 tx و 28 rx البته نمیدونم درست رفتم یا نه ولی خب متغیره عدد ثابت نداشت :(

ErfanDL
2016/09/27, 16:38
21 tx و 28 rx البته نمیدونم درست رفتم یا نه ولی خب متغیره عدد ثابت نداشت :(
تو قسمت wireless تب registration

in-fo
2016/09/27, 16:42
تو قسمت wireless تب registration

-61 tx و -58 rx

ErfanDL
2016/09/27, 16:51
-61 tx و -58 rx
سیگنالش بد نیست ولی میتونه بهتر بشه. مدل رادیو چیه ؟ SXT 5 AC ?

in-fo
2016/09/27, 16:56
سیگنالش بد نیست ولی میتونه بهتر بشه. مدل رادیو چیه ؟ SXT 5 AC ?

والا حقیقتش اطلاعی ندارم من فقط رفتم خریدم :| . فقط میتونم بگم که از این گرد هاست فک کنم یه بار خودتونم خریده بودید

ErfanDL
2016/09/27, 17:34
والا حقیقتش اطلاعی ندارم من فقط رفتم خریدم :| . فقط میتونم بگم که از این گرد هاست فک کنم یه بار خودتونم خریده بودید

با ISP تماس بگیر و رنج فرکانس شبکه رو بپرس ببین تو چه رنجی هست میشه با فرکانس بازی کرد و به بهترین سیگنال رسید

in-fo
2016/09/27, 18:17
5148 اینو به من گفتن

ErfanDL
2016/09/27, 18:41
5148 اینو به من گفتن
پس نمیشه چون single فرکانس هست. هر فرکانسی به غیر از این ست بشه قطع میشه

in-fo
2016/09/27, 18:44
8
پس نمیشه چون single فرکانس هست. هر فرکانسی به غیر از این ست بشه قطع میشه
راهی هست که بشه درستش کرد یا تغییرش داد ؟ چوک الان شرکت سرویس دهنده هستم

ErfanDL
2016/09/27, 19:02
8
راهی هست که بشه درستش کرد یا تغییرش داد ؟ چوک الان شرکت سرویس دهنده هستم
ببین ISP باید فرکانس رو تنظیم کنه فرکانسی باید بذاره که noise floor کم داشته باشه و خلوت باشه. الان از قسمت wireless وارد status شوید مقدار noise floor نوشته شده. یا اینکه از isp درخواست کنید یک کانال خلوت فقط به شما اختصاص بدن ( البته اگر بلد باشد :) )

in-fo
2016/09/27, 19:17
ببین ISP باید فرکانس رو تنظیم کنه فرکانسی باید بذاره که noise floor کم داشته باشه و خلوت باشه. الان از قسمت wireless وارد status شوید مقدار noise floor نوشته شده. یا اینکه از isp درخواست کنید یک کانال خلوت فقط به شما اختصاص بدن ( البته اگر بلد باشد :) )

میگه کانال اختصاصی بهت فقط 2 نفر توشه که یکیش رفته مسافرت :|
بعد noise floor توش نبود اصن به یارو هم که زنگ زدم گفت نداره همچین چیزی :| ولی توی quick set یه بخشی هست مربوط به وایرلس سیگنال تو نویز نوشته signal to noise

بعد راستی در مورد ttl نظری ندارید که چرا هی تغییر میکنه و عددش ثابت نیست ؟

ErfanDL
2016/09/27, 19:33
میگه کانال اختصاصی بهت فقط 2 نفر توشه که یکیش رفته مسافرت :|
بعد noise floor توش نبود اصن به یارو هم که زنگ زدم گفت نداره همچین چیزی :| ولی توی quick set یه بخشی هست مربوط به وایرلس سیگنال تو نویز نوشته signal to noise

بعد راستی در مورد ttl نظری ندارید که چرا هی تغییر میکنه و عددش ثابت نیست ؟
غیر ممکنه noise floor نداشته باشه!

در مورد ttl چون شبکه وای فای هست من نظرم روی سیگناله که شدید تاثیر داره

in-fo
2016/09/27, 20:08
غیر ممکنه noise floor نداشته باشه!

در مورد ttl چون شبکه وای فای هست من نظرم روی سیگناله که شدید تاثیر داره
noise floor کجاست که پیداش کنم ؟
ttl هم فقط روی این سیستم اینجوریه . در واقع نت ای دی اس ال هم به همین شکل بود و مدام تغییر میکرد هر وقتم اینجوری میشه تایم اوت بد و بدتر میشه . واسه نت ایرانسل هم جدیدا به همین شکل در اومده که ttl ثابت نیست
کلا هر روز من یه مشکلی باید داشته باشم با نت

ErfanDL
2016/09/27, 21:51
noise floor کجاست که پیداش کنم ؟
ttl هم فقط روی این سیستم اینجوریه . در واقع نت ای دی اس ال هم به همین شکل بود و مدام تغییر میکرد هر وقتم اینجوری میشه تایم اوت بد و بدتر میشه . واسه نت ایرانسل هم جدیدا به همین شکل در اومده که ttl ثابت نیست
کلا هر روز من یه مشکلی باید داشته باشم با نت

46948

in-fo
2016/09/27, 23:07
توی interface رفتم ولی اینه

ErfanDL
2016/09/27, 23:23
توی interface رفتم ولی اینه
روی wlan1 دوبار کلیک کن میاد

in-fo
2016/09/28, 01:19
روی wlan1 دوبار کلیک کن میاد
-110 زده

iranmanoto
2016/10/25, 08:26
سلام
دوستان عزیز یه سوال داشتم
روی یک سیستم 2 ورودی لن وجود داره
یکی اینترانت هست که رو ip خاصی ست شده و تحت وب هست(برای کار با سامانه باید با مرورگر کار کنم)
دومین ،اینترنت هست
نمیخوام کسی از طریق مرورگر دست رسی به اینترنت داشته باشه،در عین حال میخوام فقط و فقط برنامه تیم ویور به اینترنت دست رسی داشته باشه
و مشکلی برای اینترانت پیش نیاد و بشه با مرورگر باهاش کار کرد
حال چ کنم:emoji_smiley-53:

ErfanDL
2016/10/25, 11:00
سلام
یکی اینترانت هست که رو ip خاصی ست شده و تحت وب هست(برای کار با سامانه باید با مرورگر کار کنم)
دومین ،اینترنت هست
نمیخوام کسی از طریق مرورگر دست رسی به اینترنت داشته باشه،در عین حال میخوام فقط و فقط برنامه تیم ویور به اینترنت دست رسی داشته باشه
سلام

شما باید از روتر میکروتیک استفاده کنید و فقط سامانه و Teamviewer را اجازه دسترسی دهید

meelad
2016/10/25, 12:21
سلام
دومین ،اینترنت هست
فکر کنم با تنظمیات فایروال ویندوز بشه همیچین محدودیتی رو ایجاد کرد. (البته نه با پنل معمولی فایروال، باید از پنل پیشرفته استفاده کنی: windows firewall with advanced settings)
البته راهکار آقا عرفان قرص و محکم تره!

iranmanoto
2016/10/25, 13:12
سلام

شما باید از روتر میکروتیک استفاده کنید و فقط سامانه و Teamviewer را اجازه دسترسی دهید

پایانه تحت وب هست با ویست اینترانت هست
یعنی مرورگر رو باز میکنم و میزنم 10.100.110.10 تا صفحه بیاد
برای اینترنت از دانگل usb به لن استفاده میکنم
نمیخوام اینترنت رو مرورگر ها کار کنه! فقط تیم ویور اجازه استفاده داشته باشه
این رو هم ذکر کنم برای اینترانت هیچ کاری حق ندارم انجام بدم! نمیتونم بینش سویچ بزارم یا....
فقط باید اینترنت رو محدود کنم
روتر میکروتیک چنده؟؟

iranmanoto
2016/10/25, 13:13
فکر کنم با تنظمیات فایروال ویندوز بشه همیچین محدودیتی رو ایجاد کرد. (البته نه با پنل معمولی فایروال، باید از پنل پیشرفته استفاده کنی: windows firewall with advanced settings)
البته راهکار آقا عرفان قرص و محکم تره!

فایروال برای هر کارت شبکه سوا سوا عمل میکنه؟

ErfanDL
2016/10/25, 13:44
فایروال برای هر کارت شبکه سوا سوا عمل میکنه؟

شما برای اینکه اینترنت را قطع کنید DNS اون کارت شبکه رو 1.1.1.1 و 2.2.2.2 بزنید

iranmanoto
2016/10/25, 15:00
اون موقع برای تیم ویور مشکلی پیش نمیاد؟
میتونم با اینترنت بهش کانکت شم؟

ErfanDL
2016/10/25, 15:21
اون موقع برای تیم ویور مشکلی پیش نمیاد؟
میتونم با اینترنت بهش کانکت شم؟

تست کنید

iranmanoto
2016/10/29, 16:18
تست کنید

:emoji_smiley-07:درست شد
ممنون

tfarzadt
2016/11/11, 18:45
سلام دوستان
به تازگی مودم TP-LINK TD-W8950N خریداری کردم. مشکلم اینه که وقتی سیستم رو خاموش یا ری استارت میکنم مودم ری استارت مبشه.
مشکل از چیه؟

ErfanDL
2016/11/11, 18:46
سلام دوستان
به تازگی مودم TP-LINK TD-W8950N خریداری کردم. مشکلم اینه که وقتی سیستم رو خاموش یا ری استارت میکنم مودم ری استارت مبشه.
مشکل از چیه؟

کابل شبکه را تعویض کنید

m.oqbaeifarhang
2016/11/22, 00:27
سلام بر مهندسین عزیز . دوستان من به سوالی داشتم که خیلی برام مهمه آگه جواب بدین خیلی ممنون میشم. من از تنظیمات مودمم حالت شبکه وای فای رو گذاشتم به حالت 802.11n و لپ تاپ هم این استانداردو ساپورت میکنه . حالا سوال اینه تو مشخصات این استاندارد نوشته سرعت 150mbps ولی ماله من نهایت تا سرعت 4mbps اطلاعات رو ردو بدل میکنه. مشکل از کجاست؟ البته به صورت وای فای

فرستاده شده از SM-E500Hِ من با Tapatalk

ErfanDL
2016/11/22, 09:11
سلام بر مهندسین عزیز . دوستان من به سوالی داشتم که خیلی برام مهمه آگه جواب بدین خیلی ممنون میشم. من از تنظیمات مودمم حالت شبکه وای فای رو گذاشتم به حالت 802.11n و لپ تاپ هم این استانداردو ساپورت میکنه . حالا سوال اینه تو مشخصات این استاندارد نوشته سرعت 150mbps ولی ماله من نهایت تا سرعت 4mbps اطلاعات رو ردو بدل میکنه. مشکل از کجاست؟ البته به صورت وای فای

این سرعتی که میبینید اسمی هست و واقعی نیست. فقط روترهای لینکسیس و میکروتیک پهنای باند واقعی دارند

tfarzadt
2016/11/23, 00:39
کابل شبکه را تعویض کنید

سلام
کابل رو هم عوض کردم ولی مشکل حل نشد

m.oqbaeifarhang
2016/11/23, 10:09
این سرعتی که میبینید اسمی هست و واقعی نیست. فقط روترهای لینکسیس و میکروتیک پهنای باند واقعی دارند
خیلی ممنون از راهنماییتون

m.oqbaeifarhang
2016/11/23, 13:01
خیلی ممنون از راهنماییتون

فقط تا جایی که من میدونستم سرعت حد اقل باید نصف سرعت اسمی میشد سرعت این یک سیم هم نیست

rezaei76
2017/01/08, 21:40
سلام.بهترین شرکت برای خرید دامین و هاست کدام است(از نظر سرعت و امنیت و قیمت)؟

ErfanDL
2017/01/08, 23:31
چیتا هاست خوبه راضی بودم

Sent from my C6833 using Tapatalk

M.Sadegh.M
2017/02/20, 13:12
سلام
مودم من 2750 هست.
داخل تنظیمات چندتا گزینه هست نمیدونم کدوم بهترین کیفیت را برای خط داره. تو عکس مشخصشون کردم.
این گزینه هایی که مشخص کردم چی هست و چه تاثیری تو کیفیت خط داره.

47403

ErfanDL
2017/02/20, 15:28
سلام
مودم من 2750 هست.
داخل تنظیمات چندتا گزینه هست نمیدونم کدوم بهترین کیفیت را برای خط داره. تو عکس مشخصشون کردم.
این گزینه هایی که مشخص کردم چی هست و چه تاثیری تو کیفیت خط داره.

47403
سلام
مورد Bitswap برای G.DMT استفاده میشه نیاز به فعال سازی نداره ولی حتما گزینه SRA رو فعال کنید

M.Sadegh.M
2017/02/20, 16:52
سلام
مورد Bitswap برای G.DMT استفاده میشه نیاز به فعال سازی نداره ولی حتما گزینه SRA رو فعال کنید

من همیشه روی مود Annex M و مود ADSL2+ قرار میدم چون تو این حالت داخل مودم که می بینم SNR میره بالا و Attenuation میاد پایین که فکر کنم هرچی این اتفاق بیوفته کیفیت بهتر بشه.

الان روی این دو مود کدام موارد از این 3 تا را تیک بزنم بهتره؟ این SRA که گفتید چیکار میکنه؟ اون گزینه آخر چی با 1 شروع میشه.
اگه لینکی هم بدید که یک توضیح بده (فارسی و انگلیسی) فرق نداره خودم میتونم بخوانم.
اینم یک عکس از کیفیت و وضعیت اتصال:

47404
شرمنده انقدر سوال می پرسم من دوست دارم از همه چی سر در بیارم.:emoji_smiley-51:
سپاس :emoji_smiley-08:

ErfanDL
2017/02/20, 19:43
من همیشه روی مود Annex M و مود ADSL2+ قرار میدم چون تو این حالت داخل مودم که می بینم SNR میره بالا و Attenuation میاد پایین که فکر کنم هرچی این اتفاق بیوفته کیفیت بهتر بشه.

الان روی این دو مود کدام موارد از این 3 تا را تیک بزنم بهتره؟ این SRA که گفتید چیکار میکنه؟ اون گزینه آخر چی با 1 شروع میشه.
اگه لینکی هم بدید که یک توضیح بده (فارسی و انگلیسی) فرق نداره خودم میتونم بخوانم.
اینم یک عکس از کیفیت و وضعیت اتصال:

47404
شرمنده انقدر سوال می پرسم من دوست دارم از همه چی سر در بیارم.:emoji_smiley-51:
سپاس :emoji_smiley-08:
دوست عزیز SRA مخفف Seamless Rate Adaptation می باشد و برای ADSL2 و ADSL2+ استفاده میشه. کارش اینه که از پکت لوز و دراپ شدن اتصال جلوگیری میکنه.
اون 1bit هم باید روشن باشه که حالت آمپیلیفیکیشن رو برای خط ایجاد میکنه و از نویز جلوگیری میکنه
شما فقط SRA و 1bit رو فعال کن

MR.POORSUNI
2017/02/20, 20:51
سلام

سلام اقا عرفان عزیز گزینه Bitswap رو هر چهار شرکت اسیاتک شبدیز مخابرات و پارس انلاین به بنده گفتن روشن باشه داستان این گزینه چیه ؟

ErfanDL
2017/02/20, 21:46
سلام اقا عرفان عزیز گزینه Bitswap رو هر چهار شرکت اسیاتک شبدیز مخابرات و پارس انلاین به بنده گفتن روشن باشه داستان این گزینه چیه ؟

در صورتی که از G.DMT و فیبر نوری استفاده می کنید باید روشن باشه در غیر این صورت هیچ نیازی به فعال سازی نیست. این گزینه فقط برای اینترنت مخابرات کاربرد داره

MR.POORSUNI
2017/02/20, 21:59
در صورتی که از G.DMT و فیبر نوری استفاده می کنید باید روشن باشه در غیر این صورت هیچ نیازی به فعال سازی نیست. این گزینه فقط برای اینترنت مخابرات کاربرد داره

مرسی از اطلاعات عالی :emoji_smiley-08:

iranmanoto
2017/03/11, 11:27
سلام
جایی برای این پرسش پیدا نکردم مجبور شدم اینجا بپرسم
از دوستان کسی فکس اینترنتی داره؟
قصد خرید فکس اینترنتی دارم ولی نمیدونم به چه شرکتی میشه اعتماد کرد
اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

Devileytion
2017/05/20, 17:48
سلام دوستان. یه کارت شبکه PCIe x1 میخوام که 1Gbit باشه. با ویندوز 7 و 10 هم سازگار باشه و کار کردن باهاش و درایور زدنش و اینا دردسر نداشته باشه. تا 100 تومان. تعداد پُرتش هم مهم نیست ولی دوتا باشه خوبه ولی یدونه هم جواب میده. برای 1Gbit کابل چی بگیرم؟

پ.ن: از این تبدیل USB3 ها بدرد میخوره؟
47899

ErfanDL
2017/05/20, 21:42
سلام دوستان. یه کارت شبکه PCIe x1 میخوام که 1Gbit باشه. با ویندوز 7 و 10 هم سازگار باشه و کار کردن باهاش و درایور زدنش و اینا دردسر نداشته باشه. تا 100 تومان. تعداد پُرتش هم مهم نیست ولی دوتا باشه خوبه ولی یدونه هم جواب میده. برای 1Gbit کابل چی بگیرم؟

پ.ن: از این تبدیل USB3 ها بدرد میخوره؟
47899

سلام. پیشنهاد میدم TP-LINK TG-3468 را تهیه کنی. اون USB3 ها جالب نیست نویز داره. کابل هم براش Nexans Cat6 بگیر

farhadsevom
2017/05/22, 08:28
با سلام
برای شرکت در آزمون های مجازی آیا میتوان از اینترنت موبایل استفاده کرد ؟

Devileytion
2017/05/31, 19:42
سلام. پیشنهاد میدم TP-LINK TG-3468 را تهیه کنی. اون USB3 ها جالب نیست نویز داره. کابل هم براش Nexans Cat6 بگیر
ممنون از استاد عرفان عزیز بابت راهنمایی بسیار خوبش. دو عدد مودم خریداری شد. خیلی خوبن و یه درایور کوچیک و تمام. همون اول کار 1گیگ سرعت رو داد و کلا همه چیز عالی بود.

Amirxxx
2017/06/10, 23:29
سلام. اقا یه کمک به من میکنید. من خطم نویز داره مشکل سیم کشی داخلیه روکارم هم نمیتونم بکشم سیم فاصلم هم از مرکز مخابرات زیاده و به تازیگیم ور داشتن خط ما رو فیبر کردن دیگه اسیا تک بهم سرویس نمیده مجبورم برم از مخابرات اینترنت بگیرم با تمام این چیزا میخواستم یه راهنمایی کنید یه مودم با چیپ برادکام بهم معرفی کنید که واقعا مطمعن باشه جواب بده این مشکل قطع وصل شدنم حل شه ** کلافم کرده دیگه انتن دهیشم خوب باشه متراژ خونه ۹۰متر ایناست. خودم مدنظرم ایسوس هست حالا از 100تا130 اینا بودجمه ممنونم

ErfanDL
2017/06/11, 09:42
سلام. اقا یه کمک به من میکنید. من خطم نویز داره مشکل سیم کشی داخلیه روکارم هم نمیتونم بکشم سیم فاصلم هم از مرکز مخابرات زیاده و به تازیگیم ور داشتن خط ما رو فیبر کردن دیگه اسیا تک بهم سرویس نمیده مجبورم برم از مخابرات اینترنت بگیرم با تمام این چیزا میخواستم یه راهنمایی کنید یه مودم با چیپ برادکام بهم معرفی کنید که واقعا مطمعن باشه جواب بده این مشکل قطع وصل شدنم حل شه ** کلافم کرده دیگه انتن دهیشم خوب باشه متراژ خونه ۹۰متر ایناست. خودم مدنظرم ایسوس هست حالا از 100تا130 اینا بودجمه ممنونم

TP-Link W8968 نسخه سخت افزاری 3 چیپش برادکام هست ولی زیا تاثیری نداره تو نویز شما باید کابل کشی رو عوض کنی

hasikhan
2017/07/19, 16:47
سلام خدمت سخت افزاریای عزیز خودم واسه خونه میخواستم اینترنت بگیرم تلفن ثابت نداریم یه چیز خوب پیشنهاد بدین که بیسیم باشه نمیدونم رادیویی وایرلسی چیزی باشه که دایمی و ثابت باشه یه توضیح مختصر هم بدین که سرعت مودم همراه همون سرعت نت سیمکارته یا بیشتره اخه منطقه ما 3g4gضعیفه بودجه300تومن

hasikhan
2017/07/24, 22:29
سلام خدمت دوستان عزیز ببخشی من همینکه در خونه رو باز میکنم دو قدم از خونه فاصله میگیرمانتن گوشیم که رو حالتwcdmaهستش فول میشه و اینترنتش H+هست اما وقتی میام تو خونه میزنه اظطراری انتن ضعیف میشه و میپره میخواستم بدونم سخت افزاری،دستگاهی،تقویت کننده سیگنالی انتنی فرکانسی چیزی وجود نداره من با خیال راحت از اینترنت نسل3.4استفاده کنم

Mamall
2017/09/03, 22:23
با سلام خدمت بزرگواران (ببخشید سوالم رو اینجا مطرح میکنم چون دکمه ارسال موضوع تو صفحه ایچاد تاپیک کار نمیکنه)

من یه مشکل بزرگ با سایت دانشگاه مون دارم. قیل از شروع ترم زمانی که دانشگاه سایت رو برای انتخاب واحد باز میکنه حجم بسیار بسیار زیادی از کاربران وارد سایت می شوند و سایت بسیار شلوغ و کند میشه. سرور هاش اصلا کشش و قدرت نداره.
در نتیجه ورود به سایت یا انجام عملیات تو سایت بسیار بسیار کند میشه و بیشتر مواقع زمانی که در حال انتخاب واحد بودم از سایت Kick شدم. و مهم تر از همه تا حالا سابقه نداشته زودتر از 30 تا 40دقیقه بعد از باز شدن سایت، وارد حساب کاربری م بشم.
در ضمن تعداد دانشجو ها خیلی خیلی زیاده.

این مشکلات و موانع یه انتخاب واحد معمولی رو برای ما تبدیل به رویا کرده. من مسئله خیلی برام مهمه.

از اساتید به ویژه جناب مهندس عرفان خواهشمندم بنده رو راهنمایی کنند

چطور می تونم سریع تر از بقیه کاربران به سایت اتصال پیدا کنم؟؟؟ چه طور میشه کاربران دیگه رو جا بزارم؟ و تعداد دفعات Kick شدنم رو به حد اقل برسونم؟؟؟؟؟؟

- چه راهکار هایی وجود داره ؟ راهکار های سخت افزاری چیه؟

- راهکار های نرم افزاری؟؟؟

- ترفند ها و ریزه کاری ها چیه؟

- تنظیمات DNS چگونه باید باشد؟

می دونم که سرعت اینترنت و همچنین ping تو این موضوع تاثیر ویژه ای داره....

- میشه از تجهیزاتی برای این کار کمک گرفت؟

خیلی ممنون

.

ErfanDL
2017/09/03, 23:02
با سلام خدمت بزرگواران (ببخشید سوالم رو اینجا مطرح میکنم چون دکمه ارسال موضوع تو صفحه ایچاد تاپیک کار نمیکنه)

من یه مشکل بزرگ با سایت دانشگاه مون دارم. قیل از شروع ترم زمانی که دانشگاه سایت رو برای انتخاب واحد باز میکنه حجم بسیار بسیار زیادی از کاربران وارد سایت می شوند و سایت بسیار شلوغ و کند میشه. سرور هاش اصلا کشش و قدرت نداره.
در نتیجه ورود به سایت یا انجام عملیات تو سایت بسیار بسیار کند میشه و بیشتر مواقع زمانی که در حال انتخاب واحد بودم از سایت Kick شدم. و مهم تر از همه تا حالا سابقه نداشته زودتر از 30 تا 40دقیقه بعد از باز شدن سایت، وارد حساب کاربری م بشم.
در ضمن تعداد دانشجو ها خیلی خیلی زیاده.

این مشکلات و موانع یه انتخاب واحد معمولی رو برای ما تبدیل به رویا کرده. من مسئله خیلی برام مهمه.

از اساتید به ویژه جناب مهندس عرفان خواهشمندم بنده رو راهنمایی کنند

چطور می تونم سریع تر از بقیه کاربران به سایت اتصال پیدا کنم؟؟؟ چه طور میشه کاربران دیگه رو جا بزارم؟ و تعداد دفعات Kick شدنم رو به حد اقل برسونم؟؟؟؟؟؟

- چه راهکار هایی وجود داره ؟ راهکار های سخت افزاری چیه؟

- راهکار های نرم افزاری؟؟؟

- ترفند ها و ریزه کاری ها چیه؟

- تنظیمات DNS چگونه باید باشد؟

می دونم که سرعت اینترنت و همچنین ping تو این موضوع تاثیر ویژه ای داره....

- میشه از تجهیزاتی برای این کار کمک گرفت؟

خیلی ممنون

.دوست عزیز ممکنه سرور دانشگاه شما پهنای باندش پایین باشه که نمیتوانید بهش متصل شوید این مشکل از سمت سرور هست نه شما. اگر شما از فیبر نوری با سرعت 100 مگابیت هم استفاده کنید این مشکل برطرف نخواهد شد.

Mamall
2017/09/04, 00:41
دوست عزیز ممکنه سرور دانشگاه شما پهنای باندش پایین باشه که نمیتوانید بهش متصل شوید این مشکل از سمت سرور هست نه شما. اگر شما از فیبر نوری با سرعت 100 مگابیت هم استفاده کنید این مشکل برطرف نخواهد شد.

سلام ممنون از پاسخ تون....
من خودم زمانی که یه دانشگاه دیگه بودم...هیچ مشکلی نداشتم....تو این دانشگاه این مشکل برام پیش اومد. اینجا 28هزار نفر به طور متمرکز یک جا درس میخونند
این که شما میفرمایید ممکنه پهنای باندش محدود باشه تو همون پهنای باند محدود یه سری از کابرا جا میمونند و یکسری موفق به ورود به سایت یا انتخاب واحد میشوند.... برای مثال ساعت 3 سایت باز میشه و 6تا درس هرکدام5نفر ظرفیت داره. ساعت3 تمام کاربران وارد سایت میشن و اینجاست که سرعت باز شدن و ورود به سایت و انجام عملیات بسیار پایین میاد و کاربران هی از سایت Kick میشن.... تو این مرحله اون کاربرانی که از سایت Kick نشدند یا سریع دوباره اتصال پیدا کردند می تونند اون 6تا واحد درس رو بردارند...وگرنه چیزی عاید بقیه نمیشه.... باورتون میشه من تاحالا نشده بیش تر از 10واحد بردارم..... ولی دیدم بعضی ها20واحد تا 24 واحد تو انتخاب واحد اینترنتی شون برداشتند.

خودم با سرعت های متفاوت امتحان کردم... سرعت اینترنت بی تاثیر نیست....

دلایل دیگه چی می تونه باشه؟

راهکار؟؟؟

آدرس های زیر، پرتال انتخاب واحد هستند

میشه لطف کنید آدرس های بالا رو یه بررسی بفرمایید.

یوزرنیم و پسورد هم براتون پ.خ شد

خیلی ممنون
.

ErfanDL
2017/09/04, 11:10
سلام ممنون از پاسخ تون....
من خودم زمانی که یه دانشگاه دیگه بودم...هیچ مشکلی نداشتم....تو این دانشگاه این مشکل برام پیش اومد. اینجا 28هزار نفر به طور متمرکز یک جا درس میخونند
این که شما میفرمایید ممکنه پهنای باندش محدود باشه تو همون پهنای باند محدود یه سری از کابرا جا میمونند و یکسری موفق به ورود به سایت یا انتخاب واحد میشوند.... برای مثال ساعت 3 سایت باز میشه و 6تا درس هرکدام5نفر ظرفیت داره. ساعت3 تمام کاربران وارد سایت میشن و اینجاست که سرعت باز شدن و ورود به سایت و انجام عملیات بسیار پایین میاد و کاربران هی از سایت Kick میشن.... تو این مرحله اون کاربرانی که از سایت Kick نشدند یا سریع دوباره اتصال پیدا کردند می تونند اون 6تا واحد درس رو بردارند...وگرنه چیزی عاید بقیه نمیشه.... باورتون میشه من تاحالا نشده بیش تر از 10واحد بردارم..... ولی دیدم بعضی ها20واحد تا 24 واحد تو انتخاب واحد اینترنتی شون برداشتند.

خودم با سرعت های متفاوت امتحان کردم... سرعت اینترنت بی تاثیر نیست....

دلایل دیگه چی می تونه باشه؟

راهکار؟؟؟

آدرس های زیر، پرتال انتخاب واحد هستند

میشه لطف کنید آدرس های بالا رو یه بررسی بفرمایید.

یوزرنیم و پسورد هم براتون پ.خ شد

خیلی ممنون
.

شما برید پیش مسئول IT دانشگاه مشکل را گزارش دهید. این مشکل از پهنای باند پایین سرور و سخت افزار ضعیف میباشد. ربطی به ارتباط و سرعت اینترنت شما ندارد.

mamaly1991
2017/11/25, 00:42
با سلام و شب بخير خدمت دوستان گرامي

يك مشكلي دارم در مورد اينترنت نميدونم تو تايپيك درست مراجعه كردم يا نه ولي چون يك قسمتش مربوط به برنامه هست اينجا مشكل را مطرح ميكنم

من اينترنت مخابرات 512 نامحدود دارم كرج هستم بنا به دلايلي دو ماه پيش نت بنده تو هيچ سايتي چه خارجي چه ايراني نميره مگه با قند ... ولي در عين حال تلگرام تمام پيام ها و عكسها و فايل هاي ويديويي دانلود و آپلود ميشه

به پشتيباني زنگ زدم از بس تعداد افراد پشت خط زياد بود كه تو 3 روز متوالي نتونستم با پشتيباني صحبت كنم و روز سوم بعد گذشت 10 دقيقه پشت خطي حالا خودتون ميزان اتلاف وقتي كه پشت خط بودم هم حساب كنيد حساب دستتون مياد آخر هم پشتيباني ميگه مشكل از بنده هست در صورتي كه كل سيم كشي ساختمان حدود 5 ماه پيش توسط خود مخابرات با هزينه ساختمان عوض شد و مشكل قطعي و نويز اصلا ندارم

روز سوم هم كه زنگ زدم و وصل شد به پشتيباني گفتم موضوع رو و ايشون جواب سربالا دادند و بنده به مورد قند... كه با اون ميتونم به سايت ها وصل بشم اشاره كردم و ايشون ميگفتند قند ... روي دستگاه شما سوار شده سر اون نميتونيد وارد سايت هاي ديگه بشيد

حالا بعد گذشت دوماه پريشب نت حدودا نيم روز قطع شد و از امروز ديگه باز تو هيچ سايتي نميره مگه با همون قند... و تلگرام هم عالي كار ميكنه الان هم با قند... دارم پست ميدم

خواستم ببينم شايد حرف پشتيباني درست باشه و راه كاري براي اينكه قند... سوار بر سيستمم نشه وجود داره يا نه (كه البته بعيد ميدونم چون تو بقيه دستگاه هاي ديگه مثل تبلت و نوت بوك هم مشكل پا برجاست)

ErfanDL
2017/11/25, 09:26
با سلام و شب بخير خدمت دوستان گرامي

يك مشكلي دارم در مورد اينترنت نميدونم تو تايپيك درست مراجعه كردم يا نه ولي چون يك قسمتش مربوط به برنامه هست اينجا مشكل را مطرح ميكنم

من اينترنت مخابرات 512 نامحدود دارم كرج هستم بنا به دلايلي دو ماه پيش نت بنده تو هيچ سايتي چه خارجي چه ايراني نميره مگه با قند ... ولي در عين حال تلگرام تمام پيام ها و عكسها و فايل هاي ويديويي دانلود و آپلود ميشه

به پشتيباني زنگ زدم از بس تعداد افراد پشت خط زياد بود كه تو 3 روز متوالي نتونستم با پشتيباني صحبت كنم و روز سوم بعد گذشت 10 دقيقه پشت خطي حالا خودتون ميزان اتلاف وقتي كه پشت خط بودم هم حساب كنيد حساب دستتون مياد آخر هم پشتيباني ميگه مشكل از بنده هست در صورتي كه كل سيم كشي ساختمان حدود 5 ماه پيش توسط خود مخابرات با هزينه ساختمان عوض شد و مشكل قطعي و نويز اصلا ندارم

روز سوم هم كه زنگ زدم و وصل شد به پشتيباني گفتم موضوع رو و ايشون جواب سربالا دادند و بنده به مورد قند... كه با اون ميتونم به سايت ها وصل بشم اشاره كردم و ايشون ميگفتند قند ... روي دستگاه شما سوار شده سر اون نميتونيد وارد سايت هاي ديگه بشيد

حالا بعد گذشت دوماه پريشب نت حدودا نيم روز قطع شد و از امروز ديگه باز تو هيچ سايتي نميره مگه با همون قند... و تلگرام هم عالي كار ميكنه الان هم با قند... دارم پست ميدم

خواستم ببينم شايد حرف پشتيباني درست باشه و راه كاري براي اينكه قند... سوار بر سيستمم نشه وجود داره يا نه (كه البته بعيد ميدونم چون تو بقيه دستگاه هاي ديگه مثل تبلت و نوت بوك هم مشكل پا برجاست)

دوست عزیز مشکل شما DNS هست. داخل تنظیمات مودم DNS های 8.8.8.8 و 8.8.4.4 را تنظیم کنید

mamaly1991
2017/11/25, 14:23
دوست عزیز مشکل شما DNS هست. داخل تنظیمات مودم DNS های 8.8.8.8 و 8.8.4.4 را تنظیم کنید

با سلام و عرض ادب خدمت شما دوست گرامي

ممنون از جوابگويي

رفتم گشتم تو قسمت Interface Setup و زيرشاخه LAN يه جا پيدا كردم عكسش و ميفرستم ببينيد در جاي صحيح وارد كردم يا نه

48617

يك مورد ديگه ديشب من كلي گشتم و راهكارهايي كه براي برطرف شدن مشكل DNS isn't responding windows 7 ميخوندم و يك سايتي گفته بود طبق عكس زير مراحل را انجام بدم مشكل برطرف ميشه كه من انجام دادم درست شد
ولي فقط براي PC تبلت مشكلش پابرجا بود تا الان كه شما گفتيد برم اون اعداد بالا را در تنظيمات DNS وارد كنم ميخواستم ببينم الان اين و همينطوري بزارم يا مثل روز اول تمام اعداد را پاك كنم

48616

بعد اين مشكل DNS چطوري به وجود مياد من تو اين دو ماهه هيچ گونه مشكلي نداشتم يهو چنين مشكلي اونم با يك نيم روز قطع شدن از طرف مخابرات به وجود آمد كه البته خدمتتون عرض كنم كه اين مشكل فقط براي اين دو ماه نبوده و حدود 5 سالي كه من اين نت را گرفتم چنين مشكلي بوجود ميومده و رفع ميشده بدون هيچ گونه دستكاري از طرف خودم

شرمنده خيلي وقتتون و ميگيرم

ErfanDL
2017/11/25, 17:37
با سلام و عرض ادب خدمت شما دوست گرامي

ممنون از جوابگويي

رفتم گشتم تو قسمت Interface Setup و زيرشاخه LAN يه جا پيدا كردم عكسش و ميفرستم ببينيد در جاي صحيح وارد كردم يا نه

48617

يك مورد ديگه ديشب من كلي گشتم و راهكارهايي كه براي برطرف شدن مشكل DNS isn't responding windows 7 ميخوندم و يك سايتي گفته بود طبق عكس زير مراحل را انجام بدم مشكل برطرف ميشه كه من انجام دادم درست شد
ولي فقط براي PC تبلت مشكلش پابرجا بود تا الان كه شما گفتيد برم اون اعداد بالا را در تنظيمات DNS وارد كنم ميخواستم ببينم الان اين و همينطوري بزارم يا مثل روز اول تمام اعداد را پاك كنم

48616

بعد اين مشكل DNS چطوري به وجود مياد من تو اين دو ماهه هيچ گونه مشكلي نداشتم يهو چنين مشكلي اونم با يك نيم روز قطع شدن از طرف مخابرات به وجود آمد كه البته خدمتتون عرض كنم كه اين مشكل فقط براي اين دو ماه نبوده و حدود 5 سالي كه من اين نت را گرفتم چنين مشكلي بوجود ميومده و رفع ميشده بدون هيچ گونه دستكاري از طرف خودم

شرمنده خيلي وقتتون و ميگيرم

سلام دوست عزیز

بله درسته همون 8.8.8.8 و 8.8.4.4 رو وارد کنید و تنظیمات را ذخیره کنید سپس مودم را خاموش روشن کنید

مشکل DNS به خاطر طرح جدید مصرف منصفانه هست که داره راه اندازی میشه ( مثلا اینترنت نامحدود ) D:

parsa60
2017/11/28, 21:51
سلام
دوستان لطفا یه نرم افزار exe بگین که کاربران متصل به مودم رو نشون بده..چه Lan و چه Wireless

ErfanDL
2017/11/29, 11:52
سلام
دوستان لطفا یه نرم افزار exe بگین که کاربران متصل به مودم رو نشون بده..چه Lan و چه Wireless
Find Mac Address